Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Tinerii cer «Slobozia Curată»

Tinerii cer «Slobozia Curată»

La începutul lunii sep­tembrie 2021, o asociație nonguvernamentală din Slobozia și-a propus să identifice pro­blemele comunității și modalitățile de rezol­vare ale acestora. Acțiunea a constat în realizarea unui sondaj de opinie on-line la care au participat peste 200 de tineri. În urma sondajului, membrii asociației au decis să declanșeze o campa­nie de informa­re și conștientizare în me­diul on-line și în unitățile de învăță­mânt care să vizeze protecția mediului.

Nu avem grijă de mediu Prima concluzie a sondajului realizat de membrii Asociației «Interact» este că principala pro­blemă... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2021, 16:40 (4500 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Visuri edilitare de Buești

portret administrativ

Visuri edilitare de Buești

Administrația din Buești se află în pragul primelor realizări edilitare remarcabile. Nu vorbim despre apă, canal și epurare, pentru că toate comunele județului ar trebui să beneficieze de aceste facilități. La Buești se va deschide un dispensar care va avea un cabinet de Cardio­logie și unul de Stomatologie. Nu e primul din Ialomița, firește, dar merită contabilizat.

Un dispensar pentru liniștea comunei Administrația din Buești reabilitează dispensarul din Buești pentru a permite deschiderea unor cabinete medicale noi în comună. Nicolae Mihăilă, primarul localității, susține că investiția... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2021, 13:05 (8481 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Slobozia permite vizitarea pacienților bolnavi de COVID-19, cu forme severe, de către un membru al familiei

Spitalul Slobozia permite vizitarea pacienților bolnavi de COVID-19, cu forme severe, de către un membru al familiei

Într-o comunicare oficială, reprezentanții Spitalului Județean de Urgență Slobozia anunță faptul că permit vizitarea pacienților infectați cu SARS-CoV-2, forme severe, de către un membru al familiei. Vizita se va realiza după un program bine stabilit și în anumite condiții.

Vizită cu declarație pe propria răspundere Potrivit comunicării oficiale, vizitarea pacienților cu forme severe de COVID-19 se va face doar în baza unui acord al bolnavului. Este permis accesul doar al unui singur membru al familiei. Vizita se va realiza doar după efectuarea triajului epidemiologic și după semnarea... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2021, 13:05 (8050 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Raport public: COVID-19 face ravagii în Ialomița

Raport public: COVID-19 face ravagii în Ialomița

Instituția Prefectului Ialomița a organizat vineri, 22 octombrie a.c., o conferința de presă în cadrul căreia a fost prezentat bilanțul situației generate de pandemie. Conform declarațiilor subprefectului Tonița Manea, la acest moment 90% din paturile alocate pentru bolnavii de COVID-19 în Ialomița sunt ocupate. Administrația județeană face eforturi pentru achiziția a 30 concentratoare de oxigen noi care să permită extinderea numărului de paturi tip ATI. «Situația este într-o continuă dinamică... Vă asigur că toate autoritățile responsabile fac eforturi pentru a susține eforturile medicilor. Numărul celor care au decis să se vaccineze în ultimele zile a crescut semnificativ...» a precizat... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2021, 17:10 (7014 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Înființarea perdelelor forestiere, misiune imposibilă pentru autorități

Ialomița: Înființarea perdelelor forestiere, misiune imposibilă pentru autorități

În contextul schimbărilor climatice, rolul perde­lelor forestiere de protecție este primordial. Cu toate acestea, demersurile privind înființarea acestora bat pasul pe loc. În decembrie 2020, Ministerul Mediului anunța lansarea unui proiect privind înființarea unor perdele de protecție forestieră în zona Fetești-Stelnica. Cu o valoare de 3,7 milioane de lei, implementarea proiectului este în prezent blocată din cauza procedurilor de expropriere a terenurilor pe care arborii trebuie plantați. În cel mai fericit caz, lucrările de înființare ale acestor perdele forestiere vor debuta în primăvara anului 2023. În tot acest timp, nevoia de arbori de-a lungul zonelor cu risc sau pentru protecția culturilor... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2021, 10:50 (7736 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Guvernul României a oferit primăriilor din Ialomița «firimituri bugetare»

Guvernul României a oferit primăriilor din Ialomița «firimituri bugetare»

bonus: Administrația Pavel susține anularea Hotărârii de Guvern nr. 1088/6.10.2021

Scandalul național al modului în care Guvernul României a distribuit banii din Fondul de Rezervă Bugetară a cuprins și județul Ialomița. Potrivit informațiilor oficiale, primăriile din Ialomița au pri­mit cu 43,7 milioane de lei mai puțin decât au solicitat. Potrivit Prefecturii, cele 66 de primării ialomițene au cerut Guvernului României 54,5 mi­lioane de lei. În schimb, în conturile instituțiilor au intrat doar 10,2 mi­lioane de lei. Mai mult decât atât, reprezentanții aparatului central au lăsat fără bani 17 primării din județul Ialomița. Fondurile au fost alocate în baza Hotărârii Guvernului nr. 1088/6.10.2021.

Mai puțini bani în conturile primăriilor... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2021, 15:20 (5895 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia are nevoie de 14,8 milioane de lei pentru modernizarea iluminatului stradal

Slobozia are nevoie de 14,8 milioane de lei pentru modernizarea iluminatului stradal

Administrația din Slobozia a evaluat valoarea investiției în reabilitarea sistemului de iluminat public la nivelul orașului. Potrivit acestei estimări, municipiul reședință de județ are nevoie de 14,8 mi­lioane de lei pentru a moderniza și eficientiza acest sistem. Administrația Soare susține că singura soluție pentru realizarea acestei investiții o reprezintă «concesionarea sistemului de iluminat public» către o firmă dispusă să investească în acest domeniu. Această decizie ar fi trebuit luată în urmă cu 5 ani, însă fosta administrație a refuzat să demareze procedurile legale.

Adio «iluminat inteligent» pe bani europeni... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2021, 11:05 (9924 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

15 morți în 2 zile: Slobozia își îngroapă morții cu ajutorul excavatorului!

15 morți în 2 zile: Slobozia își îngroapă morții cu ajutorul excavatorului!

Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia a fost solicitată să ajute la săparea gropilor din Cimitirul Bora. Din cauza pandemiei de COVID-19, marți și miercuri, 19/20 octombrie 2021, la Slobozia au fost înmormântați 15 oameni, «groparii» cimitirului fiind depășiți de situație...

Va fi mai rău Miercuri, 20 octombrie 2021, Primăria Slobozia a solicitat DADP sprijin logistic pentru săparea gropilor în Cimitirul de la Bora. Potrivit informațiilor oficiale, în numai 2 zile au fost înmormântați 15 oameni. «Groparii» sunt depășiți de situația, iar intervenția DADP s-a dovedit absolut... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2021, 21:05 (14076 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Doar 40% dintre candidații înscriși au promovat concursul de directori ai școlilor ialomițene

Doar 40% dintre candidații înscriși au promovat concursul de directori ai școlilor ialomițene

Candidații înscriși la concursul pentru ocuparea funcțiilor de directori și directori adjuncți vacante din școlile din Ialomița s-au făcut de râs la proba scrisă. Doar 40% din cei 112 profesori înscriși la testare au reușit să o promoveze. Mai mult decât atât, jumătate dintre candidații care au picat dețin deja aceste funcții. La începutul anului școlar au primit ordine de detașare în interesul învățământului din partea Inspectoratului Școlar Județean Ialomița.

Proba scrisă le-a dat bătăi de cap
Anunțat încă de la jumătatea lunii septembrie, concursul pentru ocuparea funcțiilor... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2021, 13:20 (10807 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarii contestă Strategia de Dezvoltare a Județului Ialomița

Poveștile nu țin de cald

Primarii contestă Strategia de Dezvoltare a Județului Ialomița

Administrația județeană a organizat, la sfârșitul primei decade a lunii octombrie 2021, o serie de întâlniri consultative în care a fost prezentată Strategia de Dezvoltare a Județului Ialomița. La întâlniri au fost invitați primarii celor 66 de localități din județul Ialomița. Aceștia s-au decla­rat sceptici cu privire la șansele de implementare a Strategiei. Aceștia au susținut că locuitorii comuni­tăților pe care le reprezintă au așteptări punctuale, imediate, care nu pot aștepta implementarea unor proiecte inves­tiționale de anvergură. Reamintim că Strategia de Dezvoltare a Județului Ialomița este un document obligatoriu, realizat în vederea accesării de fonduri europene în actualul ciclu financiar... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2021, 20:05 (7190 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Polițist agresat de un fost coleg de serviciu

Se întâmplă la Slobozia

Polițist agresat de un fost coleg de serviciu

Un fost angajat al Centrului de Reținere și Arestare Preventivă al IPJ Ialomița a ajuns din nou la serviciu, dar de această dată în spatele gratiilor. Acuzat de fapte de «ultraj», acesta a fost reținut pentru 24 de ore după ce ar fi lovit un polițist. Procurorii care investighează faptele nu au solicitat însă arestarea preventivă a bărbatului. Acesta s-a pensionat cu câteva luni înainte de reținere din cauza unei anchete deschisă la Slobozia de procurorii DIICOT din Prahova. Anchetatorii investighează un grup de proxeneți locali, într-un amplu dosar de «trafic de persoane». Aflați în Arestul Poliției ialomițene, aceștia ar fi coordonat o rețea de prostituție după gratii. Cel care i-ar fi sprijinit... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2021, 13:20 (13636 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

100 milioane de lei, credit aprobat pentru Consiliul Județean Ialomița

100 milioane de lei, credit aprobat pentru Consiliul Județean Ialomița

Administrația județeană a încheiat procedura de contractare a creditului de 100 milioane de lei necesar derulării investițiilor în infrastructură și sistemul sanitar. Banca finanțatoare este BCR, iar termenul de rambursare a creditului este de 15 ani. «În urma negocierilor am reușit să obținem o reducere a costurilor creditului de aproape 20 milioane de lei... Este meritul tuturor colegilor mei și o dovadă de responsabilitate instituțio­nală!» a declarat președintele Marian Pavel.

3 ofertanți, BCR câștigă Administrația județeană a finalizat procedurile de contrac­tare a creditului de... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2021, 15:20 (3796 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pistă de alergare pentru locuitorii din Fetești

Pistă de alergare pentru locuitorii din Fetești

Administrația locală din Fetești încurajează mișcarea. Reprezentanții Direcției de Administrare a Domeniului Public efectuează în aceste zile lucrări în incinta stadionului din oraș pentru amenajarea unei piste de alergare. «Dorim să oferim locuitorilor din Fetești șansa de a face mișcare în aer liber...» a precizat Laurențiu Șonchereche, primarul municipiului Fetești.

Mișcarea înseamnă sănătate Reprezentanții Primăriei Fetești încurajează mișcarea. Un amplu proiect edilitar prin care se în­deamnă cetățenii să facă sport se desfășoară în această perioadă în zona stadionului din oraș... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2021, 16:20 (4809 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sinești: Angajați obligați să lucreze în condiții insalubre

Sinești: Angajați obligați să lucreze în condiții insalubre

Patronul chinez al unei firme de mase plastice din comuna Sinești a fost amendat de Direcția de Sănătate Publică Ialomița din cauza condițiilor insalubre în care angajații erau obligați să mun­cească. Cazul a intrat în atenția autorităților după ce rudele unora dintre cei 72 de salariați au sesizat DSP Ialomița.

Drepturile angajaților, încălcate În urmă cu o săptămână, inspectorii DSP Ialomița au făcut un control la sediul societății. În urma verificării s-a constatat că situația reclamată se confirmă în totalitate. «Într-adevăr, este vorba despre condiții insalubre de muncă... Oamenii... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2021, 11:40 (7591 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«Facem totul pentru comunitate!»

portret administrativ/Emil Jugănaru, primarul comunei Albești

«Facem totul pentru comunitate!»

O  comunitate mică precum este cea din Albești face eforturi pentru a se dezvolta. În ciuda piedicilor puse de birocrația excesivă, administrația locală a reușit să reali­zeze o serie de proiecte de utilitate publică precum reabilitarea rețelei de apă sau amenajarea drumurilor destinate exploatațiilor agricole. «Facem toul pentru comunitate!» susține Emil Jugănaru, primarul comunei Albești.

1 milion de euro pentru comuna Albești În 2020, la Alegerile Locale, Emil Jugănaru a obținut al treilea mandat de primar al comunei Albești. Experiența în administrația locală și-a format-o... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2021, 17:20 (8732 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița a modificat restricțiile aplicate la Slobozia

Printr-o nouă Hotărâre

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița a modificat restricțiile aplicate la Slobozia

La o zi de la intrarea în vigoare a măsurilor de restricție adoptate de Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița în municipiul Slobozia, prin Hotărârea nr. 217/14.10.2021, autoritățile au revenit asupra deciziilor adoptate. Astfel, vineri, 15 octombrie 2021, la orele 20,00, a fost adoptată Hotărârea nr. 222. Noul act modifică restricțiile cuprinse în documentul precedent.

Prioritate pentru cei vaccinați
Dacă în Hotărârea nr. 217/14.10.2021 se prevedea că circulația persoanelor nevaccinate este interzisă, fără un... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2021, 13:15 (16773 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

30 de cutii cu anticorpi monoclonali vor ajunge în spitalele ialomițene

30 de cutii cu anticorpi monoclonali vor ajunge în spitalele ialomițene

Ministerul Sănătății a finalizat lista cu unitățile medicale care vor primi anticorpi monoclonali. Printre cele 134 de spitale din țară se numără și 3 din județul Ialomița. Este vorba despre Spitalul Județean de Urgență Slobozia, Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești și Spitalul Municipal Urziceni. Fiecare unitate medicală va primi câte 10 cutii cu anticorpi monoclonali.

Spitalele așteaptă medicamentele În distribuirea fiolelor cu anticorpi monoclonali pe care România le-a primit din Italia, Ministerul Sănătății a ținut cont de rata de infectare la mia de locuitori, numărul de... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2021, 16:35 (10066 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ex-primarul din Bărcănești, Daniel Popa, riscă o condamnare penală

Ex-primarul din Bărcănești, Daniel Popa, riscă o condamnare penală

Un Raport al Camerei de Conturi Ialomița confirmă faptul că ex-primarul comunei Bărcănești, Daniel Popa, a prejudiciat bugetul local cu peste 400 mii de lei. Fostul edil local riscă o condamnare penală de la 2 la 7 ani.

Concluziile Camerei de Conturi În perioada 2019-2020, ziarul nostru dezvăluia modul în care ex-primarul comunei Bărcănești, Daniel Popa, a prejudiciat bugetul local cu peste 400 mii de lei achiziționând la nivelul Primăriei 90 de contracte de telefonie mobilă cu firmele Vodafone și Telekom pentru beneficiile conexe. La 2 ani distanță, un audit al Camerei de Conturi realizat... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2021, 12:50 (5241 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Hotărâre a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență: Carantină zonală la Slobozia

Hotărâre a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență: Carantină zonală la Slobozia

Creșterea alarmantă a numărului de cazuri de COVID-19 la nivelul municipiului reședință de județ Slobozia a determinat autoritățile să aplice măsuri de restricție drastice. Astfel, începând de vineri, 15 octombrie a.c., reședința județului Ialomița intră în carantină zonală. La Slobozia, rata de incidență a cazurilor are valoarea de 12,41/1000 de locuitori, fiind active 635 cazuri de COVID-19.

Circulație restricționată pentru persoanele nevaccinate
Restricțiile impuse de Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița, la solicitarea Direcției de Sănătate Publică Ialomița... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2021, 23:10 (42657 vizualizări - 24 comentarii)

EVENIMENT

Primăriile din Ialomița au nevoie de secretari

Primăriile din Ialomița au nevoie de secretari

Veche de ani buni, problema lipsei secretarilor în administrația locală din Ialomița revine în actualitate. Esti­mările oficiale arată că aproape jumătate dintre primăriile din județ funcționează fără a avea un secretar. Situația este cunoscută la nivel central, însă nici până în prezent nu au fost luate măsuri pentru remedierea problemei.

Masteratul, bate-l vina! Vacantarea posturilor de secretar în cadrul primăriilor din Ialomița s-a realizat fie prin pensio­nare, fie prin demisia celor care ocupau aceste funcții. Rolul secretarilor în cadrul primăriilor este foarte important având... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2021, 14:50 (11257 vizualizări - 2 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
274 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Urziceni: Fugar reținut de polițiști

Polițiștii din Urziceni au prins joi, 14 aprilie, un bărbat de 35 ani pe numele căruia Tribunalul Ialomița emisese un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea. Bărbatul a fost arestat și urmează să ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2011, 16:32
(6451 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni urmărit


Ialomița: Furturile de animale, în atenția polițiștilor

În perioada anterioară Sărbătorilor Pascale, polițiștii ialomițeni desfășoară activități pentru prevenirea furturilor de animale și păsări. În acest sens, joi, 14 aprilie, polițiștii, în colaborare cu reprezentanți ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2011, 16:30
(8847 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 5 tineri, cercetați pentru vânzarea de telefoane mobile contrafăcute

Slobozia: 5 tineri, cercetați pentru vînzarea de telefoane mobile contrafăcute

Polițiștii slobozeni cercetează cinci tineri pentru vînzarea de telefoane contrafăcute. Astfel, în cadrul unei acțiuni, au fost depistați 5 tineri, cu vîrste cuprinse între 18 și 29 de ani, care aveau asupra ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 15:33
(6162 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Au furat sămînța de porumb de la ferma unde erau angajați

Polițiștii feteșteni au fost sesizați miercuri, 13 aprilie, de către administratorul unei firme din localitate despre faptul că dintr-un depozit al fermei au dispărut mai mulți saci de sămînță de porumb ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:57
(8544 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Ialomița: Sărbători Pascale păzite de jandarmi

«Cu prilejul Sărbătorilor Pascale, peste 80 de jandarmi din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița vor asigura măsurile de ordine și siguranță publică la nouă lăcașe de cult de pe raza județului ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:42
(9997 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Hoți prinși de polițiști

Doi tineri de 16, respectiv 18 ani, sînt cercetați pentru furt după ce au sustras dintr-un imobil din localitate bunuri în valoare de 13000 lei. Furtul a fost anunțat polițiștilor, miercuri, 13 aprilie ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:15
(7989 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Amara furt


Bărbulești: Percheziții domiciliare

Miercuri, 13 aprilie, la Bărbulești a fost organizată o acțiune de amploare a Poliției. Au fost efectuate 3 percheziții domiciliare, fiind verificate și 10 mașini, în timp ce 20 de persoane au fost legitimate ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:11
(13602 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A falsificat documentele fiscale pentru a-și justifica marfa

Un moldovean de 37 ani a fost prins ieri, 13 aprilie, de polițiștii din Urziceni în timp ce transporta mărfuri a căror provenință era falsificată. Individul a fost oprit de polițiști în zona Sinești, solicitîndu ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:08
(10731 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni fals


Amara: Acțiune în trafic

Miercuri, 13 aprilie, la Amara, polițiștii Serviciului Rutier au desfășurat o acțiune ce a vizat disciplinizarea traficului rutier. Rezultatele acțiunii s-au concretizat în verificarea a peste 50 de vehicule ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:06
(10665 vizualizări - 5 comentarii)


Alexeni: I-au furat porumbul din hambar

Miercuri, 13 aprilie, un bătrîn de 84 ani a anunțat Poliția că din hambarul situat în curtea casei sale au dispărut mai multe unelte agricole și mai mulți saci de porumb. În urma cercetărilor, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:05
(10115 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni furt


Amara: Căruțaș amendat pentru transport de fier vechi

250 kg de fier vechi, transportate fără documente de un căruțaș din Amara, au adus bărbatului o amendă de 1000 lei. Individul a fost prins de polițiștii ialomițeni în timp ce se deplasa cu căruța pe șoseaua ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:00
(8525 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Au furat banii șoferului

Un șofer al unei firme de transport persoane a sesizat polițiștilor ialomițeni că a fost victima unei infracțiuni. Bărbatul a reclamat, marți, 12 aprilie, că doi tineri i-au furat 400 lei, bani proveniți ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 14:55
(9080 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: furt Ialomița


Fetești: Se fură și cablul electric îngropat în pământ

Fetești: Se fură și cablul electric îngropat în pămînt

Polițiștii efectuează cercetări privind trei persoane care au fost depistate în timp ce sustrăgeau cablu electrice de la puțurile de apă ce aparțineau unei societăți comerciale cu sediul în Fetești. În ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:41
(9777 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Mai multe persoane urmărite general, depistate

Polițiști de investigații criminale au desfășurat în cursul zilei de marți, 12 aprilie a.c., mai multe acțiuni ce au vizat punerea în executare a mandatelor, dar și identificarea persoanelor ce se sustrag ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:37
(9095 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Proiectil din primul război mondial găsit pe islaz

Slobozia: Proiectil din primul război mondial găsit pe islaz

Echipajul pirotehnic din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență a intervenit în dimineața zilei de miercuri, 13 aprilie, în jurul orei 10.00, pentru ridicarea unui element de muniție descoperit ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:35
(9043 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două intervenții SMURD în două ore

Echipajele SMURD ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență au intervenit în cursul zilei de marți, 12 aprilie, pentru acordarea asistenței medicale în cazul a doi bărbați. În primul caz, paramedicii ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:33
(8090 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: Pesticide expirate

Peste 27 litri de substanțe periculoase au fost descoperite, marți, 12 aprilie în comuna Ciulnița. Produsele au fost găsite de polițiștii Serviciului Arme, Explozibili și Substanțe Periculoase, în urma ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:31
(10564 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune de prevenire a furturilor de materiale feroase și cabluri

Noaptea trecută (12/13 aprilie), polițiștii din Urziceni în colaborare cu jandarmii din localitate au organizat o acțiune în intervalul orar 23,00-4,00, pentru prevenirea furturilor de materiale feroase ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:30
(8982 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni în trafic

Peste 60 de persoane legitimate și 52 de autovehicule controlate, acestea sînt principalele rezultate ale unei acțiuni desfășurate zilele precedente de polițiștii compartimentului rutier din Țăndărei. ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:25
(9043 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Grad de colectare a veniturilor bugetare de 99%

Potrivit datelor statistice ale Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița, în luna martie 2011 au fost încasate la bugetul general consolidat peste 39 milioane lei, programul alocat de colectare ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:54
(8400 vizualizări - 0 comentarii)


Biblioteca Județeană Ialomița: «Săptămîna familiei, săptămîna fără TV»

Miercuri, 13 aprilie, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» inaugurează o acțiune inedită. Intitulat strategic «Săptămîna familiei, săptămîna fără TV», evenimentul marchează, în perioada 11-16 aprilie ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:48
(13242 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:35
(6506 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Păziți școlile de hoți!

«În perioada 22-24 februarie 2011, la nivelul județului a fost desfășurată o acțiune de verificare a modului în care sînt asigurate unitățile de învățămînt» informează un comunicat al polițiștilor ialomițeni ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:30
(10345 vizualizări - 3 comentarii)


Scandal la Ion Ghica: S-au bătut pînă la venirea polițiștilor

Un apel pe numărul de urgență 112, anunța luni, 11 aprilie, la prînz, un scandal în centrul satului Ion Ghica aparținînd comunei Ciulnița. Doi bărbați își cărau pumni cu nemiluita, unul dintre aceștia folosind ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:25
(9472 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ion Ghica scandal


Fetești: Hoți prinși de polițiști

Furt calificat. Această faptă se reține în sarcina a trei persoane, cu vîrste cuprinse între 25 și 58 ani. Cei trei sînt acuzați că în perioada septembrie 2010-aprilie 2011 au furat din curtea și locuința ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:20
(8996 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Slobozia: Băut, la volan

Un slobozean a fost prins de polițiști în timp ce conducea o mașină deși consumase băuturi alcoolice. Șoferul avea o alcoolemie de 0,57 mg/l alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost dus la ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:15
(6709 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Un adolescent de 17 ani a murit după ce un bloc de calcar a căzut peste el

Polițiștii cercetează modul în care a survenit decesul unui adolescent de 17 ani, din Bordușani. Sîmbătă, 9 aprilie a.c., în jurul orei 18.45, polițiștii au fost sesizați de o femeie din Bordușani despre ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 15:28
(15018 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Bordușani deces


Slobozia: Înșelăciune la telefon

Slobozia: Înșelăciune la telefon

Potrivit anchetatorilor, de la începutul anului polițiștii Compartimentului de Investigații Criminale au întocmit 4 dosare penale pentru comiterea infracțiunii de înșelăciune. Ultima faptă de acest gen ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 14:59
(12149 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: A condus băut, a provocat un accident și a refuzat recoltarea de sînge

Un bărbat de 56 ani, din Slobozia, este acuzatul principal într-un dosar penal pentru conducere sub influența băuturilor alcoolice și refuzul de a se supune recoltării de probe biologice de sînge. Șoferul ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 14:46
(11058 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Armășești: 10 minori au furat rechizitele școlii

Vineri, 8 aprilie, polițiștii din Armășești au fost alarmați cu privire la faptul că dintr-o anexă a Școlii Generale Malu Roșu au dispărut mai multe rechizite. În urma verificărilor efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 14:43
(12149 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Armășești furt


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...