Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Firmele în impas financiar datorează Primăriei Slobozia 14,7 milioane de lei

Firmele în impas financiar datorează Primăriei Slobozia 14,7 milioane de lei

Fondurile din bugetul local al Sloboziei ar putea crește considerabil dacă ad­ministrația locală ar încasa banii datorați de firmele aflate în insolvență, faliment sau reorganizare. Estimările oficiale arată că Primăria Slobozia are de recuperat de la aceste societăți 14,7 milioane de lei. În unele cazuri, debitele sunt mai vechi de 10 ani.

Un demers aproape imposibil O analiză a situației financiare a Primăriei Slobozia arată că bugetul instituției s-ar putea suplimenta dacă administrația locală ar încasa banii datorați de firmele aflate în impas financiar. Estimările arată că administrația... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2021, 10:55 (13021 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Tinerii cer «Slobozia Curată»

Tinerii cer «Slobozia Curată»

La începutul lunii sep­tembrie 2021, o asociație nonguvernamentală din Slobozia și-a propus să identifice pro­blemele comunității și modalitățile de rezol­vare ale acestora. Acțiunea a constat în realizarea unui sondaj de opinie on-line la care au participat peste 200 de tineri. În urma sondajului, membrii asociației au decis să declanșeze o campa­nie de informa­re și conștientizare în me­diul on-line și în unitățile de învăță­mânt care să vizeze protecția mediului.

Nu avem grijă de mediu Prima concluzie a sondajului realizat de membrii Asociației «Interact» este că principala pro­blemă... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2021, 16:40 (4502 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Visuri edilitare de Buești

portret administrativ

Visuri edilitare de Buești

Administrația din Buești se află în pragul primelor realizări edilitare remarcabile. Nu vorbim despre apă, canal și epurare, pentru că toate comunele județului ar trebui să beneficieze de aceste facilități. La Buești se va deschide un dispensar care va avea un cabinet de Cardio­logie și unul de Stomatologie. Nu e primul din Ialomița, firește, dar merită contabilizat.

Un dispensar pentru liniștea comunei Administrația din Buești reabilitează dispensarul din Buești pentru a permite deschiderea unor cabinete medicale noi în comună. Nicolae Mihăilă, primarul localității, susține că investiția... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2021, 13:05 (8484 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Slobozia permite vizitarea pacienților bolnavi de COVID-19, cu forme severe, de către un membru al familiei

Spitalul Slobozia permite vizitarea pacienților bolnavi de COVID-19, cu forme severe, de către un membru al familiei

Într-o comunicare oficială, reprezentanții Spitalului Județean de Urgență Slobozia anunță faptul că permit vizitarea pacienților infectați cu SARS-CoV-2, forme severe, de către un membru al familiei. Vizita se va realiza după un program bine stabilit și în anumite condiții.

Vizită cu declarație pe propria răspundere Potrivit comunicării oficiale, vizitarea pacienților cu forme severe de COVID-19 se va face doar în baza unui acord al bolnavului. Este permis accesul doar al unui singur membru al familiei. Vizita se va realiza doar după efectuarea triajului epidemiologic și după semnarea... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2021, 13:05 (8055 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Raport public: COVID-19 face ravagii în Ialomița

Raport public: COVID-19 face ravagii în Ialomița

Instituția Prefectului Ialomița a organizat vineri, 22 octombrie a.c., o conferința de presă în cadrul căreia a fost prezentat bilanțul situației generate de pandemie. Conform declarațiilor subprefectului Tonița Manea, la acest moment 90% din paturile alocate pentru bolnavii de COVID-19 în Ialomița sunt ocupate. Administrația județeană face eforturi pentru achiziția a 30 concentratoare de oxigen noi care să permită extinderea numărului de paturi tip ATI. «Situația este într-o continuă dinamică... Vă asigur că toate autoritățile responsabile fac eforturi pentru a susține eforturile medicilor. Numărul celor care au decis să se vaccineze în ultimele zile a crescut semnificativ...» a precizat... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2021, 17:10 (7015 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Înființarea perdelelor forestiere, misiune imposibilă pentru autorități

Ialomița: Înființarea perdelelor forestiere, misiune imposibilă pentru autorități

În contextul schimbărilor climatice, rolul perde­lelor forestiere de protecție este primordial. Cu toate acestea, demersurile privind înființarea acestora bat pasul pe loc. În decembrie 2020, Ministerul Mediului anunța lansarea unui proiect privind înființarea unor perdele de protecție forestieră în zona Fetești-Stelnica. Cu o valoare de 3,7 milioane de lei, implementarea proiectului este în prezent blocată din cauza procedurilor de expropriere a terenurilor pe care arborii trebuie plantați. În cel mai fericit caz, lucrările de înființare ale acestor perdele forestiere vor debuta în primăvara anului 2023. În tot acest timp, nevoia de arbori de-a lungul zonelor cu risc sau pentru protecția culturilor... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2021, 10:50 (7740 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Guvernul României a oferit primăriilor din Ialomița «firimituri bugetare»

Guvernul României a oferit primăriilor din Ialomița «firimituri bugetare»

bonus: Administrația Pavel susține anularea Hotărârii de Guvern nr. 1088/6.10.2021

Scandalul național al modului în care Guvernul României a distribuit banii din Fondul de Rezervă Bugetară a cuprins și județul Ialomița. Potrivit informațiilor oficiale, primăriile din Ialomița au pri­mit cu 43,7 milioane de lei mai puțin decât au solicitat. Potrivit Prefecturii, cele 66 de primării ialomițene au cerut Guvernului României 54,5 mi­lioane de lei. În schimb, în conturile instituțiilor au intrat doar 10,2 mi­lioane de lei. Mai mult decât atât, reprezentanții aparatului central au lăsat fără bani 17 primării din județul Ialomița. Fondurile au fost alocate în baza Hotărârii Guvernului nr. 1088/6.10.2021.

Mai puțini bani în conturile primăriilor... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2021, 15:20 (5896 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia are nevoie de 14,8 milioane de lei pentru modernizarea iluminatului stradal

Slobozia are nevoie de 14,8 milioane de lei pentru modernizarea iluminatului stradal

Administrația din Slobozia a evaluat valoarea investiției în reabilitarea sistemului de iluminat public la nivelul orașului. Potrivit acestei estimări, municipiul reședință de județ are nevoie de 14,8 mi­lioane de lei pentru a moderniza și eficientiza acest sistem. Administrația Soare susține că singura soluție pentru realizarea acestei investiții o reprezintă «concesionarea sistemului de iluminat public» către o firmă dispusă să investească în acest domeniu. Această decizie ar fi trebuit luată în urmă cu 5 ani, însă fosta administrație a refuzat să demareze procedurile legale.

Adio «iluminat inteligent» pe bani europeni... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2021, 11:05 (9934 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

15 morți în 2 zile: Slobozia își îngroapă morții cu ajutorul excavatorului!

15 morți în 2 zile: Slobozia își îngroapă morții cu ajutorul excavatorului!

Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia a fost solicitată să ajute la săparea gropilor din Cimitirul Bora. Din cauza pandemiei de COVID-19, marți și miercuri, 19/20 octombrie 2021, la Slobozia au fost înmormântați 15 oameni, «groparii» cimitirului fiind depășiți de situație...

Va fi mai rău Miercuri, 20 octombrie 2021, Primăria Slobozia a solicitat DADP sprijin logistic pentru săparea gropilor în Cimitirul de la Bora. Potrivit informațiilor oficiale, în numai 2 zile au fost înmormântați 15 oameni. «Groparii» sunt depășiți de situația, iar intervenția DADP s-a dovedit absolut... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2021, 21:05 (14086 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Doar 40% dintre candidații înscriși au promovat concursul de directori ai școlilor ialomițene

Doar 40% dintre candidații înscriși au promovat concursul de directori ai școlilor ialomițene

Candidații înscriși la concursul pentru ocuparea funcțiilor de directori și directori adjuncți vacante din școlile din Ialomița s-au făcut de râs la proba scrisă. Doar 40% din cei 112 profesori înscriși la testare au reușit să o promoveze. Mai mult decât atât, jumătate dintre candidații care au picat dețin deja aceste funcții. La începutul anului școlar au primit ordine de detașare în interesul învățământului din partea Inspectoratului Școlar Județean Ialomița.

Proba scrisă le-a dat bătăi de cap
Anunțat încă de la jumătatea lunii septembrie, concursul pentru ocuparea funcțiilor... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2021, 13:20 (10814 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarii contestă Strategia de Dezvoltare a Județului Ialomița

Poveștile nu țin de cald

Primarii contestă Strategia de Dezvoltare a Județului Ialomița

Administrația județeană a organizat, la sfârșitul primei decade a lunii octombrie 2021, o serie de întâlniri consultative în care a fost prezentată Strategia de Dezvoltare a Județului Ialomița. La întâlniri au fost invitați primarii celor 66 de localități din județul Ialomița. Aceștia s-au decla­rat sceptici cu privire la șansele de implementare a Strategiei. Aceștia au susținut că locuitorii comuni­tăților pe care le reprezintă au așteptări punctuale, imediate, care nu pot aștepta implementarea unor proiecte inves­tiționale de anvergură. Reamintim că Strategia de Dezvoltare a Județului Ialomița este un document obligatoriu, realizat în vederea accesării de fonduri europene în actualul ciclu financiar... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2021, 20:05 (7192 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Polițist agresat de un fost coleg de serviciu

Se întâmplă la Slobozia

Polițist agresat de un fost coleg de serviciu

Un fost angajat al Centrului de Reținere și Arestare Preventivă al IPJ Ialomița a ajuns din nou la serviciu, dar de această dată în spatele gratiilor. Acuzat de fapte de «ultraj», acesta a fost reținut pentru 24 de ore după ce ar fi lovit un polițist. Procurorii care investighează faptele nu au solicitat însă arestarea preventivă a bărbatului. Acesta s-a pensionat cu câteva luni înainte de reținere din cauza unei anchete deschisă la Slobozia de procurorii DIICOT din Prahova. Anchetatorii investighează un grup de proxeneți locali, într-un amplu dosar de «trafic de persoane». Aflați în Arestul Poliției ialomițene, aceștia ar fi coordonat o rețea de prostituție după gratii. Cel care i-ar fi sprijinit... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2021, 13:20 (13641 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

100 milioane de lei, credit aprobat pentru Consiliul Județean Ialomița

100 milioane de lei, credit aprobat pentru Consiliul Județean Ialomița

Administrația județeană a încheiat procedura de contractare a creditului de 100 milioane de lei necesar derulării investițiilor în infrastructură și sistemul sanitar. Banca finanțatoare este BCR, iar termenul de rambursare a creditului este de 15 ani. «În urma negocierilor am reușit să obținem o reducere a costurilor creditului de aproape 20 milioane de lei... Este meritul tuturor colegilor mei și o dovadă de responsabilitate instituțio­nală!» a declarat președintele Marian Pavel.

3 ofertanți, BCR câștigă Administrația județeană a finalizat procedurile de contrac­tare a creditului de... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2021, 15:20 (3796 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pistă de alergare pentru locuitorii din Fetești

Pistă de alergare pentru locuitorii din Fetești

Administrația locală din Fetești încurajează mișcarea. Reprezentanții Direcției de Administrare a Domeniului Public efectuează în aceste zile lucrări în incinta stadionului din oraș pentru amenajarea unei piste de alergare. «Dorim să oferim locuitorilor din Fetești șansa de a face mișcare în aer liber...» a precizat Laurențiu Șonchereche, primarul municipiului Fetești.

Mișcarea înseamnă sănătate Reprezentanții Primăriei Fetești încurajează mișcarea. Un amplu proiect edilitar prin care se în­deamnă cetățenii să facă sport se desfășoară în această perioadă în zona stadionului din oraș... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2021, 16:20 (4811 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sinești: Angajați obligați să lucreze în condiții insalubre

Sinești: Angajați obligați să lucreze în condiții insalubre

Patronul chinez al unei firme de mase plastice din comuna Sinești a fost amendat de Direcția de Sănătate Publică Ialomița din cauza condițiilor insalubre în care angajații erau obligați să mun­cească. Cazul a intrat în atenția autorităților după ce rudele unora dintre cei 72 de salariați au sesizat DSP Ialomița.

Drepturile angajaților, încălcate În urmă cu o săptămână, inspectorii DSP Ialomița au făcut un control la sediul societății. În urma verificării s-a constatat că situația reclamată se confirmă în totalitate. «Într-adevăr, este vorba despre condiții insalubre de muncă... Oamenii... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2021, 11:40 (7593 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«Facem totul pentru comunitate!»

portret administrativ/Emil Jugănaru, primarul comunei Albești

«Facem totul pentru comunitate!»

O  comunitate mică precum este cea din Albești face eforturi pentru a se dezvolta. În ciuda piedicilor puse de birocrația excesivă, administrația locală a reușit să reali­zeze o serie de proiecte de utilitate publică precum reabilitarea rețelei de apă sau amenajarea drumurilor destinate exploatațiilor agricole. «Facem toul pentru comunitate!» susține Emil Jugănaru, primarul comunei Albești.

1 milion de euro pentru comuna Albești În 2020, la Alegerile Locale, Emil Jugănaru a obținut al treilea mandat de primar al comunei Albești. Experiența în administrația locală și-a format-o... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2021, 17:20 (8736 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița a modificat restricțiile aplicate la Slobozia

Printr-o nouă Hotărâre

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița a modificat restricțiile aplicate la Slobozia

La o zi de la intrarea în vigoare a măsurilor de restricție adoptate de Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița în municipiul Slobozia, prin Hotărârea nr. 217/14.10.2021, autoritățile au revenit asupra deciziilor adoptate. Astfel, vineri, 15 octombrie 2021, la orele 20,00, a fost adoptată Hotărârea nr. 222. Noul act modifică restricțiile cuprinse în documentul precedent.

Prioritate pentru cei vaccinați
Dacă în Hotărârea nr. 217/14.10.2021 se prevedea că circulația persoanelor nevaccinate este interzisă, fără un... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2021, 13:15 (16779 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

30 de cutii cu anticorpi monoclonali vor ajunge în spitalele ialomițene

30 de cutii cu anticorpi monoclonali vor ajunge în spitalele ialomițene

Ministerul Sănătății a finalizat lista cu unitățile medicale care vor primi anticorpi monoclonali. Printre cele 134 de spitale din țară se numără și 3 din județul Ialomița. Este vorba despre Spitalul Județean de Urgență Slobozia, Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești și Spitalul Municipal Urziceni. Fiecare unitate medicală va primi câte 10 cutii cu anticorpi monoclonali.

Spitalele așteaptă medicamentele În distribuirea fiolelor cu anticorpi monoclonali pe care România le-a primit din Italia, Ministerul Sănătății a ținut cont de rata de infectare la mia de locuitori, numărul de... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2021, 16:35 (10068 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ex-primarul din Bărcănești, Daniel Popa, riscă o condamnare penală

Ex-primarul din Bărcănești, Daniel Popa, riscă o condamnare penală

Un Raport al Camerei de Conturi Ialomița confirmă faptul că ex-primarul comunei Bărcănești, Daniel Popa, a prejudiciat bugetul local cu peste 400 mii de lei. Fostul edil local riscă o condamnare penală de la 2 la 7 ani.

Concluziile Camerei de Conturi În perioada 2019-2020, ziarul nostru dezvăluia modul în care ex-primarul comunei Bărcănești, Daniel Popa, a prejudiciat bugetul local cu peste 400 mii de lei achiziționând la nivelul Primăriei 90 de contracte de telefonie mobilă cu firmele Vodafone și Telekom pentru beneficiile conexe. La 2 ani distanță, un audit al Camerei de Conturi realizat... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2021, 12:50 (5243 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Hotărâre a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență: Carantină zonală la Slobozia

Hotărâre a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență: Carantină zonală la Slobozia

Creșterea alarmantă a numărului de cazuri de COVID-19 la nivelul municipiului reședință de județ Slobozia a determinat autoritățile să aplice măsuri de restricție drastice. Astfel, începând de vineri, 15 octombrie a.c., reședința județului Ialomița intră în carantină zonală. La Slobozia, rata de incidență a cazurilor are valoarea de 12,41/1000 de locuitori, fiind active 635 cazuri de COVID-19.

Circulație restricționată pentru persoanele nevaccinate
Restricțiile impuse de Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița, la solicitarea Direcției de Sănătate Publică Ialomița... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2021, 23:10 (42682 vizualizări - 24 comentarii)

28 Iun 2026
284 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Amenzi de peste 20000 de lei de la Poliția Rutieră

În ultimele 24 de ore, polițiștii Serviciului Rutier au acționat pe șoselele județului pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 18:24
(12862 vizualizări - 0 comentarii)


Atenție, ploșniță la grâu!

Atenție, ploșniță la grîu!

«Unitatea Fitosanitară Ialomița atenționează toți producătorii agricoli din județ să-și controleze culturile de grîu pentru determinarea adulților de ploșniță cerealelor» atenționează directorul Maria ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 11:36
(26944 vizualizări - 1 comentariu)


Trupul neînsuflețit al unui bărbat dispărut, recuperat din râul Ialomița

Trupul neînsuflețit al unui bărbat dispărut, recuperat din rîul Ialomița

Joi, 29 aprilie a.c., în jurul orei 13.30, după o săptămînă de la data dispariției, trupul bărbatului a fost văzut de localnici în albia rîului, la aproximativ 3 km în aval de locul unde a căzut în apă ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2010, 11:00
(16315 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A furat de la magazin un cuțit de vînătoare

În după-amiaza zilei de marți, 27 aprilie, Poliția Slobozia a fost sesizată de reprezentanții unei firme de pază despre faptul că un tînăr necunoscut a furat un cuțit de vînătoare dintr-un magazin de profil ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2010, 16:51
(17780 vizualizări - 0 comentarii)


Trei șoferi penali

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au întocmit două dosare penale pe numele unor cetățeni care au fost depistați conducînd autoturisme pe drumurile publice, deși nu posedă permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2010, 16:51
(26444 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiuni pentru siguranța elevilor

Miercuri, 27 aprilie în intervalul orar 10,00-18,00, polițiștii feteșteni, în colaborare cu jandarmi și polițiști de Frontieră au acționat în zona unităților de învățămînt din municipiu, avînd ca obiectiv ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2010, 16:51
(23733 vizualizări - 0 comentarii)


25 de ialomițeni, cercetați pentru braconaj piscicol

30 de infracțiuni constatate, 84 de sancțiuni contravenționale aplicate, 65,5 kg de pește și 18 unelte pentru pescuit confiscate, reprezintă succint rezultatele celor 87 de acțiuni și controale desfășurate ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2010, 16:46
(25087 vizualizări - 2 comentarii)


43 de locuri de muncă în străinătate

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștința celor interesați că, prin intermediul rețelei EURES, sînt disponibile 43 locuri de muncă în străinătate. Astfel, în Marea ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2010, 13:07
(20929 vizualizări - 0 comentarii)


Sprijin financiar pentru producătorii de lapte

Producătorii de lapte pot solicita, pînă la data de 14 mai 2010, sprijin financiar destinat deținătorilor de cotă care au livrat lapte în anul de cotă 2008-2009. Potrivit legislației în domeniu, în funcție ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2010, 08:16
(23628 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Au «spart» aparatul de jocuri electronice

În cursul după-amiezii de marți, 27 aprilie a.c., polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției Țăndărei au depistat pe raza localității trei tineri al căror comportament era suspect. După legitimarea ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2010, 16:00
(23798 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: «Șofer» fără permis

Marți, 27 aprilie, polițiștii feteșteni au depistat, pe o stradă din localitate, un autoturism la volanul căruia se afla un bărbat, de 33 de ani din județul Harghita. Procedînd la legitimarea acestuia, ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2010, 15:59
(19897 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Au furat fier vechi din curțile oamenilor

Marți, 27 aprilie a.c., polițiștii din Sărățeni au fost sesizați de trei bătrîne din localitate despre faptul că, în seara zilei de 26 aprilie, trei persoane de sex masculin, pe care nu le cunosc, folosindu ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2010, 15:57
(23109 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Infractor dus la pușcărie

În cursul zilei de marți, 27 aprilie, polițiștii din Urziceni au desfășurat activități pentru depistarea unui bărbat, de 26 de ani, din localitatea Bărbulești, pe numele căruia exista un mandat de executare ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2010, 15:56
(26408 vizualizări - 0 comentarii)


Sancțiuni în trafic

Marți, 27 aprilie, timp de două ore, polițiștii rutieri din Slobozia și din cadrul Posturilor de Poliție arondate municipiului, au acționat în 9 filtre, în principalele puncte de acces la intrare și ieșire ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2010, 15:56
(28385 vizualizări - 0 comentarii)


Crescătorii de ovine/caprine pot solicita subvenții

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură anunță că, în perioada 28 aprilie-31 mai 2010, crescătorii de ovine/caprine pot solicita Plata Națională Directă Complementară pentru sectorul zootehnie ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2010, 15:55
(13429 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Transport ilegal de animale

Marți, 27 aprilie, polițiștii slobozeni aflați într-un filtru pe DN21 din municipiu, au depistat o autoutilitară cu numere de înmatriculare străine, la volanul căruia se afla un tînăr, de 22 de ani, din ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2010, 15:54
(20965 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Copii la furat din autoturisme

În cursul nopții trecute, respectiv 27 spre 28 aprilie, o patrulă mixtă de siguranță publică a observat, pe o stradă din Urziceni, un grup de patru persoane care, la vederea autospecialei poliției, au fugit ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2010, 15:53
(24586 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La volan fără permis

În cursul nopții de luni spre marți, respectiv 26 spre 27 aprilie, puțin după miezul nopții, o echipă mixtă de siguranță publică aflată în serviciul de patrulare pe raza municipiului Slobozia, a oprit pentru ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2010, 15:51
(24277 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Șofer beat, prins de polițiști

Un bărbat de 30 de ani, din comuna Săveni este cercetat penal de polițiști după ce acesta a fost depistat în cursul zilei de luni, 26 aprilie, conducînd pe DJ 201 un autoturism deși consumase băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2010, 15:50
(14803 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Motociclist accidentat

La începutul săptămînii, luni, 26 aprilie, pe Bulevardul Unirii din Slobozia s-a produs un accident rutier în urma căruia a rezultat vătămarea corporală a unui tînăr de 18 ani, din localitate. Pe scurt ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2010, 15:49
(21718 vizualizări - 0 comentarii)


Ciochina: Hoți prinși de polițiști

Luni, 26 aprilie, polițiștii din Ciochina au fost sesizați de un localnic despre faptul că în perioada noiembrie 2009-25 aprilie 2010, persoane necunoscute i-ar fi sustras dintr-o fîntînă aflată în curtea ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2010, 15:48
(23447 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2010, 17:08
(13737 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2010, 16:54
(15475 vizualizări - 0 comentarii)


6 ialomițeni, judecați pentru trafic de minori

Șase persoane, dintre care una în stare de arest preventiv, au fost trimise în judecată pentru trafic de minori. Suspecții, prin violențe și amenințări, au exploatat din punct de vedere sexual mai multe ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2010, 16:49
(20315 vizualizări - 0 comentarii)


Problema celor 6 loturi de teren atribuite de Primărie Episcopiei: PS Vincențiu invocă prefectului Teculescu Legea Cultelor

La scurt timp după publicarea pe site-ul nostru a articolului «Eu cînd vreau să fluier, fluier!/Prefectul Teculescu fluieră în Biserica Consiliului Local Slobozia», Preasfințitul Vincențiu ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2010, 12:57
(24915 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 7000 de pachete de țigări, confiscate

Peste 7000 de pachete de țigări, confiscate

Peste 7000 de pachete de țigări, fără documente de proveniență, ce aveau aplicate timbre emise de autoritățile Republicii Moldova, au fost ridicate în vederea confiscării luni, 26 aprilie, de polițiștii ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2010, 12:22
(21508 vizualizări - 0 comentarii)


Comunicat APIA: În atenția producătorilor de lapte

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește producătorilor de lapte că pot solicita, pînă la data de 30 aprilie 2010, acordarea cotelor din rezerva națională. Potrivit Ordinului nr. ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2010, 08:51
(23966 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: A intrat cu mașina în stîlp

Duminică, 25 aprilie, pe raza comunei Traian, s-a produs un accident rutier soldat doar cu pagube materiale, provocat de un șofer aflat în stare avansată de ebrietate. Polițiștii au stabilit că în timp ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2010, 00:22
(29809 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Și-a amenințat vecina că o calcă cu mașina

Sîmbătă, 24 aprilie, agenții Postului de Poliție Făcăeni au fost sesizați prin 112, de către o localnică, de 37 de ani, despre faptul că vecinul său, aflat în stare de ebrietate, a amenințat că o va accidenta ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2010, 00:22
(24291 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Mai multe mașini avariate din cauza unui șofer băut

În noaptea de sîmbătă spre duminică, respectiv 24 spre 25 aprilie a.c., agenții Biroului Rutier Fetești au fost sesizați că pe Strada Călărași, din municipiu, s-a produs o tamponare în care au fost implicate ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2010, 00:22
(23659 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...