Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

440 de ani de concediu medical în Ialomița

Record absolut în Sănătate

440 de ani de concediu medical în Ialomița

Concedii medicale de sute de ani pentru angajații din Ialomița. Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița arată că, în cursul anului trecut, persoanele aflate în câmpul muncii au beneficiat de 440 de ani de concediu medical! Cele mai multe adeverințe au fost eliberate de medicii de familie, urmați de specialiștii care acordă consultații în regim ambulatoriu. Oficialii CJAS Ialomița aprecizată faptul că cifrele ridicate sunt generate de pandemia de COVID-19. Valoarea sumelor decontate a fost de 12 mi­lioane de lei.

Cifre alarmante Datele statistice ale Casei Județene de Asigurări... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2021, 11:10 (5863 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Asistența Socială din Ialomița are nevoie de profesioniști

Asistența Socială din Ialomița are nevoie de profesioniști

bonus: 4,8 milioane de lei pentru plata ajutoarelor sociale

Calitatea serviciilor de Asistență Socială din Ialomița are nevoie de îmbunătățiri. Iar la nivelul administrațiilor locale din județ există o preocupare scăzută din acest punct de vedere. Este concluzia la care au ajuns inspectorii Agenției pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița în urma unei verificări privind felul în care sunt oferite serviciile de Asistență Socială la nivelul a 35 de primării de pe raza județului nostru.

Un singur funcționar, mai multe atribuții Controlul efectuat de Agenția pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița a vizat activitatea pe care serviciile de... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2021, 13:55 (8289 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un ialomițean, supraviețuitor al atentatelor teroriste: «Am văzut cum se rupe în bucăți World Trade Center!» Un ialomițean, supraviețuitor al atentatelor teroriste: «Am văzut cum se rupe în bucăți World Trade Center!»

20 de ani de la prăbușirea Turnurilor Gemene din New York-SUA/11 septembrie 2001

Un ialomițean, supraviețuitor al atentatelor teroriste: «Am văzut cum se rupe în bucăți World Trade Center!»

S-au împlinit 20 de ani de la cumplitele atentate teroriste petrecute în Statele Unite ale Americii. 11 septembrie 2001 este ziua care a marcat întreaga omenire, după ce avioane deturnate de teroriști au doborât Turnurile Gemene din New York. Martor al tragediei care a schimbat cursul istoriei a fost și ialomițeanul Cornel Văduva...

Mărturii din infern 11 septembrie 2001 era o zi obișnuită pentru Cornel Văduva, la vremea respectivă informatician al unei companii care își avea sediul într-unul din cele două Turnuri Gemene din New York. Coborâse în stradă pentru a-și aprinde o țigară... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2021, 21:05 (5455 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Despăgubiri de 2 milioane de lei în dosarul ex-președintelui Silvian Ciupercă

Ședință a Consiliului Județean Ialomița

Despăgubiri de 2 milioane de lei în dosarul ex-președintelui Silvian Ciupercă

În cadrul unei ședințe extraordinare, desfășurată vineri, 10 septembrie 2021, Consiliul Județean Ialomița a decis plata unor despăgubiri către cei patru funcționari publici ai instituției, anchetați împreună cu Silvian Ciupercă, fostul președinte al Consiliului Județean Ialomița, în dosarul deschis de Direcția Națională Anticorupție în anul 2015. Aceste despăgubiri reprezintă, de fapt, salariile pe care aceștia nu le-au încasat în perioada în care au fost suspendați din funcție, iar valoarea sumelor se ridică la aproximativ 2 milioane de lei. Plata se realizează în baza prevederilor cuprinse în Codul Administrativ, act normativ care face trimitere către Legea 188/1999, privind statutul funcționarilor... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2021, 18:10 (8208 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Prefectul USR-PLUS Mihai Tănăsescu, eliberat din funcție

Ialomița: Prefectul USR-PLUS Mihai Tănăsescu, eliberat din funcție

Numit în funcția de prefect al județului Ialomița la propunerea USR-PLUS, Mihai Tănăsescu a fost demis. Instituția Prefectului Ialomița va fi condusă interimar de către unul dintre subprefecți, vehiculându-se numele Toniței Manea. Înainte de a părăsi instituția, Mihai Tănăsescu a trimis un mesaj șefilor instituțiilor deconcentrate din județ. Totuși, Tănăsescu speră să revină în fruntea Instituției Prefectului Ialomița, în cel mai scurt timp. Să reamintim că joi, 9 septemebrie a.c., Guvernul României a destituit din funcție 14 prefecți si 29 de subprefecți USR-PLUS.

«Eu plec de aici cu capul sus!»... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2021, 18:40 (8781 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Centru pentru recoltarea organelor, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Centru pentru recoltarea organelor, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Până în primăvara anului viitor, în cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia va funcționa primul Centru pentru recoltarea organelor în vederea realizării transplanturilor din județul Ialomița. Pentru ca un astfel de Centru să de­vină funcțional este nevoie de o serie de acreditări speciale., oficialii unității medicale susținând faptul că, în prezent, procesul de acreditare este realizat la un nivel de 80%.

Demers în curs de realizare Ideea înființării unui Centru pentru prelevarea organelor necesare efectuării operațiilor de transplant a apărut încă din 2016, însă, din motive... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2021, 11:10 (8718 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Infrastructura rutieră a Sloboziei așteaptă investițiile administrative

Infrastructura rutieră a Sloboziei așteaptă investițiile administrative

Infrastrucutura rutieră a Sloboziei așteaptă «reabilitarea și mo­dernizarea» din anul 2009. În mai bine de 12 ani, străzile orașului au fost «întreținute» de angajații DADP. Administrația Soare asfaltează în 2021 doar 5 străzi în Cartierul «Gării Noi», investițiile din următorii ani vizând Cartierele Slobozia Nouă și Bora.

Promisiuni vechi de 12 ani În anul 2009, în mandatul primarului Gabi Ionașcu, Consiliul Local Slobozia vota un proiect de hotărâre prin care Primăria Slobozia ar fi putut reabilita și moderniza un număr de 75 de străzi. Investiția, una multianuală, ar fi trebuit să... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2021, 13:20 (8683 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Premierele Festivalului de la Amara, ediția 2021

Premierele Festivalului de la Amara, ediția 2021

Ediția din 2021 a Festivalului de la Amara a fost una a premierelor. Unele dintre ele au fost vizibile și, după cum deja am spus-o, redau Festivalul publicului. Altele, deși aparent minore, ar putea  reprezenta un punct de cotitură în evoluția acestui Festival. Nu avem pretenția de a face o analiză exhaustivă a lor. Și nici nu susținem că sunt premiere absolute. Dar credem că cele pe care vom enumera sunt un prilej de reflecție asupra evenimentului și asupra noastră.

Bune și rele de la «Trofeul Tinereții»
Grădina de ... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2021, 21:10 (13435 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lista școlilor din Ialomița fără autorizație sanitară de funcționare

Lista școlilor din Ialomița fără autorizație sanitară de funcționare

Direcția de Sănătate Publică Ialomița a transmis Prefecturii Ialomița o situație privind uni­tățile de învățământ care, la acest moment, nu dețin autori­zație sanitară de funcționare sau au făcut demersuri pentru obți­nerea unui nou document. În toate cazurile, motivele care i-au determinat pe inspectorii DSP Ialomița să retragă autorizațiile au vizat nerespectarea condi­țiilor igienico-sanitare în care elevii au fost obligați să învețe.

Verificările sunt în curs În 2016, Direcția de Sănătate Publică Ialomița a lăsat fără autori­zație sanitară de funcționare și Școala Gimnazială «Radu... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2021, 15:20 (11307 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Centralele eoliene din Ialomița falimentează administrațiile locale

Centralele eoliene din Ialomița falimentează administrațiile locale

În anul 2020, Înalta Curte de Casație și Justiție decide că administrațiile locale din România au aplicat incorect impozitarea pe clă­diri firmelor care admi­nistrează parcuri eoliene. În baza sentinței definitive a Curții Supreme, la nivel național sunt acționate în instanță 200 de primării. Două dintre acestea sunt din județul Ialomița. Este vorba despre Primăria Vlădeni și Primăria Făcăeni. Împreună, cele două administrații locale riscă să înapoieze firmei care administrează parcul eolian amenajat pe raza celor două administrații locale peste 4 milioane de lei. Dacă instanțele se vor pro­nunța în favoarea firmei, așa cum s-a întâmplat în alte cazuri din țară, cele două administrații din Ialomița... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2021, 10:55 (8601 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița e condamnată la sărăcie economică

Nimic nu s-a schimbat

Ialomița e condamnată la sărăcie economică

Administrația județeană din Ialomița dispune de un Plan de Amenajare a Teritoriului în baza căruia poate adopta decizii administrative care să permită dezvoltarea economică în perspectiva următorilor 10 ani. Potrivit aces­tuia, activitatea economică la nivelul localităților din Ialomița se situează pe un trend descendent, iar șansele de redresare econo­mică sunt extrem de reduse.

O economie de supraviețuire Consiliul Județean Ialomița dispune de un Plan de Amenajare a Teritoriului care cuprinde toate do­meniile vieții economice și sociale existente la nivel județean. Docu­mentul a fost... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2021, 12:40 (4119 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara 2021: Robert Iosifescu, marele câștigător al competiției muzicale

Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara 2021: Robert Iosifescu, marele câștigător al competiției muzicale

Sâmbătă, 4 septembrie a.c., la Amara, au fost desemnați câștigătorii celei de a 53-a ediții a Festivalului «Trofeul Tinereții» Amara 2021. Marele premiu a rămas acasă, în județul Ialomița, fiind obținut de tânărul Robert Iosifescu (23 de ani). Totodată, acesta a primit și premiul de popularitate din partea publicului. Robert se află la a treia participare la acest concurs.

«Este un  premiu care mă onorează...»
Gala laureaților Festivalului «Trofeul Tinereții» Amara s-a defășurat sâmbătă, 4 septembrie 2021. Marele premiu, «Trofeul Tinereții» a fost obținut... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2021, 00:50 (6983 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Producție medie la grâu de 5876 kg/hectar

Oficial, în Ialomița

Producție medie la grâu de 5876 kg/hectar

Direcția pentru Agricultură Județeană a dat publici­tății pri­mele cifre referitoare la produc­țiile agricole obți­nute la nivelul județului pentru culturile înfiin­țate în toamna anului 2020. Cea mai bună situație se prezintă la grâu, acolo unde pe câmpurile din județ a fost obținută o producție medie de 5876 kg/hectar. Oficialii instituției susțin că re­coltele bune sunt datorate precipitațiilor abundente înregistrate în primăvară și în prima lună de vară.

Agricultura ialomițeană, la raport În toamna anului 2020, la nivelul județului Ialomița au fost cultivate peste 163 mii de hectare... [citește_tot_articolul]

4 Septembrie 2021, 14:10 (8511 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara 2021: Vocile concurenților au salvat seara

Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara 2021: Vocile concurenților au salvat seara

Vineri, 3 septembrie a.c., la Amara, a debutat cea de a 53-a ediție a Festivalului «Trofeul Tinereții». În concursul muzical s-au înscris 12 participanți, fiecare dintre ei dorindu-și să obțină marele premiu. Atmosfera în prima seară de Festival a fost una lipsită de festivism, ceea ce a contat fiind doar vocile concurenților. Sâmbătă, 4 septembrie a.c., se va desfășura Gala Laureaților. Ediția din acest an a Festivalului «Trofeul Tinereții» Amara 2021 se încheie duminică, 5 septembrie a.c., cu o serie de recitaluri susținute, de această dată, la Slobozia.

Festival fără festivism ... [citește_tot_articolul]

4 Septembrie 2021, 11:10 (3581 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șase elevi din Ialomița, calificați în a doua etapă a Concursului de Robotică «Nextlab.tech»

Șase elevi din Ialomița, calificați în a doua etapă a Concursului de Robotică «Nextlab.tech»

Organizatorii Concursului de Robotică «Nextlab.tech» au făcut publică lista elevilor care s-au calificat în a doua etapă a competiției. Șase dintre aceștia sunt din Ialomița și studiază la Școala Gimnazială «Sfântul Andrei» Slobozia, Liceul de Arte «Ionel Perlea» Slobozia și Liceul Tehno­logic Fierbinți-Târg. În această etapă a concursului, elevii vor primi kit-uri de robotică pentru a construi roboți.

Concurs aprobat de Ministerul Educației Cei șase elevi din Ialomița care vor primi kit-uri de robotică sunt: Dragoș Gabriel Mihai (Școala Gimnazială «Sfântul Andrei» Slobozia), Maria... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2021, 17:55 (6313 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Depozite necontrolate de deșeuri la marginea localității Maia

Depozite necontrolate de deșeuri la marginea localității Maia

Interesul autorităților locale de a rezolva problemele comunităților pe care le reprezintă este tot mai scăzut. La marginea localității Maia, de exemplu, există depozite neconforme de deșeuri provenind din construcții, fără ca edilul Sorin Niculae să cunoască situația. Cu toate acestea, primarul localității se declară expert... în pro­bleme de mediu! Situația a ieșit la iveală abia după ce un localnic a reclamat existența depozitelor pe câmpurile din jurul comunei. Cazul a intrat și în atenția Gărzii de Mediu Ialomița, ai cărei reprezentanți le-au recomandat autorităților locale să «toaleteze» zona. Termenul-limită pentru efectuarea lucrărilor de curățenie este sfârșitul lunii octombrie a acestui... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2021, 13:10 (3676 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara 2021, gata de start

Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara 2021, gata de start

Ediția cu numărul 53 a Festivalului «Trofeul Tinereții» Amara 2021 va începe vineri, 3 septembrie a.c., la orele 19,00, în imediata vecinătate a Grădinii de Vară de la Amara. Intrarea în spațiul amenajat de organizatori se va face pe baza certificatului de vaccinare sau a unui test COVID-19 negativ. În prima seară a Festivalului vor concerta JO și FREESTAY, iar în cea de-a doua seară DJ PROJECT și ZDOB și ZDUB. Duminică, 5 septembrie 2021, Festivalul este «invitat» și la Slobozia, unde câștigătorii Trofeului vor susține recitaluri, iar IRINA RIMES și LIVIU TEODORESCU vor concerta... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2021, 19:50 (3667 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Primăria Slobozia are nevoie de servicii juridice specializate

Primăria Slobozia are nevoie de servicii juridice specializate

Consiliul Local Slobozia a aprobat  marți, 31 august 2021, în cadrul ședinței lunare ordinare, un proiect de hotărâre prin care Primăria Slobozia poate externaliza «serviciile de consultanță, asistență și reprezentare».

O decizie fără precedent Conform declarațiilor primarului Sloboziei, Dragoș Soare aceste servicii sunt necesare «pentru a reprezenta cu maximum de șanse interesele patrimoniale ale instituției». Consiliul Local Slobozia va fi informat cu privire la valoarea acestor servicii și motivul pentru care sunt solicitate. «Am considerat ca serviciile să fie solicitate atunci când avem litigii care depășesc o anumită valoare... De altfel, aceste valori financiare și nivelul de implicare le vom stabili împreună. Mi se pare normal să fiți informați cu privire la acest demers în contextul în care ne așteptăm să întâmpinăm în perioada imediat următoare o serie de probleme legate de rezilierea unor contracte...»... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2021, 17:20 (9598 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Administrația județeană pariază pe RAJA Constanța

Un pas mai aproape de Masterplan

Administrația județeană pariază pe RAJA Constanța

Consiliul Județean Ialomița s-a reunit luni, 30 august 2021, în cadrul unei ședințe publice ordinare. În cadrul ședinței, admi­nistratorul public al județului, Alexandru Potor, a prezentat pu­blic intențiile autorităților județene de a accepta condiționat Masterplanul propus de RAJA Constanța. Masterplanul pentru reabilitarea sistemului de apă și apă uzată reprezintă o condiție obligatorie pentru atragerea fondurilor europene în investiții pentru sistemele de apă din localitățile județului Ialomița.

Schimbare de optică Timp de 12 ani, administrația județeană a evitat parteneriatul cu... [citește_tot_articolul]

31 August 2021, 20:15 (3954 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Serviciul de Permise și Înmatriculări Ialomița are o nouă conducere

Serviciul de Permise și Înmatriculări Ialomița are o nouă conducere

Serviciul Public Comunitar Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor Ialomița are un nou șef. Este vorba despre ofițerul de poliție Viorel Aldea. Acesta a fost declarat admis la concursul organizat de Prefectura Ialomița și Direcția Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor pentru ocuparea funcției de conducere a SRPCIV Ialomița. Acesta a reușit să obțină nota 7,56.

Un singur candidat înscris la concurs O dată cu pensionarea fostului șef al Serviciului Public Comunitar Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor Ialomița (SRPCIV), Octavian... [citește_tot_articolul]

31 August 2021, 18:40 (23693 vizualizări - 7 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
300 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: A intrat într-o căruță nesemnalizată

Poliția Fetești a fost sesizată vineri, 29 iulie a.c., cu privire la faptul că pe DN3B s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 38 ani, din ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 12:09
(9209 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de aproape 90000 lei în două zile

În cadrul acțiunilor desfășurate la sfîrșit de săptămînă, polițiștii rutieri au aplicat 276 sancțiuni contravenționale, au reținut în vederea suspendării 14 permise de conducere și au retras 10 certificate ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:31
(8027 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Declarația 112, depusă doar on-line cu certificat digital

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabilor că «Declarația 112-privind plata contribuțiilor sociale, a impozitului pe venit și evidența angajaților asigurați» se va depune ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:28
(10736 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: O hoață din buzunare, identificată de polițiști

Un bărbat de 52 ani, din Pogoanele-Buzău a sesizat Poliția Urziceni, prin 112, cu privire la faptul că în timp ce se afla pe strada Poștei din localitate, persoane necunoscute i-au sustras din buzunar suma ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:27
(5762 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plăți efectuate către fermieri

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că a plătit, în perioada 27.07.2011-28.07.2011, suma de 187,9 milioane euro pentru măsuri delegate din Programul Național de Dezvoltare Rurală ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:22
(10304 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: A furat 16 capace de canalizare

Polițiștii cercetează un bărbat de 47 ani pentru săvîrșirea infracțiunii de furt. În urma investigațiilor desfășurate de către agenții Postului de Poliție Maia, privind furtul din data de 12 iulie a.c. ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:20
(7924 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 148 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, marți, 2 august 2011, sînt disponibile 148 locuri de muncă vacante. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:02
(7861 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Fără permise, la volan

Vineri seara, 29 iulie a.c., agenții Postului de Poliție Sălcioara au depistat în trafic, pe raza comunei, un localnic în vîrstă de 44 ani, care conducea un autoturism, deși figura în bazele de date ale ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 10:59
(5866 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Faza zonală a concursurilor serviciilor profesioniste pentru situații de urgență

În perioada 1-3 august 2011, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița este gazda fazei zonale a concursurilor serviciilor profesioniste pentru situații de urgență ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 10:58
(8008 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Beat la volan

Polițiștii au identificat în trafic un bărbat de 46 ani, din comuna Dridu, în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu. Întrucît șoferul emana halenă alcoolică, a fost testat cu aparatul ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 10:43
(8630 vizualizări - 0 comentarii)


Reviga: Trei minori furau din curte!

Agenții Postului de Poliție Reviga au fost sesizați duminică 31 iulie a.c. despre faptul că trei persoane au pătruns în curtea unei locuințe de pe raza comunei și sustrag bunuri. Polițiștii s-au deplasat ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 10:41
(6093 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Reviga furt


Săveni: Tînăr de 17 ani, beat la volan s-a răsturnat cu mașina în șanț

Poliția Țăndărei a fost sesizată joi, 28 iulie a.c. despre faptul că pe strada Frățilești din comuna Săveni se află răsturnat un autoturism. Din cercetări s-a stabilit că autoturismul prezintă avarii multiple ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 09:03
(5033 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Hoți identificați de polițiști

Doi tineri de 18, respectiv 21 ani, sînt cercetați de polițiști pentru săvîrșirea infracțiunii de furt calificat. Agenții Postului de Poliție Bordușani au fost sesizați vineri, 29 iulie a.c., de către un ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 09:01
(8709 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bordușani furt


Ialomița: Biciclist acroșat de un șofer de 80 ani

Joi, 28 iulie a.c., pe DN2, la km 38+500 m, în afara localității Movilița s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. În fapt, în timp ce un bărbat în vîrstă de 80 ani, din București ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 08:55
(6668 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Grav accident de circulație soldat cu doi adolescenți morți

Coșereni: Grav accident de circulație soldat cu doi adolescenți morți

Joi, 28 iulie a.c., în jurul orei 21.30, Poliția a fost sesizată că în afara localității Coșereni s-a produs un accident de circulație soldat cu cinci victime. În timp ce un tînăr, în vîrstă de 21 ani, ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 08:20
(7656 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Instruire pentru obținerea certificatului digital

Reprezentanții Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița vor organiza întîlniri cu mediul de afaceri local pentru instruirea cu privire la obținerea certificatului digital. Astfel, în zilele de ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2011, 14:40
(8399 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Șoferi băuți și fără permise, la volan

Marți 26 iulie polițiștii slobozeni au oprit în trafic o mașină ce se deplasa pe șoseaua Brăilei cu viteză și sinuos. În urma verificărilor sumare, polițiștii au concluzionat că șoferul, un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2011, 14:37
(7411 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Armă deținută ilegal

Un bărbat de 57 ani din Urziceni este cercetat penal de polițiștii ialomițeni pentru deținere ilegală de armă. Individul a fost prins marți, 26 iulie, de efectivele Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2011, 14:37
(10080 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Hoț de motorină, reținut de polițiști

Un tînăr de 24 ani a fost arestat de polițiști după ce s-a dovedit a fi principalul autor al mai multor furturi. «Marți, 26 iulie, polițiștii slobozeni au finalizat cercetările privind un tînăr de 24 ani ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2011, 14:36
(6903 vizualizări - 0 comentarii)


ISUJ Ialomița: Numărul intervențiilor, în creștere

Potrivit datelor statistice ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu», referitoare la cel de-al doilea trimestru al anului în curs, pompierii ialomițeni au fost alertați în aproximativ ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2011, 14:34
(7263 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2011, 18:05
(4464 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Șantaj și violare de domiciliu

Polițiștii au reținut pe bază de ordonanță un bărbat în vîrstă de 44 ani și îl cercetează pentru săvîrșirea infracțiunilor de «șantaj», «loviri și alte violențe», «violare de domiciliu» și «ultraj contra ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2011, 16:51
(8227 vizualizări - 2 comentarii)


Urziceni: Hoții au trecut de la mașini de lux la autoutilitare

Poliția Urziceni a fost sesizată în data de 23 iulie de către un tînăr, de 22 ani, din comuna Manasia, cu privire la faptul că persoane necunoscute i-au sustras autoutilitara parcată pe strada Aurora din ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2011, 16:50
(6858 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Urziceni furt


DGFP Ialomița, locul 7 pe țară la încasări bugetare

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița anunță că, în primele 6 luni ale anului 2011, au fost încasate la bugetul general consolidat aproape 250 milioane lei. Astfel, programul alocat de colectare ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2011, 16:49
(7968 vizualizări - 0 comentarii)


Moldoveni: Șofer ajuns în copac

Un tînăr în vîrstă de 30 ani, din comuna Moldoveni, care conducea un autoturism pe DJ201A nu a adaptat viteza la condițiile de trafic, a pierdut controlul direcției de mers și a lovit un copac. Accidentul ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2011, 16:48
(6655 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Hoț prins de polițiști

Poliția Țăndărei a fost sesizată miercuri, 25 iulie, de către o tînără în vîrstă de 24 ani, din comuna Săveni, cu privire la faptul că în urmă cu două săptămîni persoane necunoscute au pătruns în locuința ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2011, 16:46
(7530 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Săveni furt


Giurgeni: Pește comercializat ilegal

Miercuri, 26 iulie a.c., în zona Giurgeni, polițiștii ialomițeni au oprit pentru control în trafic un autoturism condus de un tînăr, de 24 ani, din București. În habitaclul autoturismului a fost găsită ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2011, 16:46
(8876 vizualizări - 0 comentarii)


Braconieri depistați la Făcăeni și Bordușani

Polițiștii au depistat pe DN3B, pe raza comunei Făcăeni, doi tineri localnici, în vîrstă de 33 ani, care aveau asupra lor o plasă de pescuit tip monofilament. Cei doi tineri au declarat anchetatorilor că ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2011, 10:40
(14136 vizualizări - 6 comentarii)


Urziceni: Au confiscat pepeni și legume!

Efective sporite din cadrul Poliției Urziceni au acționat vineri, 22 iulie a.c., pe linia prevenirii și combaterii faptelor ilicite de comerț cu legume și fructe. Astfel, au fost verificate 12 societăți ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2011, 10:40
(6757 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Încarcerat pentru ultraj

Agenții Postului de Poliție Sărățeni au identificat vineri, 22 iulie a.c., pe raza comunei, un tînăr în vîrstă de 24 ani, din Slobozia, pe numele căruia Judecătoria Slobozia a emis un mandat de executare ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2011, 10:39
(8901 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...