Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Liste de așteptare pentru repartizarea locuințelor ANL

La Slobozia

Liste de așteptare pentru repartizarea locuințelor ANL

Locuințele disponibile în blocurile construite de Agenția Națională pentru Locuințe au fost considerate tot timpul o alternativă pentru persoanele cărora veniturile nu le-au permis să-și cumpere o casă. În Slobozia, aceste imobile sunt însă puține la număr și nu pot acoperi toate solicitările. Datele Primăriei Slobozia arată că, la acest moment, sunt peste 100 de cereri în așteptare, unele dintre acestea înregistrate în urmă cu 7 ani. În privința construirii unui nou bloc, datele administrației locale arată că acesta ar putea fi ridicat, cel mai devre­me, în următorii 5 ani...

Mai multe blocuri ANL la Slobozia... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2021, 10:55 (7894 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Acasă la Marius Dumitru

Un vis devenit realitate

Acasă la Marius Dumitru

O  emoționantă lecție despre viață și curaj, publicată de ziarul nostru cu 3 luni în urmă, a determinat autoritățile locale din Slobozia să reacțio­neze. Este vorba despre povestea lui Marius Dumitru, un tânăr de 21 de ani crescut la orfelinat, care își dorea să aibă o casă a sa... Reprezentanții Primăriei Slobozia au făcut ca acest vis să devină, în sfârșit, realitate.

Povești din Garsonieră
La momentul în care povestea de viață a lui Marius Dumitru a fost publicată în paginile ziarului nostru, acesta locuia într-un adăpost social administrat de Primăria Slobozia, în Cartierul... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2021, 11:20 (3986 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apă cu program la Amara

Apă cu program la Amara

Direcția de Sănătate Publică Ialomița a impus autorităților din Amara un program strict de furnizare a apei. Decizia survine ca urmare a întreruperii furnizării apei către populație la începutul acestei săptămâni. «Din cauza celor care udă grădinile pe timpul nopții, bazinele de apă ale orașului s-au golit... Ne vom conforma programului impus de DSP și vom face eforturi pentru ca locuitorii orașului să aibă cât mai puțin de suferit!» a declarat Alin Sandu, primarul orașului Amara.

Apă cu program la Amara
Întreruperea furnizării apei potabile la Amara a generat un val... [citește_tot_articolul]

23 Iulie 2021, 19:10 (5481 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Rețea de prostituție coordonată din Arestul IPJ Ialomița

Rețea de prostituție coordonată din Arestul IPJ Ialomița

Arestați preventiv într-o cauză a DIICOT Biroul Teritorial Ialomița pentru fapte de «tra­fic de persoane», patru inculpați sunt în prezent principalii suspecți ai unei cauze a DIICOT Prahova. Conform unor surse judiciare, cei patru ar fi coordonat o rețea de prostituție în timp ce erau închiși în cadrul Centrului de Reținere și Arest Preventiv al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Oficialii IPJ Ialomița au refuzat să facă declarații cu privire la această situație.

Verificările sunt în curs În februarie 2021, în urma unei ample anchete, procurorii DIICOT Biroul Teritorial... [citește_tot_articolul]

23 Iulie 2021, 11:40 (5900 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gospodărie transformată în focar de infecție, la Slobozia Nouă

Gospodărie transformată în focar de infecție, la Slobozia Nouă

Proprietarul unei gospodării din Cartierul Slobozia Nouă dă mari bătăi de cap vecinilor săi. Oamenii reclamă că bărbatul a transformat respectiva curte într-un adevărat focar de infecție. Cazul a fost reclamat Primăriei Slobozia, instituție care a somat Poliția Locală să ia măsuri în acest sens. «Vom face o verificare în teren, iar dacă se impune vom sesiza la rândul nostru instituțiile abilitate!» au precizat reprezentanții Poliției Locale Slobozia. Nu este prima dată însă când oamenii bat la porțile autorităților locale, iar situația rămâne neschimbată...

Sufocați de mizerie Gospodăria... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2021, 15:20 (6153 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

DSP Ialomița împiedică înființarea unui centru de dializă la Spitalul Slobozia

DSP Ialomița împiedică înființarea unui centru de dializă la Spitalul Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a fost amendat cu 10 mii de lei din cauza deficiențelor descoperite de Direcția de Sănătate Publică Ialomița în urma unui control efectuat la stația de dializă a unității medicale. Mai mult, inspectorii DSP Ialomița au propus retragerea autorizației sa­nitare în baza căreia stația putea deveni centru de dializă. Oficialii unității medicale susțin că au remediat problemele și că vor ataca în instanță procesul-verbal de sancțiune. Prin această acțiune, Direcția de Sănătate Publică Ialomița blochează posibilitatea Spitalului Județean de Urgență Slobozia de a obține mai multe fonduri de la Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița pentru acest tip de servicii... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2021, 11:05 (7877 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Birocrația lasă elevii din Ialomița fără burse școlare

Birocrația lasă elevii din Ialomița fără burse școlare

Conform unui act normativ apro­bat de Ministerul Educației, peste 12 mii de elevi din județ ar trebui să primească burse pentru performanțele școlare pe care le-au obținut în anul școlar trecut. O situație a Consiliului Național al Elevilor arată însă că puține primării din județul nostru au realizat un astfel de demers. Lipsa banilor sau birocrația excesivă au re­prezentat motivele care i-au determi­nat pe primarii ialomițeni să renunțe la acordarea unor astfel de facilități.

Drepturi pentru elevi Ordinul prin care administrațiile locale sunt obligate să susțină performanțele școlare... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2021, 15:10 (4096 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Finanțări bugetare generoase pentru biserici, sport și sănătate

Mecenat pe bani publici la Consiliul Județean Ialomița

Finanțări bugetare generoase pentru biserici, sport și sănătate

bonus: 5,3 milioane de lei pentru asfaltarea unui tronson din DJ101B

Joi, 15 iulie 2021, consilierii județeni s-au reunit în plenul unei noi ședințe ordinare. Pe ordinea de zi a ședinței au figurat câteva proiecte de hotărâri prin care administrația județeană a finanțat ge­neros solicitări de fonduri venite din partea Episcopiei Sloboziei și Călărașilor, din partea asociațiilor sportive care susțin sportul de performanță, dar și din partea Spitalului Județean Slobozia, interesat de cofinanțarea unui proiect care vizează «dotarea compartimentelor de terapie intensivă nou-născuți și prematuri din cadrul Secției Neonatologie».

Bani publici pentru 16 biserici... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2021, 22:10 (4781 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Constantin Negoiță-CONCIVIC s-a stins din viață

Constantin Negoiță-CONCIVIC s-a stins din viață

Constantin Negoiță, patronul firmei CONCIVIC, s-a stins din viață luni, 19 iulie 2021. Constantin Negoiță este unul dintre primii antreprenori locali din Slobozia, iar de numele lui se leagă realizarea a sute de construcții edilitare de pe întreg teritoriul județului și nu numai. Constantin Negoiță avea 64 de ani. Deși a marcat activitatea administrativă a ultimilor 30 de ani în Ialomița, Constantin Negoiță a fost o prezență discretă în viața publică. O dată cu el, Slobozia pierde un reprezentant de marcă și un om de o mare noblețe sufletească. Dumnezeu să-l odihnească în pace! Condoleanțe familiei îndoliate.... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2021, 12:20 (26087 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

5 școli din Ialomița cer executarea silită a contabilului care a furat banii

5 școli din Ialomița cer executarea silită a contabilului care a furat banii

5 unități de învă­țământ din Ialomița fac demersuri în instanță pentru a re­cupera un prejudiciu de 300 mii de lei, produs de un contabil care le-ar fi delapidat conturile. Bărbatul a fost an­chetat, judecat și condamnat definitiv în urma unei investigații a Parchetului de pe lângă Judecă­toria Urziceni. Șco­lile s-au îndreptat împotriva fostului contabil și au cerut executarea silită a acestuia.

Școlile vor banii înapoi În anul 2019, Parchetul de pe lângă Judecătoria Urziceni îl punea sub acuzare pe numitul Constantin Virgil Neacșu pentru comiterea in­fracțiunii de «delapidare... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2021, 14:50 (9170 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Aparatul administrativ din Slobozia va fi restructurat în luna iulie

E gata noua organigramă!

Aparatul administrativ din Slobozia va fi restructurat în luna iulie

Administrația Soare a finalizat noua organigramă a Primăriei Slobozia. Conform datelor oficiale, vor fi restructurate 30 de posturi. «Scopul nostru nu este să dăm oamenii afară... Dorim o administrație suplă și performantă!» declară public primarul Sloboziei, Dragoș Soare. Noua organigramă va fi votată în cadrul ședinței Consiliului Local Slobozia de la sfârșitul lunii iulie 2021.

Mult zgomot pentru nimic În campania electorală, primarul Dragoș Soare anunța că restructurarea a 100 de posturi la nivelul administrației locale ar permite asfaltarea unui kilometru de drumuri anual. La ... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2021, 10:55 (15047 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

1 milion de euro pentru persoanele aflate «în risc de sărăcie și excluziune socială»

La Țăndărei, autoritățile locale accesează fonduri europene

1 milion de euro pentru persoanele aflate «în risc de sărăcie și excluziune socială»

Administrația din Țăndărei a semnat un contract de 1 milion de euro care oferă persoanelor aflate «în risc de sărăcie și excluziune socială» șansa de a avea o viață mai bună. Proiectul este finanțat prin Programul Operațional Capital Uman (POCU) și se adresează unui număr de 260 de persoane din Cartierul Strachina. «Este o inițiativă lău­dabilă. În felul acesta sperăm să oferim o șansă reală de integrare în societate celor care își doresc să își schimbe viața!» a declarat Cristi Roman, primarul orașului Țăndărei.

Dacă vrei, poți Administrația orașului Țăndărei oferă persoanelor aflate... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2021, 16:10 (6630 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Elaborarea «Strategiei de Dezvoltare Urbană», prioritate a Primăriei municipiului Fetești

Elaborarea «Strategiei de Dezvoltare Urbană», prioritate a Primăriei municipiului Fetești

În urmă cu o săptămână, administrația locală din Fetești a organizat o întâlnire prin intermediul căreia s-au pus bazele elaborării «Strategiei de Dezvoltare Urbană» a municipiului Fetești. Documentul este esențial pentru atragerea fondurilor europene și presupune realizarea unor planuri cu privire la proiectele de edilitate pu­blică pe care administrația din Fetești vrea să le de­ruleze până în anul 2027.

Se așteaptă opinia cetățenilor «Strategia de Dezvoltare Urbană» este un document esențial care ajută orice administrație locală să poată obține fonduri europene. Acest document se... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2021, 11:40 (4587 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Amara își așteaptă turiștii pe plajele private

Lunga vară fierbinte

Amara își așteaptă turiștii pe plajele private

bonus: Ștrandul din Urziceni s-a deschis oficial

Considerate o alternartivă pentru litoralul Mării Negre, plajele din stațiunea Amara își așteaptă în fiecare vară turiștii. În timp ce administratorii plajelor private fac eforturi pentru a-și diversifica oferta serviciilor, cele aflate în grija auto­rităților locale așteaptă să intre în programul de reabi­litare finanțat de Uniunea Europeană. Până când lucrările vor începe efectiv, turiștii care vor să se relaxe­ze pe aceste plaje au parte de același peisaj anost care dăinue de ani buni.

Amara, stațiunea contrastelor
În stațiunea Amara există 4 plaje: «Perla», «Zorilor» (fostă... [citește_tot_articolul]

16 Iulie 2021, 15:10 (12639 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Străzi blocate de lucrările la rețeaua de canalizare

Locuitorii din Căzănești se revoltă

Străzi blocate de lucrările la rețeaua de canalizare

În anul 2020, orașul Căzănești a demarat un proiect de reabilitare a sistemului de apă și ape uzate. La un an distanță, firma care a câștigat licitația este acuzată că face «lucrări de mântuială». Locuitorii orașului s-au revoltat și au depus o petiție la Primărie în care cer «readu­cerea terenului la stadiul inițial». Primarul Stelian Traian susține inițiativa concetățenilor. Reprezentanții Afcon Electra România, firma care execută lucrările, susțin că vor reface străzile afectate în mai puțin de o săptămână.

Proiecte europene, manoperă românească
În anul 2020, grație unui proiect... [citește_tot_articolul]

16 Iulie 2021, 10:50 (10332 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Soluții generale pentru subsolurile inundate din blocurile Sloboziei

După chipul și asemănarea noastră

Soluții generale pentru subsolurile inundate din blocurile Sloboziei

O treime dintre blocurile Sloboziei au subsolurile inundate. Ju­mă­tate din cele aproximativ 400 de Asociații de Proprietari din oraș nu funcționează. Administratorii cer autorităților sprijin instituțional. Autoritățile locale oferă soluții generale. «Investițiile care vor fi realizate de către Urban SA vor rezolva aceste probleme. Anul acesta, nu mai târziu!» declară primarul Sloboziei, Dragoș Soare.

De 50 de ani cu subsoluri inundate Inundațiile care au afectat Slobozia în mai-iunie 2021 readuc în atenția opiniei pu­blice problema subsolurilor inundate. Conform estimărilor oficiale... [citește_tot_articolul]

15 Iulie 2021, 13:40 (8951 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Firma Construcții Erbașu a semnat contractul pentru construirea noului Bloc Operator al Spitalului Slobozia

Investiție intrată în linie dreaptă

Firma Construcții Erbașu a semnat contractul pentru construirea noului Bloc Operator al Spitalului Slobozia

Oficialii Consiliului Județean Ialomița au semnat miercuri, 14 iulie 2021, contractul de lucrări pentru realizarea Blocului Operator din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Perioada de implementare a acestui proiect a fost de 4 ani, iar termenul de finalizare a lucrărilor este de 2 ani, valoarea acestei investiții ridicându-se la 75,7 milioane de lei.

Să fie cu noroc Miercuri, 14 iulie 2021, președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel, a semnat contractul privind construirea Blocului Operator din cadrul Spitalului Județean de Urgența Slobozia. Din partea firmei... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2021, 21:05 (8755 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

«Dacă înveți, totul este ușor!»

Adrian Duță, elev de 10 la Bacalaureat 2021

«Dacă înveți, totul este ușor!»

După afișarea rezultatelor finale la Bacalaureat 2021, doi elevi din Ialomița au reușit  să obțină medii de 10. Unul dintre ei este Adrian Duță și a învățat la Colegiul Național «Mihai Viteazul» din Slobozia. Rezolvarea contestațiilor depuse de elevii ialomițeni a făcut ca procentul de promovare la nivelul județului să crească la 61,78%.

Va studia la Facultatea de Limbi Străine
Înainte de contestații, Adrian Duță a obținut cea mai mare medie la Bacalaureat 2021 din județul Ialomița, respectiv 9,93. Absolventul de liceu a contestat nota pe... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2021, 22:10 (5332 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Adolescente dispărute de acasă, descoperite de autorități în județul Ialomița

Dragoste pe internet

Adolescente dispărute de acasă, descoperite de autorități în județul Ialomița

UPDATE Delegație a Consiliului Europei, în vizită la centrele DGASPC Ialomița

Dispărută de la domiciliu de două săptămâni, o adolescentă din Botoșani a fost identificată de autorități pe raza județului Ialomița. Fata a venit în județul nostru pentru a se întâlni cu un tânăr de 22 de ani, din zona Urziceni, pe care l-a cunoscut pe internet. Tânăra a fost descoperită de polițiști și lăsată în grija asistenților sociali din cadrul Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița. Cazul nu este izolat, reprezentanții instituției precizând că în ultima perioadă s-au confruntat cu multe astfel de situații. «Sunt tot mai dese astfel de cazuri. Facem apel la părinți să-și supravegheze mult mai bine copiii!» precizează reprezentanții Direcției Generale de... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2021, 12:40 (4131 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«Cantemir Residence», primul cartier «închis» din Slobozia

«Cantemir Residence», primul cartier «închis» din Slobozia

bonus: Blocul ANL pentru medici din Slobozia așteaptă de 5 ani să fie terminat

Slobozia va avea primul complex rezidențial «închis» din Ialomița. Investiția are o valoare de 6 milioane de euro și constă în construirea a 4 blocuri și a unui compex comercial. Primul din cele 4 blocuri va fi finalizat în luna iulie 2022. «Este un proiect unic la nivelul orașului. Țin mult la proiect și îmi doresc să îl duc la bun sfârșit în cel mai scurt timp posibil!» a declarat Ștefan Țintă, unul dintre asociații Premier Residencial SRL, firma care dezvoltă acest proiect imobiliar.

Proiect imobiliar unic Investițiile imobiliare din Slobozia dau semne de maturizare. După mai multe... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2021, 14:45 (13680 vizualizări - 22 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
266 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: 24 de noi cazuri de COVID-19

Marți, 30 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29181, fiind înregistrate 24 de cazuri noi față de ziua de luni, 29 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

30 August 2022, 16:40
(3929 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Incendiu la o boxă din subsolul unui bloc

Două echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă pentru lichidarea unui incendiu produs la o boxă aflată la subsolul unui bloc de locuințe, în Urziceni ...[citește_toată_știrea]

30 August 2022, 15:55
(10607 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni incendiu


Accident pe Autostrada A2

Un accident soldat cu două victime s-a produs luni, 29 august a.c., în jurul orelor 14,20, pe Autostrada A2, km 144. Un echipaj de pompieri din Fetești a intervenit în scurt timp, în accident fiind implicate ...[citește_toată_știrea]

30 August 2022, 15:50
(2083 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA de peste 51,59 milioane de lei, în primele 7 luni din 2022

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile fiscal-teritoriale, a rambursat în perioada ianuarie-iulie 2022, conform selecției naționale, TVA în valoare de 51,59 milioane de ...[citește_toată_știrea]

29 August 2022, 17:50
(8500 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 29 de noi cazuri de COVID-19

Luni, 29 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29157, fiind înregistrate 29 de cazuri noi față de ziua de duminică, 28 august a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

29 August 2022, 16:25
(5072 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Gura Ialomiței

Duminică, 28 august 2022, un echipaj de pompieri din Țăndărei a intervenit la un accident rutier produs între un autoturism și o motocicletă, în comuna Gura Ialomiței. În sprijin a intervenit și un echipaj ...[citește_toată_știrea]

29 August 2022, 15:20
(7515 vizualizări - 1 comentariu)


Incendiu la o hală în Ograda, combină în flăcări la Jilavele

Trei echipaje de pompieri din Țăndărei au intervenit cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD pentru lichidarea unui incendiu produs la o hală de producție în comuna Ograda ...[citește_toată_știrea]

29 August 2022, 15:10
(4714 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Miercuri, 31 august 2021, termen limită pentru depunerea Formularului 398

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor, persoane impozabile care sunt înregistrate în România pentru utilizarea regimului special pentru vânzarea la distanță ...[citește_toată_știrea]

29 August 2022, 14:40
(5584 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Constructorii de pe Unirii au spart un hidrant

Slobozia: Constructorii de pe Unirii au spart un hidrant

În dimineața zilei de luni, 29 august 2022, constructorii care reabilitează bulevardul Unirii din Slobozia au spart un hidrant aparținând firmei Urban SA. Lucrările de execuție au fost sistate temporar ...[citește_toată_știrea]

29 August 2022, 14:20
(11755 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 12 noi cazuri de COVID-19

Duminică, 28 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29128, fiind înregistrate 12 cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 27 august a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

28 August 2022, 17:05
(2530 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 9 noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 27 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29116, fiind înregistrate 9 cazuri noi față de ziua de vineri, 26 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

27 August 2022, 16:40
(2276 vizualizări - 0 comentarii)


Iazu: Accident rutier cu patru victime

Un accident rutier s-a produs sâmbătă, 27 august a.c. în apropiere de localitatea Iazu. Din primele informații este vorba despre o mașină care s-a răsturnat în afara părții carosabile. În urma accidentului ...[citește_toată_știrea]

27 August 2022, 14:15
(7300 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Iazu accident


Agresorul medicului din Fetești, supravegheat sub control judiciar

Agresorul medicului Ioana Costandache, din cadrul Spitalului Municipal «Anghel Saligny», va fi supravegheat, sub control judiciar, pentru o perioadă de 60 de zile. Această măsură a fost dispusă de către ...[citește_toată_știrea]

26 August 2022, 18:30
(15528 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Venituri de 657,84 milioane de lei, colectate în primele 7 luni

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a colectat, în primele 7 luni ale anului 2022, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 657,84 milioane de lei, cu ...[citește_toată_știrea]

26 August 2022, 17:20
(7543 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 23 de noi cazuri de COVID-19

Vineri, 26 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29107, fiind înregistrate 23 de cazuri noi față de ziua de joi, 25 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

26 August 2022, 16:15
(3855 vizualizări - 0 comentarii)


Întâlnire cu Istoria sub patronajul Ligii Aeriene Române

În urma protocolului de colaborare între Liga Aeriană Romană și Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița, în data de 21 august a.c., 16 beneficiari ai Centrului de Plasament ...[citește_toată_știrea]

25 August 2022, 17:15
(7957 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 30 de noi cazuri de COVID-19

Joi, 25 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29084, fiind înregistrate 30 de cazuri noi față de ziua de miercuri, 24 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

25 August 2022, 16:15
(5686 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Restituirea taxei auto

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomita informează contribuabilii care au achitat taxele auto (taxa specială, taxa pentru emisiile poluante, timbrul de mediu) și care nu au beneficiat de restituire ...[citește_toată_știrea]

25 August 2022, 12:30
(7015 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: În iulie 2022, s-a rambursat TVA de peste 14,73 milioane de lei

Prin structurile sale fiscal-teritoriale, Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a rambursat în iulie 2022, conform selecției naționale, TVA în valoare de 14,73 milioane de lei, cu 9,49 milioanei ...[citește_toată_știrea]

25 August 2022, 12:15
(19349 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 31 de noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 24 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29054, fiind înregistrate 31 de cazuri noi față de ziua de marți, 23 august a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

24 August 2022, 16:40
(2544 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 5 incendii în 24 de ore

În cursul zilei de luni, 22 august 2022, pompierii ialomițeni au raportat 5 intervenții pentru stingerea unor incendii pe teritoriul județului Ialomița. Primul dintre acestea a fost stins în satul Piteșteanu ...[citește_toată_știrea]

23 August 2022, 17:50
(6478 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accident cu 3 autoturisme pe A2

O intervenție soldată cu victime a avut loc luni, în jurul orei 8,00, pe Autostrada A2, la km 156. Două echipaje din cadrul Stației de Pompieri Fetești au intervenit la un accident rutier produs între ...[citește_toată_știrea]

23 August 2022, 17:40
(10363 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 38 de noi cazuri de COVID-19

Marti, 23 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29023, fiind înregistrate 38 de cazuri noi față de ziua de luni, 22 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

23 August 2022, 17:20
(6226 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 25 august 2022, termenul de depunere a unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că joi, 25 august 2022, este termenul de depunere a următoarelor declarații, pentru perioada de raportare încheiată: Formularul ...[citește_toată_știrea]

23 August 2022, 16:45
(7462 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Recrutare și selecție candidați

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița desfășoară în perioada următoare activități de recrutare și selecție a candidaților pentru participarea la concursul de admitere-programul de studii universitare ...[citește_toată_știrea]

23 August 2022, 14:10
(21263 vizualizări - 0 comentarii)


Cotorca: Un mort și șase răniți, în urma unui accident rutier

Cotorca: Un mort și șase răniți, în urma unui accident rutier

Pompierii din Urziceni au intervenit marți, 23 august a.c., în cazul unui accident rutier petrecut pe raza localității Cotorca. În urma impactului dintre două autoturisme, o persoană a decedat și alte șase ...[citește_toată_știrea]

23 August 2022, 12:45
(6944 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Verificări la transportatorii de persoane

IPJ Ialomița: Verificări la transportatorii de persoane

În dimineața zilei de luni, 22 august a.c., în intervalul orar 6,00-9,00, polițiștii din cadrul structurilor rutiere ale IPJ Ialomița au desfășurat o acțiune pe linia transportului public de persoane. ...[citește_toată_știrea]

22 August 2022, 19:35
(10357 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune preventivă a polițiștilor la Stația de Taxare de pe Autostrada A2

Acțiune preventivă a polițiștilor la Stația de Taxare de pe Autostrada A2

Luni, 22 august a.c., la Stația de Taxare Fetești pe Autostrada A2, polițiștii din cadrul IPJ Ialomița, împreună cu polițiștii Biroului de Poliție Autostrada A2 București-Constanța și polițiștii de frontieră ...[citește_toată_știrea]

22 August 2022, 19:25
(12369 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 26 de noi cazuri de COVID-19

Luni, 22 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 28985, fiind înregistrate 26 de cazuri noi față de ziua de duminică, 21 august a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

22 August 2022, 16:10
(2402 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Incendiu la o casă din cauza unui scurtcircuit

Trei echipaje de pompieri din Țăndărei, cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD au intervenit pentru localizarea și lichidarea unui incendiu produs la locuința unui cetățean ...[citește_toată_știrea]

22 August 2022, 15:10
(5839 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni incendiu


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...