Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Elevii ialomițeni, încurajați să ofere feedback profesorilor

Elevii ialomițeni, încurajați să ofere feedback profesorilor

Consiliul Județean al Elevilor ialomița susține inițiativa națională privind feedback-ul pe care elevii ar putea să-l acorde profesorilor. Această inițiativă a fost legiferată printr-o metodologie aprobată de Ministerul Educației.

Cum se desfășoară acordarea feedback-ului
Au posibilitatea de a oferi feedback profesorilor elevii de gimnaziu și liceu. Procedura începe după încheierea situației școlare, când profesorii diriginți vor notifica elevii cu privire la perioada în care aceștia au posibilitatea de a oferi reacții cu privire la profesorii lor. ... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2021, 17:50 (2951 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Primul tun antigrindină din Ialomița

Primul tun antigrindină din Ialomița

La o aruncătură de băț de Slobozia, în drum spre Iazu, un fermier ialomițean a decis să achiziționeze un tun antigrindină. George Mihai a luat decizia după ce în 2019 o vijelie i-a provocat o pa­gubă de 250 mii de lei. «Firmele de asigu­rări din România nu au planuri de asigurări pentru culturi! În aceste condiții, am căutat o soluție care să îmi protejeze culturile...» declară fermierul. George Mihai cultivă pepeni pe o suprafață de peste 100 de hectare.

O investiție inedită George Mihai cultivă 110 hectare de pepeni. A început această afacere în 2012 și încă se străduiește să își... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2021, 14:10 (15715 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Procurorul vitezoman Vasilescu s-a întors la Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia

După ce a fost sancționat disciplinar

Procurorul vitezoman Vasilescu s-a întors la Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia

Suspendat din funcție și achitat în primă instanță în dosarul de «abuz în serviciu» deschis pe numele său, procurorul Mihai Laurențiu Vasilescu și-a reluat activitatea în cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia. Reamintim faptul că, în anul 2018, magistratul a fost în centrul unui scandal public după ce i-a amendat pe polițiștii Serviciului Rutier Ialomița care l-au sancționat pentru abateri la Codul Rutier. În comuna Ciochina, Procurorul a fost tras pe dreapta pentru că depășise viteza legală în localitate. Mai mult, acesta avea Inspecția Tehnică Periodică la vehicul expirată. Dosarul penal se judecă acum la Înalta Curte de Casație și Justiție.

Filmul unui scandal... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2021, 15:10 (10831 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Firmele administrației locale din Slobozia, susținute economic de contribuabili

Firmele administrației locale din Slobozia, susținute economic de contribuabili

Profituri infime și cheltuieli mari! Așa poate fi descrisă activitatea economică a societăților aflate sub umbrela Primăriei Slobozia. Oficialii instituției recunosc public faptul că societățile sunt susținute financiar cu banii colectați din taxele și impozitele locale plătite de contribuabili. «Nu sunt construite să aducă profit, atâta timp cât nu sunt capabile să se susțină fără subvențiile Primăriei!» a comentat situația Dragoș Soare, primarul reședinței județului.

Planurile administrației Soare
În portofoliul administrației locale a Sloboziei se regăsesc societățile Servicii... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2021, 10:50 (5276 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Unitate în diversitate» la Țăndărei

«Unitate în diversitate» la Țăndărei

Administrația din Țăndărei oferă primul exemplu de consens administrativ și politic după ani de tensiuni politice permanente. Joi, 3 iunie a.c., în cadrul unei conferințe de presă, primarul Cristi Roman a anunțat pu­blic «pacificarea» administrației locale. Edilul a fost secondat de către viceprimarul Traian Mitrea (PNL) și consilierul personal al acestuia, Auraș Popa (consilier ALDE).

60% din bugetul orașului pentru investiții Primarul orașului Țăndărei, Cristi Roman, a organizat o conferință de presă în care a anunțat «pacificarea» Consiliului Local. Poziția sa a fost susținută de... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2021, 18:05 (2944 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Alegeri Locale parțiale pentru funcția de primar la Ion Roată și Gura Ialomiței

Ialomița în campanie electorală

Alegeri Locale parțiale pentru funcția de primar la Ion Roată și Gura Ialomiței

Luni, 7 iunie a.c., a fost data limită de depunere a candidaturilor pentru Alegerile Locale parțiale. Aparent fără miză, acest scrutin capacitează resursele tuturor partidelor politice. La Ion Roată, capul de afiș este Marinică Cazacu, iar la Gura Ialomiței bătălia se dă între Nicu Biserică (PSD) și Ioan Jipa (PNL).

La vot pe 27 iunie 2021 Până pe data de 27 iunie a.c., candidații partidelor politice din Ion Roată și Gura Ialomiței se află în campanie electorală. La Ion Roată candi­dează Marinică Cazacu (independent), Ion Păun (PMP), Ionel Păun... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2021, 14:55 (9549 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Funcționarii Primăriei Slobozia urmăreau serialele Netflix la birou

Funcționarii Primăriei Slobozia urmăreau serialele Netflix la birou

Un control efectuat în baza de date informatică a Primăriei Slobozia a scos la iveală faptul că funcționarii instituției aveau alte preocupări în timpul programului de lucru. Aceștia au fost surprinși accesând conturile proprii ale rețelelor de socializare sau urmărind serialele preferate pe binecunoscuta platformă de streaming Netflix. Astfel, accesul la internet al angajaților către site-uri care nu au legătură cu activitatea Primăriei Slobozia a fost suspendat. Mai mult, primarul Dragoș Soare a precizat că se vor lua unele măsuri împotriva angajaților care pierdeau timpul pe internet.

Relaxare în timpul programului... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2021, 11:05 (23378 vizualizări - 27 comentarii)

EVENIMENT

3 milioane de euro pentru «gestionarea situațiilor de criză»

La Spitalul Județean de Urgență Slobozia

3 milioane de euro pentru «gestionarea situațiilor de criză»

La fel ca toate spitalele din România, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a învățat din mers cum să gestioneze criza sanitară provocată de noul Coronavirus. Analiza anului pandemic scoate în evidență faptul că cel mai mare spital din județul Ialomița a făcut față provocărilor pe care le-a întâmpinat. Pentru a putea fi pregătit în fața unor situații similare, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a elaborat un amplu proiect ce are ca obiectiv principal «managementul situațiilor de criză». Valoarea proiectului este de 3 milioane de euro, finanțarea urmând să fie asigurată din bugetul Uniunii Europene.

Măsuri pentru gestionarea crizelor sanitare... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2021, 10:50 (5587 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

În ferma Telehuz Agriserv SRL Mărculești: «Ziua Grâului Bărăgan», la prima ediție

Asociația Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice (ACCPT) și Asociația Producătorilor de Porumb din România (APPR), împreună cu partenerul principal ADAMA au organizat miercuri, 9 iunie 2021, prima ediție «Ziua Grâului Bărăgan/Lotul Olimpic al Fermierilor». Evenimentul a fost susținut de ADAMA, partenerul principal în cadrul acestui proiect. «Este o întâlnire fără oficialități, doar pentru noi, fermierii!» a declarat în deschiderea festivităților Costin Telehuz, președinte al Asociației Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice.

Mărculești, «buricul» grâului în 2021
Peste... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2021, 19:05 (6572 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un polițist ialomițean a fost amendat și lăsat fără permis de colegii de la Rutieră

Aflat în «misiune specială»

Un polițist ialomițean a fost amendat și lăsat fără permis de colegii de la Rutieră

În urmă cu o săptămână, chemat de acasă pentru a participa la un flagrant, un ofițer din cadrul Serviciului de Investigații Criminale al Inspec­toratului de Poliție al Județului Ialomița a fost lăsat fără permis și amendat de către colegii săi din ca­drul Serviciului Rutier Ialomița. Omul legii a fost surprins conducând în lo­calitate cu 145 km/h și a motivat că se grăbea pentru a participa la misiunea care i-a fost în­credințată. Cazul a intrat și în atenția conducerii IPJ Ialomița care a stabilit că agenții din cadrul Serviciului Rutier au acționat în mod corespunzător. Mai mult, po­lițistului i s-a reproșat faptul că a plecat într-o «mi­siune specială» cu un alt automobil decât autospecialele... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2021, 20:20 (19806 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

ANIF caută un director pentru Filiala Teritorială din Ialomița

ANIF caută un director pentru Filiala Teritorială din Ialomița

La sfârșitul acestei luni, Filiala Teritorială de Îmbună­tățiri Funciare Ialomița, din cadrul Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare (ANIF), ar putea avea un nou director. ANIF a scos la concurs postul de director al filialei pe care o coordonează în județul nostru și a validat dosarele a doi candidați. Pentru a fi considerați «admiși», aceștia trebuie să obțină nimim 70 de puncte la proba scrisă. Sorin Fuerea, actualul director, nu se numără printre aceștia întrucât nu deține studiile necesare pentru a participa la testare.

De la București, la Slobozia Consilier județean din partea... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2021, 18:40 (5242 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Perdea forestieră de protecție transformată în mormane de moloz

S-a întâmplat la Slobozia

Perdea forestieră de protecție transformată în mormane de moloz

Mormane de moloz depozitate necorespun­zător au fost descoperite de Primăria Slobozia, Garda de Mediu Ialomița, Garda Forestieră și Direcția Silvică Ialomița în timpul unui control efectuat în urmă cu două săptămâni în zona perdelei forestiere de protecție care se înve­cinează cu DN2A și Restaurantul Privi­ghetoarea. În trecut, în aceeași zonă au fost efectuate defrișări. Lucrările de defrișare au început în urmă cu 3 ani, iar obligația legală a celor care dețin supra­fețe forestiere era să le reîmpădurească. În timpul controlului, deșeurile provenind din construcții au fost desco­perite pe o suprafață de 1,34 ha. Potrivit legii, pe acest teren ar fi trebuit să existe arbori tineri și nu mormanele... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2021, 12:10 (5527 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Criză de personal în Centrele DGASPC Ialomița

Criză de personal în Centrele DGASPC Ialomița

O analiză a activității Cen­trelor prin intermeidul cărora Direcția de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița oferă servicii medicale arată că aceste unități au nevoie de personal specializat pentru a-și desfășura activitatea în cele mai bune condiții. Oficialii instituției susțin că, în ciuda numărului limitat al resurselor umane, nu au fost sesizate probleme în privința îndeplinirii obiectivelor.

Se caută soluții În toate cele peste 20 de Centre pe care Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița le adminis­trează există 436 de posturi din care... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2021, 15:35 (5913 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiție ratată la stația de tratare a apei din Slobozia

La o lună distanță de rezilierea contractului

Investiție ratată la stația de tratare a apei din Slobozia

bonus: Consiliul Județean Ialomița, 70% din Urban SA Slobozia

Primarul Dragoș Soare a anunțat public că nu va mai prelungi contractul de lucrări pentru fina­lizarea stației de tratare a apei din Slobozia. «Dacă până la finalul lunii nu se execută lucrările restante, contractul nu va mai fi prelungit! Le-am prelungit de 3 ori contractul și n-au trimis un om în șantier de mai bine de 6 luni...» a declarat primarul Sloboziei. Conform informațiilor oficiale, contractul încheiat cu firma SIA Dynamic Solution SRL din Craiova a expirat în luna mai 2021 și a fost prelungit cu încă o lună. Valoarea investiției, inițiată în august 2019 se ridică la 7,84 milioane de lei.

O decizie fără precedent... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2021, 11:05 (8382 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

DSP Ialomița verifică firmele care oferă mese calde nevoiașilor

DSP Ialomița verifică firmele care oferă mese calde nevoiașilor

Direcția de Sănătate Publică Ialomița desfășoară în această perioadă un control la agenții comerciali înscriși în programul guvernamental prin care li se acordă o masă caldă persoanelor defavorizate. În urma verificărilor, inspectorii DSP au descoperit mai multe nereguli cu privire la maniera în care firmele oferă mâncarea beneficiarilor. Astfel, a fost aplicată și o sancțiune contravențională.

180 de lei/lună pentru o masă caldă
Prin Schema Națională de Sprijin pentru Persoanele Vârstnice și pentru Persoanele fără Adăpost (SNSPVPA), adoptată de Guvernul României, au fost emise... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2021, 16:20 (4543 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Strategia de dezvoltare a județului Ialomița 2021-2027 costă 2,2 milioane de lei

Consiliul Județean Ialomița o ia de la capăt

Strategia de dezvoltare a județului Ialomița 2021-2027 costă 2,2 milioane de lei

Administrația jude­țeană a declanșat o campanie publică de implicare a agenților econo­mici și cetățenilor în procesul de elaborare a Strategiei de Dezvoltare a Județului Ialomița pentru perioada 2021-2027. Site-ul oficial al instituției so­licită implicarea publicului în acest proces declarat drept «vital» pentru dezvoltarea ju­dețului în următorii ani. Valoa­rea acestei Strategii este de 2,2 milioane de lei, iar firma prin care se deru­lează procesul de elaborare a documentației este Civitta Stra­te­gy&Consulting. Termenul limită pentru completarea chestionarelor este 25 iunie 2021.

O campanie administrativă unică... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2021, 12:25 (3991 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Programul «ELENA» a făcut primul pas în Ialomița

Investiții de 17 milioane de euro

Programul «ELENA» a făcut primul pas în Ialomița

Consiliul Județean Ialomița a aprobat în ședința ordinară din 28 mai 2021 asocierea cu 23 de administrații locale în vederea participării jude­țului Ialomița în cadrul Pro­gramului «South-Muntenia Energy Efficency for Public Buildings Investment Programme», finanțat în cadrul Programului «ELENA-European Local Energy Assistance». Programul «ELENA» este gestionat de Banca Europeană de Inves­tiții, fiind conceput pentru a facilita demararea inves­tițiilor în domeniul eficienței energetice și al energiilor din surse regene­rabile. În cadrul acestui Proiect urmează a fi reabilitate 45 de clădiri aparținând administrațiilor locale și unităților școlare din județul Ialomița. Valoarea estimată a acestor... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2021, 17:40 (5664 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Medicii veterinari din Ialomița își cer drepturile în instanță

Proces colectiv la Tribunalul Ialomița

Medicii veterinari din Ialomița își cer drepturile în instanță

Medicii veterinari din Ialomița dau în judecată Autoritatea Națio­nală Sanitar Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor, reprezentată la nivel local de Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, solicitând plata celor 10 mii de lei/cabinet promiși de stat. Potrivit actelor normative prin care este prevăzută această reglementare, sumele se acordă medicilor veterinari care au încheiate contracte de concesiune cu ANSVA și care au împuternicire pentru efectuarea acțiunilor sanitar-veterinare publice.

Se așteaptă decizia judecătorilor Acordarea celor 10 mii... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2021, 13:40 (4494 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița salvează Infrastructură Drumuri și Poduri SA

Încă o dată

Consiliul Județean Ialomița salvează Infrastructură Drumuri și Poduri SA

Vineri, 28 mai 2021, s-a desfășurat ședința ordinară a Consiliului Județean Ialomița. Printre proiectele de hotărâre care ar putea suscita interesul opiniei publice se numără și cel pri­vind participarea Consiliului Județean la ma­jorarea capitalului social al Infrastructură Drumuri și Poduri SA. Valoarea acestei majorări de capital este de 1,7 milioane de lei, iar banii vor fi utilizați pentru achiziția de utilaje necesare desfășurării activității firmei. Decizia de majorare a capitalului social s-a făcut în urma efectuării «testului investitorului privat prudent».

Încă 1,7 milioane de lei... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2021, 10:55 (9535 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Penitenciarul Slobozia se alătură campaniei naționale de vaccinare anti-COVID-19

Penitenciarul Slobozia se alătură campaniei naționale de vaccinare anti-COVID-19

bonus: Noi decizii ale Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița

De mai bine de o lună, Pe­niten­ciarul Slobozia susține campania națională de vaccinare anti-COVID-19. Datele arată că peste 280 de persoane private de libertate au fost imunizate cu cel puțin o doză până în prezent. Vaccinurile administrate sunt produse de companiile Pfizer, AstraZeneca și Johnson&Johnson.

Deținuții au spus «DA!» vaccinării În urma demersurilor făcute de Administrația Penitenciarului Slobozia, echipele de medici din cadrul Centrului de Vaccinare «Răsărit în Amurg» au preluat și Centrul din cadrul Penitenciarului Slobozia. Astfel, în funcție de solicitări, cadrele... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2021, 14:55 (4654 vizualizări - 2 comentarii)

28 Iun 2026
235 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: Sume suplimentare de 0,797 milioane de lei, stabilite de Inspecția Fiscală

În urma activității desfășurate în luna martie 2022, Compartimentul de Inspecție Fiscală din cadrul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița a stabilit sume suplimentare de plată în valoare ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2022, 16:30
(16289 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 noi cazuri de COVID-19

Joi, 14 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27080, fiind înregistrate 4 noi cazuri față de ziua de miercuri, 13 aprilie ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2022, 16:15
(2900 vizualizări - 0 comentarii)


Andrășești: Lucrări pentru îmbunătățirea condițiilor de circulație pe linia de cale ferată

Andrășești: Lucrări pentru îmbunătățirea condițiilor de circulație pe linia de cale ferată

Personalul de specialitate al SRCF Constanța execută, în zilele de 13-14 aprilie 2022, lucrări de înlocuire a unui aparat de cale și de buraj mecanizat în Hm Andrășești, situată pe secția de circulație ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2022, 15:30
(12441 vizualizări - 0 comentarii)


Incident la etajul 8 al Spitalului Județean de Urgență Slobozia

În dimineața zilei de joi, 14 aprilie a.c., la etajul 8 al Spitalului Județean de Urgență Slobozia s-a produs o deflagrație, în timpu lucrărilor efectuate la rețeaua de oxigen din incinta unui salon. Din ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2022, 15:15
(13023 vizualizări - 0 comentarii)


1,279 milioane de lei, plăți APIA pentru sectorul creșterii animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor, solicitat prin cererile de plată aferente ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2022, 12:30
(13679 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: TVA rambursată de peste 10,14 milioane de lei

Administrația Județeană Finanțelor Publice Ialomița a rambursat, în martie 2022, TVA în valoare de 10,14 milioane de lei, cu 6,04 milioane lei mai mult față de aceeași lună a anului 2021. Totodată, au fost ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2022, 11:20
(8604 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Și-a pierdut viața într-un grav accident rutier

Ialomița: Și-a pierdut viața într-un grav accident rutier

Un grav accident rutier s-a petrecut în seara zilei de miercuri, 13 aprilie a.c., pe DN2, între localitățile Movilița și Sinești. În urma impactului dintre două camioane și un autoturism, o femeie a murit ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2022, 00:30
(14766 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 6 noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 13 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27076, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ziua de marți, 12 ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2022, 16:40
(2636 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Controale la brutării

ITM Ialomița: Controale la brutării

În perioada 05-08.04.2022 s-a desfășurat Campania Națională pentru identificarea cazurilor de muncă nedeclarată, la angajatorii care își desfășoară activitatea în domeniile fabricarea produselor de brutărie ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2022, 16:20
(8259 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Sudiți

Pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 110 mm, de pe strada Ialomiței, din localitatea Sudiți, echipele RAJA Constanța au fost nevoite să întrerupă furnizarea ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2022, 14:15
(3134 vizualizări - 0 comentarii)


Doi slobozeni, reținuți pentru trafic de droguri

Doi slobozeni, reținuți pentru trafic de droguri

Marți, 12 aprilie a.c., polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița-Brigada de Combatere a Criminalității Organizate București, împreună cu procurorii DIICOT-Biroul Teritorial ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2022, 13:55
(13519 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Doi jandarmi ialomițeni aflați în timpul liber au intervenit la un accident

Slobozia: Doi jandarmi ialomițeni aflați în timpul liber au intervenit la un accident

Doi jandarmi ialomițeni, slt. Enescu Valeriu și plt. adj. șef Roată Mihăiță, aflați în timpul liber, miercuri, 12 aprilie a.c., au intervenit în cazul unui accident spectaculos produs pe un bulevard ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2022, 22:10
(11971 vizualizări - 2 comentarii)


Recensământul Populației și Locuințelor 2021: Aproape 36000 de chestionare completate la nivelul județului Ialomița

În intervalul 14 martie-11 aprilie 2022 al perioadei de autorecenzare și autorecenzare asistată pentru Recensământul Populației și Locuințelor 2021 au ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2022, 19:50
(14163 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 14 permise reținute, amenzi de peste 52000 de lei

Luni, 11 aprilie 2022, peste 100 de polițiști din cadrul IPJ Ialomița au acționat, pe raza întregului județ, pentru descurajarea săvârșirii unor fapte antisociale și pentru menținerea unui climat de ordine ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2022, 19:35
(8953 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 25 mai 2022, termenul limită pentru depunerea Formularului 212

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii persoane fizice care obțin venituri din închirierea de bunuri imobile, cum ar fi: apartamente, case, camere situate în locuințe ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2022, 18:25
(10051 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 12 noi cazuri de COVID-19

Marți, 12 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27070, fiind înregistrate 12 noi cazuri față de ziua de luni, 11 aprilie ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2022, 16:20
(2396 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A căzut de la etaj în timp ce spăla geamurile

Slobozia: A căzut de la etaj în timp ce spăla geamurile

Un bărbat de 62 de ani din Slobozia a văzut moartea cu ochii după ce a căzut de la balconul apartamentului în care locuia, situat la etajul 4 al unui bloc din oraș. Marți, 12 aprilie a.c., acesta a încercat ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2022, 15:00
(13054 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Proiecte-pilot în vederea stimulării conformării voluntare

Agenția Națională de Administrare Fiscală intensifică, în anul 2022, activitățile de îndrumare și asistență în domeniul fiscal, manifestându-și în acest sens rolul activ pentru sprijinirea contribuabililor ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2022, 14:50
(11168 vizualizări - 0 comentarii)


Casa Municipală de Cultură «Nicolae Rotaru» Slobozia: «Remeber to resist. Memoria genocidului romilor din România»

Casa Municipală de Cultură «Nicolae Rotaru» Slobozia: «Remeber to resist. Memoria genocidului romilor din România»

«Remeber to resist. Memoria genocidului romilor din România»-sub această egidă a avut loc la începutul acestei săptămâni, la Casa Municipală de Cultură «Nicolae Rotaru» Slobozia, vernisajul unui expoziții ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2022, 13:50
(6547 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Sistemul de facturare electronică B2B e funcțional

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că Sistemul de facturare electronică pe relația Business to Business (B2B) este disponibil și funcționează în parametri ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2022, 13:35
(9024 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: La volan cu permisul suspendat

Duminică, 10 aprilie a.c., polițiștii din Fetești, în cadrul unei acțiuni de control pe raza orașului, au oprit în trafic un autoturism condus de un bărbat, în vârstă de 35 de ani. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2022, 19:10
(13417 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Femeie agresată de soț

Sâmbătă, 9 aprilie a.c., polițiștii din Slobozia au fost sesizați de o femeie, de 33 de ani, cu privire la faptul că a fost lovită de soțul său. Pe numele bărbatului, în vârstă de 51 de ani, a fost ermis ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2022, 19:00
(10662 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 78,48 milioane de lei, venituri nete la bugetul general consolidat în martie 2022

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în luna martie a anului 2022, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 78,48 milioane de lei, cu 7 ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2022, 16:40
(19129 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 noi cazuri de COVID-19

Luni, 11 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27058, fiind înregistrate 3 noi cazuri față de ziua de duminică, 10 aprilie ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2022, 16:15
(3755 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Mașină distrusă în urma unui incendiu

Urziceni: Mașină distrusă în urma unui incendiu

Sâmbătă, 9 aprilie a.c., în jurul orelor 19,00, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la un autoturism, în Urziceni. La fața locului s-a deplasat de urgență un echipaj ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2022, 16:10
(5520 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Moment încărcat de spiritualitate organizat de cultul religios «Martorii lui Iehova»

Vineri, 15 aprilie 2022, Martorii lui Iehova din întreaga lume celebrează un eveniment unic în istoria omenirii: «Cina Domnului», cunoscut și sub denumirea de «Cina cea de Taină». «Cina Domnului» le amintește ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2022, 16:05
(10074 vizualizări - 0 comentarii)


Casă cuprinsă de flăcări la Gârbovi

Duminică, 10 aprilie a.c., pompierii din Urziceni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la locuința unui cetățean din Gârbovi. Trei echipaje de pompieri, cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2022, 16:00
(14508 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi incendiu


Acțiune de voluntariat la Școala Profesională Specială «Ion Teodorescu» Slobozia

Acțiune de voluntariat la Școala Profesională Specială «Ion Teodorescu» Slobozia

Vineri, 8 aprilie 2022, cu binecuvântarea PS Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, elevii de la Școala Gimnazială «Sfântul Ierarh Nicolae» Bucu au fost voluntari pentru elevii Școlii Profesionale ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2022, 14:30
(16113 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Fermierii sunt așteptați să depună cererile de plată pentru subvenția la motorină

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează potențialii beneficiari că primește cereri de plată pentru rambursarea ajutorului de stat pentru cantitățile de motorină achiziționate ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2022, 12:30
(17877 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 nou caz de COVID-19

Duminică, 10 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27055, fiind înregistrat 1 nou caz față de ziua de sâmbătă, 9 aprilie ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2022, 17:05
(1939 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...