Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Alegeri Locale parțiale pentru funcția de primar la Ion Roată și Gura Ialomiței

Ialomița în campanie electorală

Alegeri Locale parțiale pentru funcția de primar la Ion Roată și Gura Ialomiței

Luni, 7 iunie a.c., a fost data limită de depunere a candidaturilor pentru Alegerile Locale parțiale. Aparent fără miză, acest scrutin capacitează resursele tuturor partidelor politice. La Ion Roată, capul de afiș este Marinică Cazacu, iar la Gura Ialomiței bătălia se dă între Nicu Biserică (PSD) și Ioan Jipa (PNL).

La vot pe 27 iunie 2021 Până pe data de 27 iunie a.c., candidații partidelor politice din Ion Roată și Gura Ialomiței se află în campanie electorală. La Ion Roată candi­dează Marinică Cazacu (independent), Ion Păun (PMP), Ionel Păun... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2021, 14:55 (9544 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Funcționarii Primăriei Slobozia urmăreau serialele Netflix la birou

Funcționarii Primăriei Slobozia urmăreau serialele Netflix la birou

Un control efectuat în baza de date informatică a Primăriei Slobozia a scos la iveală faptul că funcționarii instituției aveau alte preocupări în timpul programului de lucru. Aceștia au fost surprinși accesând conturile proprii ale rețelelor de socializare sau urmărind serialele preferate pe binecunoscuta platformă de streaming Netflix. Astfel, accesul la internet al angajaților către site-uri care nu au legătură cu activitatea Primăriei Slobozia a fost suspendat. Mai mult, primarul Dragoș Soare a precizat că se vor lua unele măsuri împotriva angajaților care pierdeau timpul pe internet.

Relaxare în timpul programului... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2021, 11:05 (23378 vizualizări - 27 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

3 milioane de euro pentru «gestionarea situațiilor de criză»

La Spitalul Județean de Urgență Slobozia

3 milioane de euro pentru «gestionarea situațiilor de criză»

La fel ca toate spitalele din România, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a învățat din mers cum să gestioneze criza sanitară provocată de noul Coronavirus. Analiza anului pandemic scoate în evidență faptul că cel mai mare spital din județul Ialomița a făcut față provocărilor pe care le-a întâmpinat. Pentru a putea fi pregătit în fața unor situații similare, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a elaborat un amplu proiect ce are ca obiectiv principal «managementul situațiilor de criză». Valoarea proiectului este de 3 milioane de euro, finanțarea urmând să fie asigurată din bugetul Uniunii Europene.

Măsuri pentru gestionarea crizelor sanitare... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2021, 10:50 (5574 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

În ferma Telehuz Agriserv SRL Mărculești: «Ziua Grâului Bărăgan», la prima ediție

Asociația Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice (ACCPT) și Asociația Producătorilor de Porumb din România (APPR), împreună cu partenerul principal ADAMA au organizat miercuri, 9 iunie 2021, prima ediție «Ziua Grâului Bărăgan/Lotul Olimpic al Fermierilor». Evenimentul a fost susținut de ADAMA, partenerul principal în cadrul acestui proiect. «Este o întâlnire fără oficialități, doar pentru noi, fermierii!» a declarat în deschiderea festivităților Costin Telehuz, președinte al Asociației Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice.

Mărculești, «buricul» grâului în 2021
Peste... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2021, 19:05 (6570 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un polițist ialomițean a fost amendat și lăsat fără permis de colegii de la Rutieră

Aflat în «misiune specială»

Un polițist ialomițean a fost amendat și lăsat fără permis de colegii de la Rutieră

În urmă cu o săptămână, chemat de acasă pentru a participa la un flagrant, un ofițer din cadrul Serviciului de Investigații Criminale al Inspec­toratului de Poliție al Județului Ialomița a fost lăsat fără permis și amendat de către colegii săi din ca­drul Serviciului Rutier Ialomița. Omul legii a fost surprins conducând în lo­calitate cu 145 km/h și a motivat că se grăbea pentru a participa la misiunea care i-a fost în­credințată. Cazul a intrat și în atenția conducerii IPJ Ialomița care a stabilit că agenții din cadrul Serviciului Rutier au acționat în mod corespunzător. Mai mult, po­lițistului i s-a reproșat faptul că a plecat într-o «mi­siune specială» cu un alt automobil decât autospecialele... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2021, 20:20 (19749 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

ANIF caută un director pentru Filiala Teritorială din Ialomița

ANIF caută un director pentru Filiala Teritorială din Ialomița

La sfârșitul acestei luni, Filiala Teritorială de Îmbună­tățiri Funciare Ialomița, din cadrul Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare (ANIF), ar putea avea un nou director. ANIF a scos la concurs postul de director al filialei pe care o coordonează în județul nostru și a validat dosarele a doi candidați. Pentru a fi considerați «admiși», aceștia trebuie să obțină nimim 70 de puncte la proba scrisă. Sorin Fuerea, actualul director, nu se numără printre aceștia întrucât nu deține studiile necesare pentru a participa la testare.

De la București, la Slobozia Consilier județean din partea... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2021, 18:40 (5241 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Perdea forestieră de protecție transformată în mormane de moloz

S-a întâmplat la Slobozia

Perdea forestieră de protecție transformată în mormane de moloz

Mormane de moloz depozitate necorespun­zător au fost descoperite de Primăria Slobozia, Garda de Mediu Ialomița, Garda Forestieră și Direcția Silvică Ialomița în timpul unui control efectuat în urmă cu două săptămâni în zona perdelei forestiere de protecție care se înve­cinează cu DN2A și Restaurantul Privi­ghetoarea. În trecut, în aceeași zonă au fost efectuate defrișări. Lucrările de defrișare au început în urmă cu 3 ani, iar obligația legală a celor care dețin supra­fețe forestiere era să le reîmpădurească. În timpul controlului, deșeurile provenind din construcții au fost desco­perite pe o suprafață de 1,34 ha. Potrivit legii, pe acest teren ar fi trebuit să existe arbori tineri și nu mormanele... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2021, 12:10 (5527 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Criză de personal în Centrele DGASPC Ialomița

Criză de personal în Centrele DGASPC Ialomița

O analiză a activității Cen­trelor prin intermeidul cărora Direcția de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița oferă servicii medicale arată că aceste unități au nevoie de personal specializat pentru a-și desfășura activitatea în cele mai bune condiții. Oficialii instituției susțin că, în ciuda numărului limitat al resurselor umane, nu au fost sesizate probleme în privința îndeplinirii obiectivelor.

Se caută soluții În toate cele peste 20 de Centre pe care Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița le adminis­trează există 436 de posturi din care... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2021, 15:35 (5911 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiție ratată la stația de tratare a apei din Slobozia

La o lună distanță de rezilierea contractului

Investiție ratată la stația de tratare a apei din Slobozia

bonus: Consiliul Județean Ialomița, 70% din Urban SA Slobozia

Primarul Dragoș Soare a anunțat public că nu va mai prelungi contractul de lucrări pentru fina­lizarea stației de tratare a apei din Slobozia. «Dacă până la finalul lunii nu se execută lucrările restante, contractul nu va mai fi prelungit! Le-am prelungit de 3 ori contractul și n-au trimis un om în șantier de mai bine de 6 luni...» a declarat primarul Sloboziei. Conform informațiilor oficiale, contractul încheiat cu firma SIA Dynamic Solution SRL din Craiova a expirat în luna mai 2021 și a fost prelungit cu încă o lună. Valoarea investiției, inițiată în august 2019 se ridică la 7,84 milioane de lei.

O decizie fără precedent... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2021, 11:05 (8378 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

DSP Ialomița verifică firmele care oferă mese calde nevoiașilor

DSP Ialomița verifică firmele care oferă mese calde nevoiașilor

Direcția de Sănătate Publică Ialomița desfășoară în această perioadă un control la agenții comerciali înscriși în programul guvernamental prin care li se acordă o masă caldă persoanelor defavorizate. În urma verificărilor, inspectorii DSP au descoperit mai multe nereguli cu privire la maniera în care firmele oferă mâncarea beneficiarilor. Astfel, a fost aplicată și o sancțiune contravențională.

180 de lei/lună pentru o masă caldă
Prin Schema Națională de Sprijin pentru Persoanele Vârstnice și pentru Persoanele fără Adăpost (SNSPVPA), adoptată de Guvernul României, au fost emise... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2021, 16:20 (4537 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Strategia de dezvoltare a județului Ialomița 2021-2027 costă 2,2 milioane de lei

Consiliul Județean Ialomița o ia de la capăt

Strategia de dezvoltare a județului Ialomița 2021-2027 costă 2,2 milioane de lei

Administrația jude­țeană a declanșat o campanie publică de implicare a agenților econo­mici și cetățenilor în procesul de elaborare a Strategiei de Dezvoltare a Județului Ialomița pentru perioada 2021-2027. Site-ul oficial al instituției so­licită implicarea publicului în acest proces declarat drept «vital» pentru dezvoltarea ju­dețului în următorii ani. Valoa­rea acestei Strategii este de 2,2 milioane de lei, iar firma prin care se deru­lează procesul de elaborare a documentației este Civitta Stra­te­gy&Consulting. Termenul limită pentru completarea chestionarelor este 25 iunie 2021.

O campanie administrativă unică... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2021, 12:25 (3986 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Programul «ELENA» a făcut primul pas în Ialomița

Investiții de 17 milioane de euro

Programul «ELENA» a făcut primul pas în Ialomița

Consiliul Județean Ialomița a aprobat în ședința ordinară din 28 mai 2021 asocierea cu 23 de administrații locale în vederea participării jude­țului Ialomița în cadrul Pro­gramului «South-Muntenia Energy Efficency for Public Buildings Investment Programme», finanțat în cadrul Programului «ELENA-European Local Energy Assistance». Programul «ELENA» este gestionat de Banca Europeană de Inves­tiții, fiind conceput pentru a facilita demararea inves­tițiilor în domeniul eficienței energetice și al energiilor din surse regene­rabile. În cadrul acestui Proiect urmează a fi reabilitate 45 de clădiri aparținând administrațiilor locale și unităților școlare din județul Ialomița. Valoarea estimată a acestor... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2021, 17:40 (5663 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Medicii veterinari din Ialomița își cer drepturile în instanță

Proces colectiv la Tribunalul Ialomița

Medicii veterinari din Ialomița își cer drepturile în instanță

Medicii veterinari din Ialomița dau în judecată Autoritatea Națio­nală Sanitar Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor, reprezentată la nivel local de Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, solicitând plata celor 10 mii de lei/cabinet promiși de stat. Potrivit actelor normative prin care este prevăzută această reglementare, sumele se acordă medicilor veterinari care au încheiate contracte de concesiune cu ANSVA și care au împuternicire pentru efectuarea acțiunilor sanitar-veterinare publice.

Se așteaptă decizia judecătorilor Acordarea celor 10 mii... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2021, 13:40 (4493 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița salvează Infrastructură Drumuri și Poduri SA

Încă o dată

Consiliul Județean Ialomița salvează Infrastructură Drumuri și Poduri SA

Vineri, 28 mai 2021, s-a desfășurat ședința ordinară a Consiliului Județean Ialomița. Printre proiectele de hotărâre care ar putea suscita interesul opiniei publice se numără și cel pri­vind participarea Consiliului Județean la ma­jorarea capitalului social al Infrastructură Drumuri și Poduri SA. Valoarea acestei majorări de capital este de 1,7 milioane de lei, iar banii vor fi utilizați pentru achiziția de utilaje necesare desfășurării activității firmei. Decizia de majorare a capitalului social s-a făcut în urma efectuării «testului investitorului privat prudent».

Încă 1,7 milioane de lei... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2021, 10:55 (9518 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Penitenciarul Slobozia se alătură campaniei naționale de vaccinare anti-COVID-19

Penitenciarul Slobozia se alătură campaniei naționale de vaccinare anti-COVID-19

bonus: Noi decizii ale Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița

De mai bine de o lună, Pe­niten­ciarul Slobozia susține campania națională de vaccinare anti-COVID-19. Datele arată că peste 280 de persoane private de libertate au fost imunizate cu cel puțin o doză până în prezent. Vaccinurile administrate sunt produse de companiile Pfizer, AstraZeneca și Johnson&Johnson.

Deținuții au spus «DA!» vaccinării În urma demersurilor făcute de Administrația Penitenciarului Slobozia, echipele de medici din cadrul Centrului de Vaccinare «Răsărit în Amurg» au preluat și Centrul din cadrul Penitenciarului Slobozia. Astfel, în funcție de solicitări, cadrele... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2021, 14:55 (4651 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia va cheltui 17 milioane de lei pentru finalizarea parcării subterane

Mult a fost, destul a mai rămas

Slobozia va cheltui 17 milioane de lei pentru finalizarea parcării subterane

bonus: Administrația Soare are nevoie de surse noi de venit

Consiliul Local Slobozia a aprobat joi, 27 mai 2021, un studiu de fezabilitate care va permite finalizarea lucrărilor la parcarea subterană din Piața Revoluției. Valoarea lucrărilor este estimată la 17 milioane de lei, iar termenul de exe­cuție va fi de 9 luni de la debutul lucrărilor. Reamintim că inves­tiția din centrul Slobo­ziei a fost demarată în anul 2014 și a intrat în conservare în 2019...

După 2 ani de așteptare La 2 ani de la intrarea în conservare a șantierului din Piața Revoluției, administrația locală reia demersurile de finalizare a acestei investiții. Joi, 27 mai 202... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2021, 11:10 (4131 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

RAJA SA Constanța revine în Ialomița cu un nou Masterplan

RAJA SA Constanța revine în Ialomița cu un nou Masterplan

RAJA SA Constanța a propus autorităților județene din Ialomița un nou Masterplan pentru reabilitarea sectorului de apă și apă uzată. Informația a fost făcută pu­blică la nivelul Consiliului Județean Ialomița de către administratorul public al județului, Alexandru Potor: «Acest Masterplan trebuie să fie aprobat de către Consiliul Județean Ialomița... Deci noi adoptăm, practic, decizia finală! Și tot noi decidem dacă ceea ce conține acest Masterplan este în folosul ialomițenilor sau nu...».

O nouă oportunitate investițională RAJA SA Constanța propune pentru a patra oară administrației... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2021, 18:20 (4598 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Administrația Soare face curat în ograda Primăriei Slobozia

Organigramă nouă în luna iunie

Administrația Soare face curat în ograda Primăriei Slobozia

La jumătatea lunii mai a.c., în cadrul unei ședințe săptămânale interne, primarul Dragoș Soare ar fi declarat că «nu va mai lucra cu șefii departamentelor Primăriei...». Edilul a nominalizat șase nume de șefi care urmează să fie înlocuiți în următoarea perioadă. Printre aceștia s-ar număra directorul economic Adrian Trifan, șeful Servi­ciului Urbanism, Alexandru Ambruș și șefa Serviciului Programe și Strategii de Dezvoltare Locală, Alina Ciobanu. Primarul Dragoș Soare a refuzat să comenteze oficial informațiile. «Vom avea o nouă organigramă în luna iunie... E tot ce pot să vă spun în acest moment!» a declarat Dragoș Soare pentru ziarul nostru.

Curățenie în ograda lui Soare... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2021, 13:40 (14305 vizualizări - 33 comentarii)

EVENIMENT

Infractor lăsat liber de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești

Cercetat în 50 de dosare penale

Infractor lăsat liber de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești

Inculpat în 50 de dosare penale privind fapte de «furt» sau «furt calificat», un adolescent de etnie romă din Țăndărei a fost lăsat liber de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești. Anchetatorii au respins solicitarea polițiștilor din Țăndărei privind arestarea preventivă a infractorului motivând că «nu se impune». Reamintim faptul că același infractor era căutat de autoritățile judiciare lo­cale de la începutul lunii mai a.c., după ce a fugit din sediul Poliției Orașului Țăndărei în timp ce aștepta să fie audiat.

Reținut de polițiști, eliberat de procurori Pe data de... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2021, 20:10 (5616 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

277 de candidați la examenul de Titularizare

În Ialomița

277 de candidați la examenul de Titularizare

Pregătirile pentru sesiunea din acest an a Titularizării au intrat în linie dreaptă și în județul Ialo­mița. Datele Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată că 277 de candidați s-au înscris la această testare. Ca și anul trecut, numărul posturilor pe perioadă nedeterminată este mai mic decât cel al celor care susțin testarea.

Proba scrisă, la mijlocul lunii iulie Potrivit informațiilor oficiale, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița are disponibile doar 175 de posturi nedeterminate în Învățământ, ce pot fi ocupate prin examenul de Titularizare. Cei care reușesc să le obțină vor... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2021, 18:05 (4428 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
315 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

APIA: 186,542 de milioane lei pentru motorina aferentă trimestrului II al anului 2022

Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale, prin Centrele Județene ale Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură, efectuează plata ajutorului de stat la motorina utilizată în agricultură, pentru ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2022, 13:15
(22421 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: 49 de tichete sociale, acordate mamelor defavorizate

Mamele cu posibilități financiare reduse pot beneficia de tichete sociale în valoare de 2000 de lei pentru copilul nou-născut. La nivelul județului Ialomița, în prima etapă a programului destinat susținerii ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2022, 12:00
(14862 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 15 noi cazuri de COVID-19

Joi, 8 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29333, fiind înregistrate 15 cazuri noi față de ziua de miercuri, 7 septembrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2022, 16:15
(3096 vizualizări - 0 comentarii)


Ministrul Petre Daea, la a XIII-a ediție a «Zilei Porumbului»

Ministrul Petre Daea, la a XIII-a ediție a «Zilei Porumbului»

Cel mai longeviv eveniment cu profil agricol organizat în Ialomița, «Ziua Porumbului», s-a desfășurat joi, 8 septembrie a.c., în satul Orezu. Evenimentul, organizat de Asociația Producătorilor de Porumb ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2022, 16:00
(4545 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Venituri de 81,67 milioane de lei, colectate în luna august 2022

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în luna august a anului 2022, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 81,67 milioane de lei, cu 4 ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2022, 19:20
(11839 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Țăndărei, drogat la volan

Polițiștii ialomițeni au continuat activitățile de prevenire și combatere a consumului de droguri. În acest context, marți, 6 septembrie a.c., în jurul orelor 15,30, polițiștii Serviciului Rutier Ialomița ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2022, 19:10
(3578 vizualizări - 0 comentarii)


«Educația-prioritate a Bisericii»: Protopopiatul Urziceni a cheltuit peste 54000 de lei pentru rechizite școlare și îmbrăcăminte

În perioada 1-4 septembrie 2022, în cadrul celor 68 de parohii arondate Protopopiatului Urziceni, 355 de elevi cu posibilități materiale reduse au beneficiat de sprijin material în valoare totală de 54 ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2022, 18:25
(4009 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Rechizite școlare pentru 29 de elevi

Protopopiatul Slobozia: Rechizite școlare pentru 29 de elevi

Protopopiatul Slobozia, în colaborare cu Sectorul Social-Misionar al Episcopiei Sloboziei și Călărașilor, Parohia «Sfântul Dumitru» Slobozia și Parohia «Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil» Scânteia au ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2022, 18:20
(8592 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Vitezoman prins de radar cu autoturismul neînmatriculat

Marți, 6 septembrie a.c., în jurul orelor 22,00, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Ialomița, în timp ce desfășurau activități de control al traficului rutier pe DN2A-E60, au înregistrat cu aparatul ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2022, 17:50
(3398 vizualizări - 0 comentarii)


Muzeul Național al Agriculturii din România: «Pâinea și Vinul», la Slobozia

Muzeul Național al Agriculturii organizează, în perioada 16-18 septembrie 2022, cea de a IV-a ediție a manifestării complexe «Pâinea și Vinul», tematică promovată încă din 2011, când la Slobozia s ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2022, 16:45
(11806 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 20 de noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 7 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29318, fiind înregistrate 20 de cazuri noi față de ziua de marți, 6 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2022, 16:20
(2313 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Bărbulești, reținut pentru producerea unui accident rutier

Urmare a accidentului produs în data de 29 iunie 2022, pe DN2, în afara comunei Sinești, soldat cu decesul a cinci persoane și rănirea a altor patru, cercetările au fost continuate de polițiștii din cadrul ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2022, 22:40
(11641 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Modificari la stabilirea și plata contribuțiilor de asigurări sociale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuailii interesați că începând cu 1 august 2022 a fost introdusă ca bază lunară de calcul al CAS și al CASS salariul minim brut pe ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2022, 17:15
(12314 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 33 de noi cazuri de COVID-19

Marți, 6 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29298, fiind înregistrate 33 de cazuri noi față de ziua de luni, 5 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2022, 16:15
(2325 vizualizări - 0 comentarii)


Accident de muncă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Un muncitor care lucra la reabilitarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia a căzut de la etajul al treilea al unității medicale luni, 5 septembrie 2022. Muncitorul se află la Unitatea de Primiri Urgențe ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2022, 17:20
(14906 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 9 noi cazuri de COVID-19

Luni, 5 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29265, fiind înregistrate 9 cazuri noi față de ziua de duminică, 4 septembrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2022, 16:50
(2835 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: 7 accidente, 24 de persoane rănite

ISU Ialomița: 7 accidente, 24 de persoane rănite

Două echipaje de pompieri din Slobozia au intervenit la un accident rutier produs vineri, 2 septembrie 2022, în jurul orelor 16,20. În nefericitul eveniment a fost implicat un autoturism, în urma accidentului ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2022, 15:55
(3468 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier între localitățile Țăndărei și Ograda

Accident rutier între localitățile Țăndărei și Ograda

Duminică, 4 septembrie a.c., pompierii din Țăndărei au intervenit în cazul unui accident rutier produs între localitățile Țăndărei și Ograda, pe DN2A, în care au fost implicate două autoturisme. În urma ...[citește_toată_știrea]

4 Septembrie 2022, 19:15
(11297 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN2A accident


Ialomița: 5 noi cazuri de COVID-19

Duminică, 4 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29256, fiind înregistrate 5 cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 3 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

4 Septembrie 2022, 16:35
(1893 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 16 noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 3 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29251, fiind înregistrate 16 cazuri noi față de ziua de vineri, 2 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2022, 16:55
(2362 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tribuna oficială a Stadionului «1 Mai», distrusă de un fulger

Slobozia: Tribuna oficială a Stadionului «1 Mai», distrusă de un fulger

Un puternic incendiu a fost produs în noaptea de vineri spre sâmbătă, 2/3 septembrie a.c., la Slobozia. Flăcările au distrus tribuna oficială a Stadionului «1 Mai». Reprezentanții Clubului Sportiv Municipal ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2022, 11:30
(6555 vizualizări - 6 comentarii)


Ialomița: 16 noi cazuri de COVID-19

Vineri, 2 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29235, fiind înregistrate 16 cazuri noi față de ziua de joi, 1 septembrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2022, 17:05
(1996 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat de 53 de ani din Slobozia, înecat în apele Mării Negre

Un bărbat de 53 de ani din Slobozia, aflat în vacanță pe litoralul Mării Negre, în stațiunea Jupiter, și-a pierdut viața în ziua de vineri, 2 septembrie 2022. Bărbatul nu a respectat steagul roșu arborat ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2022, 15:30
(4890 vizualizări - 1 comentariu)


Educația-prioritate a Bisericii: Acțiune a Protopopiatului Urziceni

Educația-prioritate a Bisericii: Acțiune a Protopopiatului Urziceni

Din dorința de a veni în sprijinul părinților deoarece mai sunt câteva zile până la începerea noului an școlar, Protopopiatul Urziceni din cadrul Episcopiei Sloboziei și Călărașilor a oferit vineri, 2 septembrie ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2022, 15:10
(20080 vizualizări - 0 comentarii)


Statistică sumbră a Poliției Rutiere Ialomița: 39 de accidente soldate cu decesul a 34 de persoane și rănirea gravă a altor 17!

Acțiunile polițiștilor de la Rutieră au drept scop prevenirea evenimentelor grave din trafic, iar respectarea regulilor de circulație de către toți participanții la trafic ar reduce semnificativ tragediile ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2022, 14:05
(6016 vizualizări - 1 comentariu)


O zi de tabără la Jandarmeria Ialomița

O zi de tabără la Jandarmeria Ialomița

Întrucât la 1 septembrie se împlinesc 129 de ani de la înființarea Jandarmeriei Rurale, jandarmii ialomițeni au sărbătorit alături de copii de la grupul de cateheză «Doar noi?» al Parohiei Sfântul Nicolae ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2022, 22:20
(4413 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții domiciliare în comuna Gheorghe Doja

Două percheziții domiciliare s-au desfășurat joi, 1 septembrie a.c., în localitatea ialomițeană Gheorghe Doja. Descinderile au fost organizate de Poliția Capitalei într-un dosar ce vizează fapte de evaziune ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2022, 16:30
(3576 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: 19 noi cazuri de COVID-19

Joi, 1 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29219, fiind înregistrate 19 cazuri noi față de ziua de miercuri, 31 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2022, 16:15
(1898 vizualizări - 0 comentarii)


Intervenții ale pompierilor ialomițeni: Accident în apropiere de Urziceni, incendiu la Gheorghe Lazăr

Trei echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit la un accident rutier, în care au fost implicate două autotrenuri, în urma căruia a rezultat o victimă. În sprijinul acestora a intervenit și un echipaj ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2022, 13:25
(5288 vizualizări - 0 comentarii)


«Slobozia», distrusă de un șofer grăbit

«Slobozia», distrusă de un șofer grăbit

Literele volumetrice care alcătuiau numele reședinței județului au fost distruse în urma unui accident rutier produs joi, 1 septembrie 2022. Cel care a produs accidentul este șoferul unui BMW. Acesta venea ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2022, 13:00
(3647 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ultimele comentarii
Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...