Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Documentație «copy-paste» în valoare de 99700 de lei la Consiliul Județean Ialomița

Așteptată din 2016, copiată de la Buzău

Documentație «copy-paste» în valoare de 99700 de lei la Consiliul Județean Ialomița

bonus: drept la replică

Administrația județeană așteaptă din anul 2016 un Plan Județean de Gestionare a Deșeurilor. În anul 2019, firma Green Knowledge SRL câștigă în urma unei licitații contractul de elaborare a acestui Plan. Prima variantă a lui a fost publicată recent pe site-ul Consiliului Județean Ialomița. La o primă lectură, rezultă că documentația a fost realizată în sistem «copy-paste» de pe un Plan Județean de Gestionare a Deșeurilor al județului Buzău. Acolo unde documentația nu a putut fi copiată, realizatorii ei au folosit date fictive.

PJGD înseamnă fonduri europene
Planul Județean... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2021, 09:50 (4896 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Localitatea Sudiți vrea să renunțe la delegarea serviciului de apă către RAJA Constanța

Localitatea Sudiți vrea să renunțe la delegarea serviciului de apă către RAJA Constanța

Aproape jumătate dintre localitățile județului Ialomița au probleme în privința calității apei pe care o furnizează cetățenilor. Acolo unde apa poate fi consumată, administrațiile locale au înțeles că doar colaborarea cu marii operatori de apă îi poate ajuta să elimine aceste deficiențe. De 11 ani, localitatea Sudiți a încheiat un astfel de parteneriat cu operatorul RAJA Constanța. Administrația locală se pregătește însă să renunțe la colaborare, invocând prețul prea mare pe care cetățenii sunt obligați să-l plătească. Marele dezavantaj al iminentei retrageri îl reprezintă înapoierea tuturor sumelor investite de operator la Sudiți. De asemenea, în lipsa experienței pe care o impune executarea... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2021, 14:40 (6924 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are doar 7 firme care colectează legal deșeurile menajere

Ialomița are doar 7 firme care colectează legal deșeurile menajere

Colectarea deșeurilor menajere în Ialomița este la ani lumină de legalitate. Conform informațiilor publice furnizate de către Autoritatea Națională de Reglementare pentru Serviciile Comunitare de Utilități Publice, doar 7 firme au licențe de funcționare pentru colectarea deșeurilor menajere. Restul administrațiilor locale au delegat aceste servicii unor firme care încearcă de ani buni, fără succes, să intre în legalitate.

Negru pe alb, de la ANRSC
Colectarea și transportul deșeurilor menajere reprezintă o activitate legală, reglementată de Autoritatea Națională de Reglementare... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2021, 10:05 (6503 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Instanțele nu știu cine poate judeca revendicarea Lacului Iezer de lângă Slobozia

De 3 ani

Instanțele nu știu cine poate judeca revendicarea Lacului Iezer de lângă Slobozia

Anul acesta se împlinesc 3 ani de când Administrația Bazinală de Apă Buzău-Ialomița încearcă să obțină dreptul de administrare asupra Lacului Iezer, din apropierea localităților Slobozia și Gheorghe Lazăr. Procesul a fost înregistrat inițial la Curtea de Apel Ploiești, apoi a fost trimis spre judecare Curții de Apel Bucu­rești, iar în prezent se află pe rolul Tribunalului Ialomița. Judecătorilor le-a fost greu să decidă care din aceste instanțe are posibilitatea, confe­rită de lege, de a judeca procesul...

Situația de fapt Un control al Camerei de Conturi Ialomița din anul 2018 a scos... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2021, 11:05 (18203 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Secția Boli Interne a Spitalului Județean de Urgență Slobozia, în carantină din cauza COVID-19

Secția Boli Interne a Spitalului Județean de Urgență Slobozia, în carantină din cauza COVID-19

Direcția de Sănătate Publică Ialomița a dispus carantinarea Secției Boli Interne a Spitalului Județean de Urgență Slobozia ca urmare a numărului mare de cazuri de COVID-19 înregistrate. 40 de pacienți au fost diagnosticați cu boala generată de infecția SARS-CoV-2.

Bolnavi transferați la alte spitale Bolnavii cu forme ușoare de COVID-19 vor fi transferați către spitale-suport din zona județului Ialomița, în timp ce cazurile grave vor fi tratate în cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Focarul pe Secția Boli Interne a unității medicale ar fi izbucnit de la una dintre infirmiere... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2021, 17:20 (8019 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Toleranță zero pentru «golani»: Primarul Sloboziei, înjurat și amenințat în trafic

Toleranță zero pentru «golani»: Primarul Sloboziei, înjurat și amenințat în trafic

Primarul Sloboziei, Dragoș Soare, a declarat public război «golanilor» care amenință șoferii în trafic: «Nu e normal ce se întâmplă. Vom susține o campanie publică prin care să descurajăm astfel de fapte... Slobozia este un oraș liniștit în care oamenii nu trebuie să se teamă de niște golani!». Declarația a fost făcută joi, 28 ianuarie 2021, în cadrul ședinței Consiliului Local. Dragoș Soare a relatat public că în ziua precedentă a fost înjurat și amenințat în trafic, fără niciun motiv...

Nici primarii nu scapă Dragoș  Soare, primarul Sloboziei, a declarat în cadrul ședinței... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2021, 14:10 (26210 vizualizări - 42 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Serviciul Juridic de analfabeți al Primăriei Slobozia

Serviciul Juridic de analfabeți al Primăriei Slobozia

Serviciul Juridic din cadrul Primăriei Slobozia este acuzat public de «analfabetism». Acuzațiile apar în corespondența purtată cu instituția, ca urmare a deschiderii în urmă cu 2 ani a unui supermarket în zona Stadionului «1 Mai». «Analizând conținutul adresei transmise de dumneavoastră consi­derăm că textul acesteia nu a putut fi conceput de niciunul dintre angajații Primăriei Municipiului Slobozia, datorită numeroaselor greșeli grama­ticale identificate, indiferent că vorbim de ortografie, punctuație si/sau semantică» susțin, fără îndoială iro­nic, reprezentanții Asociației 31.

Administrație împotriva propriilor cetățeni... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2021, 11:20 (32150 vizualizări - 61 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești: Interzis la vaccinare pentru persoanele sub 65 de ani

Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești: Interzis la vaccinare pentru persoanele sub 65 de ani

Scandal la Centrul de Vaccinare din incinta Spitalului Municipal «Anghel Saligny» Fetești. Mai bine de jumătate din cei aproximativ 100 de oameni programați pentru vaccinare au fost plimbați pe drumuri de autorități, oamenilor fiindu-le interzisă imunizarea. Decizia a fost luată de reprezentanții Direcției de Sănătate Publică Ialomița prezenți în cadrul Centrului, ca urmare a dispoziției Ministerului Sănătății de a verifica modul în care s-a desfășurat campania de vaccinare anti-COVID-19 în etapa a II-a.

Autoritățile nu au explicații Problema iscată la Centrul de Vaccinare de la Spitalul... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2021, 19:05 (6863 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Strategii administrative perdante marca Alexandru Potor

«Teoria formelor fără fond» la Consiliul Județean Ialomița

Strategii administrative perdante marca Alexandru Potor

Consiliul Județean Jalomița nu a primit bani pentru decontarea investițiilor în infrastructură decontate prin PNDL. Situația afectează Drumuri și Poduri SA, firmă al cărei acționar este instituția. Consiliul Județean Ialomița ar fi putut evita situația printr-o rectificare bugetară la sfârșitul anului precedent. «Sperăm să primim aceste repartizări bugetare până la sfârșitul lunii ia­nuarie!» declară administratorul pu­blic Alexandru Potor.

Lucrări nedecontate de 7,7 milioane de lei Pe 19 ianuarie 2021, Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației (MDLPA) a... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2021, 09:55 (3607 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Străzi distruse din cauza lucrărilor la rețeaua de canalizare în Țăndărei

Străzi distruse din cauza lucrărilor la rețeaua de canalizare în Țăndărei

bonus: Locuitorii din Țăndărei ar putea plăti mai puțin pentru colectarea gunoiului menajer

Inclus în cadrul unui proiect de anvergură inițiat de compania RAJA Constanța, orașul Țăndărei a rămas fără străzi. Arterele au fost distruse de firma contractată de RAJA Constanța să execute realizarea rețelelor de canalizare ale localității. «Este inadminisbil așa ceva!» reclamă situația Cristian Roman, primarul orașului Țăndărei.

Constructorii au părăsit șantierul Amenajarea rețelei de canalizare a orașului Țăndărei face parte dintr-un proiect amplu al RAJA Constanța care include mai multe zone, printre care și Ialomița. Valoarea totală a proiectului, inițiat cu fonduri oferite de... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2021, 14:50 (5883 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Jumătate dintre administrațiile locale solicită ilegal plata serviciilor de furnizare a apei

Situație paradoxală în Ialomița

Jumătate dintre administrațiile locale solicită ilegal plata serviciilor de furnizare a apei

La nivelul județului Ialomița doar 50% dintre administrațiile locale furnizează apă populației legal, prin intermediul unor firme licențiate de către Autoritatea Națională de Reglementare pentru Serviciile Comunitare de Utilități Publice. Celelalte administrații solicită ilegal această taxă, iar calitatea apei furnizate be­neficiarilor este deficitară. Direcția de Sănătate Publică Ialomița cunoaște situația și o tolerează tacit. Intrarea în legalitate ar presupune majorări substanțiale de cost și investiții pentru care administrațiile locale nu au alocații bugetare.

Doar 11 firme licențiate în Ialomița în 2019... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2021, 10:05 (6993 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Polițiștii din Ialomița și-au cerut drepturile în stradă

Polițiștii din Ialomița și-au cerut drepturile în stradă

Peste 100 de polițiști din Ialomița, membri ai Sindicatului «Diamantul», au pichetat la începutul acestei săptămâni sediul Prefecturii Ialomița. Oamenii legii sunt nemulțumiți de inechitățile sala­riale din sistemul bugetar și de faptul că nu s-au numărat printre categoriile de angajați ai Ministerului Afacerilor Interne care au beneficiat de sporuri sala­riale acordate pentru acti­vitățile desfășurate cu scopul de a limita răspân­direa noului Coronavirus. «La fel ca medicii și noi am fost în linia întâi!» a fost mesajul transmis în timpul protestului de către Viorel Stoica, președintele Sindicatului «Diamantul» filiala Ialomița.

Polițiștii se consideră discriminați... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2021, 19:05 (11139 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tinerii fermieri din Ialomița au beneficiat de fonduri europene de 8,6 milioane de euro

În ultimii 5 ani

Tinerii fermieri din Ialomița au beneficiat de fonduri europene de 8,6 milioane de euro

Agricultura rămâne principalul domeniu de activitate prin in­termediul căruia fondurile euro­pene ajung în județul Ialomița. O analiză statistică oferită de Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale arată că, în perioada 2015-2020, Ialomița a beneficiat de 8,6 milioane de euro, prin intermediul programului «Instalarea Tinerilor Fermieri». În aceeași perioadă de timp, 207 de beneficiari din județul nostru au pus bazele unor afaceri în domeniul agricol.

O singură măsură, beneficii multiple «Instalarea Tinerilor Fermieri» repre­zintă una dintre cele mai importante măsuri de finanțare... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2021, 14:40 (5242 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

URBAN Slobozia își trimite pensionarii acasă

A înțărcat bălaia administrativă

URBAN Slobozia își trimite pensionarii acasă

bonus: Slobozia are nevoie de un sistem de canalizare eficient

Urban Slobozia a decis să renunțe la angajații pensionari. Con­form unor surse apropiate instituției, numărul celor care vor pleca este de 20. Valentin Cilibeanu, directorul Urban SA Slobozia, sus­ține că «este vorba despre încetări ale contractelor de muncă de comun acord...».

Primăria vrea mai mult Primăria Slobozia vrea să schimbe per­cepția publică despre instituțiile din subordinea sa. Un prim pas în acest sens îl reprezintă decizia primarului Dragoș Soare de a cere șefilor de instituții să identifice angajații-pensionari din cadrul administrației. «Sunt conștient că oamenii au nevoie de locuri de muncă... Și, repet, nu vreau să dau pe nimeni afară! Dar rolul meu este acela de a optimiza cheltuielile administrative. Vin din siste­mul privat și gândesc ca un antreprenor. Administrația locală trebuie să cheltuiască eficient fondurile de care dispune!»... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2021, 10:05 (13424 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Feteștiul beneficiază de investiții de 11,78 milioane de euro

RAJA Constanța continuă investițiile în Ialomița

Feteștiul beneficiază de investiții de 11,78 milioane de euro

Administrația locală din Fetești anunță demararea lucrărilor de reabilitare a rețelei de alimentare cu apă și de extindere a sistemului de canalizare menajeră. Valoarea investiției este de 11,78 milioane de euro și va fi asigurată de către RAJA Constanța, grație unei finanțări europene. Primarul Laurențiu Șonchereche susține că, pentru evitarea disconfortului urban, lucrările vor fi limitate. «Intervențiile vor fi limitate la nivelul a două sau trei străzi, pentru ca locuitorii orașului să nu fie afectați... Ulterior, aceste lucrări vor fi verificate și numai după ce străzile sunt aduse la stadiul inițial vom extinde lucările pe alte străzi!» a declarat primarul Feteștiului.

Un an administrativ mai bun... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2021, 15:15 (3927 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația ialomițeană s-a mutat la Sâmbăta de Sus

Administrația ialomițeană s-a mutat la Sâmbăta de Sus

Asociația de Dezvoltare Intercomunitară Ialomița a organizat la sfârșitul săptămânii precedente o întâlnire de lucru la Sâmbăta de Sus, în județul Brașov. La întâlnire au participat președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel, alături de majoritatea primarilor din județ. În cadrul întâlnirii, Marian Pavel a anunțat că va dubla suma alocată ADI Ialomița pentru proiectele de investiții din mediul rural.

Risc de pandemie la Sâmbăta de Sus ADI Ialomița a organizat, în perioada 15-17 ianuarie 2021, o întâlnire a Asociației Generale a Acționarilor ADI Ialomița la Sâmbăta de ... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2021, 11:50 (8848 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Subprefectul Tudorița Ionescu pleacă secretar de primărie la Amara

Demisie pe ușa din dos

Subprefectul Tudorița Ionescu pleacă secretar de primărie la Amara

Subprefectul Tudorița Ionescu și-a depus demisia din funcție la 9 luni de la angajare. Oficial, atât subprefectul Tudorița Ionescu, cât și prefectul Tonița Manea neagă existența acestei demisii. Surse administrative confirmă însă faptul că Tudorița Ionescu a solicitat Primăriei Amara «transferul la cerere pentru funcția de secretar general» al Primăriei.

Doamne, mare e grădina Ta! Subprefectul Tudorița Ionescu și-a depus la începutul acestei săptămâni demisia din funcție după numai 9 luni de la angajare. Oficial însă, Tudorița Ionescu neagă intenția de a părăsi Instituția ... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2021, 19:10 (9469 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Audit la Primăria Slobozia: Șeful Cantinei Sociale a demisionat!

Audit la Primăria Slobozia: Șeful Cantinei Sociale a demisionat!

Răsvan Nițu, șeful Cantinei Sociale din Slobozia, a demisionat! Decizia acestuia este un prim răspuns la auditul comandat de către instituție la Direcția de Asistență Socială. Surse administrative confirmă faptul că demisia nu îl protejează pe acesta de eventualele consecințe penale ale faptelor incriminate în cadrul auditului. În perioada imediat următoare, posibil și alți angajați ai Primăriei Slobozia ar putea răspunde pentru activitatea desfășurată în ultimii ani...

Primele probleme Răsvan Nițu, șeful Cantinei Sociale Slobozia, și-ar fi înaintat demisia din funcție joi... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2021, 17:10 (11876 vizualizări - 22 comentarii)

EVENIMENT

Fonduri publice cheltuite nejustificat la Cantina Socială Slobozia

Fonduri publice cheltuite nejustificat la Cantina Socială Slobozia

Cantina Socială Slobozia se află în pragul unui scandal generat de proasta gestionare a fondurilor publice folosite pentru funcționare. Concret, directorul Răzvan Nițu ar fi responsabil de cheltuirea nejustificată a banilor acordați de Primăria Slobozia pentru hrana persoanelor nevoiașe din oraș. Situația, spun surse administrative, s-ar regăsi într-un Raport de audit efectuat înainte de Sărbătorile de Iarnă. Atât Răzvan Nițu, cât și Luminița Munteanu, directorul Direcției de Asistență Socială a Primăriei Slobozia, serviciu care are în administrare Cantina Socială, au refuzat să comenteze aceste acuzații.

Verificările sunt în curs... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2021, 10:05 (29317 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Spitalele ialomițene pierd lupta cu infecțiile asociate asistenței medicale

Spitalele ialomițene pierd lupta cu infecțiile asociate asistenței medicale

Moartea lui Ștefan Dobriș, persoană cunoscută în administrația locală ialomi­țeană, scoate în evidență încă o dată indiferența cu care spitalele tratează problema infecțiilor nosocomiale. Diagnosticat cu boala infecțioasă COVID-19 și internat atât la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești, cât și la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, Ștefan Dobriș și-a pierdut viața din cauza suprainfectării cu bacteria Clostridium Difficile. Cele două unități medicale nu au raportat în ultimele luni cazuri de infecții asociate asistenței medicale (IAAM). Însă, Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești, unitatea de unde se presupune că Ștefan Dobriș s-ar fi putut infecta cu bacteria care i... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2021, 19:05 (11622 vizualizări - 22 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
259 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița.

24 Aprilie 2012, 19:31


Slobozia: 36 de angajatori la «Bursa generală a locurilor de muncă»

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza vineri, 27 aprilie 2012, ora 9,00, «Bursa generală a locurilor de muncă». Acțiunea se va desfășura în Slobozia, la Clubul Tineretului ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:19
(12208 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Peste 80000 de somații emise în 2011!

Într-un raport al Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița prezentat marți, 24 aprilie a.c., în cadrul unei conferințe de presă, se arată că, în 2011, au fost emise peste 80000 de somații, pentru ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:18
(6964 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: Două femei au murit după ce au fost izbite de un vehicul pe trecerea de pietoni!

Două persoane și-au pierdut viața într-un tragic accident rutier petrecut luni, 23 aprilie a.c., în afara localității Sinești. Pe scurt, în timp ce un tînăr de 25 ani, din Brăila, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:10
(12577 vizualizări - 6 comentarii)

Taguri: Sinești accident


Cu sabia prin Broșteni

În noaptea de 23 spre 24 aprilie a.c., la Broșteni, un bărbat de 42 ani, din Ion Roată, care nu-și justifica prezența în zonă la momentul respectiv, a fost depistat de polițiști. În urma controlului corporal ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:07
(7063 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Broșteni sabie


Făcăeni: I-au furat motorina din rezervorul camionului

Un bărbat de 45 ani, din Făcăeni, a alertat polițiștii reclamînd că i-a fost furată cantitatea de 420 litri motorină din rezervorul unui autotractor, staționat pe raza localității de domiciliu. Victima ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:06
(8324 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Femeie înecată în Ialomița, autoturism în flăcări la Amara, copil din Bărbulești mușcat de un cîine de față...

Sîmbătă, 21 aprilie a.c., pompierii ialomițeni au căutat trupul neînsuflețit al unei femei de 48 ani, din Ograda, care se presupune că s-a înecat în apele rîului Ialomița. Din păcate, potrivit pompierilor ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:31
(11591 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: Hoț la 11 ani

Un copil de doar 11 ani este cercetat penal de polițiști după ce a furat din curtea unui consătean. În acest sens, Poliția Urziceni a fost sesizată sîmbătă, 21 aprilie a.c., de către un bărbat de 86 ani ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:18
(16171 vizualizări - 0 comentarii)


Patron din București cu firmă la Făcăeni, cercetat pentru evaziune fiscală

Un bărbat de 45 ani, din București, administrator al unei societăți comerciale din Făcăeni este cercetat penal de către polițiștii de Investigare a Fraudelor pentru evaziune fiscală. Individul este acuzat ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:13
(8979 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fierul vechi, la mare căutare pentru hoți

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 20 aprilie a.c., polițiștii Secției Rurale Coșereni au prins în flagrant două femei de 31, respectiv 50 ani, ambele din Movilița, în timp ce furau din curtea ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:12
(8012 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: La braconat pe rîul Ialomița

Doi bărbați de 28, respectiv 48 ani, ambii din Țăndărei, sînt cercetați de polițiști pentru pescuit ilegal și deținerea ilegală de scule de pescuit. Cei doi au fost prinși în flagrant de polițiști vineri ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:03
(12490 vizualizări - 2 comentarii)


Mărculești: Șpalieri de beton, furați de hoți

Duminică, 22 aprilie a.c., polițiștii au surprins la Mărculești o căruță în care se aflau trei persoane, dintre care două, la observarea echipajului, au fugit în direcții diferite pe un teren viran din ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 16:52
(7958 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 6 milioane lei, venituri suplimentare la bugetul de stat

Peste 6 milioane lei au totalizat, în luna martie 2012, inspectorii Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița Ialomița drept venituri suplimentare la bugetul general consolidat. Potrivit unei informări ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:53
(11333 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Au furat din cabinetul medical

Un minor de 12 ani și un tînăr de 20 ani, ambii din Țăndărei, sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat. Cei doi au pătruns în incinta cabinetului medical din Strachina, de unde au furat mai multe ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:44
(8573 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Două șoferițe s-au ciocnit într-o intersecție

Joi, 19 aprilie a.c., la Slobozia s-a produs un accident de circulație. Din fericire, incidentul s-a soldat doar cu pagube materiale. Pe scurt, în timp ce o tînără de 27 ani, din Slobozia, se deplasa la ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:39
(7972 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Minoră dispărută din Arad, găsită la Fetești

O adolescentă de 14 ani, dispărută de la domiciliul său din municipiul Arad a fost găsită miercuri, 18 aprilie a.c., de polițiștii feteșteni. Fata era dispărută de la data de 5 aprilie 2012 și figura în ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:37
(8862 vizualizări - 0 comentarii)


Gura Ialomiței: Dosar penal pentru șofat cu permisul anulat

Un șofer a fost oprit în trafic miercuri, 18 aprilie a.c., de polițiști în timp ce se deplasa în localitatea Gura Ialomiței. În urma verificărilor de rutină, polițiștii au stabilit că bărbatul, de 34 ani ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:36
(11458 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractori încarcerați

Polițiștii Secțiilor Rurale Jilavele și Stelnica au organizat și executat miercuri, 18 aprilie a.c., o acțiune pentru punerea în executare a mandatelor și depistării persoanelor urmărite.
Astfel, ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:32
(11945 vizualizări - 0 comentarii)


Sudiți: 9 proiectile de antiaeriană, descoperite într-un sac

Apelul care anunța prezența muniției la marginea pădurii a fost efectuat în această dimineață, în jurul orei 9,00, de către un polițist local. Echipajul de specialiști pirotehnicieni al Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 13:43
(11122 vizualizări - 0 comentarii)


Tînără din Bordușani, prinsă la furat într-un supermarket din Fetești

Agentul de pază din cadrul unui supermarket din Fetești a sesizat telefonic ofițerului de serviciu al poliției marți, 17 aprilie a.c., asupra faptului că o tînără a sustras din incinta unității mai multe ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 13:04
(9686 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Peste 8,57 milioane lei la bugetul statului din măsuri de executare silită

În luna martie 2012, pe linia colectării veniturilor bugetare, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița a întreprins mai multe măsuri de executare silită. Astfel, s-au emis peste 1672 de somații ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 12:04
(9623 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șomajul la sfîrșitul lunii martie 2012, în scădere ușoară

La sfîrșitul lunii martie 2012, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 7897 șomeri, din care 2832 șomeri indemnizați, respectiv 5065 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 11:45
(6619 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în rețeaua EURES

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștința persoanelor interesate că, prin intermediul rețelei EURES, sînt disponibile 68 locuri de muncă în străinătate, astfel:
...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 11:43
(11142 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Pieton beat spulberat de o mașină

Amețit bine de alcool, un localnic din Grivița n-a mai nimerit trecerea de pietoni și a fost la un pas de moarte. Marți, 17 aprilie a.c., acesta a fost lovit de o mașină în timp ce traversa strada prin ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 20:45
(9921 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grivița accident


Fetești: A dispărut de câteva zile!

Fetești: A dispărut de cîteva zile!

În cursul zilei de 14 aprilie a.c., Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată despre faptul că Harasim Ionuț, de 23 ani, a dispărut de pe raza municipiul Fetești, unde locuia fără forme legale.
...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:46
(11472 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Incursiune în sfera publică românească. Modele europene», de Nicolae Stan

Vineri, 20 aprilie 2012, de la orele 11,00, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» organizează un eveniment deosebit. Profesorul Nicolae Stan, autorul volumului «Incursiune în sfera publică românească ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:39
(10107 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: A adormit la volan și s-a izbit de un copac!

Un accident rutier s-a produs sîmbătă, 14 aprilie a.c., în timp ce un bărbat de 35 ani, din localitatea Hîrșova, se deplasa la volanul unui autoturism din direcția Constanța către Slobozia. Din cercetări ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:29
(6811 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Și-a alimentat mașina și a plecat fără să plătească!

Un tînăr de 22 ani, din Urziceni, este cercetat de polițiști pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. În fapt acesta, în cursul nopții de 15/16 aprilie a.c., și-a alimentat autoturismul de la o ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:19
(8880 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Dosare penale pentru șoferii beți la volan. Printre aceștia, o tînără de 22 ani din Urziceni!

În perioada Sărbătorilor Pascale, polițiștii rutieri au întocmit dosare penale pe numele a șapte șoferi, șase bărbați și o femeie, cu vîrste cuprinse între 19 și 45 ani, care au fost depistați la volanul ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:13
(9228 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Peste 300 de polițiști au acționat în perioada Sărbătorilor Pascale

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor din județul Ialomița, efective din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost angrenate în perioada ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:08
(7707 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...