Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Primăria Slobozia a încheiat contracte de 15 mii de euro cu o firmă anchetată de DNA

Operațiuni ținute secret

Primăria Slobozia a încheiat contracte de 15 mii de euro cu o firmă anchetată de DNA

O  societate comercială implicată într-o anchetă a Direcției Naționale Anticorupție are încheiate două contracte de prestări servicii încheiate cu Primăria Slobozia. Administrația locală plătește 15 mii de euro pe an pentru asigurarea unor softuri informatice necesare emiterii de numere de înregistrare și susținerii activității Serviciului Taxe și Impozite. Mai mult, pentru a nu exista discuții în spațiul public cu privire la încheierea contractelor cu această firmă controversată, administrația locală le-a conferit un caracter confidențial.

Filmul unei tranzacții În luna martie... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2020, 09:50 (10267 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Judecătorii omului de afaceri Gheorghe Ceteraș l-au trimis după gratii fără temei legal

Stare de incompatibilitate la Înalta Curte de Casație și Justiție

Judecătorii omului de afaceri Gheorghe Ceteraș l-au trimis după gratii fără temei legal

Justiția din România este departe de a fi imparțială și corectă. O dovedesc judecătorii Înaltei Curți de Casație și Justiție. Magistrații care l-au condamnat definitiv pe omul de afaceri Gheorghe Ceteraș, din Slobozia, sunt acuzați de «incompatibilitate». Aceiași judecători care au dat sentința definitivă în apelul făcut de inculpat, se pronunțaseră anterior și în fazele preliminarii ale procesului penal. Mai mult, hotărârea magistraților s-a bazat doar pe declarația unui martor sub acoperire, aspect ce contravine Codului de Procedură Penală. Reamintim faptul că Gheorghe Ceteraș a fost condamnat definitiv la 10 ani închisoare cu executare de către Înalta Curte de Casație și Justiție,... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2020, 16:05 (9228 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Suspiciune de malpraxis la Spitalul Fetești în cazul medicului decedat Mioara Neagu

Suspiciune de malpraxis la Spitalul Fetești în cazul medicului decedat Mioara Neagu

Dispariția fulgerătoare a medicului Mioara Neagu, din cadrul Spitalului Municipal «Anghel Saligny» din Fetești, aruncă unitatea medicală într-un scandal de malpraxis. Foștii colegi sunt acuzați de rudele doctoriței de faptul că au lăsat-o să moară. Reprezentanții spitalului infirmă acuzațiile, în timp ce sindicaliștii din Sănătate cer Guvernului impunerea unei imunități la malpraxis pentru medicii care tratează pacienți cu COVID-19.

Un caz controvresat Moartea medicului Mioara Neagu, coordonator al Compar­timentului de Primiri Urgențe al Spitalului Municipal «Anghel Saligny» din Fetești... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2020, 10:05 (9649 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Lipsă de teste pentru depistarea SARS-CoV-2 la Spitalul Județean Slobozia

Lipsă de teste pentru depistarea SARS-CoV-2 la Spitalul Județean Slobozia

Trecută pe lista județelor din țară care testează cel mai puțin pacienții pentru depistarea infecției cu SARS-CoV-2, Ialomița are doar un singur laborator acreditat de Ministerul Sănătății pentru efectuarea testărilor RT-PCR, considerate cele mai precise. Acesta funcționează în cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia și, într-adevăr, se confruntă cu un deficit de kit-uri speciale necesare realizării unui număr mare de testări. Restul probelor prelevate de la persoanele suspecte sunt trimise cu o ambulanță la un centru de testare privat din Capitală.

Aparatură există, teste mai puțin... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2020, 16:05 (12247 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Culturile agricole din Ialomița, amenințate de păsările migratoare

Culturile agricole din Ialomița, amenințate de păsările migratoare

După seceta înregistrată în lunile de primăvară și vară, culturile agricole din Ialomița sunt amenințate acum de păsările migratoare. Controlul acestor dăunători prin vânătoare este deocamdată stopat de o decizie a Curții de Apel Brașov. Judecătorii au interzis vânatul pentru 36 de specii de păsări călătoare. O parte dintre acestea tranzitează județul nostru și Hotărârea Curții de Apel Brașov dă peste cap și activitatea Asociațiilor Vânătorilor și Pescarilor care admi­nistrează fonduri de vânătoare în zonele de culoar ale păsărilor. Totodată, aceeași sentință interzice vânatul pentru animalele considerate responsabile pentru răspândirea vi­rusului Pestei Porcine Africane.

O sentință controversată... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2020, 13:20 (5970 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița a solicitat carantinarea Sloboziei

După publicarea deciziei în Monitorul Oficial, orașul intră în «lockdown»

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița a solicitat carantinarea Sloboziei

UPDATE De vineri, 13 noiembrie 2020, ora 00,00, Slobozia intră în carantină pentru 14 zile!

În urma ședinței organizată miercuri, 11 noiembrie 2020, Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița a solicitat Departamentului pentru Situații de Urgență aprobarea propunerii de intrare în carantină a Sloboziei pentru o perioadă de 14 zile. Solicitarea a fost făcută ca urmare a numărului mare de cazuri confirmate la nivelul orașului.

Afară din case doar cu declarație pe propria răspundere
Potrivit informațiilor oficiale, valoare incidenței cazurilor a ajuns la Slobozia la 7,49/1000 de locuitori. Mai mult, potrivit Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2020, 11:10 (23294 vizualizări - 34 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Recensământul șefilor de descentralizate din Ialomița

Recensământul șefilor de descentralizate din Ialomița

La una dintre ultimele ședințe ale Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița, prefectul Tonița Manea a descoperit că în locul șefului Gărzii de Mediu Ialomița, Marin Ștefan, s-a pre­zentat la apel adjunctul instituției, Dan Popescu... La întrebarea legitimă a doamnei prefect, acesta a răspuns absent că «domnul director e cu treburi, la București...». După 20 de minute de perplexitate instituțională, doamna Tonița s-a trezit întrebând dacă directorul Gărzii a avut «de­legație» când a plecat cu treburi. Sursa noastră nu a deta­liat al doilea răspuns al domnului Popescu, dar a relatat cu lux de amănunte o ultimă întrebare a acestuia, adresată plenului și, implicit, doamnei prefect... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2020, 17:35 (7510 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița caută medici specializați în evaluarea capacității de muncă

De 5 ani

Ialomița caută medici specializați în evaluarea capacității de muncă

2020 este al cincilea an în care Ialomița caută soluții pentru a angaja un specialist care să examineze capacitatea de muncă a persoanelor care suferă de diverse afecțiuni. Cele două cabinete de Expertiză Medicală și Recuperare a Capacității de Muncă pe care Casa Județeană de Pensii Ialomița le coordonează la Slobozia și Urziceni și-au suspendat activitatea după ce medicii specialiști au fost implicați în scandaluri de corupție. Acum, pacienții care au nevoie de avize pentru a putea primi pensiile de invaliditate trebuie să meargă la București. Anual, în evidențele instituției, sunt introduse 660 de noi dosare.

Bolnavi fără speranță... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2020, 13:05 (4157 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ministerul Mediului a investit într-o platformă de gunoi nefuncțională

La Ciochina

Ministerul Mediului a investit într-o platformă de gunoi nefuncțională

În localitatea Ciochina, gunoiul de grajd este aruncat la voia întâmplării pe câmpurile din jurul localității. Toate acestea în condițiile în care comuna beneficiază de o platformă destinată colectării gunoiului de grajd și transformării lui în compost. Investiția nu poate fi însă pusă în funcțiune pentru că nu are auto­rizațiile necesare, inclusiv pe cea integrată de mediu. Pentru ca platforma să fie deschisă este nevoie ca administrația locală să o exploateze prin intermediul unei societăți pe care, din păcate, nu o poate înființa. «Schema de perso­nal nu ne permite la momentul de față să facem angajări!» susține Nicoleta Fotache, viceprimarul localității Ciochina.

Un proiect ratat... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2020, 10:10 (4955 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Explozie la un bloc din zona Feroviarul

Slobozia: Explozie la un bloc din zona Feroviarul

Pompierii din Slobozia intervin în acest moment în zona Feroviarul din oraș după ce un apartament situat într-un bloc din apropierea gării a explodat. Deocamdată nu se cunoaște cauza exactă a deflagrației.

Victimele au fost transportate la spital Din primele informații se pare că trei persoane, care se aflau în momentul deflagrației în imobil, au fost rănite. Victimele au fost transportate la Spitalul Județean de Urgență Slobozia și primesc îngrijiri medicale. Militarii ISU au asigurat zona și vor încerca să evacueze și ceilalți locatari ai respectivului bloc. La fața locului s-au deplasat... [citește_tot_articolul]

8 Noiembrie 2020, 14:55 (6577 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vânzarea produselor expuse în hală se va face în exterior

Măsuri de protecție sanitară în Piața Agroalimentară din Slobozia

Vânzarea produselor expuse în hală se va face în exterior

Ca urmare a numărului mare de infecții provocate de noul Coronavirus (SARS-CoV-2), Comitetul Național pentru Situații de Urgență a luat ca măsură suplimentară de protecție închiderea piețelor acoperite. La Slobozia, în Piața Agroalimentară, există o hală acoperită. Având în vedere decizia CNSU, Dragoș Soare, primarul Sloboziei, a mers în Piața Mare din oraș și a căutat soluții astfel încât să-i ajute pe comercianți să-și poată valorifica produsele fără a încălca măsurile de protecție sanitară.

Căsuțele de lemn, o alternativă eficientă Începând de duminică, 8 noiembrie a.c., în hala... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2020, 18:05 (7197 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lecție de «Arboricultură urbană» predată la Slobozia

Lecție de «Arboricultură urbană» predată la Slobozia

În ultimii ani, arborii din Slobozia au împărțit în două tabere cetățenii orașului și Direcția de Administrare a Domeniului Public a Primăriei Slobozia. În timp ce unii acuză public administrația locală de faptul că taie copacii abuziv, ceilalți aplică amenzi acolo unde toaletarea pomilor din oraș se face fără consimțământul autorităților. Pentru a înțelege mai bine modul în care arborii trebuie integrați în spațiul urban, oficialii DADP au organizat un curs «Arboricultură urbană»...

Slobozia are nevoie de verdeață
Cursul de «Arboricultură urbană» inițiat de DADP Slobozia face... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2020, 15:25 (4559 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Parcarea subterană fără intrare «are carențe structurale grave la nivel de proiectare și construcție»

«Povestea Gropii lui Stoica» by Dragoș Soare

Slobozia: Parcarea subterană fără intrare «are carențe structurale grave la nivel de proiectare și construcție»

Primarul Sloboziei, Dragoș Soare, a organizat vineri, 6 noiembrie 2020, o conferință de presă în parcarea subterană din Piața Revoluției. Este pentru prima dată în ultimii ani când autoritățile locale permit accesul presei în acest obiectiv. «Nu credeam că situația este atât de gravă...» a concluzionat Dragoș Soare după vizitarea obiectivului aflat la acest moment în conservare. Potrivit unei expertize comandate de fosta administrație, investițiile realizate nu se încadrează în normativele de construcție anterioare demarării lucrărilor.

Lucrări restante de 13,5 milioane de lei... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2020, 15:05 (8429 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Învestirea în funcție a primarului ales al Țăndăreiului, blocată de procese

Învestirea în funcție a primarului ales al Țăndăreiului, blocată de procese

În timp ce în multe administrații locale din Ialomița primarul și consilierii locali aleși la Alegerile Locale din 27 septembrie 2020 și-au preluat mandatele și își exercită prerogativele, în orașul Țăndărei demersul este blocat de o avalanșă de procese. Lucian Spânu, fost candidat al Partidului Mișcarea Populară pentru funcția de primar al orașului, a contestat în instanță decizia de validare a primarului și consilie­rilor locali, invocând fraudarea procesului electoral. În prezent, conducerea Primăriei Țăndărei este asi­gurată de Marian Bucuroiu, secretarul instituției. Se pare că Marian Bucuroiu este persoana care ar fi declanșat acest război administrativ. Potrivit legii, primarul și consilierii... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2020, 18:10 (7258 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Mihai Puia NU mai este șeful Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița

A fost «promovat» la ANSVSA

EXCLUSIV: Mihai Puia NU mai este șeful Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița

Mihai Puia, directorul Direcției Sanitară Veterinară și pentru pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a fost «promovat». Domnia sa nu mai este șeful DSVSA Ialomița, fiind numit director al Direcției Sănătatea și Bunăstarea Animalelor din cadrul Autorității Naționale Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor. Locul lui a fost ocupat de către adjunctul instituției, Vasile Dragoș.

«Promovarea» trece, funcția rămâne Mihai Puia, directorul Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a fost «promovat». El ocupă acum postul de director al Direcției Sănătatea... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2020, 18:15 (11872 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Datoriile Ultex SA Țăndărei au ajuns la 44,3 milioane de lei

Datoriile Ultex SA Țăndărei au ajuns la 44,3 milioane de lei

Intrată oficial în faliment în anul 2014, firma Ultex SA din Țăndărei (fosta fabrică de ulei din localitate) continuă să acumuleze datorii. Estimările oficiale arată că debitele societății au ajuns în prezent la 44,3 milioane de lei. Platforma industrială aparține acum Grupului Trans-Oil (Republica Moldova), care a cumpărat fabrica în același an în care Ultex SA și-a anunțat falimentul. Tranzacția a avut o valoare de 10,5 milioane de euro. Între timp, societatea a intrat din nou în atenția Parchetului de pe lângă Înalta Curte de Casație și Justiție. În urma unei decizii din 2018 a Tribunalului Ialomița, procurorii au fost obligați să refacă o anchetă începută în 2010.

Un proces tergiversat... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2020, 10:10 (4782 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Administrație performantă în 6 luni la Slobozia

Primarul Dragoș Soare confirmă promisiunile din campanie

Administrație performantă în 6 luni la Slobozia

După modelul patentat de către predecesorii săi, noul primar al municipiului Slobozia își dorește să comande un audit general la nivelul Primăriei Slobozia. Dragoș Soare consideră că acest audit este necesar pentru a stabili prioritățile administrative pe termen scurt și mediu: «Am promis slobozenilor o administrație performantă, în slujba cetățeanului... O vom avea în maxim 6 luni de zile!». Unul dintre obiectivele vizate de către primarul Dragoș Soare îl reprezintă redu­cerea numărului de angajați din cadrul Primăriei. În acest moment, există peste 750 de angajați la nivelul acestei instituții publice.

Pohta noului primar al Sloboziei... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2020, 13:40 (15182 vizualizări - 26 comentarii)

EVENIMENT

Starea Ialomiței în 2020

Județul unde nu se întâmplă nimic

Starea Ialomiței în 2020

Din 4 în 4 ani, politicienii locali promit schimbări radicale ale politicilor economice și administrative. Anul 2020 nu face excepție, iar Marian Pavel, «pornit pe drumul resposabi­lității de mic» promite și el un județ de tip «hub industrial» în următorii 4 ani. Realitatea e însă departe de promisiunile electorale. Iar recunoașterea ei poate fi un prim pas în eforturile de transformare a promisiunilor în realitate. Sigur, dacă nu au fost deja uitate!

Dezastrul dinainte de dezastru În urmă cu 4 ani, înainte de preluarea mandatului de președinte al Consiliului Județean... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2020, 10:05 (5113 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Război în instanță între DSP Ialomița și Camera de Conturi Ialomița

Război în instanță între DSP Ialomița și Camera de Conturi Ialomița

Direcția de Sănătate Publică a contestat în instanță Raportul de control al Camerei de Conturi Ialomița privind auditul efectuat de instituție în perioada Stării de Urgență. Auditorii ialomițeni au descoperit faptul că DSP Ialomița a oferit sporuri de peste 30 mii de lei pentru orele suplimentare făcute de funcționarii instituției, fără ca aceștia să aibă competența de a asigura permanența. În schimbul banilor, angajații DSP ar fi trebuit să primească zile libere.

Un proces în desfășurare Procesul s-a înregistrat pe rolul Tribunalului Ialomița, instanță căreia Direcția de Sănătate ... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2020, 14:10 (7276 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Control abuziv demarat de Primăria Slobozia la o Asociație de Proprietari cu care se află în litigiu

Control abuziv demarat de Primăria Slobozia la o Asociație de Proprietari cu care se află în litigiu

La un an distanță de când au chemat în instanță Primăria Slobozia pentru nerespectarea dispozițiilor legale în privința contrucțiilor, reprezentanții Asociației de Proprietari 31 din oraș reclamă o serie de presiuni pe care administrația locală le face asupra lor. Concret, oficialii Primăriei Slobozia au ordonat un control «la sânge» în contabilitatea entității. Reamintim faptul că litigiul dintre Asociația de Proprietari Nr. 31 și Primăria Slobozia a fost iscat din cauza unei autorizații de construire dată ilegal de municipalitate și în baza căreia, la parterul unui bloc amplasat în zona Stadionului «1 Mai», a fost amenajat un supermaket.

Acțiune respinsă de Tribunalul Ialomița... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2020, 09:55 (46998 vizualizări - 48 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
284 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Ialomița: Tranzacții «la negru» cu materiale de construcții

Ialomița: Tranzacții «la negru» cu materiale de construcții

Administratorul unei societăți comerciale din Ialomița a fost trimis în judecată de procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, fiind acuzat de evaziune fiscală. Din datele anchetatorilor reiese ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2015, 09:25
(5454 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a polițiștilor în zona Urziceni

60 de polițiști din cadrul Poliției Municipiului Urziceni și a Secțiilor de Poliție Rurală arondate au organizat miercuri, 28 octombrie 2015, începînd cu orele 16,00,  o acțiune amplă pentru prevenirea ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2015, 17:25
(3168 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni razie


Ialomița: Infracțiuni la regimul rutier

Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele județului doi bărbați, de 18, respectiv 56 de ani, care conduceau autovehicule pe drumurile publice fără a respecta prevederile legale în vigoare. Astfel, cei ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2015, 15:40
(4834 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Reținut pentru furt din curțile unor consăteni

Un bărbat din Jilavele este cercetat de polițiști pentru comiterea infracțiunilor de furt și tentativă la furt calificat. Astfel, marți, 27 septembrie a.c., polițiștii au reținut pe bază de ordonanță de ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2015, 12:30
(5608 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente rutiere, 4 răniți

Sîmbătă, 24 octombrie a.c., în jurul orei 19,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DN2A, în localitatea Malu, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2015, 16:05
(5106 vizualizări - 0 comentarii)


Accident de circulație în Ialomița.Trafic blocat între Căzănești și Urziceni!

Traficul rutier pe DN2A, între Căzănești și Urziceni, este blocat la această oră din cauza unui accident rutier. Biroul de Presă al IPJ Ialomița informează că în urma evenimentului trei persoane au fost ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2015, 22:45
(10390 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: «Groapa lui Stoica» face victime

Slobozia: «Groapa lui Stoica» face victime

Vineri, 23 octombrie 2015, în jurul orei 10,40, unui muncitor care se afla în groapa din fața Palatului Administrativ din Slobozia i s-a făcut rău și a căzut din picioare, solicitînd ajutor. Bărbatul, în ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2015, 20:25
(3775 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Polițiștii de Proximitate pledează pentru prevenție

Polițiștii de Proximitate și cei Rutieri au venit în întîmpinarea elevilor claselor a III-a și a IV-a ai Școlii Gimnaziale «Sf. Andrei» Slobozia pentru organizarea unei activități preventiv-informative ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2015, 19:45
(5909 vizualizări - 0 comentarii)


OJFIR Ialomița: Fondurile europene pentru modernizarea activităților neagricole se apropie de plafonul maxim alocat

Ca urmare a interesului crescut pentru investițiile în crearea și dezvoltarea de activități neagricole din mediul rural, Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale nunță că valoarea totală nerambursabilă ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2015, 18:50
(6380 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Spațiu Privat Virtual-SPV

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că Agenția Națională de Administrare Fiscală a pus la dispoziția persoanelor fizice o platformă on-line Spațiu Privat Virtual-SPV ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2015, 17:20
(3704 vizualizări - 0 comentarii)


Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița are 6 autospeciale noi

6 autoturisme Volkswagen Polo au fost repartizate polițiștilor ialomițeni,  pentru a fi folosite în misiunile rutiere, desfășurate pentru siguranța participanților la trafic. La nivelul Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2015, 16:25
(7743 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Polițiștii Serviciului de Ordine Publică au acționat pe raza comunei Giurgeni pentru prevenirea și combaterea comerțului ilegal cu pește, produse și subproduse din pește. Pe parcursul derulării activităților ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2015, 14:45
(4154 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii rutieri au oprit pentru control, pe D102H, un autoturism condus de un bărbat, de 45 de ani, din comuna Cocora. Întrucît conducătorul auto emana halenă alcoolică, polițiștii i-au solicitat acestuia ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2015, 13:25
(4000 vizualizări - 0 comentarii)


Meciul Unirii Slobozia cu CSM Ploiești se joacă pe 5 noiembrie!

Federația Română de Handbal a decis, în cele din urmă, să schimbe data confruntării dintre CSM Unirea Slobozia și CSM Ploiești, joc ce era programat să desfășoare sîmbătă, 24 octombrie 2015. Reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2015, 17:40
(3489 vizualizări - 0 comentarii)


Crimă în Pădurea Groasa. A omorît un copil pentru că plîngea!

Un caz șocant petrecut în Pădurea Groasa din zona Urziceni iese la iveală o dată cu arestarea preventivă a unui inculpat. Bărbatul este principalul suspect în cazul morții unui copil de un 1 an și 9 luni ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2015, 20:00
(11453 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Persoane cercetate pentru «furt calificat»

Polițiștii ialomițeni efectuează cercetări față de un număr de șase persoane care se fac vinovate de comiterea infracțiunii de «furt calificat». Potrivit informațiilor, unii dintre hoți au sustras cereale ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2015, 19:45
(4344 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Anchetați de procurori pentru infracțiuni economice

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au dispus măsura arestării preventive față de inculpații Ion Boraciu, Vasile Boboc și Anghel Opincaru, aceștia fiind urmăriți penal pentru comiterea ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2015, 19:30
(6386 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni au descins în 12 locații din Ialomița, Giurgiu și București

Acțiune de amploare a polițiștilor ialomițeni. Oamenii legii efectuează 12 percheziții domiciliare pe raza județelor Ialomița și Giurgiu, precum și a municipiului București. Vizate sînt 7 persoane care ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2015, 12:15
(6321 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Arestat pentru evaziune fiscală!

Potrivit unui comunicat de presă, «procurori din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul VOINEA VASILE, sub ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2015, 22:15
(6207 vizualizări - 3 comentarii)


Accident între Urziceni și Movilița. Un bărbat a decedat!

Un tînăr în vîrstă de 27 de ani a decedat noaptea trecută, după ce autoturismul pe care îl conducea a intrat în coliziune cu un autobuz, pe DN2, între localitățile Urziceni și Movilița. Un echipaj de descarcerare ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2015, 15:10
(8599 vizualizări - 1 comentariu)


Caravana «Filme pentru liceeni», la Slobozia

Caravana «Filme pentru liceeni» pornește prin țară și face primul popas în orașul Slobozia, în perioada 21-22 octombrie 2015, cu două filme în premieră. Evenimentele vor avea loc la Casa de Cultură Municipală ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2015, 14:20
(3713 vizualizări - 0 comentarii)


Comerț ilicit la Tîrgul de Toamnă Fetești

Jandarmii din cadrul dispozitivului de asigurare a măsurilor de ordine publică la Tîrgul de Toamnă Fetești s-au sesizat despre faptul că la două tarabe  din incinta Tîrgului se comercializează mai ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2015, 13:15
(8425 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: 13 octombrie-«Ziua Informării Preventive»

Marți, 13 octombrie 2015, s-a sărbătorit «Ziua Informării Preventive». Acest eveniment a fost marcat, la nivelul județului Ialomița, de activități de informare și educare preventivă a populației, pe care ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2015, 12:50
(3398 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie de vaccinare pentru cîini și pisici

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de cîini și pisici că în perioada octombrie 2015-februarie 2016 se desfașoară campania de vaccinare ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2015, 11:15
(6177 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Microbuz școlar, implicat într-un accident rutier

Un microbuz școlar în care se aflau 17 copii a fost implicat luni, 12 octombrie a.c., la primele ore ale dimineții, într-un accident rutier. Două fetițe de 8 și, respectiv, 10 ani au fost transportate la ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2015, 15:25
(8726 vizualizări - 1 comentariu)


anunț angajare

Selectăm în vederea angajării
șoferi cu carnet C+E
pentru TIR-uri frigorifice pe Comunitate
Interviurile în Medgidia,
marți, 13 octombrie2015,
la Hotel Luxor, str. Republicii 77,
de la orele 8,00 la 14,00
Se oferă condiții excelente
Obligatoriu documentația valabilă
și fără antecedente penale și rutiere
CV și informații la [email protected]
telefon 0740/295.418

9 Octombrie 2015, 19:45


Perieți: Bărbat mort după ce a fost lovit de o mașină. Poliția încearcă să afle identitatea pietonului!

Polițiștii fac verificări pentru identificarea unui pieton care și-a pierdut viața într-un accident de circulație. Astfel, Poliția a fost sesizată miercuri, 7 octombrie a.c., în jurul orei 21,00, cu privire ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2015, 16:35
(6344 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Perieți accident


Slobozia: Țigări de contrabandă, confiscate de polițiști

Slobozia: Țigări de contrabandă, confiscate de polițiști

Polițiști din cadrul Serviciului Ordine Publică au oprit pentru control, miercuri, 7 octombrie 2015, un autoturism condus de un ialomițean de 42 de ani. Autoturismul se deplasa pe bulevardul Matei Basarab ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2015, 15:05
(4632 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Adîncata și Ion Roată. Bătrîn de 79 de ani, accidentat mortal!

Poliția a fost sesizată marți, 6 octombrie a.c., cu privire la faptul că pe șoselele ialomițene s-au produs două accidente de circulație în care au fost implicați doi pietoni.
Primul dintre acestea ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2015, 18:30
(9677 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Peste 1600 de cartușe deținute ilegal, confiscate

Polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au identificat într-o magazie a unei societăți comerciale de pe raza municipiului Fetești 1613 cartușe de vînătoare cu alice, ambalate în ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2015, 16:15
(6523 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...