Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Casa de Cultură a Sindicatelor Slobozia și Hotelul «Lebăda» Amara revin în patrimoniul UGSR

Casa de Cultură a Sindicatelor Slobozia și Hotelul «Lebăda» Amara revin în patrimoniul UGSR

Preluate de confederațiile sindicate înființate imediat după 1989, bunurile imobile care au aparținut Uniunii Generale a Sindicatelor din România (UGSR) se reîntorc în patrimoiul acestei entități. Decizia aparține Judecă­toriei Sectorului 1, care a deliberat în acest sens în urma unui proces care a durat... 32 de ani! În Ialomița, imobilele care au aparținut UGSR sunt Casa de Cultură a Sindicatelor din Slobozia, Hotelul «Lebăda» din Amara și Casa de Cultură din Urziceni. În prezent, aceste obiective sunt ruine, fiind nevoie de fonduri imense pentru a le reabilita. Confederația Generală a Muncii-Uniunea Generală a Sindicatelor din România, proprietarul de drept, învestit prin sentință judecătorească... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2022, 10:05 (9124 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia se pregătește de Sărbătorile Crăciunului

Slobozia se pregătește de Sărbătorile Crăciunului

Administrația locală din Slobozia pregătește orașul pentru Crăciun. Evenimen­tele dedicate Sărbătorilor de Iarnă de anul acesta vor debuta pe 6 decembrie 2022, o dată cu deschi­derea Târgului de Crăciun din Piața Revoluției. Printre surprizele pregătite de organizatori se numără și concertul de colinde susținut de Ștefan Hrușcă, pe 21 decembrie 2022. În premieră anul acesta, ad­ministrația locală implică direct locuitorii orașului în evenimentele de anul acesta organizând campania «Cadouri pentru zâmbete». Pentru a participa la această campanie, slobozenii sunt așteptați în perioada 18-23 decembrie 2022 la «Atelierul Spiridușilor» din Piața Revoluției. Primarul Dragoș Soare susține... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2022, 11:20 (8106 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

«Uniunea Europeană impune noi ținte pentru agricultura românească!»

Secretarul de stat în Ministerul Agriculturii, Costin Telehuz avertizează

«Uniunea Europeană impune noi ținte pentru agricultura românească!»

România ar putea fi obligată să reducă utilizarea pesticidelor cu până la 40%. Anunțul a fost făcut de către secretarul de stat în Ministerul Agriculturii, Costin Telehuz. Oficialul MADR a nuanțat informația, precizând că, la acest moment, negocierile sunt în curs, însă «nu este exclusă nici suspendarea discuțiilor privind reducerea consumului de produse de protecția plantelor».

Veștile proaste circula repede Secretarul de stat în Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale, Costin Telehuz a anunțat, în cadrul emisiunii Agrostrategia de pe TVR 1, că la nivelul Comisiei Europene... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2022, 11:40 (9808 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia va avea două centre de colectare a deșeurilor prin aport voluntar

Un oraș mai curat

Slobozia va avea două centre de colectare a deșeurilor prin aport voluntar

Administrația locală a semnat vineri, 18 noiembrie 2022, contractele de finanțare pentru construirea a două centre de colectare a deșeurilor prin aport voluntar. Primarul Dragoș Soare declară că cele două investiții ar putea fi finalizate în decursul anului 2023.

20 de contracte noi Ministrul Mediului, Apelor și Pădurilor, Barna Tanczos a semnat vineri, 18 noiembrie a.c., 20 de contracte de finanțare pentru construirea de centre de colectare a deșeurilor prin aport voluntar. Două dintre aceste centre urmează să fie construite la Slobozia. Investițiile au o valoare de 3,83 milioane de... [citește_tot_articolul]

30 Noiembrie 2022, 09:55 (8274 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spectacol dedicat «Zilei Naționale a României», organizat de Consiliul Județean Ialomița

Spectacol dedicat «Zilei Naționale a României», organizat de Consiliul Județean Ialomița

Seria manifestărilor dedicate «Zilei Naționale a României», sărbătorită pe 1 Decembrie, a debutat la Slobozia cu un spectacol dedicat acestui moment de mare valoare istorică, organizat de Consiliul Județean Ialomița. Astfel, luni 28, noiembrie a.c., Sala «Europa» a instituției a fost gazda unui concert de muzică clasică, dar și a unor momente folclorice. Organizatorii au vorbit invitaților despre însemnătatea cuvântului «patriotism».

O lecție de «patriotism» A devenit deja o tradiție ca oficialii Consiliului Județean să deschidă manifestările dedicate «Zilei Naționale a României», desfășurate... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2022, 20:10 (3599 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

A început cursa pentru adjudecarea Centurilor Ocolitoare ale Sloboziei

5 firme s-au aliniat la start

A început cursa pentru adjudecarea Centurilor Ocolitoare ale Sloboziei

Centura Oco­litoare a Sloboziei ar putea deveni realitate. Săptămâna trecută, Primăria Slobozia a scos la licitație «serviciile de elaborare Studiu de Fezabilitate, pentru obiectivul de investiții Variantă Ocolitoare Slobozia-Est». Investiția urmează a fi realizată prin Programul Opera­țional Infrastructura Mare (POIM). «Este un proces care va dura... Nu este o investiție care va fi fina­lizată în acest mandat. Dar Slobozia va avea Centură Ocolitoare ca oricare alt oraș modern!» susține primarul Dragoș Soare. O a doua Centură Ocolitoare, cea de Nord, urmează a fi realizată prin intermediul Programului «Anghel Saligny».

Proiect tot mai aproape de realitate... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2022, 17:10 (7021 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Amenajarea docului plutitor, blocată din cauza unui litigiu

Investiție în pericol la Fetești

Amenajarea docului plutitor, blocată din cauza unui litigiu

În cadrul ședinței ordinare a Consiliului Județean Ialomița, desfășurată în luna mai 2022, consilierii județeni au aprobat încheierea unui parte­neriat cu Primăria Municipiului Fetești în vederea amenajării unui doc plutitor pe malul Brațului Borcea. Estimat la aproximativ 400 mii de lei, proiectul este blocat din cauza unui liti­giu iscat între administrația locală din Fetești și Rovexim COM SRL, societate care are în proprietate docul plutitor.

7 ani de corespondență Docul plutitor de pe malul Brațului Borcea, din zona municipiului Fetești, a aparținut SC CCCF București SA-filiala... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2022, 13:55 (7329 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

ANRSC a stabilit noul plan de măsuri pentru funcționarea Urban SA Slobozia

Statutul de operator regional costă

ANRSC a stabilit noul plan de măsuri pentru funcționarea Urban SA Slobozia

bonus: Noua prioritate, investițiile

Autoritatea Națională de Reglementare pentru Serviciile Comunitare de Utilități Publice a stabilit un nou plan de măsuri pentru funcționarea Urban SA. Nota de control a instituției care reglementează funcționarea serviciilor de apă la nivel național a fost făcută publică în cadrul ședinței Adunării Generale a Acționarilor Urban SA de joi, 17 noiembrie 2022. O parte dintre măsuri vizează funcționarea ADI Periurbană Slobozia, structură din care fac parte 28 de administrații locale din Ialomița.

Statutul de operator regional costă Procesul de restructurare a Urban SA a permis transformarea... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2022, 10:10 (9836 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Transport public fără acces pentru persoanele cu dizabilități

Ialomița: Transport public fără acces pentru persoanele cu dizabilități

Accesul persoanelor cu handicap în autogările și gările din județul Ialomița se face cu dificultate. Un control al Avocatului Poporului reliefează faptul că administratorii acestor spații mai au de lucrat în ceea ce privește asigurarea unor căi de acces pentru persoanele cu dizabi­lități. Lipsa acestora este motivată de reprezentanții CFR Călători sau de cei în grija cărora se află autogările din județul Ialomița de proiectele de modernizare desfășurate în aceste spații. Proiectele sunt însă doar pe hârtie, pentru că, în realitate, nu există șantiere deschise care să vizeze reabilitarea imobilelor. În județul Ialomița, potrivit Comisiei de Evaluare a Persoanelor Adulte cu Handicap, trăiesc peste... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2022, 12:10 (5440 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Fierbinți-Târg: Războiul politic din Consiliul Local amână recepția noii grădinițe

Fierbinți-Târg: Războiul politic din Consiliul Local amână recepția noii grădinițe

Administrația locală din orașul Fierbinți-Târg reclamă pu­blic boicotarea ședințelor de Consiliu Local. Luni, 21 noiembrie 2022, consilierii PNL și USR au refuzat pentru a treia oară aprobarea unui proiect de hotărâre care viza recep­ționarea sediului mo­dernizat al grădiniței din localitate. Investiția a costat 844000 de lei și a fost fina­lizată cu 2 ani întârziere.

Politica orgoliilor Consilierii PNL și USR din Fierbinți-Târg refuză de 10 zile să aprobe un proiect de hotărâre care ar per­mite administrației locale recep­ționarea sediului renovat al gră­diniței din localitate. În... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2022, 14:10 (9074 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fetești: Strada-«fantomă» de la marginea orașului

Fetești: Strada-«fantomă» de la marginea orașului

După ce vreme de mai bine de 10 ani a plătit taxe și impozite pe strada unde se află gospo­dăria mamei sale, o femeie din Fetești a aflat cu surprindere, în momentul în care a solicitat eli­berarea unui document de către Serviciul Urbanism al Primăriei Fetești, că strada unde se află imobilul nu există în nomenclatorul stradal al orașului. Femeia a făcut la rândul său o serie de sesizări către instituțiile publice, însă nu a primit un răspuns clar. Cazul a fost sesizat și Consiliului Județean Ialomița, instituție care a solicitat un punct de vedere Primăriei Municipiului Fetești. Reprezentanții administrației locale cunosc situația și spun că vor face toate demersurile legale pentru a o remedia... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2022, 09:55 (2876 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, cel mai scăzut grad de absorbție al fondurilor europene

Ialomița, cel mai scăzut grad de absorbție al fondurilor europene

Un raport oficial al Ministerului Investi­țiilor și Proiectelor Europene plasează Ialomița pe ultimul loc la nivel național în ceea ce privește accesarea fondurilor europene, în cadrul ciclului financiar 2014-2020. În toată această perioadă de timp, județul nostru a reușit să depună și să primească undă verde în vederea finanțării doar pentru 116 pro­iecte, a căror valoare totală este de 978 milioane de lei. Prin comparație, județe precum Călărași, Giurgiu sau Teleorman, care au un grad de dezvoltare economică similar județului Ialomița, au reușit să depună până la 153 de proiecte, beneficiind și de mai mulți bani. Instituția mai arată că doar un sfert dintre pro­iectele europene au fost realizate... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2022, 12:35 (7655 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Premii în bani acordate de Consiliul Județean Ialomița elevilor olimpici și profesorilor care i-au pregătit

Premii în bani acordate de Consiliul Județean Ialomița elevilor olimpici și profesorilor care i-au pregătit

Reprezentanții Consiliului Județean Ialomița și cei ai unităților școlare din județ au semnat miercuri, 23 noiembrie a.c., contractele de finanțare în baza cărora elevii cu rezultate deosebite la concursurile și olimpiadele școlare beneficiază de stimulente financiare din partea administrației locale. Totodată, și cadrele didactice care i-au pregătit pe elevi vor fi recompensate. Acest program a fost lansat cu 7 ani în urmă și, an de an, numărul beneficiarilor a crescut vizibil. Anul acesta, 490 de elevi vor fi răsplătiți pentru rezultatele lor.

Bani pentru elevii performeri în Educație... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2022, 17:20 (8121 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parohia Valea Măcrișului cere în instanță un teren care aparține administrației locale

Legile încurcate ale retrocedărilor

Parohia Valea Măcrișului cere în instanță un teren care aparține administrației locale

Război în instanță între Parohia Valea Măcrișului și Comisia Națională pentru Compensarea Imobilelor. Motivul liti­giului îl reprezintă decizia Comisiei de a respinge solicitarea preoților de a le fi retrocedat un teren în suprafață de 1567 mp, aflat în domeniul public al comunei Valea Măcrișului. Respectiva suprafață nu poate fi retrocedată deoarece «nu se cunoaște situația juridică detaliată a întregului imobil».

O acțiune în curs În anul de grație 2014, Comisia Specială de Retrocedare a stabilit dreptul de retrocedare a unei su­prafețe de 1567 mp, aflată pe raza localității Valea... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2022, 12:20 (6959 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: «Locul de bătut mingea» din Cartierul 500

Slobozia: «Locul de bătut mingea» din Cartierul 500

În urmă cu un an și jumătate, Florentin Colăcel i-a cerut primarului Dragoș Soare să amenajeze «un loc de bătut mingea, pentru el și prietenii lui...». La un an distanță, administrația Soare onorează această promisiune. Mai bine mai târziu decât niciodată!

Istoria unei inițiative edilitare În aprilie 2021, Florentin Colăcel, un copil de 14 ani, bătea la poarta primarului Dragoș Soare, cerând «un loc de bătut mingea, pentru el și prietenii lui...». Inițial, primarul Sloboziei a promis ca va realiza acest obiectiv în două săptămâni. La 4 luni distanță, reporterii ziarului nostru l-au... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2022, 18:20 (12588 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Laurențiu Ghiauru a dat în judecată funcționarii publici care l-au reclamat la Ministerul Mediului

Solicită daune morale de 300 mii de lei

Laurențiu Ghiauru a dat în judecată funcționarii publici care l-au reclamat la Ministerul Mediului

Fostul director executiv al Agenției pentru Protecția Mediului, în prezent comisar șef al Gărzii de Mediu Ialomița, Laurențiu Ghiauru, și-a dat în judecată foștii subordonați. Este vorba despre funcționarii publici care au reclamat Agenției Naționale pentru Protecția Mediului și Ministerului Mediului, Apelor și Pădurilor comportamentul abuziv al acestuia. În cererea de judecată, înregistrată pe rolul Tribunalului Ialomița, Laurențiu Ghiauru le cere funcționarilor publici plata în solidar a sumei de 300 mii de lei, pentru «încălcarea dreptului la onoare, demnitate, reputație și imagine». Dosarul a fost înregistrat la începutul lunii noiembrie 2022 și nu a fost stabilit încă un termen pentru această... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2022, 16:20 (11233 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Administratorii parcului eolian din zona Vlădeni au câștigat procesul intentat Primăriei

Administratorii parcului eolian din zona Vlădeni au câștigat procesul intentat Primăriei

În anul 2020, un număr de 200 de primării din România au fost acționate în instanță de către firme care administrează parcuri eoliene construite. Cererile de chemare în judecată au avut la bază o decizie a Înaltei Curți de Casație și Justiție care a stabilit că toate cele 200 de administrații locale au impozitat în mod ne­corespunzător centralele eoliene, considerându-le «clădiri». Două dintre primăriile acționate în judecată sunt din județul Ialomița. Este vorba despre Primăria Vlădeni și Primăria Făcăeni. La 2 ani distanță, ambele administrații au pierdut procesele. Informațiile arată că doar Primăria Vlădeni este bună de plată și trebuie să înapoieze societății care administrează parcul eolian... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2022, 09:55 (17897 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Arestat preventiv pentru «trafic de droguri de mare risc»

Slobozia: Arestat preventiv pentru «trafic de droguri de mare risc»

Un tânăr de 30 de ani a fost arestat recent la Slobozia în urma unei solicitări venită din partea procuro­rilor Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial Slobozia, fiind acuzat de «trafic de droguri de mare risc». Acesta avea obiceiul de a vinde stupefiantele la Fetești și Slobozia, fiind surprins în timpul unui flagrant organizat de anchetatori.

MDMA pe străzile din Slobozia și Fetești Datele procurorilor DIICOT-Biroul Teritorial Slobozia arată faptul că traficantul a fost filat de către organele ju­diciare pe tot parcursul... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2022, 12:10 (9232 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia beneficiază de 7 milioane de euro pentru «îmbunătățirea calității vieții»

«SOFT-Slobozia, un Oraș mai Frumos pentru Tine»

Slobozia beneficiază de 7 milioane de euro pentru «îmbunătățirea calității vieții»

În cursul anului viitor, Slobozia va accesa un proiect de 7 milioane de euro care are drept scop îmbunătățirea calității vieții, creșterea coeziunii sociale, îmbunătățirea mediului de viață și creșterea economică la nivelul orașului. Printre beneficiarii proiectului se numără și 1044 de persoane aflate în risc de sărăcie sau excluziune socială. Conferința de prezentare a proiectului s-a desfășurat săptămâna trecută, în sala de ședințe a Consi­liului Local Slobozia.

Bani europeni pentru SOFT Miercuri, 9 noiembrie 2022, reprezentanții administrației locale au prezentat public pro­iectul... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2022, 10:10 (15631 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Amenzi de peste 50 mii lei în cazul societății Teletext SRL

ITM Ialomița a decis

Amenzi de peste 50 mii lei în cazul societății Teletext SRL

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a finalizat cercetările în cazul accidentului de muncă petrecut în incinta fermei de vaci a societății Teletext SRL, firmă care deține brandul de lactate «Diami», după 4 luni de la producerea incidentului. Societatea a primit 3 sancțiuni contravenționale, în valoare de peste 50 mii de lei, pentru nerespectarea normelor privind sănătatea și securitatea în muncă. Totodată se pare că una dintre cauzele principale ale tragediei ar fi consumul de alcool. Concluziile finale le vor stabili procurorii și polițiștii, o anchetă penală desfășurându-se la Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia.

Concluziile inspectorilor ITM Ialomița... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2022, 14:10 (16097 vizualizări - 4 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
308 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: Atenție, se oprește apa!

Începînd de la miezul nopții de vineri, 15 februarie 2013, și pînă duminică, 17 februarie a.c., la prînz, societatea Urban sistează furnizarea apei în tot orașul Slobozia, efectuîndu-se lucrări la rețeaua ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2013, 12:57
(8684 vizualizări - 12 comentarii)


Fetești: Un polițist a refuzat să primească șpagă

Ofițerii din cadrul Serviciului Județean Anticorupție Ialomița, în colaborare cu procurorii Parchetului Ialomița cercetează un caz de corupție al cărui autor este un tînăr, de 20 ani. Prins la furat de ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2013, 17:12
(10122 vizualizări - 7 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

13 Februarie 2013, 16:24


Slobozia: A intrat cu mașina în camion

Slobozia: A intrat cu mașina în camion

Miercuri, 13 februarie a.c., în jurul prînzului, un accident s-a petrecut la Slobozia, în zona fostului hotel «Paradis Iulică». Din primele informații se pare că un autoturism în care se aflau 4 persoane ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2013, 16:07
(7832 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


LALAband vine la Slobozia!

LALAband vine la Slobozia!

Adolescenții care alcătuiesc LALAband vor ajunge la Slobozia. Concertul este unul tematic și se înscrie în cadrul acțiunilor promovate de Centrul Internațional Antidrog și pentru Drepturile Omului România ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2013, 18:43
(11920 vizualizări - 7 comentarii)


Ialomița participă la ECOlimpiada elevilor

Ialomița participă la ECOlimpiada elevilor

Proiectul educațional ECOlimpiada elevilor, derulat de Eco-Rom Ambalaje, în parteneriat cu Ministerul Educației Naționale, s-a desfășurat în primul semestru al anului școlar 2012-2013, implicînd 15600 de ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2013, 17:51
(7440 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism furat din Bulgaria, descoperit la Slobozia

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale-Compartimentul Trafic și Furturi Auto și Biroul Rutier Slobozia au demarat o acțiune pe raza municipiului Slobozia pentru depistarea autoturismelor ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2013, 17:46
(8629 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Depunerea fișelor fiscale, pînă la 28 februarie 2013

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii, plătitorii de salarii pentru impozitul pe salarii precum și plătitorii altor categorii de venituri, acolo unde există obligația ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2013, 17:43
(11557 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Prostituată amendată de 13 ori în 8 luni, prinsă din nou în flagrant

Jandarmii Grupei de Intervenție Slobozia au depistat luni, 5 februarie a.c., în jurul prînzului, o tînără de 22 ani, din Slobozia, în timp ce întreținea relații sexuale contra cost. În urma verificării ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2013, 17:43
(14084 vizualizări - 9 comentarii)


Anchetă DNA la Urziceni. Fraudă în bugetul Uniunii Europene în valoare de 300000 de euro!

Administratorul unei societăți comerciale din Urziceni și un complice de-al său au fost trimiși în judecată pe data de 6 februarie 2013 de către procurorii anticorupție din cadrul DNA București. Cei doi ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2013, 17:33
(12677 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Cursuri gratuite de formare profesională pentru șomeri

AJOFM Ialomița aduce la cunoștința celor interesați că organizează mai multe cursuri de formare profesională. Astfel, din oferta de cursuri organizate de Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2013, 17:32
(20952 vizualizări - 8 comentarii)


IPJ Ialomița: «Prețuiește viața», campanie de prevenire a accidentelor

Timp de 7 luni, începînd din februarie și pînă în iulie 2013, polițiștii ialomițeni vor acționa cu precădere pe linia prevenirii accidentelor de circulație. În acest sens, oamenii legii au demarat campania ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2013, 13:48
(8114 vizualizări - 2 comentarii)


Incendiu la firmă din Bucu

Din cauza unui aparat de încălzit care a scos scîntei, adăpostul de păsări al unei societăți comerciale din Bucu s-a aprins. Flăcările amenințau să se extindă la cîteva materiale combustibile aflate în ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2013, 13:37
(7663 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu incendiu


Țăndărei: Hoți de fier vechi, prinși la furat

Un tînăr de 22 ani, din Țăndărei, a fost surprins în timp ce fura mai multe țevi și bucăți de plasă din gardul împrejmuitor al unei societăți comerciale. Evenimentul a fost sesizat marți, 5 februarie a ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2013, 12:41
(7501 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

5 Februarie 2013, 18:59


Ialomița: Șosele scăldate în sînge

În noaptea de sîmbătă/duminică, 2/3 februarie a.c., la Alexeni, un șofer băut a fost implicat într-un accident rutier. Este vorba despre un tînăr de 30 ani care a intrat cu mașina într-o remorcă staționată ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2013, 18:22
(9567 vizualizări - 2 comentarii)


Strategii pentru dezvoltarea turismului românesc

Primarul orașului Amara, Victor Moraru, în calitatea sa de președinte al Asociației Naționale a Stațiunilor Turistice din România, a participat în perioada 23-25 ianuarie 2013 la adunarea Consiliului Director ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2013, 18:02
(5444 vizualizări - 0 comentarii)


11 persoane din Ialomița, înșelate prin metoda «Accidentul»

Infracțiunile de înșelăciune prin telefon iau amploare în Ialomița. Statistica polițiștilor arată că, de la începutul anului și pînă în prezent, 11 persoane au rămas fără sume enorme de bani din cauza escrocilor ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2013, 18:01
(7623 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Incendiu produs de la o lumînare

Anexa gospodărească a unui localnic din Fetești a fost cuprinsă de flăcări din cauza unei lumînări lăsată nesupravegheată. Din fericire, flăcările au fost stinse înainte de a distruge întreg imobilul.. ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2013, 17:58
(8166 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Țăndărei: Hoț de cale ferată, prins de jandarmi

Un bărbat din Țăndărei a fost surprins de jandarmi în timp ce sustrăgea șine de cale ferată din incinta unei societăți comerciale din oraș. Jandarmii grupei de intervenție Țăndărei au fost sesizați luni ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2013, 17:30
(7521 vizualizări - 1 comentariu)


DSVSA Ialomița: Focar de rabie la Alexeni

Urmare a unui rezultat pozitiv la testul de detecție antigen virus rabic prin imunofluorescență directă furnizat de probe provenite de la o vulpe împușcată pe Fondul de vînătoare 37 Alexeni, conform Buletinului ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2013, 17:28
(8293 vizualizări - 1 comentariu)


Stelnica: Cercetat pentru «furt calificat» la 14 ani

Un adolescent de 14 ani din localitatea ialomițeană Stelnica este cercetat de polițiști după ce a intrat în locuința unui localnic plecat la muncă în străinătate și a sustras mai multe bunuri. Minorul de ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2013, 17:21
(9364 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Firmele cu venituri de pînă la 65000 euro, plătitoare de impozit pe venit de 3%

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că, de la 1 februarie 2013, toate societățile comerciale cu capital social deținut de persoane, altele decît statul și ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2013, 17:17
(22414 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 74 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, joi, 31 ianuarie 2013, sînt disponibile 74 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2013, 17:16
(9673 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Și-a pierdut viața într-un accident rutier

Un bărbat de 49 de ani din Urziceni și-a pierdut viața într-un accident rutier, pe raza localității Ion Roată. Șoferul în mașina căruia se afla, un bărbat de 48 ani, nu a adaptat viteza la condițiile de ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2013, 17:15
(8301 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Datorncii la buget, pe site-ul ANAF

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că, la data de 31 ianuarie 2013, a fost publicată pe site-ul ANAF o listă de 1670 agenți economici care figurau cu obligații restante la bugetul ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2013, 17:07
(12903 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiuni ale polițiștilor în zona unităților de învățămînt

Efective din cadrul Poliției Fetești au desfășurat joi, 31 ianuarie a.c., activități pe linia prevenirii faptelor ce se pot comite cu violență, a furturilor, delicvenței juvenile și victimizării minorilor ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2013, 15:34
(6799 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident în zona Combinatului Chimic

Slobozia: Accident în zona Combinatului Chimic

În după-amiaza zilei de 30 ianuarie a.c., un autobuz al Combinatului Chimic din Slobozia a intrat în coliziune cu un alt autoturism. În urma impactului, o persoană a fost rănită...
Victima accidentului ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2013, 18:14
(9129 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

30 Ianuarie 2013, 09:36


Bărbulești: A intrat cu mașina în pom

În cursul zilei de 26 ianuarie 2013, în jurul orei 11,00, pe DN1D, în localitatea Bărbulești, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din cercetările efectuate de polițiști ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 17:26
(6957 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița Gigel în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetățean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetatean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! patrik în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...