Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Axintele: Copii «uitați» în casă de polițiștii chemați să o salveze pe mama agresată

Axintele: Copii «uitați» în casă de polițiștii chemați să o salveze pe mama agresată

O femeie de 35 de ani, din localitatea Axintele, primește sprijin în locuința destinată victimelor violenței domestice, administrată de Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița. Alături de femeie, în cadrul aceluiași Centru se află și cei 5 copii pe care-i are împreună cu soțul agresor. Inițial, polițiștii care au ajuns la locuința victimei au preluat femeia și au transportat-o la sediul DGASPC Ialomița, lăsându-i singuri acasă pe copii, preț de o noapte și o zi. Micuții au intrat în atenția asisten­ților sociali abia după interven­ția veci­nilor, care i-au auzit plângând în casă. Cazurile de violență domestică sunt tot mai dese în Ialomița, de la înce­putul anului... [citește_tot_articolul]

21 Septembrie 2022, 13:40 (3734 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Curtea de Apel București l-a scăpat de închisoare pe Ștefan Ionescu. Primarul comunei Valea Ciorii își pierde însă mandatul!

Curtea de Apel București l-a scăpat de închisoare pe Ștefan Ionescu. Primarul comunei Valea Ciorii își pierde însă mandatul!

Curtea de Apel București s-a pronunțat definitiv în dosarul instrumentat de Direcția Națională Anticorupție, dosar ce l-a vizat pe Ștefan Ionescu, primarul comunei Valea Ciorii. Deși judecătorii din Slobozia l-au trimis după gratii, în primă instanță, edilul a scăpat de închisoare în urma deciziei magistraților din Capitală. Acesta a primit o pedeapsă cu suspendare și obligat la muncă în folosul comunității.

Sentință definitivă a Curții de Apel București La începutul acestui an, Tribunalul Ialomița l-a condamnat pe Ștefan Ionescu, primarul comunei Valea Ciorii, la 3 ani de închisoare... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2022, 20:10 (11932 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Moștenirea Revoluției din 1989 la Slobozia

Moștenirea Revoluției din 1989 la Slobozia

La mai bine de 30 de ani de la Revoluție, orice subiect pe această temă devine desuet și vetust. Dar malaxorul istoriei continuă să macine. Alexandru Arșinel a rămas fără certificatul de revoluționar, Alexandru Mironov asemenea, reforma certificatelor de revoluționar din 2015 continuă să facă victime... Slobozia, cu cei 5 revoluționari oficiali pe care îi mai are, pare departe de acest scandal public marginal. Dar istoria nu iartă pe nimeni.

Revoluția își devoră învingătorii Până în anul 2015, în pofida nume­roaselor scandaluri publice legate de atribuirea ilegală a certificatelor de... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2022, 17:20 (13718 vizualizări - 8 comentarii)

REPORTAJ

Spiritul Vlah și motoarele Sloboziei

Spiritul Vlah și motoarele Sloboziei

Timp de două zile, la sfârșitul săptămânii, Slobozia a organizat primul Festival dedicat motocicliștilor. Gazda întâlnirii a fost clubul local Vlah Spirit RC, iar epicentrul evenimentului a fost poligonul de la marginea orașului. S-a cântat, s-a dansat, s-au turat motoa­rele... Iar sâmbătă, 17 septembrie a.c., Slobozia a avut șansa să admire prima paradă a motocicliștilor de când s-a turnat asfalt pe Matei Basarab.

Parada de la orele 13,00 Festivalul s-a desfășurat vineri și sâmbătă, 16/17 septembrie a.c., la Poligonul de la Peri. Însă atracția lui a fost parada de sâmbătă, pe străzile... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2022, 15:20 (7935 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

SPORT

Meritau să câștige

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Politehnica Iași 0-0

Meritau să câștige

Pe «1 Mai» s-au întâlnit duminică, 18 septembrie 2022, liderul Unirea Slobozia și ocupanta locului 2, Poli Iași. Atât Unirea, cât și Iașiul aveau 13 puncte după 6 etape, prin urmare se anunța un meci încrâncenat. Și, cel puțin în prima repriză, așa a fost. Antrenorul Costel Enache a mizat pe următorii jucători: Contra-Ibrian, Dinu, Perju, Toma-Coadă, Ekollo-Silaghi (Bolohan ’58), Afalna (Cruceru ’58), Boțogan (Dorobanțu ’58)-Rus (Golda ’79). Prima repriză a fost complet inestetică. Niciuna dintre echipe nu s-a decis să atace poarta adversă, părând că le place rezultatul de pe tabelă. Mai mult, portarul oaspeților, Knoflach, și-a permis să întârzie o degajare cu două minute, sub privirea îngăduitoare... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2022, 14:40 (11404 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Asaltul tinerelor

Handbal, Divizia A, CSM Unirea Slobozia-CS Rapid 2 București 36-23 (15-12)

Asaltul tinerelor

După eșecul cu Știința București, CSM Unirea Slobozia și-a dres moralul în compania echipei secunde a campioanei Rapid București. Meciul nu a fost tocmai simplu la început. Exuberanța feroviarelor a surprins echipa Sloboziei, iar în minutul 6 aveau 4-1. Elevelor lui Constantin Frîncu le ia ceva timp să revină și abia în mi­nutul 14 preiau conducerea: 7-6. Din acel moment, se pune doar problema diferenței de scor, cu toate că echipa oaspete rămâne în plasa Sloboziei până la finele primei reprize. În partea secundă, începe asaltul tinerelor noastre care se dovedesc mai eficiente decât tinerele lor. Semnalul desprinderii îl dă zvârluga Naomi Vasile, cu 3 goluri consecutive. Naomi se dovedește o extremă... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2022, 13:25 (12218 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Sâmbăta portarilor

Fotbal, Liga a III-a

Sâmbăta portarilor

Sâmbătă, 17 septembrie 2022, a fost zi fastă pentru echipele ialomițene angrenate în campionatul Ligii a III-a. Ambele au obținut rezultate pozitive, iar numitorul comun au fost cei doi portari, Eduard Răducan și Darius Bănescu. Au fost me­ciuri palpitante, ale căror rezultate ne-au arătat că fotbalul ialomițean poate conta și la acest nivel.

Apără Răducan! Recolta Gheorghe Doja s-a duelat, pe propriul teren, cu Gloria Băneasa, noupromovată în Liga a III-a. A fost un meci cu multe peripeții, terminat, în cele din urmă, cu o victorie la scor a ialomițenilor. Antrenorul Adrian Cristea... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2022, 12:40 (3844 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«Pâinea și Vinul» la Muzeul Național al Agriculturii Slobozia

«Pâinea și Vinul» la Muzeul Național al Agriculturii Slobozia

La sfârșitul săptămânii precedente, Muzeul Național al Agriculturii Slobozia a organizat a IV-a ediție a Târgului «Pâinea și Vinul». Evenimentul a adus la Slobozia producători importanți de produse alimentare tradiționale românești, din diverse zone ale țării. În cadrul evenimentului s-a desfășurat și un atelier de împletit spice, iar vizitatorii au putut participa la demonstrații de preparare a pâinii folosind instrumente tradițioanle, precum țestul sau cuptorul țărănesc.

Târg tradițional la MNAR Timp de trei zile, Muzeul Național al Agriculturii Slobozia le-a oferit vizitatorilor... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2022, 11:20 (10538 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Senatoarea Rodica se pregătește să piardă Alegerile din 2024

Senatoarea Rodica se pregătește să piardă Alegerile din 2024

Nu o spunem noi, ferească Dumnezeu! Așa cum am afirmat în repetate rânduri, sus și tare, pentru noi doamna Rodica (țățica Rodica pentru alegătorii apropiați domniei sale) e mană cerească! Căci fără ea, viața politică locală ar fi pustiu, vorba lui nea Bachus! Dar ne plecăm în fața evidenței... Și vă explicăm și dumneavoastră cum ne-a explicat și nouă un elev de a IX-a mai deștept de 100 de ori decât ea. Pardon, decât noi! Prin urmare, după cum puteți vedea în orarul CNMV, senatoarea Rodica Boancă s-a întors la catedra unde e titulară. Nu cu normă întreagă, că țara e în pericol și numai ea o poate apăra eficient. Dar 4 ore la a IX-a H poate să-și rupă din programul ei de parlamentar. Nu de alta... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2022, 15:10 (12701 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia investește 200000 de euro în măturatul stradal

DADP se extinde

Primăria Slobozia investește 200000 de euro în măturatul stradal

Expirarea contractului de salubrizare dintre Primăria Slobozia și Polaris M Holding modifică dinamica acestui serviciu public. Pentru eficientizarea salubrizării la nivelul municipiului, activitatea de măturat stradal va fi delegată Direcției de Administrare a Domeniului Public. Pentru a facilita această activitate, municipalitatea locală va iniția noi investiții. Conform informațiilor oficiale, DADP va achiziționa utilaje de salubrizare stradală în valoare de 200000 de euro până la sfârșitul anului în curs.

DADP asigură măturatul stradal La sfârșitul lunii octombrie 2022, Polaris ... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2022, 10:55 (10117 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Împăduriri la Ocolul Silvic Fetești

Împăduriri la Ocolul Silvic Fetești

Direcția Silvică Ialomița a început pregătirile pentru campania de împăduriri de toamnă. Anul acesta lucrările se vor des­fășura în cadrul Ocolului Silvic Fetești. Estimativ, este vorba despre o suprafață de peste 20 hectare de teren forestier pe care vor fi plantați arbori.

Lucrări în curs Portivit unei comunicări oficiale a Regiei Naționale a Pădurilor ROMSILVA, cele 20 hectare de teren forestier ce urmează a fi împădurite în cadrul Ocolului Silvic Fetești au fost incluse în Programul Național de Împădurire, desfășurat în cursul acestui an. În momentul de față, cu ajutorul unor utilaje... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2022, 12:20 (2930 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Guvernul trebuie să treacă la fapte!»

Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu

«Guvernul trebuie să treacă la fapte!»

Parlamentarii AUR continuă să aibă reacții ferme împotriva politicilor economice și sociale ale Guvernului României. Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu consideră că a venit timpul ca Guvernul României să demonstreze că poate gestiona criza energetică care se prefigurează în această iarnă. «Guvernul trebuie să treacă la fapte! Nu cetățenii trebuie să plă­tească prețul incompetenței politice!» susține public deputatul AUR.

Prăpastia către care se îndreaptă țara Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu condamnă ferm politicile guvernamentale susținute de Guvernul Ciucă în ultimele luni. În... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2022, 17:35 (6599 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

La bâlciul țăndărenilor

La bâlciul țăndărenilor

În Ialomița, luna septembrie e luna bâlciurilor. Iar dintre toate, cel de la Țăndărei e cel mai vechi. Anul ăsta, autoritățile au organizat evenimentul timp de 4 zile, în perioada 11-14 septembrie 2022. Dar «temeiul» rămâne 14 sep­tembrie 2022-«Ziua Crucii». «Este sărbătoarea pe care o așteaptă tot orașul... Și suntem bucuroși că orașul păstrează această tradiție an de an!» confirmă Cristi Roman, primarul orașului Țăndărei.

5 zile de socializare În fiecare an, de «Ziua Crucii», orașul Țăndărei se întoarce acasă. E o tradiție care datează de zeci și zeci de ani, dinainte de Revoluție... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2022, 13:20 (12473 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Europarlamentarul USR Vlad Marius Botoș vizitează Slobozia

Europarlamentarul USR Vlad Marius Botoș vizitează Slobozia

Organizația USR Ialomița găzduiește sâmbătă, 17 septembrie 2022, un eveniment organizat de Vlad Marius Botoș, europarlamentar și vicepreședinte al USR. Acesta va fi însoțit de către fostul ministru al Investițiilor și Proiectelor Europene, Cristian Ghinea. Întâlnirea de la Slobozia, organizată de filiala locală a USR, are drept temă finanțările europene destinate mediului de afaceri.

Un europarlamentar și un fost ministru Organizația USR Ialomița găzduiește sâmbătă, 17 septembrie 2022, un eveniment organizat de Vlad Marius Botoș, euro­parlamentar si vicepreședinte al USR. Întâlnirea... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2022, 15:10 (3500 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Containere fără autorizație sanitară pentru elevii din Valea Ciorii

Containere fără autorizație sanitară pentru elevii din Valea Ciorii

Din cauza lucrărilor de reabilitare, elevii din Valea Ciorii învață încă din anul școlar trecut în containere modulare. Decizia a fost luată de administrația locală după mai multe încercări de a găsi un spațiu adecvat pentru studiu. Înainte de debutul actualului an școlar, Direcția de Sănătate Publică Ialomița a verificat containerele din Valea Ciorii, concluzionând faptul că nu dețin autorizație sanitară de funcționare. Elevii vor fi însă nevoiți să utilizeze aceste spații improprii până în toamna anului 2024, când reabilitarea clădirii în care funcționează școala se va încheia.

Este nevoie de autorizație DSP... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2022, 10:55 (3991 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Proiectele edilitare pe care Compania Națională de Investiții le-a uitat

Ialomița: Proiectele edilitare pe care Compania Națională de Investiții le-a uitat

Un număr 20 de proiecte edilitare, depuse de administrațiile locale din Ialomița la Compania Națio­nală de Investiții, așteaptă de 2 ani să primească undă verde în vederea finanțării. Majoritarea acestor inițiative viziează moder­nizarea drumurilor publice sau reabilitarea unităților de învăță­mânt. Sătui să mai aștepte fondurile promise de CNI, unii dintre primari iau în calcul retragerea proiectelor și identificarea altor surse de finanțare.

Dezvoltarea bate pasul pe loc Compania Națională de Investiții este o entitate din cadrul Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2022, 15:50 (15119 vizualizări - 2 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Infrastructură Drumuri și Poduri SA a rămas fără «Juma’ de creier»!

Mai bine mai târziu decât niciodată

Infrastructură Drumuri și Poduri SA a rămas fără «Juma’ de creier»!

Administrația Pavel a reușit după 2 ani să renunțe la servi­ciile directorului adjunct al Infrastructură Drumuri și Poduri SA, firmă înființată în mandatul trecut pentru a sus­ține eforturile in­vestiționale ale administrației județene. O dată cu el a fost retras pe linie moartă și ex-primarul Ale­xandru Stoica, director interimar al firmei. Noul director, Iulian Olteanu, are susținerea oficială a președintelui Marian Pavel: «Am deplină încre­dere în el. Este un om capabil și îl susțin necondiționat!».

Concurs de dosare, încredere necondiționată Numirea în funcție a lui Iulian Olteanu... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2022, 11:10 (7607 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Clean Tech Ciulnița produce ilegal

Autoritățile știu și tac

Clean Tech Ciulnița produce ilegal

UPDATE Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița a suspendat Autorizația Clean Tech Ciulnița!

Prefectura Ialomița a mediat la sfârșitul săptămânii trecute o întâlnire informală între repre­zentanții instituțiilor cu atribuții de control din Ialomița și reprezentantul firmei Clean Tech Ciulnița, Marius Vlădescu. În cadrul întâlnirii s-a ajuns la concluzia comună că firma Clean Tech Ciulnița funcționează ilegal. Marius Vlădescu, directorul firmei și-a luat angajamentul de a elimina disconfortul olfactiv rezultat în urma procesării «subproduselor de origine animală categoria a III-a» în două săptămâni. În zilele care au urmat întâlnirii, Clean Tech Ciulnița a continuat să transporte ilegal apa reziduală generată ca urmare a procesului de producție. În pofida evidențelor, Garda de Mediu ezită... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2022, 13:20 (10569 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Programul «ELENA» a fost redimensionat

Hotărâre a Consiliului Județean Ialomița

Programul «ELENA» a fost redimensionat

Consiliul Județean Ialomița a aprobat joi, 8 septembrie a.c., în cadrul unei ședințe extra­ordinare, o listă cu 31 de obiective școlare care ar putea fi reabilitate prin Programul «ELENA». De asemenea, lista a fost completată cu alte 5 obiective «de rezervă» care ar putea fi finanțate prin acest Program. Valoarea estimată a tuturor acestor investiții este de aproximativ 19,5 milioane de euro.

Mai multe decât au sperat Administrația județeană face eforturi pentru implemen­tarea Programului «ELENA» prin care se încearcă reabili­tarea energetică a unor obiective școlare care nu au beneficiat... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2022, 20:10 (3469 vizualizări - 1 comentariu)

REPORTAJ

Spitalul Județean de Urgență Slobozia: UPU, sub asediul non-urgențelor

Spitalul Județean de Urgență Slobozia: UPU, sub asediul non-urgențelor

Ca să fii «urgență» trebuie să țâșnească sânge din tine. Dintr-o venă, de preferat... Sau să te fi călcat trenul! Sau să cazi în casa liftului... Vinerea, la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean Slobozia, nimeni nu era «urgență». Dar în «triaj» erau cinci. Un bătrân de 84 de ani care «refuza să coopereze», un om al străzii care cerea «ana­lize», o doamnă supraponderală care acuza că are amețeli de o lună și o mamă de mână cu o fetiță speriată așteptând să intre la sto­matolog. Stomatologul e «de gardă» până la 22,00, iar acum de-abia e trecut de 20,00. E timp destul...
În UPU ajungem o dată cu bătrânul de 84 de ani. L-au... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2022, 15:40 (16495 vizualizări - 16 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
267 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Urziceni: Minori prinși la furat șine de cale ferată

Trei minori, cu vîrste cuprinse între 12 și 15 ani, au fost prinși în flagrant de polițiștii din Urziceni în timp ce încărcau într-o căruță două șine de cale ferată, în lungime de 1,80 m, de pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 07:50
(6757 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt


Țăndărei: Prins de jandarmi încercând să vândă o drujbă

Țăndărei: Prins de jandarmi încercînd să vîndă o drujbă

Jandarmii au surprins un bărbat din Bărbulești în timp ce încerca să vîndă o drujbă la Țăndărei. Vineri, 16 martie a.c., în jurul orei 9.,30, jandarmii grupei de intervenție Țăndărei l-au surprins B. Daniel ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 07:44
(7243 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Cu cuțitul la magazin

Un bărbat de 35 ani, din Bordușani, a fost prins de polițiști în timp ce consuma băuturi alcoolice în apropierea unui magazin din localitate. Deoarece bărbatul avea un comportament suspect, polițiștii l ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2012, 18:12
(14865 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bordușani cuțit


Fetești: Tînăr prins în flagrant la furat

Miercuri, 14 martie a.c., polițiștii feteșteni au fost sesizați un localnic, de 26 ani, despre faptul că a surprins o persoană care încerca să fure gardul de plasă ce împrejmuiește un teren pe care îl deține ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2012, 18:12
(11899 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Armă deținută ilegal

O armă de tir cu aer comprimat de calibru 5,5 mm a fost confiscată miercuri, 14 martie a.c., la Urziceni. Arma se afla în posesia unui bărbat, de 42 ani, din localitate care nu avea drept de deținere. ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2012, 18:09
(12864 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: A rămas fără pensie după ce a fost înșelat

Miercuri, 14 martie a.c., un bărbat de 69 ani, din Manasia, a sesizat Poliția Urziceni cu privire la faptul că două persoane necunoscute l-au înșelat cu suma de 940 lei. Victima a povestit anchetatorilor ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2012, 18:09
(10480 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Tigăi și aparate de masaj, confiscate de polițiști

Un tînăr de 28 ani, din Bărbulești, a fost prins miercuri, 14 martie, la Urziceni în timp ce se afla la volanul unui autoturism înmatriculat în străinătate. În urma controlului asupra mașinii polițiștii ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2012, 18:07
(8828 vizualizări - 0 comentarii)


Andrășești: Au furat din curtea vecinului

Un bărbat de 65 ani, din București, a reclamat polițiștilor că din curtea locuinței ce o deține la Andrășești, persoane necunoscute au furat, în perioada 23 februarie-13 martie a.c., mai multe bunuri din ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2012, 17:33
(9979 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Hoțul de stații de emisie-recepție, prins de polițiști

Un tînăr de 23 ani din Pantelimon-Ilfov a fost reținut miercuri, 14 martie a.c., de către polițiștii de investigații criminale ialomițeni, fiind acuzat de furt calificat. Pe numele individului anchetatorii ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2012, 17:13
(7630 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 49 milioane lei, încasate la bugetul de stat

Potrivit datelor Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița, «în luna februarie 2012 au fost încasate la bugetul general consolidat aproximativ 49,14 milioane lei, înregistrîndu-se o creștere cu ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2012, 17:08
(7700 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Casele de amanet, schimb valutar și magazine de bijuterii, verificate de polițiști

«Peste 30 puncte de lucru ale caselor de amanet, schimb valutar și magazinelor de bijuterii au fost verificate în ultimele două săptămîni de specialiștii în sisteme de securitate din cadrul Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2012, 17:04
(8731 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: I-au furat gardul de sîrmă

Marți, 13 martie, o femeie de 77 ani, din Bordușani, a alertat Poliția sunînd la 112 susținînd că hoții i-au furat o porțiune din gardul de plasă de sîrmă. Ulterior, ancheta polițiștilor avea să demonstreze ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2012, 17:03
(11933 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bordușani furt gard


Stelnica: Beat la volan

Un autoturism condus de un bărbat de 53 ani a fost oprit de polițiști, în trafic, la Stelnica, pentru un control de rutină. Întrucît șoferul mirosea a alcool a fost testat cu aparatul Drager, dispozitivul ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2012, 17:02
(11027 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Au furat 3000 litri de motorină și au fost prinși

Patru bărbați, cu vîrste cuprinse între 18 și 38 ani, sînt cercetați de polițiștii slobozeni pentru furt calificat. În realitate, polițiștii au depistat în trafic, la Munteni-Buzău, o autoutilitară, condusă ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2012, 17:00
(12541 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive ale Poliției în zona Fetești

«Polițiștii din Fetești și cei ai Secției Rurale Stelnica au acționat miercuri, 14 martie a.c., în colaborare cu jandarmii ialomițeni pentru siguranța publică în zona unităților de învățămînt, prevenirea ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2012, 16:48
(12817 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2012, 18:43
(7606 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Componente de cale ferată, furate

În noaptea de 11/12 martie a.c., în jurul orei 24,00, polițiștii feteșteni au identificat un autoturism, condus de un localnic de 21 ani. Cu ocazia unui control de rutină, polițiștii au constatat că șoferul ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2012, 18:38
(12918 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Securitatea în muncă cu combustibilii gazoși, verificată

În perioada 22 februarie-2 martie a.c., reprezentanții Inspectoraului Teritorial de Muncă Ialomița au desfășurat «Campania Națională, inițiată de Inspecția Muncii, privind verificarea modului în care se ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2012, 18:37
(14605 vizualizări - 2 comentarii)


Reviga: A fost furat de prietenul de pahar

Un bărbat de 64 ani, din Reviga, a alertat polițiștii Secției de Poliție Rurală Grivița despre faptul că a fost victima infracțiunii de furt. Verificările ulterioare ale polițiștilor au demonstrat că suspectul ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2012, 18:34
(11150 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Reviga beție furt


Cosîmbești: Găini arse în incendiu

O anexă gospodărească a unui cetățean din Cosîmbești s-a aprins noaptea trecută, respectiv luni, 12 martie a.c., după ce proprietarul a aprins focul în interiorul încăperii, cu scopul de a afuma o cantitate ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2012, 18:33
(14681 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Hoți prinși de polițiști

Un feteștean de 20 ani este cercetat de polițiști pentru furt. Pe scurt, în perioada 5-10 martie, tînărul a furat mai multe obiecte metalice din curtea locuinței unui bărbat de 56 ani, din Slobozia, locuință ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2012, 18:29
(14559 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești hoți furt


Percheziții domiciliare pentru furt de lemne la Borănești și Bărcănești

Luni, 12 martie a.c., polițiștii au descins la locuințele a șase persoane, cu vîrste cuprinse între 26 și 55 ani, din localitățile Borănești și Bărcănești, suspecte de furt de material lemnos din cantoanele ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2012, 18:29
(14780 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Identificarea animalelor, obligatorie

Potrivit datelor statistice ale DSVSA Ialomița, în cursul anului 2012 au fost efectuate 8 controale la Circumscripții Sanitar-Veterinare de asistență. Pentru deficiențele constatate, au fost aplicate 2 ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2012, 18:23
(10493 vizualizări - 1 comentariu)


2000 de somații emise de DGFP Ialomița

Peste 2000 de somații a căror valoare depășește suma de 2,8 milioane lei au fost emise doar în luna februarie 2012 de către reprezentanții Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița, pe linia colectării ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2012, 18:22
(13219 vizualizări - 1 comentariu)


Ciochina: TIR răsturnat în șanț după ce șoferul a adormit la volan

În după-amiaza zilei de luni, 12 martie a.c., în jurul orelor 15,00, pe raza localității Ciochina a avut loc un accident de circulație. Șoferul unui TIR a adormit la volan și s-a izbit de un copac. În urma ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2012, 17:41
(12587 vizualizări - 0 comentarii)


Simulare de cutremur la un liceu din Slobozia

Simulare de cutremur la un liceu din Slobozia

Luni, 12 martie, la ora 08,40, la solicitarea prefectului județului Ialomița și sub supravegherea personalului Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița, la un liceu ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2012, 15:03
(17284 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: A adormit la volan și s-a oprit într-un copac

Duminică, 11 martie, în timp ce un bărbat, de 38 ani, din Valea Călugărească, conducea un vehicul cu semiremorcă din direcția Urziceni către Slobozia, a adormit la volan, a părăsit partea carosabilă și ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2012, 14:57
(13460 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Arestați după ce au furat mai multe capace de canalizare

Polițiștii au reținut, pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, doi tineri de 18, respectiv 21 ani, pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. Cei doi au fost introduși în Centrul de Reținere ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2012, 14:55
(11769 vizualizări - 0 comentarii)


Platonești: Bătrîn înșelat la telefon

Vineri, 9 martie a.c., un bărbat de 51 ani, din Platonești, a alertat Poliția despre faptul că vecinul său, un bătrîn de 82 ani, a fost înșelat după ce a dat curs solicitării unei persoane necunoscute. ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2012, 14:55
(15620 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Hoți de fier vechi, prinși de polițiști

Vineri, 9 martie a.c., polițiștii feteșteni au fost sesizați de către agenții de pază ai unei societăți comerciale despre faptul că au observat două persoane care furau fier dintr-o clădire dezafectată ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2012, 14:54
(12186 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...