Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Axintele: Copii «uitați» în casă de polițiștii chemați să o salveze pe mama agresată

Axintele: Copii «uitați» în casă de polițiștii chemați să o salveze pe mama agresată

O femeie de 35 de ani, din localitatea Axintele, primește sprijin în locuința destinată victimelor violenței domestice, administrată de Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița. Alături de femeie, în cadrul aceluiași Centru se află și cei 5 copii pe care-i are împreună cu soțul agresor. Inițial, polițiștii care au ajuns la locuința victimei au preluat femeia și au transportat-o la sediul DGASPC Ialomița, lăsându-i singuri acasă pe copii, preț de o noapte și o zi. Micuții au intrat în atenția asisten­ților sociali abia după interven­ția veci­nilor, care i-au auzit plângând în casă. Cazurile de violență domestică sunt tot mai dese în Ialomița, de la înce­putul anului... [citește_tot_articolul]

21 Septembrie 2022, 13:40 (3734 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Curtea de Apel București l-a scăpat de închisoare pe Ștefan Ionescu. Primarul comunei Valea Ciorii își pierde însă mandatul!

Curtea de Apel București l-a scăpat de închisoare pe Ștefan Ionescu. Primarul comunei Valea Ciorii își pierde însă mandatul!

Curtea de Apel București s-a pronunțat definitiv în dosarul instrumentat de Direcția Națională Anticorupție, dosar ce l-a vizat pe Ștefan Ionescu, primarul comunei Valea Ciorii. Deși judecătorii din Slobozia l-au trimis după gratii, în primă instanță, edilul a scăpat de închisoare în urma deciziei magistraților din Capitală. Acesta a primit o pedeapsă cu suspendare și obligat la muncă în folosul comunității.

Sentință definitivă a Curții de Apel București La începutul acestui an, Tribunalul Ialomița l-a condamnat pe Ștefan Ionescu, primarul comunei Valea Ciorii, la 3 ani de închisoare... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2022, 20:10 (11932 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Moștenirea Revoluției din 1989 la Slobozia

Moștenirea Revoluției din 1989 la Slobozia

La mai bine de 30 de ani de la Revoluție, orice subiect pe această temă devine desuet și vetust. Dar malaxorul istoriei continuă să macine. Alexandru Arșinel a rămas fără certificatul de revoluționar, Alexandru Mironov asemenea, reforma certificatelor de revoluționar din 2015 continuă să facă victime... Slobozia, cu cei 5 revoluționari oficiali pe care îi mai are, pare departe de acest scandal public marginal. Dar istoria nu iartă pe nimeni.

Revoluția își devoră învingătorii Până în anul 2015, în pofida nume­roaselor scandaluri publice legate de atribuirea ilegală a certificatelor de... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2022, 17:20 (13718 vizualizări - 8 comentarii)

REPORTAJ

Spiritul Vlah și motoarele Sloboziei

Spiritul Vlah și motoarele Sloboziei

Timp de două zile, la sfârșitul săptămânii, Slobozia a organizat primul Festival dedicat motocicliștilor. Gazda întâlnirii a fost clubul local Vlah Spirit RC, iar epicentrul evenimentului a fost poligonul de la marginea orașului. S-a cântat, s-a dansat, s-au turat motoa­rele... Iar sâmbătă, 17 septembrie a.c., Slobozia a avut șansa să admire prima paradă a motocicliștilor de când s-a turnat asfalt pe Matei Basarab.

Parada de la orele 13,00 Festivalul s-a desfășurat vineri și sâmbătă, 16/17 septembrie a.c., la Poligonul de la Peri. Însă atracția lui a fost parada de sâmbătă, pe străzile... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2022, 15:20 (7934 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

SPORT

Meritau să câștige

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Politehnica Iași 0-0

Meritau să câștige

Pe «1 Mai» s-au întâlnit duminică, 18 septembrie 2022, liderul Unirea Slobozia și ocupanta locului 2, Poli Iași. Atât Unirea, cât și Iașiul aveau 13 puncte după 6 etape, prin urmare se anunța un meci încrâncenat. Și, cel puțin în prima repriză, așa a fost. Antrenorul Costel Enache a mizat pe următorii jucători: Contra-Ibrian, Dinu, Perju, Toma-Coadă, Ekollo-Silaghi (Bolohan ’58), Afalna (Cruceru ’58), Boțogan (Dorobanțu ’58)-Rus (Golda ’79). Prima repriză a fost complet inestetică. Niciuna dintre echipe nu s-a decis să atace poarta adversă, părând că le place rezultatul de pe tabelă. Mai mult, portarul oaspeților, Knoflach, și-a permis să întârzie o degajare cu două minute, sub privirea îngăduitoare... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2022, 14:40 (11404 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Asaltul tinerelor

Handbal, Divizia A, CSM Unirea Slobozia-CS Rapid 2 București 36-23 (15-12)

Asaltul tinerelor

După eșecul cu Știința București, CSM Unirea Slobozia și-a dres moralul în compania echipei secunde a campioanei Rapid București. Meciul nu a fost tocmai simplu la început. Exuberanța feroviarelor a surprins echipa Sloboziei, iar în minutul 6 aveau 4-1. Elevelor lui Constantin Frîncu le ia ceva timp să revină și abia în mi­nutul 14 preiau conducerea: 7-6. Din acel moment, se pune doar problema diferenței de scor, cu toate că echipa oaspete rămâne în plasa Sloboziei până la finele primei reprize. În partea secundă, începe asaltul tinerelor noastre care se dovedesc mai eficiente decât tinerele lor. Semnalul desprinderii îl dă zvârluga Naomi Vasile, cu 3 goluri consecutive. Naomi se dovedește o extremă... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2022, 13:25 (12218 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Sâmbăta portarilor

Fotbal, Liga a III-a

Sâmbăta portarilor

Sâmbătă, 17 septembrie 2022, a fost zi fastă pentru echipele ialomițene angrenate în campionatul Ligii a III-a. Ambele au obținut rezultate pozitive, iar numitorul comun au fost cei doi portari, Eduard Răducan și Darius Bănescu. Au fost me­ciuri palpitante, ale căror rezultate ne-au arătat că fotbalul ialomițean poate conta și la acest nivel.

Apără Răducan! Recolta Gheorghe Doja s-a duelat, pe propriul teren, cu Gloria Băneasa, noupromovată în Liga a III-a. A fost un meci cu multe peripeții, terminat, în cele din urmă, cu o victorie la scor a ialomițenilor. Antrenorul Adrian Cristea... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2022, 12:40 (3844 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«Pâinea și Vinul» la Muzeul Național al Agriculturii Slobozia

«Pâinea și Vinul» la Muzeul Național al Agriculturii Slobozia

La sfârșitul săptămânii precedente, Muzeul Național al Agriculturii Slobozia a organizat a IV-a ediție a Târgului «Pâinea și Vinul». Evenimentul a adus la Slobozia producători importanți de produse alimentare tradiționale românești, din diverse zone ale țării. În cadrul evenimentului s-a desfășurat și un atelier de împletit spice, iar vizitatorii au putut participa la demonstrații de preparare a pâinii folosind instrumente tradițioanle, precum țestul sau cuptorul țărănesc.

Târg tradițional la MNAR Timp de trei zile, Muzeul Național al Agriculturii Slobozia le-a oferit vizitatorilor... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2022, 11:20 (10535 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Senatoarea Rodica se pregătește să piardă Alegerile din 2024

Senatoarea Rodica se pregătește să piardă Alegerile din 2024

Nu o spunem noi, ferească Dumnezeu! Așa cum am afirmat în repetate rânduri, sus și tare, pentru noi doamna Rodica (țățica Rodica pentru alegătorii apropiați domniei sale) e mană cerească! Căci fără ea, viața politică locală ar fi pustiu, vorba lui nea Bachus! Dar ne plecăm în fața evidenței... Și vă explicăm și dumneavoastră cum ne-a explicat și nouă un elev de a IX-a mai deștept de 100 de ori decât ea. Pardon, decât noi! Prin urmare, după cum puteți vedea în orarul CNMV, senatoarea Rodica Boancă s-a întors la catedra unde e titulară. Nu cu normă întreagă, că țara e în pericol și numai ea o poate apăra eficient. Dar 4 ore la a IX-a H poate să-și rupă din programul ei de parlamentar. Nu de alta... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2022, 15:10 (12699 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia investește 200000 de euro în măturatul stradal

DADP se extinde

Primăria Slobozia investește 200000 de euro în măturatul stradal

Expirarea contractului de salubrizare dintre Primăria Slobozia și Polaris M Holding modifică dinamica acestui serviciu public. Pentru eficientizarea salubrizării la nivelul municipiului, activitatea de măturat stradal va fi delegată Direcției de Administrare a Domeniului Public. Pentru a facilita această activitate, municipalitatea locală va iniția noi investiții. Conform informațiilor oficiale, DADP va achiziționa utilaje de salubrizare stradală în valoare de 200000 de euro până la sfârșitul anului în curs.

DADP asigură măturatul stradal La sfârșitul lunii octombrie 2022, Polaris ... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2022, 10:55 (10114 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Împăduriri la Ocolul Silvic Fetești

Împăduriri la Ocolul Silvic Fetești

Direcția Silvică Ialomița a început pregătirile pentru campania de împăduriri de toamnă. Anul acesta lucrările se vor des­fășura în cadrul Ocolului Silvic Fetești. Estimativ, este vorba despre o suprafață de peste 20 hectare de teren forestier pe care vor fi plantați arbori.

Lucrări în curs Portivit unei comunicări oficiale a Regiei Naționale a Pădurilor ROMSILVA, cele 20 hectare de teren forestier ce urmează a fi împădurite în cadrul Ocolului Silvic Fetești au fost incluse în Programul Național de Împădurire, desfășurat în cursul acestui an. În momentul de față, cu ajutorul unor utilaje... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2022, 12:20 (2930 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Guvernul trebuie să treacă la fapte!»

Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu

«Guvernul trebuie să treacă la fapte!»

Parlamentarii AUR continuă să aibă reacții ferme împotriva politicilor economice și sociale ale Guvernului României. Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu consideră că a venit timpul ca Guvernul României să demonstreze că poate gestiona criza energetică care se prefigurează în această iarnă. «Guvernul trebuie să treacă la fapte! Nu cetățenii trebuie să plă­tească prețul incompetenței politice!» susține public deputatul AUR.

Prăpastia către care se îndreaptă țara Deputatul AUR Silviu-Titus Păunescu condamnă ferm politicile guvernamentale susținute de Guvernul Ciucă în ultimele luni. În... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2022, 17:35 (6598 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

La bâlciul țăndărenilor

La bâlciul țăndărenilor

În Ialomița, luna septembrie e luna bâlciurilor. Iar dintre toate, cel de la Țăndărei e cel mai vechi. Anul ăsta, autoritățile au organizat evenimentul timp de 4 zile, în perioada 11-14 septembrie 2022. Dar «temeiul» rămâne 14 sep­tembrie 2022-«Ziua Crucii». «Este sărbătoarea pe care o așteaptă tot orașul... Și suntem bucuroși că orașul păstrează această tradiție an de an!» confirmă Cristi Roman, primarul orașului Țăndărei.

5 zile de socializare În fiecare an, de «Ziua Crucii», orașul Țăndărei se întoarce acasă. E o tradiție care datează de zeci și zeci de ani, dinainte de Revoluție... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2022, 13:20 (12470 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Europarlamentarul USR Vlad Marius Botoș vizitează Slobozia

Europarlamentarul USR Vlad Marius Botoș vizitează Slobozia

Organizația USR Ialomița găzduiește sâmbătă, 17 septembrie 2022, un eveniment organizat de Vlad Marius Botoș, europarlamentar și vicepreședinte al USR. Acesta va fi însoțit de către fostul ministru al Investițiilor și Proiectelor Europene, Cristian Ghinea. Întâlnirea de la Slobozia, organizată de filiala locală a USR, are drept temă finanțările europene destinate mediului de afaceri.

Un europarlamentar și un fost ministru Organizația USR Ialomița găzduiește sâmbătă, 17 septembrie 2022, un eveniment organizat de Vlad Marius Botoș, euro­parlamentar si vicepreședinte al USR. Întâlnirea... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2022, 15:10 (3499 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Containere fără autorizație sanitară pentru elevii din Valea Ciorii

Containere fără autorizație sanitară pentru elevii din Valea Ciorii

Din cauza lucrărilor de reabilitare, elevii din Valea Ciorii învață încă din anul școlar trecut în containere modulare. Decizia a fost luată de administrația locală după mai multe încercări de a găsi un spațiu adecvat pentru studiu. Înainte de debutul actualului an școlar, Direcția de Sănătate Publică Ialomița a verificat containerele din Valea Ciorii, concluzionând faptul că nu dețin autorizație sanitară de funcționare. Elevii vor fi însă nevoiți să utilizeze aceste spații improprii până în toamna anului 2024, când reabilitarea clădirii în care funcționează școala se va încheia.

Este nevoie de autorizație DSP... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2022, 10:55 (3991 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Proiectele edilitare pe care Compania Națională de Investiții le-a uitat

Ialomița: Proiectele edilitare pe care Compania Națională de Investiții le-a uitat

Un număr 20 de proiecte edilitare, depuse de administrațiile locale din Ialomița la Compania Națio­nală de Investiții, așteaptă de 2 ani să primească undă verde în vederea finanțării. Majoritarea acestor inițiative viziează moder­nizarea drumurilor publice sau reabilitarea unităților de învăță­mânt. Sătui să mai aștepte fondurile promise de CNI, unii dintre primari iau în calcul retragerea proiectelor și identificarea altor surse de finanțare.

Dezvoltarea bate pasul pe loc Compania Națională de Investiții este o entitate din cadrul Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2022, 15:50 (15114 vizualizări - 2 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Infrastructură Drumuri și Poduri SA a rămas fără «Juma’ de creier»!

Mai bine mai târziu decât niciodată

Infrastructură Drumuri și Poduri SA a rămas fără «Juma’ de creier»!

Administrația Pavel a reușit după 2 ani să renunțe la servi­ciile directorului adjunct al Infrastructură Drumuri și Poduri SA, firmă înființată în mandatul trecut pentru a sus­ține eforturile in­vestiționale ale administrației județene. O dată cu el a fost retras pe linie moartă și ex-primarul Ale­xandru Stoica, director interimar al firmei. Noul director, Iulian Olteanu, are susținerea oficială a președintelui Marian Pavel: «Am deplină încre­dere în el. Este un om capabil și îl susțin necondiționat!».

Concurs de dosare, încredere necondiționată Numirea în funcție a lui Iulian Olteanu... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2022, 11:10 (7607 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Clean Tech Ciulnița produce ilegal

Autoritățile știu și tac

Clean Tech Ciulnița produce ilegal

UPDATE Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița a suspendat Autorizația Clean Tech Ciulnița!

Prefectura Ialomița a mediat la sfârșitul săptămânii trecute o întâlnire informală între repre­zentanții instituțiilor cu atribuții de control din Ialomița și reprezentantul firmei Clean Tech Ciulnița, Marius Vlădescu. În cadrul întâlnirii s-a ajuns la concluzia comună că firma Clean Tech Ciulnița funcționează ilegal. Marius Vlădescu, directorul firmei și-a luat angajamentul de a elimina disconfortul olfactiv rezultat în urma procesării «subproduselor de origine animală categoria a III-a» în două săptămâni. În zilele care au urmat întâlnirii, Clean Tech Ciulnița a continuat să transporte ilegal apa reziduală generată ca urmare a procesului de producție. În pofida evidențelor, Garda de Mediu ezită... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2022, 13:20 (10565 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Programul «ELENA» a fost redimensionat

Hotărâre a Consiliului Județean Ialomița

Programul «ELENA» a fost redimensionat

Consiliul Județean Ialomița a aprobat joi, 8 septembrie a.c., în cadrul unei ședințe extra­ordinare, o listă cu 31 de obiective școlare care ar putea fi reabilitate prin Programul «ELENA». De asemenea, lista a fost completată cu alte 5 obiective «de rezervă» care ar putea fi finanțate prin acest Program. Valoarea estimată a tuturor acestor investiții este de aproximativ 19,5 milioane de euro.

Mai multe decât au sperat Administrația județeană face eforturi pentru implemen­tarea Programului «ELENA» prin care se încearcă reabili­tarea energetică a unor obiective școlare care nu au beneficiat... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2022, 20:10 (3469 vizualizări - 1 comentariu)

REPORTAJ

Spitalul Județean de Urgență Slobozia: UPU, sub asediul non-urgențelor

Spitalul Județean de Urgență Slobozia: UPU, sub asediul non-urgențelor

Ca să fii «urgență» trebuie să țâșnească sânge din tine. Dintr-o venă, de preferat... Sau să te fi călcat trenul! Sau să cazi în casa liftului... Vinerea, la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean Slobozia, nimeni nu era «urgență». Dar în «triaj» erau cinci. Un bătrân de 84 de ani care «refuza să coopereze», un om al străzii care cerea «ana­lize», o doamnă supraponderală care acuza că are amețeli de o lună și o mamă de mână cu o fetiță speriată așteptând să intre la sto­matolog. Stomatologul e «de gardă» până la 22,00, iar acum de-abia e trecut de 20,00. E timp destul...
În UPU ajungem o dată cu bătrânul de 84 de ani. L-au... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2022, 15:40 (16495 vizualizări - 16 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
310 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Condeești: Cal scos dintr-o fîntînă de pompieri

Marți seara, 21 iunie, în jurul orei 21.00, pompierii de la Detașamentul Urziceni s-au deplasat satul Condeești. Aici au intervenit pentru salvarea unui cal căzut într-o fîntână dezafectată din curtea unui ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 14:14
(9731 vizualizări - 0 comentarii)


Hyundai ix35, primul model din istoria auto desemnat drept «Cel mai 4x4 SUV al deceniului»

Hyundai ix35, primul model din istoria auto desemnat drept «Cel mai 4x4 SUV al deceniului»

Bucuresti, 17 iunie 2011-Hyundai ix35, unul dintre cele mai apreciate modele ale mărcii și succesorul renumitului Hyundai Tucson, a fost declarat «Cel mai 4x4 SUV al deceniului» în cadrul celei ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 14:08
(16859 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Din nou înșelăciune prin SMS! Atenție la escroci!

Polițiștii trag încă odată un semnal de alarmă cetățenilor să nu cadă în plasa persoanelor care sună la întîmplare pe telefoane mobile și se recomandă ca fiind reprezentanți ai unor firme de telefonie mobilă ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 13:57
(9212 vizualizări - 1 comentariu)


Turneul «Fibec» la tenis de câmp U14: Sorin Iordache, locul 3 la simplu, câștigător al trofeului la dublu

Turneul «Fibec» la tenis de cîmp U14: Sorin Iordache, locul 3 la simplu, cîștigător al trofeului la dublu

Începînd cu 18 iunie, la Cîmpina, s-a desfășurat Turneul Fibec» din cadrul Circuitului Național U14 la tenis de cîmp, la care a participat și sportivul legitimat la Tenis Con Slobozia, Sorin Iordache. ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 13:41
(11531 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: A rămas fără permis după ce a întors pe bulevard

Luni, 20 iunie a.c., Biroul Rutier Slobozia a desfășurat o acțiune pe linia verificării autovehiculelor înmatriculate în alte state și prevenirea accidentelor de circulație. Astfel, pe bulevardul Matei ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 13:37
(7580 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Acțiune pentru depistarea urmăriților

Efective mărite de polițiști din cadrul formațiunilor de investigații criminale și Serviciului Județean de Poliție Transporturi Ialomița au acționat pe linia depistării minorilor și a persoanelor urmărite ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 13:35
(6747 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2011, 20:19
(4758 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: De la 1 iulie 2011, Formularul 112 este obligatoriu de depus

Începînd cu 1 iulie 2011, contribuabilii persoane fizice și juridice au obligația de a completa și depune Formularul 112, «Declarația privind obligațiile de plată a contribuțiilor sociale, impozitul pe ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2011, 20:17
(7511 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Un plic cu bani pierdut, înapoiat unei bătrîne

Administratorul unei firme din Slobozia a sesizat jandarmii din Slobozia despre faptul că o femeie în vîrstă a uitat, pe pervazul magazinului, un plic cu bani. Jandarmii s-au deplasat la locul indicat și ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2011, 19:37
(8524 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Au jefuit o casă de amanet după ce au bătut zdravăn un angajat

În fapt, în timp ce angajatul, un bărbat de 55 ani, din municipiu, se afla în incinta casei de amanet a fost solicitat de către o persoană necunoscută să-i amaneteze o pereche de cercei. În timp ce bărbatul ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 16:15
(8087 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița, locul 9 pe țară la încasări

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că în primele 5 luni ale anului 2011 au fost încasate la bugetul general consolidat aproape 212 milioane lei.
În luna mai 2011 s-au încasat ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 16:10
(10826 vizualizări - 0 comentarii)


Echipe mixte jandarmi-polițiști vor patrula în stațiunea Amara

Echipe mixte jandarmi-polițiști vor patrula zilnic în stațiunea Amara, pentru a asigura ordinea și siguranța publică a turiștilor și a preveni eventualele incidente. Activitățile desfășurate vor viza și ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 16:08
(8249 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara patrulă


Slobozia: A lovit cu mașina o fetiță de 5 ani!

Poliția Slobozia a fost sesizată despre producerea unui accident de circulație soldat cu rănirea a unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, în vîrstă de 43 ani, din Slobozia, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 15:56
(5480 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ialomița: A adormit la volan și s-a izbit de o autoutilitară ce venea din sens opus

Vineri, 17 iunie a.c., în jurul orei 16.50, Poliția a fost sesizată prin 112 despre faptul că pe DJ213 s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. În timp ce un bărbat, de 4 ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 15:56
(12301 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 64 locuri de muncă vacante

Potrivit AJOFM Ialomița, la nivelul județului sînt vacante 64 locuri de muncă. Astfel, 9 dintre acestea sînt pentru absolvenți de studii superioare, 5 pentru cei cu studii medii, 37 pentru muncitori calificați ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 15:54
(9459 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Tînăr de 25 ani, surprins fără permis în trafic

Agenții Postului de Poliție Alexeni, în timp ce se aflau în serviciul de patrulare pe raza comunei, au oprit pentru control un autoturism care circula pe DN2A din direcția Urziceni către Slobozia. Cu ocazia ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 15:53
(6270 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi de aproape 70000 lei aplicate de Poliția Rutieră

În ultimele 48 de ore, polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au acționat pe principalele artere din județ pentru asigurarea respectării normelor rutiere în trafic, precum și pentru prevenirea și combaterea ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 15:52
(6284 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Poliția a amendat societatea care schimbă țevile pentru că nu a reparat carosabilul!

Joi, 16 iunie, polițiștii Biroului Rutier Slobozia au desfășurat o acțiune pentru verificarea modului de organizare și sistematizare a traficului rutier pe raza municipiului. Potrivit polițiștilor, «cu ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2011, 18:04
(6737 vizualizări - 1 comentariu)


Bărcănești: Biciclist beat lovit de un scuter

Polițiștii din Urziceni au fost alertați, joi, 16 iunie, cu privire la faptul că în comuna Bărcănești s-a produs un accident rutier. Pe scurt, în timp ce un bărbat, de 55 ani, din Bărcănești, se deplasa ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2011, 17:56
(5690 vizualizări - 0 comentarii)


Reviga: Hoți arestați de polițiști

Doi tineri ialomițeni au fost reținuți de polițiști pentru «furt calificat». Cei doi sînt acuzați că au intrat într-o locuință din Reviga de unde au furat electrocasnice în valoarea de 3000 lei. Ancheta ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2011, 17:54
(9026 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Reviga furt


Fetești: Infractor încarcerat

Polițiștii feteșteni, în colaborare cu cei ai Compartimentului Urmăriri au desfășurat o acțiune în Fetești pentru punerea în aplicare a mandatelor de executare a pedepselor privative de libertate. Cu această ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2011, 17:53
(5807 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești arestare


Urziceni: Acțiune pentru prevenirea furturilor de animale

Peste 50 de persoane au fost legitimate în cadrul unei acțiuni de amploare organizate de polițiști, joi, 16 iunie, la Urziceni. Acțiunea polițiștilor a vizat prevenirea și combaterea furturilor de animale ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2011, 17:52
(6941 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Unei bătrîne i-a furat banii din buzunar la piață

O femeie, de 71 ani, din comuna Armășești a alarmat polițiștii din Urziceni cu privire la faptul că în timp ce își făcea cumpărăturile la piață, persoane necunoscute i-au furat din buzunarul pantalonilor ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 19:16
(7598 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt


Giurgeni: A acroșat-o în timp ce femeia încerca să traverseze strada

Miercuri, 15 iunie, Poliția a fost sesizată prin 112 despre faptul că pe DN2A, în localitatea Giurgeni, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Ajunși la fața locului, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 19:07
(6525 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Giurgeni accident


Căzănești: Descinderi domiciliare la locuințele unor hoți

«În urma activităților desfășurate de polițiștii din cadrul Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Rural Slobozia și Urziceni, Poliției Orașului Căzănești, Serviciului de Investigații Criminale, cu efective ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 18:54
(10217 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: La volan cu permisul anulat

Polițiștii din Manasia au oprit, miercuri, 15 iunie, în trafic, o mașină condusă de un localnic de 32 ani, pentru un control de rutină. În urma verificărilor, polițiștii au constatat că bărbatul avea permisul ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 18:50
(8465 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: I-au dat foc la casă

Locuința unui feteștean a fost incendiată în seara zilei de miercuri, 15 iunie, de către o persoană rămasă neidentificată. La momentul sosirii pompierilor la fața locului, flăcările se manifestau în două ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 11:46
(8188 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești incendiu


DGFP Ialomița: Cereri de rambursare de TVA de aproape 1,6 milioane lei

La nivelul Direcției Generale a Finanțelor Publice a județului Ialomița se va rambursa în luna iunie 2011, taxă pe valoarea adăugată în sumă de aproape 1,6 milioane lei aferentă unui număr de 30 deconturi ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 11:40
(10166 vizualizări - 0 comentarii)


Becali face concurs «Cum vezi tu România în Uniunea Europeană»

Deputatul european George Becali organizează un concurs destinat tinerilor între 14 și 25 de ani din toată țara. Participanții vor trebui să se exprime printr-un eseu, desen sau logo pe tema «Cum vezi tu ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 11:08
(7500 vizualizări - 0 comentarii)


Silvian Ciupercă, președintele Consiliului Județean Ialomița, la dezbatere

Marți, 14 iunie 2011, Silvian Ciupercă, președintele Consiliului Județean Ialomița a participat la București la o dezbatere publică organizată de către Societatea Academică din România și Alianța pentru ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2011, 16:13
(11171 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...