Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Internațional Service Slobozia are stație auto DC de încărcare electrică

Internațional Service Slobozia are stație auto DC de încărcare electrică

Ialomița intră în rețeaua de încărcare electrică pentru autoturisme a Automobile DACIA SA. Prima stație de mare capacitate a fost construită la Slobozia, în cadrul firmei Internațional Service.

Avem prima stație Internațional Service Slobozia este prima firmă din Ialomița care oferă posibilitatea de a încărca autoturismele dotate cu motoare electrice. Serviciile stației sunt disponibile încă de la sfârșitul lunii decembrie 2021, iar investiția face parte din campania Automobile DACIA SA de promovare a Daciei Spring, prima mașina electrică produsă de Automobile DACIA SA. Dacia Spring... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2022, 11:20 (4299 vizualizări - 4 comentarii)

POLITICĂ

Despre criza prețurilor la energie electrică/gaze

Octavian Săvoiu, președintele USR Ialomița

Despre criza prețurilor la energie electrică/gaze

Suntem în plină criză a prețurilor la energie electri­că/gaze și nu sunt semne că lucrurile se îndreaptă. Dacă în octombrie-noiembrie 2021 pre­țurile au crescut cu aproximativ 30% la energia electrică și 50% la gaze, o dată cu luna decembrie 2021 facturile au crescut substanțial. Pentru unii s-au dublat, dar au existat și nefericiți cu facturi de 4-5 ori mai mari! Ca să înțelegem contextul, creșterea prețurilor gazelor nu este o situație locală. Și la nivel european acestea au crescut de 4-5 ori de la începutul anului. Conjunctura economică care a dus la creșterea prețurilor a fost speculată și dublată de Rusia care, în încercarea de a presa economic UE, a limitat artificial livrările.
... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2022, 17:05 (10795 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Bazinul de înot de la Slobozia, închis 3 săptămâni

Bazinul de înot de la Slobozia, închis 3 săptămâni

Bazinul de Înot Didactic de la Slobozia este închis până la jumătatea lunii februarie 2022. Măsura a fost adoptată după ce administratorii Ba­zinului au constatat apariția unor infiltrații care ar putea pune în pe­ricol instalația electrică a construcției. «Este o decizie nedorită... Dar am preferat să închidem Ba­zinul pentru reparații înainte să apară probleme reale. Sperăm ca la jumătatea lunii februarie 2022 să fie redeschis publicului. Noi suntem primii care ne dorim acest lucru!» a declarat Ilie Lemnaru, președintele Clubului Sportiv Municipal Slobozia. Intrarea la Bazinul de Înot Didactic se face pe baza certificatului verde. Copiii sub 12 ani pot intra la Bazin chiar dacă nu sunt vaccinați... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2022, 13:20 (4979 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

S-a vândut blocul de nefamiliști al Combinatului Chimic Slobozia

S-a vândut blocul de nefamiliști al Combinatului Chimic Slobozia

bonus: Licitație publică pentru imobilele Amonil

Scos la licitație publică, împreună cu alte bunuri imobile ce au alcătuit patrimoniul firmei falimentare Chemgas Holding Coporation, blocul de nefamiliști pe care fosta societate îl admi­nistra la Slobozia a fost vândut. Potrivit lichidatorului Expert Insolvență, imobilul a fost achiziționat la prețul de 1,7 milioane de lei, valoarea fiind similară cu cea stabilită în cadrul licitației publice. Cei care au achiziționat blocul sunt oameni de afaceri locali. Blocul are 2 etaje și dispune de 82 de garsoniere.

Bunurile Chemgas Holding, valorificate prin licitații publice După intrarea în... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2022, 09:50 (17840 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Datoriile acumulate lasă pensionarii fără venituri

În Ialomița

Datoriile acumulate lasă pensionarii fără venituri

În fiecare lună, Casa Județeană de Pensii Ialomița reține aproximativ 300 mii de lei din pensiile vârstnicilor ialomițeni în baza deciziilor de proprire impuse fie de Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița, fie de către executorii judecătorești sau Case de Ajutor Reciproc. Datele statistice arată că 1472 de personari sunt popriți de către autorități.

Pensionarii, buni de plată O analiză a Casei Județene de Pensii Ialomița arată faptul că numărul total al pensionarilor cărora le sunt reținute sume din veniturile pe care le încasează, ca urmare a deciziilor de im­punere... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2022, 14:10 (14346 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean alocă 6,7 milioane de lei pentru orașele Ialomiței

Echilibru administrativ

Consiliul Județean alocă 6,7 milioane de lei pentru orașele Ialomiței

Marți, 25 ianua­rie 2022, Consiliul Județean Ialo­mița a aprobat repartizarea pe bugetele locale a «unor sume de­falcate din unele venituri ale bugetelor de stat». Cele 7 orașe ale Ialomiței au primit 6,76 mili­oane de lei, o valoare-record pentru acest tip de repartiție bugetară. Cea mai mare sumă, 1,5 mili­oane de lei, a revenit municipiului reședință de județ, Slobozia. Adminis­trațiile rurale au pri­mit alocări bugetare cu­prinse între 350 și 500 mii de lei.

Slobozia trage lozul cel mare Administrația Pavel reușește o performanță unică în ultimii 30 de ani. În ședința ordinară de... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2022, 09:55 (8589 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Deputatul ialomițean Luminița Barcari s-a «reafiliat» la Grupul Parlamentar PNL

În caz că nu sunteți la curent

Deputatul ialomițean Luminița Barcari s-a «reafiliat» la Grupul Parlamentar PNL

Undeva la final de octombrie 2021, deputatul ialomițean Luminița Barcari anunța cu entuziasm specific «dezafilierea» de la Grupul Parlamentar PNL din Camera Deputaților. În puține cuvinte, proaspăt învinsă în cadrul alegerilor interne de la șefia PNL Ialomița și susținătoare efervescentă a la rându-i perdantului Ludovic Orban, Luminița Barcari a motivat la acel moment că «dezafilierea» de la Grupul Parlamentar PNL din Camera Deputaților s-ar datora «climatului de nesiguranță și de suferință la nivelul întregii țări, dar mai ales la nivelul județelor mai puțin dezvoltate, cum este al nostru». Revenind în prezent, marți, 25 ianuarie 2022, potrivit anunțului liderului de Grup Parlamentar... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2022, 10:50 (11944 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Pedeapsă cu executare pe numele lui Ștefan Ionescu, primarul comunei Valea Ciorii

Tribunalul Ialomița a decis

Pedeapsă cu executare pe numele lui Ștefan Ionescu, primarul comunei Valea Ciorii

Tribunalul Ialomița s-a pronunțat, în primă instanță, în dosarul Direcției Naționale Anticorupție ce l-a avut în prim plan pe Ștefan Ionescu, primarul localității Valea Ciorii. Edilul a fost acuzat de procurori de faptul că a sprijinit activitatea infracțio­nală a președintelui Asociației Crescătorilor de Animale «Imașul-Valea Ciorii», acesta reușind să obțină necuvenit fonduri europene prin intermediul Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița. Fiecare dintre cei doi inculpați ai cauzei a fost condamnat la o pedepasă de 3 ani închisoare cu executare. Mai mult, edilului Ștefan Ionescu i-a fost interzis dreptul de a mai fi ales într-o funcție publică pentru o perioadă de 4 ani... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2022, 10:05 (17326 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban SA contestă în instanță datoriile istorice

Schimbare de optică

Urban SA contestă în instanță datoriile istorice

Urban SA Slobozia a contestat în instanță debitul de 5,5 milioane de lei către fostul Amonil SA, reprezentând indexarea datoriei istorice de 16,5 milioane de lei. Următorul termen de judecată este în luna februarie 2022, însă conducerea societății este optimistă. «Am solicitat și ni s-a acceptat recalcularea tuturor penalităților din anul 2006 și până în prezent... Această procedură ar putea reduce semnificativ valoarea debitului de 5,5 milioane de lei. Suntem optimiști și nu renunțăm la luptă!» declară directorul Urban SA Slobozia, Adrian Stoicescu.

Urban rescrie «istoria» datoriilor... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2022, 16:20 (7140 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

SPORT

Victorie clară cu Modelu

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Victorie clară cu Modelu

Unirea Slobozia a pornit sâmbătă, 22 ia­nuarie 2022, suita amicalelor contra terței divizionare, Înainte Modelu. A fost un prim test în care antrenorul Adrian Mihalcea a folosit toți jucătorii pe care i-a avut la dispo­ziție, inclusiv noutățile. Firește, au absentat accidentații Alexandru Stoica și Vlad Suciu pe care, probabil, nu îi vom mai vedea în iarbă în acest sezon. Mihalcea a folosit garnituri distincte în cele două reprize.

Primul gol al lui Gulceac În prima repriză, Unirea s-a prezentat în formula Gurău (Ciupercă ’30)-Dorobanțu, Dinu, Perju, Mihai-Afalna, Cruceru-Bolohan, ... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2022, 14:05 (2578 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Victorie fără emoții

Handbal, Școala 181 București-CSM Unirea Slobozia 23-36 (11-19)

Victorie fără emoții

CSM Unirea Slobozia a reluat sezonul actual al eșalonului secund, în deplasare, în modesta sală «Iris» din București. Adversară i-a fost Școala 181, echipă care este departe de «gașca nebună» care dădea handbalului românesc, în urmă cu 8-9 ani, jucătoare precum Cioca, Dăscălete, Grigoraș, Gavrilă sau surorile Abed Kader. Din acel proiect a rămas în actualitate doar antrenorul Maximilian Gavrilă, cel care candidează pentru postul de Președinte al Federației Române de Handbal. În fine, cu un vis toți suntem datori... Cert este că, în prezent, Școala 181 are în componență și jucătoare care au terminat facultatea. Nu mai este acea ambiție tinerească, capabilă să pună probleme multora.

... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2022, 12:55 (2907 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Succes categoric cu Rovine

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja

Succes categoric cu Rovine

Recolta Gheorghe Doja, locul 8 în seria a 3-a, a disputat sâmbătă, 22 ianuarie 2022, primul joc amical din cadrul pregătirii de iarnă. Adversară i-a fost FC Rovine, locul 2 în Liga a IV-a Ialomița. Dojenii s-au impus cu 7-0 grație dublelor lui Răduca și Năstase, completate de golurile marcate de Radu, Ene și Neagu. Antrenorul Adrian Cristea a început jocul în formula Oprea-Radu, Chebac, Bucurică, Andrei-Alexe, Comșa-Răduca, Negoiu, Chiriță-Năstase. Au mai evoluat Enache, Petre, Ene, Toma, Grădinaru, Lungu, Bălan, Neagu, Popescu. Dorin Radu a fost integralist, fiind utilizat fundaș dreapta în prima repriză și mijlocaș stânga în partea secundă. Integralist a fost și Adrian Răduca, utilizat pe mai... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2022, 12:10 (3393 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Eduard Dragomir, bronz la «Naționalele» de juniori

Scrimă

Eduard Dragomir, bronz la «Naționalele» de juniori

Sala «Ana Pascu» din București a găzduit săptămâna trecută Campionatul Național de Sabie adresat juniorilor. La competiția individuală masculină au participat 53 de sabreri, printre aceștia fiind și câțiva reprezentanți ai CSM Unirea și CSS Slobozia. Dintre aceștia s-a re­marcat Eduard Dragomir, cu un parcurs foarte bun până spre ultimele faze al competiției. Eduard a trecut în Șaisprezecimi de un alt slobozean, Andrei Pietroiu de la CSS. În optimi, Dragomir a trecut de bucureșteanul Andrei Costea, cu 15-4, iar în Sferturi, de dinamovistul Rareș Dicu, cu 15-9. Ascensiunea lui Eduard Dragomir, în acest turneu, s-a oprit în Semifinale, unde a pierdut cu 13-15 în fața ieșeanului Casian Cîdu. Eduard... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2022, 10:55 (1735 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Colonie de lilieci, în sediul Poliției Orașului Țăndărei

Colonie de lilieci, în sediul Poliției Orașului Țăndărei

Trei organizații neguvernamentale au descoperit în sediul Poliției Orașului Țăndărei o colonie de lilieci. În urmă cu o săptămână, reprezentanții entităților au fost sesizați chiar de către oamenii legii și au mers pentru a ridica animalele, aflate în hibernare. Liliecii vor fi redați mediului natural.

Animalele vor ajunge în mediul natural
În urmă cu o săptămână, Biroul Poliției Animalelor, din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, a sesizat Societății Ornitologice Române faptul că în sediul Poliției Orașului Țăndărei există o colonie de lilieci. Reprezentanții... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2022, 11:00 (10019 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Costin Telehuz, propus pentru funcția de secretar de stat la Agricultură

Unul de la PSD, unul de la PNL

Costin Telehuz, propus pentru funcția de secretar de stat la Agricultură

Ambițiile liderilor politici ialo­mițeni sunt surprinzătoare. După numirea lui Cristian Corlău (PSD) ca secretar de stat la Ministerul Agriculturii, un alt ialomițean este nominalizat pentru o funcție similară. Dragoș Costin Telehuz, președintele Asociației Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice Ialomița este propunerea cu care PNL Ialomița încearcă să marcheze intrarea în politica mare. Rămâne să vedem ce se va întâmpla...

Ialomița ar putea avea doi Numirea în funcția de secretar de stat la Ministerul Agriculturii a ialomițeanului Cristian Corlău, (fost candidat PSD la Alegerile... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2022, 09:55 (13486 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Valul 5 al pandemiei de COVID-19 în Ialomița

Valul 5 al pandemiei de COVID-19 în Ialomița

Creșterea zilnică a numărului de cazuri de COVID-19 a determinat reprezentanții celor 4 spitale din județul Ialomița să ia măsuri în ceea ce privește pregătirile pentru valul 5 al pandemiei. Astfel, la nivelul fiecărui spital va funcționa un Centru de Evaluare COVID-19. Este vorba despre entități sa­nitare în care pacienții cu simptome specifice infecției provocată de SARS-CoV-2 vor fi consultați, iar în funcție de starea de sănătate vor fi internați sau tratați la domiciliu. Fiecare Centru de Evaluare COVID-19 va fi coordonat de către un medic, urmând ca în perioada următoare să se stabilească cine vor fi coordonatorii. În ceea ce privește numărul de paturi, la nivelul județului Ialomița există... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2022, 10:50 (8062 vizualizări - 1 comentariu)

REPORTAJ

«Evolution»-noua generație

«Evolution»-noua generație

Clubul de Robotică al Colegiului Național «Mihai Viteazul» din Slobozia se pregătește de un nou an competițional. Intrată în «branșă» în urma echipelor de la «A.I. Cuza» și Liceul de Arte, echipa Colegiului a trebuit să dovedească că merită atenția publicului și a sponsorilor în condițiile în care nu a participat la nicio competiție oficială. Dar profesorul de Informatică Răzvan Ionescu, mentorul clubului de Robotică, crede că nu robotul este atuul echipei: «Nu performanțele robotului contează, ci reușitele elevilor. Sunt 22 de copii care descoperă o lume întreagă prin intermediul acestui robot...».

Cei din urmă vor fi cei dintâi... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2022, 11:50 (4066 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Bursele de merit ale elevilor ialomițeni, reduse la jumătate

Bursele de merit ale elevilor ialomițeni, reduse la jumătate

Modificarea condi­țiilor privind acordarea burselor șco­lare de către Ministerul Educației lasă fără bani jumătate dintre elevii bursieri ai ju­dețului Ialomița. Cea mai im­portantă dintre acestea vizează ridicarea pragului privind me­diile în baza cărora erau acordate bursele de merit. În vechea reglementare, puteau beneficia de astfel de ajutoare financiare elevii ale căror medii generale depășeau 8,50. Potrivit noilor modificări, pragul s-a ridicat la 9,50. Anul trecut, în Ialomița, peste 3500 de elevi au beneficiat de astfel de burse. Potrivit noilor reglementări, doar 1700 dintre aceștia vor beneficia de burse de merit.

Ministerul a solicitat lămuriri... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2022, 13:40 (4673 vizualizări - 4 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Bate vântul schimbării în descentralizatele ialomițene

Bate vântul schimbării în descentralizatele ialomițene

Începutul de an 2022 creează îngrijorare în rândul directorilor de instituții des­centralizate din Ialomița. Surse politice confirmă faptul că PSD și PNL au stabilit deja zonele de control la nivelul instituțiilor deconcentrate existente. Conform unor înțelegeri de culise, respinse oficial, unii dintre directori urmează a fi schim­bați, iar în instituțiile unde există posturi de directori și directori adjuncți, con­trolul se va realiza bicefal.

Bâlciul declarațiilor publice Ialomița are peste 25 de instituții descentralizate, aflate în coordonarea Instituției Prefectului Ialomița... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2022, 09:55 (6237 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița alocă 32 milioane de lei administrațiilor locale

Consiliul Județean Ialomița alocă 32 milioane de lei administrațiilor locale

La sfârșitul lunii ianuarie 2022, administrațiile locale vor primi 32 mi­lioane de lei pentru echilibrarea bugetelor locale pentru anul 2022. Proiectul de hotărâre se află în lucru, iar banii urmează a fi utilizați în principal pentru cofinanțarea proiectelor derulate prin PNDL și pentru susținerea programelor de infrastructură locală aflate în derulare.

Administrația Pavel se grăbește Cu 3 luni mai devreme decât anul trecut, administrația Pavel anunță că va repartiza suma de 32 milioane de lei pentru susținerea programelor de infrastructură, precum și pentru cheltuieli de funcționare... [citește_tot_articolul]

20 Ianuarie 2022, 10:10 (4830 vizualizări - 2 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
289 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

ISU Ialomița: Concluziile desprinse în urma exercițiului național «PROCIV 2017»

În data de 21 aprilie a.c, la sediul Inspectoratului General pentru Situații de Urgență a avut loc o conferință de presă, în cadrul căreia au fost prezentate concluziile desprinse în urma exercițiului național ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2017, 14:40
(5376 vizualizări - 0 comentarii)


Unirea Slobozia țintește o nouă victorie. Cu optimism, spre Cernavodă!

Sâmbătă, 22 aprilie a.c., de la orele 17,00, Unirea Slobozia se confruntă în deplasare cu Axiopolis Cernavodă. Înaintea jocului, conducerea Clubului a organizat o conferință de presă la care au participat ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 21:25
(4671 vizualizări - 0 comentarii)


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Slobozia

Distrigaz Sud Rețele anunță opriri programate ale furnizării de gaz în Slobozia, luni, 24 aprilie 2017, din cauza unor lucrări la rețeaua de distribuție. Afectați de aceste reparații vor ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 19:50
(5232 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Stop violenței!

Polițiștii ialomițeni au lansat un mesaj preventiv și informativ prin care încearcă să reducă fenomenul violenței. Oamenii legii precizează faptul că violența, indiferent de formă, este nejustificată. ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 19:35
(4817 vizualizări - 0 comentarii)


Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică la Slobozia, Munteni Buzău și Traian

Enel Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în perioada 24- ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 19:25
(7107 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale ITM Ialomița

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița  a desfășurat, în trimestrul I 2017, în domeniul relațiilor de muncă, 322 de acțiuni de control  în urma cărora  au fost dispuse 472 de măsuri pentru ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 17:20
(3910 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în Cartierul Fetești-Oraș!

Pentru realizarea lucrărilor de cuplare a rețelei noi de alimentare cu apă, reabilitată prin programul POS Mediu I, la sistemul de alimentare cu apă al municipiului Fetești, SC RAJA SA este nevoită ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 14:10
(5691 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

angajăm casier
Condițiile angajării sunt
-cunoștințe operare PC: Excell Word
-experiență în domeniu, minim 3 ani
Persoanele interesate pot depune CV
la adresa de e-mail
office.ialomita@bere-băuturi.ro
Pentru detalii suplimentare
apelați tel. 0751/078.718

20 Aprilie 2017, 21:05


RAJA Constanța: Lucrări de întreținere rețele în Cartierul Fetești-Gară

Pentru executarea lucrărilor de spălare a rețelei de apă din Cartierul Fetești-Gară, din municipiul Fetești, SC RAJA SA este nevoită să furnizeze apă cu presiuni scăzute pe timpul nopții, în perioada 24-28 aprilie 2017 ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2017, 20:20
(5074 vizualizări - 0 comentarii)


Alegeri locale parțiale la Amara, Fierbinți Târg și Țăndărei-11 iunie 2017

Guvernul a stabilit în data de 11 iunie 2017 organizarea scrutinului local parțial pentru alegerea primarului în 49 de localități în care această funcție a rămas vacantă ca urmare a demisiilor unor titulari ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2017, 19:55
(7757 vizualizări - 2 comentarii)


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Slobozia

Reprezentanții Distrigaz Sud Rețele anunță faptul că vineri, 21 aprilie 2017, la Slobozia furnizarea gazelor naturale se va închide pe bulevardele Chimiei, Unirii și Matei Basarab, precum și pe strada ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2017, 19:15
(5405 vizualizări - 0 comentarii)


Braconaj piscicol în zona Fetești. A fost prins un morun de 2,3 m și 75 de kilograme!

Braconaj piscicol în zona Fetești. A fost prins un morun de 2,3 m și 75 de kilograme!

Procurorii și polițiștii din Slobozia au pus în mișcare acțiunea penală pe numele a nouă persoane din zona Fetești, sub acuzația de «braconaj». Actele de urmărire penală arată faptul că, în perioada 20 ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2017, 16:35
(11424 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Bibliotecarului», sărbătorită la Slobozia

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» organizează luni, 24 aprilie 2017, evenimentul intitulat «Ziua Bibliotecarului din România». În cadrul manifestării care se va desfășura la Slobozia, cei prezenți ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2017, 15:45
(5118 vizualizări - 1 comentariu)


SC Agromas Grup SRL

furnizor de produse
și servicii agricole

angajează
GESTIONAR DEPOZIT
Principalele responsabilități
-gestiunea stocurilor de marfă
-gestionarea documentelor
de intrare-ieșire
-verificarea calitativă și cantitativă
a mărfurilor
-recepția și livrarea mărfurilor
-participarea la inventare
Cerințe
-studii medii
-experiență în domeniu minim 1 an
-cunoștințe operare calculator
(word, excel)
-cunoștințe operare documente gestiunea materialelor
-constituie avantaj:
experiență în poziția de gestionar
Beneficii
-pachet salarial atractiv
CV-urile se pot depune la
sediul societății din Cosâmbești,
Șoseaua Slobozia-Țăndărei,
nr. 154, jud. Ialomița
sau la adresa de e-mail [email protected]

19 Aprilie 2017, 19:50


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești și Slobozia

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. Astfel, Distrigaz ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2017, 19:10
(5582 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: În luna martie 2017 s-au încasat 44,85 milioane de lei la buget

Potrivit unui comunicat de presă, «Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a încasat, în luna martie 2017, la bugetul general consolidat suma de 44,85 milioane lei». «Menționăm că, din bugetul ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2017, 16:25
(5177 vizualizări - 0 comentarii)


Hramul Mânăstirii Slobozia

În perioada 19-23 aprilie 2017, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, Episcopia Sloboziei și Călărașilor organizează o serie de manifestări cu ocazia sărbătoririi hramului «Izvorul ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2017, 10:55
(4794 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor ialomițeni în ziua de Paște

Pentru siguranța cetățenilor, în Duminica de Paște, Poliția Română a continuat acțiunile pentru prevenirea evenimentelor nedorite și pentru fluidizarea traficului și diminuarea riscului rutier. Astfel, ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2017, 10:20
(4852 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Bătrână de 78 de ani, carbonizată într-un incendiu

Casa femeii a fost cuprinsă de flăcări joi, 13 aprilie 2017, în jurul orelor 15,00, când s-a primit sesizarea la dispeceratul 112. La locul intervenției au acționat pompierii voluntari ai localității și ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 20:05
(4665 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grivița incendiu


Ialomița: 40 mc lemne, confiscați

Polițiștii de Ordine Publică din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea delictelor silvice. Astfel, în urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 18:25
(4717 vizualizări - 4 comentarii)


AJFP Ialomița: Venituri suplimentare de peste 3,256 milioane de lei

În luna martie 2017, inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița au stabilit venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de peste 3,256 milioane de lei, în urma a 56 de ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 14:40
(4435 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Exercițiu național de înștiințare, avertizare și alarmare în situații de protecție civilă-PROCIV 2017

În perioada 18-21.04.2017, în intervalul orar 10,00-15,00, se va desfășura exercițiul național de înștiințare, avertizare și alarmare în situații de protecție civilă-PROCIV 2017. Scenariul exercițiului ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 13:05
(6186 vizualizări - 1 comentariu)


Gheorghe Doja: Marfă fără documente de proveniență

Marți, 11 aprilie 2017, polițiștii au oprit pentru control în trafic, pe raza comunei Gheorghe Doja, o autoutilitară condusă de un tânăr, de 26 de ani, din județul Călărași.În urma controlului efectuat ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 12:25
(3943 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Nu au neutralizat deșeurile periculoase

Administratorii a 3 societăți comerciale de pe raza județului Ialomița sunt cercetați sub aspectul comiterii infracțiunii de neluarea măsurilor de eliminare totală a substanțelor și preparatelor periculoase ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 11:05
(3302 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA de peste 2,144 milioane de lei

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița rambursează, în luna aprilie 2017, TVA conform selecției naționale, în valoare totală de peste 2,144 milioane de lei. Suma include, în ordinea vechimii ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2017, 21:10
(4519 vizualizări - 0 comentarii)


LUNCA SRL Slobozia

comercializează
semințe porumb,
semințe floarea-soarelui

Producători: Pionner, Monsanto, KWS,
Saaten Union, Maisadour Semences,
Procera, Syngenta, Fundulea

Vinde: Fungicide și insecticide pentru
tratat semințe și culturi înființate

IMPORTANT! Posibilitate plată în rate.
Discount, în funcție de cantități
și termen de plată.

Contact: telefon 0722/771.693,
0728/960.471, telefon/fax: 0243/236.423
e-mail [email protected]
Depozit Căzănești, str. Gării
(vis a vis Depozit Cargill)

11 Aprilie 2017, 20:20


Daruri de Paști oferite de credincioșii Catedralei din Urziceni

Daruri de Paști oferite de credincioșii Catedralei din Urziceni

Ca de fiecare dată, în preajma marilor sărbători creștine, comunitatea parohială se mobilizează și, coordonați de preoții slujitori, cercetează credincioșii aflați în dificultate, aducând un strop de bucurie ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2017, 19:05
(7381 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierii din Țăndărei donează sânge

Pompierii din Țăndărei donează sânge

Acțiunea, desfășurată din proprie inițiativă, a avut loc în dimineața zilei de luni, 10 aprilie 2017, la sediul Gărzii de Intervenție, cu sprijinul caravanei mobile a Centrului Județean de Transfuzii, care ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2017, 19:15
(6011 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în scădere ușoară

La sfârșitul lunii martie 2017, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6940 șomeri, din care 1219 șomeri indemnizați, respectiv 5721 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2017, 17:05
(2616 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni ale polițiștilor de Florii

La sfârșitul de săptămână precedent, polițiștii ialomițeni au fost la datorie, pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică și prevenirea producerii oricăror evenimente negative. Au fost ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2017, 16:40
(3409 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...