Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Bate vântul schimbării în descentralizatele ialomițene

Bate vântul schimbării în descentralizatele ialomițene

Începutul de an 2022 creează îngrijorare în rândul directorilor de instituții des­centralizate din Ialomița. Surse politice confirmă faptul că PSD și PNL au stabilit deja zonele de control la nivelul instituțiilor deconcentrate existente. Conform unor înțelegeri de culise, respinse oficial, unii dintre directori urmează a fi schim­bați, iar în instituțiile unde există posturi de directori și directori adjuncți, con­trolul se va realiza bicefal.

Bâlciul declarațiilor publice Ialomița are peste 25 de instituții descentralizate, aflate în coordonarea Instituției Prefectului Ialomița... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2022, 09:55 (6237 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița alocă 32 milioane de lei administrațiilor locale

Consiliul Județean Ialomița alocă 32 milioane de lei administrațiilor locale

La sfârșitul lunii ianuarie 2022, administrațiile locale vor primi 32 mi­lioane de lei pentru echilibrarea bugetelor locale pentru anul 2022. Proiectul de hotărâre se află în lucru, iar banii urmează a fi utilizați în principal pentru cofinanțarea proiectelor derulate prin PNDL și pentru susținerea programelor de infrastructură locală aflate în derulare.

Administrația Pavel se grăbește Cu 3 luni mai devreme decât anul trecut, administrația Pavel anunță că va repartiza suma de 32 milioane de lei pentru susținerea programelor de infrastructură, precum și pentru cheltuieli de funcționare... [citește_tot_articolul]

20 Ianuarie 2022, 10:10 (4831 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Concurs cu repetiție pentru directorii școlilor din Ialomița

Nici politizarea învățământului nu mai e ce-a fost

Concurs cu repetiție pentru directorii școlilor din Ialomița

În octombrie 2021, aproximativ 60% din directorii școlilor din Ialomița nu au obținut notă de trecere la concursul organizat de Inspectoratul Școlar Județean. Potrivit Ordinului Ministerului Educației nr. 4.597/2021, instituția reia procedura în cadrul unei noi sesiuni care se va desfășura în perioada ianuarie-aprilie 2022. Primul termen scadent, cel de înscriere la concurs, este 25 ianuarie 2022.

Mitrea e generoasă Deși politizate în multe dintre cazuri, funcțiile de directori de școli nu reprezintă o sinecură atractivă pentru cadrele didactice. În aceste condiții, funcțiile neocupate... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2022, 18:20 (8422 vizualizări - 6 comentarii)

SPORT

Silaghi și Gulceac, aproape «semnați» Silaghi și Gulceac, aproape «semnați»

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Silaghi și Gulceac, aproape «semnați»

Jucătorii Unirii Slobozia au revenit la antrenamente și își doresc să continue evoluțiile bune din toamnă. Antrenorul Adrian Mihalcea pare să fi creat deja un nucleu de jucători pe placul lui și, de aceea, campania de achiziții din această iarnă va fi mult mai săracă decât de obicei. Mai mult, dacă vor gestiona corespunzător cele 3 meciuri rămase din sezonul regulat, pe ialomițeni îi va aștepta o primăvară liniștită, indiferent dacă vor merge, sau nu, în play-off. La pregătire participă și doi jucători noi care, cel mai probabil, vor parafa în curând contracte cu Unirea.

Un ardelean și un moldovean de peste Prut... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2022, 17:45 (5361 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

11 persoane, reținute de polițiștii ialomițeni în urma perchezițiilor de la Sinești și Borănești

11 persoane, reținute de polițiștii ialomițeni în urma perchezițiilor de la Sinești și Borănești

Acțiune de amploare a polițiștilor ialomițeni pe raza județelor Ialomița și Călărași. În dimineața zilei de marți, 18 ianuarie 2022, oamenii legii au descins la 19 adrese, cu scopul de a destructura o rețea infracțională specializată în furturi din depozitele marilor magazine, aflate pe raza județului Ilfov și a municipiului București. La finalul audierilor, 11 persoane au fost reținute, pentru 24 de ore, în baza ordonanțelor emise de organele judiciare.

Produse vândute pe piața neagră Surse judiciare apropiate anchetei au precizat faptul că rețeaua de hoți sustrăgea din depozitele... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2022, 17:15 (5631 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Două victorii în turneul de la Târgu Jiu

Handbal, Divizia A, CSM Unirea Slobozia

Două victorii în turneul de la Târgu Jiu

CSM Unirea Slobozia a participat, la finele săptămânii trecute, la «Cupa CSM Târgu Jiu», turneu amical desfășurat în orașul lui Brâncuși. Aici, fetele antrenate de Constantin Frâncu au disputat 3 meciuri, soldate cu două victorii și o înfrângere. Primul meci ne-a adus-o ca adversară pe colega de serie, Activ Ploiești. Jucătoarele noastre au făcut o primă repriză excelentă în fața echipei antrenate de Ghiță Irimescu, terminată cu scorul de 17-11. Slobozia a menținut distanța până în minutul 45, dar apoi, pe fondul relaxării și al manierei ciudate de arbitraj, praho­vencele s-au apropiat și, în minutul 54, au egalat la 27. În ulti­mele minute, jucătoarele noastre s-au concentrat corespunzător, iar... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2022, 13:50 (4653 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

CSM Fetești a început pregătirea

Fotbal, Liga a III-a

CSM Fetești a început pregătirea

Feteștiul fotbalistic speră în continuare că re­venirea în Liga a III-a nu este o chestiune de un singur sezon. Și de ce nu ar spera? În joc mai sunt 39 de puncte, iar cu o pregătire bine structurată și cu o campanie de achiziții inspirată, totul e posibil. Și cine poate strânge rândurile mai bine și le poate da încredere tinerilor fotbaliști feteșteni? Antrenorul Mircea Ștefan, cel care se încăpățânează să creadă în îndeplinirea obiectivului și ne declară: «Mulțu­mim autorităților locale pentru sprijinul financiar pe care ni-l acordă. Cu ajutorul dumnealor, promis în vară, sperăm să ducem la îndeplinire obiectivul, iar acesta nu poate fi altul decât salvarea de la retro­gradare. Numai ca un tot... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2022, 11:40 (7764 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Grevă de avertisment în școlile din Ialomița

Grevă de avertisment în școlile din Ialomița

Peste 1900 de profesori din județul Ialomița participă miercuri, 19 ianuarie a.c., la o grevă de avertisment. Protestul este organizat de Federația Sindicatelor Libere din Învățământ și Federația Sindicatelor din Educație «Spiru Haret» și se desfășoară în 70 din cele 92 de școli cu personalitate juridică din județul Ialomița. O acțiune similară a fost anunțată pe data de 10 ianuarie a.c., însă protestele nu s-au desfășurat în baza unei decizii luată de Simion Hăncescu, liderul Federației Sindicatelor Libere din Învățământ. La momentul repsectiv acesta a motivat că a fost nevoie de o mobilizare mai mare a cadrelor didactice. Profesorii care susțin prezentul protest reclamă subfinanțarea sistemului... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2022, 10:20 (7221 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Infrastructură de transport pentru Galați, Brăila, Ialomița și Călărași

Proiect administrativ pentru 4 județe

Infrastructură de transport pentru Galați, Brăila, Ialomița și Călărași

Județele Galați, Brăila, Ialomița și Călărași pun bazele primului proiect administrativ de anvergură regională. Acestea au constituit o Asociație de Dezvoltare Intercomunitară în vederea realizării unui coridor de transport rapid între Galați și A2. Contrubuția anuală a fiecărui județ în cadrul Asociației este de 1 milion de lei, fondurile necesare reabilitării drumurilor județene existente urmând să fie atrase din fonduri europene și guvernamentale.

Coridor de transport După 30 de ani de experiențe/improvizații administrative, administrațiile din județele Galați, Brăila, Ialomița și... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2022, 10:20 (10585 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Seminar despre arta lui Pablo Picasso la Slobozia Seminar despre arta lui Pablo Picasso la Slobozia

Seminar despre arta lui Pablo Picasso la Slobozia

Gabi Brașoveanu, unul dintre dealerii celei mai mari galerii comerciale de artă din lume-«Park West Gallery», a susțint la Slobozia un prim seminar despre istoria artei în ultimii... 30000 de ani. Săptămâna viitoare, Gabi Brașoveanu va reveni în oraș cu un nou seminar despre arta lui Pablo Picasso. «Consider că Pablo Picasso este unul dintre cei mai mari artiști ai lumii... Prima parte a seminarului meu va fi despre el! Dar elevii sunt cei care vor decide despre ce vom vorbi...» a declarat Gabi Brașoveanu.

Un seminar de excepție Casa Municipală de Cultură a găzduit în deschiderea... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2022, 12:10 (6183 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Raed Arafat a verificat activitatea serviciilor de urgență din Ialomița

Raed Arafat a verificat activitatea serviciilor de urgență din Ialomița

Șeful Departamentului pentru Situații de Urgență și secretar de stat în Ministerul Afacerilor Interne, dr Raed Arafat, a desfășurat o vizită de lucru la Slobozia. Acesta a verificat modul în care își desfășoară activitatea serviciile de urgență din județul nostru. La finalul întâlnirii cu autoritățile județene, dr Raed Arafat a promis că va sprijini demersurile inițiate în ceea ce privește dotarea Unității de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia și a Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița.

Serviciile de urgență, la raport... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2022, 18:05 (10219 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițeanul Cristian Corlău, numit secretar de stat în cadrul Ministerului Agriculturii

Ialomițeanul Cristian Corlău, numit secretar de stat în cadrul Ministerului Agriculturii

Ialomița va avea un secretar de stat în cadrul Ministerului Agriculturii și Dezvoltării Rurale (MADR). Este vorba despre Cristian Corlău, fost candidat PSD la Alegerile Locale 2020 pentru funcția de primar al localității Vlădeni. În prezent, acesta se află la conducerea filialei județene a Autorității Naționale pentru Pescuit și Acvacultură (ANPA).

Ialomița are reprezentat în MADR Potrivit informațiilor, Cristian Corlău va ocupa funcția deținută de controversatul secretar de stat Gheorghe Ștefan. Acesta s-a aflat în atenția opiniei publice după ce și... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2022, 18:20 (11190 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Complexul Bora» ar putea deveni stația de sortare a deșeurilor din Ialomița

La mâna Guvernului

«Complexul Bora» ar putea deveni stația de sortare a deșeurilor din Ialomița

Consiliul Județean Ialomița a solicitat Guvernului României, trecerea «Complexului Bora» în administrarea instituției. Proiectul de hotărâre a fost aprobat cu unanimitate de voturi de către consilierii județeni prezenți. Administrația județeană își dorește să construiască în această zonă stația de tratare mecanico-biologică a deșeurilor din județul Ialomița.

S-a schimbat schimbarea Miercuri, 12 ianuarie 2021, consilierii județeni au adoptat în cadrul unei ședințe «de îndată» un proiect de hotărâre prin care solicită Guvernului României trecerea unor bunuri imobile care compun «Complexul... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2022, 11:05 (6845 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Undă verde pentru rețeaua de canalizare din Cartierul Slobozia Nouă

Încep lucrările

Undă verde pentru rețeaua de canalizare din Cartierul Slobozia Nouă

Primăria Slobozia a semnat la sfârșitul anului precedent ordinul de începere a lucrărilor pentru sistemul de canalizare din Cartierul Slobozia Nouă. Investiția are o valoare de 7 milioane de lei și se va derula în cartierele Slobozia Nouă și Bora. Termenul estimat pentru finalizarea acesteia este vara anului 2023.

Mai bine mai târziu... Administrația din Slobozia a făcut primul pas în derularea investiției privind extinderea rețelei de canalizare în Cartierul Slobozia Nouă. Așteptată de 10 ani, investiția ar puta fi finalizată în vara anului 2023. Ordinul de începere a lucrărilor a... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2022, 10:20 (12507 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Amical cu Petrolul

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Amical cu Petrolul

Primul meci amical al Unirii Slobozia, după reunire, se va desfășura sâmbătă, 22 ianuarie 2022, când echipa-fanion a județului va întâlni Înainte Modelu. Urmează, pe 26 ianuarie a.c., un joc cu CSM Fetești, iar pe 29 ianuarie 2022, amicalul-vedetă cu Petrolul Ploiești, liderul detașat al Ligii a II-a. În perioada 31 ianuarie-11 februarie 2022, Unirea Slobozia se va deplasa pentru un cantonament la Snagov. Aici sunt programate 3 meciuri amicale cu următorii adversari: Unirea Constanța, Academica Clinceni 2 și Rapid 2. Ultimul meci de pregătire se va juca sâmbătă, 19 februarie a.c., contra Metalului Buzău. Campionatul Ligii a II-a se va relua pe 26 februarie 2022. ... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2022, 10:10 (2683 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Amicale cu Brăila și Călărași

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja

Amicale cu Brăila și Călărași

Ocupanta locului 8 în seria a 3-a a Ligii a III-a, Recolta Gheorghe Doja caută să scape de emoții privind retrogradarea la finalul sezonului. Echipa antrenată de Adrian Cristea se află la 7 puncte distanță de locul 9, ocupat de CSM Fetești, dar până la finele sezonului mai sunt de jucat 13 meciuri: 3 în sezonul regulat și 10 în play-out. Prin urmare, ca peste tot, pentru îndeplinirea obiectivului și la Doja e nevoie de întăriri. «Suntem în discuții cu mai mulți jucători dar până când acestea se vor concretiza, nu vă putem spune nimic. Vor fi, firește, și veniri, și plecări... Singurul lucru sigur este că echipa noastră se reunește pe 18 ianuarie!» a declarat antrenorul Recoltei Gheorghe Doja,... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2022, 10:05 (10297 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Șantierul pentru Pasajul de la Drajna, deschis în prezența ministrului Transporturilor

Șantierul pentru Pasajul de la Drajna, deschis în prezența ministrului Transporturilor

Lucrările pentru Pasajul peste linia de cale ferată București-Constanța, din zona localității Drajna, au început oficial marți, 11 ianuarie 2022. Deschiderea șantierului s-a făcut în prezența ministrului Transporturilor, Sorin Grindeanu. Lucrările ar trebui să se finalizeze în 24 luni, așa cum este prevăzut în contract, însă ministrul Grindeanu a dat asigurări că se vor încheia mai devreme.  Beneficiarul lucrării este Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere, iar constructorul desemnat câștigător în urma licitației publice este firma gălățeană Arcada Company.

Construcția costă 98,1 milioane de lei... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2022, 16:20 (10019 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Un copil a încercat să se sinucidă «live» pe o rețea de socializare

Slobozia: Un copil a încercat să se sinucidă «live» pe o rețea de socializare

O anchetă este în desfășurare la Poliție și Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița după ce un copil de 12 ani și-a anunțat prietenii pe o rețea de socializare că vrea să se sinucidă. Copilul s-ar fi filmat în timp ce încerca să ia un pumn de pastile, dar o colegă de clasă ar fi reușit să-l oprească să-și ducă la bun sfârșit gestul necugetat. Se pare că acest caz ar fi intrat și în atenția procurorilor Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița.

Verificările sunt în curs Din primele informații, se pare că întâmplarea s-ar fi petrecut în luna decembrie... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2022, 10:20 (8156 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Dosare DNA: Primarii Ștefan Ionescu-Valea Ciorii și Tudor Grigore-Axintele își așteaptă sentințele

Dosare DNA: Primarii Ștefan Ionescu-Valea Ciorii și Tudor Grigore-Axintele își așteaptă sentințele

În anul 2020, Direcția Națională Anticorupție finaliza cercetările în două dosare penale ce vizau infracțiuni de corupție comise de doi primari ialomițeni. Este vorba despre Ștefan Ionescu, primarul comunei Valea Ciorii, și Grigore Tudor, primarul localității Axintele. Ambele cauze au fost trimise spre judecare la Tribunalul Ialomița. Potrivit informațiilor oficiale, după mai multe termene în care sentințele au fost amânate, instanța urmează să se pronunțe în aceste cauze în a doua jumătate a lunii ianuarie 2022.

Se așteaptă deciziile judecătorilor Potrivit actelor de urmărire penală... [citește_tot_articolul]

10 Ianuarie 2022, 10:05 (10179 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

DGASPC Ialomița: O expoziție despre... copilărie

DGASPC Ialomița: O expoziție despre... copilărie

În luna decembrie 2021, Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia a fost gazda unei expoziții inedite. Aflată la a IV-a ediție, expoziția «Copilăria=bucurie, joc, nonviolență» a oferit vizitatorilor șansa de a se întâlni cu lucrările unor elevi aflați în centrele de plasament din județ. Expoziția a făcut parte din campania anuală de 19 zile dedicată prevenirii abuzurilor și violenței asupra copiilor și tinerilor, derulată de World Women Summit Fundation Geneva și Fundația Internațională a Comunităților Educative România (FICE). Această campanie s-a desfășurat în unități de învățământ preuniversitar, centre de plasament și cluburi ale copiilor. Exponatele au fost realizate de copiii din Casele... [citește_tot_articolul]

8 Ianuarie 2022, 11:50 (11401 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
302 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2010, 18:32
(8007 vizualizări - 0 comentarii)


Ziua Națională, sărbătorită prin sport la Amara

Săptămîna viitoare va avea loc la Amara «Cupa 1 Decembrie», competiție sportivă aflată la ediția a XIV-a. Acest eveniment, organizat de Consiliul Local Amara, Direcția Județeană pentru Sport și Asociația ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2010, 09:51
(11444 vizualizări - 0 comentarii)


Astra Ploiești-Unirea Urziceni 1-0: Îngenuncheați de slobozeanul Mihalcea

Astra Ploiești-Unirea Urziceni 1-0: Îngenuncheați de slobozeanul Mihalcea

Unirea Urziceni s-a prezentat la meciul cu Astra de la Ploiești îmbrăcată în galben-albastru, culorile tradiționale ale Petrolului. Senzația de afacere locală a fost dată și de prezența pe banca tehnică ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2010, 20:20
(15937 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Unirea Urziceni


Ialomița: Fără permise și beți, în trafic

Ialomița: Fără permise și beți, în trafic

Doi bărbați sînt cercetați penal pentru că au condus, băuți bine, propriile vehicule. Aceștia au fost depistați de polițiștii ialomițeni în acest week-end, unul dintre șoferi neavînd permis.
Astfel primul ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2010, 15:23
(15805 vizualizări - 0 comentarii)


68,7 milioane de lei, sprijin pentru autoritățile locale

Guvernul a aprobat, la propunerea Ministerului Administrației și Internelor, alocarea sumei de 68,7 milioane de lei pentru sprijinirea autorităților locale, a anunțat purtătorul de cuvînt al Guvernului ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2010, 14:52
(12210 vizualizări - 0 comentarii)


Sfârșit de săptămână însângerat în Ialomița: Trei morți și opt răniți în accidente

Sfîrșit de săptămînă însîngerat în Ialomița: Trei morți și opt răniți în accidente

Trei persoane și-au pierdut viața și alte opt au fost rănite în urma a 5 accidente rutiere produse în acest week-end pe arterele județului. Cele trei persoane decedate erau pietoni și s-au angajat în traversarea ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2010, 14:45
(13018 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Doar 51 de locuri de muncă vacante

Potrivit Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă, în Ialomița sînt vacante doar 51 de locuri de muncă. Dintre acestea, 11 sînt pentru absovenții cu studii superioare, 11 pentru cei cu studii medii ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2010, 14:42
(12563 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul, în atenția polițiștilor

Braconajul, în atenția polițiștilor

În noaptea de vineri spre sîmbătă, în baza unui plan de acțiune, 19/20 noiembrie a.c., polițiști din cadrul IGP și IPJ Ialomița, împreună cu reprezentanți ai AVPS Vulturul, AVPS Acvila București precum ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2010, 14:36
(17130 vizualizări - 1 comentariu)


Prefectul Teculescu mulțumește autorităților

Printr-un comunicat de presă, prefectul județului Ialomița, Mădălin Teculescu a ținut să mulțumească tuturor autorităților și reprezentanților instituțiilor pentru «profesionalismul» dovedit în gestionarea ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2010, 14:34
(11206 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: A intrat cu mașina în pod

Sîmbătă, 20 noiembrie, la Sărățeni, un autoturism a intrat într-un pod. Surprinzător, în urma impactului deosebit de violent nu s-au înregistrat victime, însă mașina a fost cuprinsă de flăcări. Pompierii ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2010, 14:24
(11724 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Doi elevi chiulangii, prinși de polițiști

Miercuri, 17 noiembrie, timp de două ore, polițiștii slobozeni au organizat o acțiune preventivă în apropierea unităților de învățămînt din municipiu. În plus, în cadrul acțiunilor au fost verificate localurile ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2010, 13:55
(12322 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Beat la volan a provocat un accident

A băut și apoi a plecat cu mașina. Și de parcă asta nu ar fi fost de ajuns, șoferul a vrut să-și etaleze pe străzile din Fetești și calitățile de vitezoman. Sfîrșitul a fost un accident rutier.
S-a întîmplat ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2010, 13:55
(12885 vizualizări - 0 comentarii)


Atenție la cîntar!

Slobozenii furați la cîntar în Piața Agroalimentară din localitate au luat atitudine! Sătui să fie înșelați de comerciați, oamenii au sesizat Poliția Municipală, în speranța sancționării agenților economici ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2010, 13:53
(11852 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: «Atelier Protejat de Tîmplărie pentru copiii instituționalizați»

Reprezentanții Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița au inaugurat miercuri, 17 noiembrie, «Atelierul Protejat de Tîmplărie pentru copiii instituționalizați». Acțiunea s ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2010, 17:21
(13196 vizualizări - 0 comentarii)


Preșcolarii Grădiniței «Junior» au donat legume pentru familii nevoiașe

Preșcolarii Grădiniței «Junior» au donat legume pentru familii nevoiașe

Două grupe de preșcolari ai Grădiniței «Junior» s-au alăturat campaniei pentru sprijinirea familiilor defavorizate, denumită strategic «Săptămîna legumelor donate». Acțiunea, cuprinsă în planul de activități ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2010, 07:22
(12389 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2010, 19:37
(7779 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2010, 19:11
(8515 vizualizări - 0 comentarii)


Evaziunea din panificație, în vizorul Gărzii Financiare

La jumătatea săptămînii trecute, joi, 11 noiembrie, Garda Financiară Secția Ialomița a demarat o serie de controale avînd ca obiectiv diminuarea evaziunii fiscale pe linia producerii și comercializării ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2010, 19:05
(16646 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Incendii în lanț

Aproximativ 15 ha de vegetație uscată au fost cuprinse de flăcări în după-amiaza zilei luni, 15 noiembrie, în apropierea gării din localitatea Platonești. Potrivit declarațiilor autorităților, cauza probabilă ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2010, 19:00
(13224 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți cu mandate, prinși la Fetești și Slobozia

Sîmbătă, 13 noiembrie a.c., ofițeri din cadrul Poliției Fetești au identificat un bărbat, de 28 de ani, din localitatea Stelnica, pe numele căruia exista un mandat de executare a pedepsei privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2010, 17:57
(16459 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Fosfat de fier de contrabandă

Vineri, 12 noiembrie a.c., în urma unui control efectuat de polițiștii din Urziceni, împreună cu comisarii Gărzii de Mediu, la o societatea comercială cu sediul în municipiu, au fost identificați 151 saci ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2010, 17:56
(14455 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiunea RIPOSTA, la final

30 infractori prinși, 3 reținuți și 360 de sancțiuni contravenționale aplicate. Acestea sînt rezultatele acțiunii RIPOSTA desfășurată în sistem integrat, în perioada 11-13 noiembrie a.c ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2010, 17:54
(12838 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 60 locuri de muncă vacante

Potrivit AJOFM, în Ialomița sînt vacante 60 locuri de muncă. Cele mai multe, 27, sînt cele pentru muncitori calificați, la mare căutare fiind șoferii și confecționerii. Alte 20 de locuri de muncă sînt pentru ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2010, 12:35
(14470 vizualizări - 0 comentarii)


Cadavrul unei femei, scos din Ialomița de pompieri

Pompierii ialomițeni au scos cadavrul unei femei din apele rîului Ialomița. Operațiunea de salvare s-a desfășurat sîmbătă, 13 noiembrie, după ce un cetățean a alertat pompierii. Bărbatul aflat în treacăt ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2010, 12:06
(11625 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: înecat Ialomița


Anunț angajare

Salon de masaj erotic din Constanța angajează fete cu aspect fizic plăcut, cu sau fără experiență, cu vîrsta între 18-30 ani.
Angajarea se face cu carte de muncă. Oferim cazare ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2010, 11:48
(7791 vizualizări - 0 comentarii)


Furau animale din două județe!

Polițiștii ialomițeni, în colaborare cu cadre ale IPJ Buzău, au reușit documentarea activității infracționale a unei grupări de hoți de animale ce acționa pe raza celor două județe. Astfel, ancheta polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2010, 20:17
(11556 vizualizări - 0 comentarii)


Sf. Gheorghe: Femeie de 55 de ani, băută la volan

Polițiștii rutieri aflați în trafic pe raza localității Sfîntu Gheorghe au oprit, joi, 11 noiembrie, pentru control, un autoturism condus de o femeie, de 55 de ani, din București. Fiindcă mirosea a băutură ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2010, 20:12
(10402 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți prinși de polițiști și nearestați de procurori

Trei tineri cu vîrste cuprinse între 20 și 21 ani, din Slobozia, au fost identificați ca fiind principalii suspecți ai unor furturi de cabluri electrice. Furtul a fost comis în noaptea de 9 spre 10 septembrie ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2010, 20:10
(14685 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: hoți Ialomița


«Riposta», acțiune de siguranță în Ialomița

În cursul zilei de joi, 11 noiembrie, polițiștii ialomițeni, în colaborare cu mai multe structuri, au desfășurat pe raza județului acțiuni de menținere a climatului de siguranță publică. Potrivit polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2010, 20:08
(15014 vizualizări - 0 comentarii)


Cetățeni străini, rezidenți ilegal în Ialomița

Reprezentanții Biroului pentru Imigrări Ialomița au descoperit la începutul acestei luni mai mulți cetățeni străini care locuiesc ilegal în România. Primul caz este cel al unei femei de cetățenie canadiană ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2010, 13:23
(13548 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...