Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Eșecuri pentru ialomițeni la finalul turului

Fotbal, Liga a III-a

Eșecuri pentru ialomițeni la finalul turului

S-a scurs deja turul sezonului regulat din Liga a III-a, cel în care echipele ialomițene nu s-au simțit tocmai bine... În ultima etapă a turului, Recolta Gheorghe Doja a sperat să-și îmbogățească zestrea de 9 puncte printr-un rezultat pozitiv, pe teren propriu, contra celor de la FC Voluntari II. Antrenorul Adrian Cristea a trimis în teren următorii jucători: Enache-Petre, Ene, Bucurică, Andrei-Alexe, Cositoru-Comșa, Negoiu (Chiriță ’67), Vasile (Anton ’74)-Năstase. În ciuda oca­ziilor avute de Recolta, scorul este deschis în minutul 29 de killer-ul ialomițenilor, Alexandru Munteanu (a marcat 3 goluri și cu Feteștiul). A urmat un alt raid ofensiv al Recoltei, încheiat cu un henț în careu al ilfovenilor... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2021, 12:40 (4816 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Pandemia de COVID-19 majorează cheltuielile Spitalului Județean Slobozia

Pandemia de COVID-19 majorează cheltuielile Spitalului Județean Slobozia

bonus: 1,3 milioane de lei pentru activitățile de vaccinare

Dincolo de eforturile medicilor de a ține în viață pacienții, lupta cu pandemia de COVID-19 este costisitoare și din punct de vedere financiar. Ministerul Sănătății a limitat finan­țarea activității spitalelor doar la fondurile prevăzute în Contractul-Cadru. Măsura determină unitățile me­dicale să nu depășească numărul de internări prevăzut în documentul oficial. Pentru a respecta decizia, cele mai multe unități medicale au limitat accesul pacien­ților non-covid care nu reprezintă urgențe me­dicale. Deși cele mai multe servicii sunt îndreptate către pacienții COVID-19, costurile spitalelor sunt însă mai mari. Pentru a putea asigura medicația și echipamentele de proecție, spitalele trebuie să cheltuie... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2021, 11:05 (5484 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Țăndărei: Trimis în judecată pentru «dare de mită»

Țăndărei: Trimis în judecată pentru «dare de mită»

Un bărbat din Țăndărei a fost trimis în judecată de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița sub acuzația  de «dare de mită». Acesta a încercat să le ofere polițiștilor care l-au oprit în trafic 50 de lire pentru că nu avea permis. Bărbatul se află sub control judiciar.

Judecat sub control judiciar Conform informațiilor oficiale, bărbatul a fost oprit pentru un control de rutină pe raza orașului Țăndărei. În momentul în care agenții i-au solicitat documentele, acesta le-a înmânat un permis de conducere provizoriu, emis de autoritățile din Marea Britanie și valabil... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2021, 14:40 (7043 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Firmele în impas financiar datorează Primăriei Slobozia 14,7 milioane de lei

Firmele în impas financiar datorează Primăriei Slobozia 14,7 milioane de lei

Fondurile din bugetul local al Sloboziei ar putea crește considerabil dacă ad­ministrația locală ar încasa banii datorați de firmele aflate în insolvență, faliment sau reorganizare. Estimările oficiale arată că Primăria Slobozia are de recuperat de la aceste societăți 14,7 milioane de lei. În unele cazuri, debitele sunt mai vechi de 10 ani.

Un demers aproape imposibil O analiză a situației financiare a Primăriei Slobozia arată că bugetul instituției s-ar putea suplimenta dacă administrația locală ar încasa banii datorați de firmele aflate în impas financiar. Estimările arată că administrația... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2021, 10:55 (13019 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Tinerii cer «Slobozia Curată»

Tinerii cer «Slobozia Curată»

La începutul lunii sep­tembrie 2021, o asociație nonguvernamentală din Slobozia și-a propus să identifice pro­blemele comunității și modalitățile de rezol­vare ale acestora. Acțiunea a constat în realizarea unui sondaj de opinie on-line la care au participat peste 200 de tineri. În urma sondajului, membrii asociației au decis să declanșeze o campa­nie de informa­re și conștientizare în me­diul on-line și în unitățile de învăță­mânt care să vizeze protecția mediului.

Nu avem grijă de mediu Prima concluzie a sondajului realizat de membrii Asociației «Interact» este că principala pro­blemă... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2021, 16:40 (4500 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Visuri edilitare de Buești

portret administrativ

Visuri edilitare de Buești

Administrația din Buești se află în pragul primelor realizări edilitare remarcabile. Nu vorbim despre apă, canal și epurare, pentru că toate comunele județului ar trebui să beneficieze de aceste facilități. La Buești se va deschide un dispensar care va avea un cabinet de Cardio­logie și unul de Stomatologie. Nu e primul din Ialomița, firește, dar merită contabilizat.

Un dispensar pentru liniștea comunei Administrația din Buești reabilitează dispensarul din Buești pentru a permite deschiderea unor cabinete medicale noi în comună. Nicolae Mihăilă, primarul localității, susține că investiția... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2021, 13:05 (8480 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Peste 175000 de români susțin proiectul PSD de plafonare a facturilor

Peste 175000 de români susțin proiectul PSD de plafonare a facturilor

În 14 zile, peste 175000 de români au semnat până acum pentru susținerea proiectului de lege depus de PSD, în Parlament, pentru plafonarea prețurilor la electricitate și gaze. Iar campania continuă. «Foarte mulți ialomițeni s-au alăturat, împreună cu alți cetățeni din toate colțurile țării, acestei campanii a noastre... Îmi exprim speranța că va fi un semnal clar pentru parlamentarii tuturor partidelor la dezbaterile din Senat. Proiectul nostru prevede plafonarea pentru 6 luni a prețurilor la energie și gaze la un nivel pe care românii să îl poată suporta!» anunță deputatul PSD Ștefan Mușoiu.

Varianta PSD... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2021, 17:10 (5348 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Slobozia permite vizitarea pacienților bolnavi de COVID-19, cu forme severe, de către un membru al familiei

Spitalul Slobozia permite vizitarea pacienților bolnavi de COVID-19, cu forme severe, de către un membru al familiei

Într-o comunicare oficială, reprezentanții Spitalului Județean de Urgență Slobozia anunță faptul că permit vizitarea pacienților infectați cu SARS-CoV-2, forme severe, de către un membru al familiei. Vizita se va realiza după un program bine stabilit și în anumite condiții.

Vizită cu declarație pe propria răspundere Potrivit comunicării oficiale, vizitarea pacienților cu forme severe de COVID-19 se va face doar în baza unui acord al bolnavului. Este permis accesul doar al unui singur membru al familiei. Vizita se va realiza doar după efectuarea triajului epidemiologic și după semnarea... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2021, 13:05 (8050 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

Nora Filipoiu, superstar la «SUPERSTAR»

Nora Filipoiu, superstar la «SUPERSTAR»

Eleonora Filipoiu are 18 ani și este noua revelație a ediției «SUPERSTAR» din 15 octombrie 2021. Este din Slobozia, a participat în 2019 la «Trofeul Tinereții» de la Amara și demonstrează că Liceul de Arte din Slobozia este o pepi­nieră de vedete. «Concursul ăsta a fost o revelație și pentru mine...» mărturisește ea cu modestie.

Nora Filipoiu vs Michael Jackson «Este prima oară când aud o femeie cântând o piesă de la Michael Jackson cu atâta poftă...» a spus Smiley după ce Nora Filipoiu a reinterpretat piesa «Billie Jean». Dar a avut dreptate doar pe jumătate. Eleonora Filipoiu nu numai... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2021, 12:10 (4776 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Raport public: COVID-19 face ravagii în Ialomița

Raport public: COVID-19 face ravagii în Ialomița

Instituția Prefectului Ialomița a organizat vineri, 22 octombrie a.c., o conferința de presă în cadrul căreia a fost prezentat bilanțul situației generate de pandemie. Conform declarațiilor subprefectului Tonița Manea, la acest moment 90% din paturile alocate pentru bolnavii de COVID-19 în Ialomița sunt ocupate. Administrația județeană face eforturi pentru achiziția a 30 concentratoare de oxigen noi care să permită extinderea numărului de paturi tip ATI. «Situația este într-o continuă dinamică... Vă asigur că toate autoritățile responsabile fac eforturi pentru a susține eforturile medicilor. Numărul celor care au decis să se vaccineze în ultimele zile a crescut semnificativ...» a precizat... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2021, 17:10 (7013 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Înființarea perdelelor forestiere, misiune imposibilă pentru autorități

Ialomița: Înființarea perdelelor forestiere, misiune imposibilă pentru autorități

În contextul schimbărilor climatice, rolul perde­lelor forestiere de protecție este primordial. Cu toate acestea, demersurile privind înființarea acestora bat pasul pe loc. În decembrie 2020, Ministerul Mediului anunța lansarea unui proiect privind înființarea unor perdele de protecție forestieră în zona Fetești-Stelnica. Cu o valoare de 3,7 milioane de lei, implementarea proiectului este în prezent blocată din cauza procedurilor de expropriere a terenurilor pe care arborii trebuie plantați. În cel mai fericit caz, lucrările de înființare ale acestor perdele forestiere vor debuta în primăvara anului 2023. În tot acest timp, nevoia de arbori de-a lungul zonelor cu risc sau pentru protecția culturilor... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2021, 10:50 (7736 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Guvernul României a oferit primăriilor din Ialomița «firimituri bugetare»

Guvernul României a oferit primăriilor din Ialomița «firimituri bugetare»

bonus: Administrația Pavel susține anularea Hotărârii de Guvern nr. 1088/6.10.2021

Scandalul național al modului în care Guvernul României a distribuit banii din Fondul de Rezervă Bugetară a cuprins și județul Ialomița. Potrivit informațiilor oficiale, primăriile din Ialomița au pri­mit cu 43,7 milioane de lei mai puțin decât au solicitat. Potrivit Prefecturii, cele 66 de primării ialomițene au cerut Guvernului României 54,5 mi­lioane de lei. În schimb, în conturile instituțiilor au intrat doar 10,2 mi­lioane de lei. Mai mult decât atât, reprezentanții aparatului central au lăsat fără bani 17 primării din județul Ialomița. Fondurile au fost alocate în baza Hotărârii Guvernului nr. 1088/6.10.2021.

Mai puțini bani în conturile primăriilor... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2021, 15:20 (5895 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia are nevoie de 14,8 milioane de lei pentru modernizarea iluminatului stradal

Slobozia are nevoie de 14,8 milioane de lei pentru modernizarea iluminatului stradal

Administrația din Slobozia a evaluat valoarea investiției în reabilitarea sistemului de iluminat public la nivelul orașului. Potrivit acestei estimări, municipiul reședință de județ are nevoie de 14,8 mi­lioane de lei pentru a moderniza și eficientiza acest sistem. Administrația Soare susține că singura soluție pentru realizarea acestei investiții o reprezintă «concesionarea sistemului de iluminat public» către o firmă dispusă să investească în acest domeniu. Această decizie ar fi trebuit luată în urmă cu 5 ani, însă fosta administrație a refuzat să demareze procedurile legale.

Adio «iluminat inteligent» pe bani europeni... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2021, 11:05 (9923 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

15 morți în 2 zile: Slobozia își îngroapă morții cu ajutorul excavatorului!

15 morți în 2 zile: Slobozia își îngroapă morții cu ajutorul excavatorului!

Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia a fost solicitată să ajute la săparea gropilor din Cimitirul Bora. Din cauza pandemiei de COVID-19, marți și miercuri, 19/20 octombrie 2021, la Slobozia au fost înmormântați 15 oameni, «groparii» cimitirului fiind depășiți de situație...

Va fi mai rău Miercuri, 20 octombrie 2021, Primăria Slobozia a solicitat DADP sprijin logistic pentru săparea gropilor în Cimitirul de la Bora. Potrivit informațiilor oficiale, în numai 2 zile au fost înmormântați 15 oameni. «Groparii» sunt depășiți de situația, iar intervenția DADP s-a dovedit absolut... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2021, 21:05 (14075 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

SPORT

Echipa de Sabie Tineret, Campioană Națională

Scrimă, CSM Unirea Slobozia

Echipa de Sabie Tineret, Campioană Națională

Sala «Ana Pascu» din București a găzduit Campionatul Național de Scrimă pe echipe adresat categoriei Tineret (sportivi sub 23 de ani). În formula George Dragomir, Răzvan Stănescu, Eduard Dragomir, Liviu Lepădătescu, echipa de sabie a CSM Unirea Slobozia a avut un parcurs excelent. Calificată direct în Sferturi, echipa ialomițeană a avut ca prim adversar pe CSM Iași. A trecut relativ ușor, cu 45-36, iar în Semifinală a dat peste altă echipă din Copou, CSS Iași. 45-38 a fost scorul care i-a dus pe sabrerii noștri în Finală, unde s-au duelat cu Dinamo București. A fost un meci încins unde, pe lângă consacrații George Dragomir și... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2021, 18:40 (3089 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Doar 40% dintre candidații înscriși au promovat concursul de directori ai școlilor ialomițene

Doar 40% dintre candidații înscriși au promovat concursul de directori ai școlilor ialomițene

Candidații înscriși la concursul pentru ocuparea funcțiilor de directori și directori adjuncți vacante din școlile din Ialomița s-au făcut de râs la proba scrisă. Doar 40% din cei 112 profesori înscriși la testare au reușit să o promoveze. Mai mult decât atât, jumătate dintre candidații care au picat dețin deja aceste funcții. La începutul anului școlar au primit ordine de detașare în interesul învățământului din partea Inspectoratului Școlar Județean Ialomița.

Proba scrisă le-a dat bătăi de cap
Anunțat încă de la jumătatea lunii septembrie, concursul pentru ocuparea funcțiilor... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2021, 13:20 (10805 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Primarii contestă Strategia de Dezvoltare a Județului Ialomița

Poveștile nu țin de cald

Primarii contestă Strategia de Dezvoltare a Județului Ialomița

Administrația județeană a organizat, la sfârșitul primei decade a lunii octombrie 2021, o serie de întâlniri consultative în care a fost prezentată Strategia de Dezvoltare a Județului Ialomița. La întâlniri au fost invitați primarii celor 66 de localități din județul Ialomița. Aceștia s-au decla­rat sceptici cu privire la șansele de implementare a Strategiei. Aceștia au susținut că locuitorii comuni­tăților pe care le reprezintă au așteptări punctuale, imediate, care nu pot aștepta implementarea unor proiecte inves­tiționale de anvergură. Reamintim că Strategia de Dezvoltare a Județului Ialomița este un document obligatoriu, realizat în vederea accesării de fonduri europene în actualul ciclu financiar... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2021, 20:05 (7190 vizualizări - 5 comentarii)

SPORT

Avem, din nou, echipă!

Handbal, Divizia A, Activ Ploiești-CSM Unirea Slobozia 21-25 (9-10)

Avem, din nou, echipă!

Noi nu ne-am propus, ca obiectiv clar, promovarea. Ei, da! Mânați de farmecul unei eventuale promovări în Ligă, antrenorul Ghiță Irimescu și coordonatorul Roxana Tabarcea au părăsit Slobozia, cu destinația Ploiești. Tocmai de aceea ne-a fost un pic teamă de meciul cu Activ Ploiești, mai ales că aveam o echipă care încă nu găsise secretul omoge­nității. Spunem «aveam» pentru că, ce s-a întâmplat duminică, în Sala Olimpia, din Ploiești, ne-a arătat că în sfârșit avem, din nou, echipă la Slobozia! «Voi nu aveți obiectiv promovarea! Atunci, de ce ne-ați încurcat pe noi, care vrem să promovăm?» întreba cineva din anturajul Ploieștiului, la finele meciului. Răspunsul s-ar găsi în jocul echipei Sloboziei... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2021, 17:25 (1838 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Bănățenii, învinși cu Greu

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Politehnica Timișoara 1-0

Bănățenii, învinși cu Greu

Unirea Slobozia venea după 6 meciuri fără victorie, iar un succes cu Timișoara era vital pentru moralul echipei. A fost un meci dificil, o bătălie crâncenă pe un teren imposibil, dar totul s-a terminat cu bine. Unirea s-a impus cu Greu. Mai exact, cu golul marcat de Răzvan Greu...

Turnir printre bălți A plouat neîncetat câteva zile, iar precipitațiile nu s-au oprit nici în timpul meciului. Așa cum se întâmplă în astfel de situații, terenul s-a umplut de bălți, iar mingea a refuzat de multe ori să le evite. Jucătorii au făcut o risipă uriașă de efort, iar ai noștri au părut că-și doresc... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2021, 15:55 (3309 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Recolta produce surpriza etapei

Fotbal, Liga a III-a

Recolta produce surpriza etapei

bonus: Feteștiul pierde pe nedrept

Echipa antrenată de Adrian Cristea avu­sese, până în etapa a 8-a, disputată sâmbătă, 16 octombrie a.c., un parcurs normal, fără surprize și dezamăgiri. Sâmbătă au jucat la Modelu, echipă care s-a întărit semnificativ în această vară și emite pretenții la locurile fruntașe. Adrian Cristea a jucat în următoarea formulă: Enache-Petre, Ene, Bucurică, Andrei-Cositoru (Manole ’90), Alexe-Comșa, Negoiu (Rusianu ’90), Vasile (Anton ’65)-Năstase (Popescu ’83). Scorul s-a deschis la mijlocul primei reprize, când Năstase a sprintat pe stânga, i-a centrat lui Ionuț Cositoru care, din 6 metri, po­ziție excelentă, nu a iertat. Același Năstase a scăpat pe stânga, din nou, 10 minute mai târziu și, cu o execuție... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2021, 15:20 (3584 vizualizări - 1 comentariu)

Vineri 26 Iun 2026
271 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

APIA: Sprijin financiar de 26,046 milioane de lei pentru crescătorii de animale

Ministerul Agriculturii și dezvoltării Rurale, prin Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură, efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor, solicitat prin cererile de plată ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2022, 11:50
(5487 vizualizări - 0 comentarii)


Smirna: Polițiștii ialomițeni, printre copii

Smirna: Polițiștii ialomițeni, printre copii

Marți, 30 august a.c., polițiștii din cadrul Compartimentului de Analiză și Prevenire a Criminalității, împreună cu polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au desfășurat în localitatea Smirna activități ...[citește_toată_știrea]

31 August 2022, 18:50
(3396 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Evenimente la Centrul Cultural «Ionel Perlea»

Vineri, 2 septembrie 2022, de la orele 13,00, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» se va vernisa expoziția artiștilor Daniela Frumușeanu, Georgeta Hlihor, Maria Manceanu Bogatu și Mihai Hlihor. În continuare ...[citește_toată_știrea]

31 August 2022, 16:55
(6113 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 19 noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 31 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29200, fiind înregistrate 19 cazuri noi față de ziua de marți, 30 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

31 August 2022, 16:45
(1893 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Sancțiuni la unitățile de învățământ

Premergător începerii anului școlar, specialiștii Inspecției de Prevenire din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița au desfășurat controale de prevenire ...[citește_toată_știrea]

31 August 2022, 16:30
(11328 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: Ședința Colegiului Prefectural

Instituția Prefectului Ialomița: Ședința Colegiului Prefectural

Miercuri, 31 august 2022, prefectul județului Ialomița a convocat ședința Colegiului Prefectural. Astfel, în cadrul ședinței, a fost adusă la cunoștință o informare privind siguranța elevilor și personalului ...[citește_toată_știrea]

31 August 2022, 15:20
(9640 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 24 de noi cazuri de COVID-19

Marți, 30 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29181, fiind înregistrate 24 de cazuri noi față de ziua de luni, 29 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

30 August 2022, 16:40
(3932 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Incendiu la o boxă din subsolul unui bloc

Două echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă pentru lichidarea unui incendiu produs la o boxă aflată la subsolul unui bloc de locuințe, în Urziceni ...[citește_toată_știrea]

30 August 2022, 15:55
(10626 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni incendiu


Accident pe Autostrada A2

Un accident soldat cu două victime s-a produs luni, 29 august a.c., în jurul orelor 14,20, pe Autostrada A2, km 144. Un echipaj de pompieri din Fetești a intervenit în scurt timp, în accident fiind implicate ...[citește_toată_știrea]

30 August 2022, 15:50
(2085 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA de peste 51,59 milioane de lei, în primele 7 luni din 2022

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile fiscal-teritoriale, a rambursat în perioada ianuarie-iulie 2022, conform selecției naționale, TVA în valoare de 51,59 milioane de ...[citește_toată_știrea]

29 August 2022, 17:50
(8506 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 29 de noi cazuri de COVID-19

Luni, 29 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29157, fiind înregistrate 29 de cazuri noi față de ziua de duminică, 28 august a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

29 August 2022, 16:25
(5075 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Gura Ialomiței

Duminică, 28 august 2022, un echipaj de pompieri din Țăndărei a intervenit la un accident rutier produs între un autoturism și o motocicletă, în comuna Gura Ialomiței. În sprijin a intervenit și un echipaj ...[citește_toată_știrea]

29 August 2022, 15:20
(7523 vizualizări - 1 comentariu)


Incendiu la o hală în Ograda, combină în flăcări la Jilavele

Trei echipaje de pompieri din Țăndărei au intervenit cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD pentru lichidarea unui incendiu produs la o hală de producție în comuna Ograda ...[citește_toată_știrea]

29 August 2022, 15:10
(4729 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Miercuri, 31 august 2021, termen limită pentru depunerea Formularului 398

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor, persoane impozabile care sunt înregistrate în România pentru utilizarea regimului special pentru vânzarea la distanță ...[citește_toată_știrea]

29 August 2022, 14:40
(5587 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Constructorii de pe Unirii au spart un hidrant

Slobozia: Constructorii de pe Unirii au spart un hidrant

În dimineața zilei de luni, 29 august 2022, constructorii care reabilitează bulevardul Unirii din Slobozia au spart un hidrant aparținând firmei Urban SA. Lucrările de execuție au fost sistate temporar ...[citește_toată_știrea]

29 August 2022, 14:20
(11763 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 12 noi cazuri de COVID-19

Duminică, 28 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29128, fiind înregistrate 12 cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 27 august a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

28 August 2022, 17:05
(2532 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 9 noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 27 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29116, fiind înregistrate 9 cazuri noi față de ziua de vineri, 26 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

27 August 2022, 16:40
(2278 vizualizări - 0 comentarii)


Iazu: Accident rutier cu patru victime

Un accident rutier s-a produs sâmbătă, 27 august a.c. în apropiere de localitatea Iazu. Din primele informații este vorba despre o mașină care s-a răsturnat în afara părții carosabile. În urma accidentului ...[citește_toată_știrea]

27 August 2022, 14:15
(7304 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Iazu accident


Agresorul medicului din Fetești, supravegheat sub control judiciar

Agresorul medicului Ioana Costandache, din cadrul Spitalului Municipal «Anghel Saligny», va fi supravegheat, sub control judiciar, pentru o perioadă de 60 de zile. Această măsură a fost dispusă de către ...[citește_toată_știrea]

26 August 2022, 18:30
(15537 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Venituri de 657,84 milioane de lei, colectate în primele 7 luni

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a colectat, în primele 7 luni ale anului 2022, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 657,84 milioane de lei, cu ...[citește_toată_știrea]

26 August 2022, 17:20
(7546 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 23 de noi cazuri de COVID-19

Vineri, 26 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29107, fiind înregistrate 23 de cazuri noi față de ziua de joi, 25 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

26 August 2022, 16:15
(3855 vizualizări - 0 comentarii)


Întâlnire cu Istoria sub patronajul Ligii Aeriene Române

În urma protocolului de colaborare între Liga Aeriană Romană și Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița, în data de 21 august a.c., 16 beneficiari ai Centrului de Plasament ...[citește_toată_știrea]

25 August 2022, 17:15
(7964 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 30 de noi cazuri de COVID-19

Joi, 25 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29084, fiind înregistrate 30 de cazuri noi față de ziua de miercuri, 24 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

25 August 2022, 16:15
(5691 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Restituirea taxei auto

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomita informează contribuabilii care au achitat taxele auto (taxa specială, taxa pentru emisiile poluante, timbrul de mediu) și care nu au beneficiat de restituire ...[citește_toată_știrea]

25 August 2022, 12:30
(7016 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: În iulie 2022, s-a rambursat TVA de peste 14,73 milioane de lei

Prin structurile sale fiscal-teritoriale, Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a rambursat în iulie 2022, conform selecției naționale, TVA în valoare de 14,73 milioane de lei, cu 9,49 milioanei ...[citește_toată_știrea]

25 August 2022, 12:15
(19364 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 31 de noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 24 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29054, fiind înregistrate 31 de cazuri noi față de ziua de marți, 23 august a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

24 August 2022, 16:40
(2546 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 5 incendii în 24 de ore

În cursul zilei de luni, 22 august 2022, pompierii ialomițeni au raportat 5 intervenții pentru stingerea unor incendii pe teritoriul județului Ialomița. Primul dintre acestea a fost stins în satul Piteșteanu ...[citește_toată_știrea]

23 August 2022, 17:50
(6481 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accident cu 3 autoturisme pe A2

O intervenție soldată cu victime a avut loc luni, în jurul orei 8,00, pe Autostrada A2, la km 156. Două echipaje din cadrul Stației de Pompieri Fetești au intervenit la un accident rutier produs între ...[citește_toată_știrea]

23 August 2022, 17:40
(10372 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 38 de noi cazuri de COVID-19

Marti, 23 august a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29023, fiind înregistrate 38 de cazuri noi față de ziua de luni, 22 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

23 August 2022, 17:20
(6230 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 25 august 2022, termenul de depunere a unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că joi, 25 august 2022, este termenul de depunere a următoarelor declarații, pentru perioada de raportare încheiată: Formularul ...[citește_toată_știrea]

23 August 2022, 16:45
(7466 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...