Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Senatorul AUR Rodica Boancă s-a îndrăgostit. De tribuna Parlamentului!

Senatorul AUR Rodica Boancă s-a îndrăgostit. De tribuna Parlamentului!

Săptămâna trecută, senatorul AUR Rodica Boancă a simțit nevoia să facă publică activitatea sa parlamentară din ultimele 5 luni. Pardon, din primele, că doamna Boancă mai are cel puțin 3 ani de mandat. Curioși de nevoie, am accesat link-ul și am descoperit că doamna senator ne-a redirecționat, de fapt, către site-ul Senatului României. Nu insistăm, că nu e cazul... Și, oricum nu e vina doamnei senator că noi am ales să ne flagelăm inutil neuronul din dotare. Ce merită însă remarcat la activitatea din cele 5 luni de Parlament ale doamnei Rodica Boancă este apetența domniei sale pentru «luările de cuvânt». Conform contorizării rea­lizate de Senat, doamna Boancă a vorbit de la tribuna Parlamentului... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2021, 15:10 (5986 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

3 milioane de euro pentru «gestionarea situațiilor de criză»

La Spitalul Județean de Urgență Slobozia

3 milioane de euro pentru «gestionarea situațiilor de criză»

La fel ca toate spitalele din România, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a învățat din mers cum să gestioneze criza sanitară provocată de noul Coronavirus. Analiza anului pandemic scoate în evidență faptul că cel mai mare spital din județul Ialomița a făcut față provocărilor pe care le-a întâmpinat. Pentru a putea fi pregătit în fața unor situații similare, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a elaborat un amplu proiect ce are ca obiectiv principal «managementul situațiilor de criză». Valoarea proiectului este de 3 milioane de euro, finanțarea urmând să fie asigurată din bugetul Uniunii Europene.

Măsuri pentru gestionarea crizelor sanitare... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2021, 10:50 (5572 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

În ferma Telehuz Agriserv SRL Mărculești: «Ziua Grâului Bărăgan», la prima ediție

Asociația Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice (ACCPT) și Asociația Producătorilor de Porumb din România (APPR), împreună cu partenerul principal ADAMA au organizat miercuri, 9 iunie 2021, prima ediție «Ziua Grâului Bărăgan/Lotul Olimpic al Fermierilor». Evenimentul a fost susținut de ADAMA, partenerul principal în cadrul acestui proiect. «Este o întâlnire fără oficialități, doar pentru noi, fermierii!» a declarat în deschiderea festivităților Costin Telehuz, președinte al Asociației Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice.

Mărculești, «buricul» grâului în 2021
Peste... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2021, 19:05 (6569 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Un polițist ialomițean a fost amendat și lăsat fără permis de colegii de la Rutieră

Aflat în «misiune specială»

Un polițist ialomițean a fost amendat și lăsat fără permis de colegii de la Rutieră

În urmă cu o săptămână, chemat de acasă pentru a participa la un flagrant, un ofițer din cadrul Serviciului de Investigații Criminale al Inspec­toratului de Poliție al Județului Ialomița a fost lăsat fără permis și amendat de către colegii săi din ca­drul Serviciului Rutier Ialomița. Omul legii a fost surprins conducând în lo­calitate cu 145 km/h și a motivat că se grăbea pentru a participa la misiunea care i-a fost în­credințată. Cazul a intrat și în atenția conducerii IPJ Ialomița care a stabilit că agenții din cadrul Serviciului Rutier au acționat în mod corespunzător. Mai mult, po­lițistului i s-a reproșat faptul că a plecat într-o «mi­siune specială» cu un alt automobil decât autospecialele... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2021, 20:20 (19737 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

ANIF caută un director pentru Filiala Teritorială din Ialomița

ANIF caută un director pentru Filiala Teritorială din Ialomița

La sfârșitul acestei luni, Filiala Teritorială de Îmbună­tățiri Funciare Ialomița, din cadrul Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare (ANIF), ar putea avea un nou director. ANIF a scos la concurs postul de director al filialei pe care o coordonează în județul nostru și a validat dosarele a doi candidați. Pentru a fi considerați «admiși», aceștia trebuie să obțină nimim 70 de puncte la proba scrisă. Sorin Fuerea, actualul director, nu se numără printre aceștia întrucât nu deține studiile necesare pentru a participa la testare.

De la București, la Slobozia Consilier județean din partea... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2021, 18:40 (5241 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

HCM Slobozia se dizolvă în CSM Unirea Slobozia

Handbal

HCM Slobozia se dizolvă în CSM Unirea Slobozia

În 2017, o dată cu venirea la cârma orașului a primarului Adrian Mocioniu, Secția Handbal se desprindea de CSM Unirea, fiind creată AHCM (Asociația Handbal Club Municipal) Slobozia. CSM păstra, în mod simbolic, doar o grupă de minihandbal. Au trecut 4 ani, cu bune și rele. A trecut un nou rând de Alegeri, iar de la cârma orașului, primarul Dragoș Soare hotărăște revenirea echipei de handbal a orașului sub umbrela CSM Unirea Slobozia. Nu știm câte beneficii va aduce această revenire, dar ne uităm în jur și, observând că în București, Râmnicu Vâlcea, Buzău, Bistrița, Craiova sau Slatina echipele de handbal aparțin cluburilor sportive municipale, putem concluziona că ar fi varianta corectă de funcționare... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2021, 17:05 (8111 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Pe 30 iunie 2021, amical cu Dinamo

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Pe 30 iunie 2021, amical cu Dinamo

Mai puțin de două săptămâni ne despart de startul Ligii secunde, programat pe 31 iulie 2021. Deși timpul presează, încă nu se știe concret ce sistem competițional va fi implementat și ce echipe vor intra în competiție. În privința sistemului competițional, majoritatea echipelor din Liga a II-a, incluzând-o și pe Unirea Slobozia, vor să se joace clasic, tur-retur, rezultând un total de 38 de jocuri. Dinspre Federație, via presa centrală, răzbate zvonul că s-ar dori repetarea experimentului din sezonul trecut, cu un singur tur, urmat de play-off și play-out. A fost, ce-i drept, un campionat care ne-a ținut cu sufletul la gură până în ultima clipă, atât la promovare, cât și la retrogradare. În con... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2021, 14:40 (4609 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Perdea forestieră de protecție transformată în mormane de moloz

S-a întâmplat la Slobozia

Perdea forestieră de protecție transformată în mormane de moloz

Mormane de moloz depozitate necorespun­zător au fost descoperite de Primăria Slobozia, Garda de Mediu Ialomița, Garda Forestieră și Direcția Silvică Ialomița în timpul unui control efectuat în urmă cu două săptămâni în zona perdelei forestiere de protecție care se înve­cinează cu DN2A și Restaurantul Privi­ghetoarea. În trecut, în aceeași zonă au fost efectuate defrișări. Lucrările de defrișare au început în urmă cu 3 ani, iar obligația legală a celor care dețin supra­fețe forestiere era să le reîmpădurească. În timpul controlului, deșeurile provenind din construcții au fost desco­perite pe o suprafață de 1,34 ha. Potrivit legii, pe acest teren ar fi trebuit să existe arbori tineri și nu mormanele... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2021, 12:10 (5527 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Criză de personal în Centrele DGASPC Ialomița

Criză de personal în Centrele DGASPC Ialomița

O analiză a activității Cen­trelor prin intermeidul cărora Direcția de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița oferă servicii medicale arată că aceste unități au nevoie de personal specializat pentru a-și desfășura activitatea în cele mai bune condiții. Oficialii instituției susțin că, în ciuda numărului limitat al resurselor umane, nu au fost sesizate probleme în privința îndeplinirii obiectivelor.

Se caută soluții În toate cele peste 20 de Centre pe care Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița le adminis­trează există 436 de posturi din care... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2021, 15:35 (5911 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiție ratată la stația de tratare a apei din Slobozia

La o lună distanță de rezilierea contractului

Investiție ratată la stația de tratare a apei din Slobozia

bonus: Consiliul Județean Ialomița, 70% din Urban SA Slobozia

Primarul Dragoș Soare a anunțat public că nu va mai prelungi contractul de lucrări pentru fina­lizarea stației de tratare a apei din Slobozia. «Dacă până la finalul lunii nu se execută lucrările restante, contractul nu va mai fi prelungit! Le-am prelungit de 3 ori contractul și n-au trimis un om în șantier de mai bine de 6 luni...» a declarat primarul Sloboziei. Conform informațiilor oficiale, contractul încheiat cu firma SIA Dynamic Solution SRL din Craiova a expirat în luna mai 2021 și a fost prelungit cu încă o lună. Valoarea investiției, inițiată în august 2019 se ridică la 7,84 milioane de lei.

O decizie fără precedent... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2021, 11:05 (8376 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

DSP Ialomița verifică firmele care oferă mese calde nevoiașilor

DSP Ialomița verifică firmele care oferă mese calde nevoiașilor

Direcția de Sănătate Publică Ialomița desfășoară în această perioadă un control la agenții comerciali înscriși în programul guvernamental prin care li se acordă o masă caldă persoanelor defavorizate. În urma verificărilor, inspectorii DSP au descoperit mai multe nereguli cu privire la maniera în care firmele oferă mâncarea beneficiarilor. Astfel, a fost aplicată și o sancțiune contravențională.

180 de lei/lună pentru o masă caldă
Prin Schema Națională de Sprijin pentru Persoanele Vârstnice și pentru Persoanele fără Adăpost (SNSPVPA), adoptată de Guvernul României, au fost emise... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2021, 16:20 (4537 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Strategia de dezvoltare a județului Ialomița 2021-2027 costă 2,2 milioane de lei

Consiliul Județean Ialomița o ia de la capăt

Strategia de dezvoltare a județului Ialomița 2021-2027 costă 2,2 milioane de lei

Administrația jude­țeană a declanșat o campanie publică de implicare a agenților econo­mici și cetățenilor în procesul de elaborare a Strategiei de Dezvoltare a Județului Ialomița pentru perioada 2021-2027. Site-ul oficial al instituției so­licită implicarea publicului în acest proces declarat drept «vital» pentru dezvoltarea ju­dețului în următorii ani. Valoa­rea acestei Strategii este de 2,2 milioane de lei, iar firma prin care se deru­lează procesul de elaborare a documentației este Civitta Stra­te­gy&Consulting. Termenul limită pentru completarea chestionarelor este 25 iunie 2021.

O campanie administrativă unică... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2021, 12:25 (3985 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

DDB Ialomița, până la moarte!

DDB Ialomița, până la moarte!

Li s-a furat echipa. Nu s-au dat bătuți! Li s-au furat visele. Și-au făcut altele, mai frumoase! Li s-a furat primul loc în Ligă. Nu le-a păsat! Sunt mii în toată țara. Și 70 în Ialomița! Sunt «Doar Dinamo București», prima asociație a suporterilor înființată pentru a salva o echipă. Iar determinarea lor pare imposibil de înțeles: «Luptăm pentru supraviețuirea ei. Și chiar dacă ajunge în D, tot echipa noastră rămâne. Suntem câini până la moarte!».

Frumoșii nebuni ai micilor orașe
Au sediul pe Brăilei, la intersecția cu strada Independenței. Și zilele astea așteaptă banner-ul pe... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2021, 13:40 (6980 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Programul «ELENA» a făcut primul pas în Ialomița

Investiții de 17 milioane de euro

Programul «ELENA» a făcut primul pas în Ialomița

Consiliul Județean Ialomița a aprobat în ședința ordinară din 28 mai 2021 asocierea cu 23 de administrații locale în vederea participării jude­țului Ialomița în cadrul Pro­gramului «South-Muntenia Energy Efficency for Public Buildings Investment Programme», finanțat în cadrul Programului «ELENA-European Local Energy Assistance». Programul «ELENA» este gestionat de Banca Europeană de Inves­tiții, fiind conceput pentru a facilita demararea inves­tițiilor în domeniul eficienței energetice și al energiilor din surse regene­rabile. În cadrul acestui Proiect urmează a fi reabilitate 45 de clădiri aparținând administrațiilor locale și unităților școlare din județul Ialomița. Valoarea estimată a acestor... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2021, 17:40 (5662 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Medicii veterinari din Ialomița își cer drepturile în instanță

Proces colectiv la Tribunalul Ialomița

Medicii veterinari din Ialomița își cer drepturile în instanță

Medicii veterinari din Ialomița dau în judecată Autoritatea Națio­nală Sanitar Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor, reprezentată la nivel local de Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, solicitând plata celor 10 mii de lei/cabinet promiși de stat. Potrivit actelor normative prin care este prevăzută această reglementare, sumele se acordă medicilor veterinari care au încheiate contracte de concesiune cu ANSVA și care au împuternicire pentru efectuarea acțiunilor sanitar-veterinare publice.

Se așteaptă decizia judecătorilor Acordarea celor 10 mii... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2021, 13:40 (4491 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița salvează Infrastructură Drumuri și Poduri SA

Încă o dată

Consiliul Județean Ialomița salvează Infrastructură Drumuri și Poduri SA

Vineri, 28 mai 2021, s-a desfășurat ședința ordinară a Consiliului Județean Ialomița. Printre proiectele de hotărâre care ar putea suscita interesul opiniei publice se numără și cel pri­vind participarea Consiliului Județean la ma­jorarea capitalului social al Infrastructură Drumuri și Poduri SA. Valoarea acestei majorări de capital este de 1,7 milioane de lei, iar banii vor fi utilizați pentru achiziția de utilaje necesare desfășurării activității firmei. Decizia de majorare a capitalului social s-a făcut în urma efectuării «testului investitorului privat prudent».

Încă 1,7 milioane de lei... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2021, 10:55 (9518 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Penitenciarul Slobozia se alătură campaniei naționale de vaccinare anti-COVID-19

Penitenciarul Slobozia se alătură campaniei naționale de vaccinare anti-COVID-19

bonus: Noi decizii ale Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița

De mai bine de o lună, Pe­niten­ciarul Slobozia susține campania națională de vaccinare anti-COVID-19. Datele arată că peste 280 de persoane private de libertate au fost imunizate cu cel puțin o doză până în prezent. Vaccinurile administrate sunt produse de companiile Pfizer, AstraZeneca și Johnson&Johnson.

Deținuții au spus «DA!» vaccinării În urma demersurilor făcute de Administrația Penitenciarului Slobozia, echipele de medici din cadrul Centrului de Vaccinare «Răsărit în Amurg» au preluat și Centrul din cadrul Penitenciarului Slobozia. Astfel, în funcție de solicitări, cadrele... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2021, 14:55 (4651 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia va cheltui 17 milioane de lei pentru finalizarea parcării subterane

Mult a fost, destul a mai rămas

Slobozia va cheltui 17 milioane de lei pentru finalizarea parcării subterane

bonus: Administrația Soare are nevoie de surse noi de venit

Consiliul Local Slobozia a aprobat joi, 27 mai 2021, un studiu de fezabilitate care va permite finalizarea lucrărilor la parcarea subterană din Piața Revoluției. Valoarea lucrărilor este estimată la 17 milioane de lei, iar termenul de exe­cuție va fi de 9 luni de la debutul lucrărilor. Reamintim că inves­tiția din centrul Slobo­ziei a fost demarată în anul 2014 și a intrat în conservare în 2019...

După 2 ani de așteptare La 2 ani de la intrarea în conservare a șantierului din Piața Revoluției, administrația locală reia demersurile de finalizare a acestei investiții. Joi, 27 mai 202... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2021, 11:10 (4130 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

RAJA SA Constanța revine în Ialomița cu un nou Masterplan

RAJA SA Constanța revine în Ialomița cu un nou Masterplan

RAJA SA Constanța a propus autorităților județene din Ialomița un nou Masterplan pentru reabilitarea sectorului de apă și apă uzată. Informația a fost făcută pu­blică la nivelul Consiliului Județean Ialomița de către administratorul public al județului, Alexandru Potor: «Acest Masterplan trebuie să fie aprobat de către Consiliul Județean Ialomița... Deci noi adoptăm, practic, decizia finală! Și tot noi decidem dacă ceea ce conține acest Masterplan este în folosul ialomițenilor sau nu...».

O nouă oportunitate investițională RAJA SA Constanța propune pentru a patra oară administrației... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2021, 18:20 (4596 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Administrația Soare face curat în ograda Primăriei Slobozia

Organigramă nouă în luna iunie

Administrația Soare face curat în ograda Primăriei Slobozia

La jumătatea lunii mai a.c., în cadrul unei ședințe săptămânale interne, primarul Dragoș Soare ar fi declarat că «nu va mai lucra cu șefii departamentelor Primăriei...». Edilul a nominalizat șase nume de șefi care urmează să fie înlocuiți în următoarea perioadă. Printre aceștia s-ar număra directorul economic Adrian Trifan, șeful Servi­ciului Urbanism, Alexandru Ambruș și șefa Serviciului Programe și Strategii de Dezvoltare Locală, Alina Ciobanu. Primarul Dragoș Soare a refuzat să comenteze oficial informațiile. «Vom avea o nouă organigramă în luna iunie... E tot ce pot să vă spun în acest moment!» a declarat Dragoș Soare pentru ziarul nostru.

Curățenie în ograda lui Soare... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2021, 13:40 (14294 vizualizări - 33 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
297 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Beți la volan

Cinci ialomițeni, cu vârste cuprinse între 23 și 43 de ani, au fost depistați de polițiștii rutieri în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice, deși au consumat anterior băuturi alcoolice. ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2019, 18:10
(4550 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Hoț din locuințe, identificat de polițiști

Miercuri, 16 ianuarie a.c., polițiștii din Urziceni au identificat un bărbat de 28 ani bănuit de săvârșirea de infracțiuni de «furt calificat». La data de 11 ianuarie a.c., Poliția a fost sesizată de o ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2019, 18:40
(5382 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestat pentru «tâlhărie»

Miercuri, 16 ianuarie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au reușit identificarea unui tânăr, de 21 de ani, din județul Bacău, pe numele căruia Judecătoria Onești a emis un ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2019, 18:25
(6184 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Beți la volan

Miercuri, 16 ianuarie a.c., polițiștii rutieri au depistat doi bărbați de 22, respectiv 51 de ani, ambii din Țăndărei, în timp ce conduceau pe drumurile publice, deși anterior consumaseră băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2019, 18:15
(5027 vizualizări - 0 comentarii)


Braconaj piscicol la Valea Ciorii

Miercuri, 16 ianuarie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Platonești au depistat, pe raza comunei Valea Ciorii, doi tineri de 15, respectiv 18 ani, din localitate, în timp ce în timp ce ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2019, 18:10
(4998 vizualizări - 0 comentarii)


Furturile de lemne, în atenția polițiștilor ialomițeni

Marți, 15 ianuarie a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale din silvicultură. Astfel, pe parcursul derulării activităților ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2019, 10:10
(4593 vizualizări - 0 comentarii)


Angajări din sursă externă la IPJ Ialomița

Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița i-au fost repartizate 2 posturi pentru încadrare din sursă externă, existente în statele de organizare ale IPJ Ialomița, prin modalitatea încadrării directe ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2019, 18:35
(6980 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC Agromas Grup SRL
furnizor de produse și servicii agricole
cu sediul în Cosâmbești-Ialomița
angajează
ȘOFER AUTOCAMION-2 (două) posturi
Cerințe
-studii medii
-permis de conducere categoria B, C+E
-experiență în conducerea
autocamioanelor >3,5 to min. 1 an
-fără cazier judiciar
-atestat valabil de șofer profesionist
transport marfă
-atestat valabil ADR
-capacitate de organizare și planificare
-punctualitate, seriozitate
și responsabilitate
-avize medicale și psihologice valabile
-transport intern
Responsabilități
-participă la operațiunile de încărcare
și descărcare a autovehiculului
Beneficii
-pachet salarial atractiv
-card analize medicale
-telefon
CV-urile se pot depune atât
la sediul din Cosâmbești
cât și la următoarea adresă de
email [email protected]
Relații se pot obține
la telefon 0749/082.231

15 Ianuarie 2019, 17:35


ANOFM: Locuri de muncă în agricultură-Spania

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă, prin intermediul Serviciului EURES din cadrul AJOFM Ialomița, promovează oferta unui angajator din Spania, de 50 locuri de muncă în agricultură la recoltarea ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2019, 17:30
(5161 vizualizări - 1 comentariu)


Accident la Slobozia produs de neacordarea de prioritate

Luni, 14 ianuarie 2019, pe raza municipiului Slobozia s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. În timp ce un bărbat, de 52 ani, din Țăndărei, conducea un autoturism pe DN2A nu a acordat ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2019, 17:25
(5760 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: La volan, fără permis și cu mașina neînmatriculată

Un tânăr de 25 de ani, din Grivița, a fost depistat de polițiști în timp ce conducea un autoturism pe raza localității Amara, fără a poseda permis de conducere. Iar un alt conducător auto în vârstă de ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2019, 17:15
(5909 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «15 ianuarie-Ziua Culturii Naționale»

Marți, 15 ianuarie a.c., elevii de la Școala Gimnazială nr. 5 Slobozia Nouă,  coordonați de învățătorul Fănica Damian, au participat la activitatea cu tema «15 ianuarie-Ziua Culturii Naționale». Părintele ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2019, 17:05
(5817 vizualizări - 1 comentariu)


Accidente la Giurgeni și Gura Ialomiței

În perioada 11-13 ianuarie 2019, pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente rutiere soldate cu rănirea a două persoane. Primul accident s-a produs pe raza localității Giurgeni unde un bărbat ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2019, 11:40
(5993 vizualizări - 0 comentarii)


Produse contrafăcute identificate la Fetești

În perioada 11-13 ianuarie 2019, polițiștii au efectuat controale la mai mulți agenți economici de pe raza județului Ialomița pe linia prevenirii și combaterii ilegalităților din domeniul protecției mărcilor ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2019, 11:25
(4468 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Sâmbătă, 12 ianuarie 2019, polițiștii slobozeni au depistat un ialomițean, de 45 de ani, în timp ce transporta, cu ajutorul unui autoturism, aproape 40 kg de pește din speciile caras, crap, ten și sânger ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2019, 11:10
(5020 vizualizări - 0 comentarii)


Delictele silvice, în atenția polițiștilor ialomițeni

Miercuri, 9 ianuarie a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale din silvicultură. Astfel, pe timpul acțiunilor ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2019, 17:05
(4392 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat pentru «sechestrare de persoane» și «tâlhărie»

Marți, 8 ianuarie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au reușit să identifice un bărbat, de 45 ani, din Fetești, pe numele căruia Curtea de Apel București a emis un mandat ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2019, 19:25
(6606 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism căutat de autoritățile engleze, găsit la Fetești

Un autoturism căutat pentru confiscare de autoritățile engleze a fost depistat de polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale Ialomița. Polițiștii au identificat un autoturism ce aparținea ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2019, 19:15
(5363 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: A condus cu permisul suspendat

Marți, 8 ianuarie a.c., un tânăr de 20 ani a fost depistat de către polițiștii rutieri în timp ce conducea un autoturism pe raza localității Gheorghe Doja, deși avea acest drept suspendat. Polițiștii au ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2019, 19:10
(4720 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Fetești și Gârbovi

Serviciul Poliției Rutiere Ialomița informează faptul că luni, 7 ianuarie 2019, pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente rutiere soldate cu victime. Primul eveniment a fost înregistrat pe raza ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2019, 19:10
(5565 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Beat la volan și fără permis

Luni, 7 ianuarie a.c., polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul că pe raza municipiului Slobozia s-a produs un eveniment rutier soldat cu pagube materiale. Ajunși la locul evenimentului, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2019, 18:05
(5007 vizualizări - 0 comentarii)


Taximetrist din Ialomița, înjunghiat la Cilibia-Buzău

Sâmbătă, 5 ianuarie 2019, polițiștii au fost alertați cu privire la faptul că un taximetrist din Ialomița a fost înjunghiat pe raza localității Cilibia, județul Buzău. Bărbatul în cauză ar fi luat un client ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2019, 15:50
(5043 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 5,35%-rata șomajului în luna noiembrie 2018

La sfârșitul lunii noimebrie 2018, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 5063 șomeri (din care 2175 femei), rata șomajului fiind de 5,35%. Comparativ ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2019, 14:20
(4489 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Batrân de 78 de ani, carbonizat în propria casă

Amara: Batrân de 78 de ani, carbonizat în propria casă

Flăcările au cuprins locuința unui bătrân din orașul Amara în data de 30.12.2018, fiind observate de vecini în jurul orelor 21,00. Aceștia au alertat pompierii, care s-au deplasat la eveniment cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2019, 16:05
(5869 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Patru persoane au fost rănite într-un accident rutier

Slobozia: Patru persoane au fost rănite într-un accident rutier

Pompierii gărzii de intervenție Slobozia și paramedicii SMURD au intervenit în seara zilei de joi, 20 decembrie 2018, pentru a acorda îngrijiri medicale victimelor unui accident rutier produs la intersecția ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2018, 21:17
(7311 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Marți, 18 decembrie a.c., polițiștii au depistat doi bărbați de 50, respectiv 63 de ani, care conduceau autovehicule pe drumurile publice, deși au consumat anterior băuturi alcoolice. Șoferii au fost testați ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2018, 18:50
(3905 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor

Marți, 18 decembrie a.c., polițiștii din Țăndărei au depistat un ialomițean, de 51 de ani, în timp ce transporta cu un autoturism aproape 150 kg de pește din specia fitofag, pentru care nu deținea documente ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2018, 18:45
(5088 vizualizări - 0 comentarii)


Cantități de legume fără acte, confiscate de polițiștii ialomițeni


Marți, 18 decembrie a.c., polițiștii de Investigare a Criminalității Economice au efectuat acțiuni de verificare la mai mulți agenți economici de pe raza județului Ialomița, privind modul de aprovizionare ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2018, 18:40
(5754 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Brazi confiscați de polițiști

Având în vedere specificul perioadei și apropierea Sărbătorii Crăciunului, polițiștii ialomițeni au intensificat activitățile de control pentru asigurarea legalității depozitării, transportului și comercializării ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2018, 19:10
(3831 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Tovărășia și Slobozia

Serviciului Poliției Rutiere Ialomița informează faptul că sâmbătă, 15 decembrie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente rutiere soldate cu victime. Primul eveniment a fost înregistrat ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2018, 14:20
(4344 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...