Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

În ferma Telehuz Agriserv SRL Mărculești: «Ziua Grâului Bărăgan», la prima ediție

Asociația Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice (ACCPT) și Asociația Producătorilor de Porumb din România (APPR), împreună cu partenerul principal ADAMA au organizat miercuri, 9 iunie 2021, prima ediție «Ziua Grâului Bărăgan/Lotul Olimpic al Fermierilor». Evenimentul a fost susținut de ADAMA, partenerul principal în cadrul acestui proiect. «Este o întâlnire fără oficialități, doar pentru noi, fermierii!» a declarat în deschiderea festivităților Costin Telehuz, președinte al Asociației Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice.

Mărculești, «buricul» grâului în 2021
Peste... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2021, 19:05 (6567 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Un polițist ialomițean a fost amendat și lăsat fără permis de colegii de la Rutieră

Aflat în «misiune specială»

Un polițist ialomițean a fost amendat și lăsat fără permis de colegii de la Rutieră

În urmă cu o săptămână, chemat de acasă pentru a participa la un flagrant, un ofițer din cadrul Serviciului de Investigații Criminale al Inspec­toratului de Poliție al Județului Ialomița a fost lăsat fără permis și amendat de către colegii săi din ca­drul Serviciului Rutier Ialomița. Omul legii a fost surprins conducând în lo­calitate cu 145 km/h și a motivat că se grăbea pentru a participa la misiunea care i-a fost în­credințată. Cazul a intrat și în atenția conducerii IPJ Ialomița care a stabilit că agenții din cadrul Serviciului Rutier au acționat în mod corespunzător. Mai mult, po­lițistului i s-a reproșat faptul că a plecat într-o «mi­siune specială» cu un alt automobil decât autospecialele... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2021, 20:20 (19729 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

ANIF caută un director pentru Filiala Teritorială din Ialomița

ANIF caută un director pentru Filiala Teritorială din Ialomița

La sfârșitul acestei luni, Filiala Teritorială de Îmbună­tățiri Funciare Ialomița, din cadrul Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare (ANIF), ar putea avea un nou director. ANIF a scos la concurs postul de director al filialei pe care o coordonează în județul nostru și a validat dosarele a doi candidați. Pentru a fi considerați «admiși», aceștia trebuie să obțină nimim 70 de puncte la proba scrisă. Sorin Fuerea, actualul director, nu se numără printre aceștia întrucât nu deține studiile necesare pentru a participa la testare.

De la București, la Slobozia Consilier județean din partea... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2021, 18:40 (5241 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

HCM Slobozia se dizolvă în CSM Unirea Slobozia

Handbal

HCM Slobozia se dizolvă în CSM Unirea Slobozia

În 2017, o dată cu venirea la cârma orașului a primarului Adrian Mocioniu, Secția Handbal se desprindea de CSM Unirea, fiind creată AHCM (Asociația Handbal Club Municipal) Slobozia. CSM păstra, în mod simbolic, doar o grupă de minihandbal. Au trecut 4 ani, cu bune și rele. A trecut un nou rând de Alegeri, iar de la cârma orașului, primarul Dragoș Soare hotărăște revenirea echipei de handbal a orașului sub umbrela CSM Unirea Slobozia. Nu știm câte beneficii va aduce această revenire, dar ne uităm în jur și, observând că în București, Râmnicu Vâlcea, Buzău, Bistrița, Craiova sau Slatina echipele de handbal aparțin cluburilor sportive municipale, putem concluziona că ar fi varianta corectă de funcționare... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2021, 17:05 (8110 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Pe 30 iunie 2021, amical cu Dinamo

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Pe 30 iunie 2021, amical cu Dinamo

Mai puțin de două săptămâni ne despart de startul Ligii secunde, programat pe 31 iulie 2021. Deși timpul presează, încă nu se știe concret ce sistem competițional va fi implementat și ce echipe vor intra în competiție. În privința sistemului competițional, majoritatea echipelor din Liga a II-a, incluzând-o și pe Unirea Slobozia, vor să se joace clasic, tur-retur, rezultând un total de 38 de jocuri. Dinspre Federație, via presa centrală, răzbate zvonul că s-ar dori repetarea experimentului din sezonul trecut, cu un singur tur, urmat de play-off și play-out. A fost, ce-i drept, un campionat care ne-a ținut cu sufletul la gură până în ultima clipă, atât la promovare, cât și la retrogradare. În con... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2021, 14:40 (4608 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Perdea forestieră de protecție transformată în mormane de moloz

S-a întâmplat la Slobozia

Perdea forestieră de protecție transformată în mormane de moloz

Mormane de moloz depozitate necorespun­zător au fost descoperite de Primăria Slobozia, Garda de Mediu Ialomița, Garda Forestieră și Direcția Silvică Ialomița în timpul unui control efectuat în urmă cu două săptămâni în zona perdelei forestiere de protecție care se înve­cinează cu DN2A și Restaurantul Privi­ghetoarea. În trecut, în aceeași zonă au fost efectuate defrișări. Lucrările de defrișare au început în urmă cu 3 ani, iar obligația legală a celor care dețin supra­fețe forestiere era să le reîmpădurească. În timpul controlului, deșeurile provenind din construcții au fost desco­perite pe o suprafață de 1,34 ha. Potrivit legii, pe acest teren ar fi trebuit să existe arbori tineri și nu mormanele... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2021, 12:10 (5527 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Criză de personal în Centrele DGASPC Ialomița

Criză de personal în Centrele DGASPC Ialomița

O analiză a activității Cen­trelor prin intermeidul cărora Direcția de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița oferă servicii medicale arată că aceste unități au nevoie de personal specializat pentru a-și desfășura activitatea în cele mai bune condiții. Oficialii instituției susțin că, în ciuda numărului limitat al resurselor umane, nu au fost sesizate probleme în privința îndeplinirii obiectivelor.

Se caută soluții În toate cele peste 20 de Centre pe care Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița le adminis­trează există 436 de posturi din care... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2021, 15:35 (5911 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Investiție ratată la stația de tratare a apei din Slobozia

La o lună distanță de rezilierea contractului

Investiție ratată la stația de tratare a apei din Slobozia

bonus: Consiliul Județean Ialomița, 70% din Urban SA Slobozia

Primarul Dragoș Soare a anunțat public că nu va mai prelungi contractul de lucrări pentru fina­lizarea stației de tratare a apei din Slobozia. «Dacă până la finalul lunii nu se execută lucrările restante, contractul nu va mai fi prelungit! Le-am prelungit de 3 ori contractul și n-au trimis un om în șantier de mai bine de 6 luni...» a declarat primarul Sloboziei. Conform informațiilor oficiale, contractul încheiat cu firma SIA Dynamic Solution SRL din Craiova a expirat în luna mai 2021 și a fost prelungit cu încă o lună. Valoarea investiției, inițiată în august 2019 se ridică la 7,84 milioane de lei.

O decizie fără precedent... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2021, 11:05 (8376 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

DSP Ialomița verifică firmele care oferă mese calde nevoiașilor

DSP Ialomița verifică firmele care oferă mese calde nevoiașilor

Direcția de Sănătate Publică Ialomița desfășoară în această perioadă un control la agenții comerciali înscriși în programul guvernamental prin care li se acordă o masă caldă persoanelor defavorizate. În urma verificărilor, inspectorii DSP au descoperit mai multe nereguli cu privire la maniera în care firmele oferă mâncarea beneficiarilor. Astfel, a fost aplicată și o sancțiune contravențională.

180 de lei/lună pentru o masă caldă
Prin Schema Națională de Sprijin pentru Persoanele Vârstnice și pentru Persoanele fără Adăpost (SNSPVPA), adoptată de Guvernul României, au fost emise... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2021, 16:20 (4536 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Strategia de dezvoltare a județului Ialomița 2021-2027 costă 2,2 milioane de lei

Consiliul Județean Ialomița o ia de la capăt

Strategia de dezvoltare a județului Ialomița 2021-2027 costă 2,2 milioane de lei

Administrația jude­țeană a declanșat o campanie publică de implicare a agenților econo­mici și cetățenilor în procesul de elaborare a Strategiei de Dezvoltare a Județului Ialomița pentru perioada 2021-2027. Site-ul oficial al instituției so­licită implicarea publicului în acest proces declarat drept «vital» pentru dezvoltarea ju­dețului în următorii ani. Valoa­rea acestei Strategii este de 2,2 milioane de lei, iar firma prin care se deru­lează procesul de elaborare a documentației este Civitta Stra­te­gy&Consulting. Termenul limită pentru completarea chestionarelor este 25 iunie 2021.

O campanie administrativă unică... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2021, 12:25 (3983 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

DDB Ialomița, până la moarte!

DDB Ialomița, până la moarte!

Li s-a furat echipa. Nu s-au dat bătuți! Li s-au furat visele. Și-au făcut altele, mai frumoase! Li s-a furat primul loc în Ligă. Nu le-a păsat! Sunt mii în toată țara. Și 70 în Ialomița! Sunt «Doar Dinamo București», prima asociație a suporterilor înființată pentru a salva o echipă. Iar determinarea lor pare imposibil de înțeles: «Luptăm pentru supraviețuirea ei. Și chiar dacă ajunge în D, tot echipa noastră rămâne. Suntem câini până la moarte!».

Frumoșii nebuni ai micilor orașe
Au sediul pe Brăilei, la intersecția cu strada Independenței. Și zilele astea așteaptă banner-ul pe... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2021, 13:40 (6980 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Programul «ELENA» a făcut primul pas în Ialomița

Investiții de 17 milioane de euro

Programul «ELENA» a făcut primul pas în Ialomița

Consiliul Județean Ialomița a aprobat în ședința ordinară din 28 mai 2021 asocierea cu 23 de administrații locale în vederea participării jude­țului Ialomița în cadrul Pro­gramului «South-Muntenia Energy Efficency for Public Buildings Investment Programme», finanțat în cadrul Programului «ELENA-European Local Energy Assistance». Programul «ELENA» este gestionat de Banca Europeană de Inves­tiții, fiind conceput pentru a facilita demararea inves­tițiilor în domeniul eficienței energetice și al energiilor din surse regene­rabile. În cadrul acestui Proiect urmează a fi reabilitate 45 de clădiri aparținând administrațiilor locale și unităților școlare din județul Ialomița. Valoarea estimată a acestor... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2021, 17:40 (5661 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Medicii veterinari din Ialomița își cer drepturile în instanță

Proces colectiv la Tribunalul Ialomița

Medicii veterinari din Ialomița își cer drepturile în instanță

Medicii veterinari din Ialomița dau în judecată Autoritatea Națio­nală Sanitar Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor, reprezentată la nivel local de Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, solicitând plata celor 10 mii de lei/cabinet promiși de stat. Potrivit actelor normative prin care este prevăzută această reglementare, sumele se acordă medicilor veterinari care au încheiate contracte de concesiune cu ANSVA și care au împuternicire pentru efectuarea acțiunilor sanitar-veterinare publice.

Se așteaptă decizia judecătorilor Acordarea celor 10 mii... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2021, 13:40 (4491 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița salvează Infrastructură Drumuri și Poduri SA

Încă o dată

Consiliul Județean Ialomița salvează Infrastructură Drumuri și Poduri SA

Vineri, 28 mai 2021, s-a desfășurat ședința ordinară a Consiliului Județean Ialomița. Printre proiectele de hotărâre care ar putea suscita interesul opiniei publice se numără și cel pri­vind participarea Consiliului Județean la ma­jorarea capitalului social al Infrastructură Drumuri și Poduri SA. Valoarea acestei majorări de capital este de 1,7 milioane de lei, iar banii vor fi utilizați pentru achiziția de utilaje necesare desfășurării activității firmei. Decizia de majorare a capitalului social s-a făcut în urma efectuării «testului investitorului privat prudent».

Încă 1,7 milioane de lei... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2021, 10:55 (9517 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Penitenciarul Slobozia se alătură campaniei naționale de vaccinare anti-COVID-19

Penitenciarul Slobozia se alătură campaniei naționale de vaccinare anti-COVID-19

bonus: Noi decizii ale Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița

De mai bine de o lună, Pe­niten­ciarul Slobozia susține campania națională de vaccinare anti-COVID-19. Datele arată că peste 280 de persoane private de libertate au fost imunizate cu cel puțin o doză până în prezent. Vaccinurile administrate sunt produse de companiile Pfizer, AstraZeneca și Johnson&Johnson.

Deținuții au spus «DA!» vaccinării În urma demersurilor făcute de Administrația Penitenciarului Slobozia, echipele de medici din cadrul Centrului de Vaccinare «Răsărit în Amurg» au preluat și Centrul din cadrul Penitenciarului Slobozia. Astfel, în funcție de solicitări, cadrele... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2021, 14:55 (4651 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia va cheltui 17 milioane de lei pentru finalizarea parcării subterane

Mult a fost, destul a mai rămas

Slobozia va cheltui 17 milioane de lei pentru finalizarea parcării subterane

bonus: Administrația Soare are nevoie de surse noi de venit

Consiliul Local Slobozia a aprobat joi, 27 mai 2021, un studiu de fezabilitate care va permite finalizarea lucrărilor la parcarea subterană din Piața Revoluției. Valoarea lucrărilor este estimată la 17 milioane de lei, iar termenul de exe­cuție va fi de 9 luni de la debutul lucrărilor. Reamintim că inves­tiția din centrul Slobo­ziei a fost demarată în anul 2014 și a intrat în conservare în 2019...

După 2 ani de așteptare La 2 ani de la intrarea în conservare a șantierului din Piața Revoluției, administrația locală reia demersurile de finalizare a acestei investiții. Joi, 27 mai 202... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2021, 11:10 (4130 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

RAJA SA Constanța revine în Ialomița cu un nou Masterplan

RAJA SA Constanța revine în Ialomița cu un nou Masterplan

RAJA SA Constanța a propus autorităților județene din Ialomița un nou Masterplan pentru reabilitarea sectorului de apă și apă uzată. Informația a fost făcută pu­blică la nivelul Consiliului Județean Ialomița de către administratorul public al județului, Alexandru Potor: «Acest Masterplan trebuie să fie aprobat de către Consiliul Județean Ialomița... Deci noi adoptăm, practic, decizia finală! Și tot noi decidem dacă ceea ce conține acest Masterplan este în folosul ialomițenilor sau nu...».

O nouă oportunitate investițională RAJA SA Constanța propune pentru a patra oară administrației... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2021, 18:20 (4595 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Administrația Soare face curat în ograda Primăriei Slobozia

Organigramă nouă în luna iunie

Administrația Soare face curat în ograda Primăriei Slobozia

La jumătatea lunii mai a.c., în cadrul unei ședințe săptămânale interne, primarul Dragoș Soare ar fi declarat că «nu va mai lucra cu șefii departamentelor Primăriei...». Edilul a nominalizat șase nume de șefi care urmează să fie înlocuiți în următoarea perioadă. Printre aceștia s-ar număra directorul economic Adrian Trifan, șeful Servi­ciului Urbanism, Alexandru Ambruș și șefa Serviciului Programe și Strategii de Dezvoltare Locală, Alina Ciobanu. Primarul Dragoș Soare a refuzat să comenteze oficial informațiile. «Vom avea o nouă organigramă în luna iunie... E tot ce pot să vă spun în acest moment!» a declarat Dragoș Soare pentru ziarul nostru.

Curățenie în ograda lui Soare... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2021, 13:40 (14285 vizualizări - 33 comentarii)

EVENIMENT

Infractor lăsat liber de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești

Cercetat în 50 de dosare penale

Infractor lăsat liber de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești

Inculpat în 50 de dosare penale privind fapte de «furt» sau «furt calificat», un adolescent de etnie romă din Țăndărei a fost lăsat liber de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești. Anchetatorii au respins solicitarea polițiștilor din Țăndărei privind arestarea preventivă a infractorului motivând că «nu se impune». Reamintim faptul că același infractor era căutat de autoritățile judiciare lo­cale de la începutul lunii mai a.c., după ce a fugit din sediul Poliției Orașului Țăndărei în timp ce aștepta să fie audiat.

Reținut de polițiști, eliberat de procurori Pe data de... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2021, 20:10 (5615 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

277 de candidați la examenul de Titularizare

În Ialomița

277 de candidați la examenul de Titularizare

Pregătirile pentru sesiunea din acest an a Titularizării au intrat în linie dreaptă și în județul Ialo­mița. Datele Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată că 277 de candidați s-au înscris la această testare. Ca și anul trecut, numărul posturilor pe perioadă nedeterminată este mai mic decât cel al celor care susțin testarea.

Proba scrisă, la mijlocul lunii iulie Potrivit informațiilor oficiale, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița are disponibile doar 175 de posturi nedeterminate în Învățământ, ce pot fi ocupate prin examenul de Titularizare. Cei care reușesc să le obțină vor... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2021, 18:05 (4426 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
299 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Ajutoare materiale și financiare oferite de parohiile din cadrul Protopopiatului Slobozia

Ajutoare materiale și financiare oferite de parohiile din cadrul Protopopiatului Slobozia

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor și în coordonarea părintelui protopop Laurențiu Cioranu, conform rapoartelor trimestriale de activitate, parohiile ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2022, 14:50
(10188 vizualizări - 0 comentarii)


ANOFM: Subvenții acordate angajatorilor pentru încadrarea în muncă a anumitor categorii de persoane

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă implementează la nivel național, prin intermediul agențiilor județene, proiectul «PROACCES 4-Subvenționarea locurilor de muncă pentru șomeri», proiect ce ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2022, 14:40
(11248 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: ANOFM subvenție


Percheziții domiciliare la Țăndărei și Fetești

Miercuri, 12 octombrie a.c., polițiștii IPJ Ialomița efectuează 8 percheziții domiciliare, în municipiul Fetești și orașul Țăndărei, pentru documentarea activității infracționale a unor persoane bănuite ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2022, 11:30
(6787 vizualizări - 1 comentariu)


Bordușani: Bunuri susceptibile a fi contrafăcute, confiscate de polițiști

Efective din cadrul Poliției Fetești au depistat, pe raza comunei Bordușani, un bărbat de 39 de ani, din județul Constanța, în timp ce oferea spre vânzare din interiorul unui autoturism articole de îmbrăcăminte ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2022, 19:20
(7727 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan, fără permis

Polițiștii din Urziceni au oprit în trafic, pe DN2, la intersecția cu DN1D, un autoturism condus de un tânăr, în vârstă de 21 de ani. În urma verificărilor efectuate în bazele de date s-a constatat faptul ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2022, 19:10
(2846 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 7 noi cazuri de COVID-19

Marți, 11 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29673, fiind înregistrate 7 cazuri noi față de ziua de luni, 10 octombrie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2022, 16:15
(1474 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Protest al pensionarilor în fața Prefecturii Ialomița

Slobozia: Protest al pensionarilor în fața Prefecturii Ialomița

Membrii Uniunii Județene a Pensionarilor Ialomița și cei ai Consiliului Județean al Persoanelor Vârstnice Ialomița, alături de alte asociații care susțin drepturile pensionarilor au organizați marți, 1 ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2022, 15:00
(9170 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1042 de permise de conducere, emise în luna septembrie 2022

Potrivit datelor Serviciului Public Comunitar Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor Ialomița, în luna septembrie 2022, la nivelul județului Ialomița au fost emise 1042 permise de conducere ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2022, 14:45
(10438 vizualizări - 0 comentarii)


38 de mașini electrice, înmatriculate Ialomița

Serviciul Public Comunitar Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor Ialomița a emis 18 numere de înmatriculare de culoare verde pentru proprietarii unor autoturisme electrice. Reamintim ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2022, 14:30
(13228 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Bătrână de 82 de ani, violată de un tânăr de 19 ani

Un tânăr de 19 ani a fost arestat preventiv la Slobozia după ce, în noaptea de duminică spre luni, 9/10 octombrie a.c., a violat o bătrână de 82 de ani, domiciliată în comuna Munteni Buzău. Polițiștii susțin ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2022, 13:30
(7823 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în municipiul Fetești!

Miercuri, 12 octombrie 2022, în intervalul orar 08,00-16,00, se va întrerupe alimentarea cu energie electrică la nivelul surselor de apă ce deservesc orașul Fetești, pentru efectuarea unor lucrări de modernizare ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2022, 13:15
(12230 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Produse alimentare neconforme, retrase de la comercializarea din supermarketuri

În perioada iulie-septembrie 2022, la nivelul Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au fost înregistrate 10 notificări de alertă, referitoare la depășirea limitelor maxime ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2022, 12:15
(13686 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 2 noi cazuri de COVID-19

Luni, 10 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29666, fiind înregistrate 2 cazuri noi față de ziua de duminică, 9 octombrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2022, 16:50
(1473 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Fetești

Duminică, 9 octombrie a.c., în jurul orelor 20,30, trei echipaje de pompieri au intervenit la un accident produs la Fetești. Astfel, o tricicletă electrică ar fi intrat într-un autoturism staționat. Au ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2022, 14:05
(4923 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


AJOFM Ialomița: Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți-14 octombrie 2022

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza vineri, 14 octombrie 2022, Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți, eveniment ce va avea loc la sediul Centrului Cultural «Ionel ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2022, 13:10
(10333 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 nou caz de COVID-19

Duminică, 9 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29664, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de sâmbătă, 8 octombrie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2022, 16:25
(1923 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 7 noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 8 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29663, fiind înregistrate 7 cazuri noi față de ziua de vineri, 7 octombrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2022, 16:20
(1729 vizualizări - 0 comentarii)


Căutată de polițiștii italieni, identificată la Cocora

O tânără de 24 de ani, din Slobozia, pe numele căreia autoritățile judiciare italiene au emis un mandat european de arestare pentru comiterea a trei fapte de «tâlhărie», a fost identificată joi, 6 octombrie ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2022, 19:10
(3417 vizualizări - 1 comentariu)


Ordine de protecție provizorii, emise de polițiști la Mărculești și Urziceni

Polițiștii ialomițeni au emis, în ultimele 48 de ore, două ordine de protecție provizorii, pe numele a doi bărbați, ambii de 48 de ani. În primul caz este vorba despre un bărbat care, pe fondul unui conflict ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2022, 19:05
(9324 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Polițiștii au descoperit peste 2400 de litri de deșeuri periculoase

Polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au acționat pentru verificarea legalității operațiunilor derulate de către persoanele fizice și juridice care comercializează și utilizează ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2022, 19:00
(6289 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive ale polițiștilor în școlile din Fetești

Joi, 6 octombrie a.c., polițiștii din Fetești au acționat pentru creșterea siguranței elevilor și a cadrelor didactice în spațiile școlare și adiacente acestora, precum și pentru prevenirea/depistarea faptelor ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2022, 18:50
(3451 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: În misiune la «Ștafeta Veteranilor»

Ialomița: În misiune la «Ștafeta Veteranilor»

Doi luptători ai Serviciului de Acțiuni Speciale al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au participat vineri, 7 octombrie a.c., la competiția de alergare «Ștafeta Veteranilor». Aceștia au intrat ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2022, 18:30
(2862 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 noi cazuri de COVID-19

Vineri, 7 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29656, fiind înregistrate 4 cazuri noi față de ziua de joi, 6 octombrie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2022, 16:10
(2135 vizualizări - 0 comentarii)


Firmă din Căzănești, amendată cu 50000 de lei pentru că nu deținea autorizație sanitară-veterinară

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează că miercuri, 5 octombrie a.c., a fost efectuată o verificare la o firmă din Căzănești care prelucrează produse/subproduse ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2022, 18:55
(4396 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 5 noi cazuri de COVID-19

Joi, 6 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29652 , fiind înregistrate 5 cazuri noi față de ziua de miercuri, 5 octombrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2022, 16:10
(1720 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 10 octombrie 2022, termen limită pentru depunerea a 5 declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii, persoanele impozabile înregistrate în scopuri de TVA, că luni, 10 octombrie 2022, este termenul limită de depunere a notificării ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2022, 14:00
(21079 vizualizări - 0 comentarii)


«Zilele Porților Deschise» la Biroul Teritorial Slobozia al Avocatului Poporului

În perioada 10-14 octombrie 2022, în intervalul orar 10,00-14,00, la sediul Biroului Teritorial Slobozia al instituției Avocatul Poporului se organizează «Zilele Porților Deschise». Evenimentul este dedicat ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2022, 12:45
(9838 vizualizări - 0 comentarii)


Ordin de protecție emis pe numele unui slobozean care și-ar fi bătut soția

Polițiștii ialomițeni au emis un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat, de 37 de ani. Astfel, marți, 4 octombrie a.c., în jurul orelor 17,00, polițiștii slobozeni au fost sesizați cu privire ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2022, 19:15
(11532 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Depistați la volan deși aveau dreptul de a conduce suspendat

Polițiștii rutieri au depistat în trafic doi bărbați, de 44 și 66 de ani, care circulau pe drumurile publice deși aveau dreptul de a conduce suspendat. Au fost întocmite dosare penale și se efectuează cercetări ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2022, 19:05
(3164 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 5 noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 5 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29647 , fiind înregistrate 5 cazuri noi față de ziua de marți, 4 octombrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2022, 16:20
(1630 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...