Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

«Nu cred că obiectivul pe care îl am de îndeplinit la Slobozia este cel mai greu din câte mi-au fost trasate...»

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia, antrenorul Adrian Mihalcea

«Nu cred că obiectivul pe care îl am de îndeplinit la Slobozia este cel mai greu din câte mi-au fost trasate...»

Unirea Slobozia a avut un start foarte bun de campionat, dar infectările cu COVID-19 cât și anumite limite pe care echipa nu a reușit să le depășească au făcut ca ialomițenii să termine prima parte a sezonului doar pe locul 19, cu 15 puncte. Pandemia a mutilat avântul echipei noastre care în ultimele 5 jocuri a reușit să smulgă un singur punct, ce-i drept, în fața liderului FC Universitatea Craiova. În aceste circumstanțe, s-a hotărât înlocuirea lui Enache Costea cu Adrian Mihalcea. Mutarea nu a fost tocmai o surpriză pentru iubitorii fotbalului din Slobozia, Mihalcea fiind unul dintre apropiații echipei pe parcursul actualului sezon. Pentru antrenorul de 44 de ani este al doilea mandat ca principal... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2020, 12:40 (11627 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița va avea 8 centre de vaccinare anti-COVID-19

Ialomița va avea 8 centre de vaccinare anti-COVID-19

Activitățile specifice derulării campaniei de vaccinare anti-COVID-19 au intrat în linie dreaptă și în județul Ialomița. Autoritățile județene și locale susțin faptul că la nivelul județului vor exista 8 centre de vaccinare. Fiecare dintre spațiile identificate în urma controalelor în teren făcute de Direcția de Sănătate Publică Ialomița va trebui însă reamenajat pentru a corespunde din punct de vedere sanitar. De asemenea, toate spitalele din județ vor deveni centre de coordonare a campanie de vaccinare destinate personalului medical.

Lucrări de amenajare în curs Cele 8 centre de vaccinare... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2020, 19:05 (6363 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia iese oficial din carantină!

Începând de vineri, 18 decembrie 2020

Slobozia iese oficial din carantină!

În urma analizei făcută de Institutul Național de Sănătate Publică, în baza documentației transmisă de Direcția de Sănătate Publică Ialomița, s-a luat decizia ca începâd de vineri, 18 decembrie a.c., municipiul Slobozia să iasă din carantină. Măsura a fost dispusă ca urmare a scăderii incidenței cazurilor de COVID-19 la nivelul orașului.

Barurile și restaurantele rămân închise La momentul de față, rata incidenței cauzilor înregistrată în ultimele 14 zile a fost de 5,94/1000 de locuitori, ceea ce a determinat Institutul Național de Sănătate Publică să ridice carantina impusă la Slobozia... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2020, 18:15 (3738 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Vaccinarea anti-COVID-19, respinsă de 30% dintre cadrele medicale din Ialomița

Vaccinarea anti-COVID-19, respinsă de 30% dintre cadrele medicale din Ialomița

În așteptarea vaccinului anti-COVID-19, Ministerul Sănătății a trimis o înștiin­țare către toți furnizorii publici de servicii medicale din județ cu privire la intenția acestora de a se imuniza împotriva SARS-CoV-2. Listele au fost transmise către Direcția de Sănătate Publică Ialomița, instituție ai cărei repre­zentanți susțin faptul că în spita­lele și cabinetele medicale din ju­dețul nostru există cadre medicale care refuză ideea de vaccinare.

Rezultate în analiză Din datele Direcției de Sănătate Publică Ialomița, aproximativ 2500 de angajați din sistemul medical ialomițean au fost... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2020, 10:10 (9667 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Primarul din Platonești investește 134737 de lei pentru iluminat public în... cimitir

Primarul din Platonești investește 134737 de lei pentru iluminat public în... cimitir

Nici nu s-a uscat bine cer­neala de pe buletinele de vot cu care a câștigat Florinel Negraru Alegerile și domnia sa se întoarce la obiceiurile care l-au consacrat. Conform unui proiect de hotărâre aprobat în 17 noiembrie 2020, Primăria Platonești va investi bani publici pentru iluminatul cimitirului.

Unul este Florinel Florinel Negraru e primar la PSD. După ce a fost la PNL. S-a remarcat vreme de 3 mandate ba anunțând că va face primul teren de golf din Ialomița, ba furnizând ilegal apă locuito­rilor comunei, ba investind milioane într-un sistem de iluminat public ne­funcțional... ... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2020, 14:05 (17821 vizualizări - 39 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia a investit 100 mii de lei în programe electronice de arhivare nefuncționale

Primăria Slobozia a investit 100 mii de lei în programe electronice de arhivare nefuncționale

Încercarea Primăriei Slobozia de a se digitaliza a eșuat lamentabil. Cu toate acestea, administra­ția locală a cheltuit 100 mii de lei pentru achiziția a două softuri necesare desfășurării procesului de arhivare electronică a do­cumen­telor oficiale. Pro­gramele informatice au fost cum­părate între 2012-2015 și sunt nefunc­ționale în prezent. Cu un an înainte de Alegerile Locale, Adrian Mocioniu, fostul primar al Sloboziei, a semnat o dispoziție prin care a cerut auditarea serviciului de arhivă electro­nică. Deși comisia a fost întrunită, despre verificare nu se mai știe nimic.

Fonduri cheltuite de pomană... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2020, 09:55 (7455 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lichidatorii judiciari închiriază Combinatul Chimic din Slobozia cu 1,2 milioane de lei pe lună

Afacere controversată

Lichidatorii judiciari închiriază Combinatul Chimic din Slobozia cu 1,2 milioane de lei pe lună

Lichidatorul judiciar desemnat de instanță să admi­nistreze Chemgas Holding Corporation, firma Expert Insolvență cu sediul în județul Hunedoara, a primit o ofertă avantajoasă de a închiria Combinatul Chimic din Slobozia contra sumei de 1,2 milioane de lei pe lună. Firma care ar putea folosi instalațiile pentru a produce îngrășăminte chimice se numește North Chimical Complex SRL și ar fi controlată de omul de afaceri Gabriel Ticea. Tranzacția ar putea ridica multe semne de întrebare, având în vedere faptul că societatea ar fi fost înființată în 2019. Mai mult, aceeași societate ar fi preluat anul trecut, la scurt timp de la înființare, alte două combinate chimice controlate... [citește_tot_articolul]

15 Decembrie 2020, 10:50 (9565 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Toate școlile din Ialomița vor fi acționate în instanță pentru neplata unor sporuri salariale destinate personalului auxiliar

Toate școlile din Ialomița vor fi acționate în instanță pentru neplata unor sporuri salariale destinate personalului auxiliar

Val de procese în instanță inițiate de Uniunea Sindicatelor Libere din Învățământ filiala Ialomița în numele personalului auxiliar din cadrul unităților de învățământ. Astfel, toate cele 92 de grădinițe, școli generale și licee din Ialomița vor fi acționate în judecată pentru neplata unor sporuri salariale ce li se cuveneau secreta­rilor și contabililor din cadrul acestora. «În total vom reprezenta aproximativ 100 de persoane!» a explicat Liviu Neagu, președintele USLÎ Ialomița.

Sporuri salariale recuperate prin instanță
Potrivit informațiilor oficiale, repre­zentanții Uniunii... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2020, 14:40 (7277 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban SA vinde slobozenilor apă «nepotabilă»

În continuare

Urban SA vinde slobozenilor apă «nepotabilă»

Urban SA nu are nici la acest moment auto­rizație sanitară de funcțio­nare pentru stația de tra­tare a apei! Conform in­forma­țiilor oficiale, Direc­ția de Sănătate Publică refuză de 2 ani să prelun­gească vechea autori­zație. Singurul primar al Slobo­ziei care a confirmat pu­blic situația în ultimii 12 ani este Dragoș Soare. Declarațiile sale sunt sus­ținute de cele ale lui Dan Noel, directorul DSP Ialomița. În replică, directorul Urban SA, Valentin Cilibeanu, susține că apa furnizată slo­bozenilor «se încadrează în parametrii de potabilitate». Prețul plătit de slobozeni pentru 1 mc de apă «nepotabilă» este de 7,68 lei.

Soare fluieră în biserica Urban... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2020, 09:55 (6520 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ambulatoriu nou în vara anului 2021 la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Investiție în Sănătate

Ambulatoriu nou în vara anului 2021 la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Cel mai ambițios proiect finanțat de Uniunea Europeană la Fetești începe să prindă contur. Autoritățile locale au dat asigurări că, din vara anului viitor, Ambulatoriul Spitalului Municipal «Anghel Saligny» Fetești va fi funcțional. Astfel, oamenii din oraș, dar și cei din comunitățile apropiate Feteștiului nu vor mai fi nevoiți să meargă la București sau Constanța pentru investigații medicale. Cu o valoare de 10,6 milioane de lei, proiectul implică amenajarea Ambulatoriului din cadrul Spitalului Fetești, dar și dotarea cu aparatură medicală performantă. «Datorită acestei investiții calitatea actului medical la Fetești se va îmbunătăți!» a declarat Laurențiu Șonchereche, primarul municipiului... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2020, 11:15 (5604 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Doctor pentru toți

Doctor pentru toți

De multe ori, vindecarea unui bolnav vine datorită relației speciale pe care o are cu medicul său. Într-un sistem haotic precum cel de la noi, cultivarea unei astfel de relații pare imposibilă. Există însă și medici care reușesc să creeze o astfel de legătură, prin intermediul căreia pacienții devin încrezători că omul în halat alb din fața lor îi poate ajuta să se însănătoșească. De 3 ani, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, medicul chirurg Tudor Tuhari reușește să-i vindece pe pacienți, luptând împreună cu ei să învingă boala...

Drama care a creionat un destin Când întrebi un... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2020, 12:10 (9003 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gigi Manea și Gabriel Mușat, noii viceprimari ai Sloboziei

Consens politic în Consiliul Local

Gigi Manea și Gabriel Mușat, noii viceprimari ai Sloboziei

Vineri, 11 decembrie a.c., de la orele 15,00, Consiliul Local Slobozia s-a întrunit în cadrul unei ședințe de Consiliul Local pentru a desemna viitorii viceprimari ai Sloboziei. Au fost aleși cu 15 voturi «pentru» și 3 «împotrivă» Gigi Manea (PNL) și Gabriel Mușat (PSD). PRO România, al treilea partid ales în Consiliul Local Slobozia, a anunțat în cadrul ședinței că își rezervă dreptul de a acționa în instanță legalitatea alegerii viceprimarilor.

După 3 luni de la alegeri
Ședința Consiliului Local Slobozia de vineri, 11 decembrie a.c., pune capăt speculațiilor legate de viitorul... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2020, 20:10 (7064 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Planurile administrației locale din Țăndărei pentru anul viitor

Planurile administrației locale din Țăndărei pentru anul viitor

Administrațiile locale din Ialomița își fac planuri pentru proiectele de investiții pe care le vor desfășura în anul care urmează. La Țăndărei, de exemplu, administrația locală va investi în rea­bilitarea și modernizarea Secției Psihiatrie a spitalului din localitate. Secția din cadrul Spitalului Țăndărei este unică la nivelul unităților medicale din județul Ialomița și, totodată, extrem de necesară având în vedere că numărul persoanelor cu afecțiuni psihice este de aproximativ 7000...

Proiect pe ultima sută de metri Reabilitarea Secției Psihiatrie a Spitalului Orășenesc Țăndărei a... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2020, 15:10 (8387 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Încă 7 zile de carantină la Slobozia

Propunere a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița

Încă 7 zile de carantină la Slobozia

UPDATE Departamentul pentru Situații de Urgență a aprobat solicitarea privind prelungirea carantinei la Slobozia

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență a înaintat către Departamentul pentru Situații de Urgență propunerea privind prelungirea perioadei de carantinare a Sloboziei cu încă 7 zile. Măsura ar urma să intre în vigoare începând cu vineri, 11 decembrie 2020, de la ora 00,00. Decizia de prelungire a fost adoptată ca urmare a ratei crescute de incidență a cazurilor de COVID-19 înregistrate la nivelul orașului. Estimativ, în ultimele 14 zile, rata incidenței cazurilor a fost de 6,47/1000 de locuitori. Valoarea este în continuare ridicată, Slobozia fiind încă în Zona Roșie de infectări cu COVID-19.

UPDATE... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2020, 13:15 (11767 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

SPORT

Adrian Mihalcea îi ia locul lui Enache Costea

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Adrian Mihalcea îi ia locul lui Enache Costea

Pe Enache Costea l-a prins doar câteva zile paltonul iernii 2020 în funcția de antrenor principal al Unirii Slobozia. Prima răcire serioasă a vremii a coincis cu instalarea în fruntea echipei tehnice a lui Adrian Mihalcea. A fost o mutare pe care iubitorii fotbalului slobozean o anticipau, Mihalcea fiind văzut în ultima vreme în preajma echipei. Antrenorul de 44 de ani îl va păstra în echipa tehnică pe Enache Costea care, astfel, după mai bine de 3 ani ca «principal», revine la clasica postură de «secund». Alături de Mihalcea vor mai fi Romeo Soare și Daniel Harnagea. Așadar,dispare din schemă Adrian Cristea...

Al doilea mandat... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2020, 10:50 (6762 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are nevoie de 50 milioane de lei pentru continuarea investițiilor

Ialomița are nevoie de 50 milioane de lei pentru continuarea investițiilor

bonus: ADI Ialomița va primi mai mulți bani

Administrația Pavel a ajuns la concluzia că ar fi nevoie de 50 milioane de lei pentru a cofinanța investițiile cu termen scadent inițiate pe hârtie de către administrația precedentă. «Noi nu vindem visuri... Căutăm soluții pentru a finanța investițiile utile județului!» susține Marian Pavel, președintele Consiliului Județean Ialomița. O posibilă soluție pentru asigurarea cofinanțării în cazul unora dintre proiectele instituției este un împrumut bancar. Decizia va fi adoptată într-una dintre următoarele ședințe ale Consiliului Județean Ialomița.

Realitatea în varianta administrativă... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2020, 09:55 (7016 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Ghinioniști. Unirea iernează în subsolul clasamentului!

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Petrolul Ploiești 0-3

Ghinioniști. Unirea iernează în subsolul clasamentului!

După meciul cu Craiova, norocul pare să-și fi întors fața de la Unirea Slobozia. În primul rând, echipa noastră nu scapă de problema COVID-19. Antrenorul principal, Enache Costea, alături de secundul Romeo Soare, traversează perioada de izolare. Astfel, la meciul cu Petrolul, pe bancă a stat celălalt secund, Adrian Cristea. Apoi, ploieștenii au mizat și au câștigat pe cartea pragmatismului, în vreme ce Unirea nu a reușit să fructifice niciuna dintre ocaziile avute. Una peste alta, rezultatul final a fost mult prea drastic pentru cele petrecute pe teren. Dar ceea ce contează în final, punctele, se îndreaptă spre Ploiești, în vreme ce Unirea rămâne cu o zestre tot mai săracă și pică pe locul 18... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2020, 14:15 (2812 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

O victorie și două înfrângeri în turneul de la Brașov

Handbal, Divizia A, HCM Slobozia

O victorie și două înfrângeri în turneul de la Brașov

HCM Slobozia a luat startul în Campionatul Ligii Secunde. Conform normelor impuse de FRH, primele etape s-au disputat centralizat într-un turneu având drept locație Brașovul, în perioada 2-5 decembrie 2020. Din start, echipa noastră și alte două competitoare au fost «gratulate» cu 3 puncte datorită neprezentării celor de la AMI Slatina.

Progrese de la meci la meci Formația antrenată de Gheorghe Irimescu a intrat relativ timorată în meciul cu echipa secundă a celor de la CSM București. A ieșit o înfrângere categorică, tinerele bucureștence impunându-se lejer cu 38-25. În cel de-al doilea... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2020, 12:50 (4677 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Apă potabilă în septembrie 2021 la Slobozia

Apă potabilă în septembrie 2021 la Slobozia

Dragoș Soare, primarul ora­șului Slobozia, a avansat un nou termen pentru finalizarea stației de tratare a apei din Slobozia. El a declarat public că investiția ar putea fi finalizată până în septembrie 2021. Reamintim că administrațiile precedente au cheltuit până acum pentru reabilita­rea stației de tratare a apei peste 8 milioane de lei. Valoarea contractului actual cu firma SYA DYNAMIC SOLUTION SRL din Craiova este de 7,84 mili­oane de lei, iar investiția trebuia finalizată până în luna iulie 2020.

Expertă în ratarea investițiilor
Termenul de finalizare a lucrărilor pentru... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2020, 10:10 (4970 vizualizări - 11 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Povestea prostatei lui Sorin Fuerea, ajuns director adjunct la ANIF

Doamne, mare e grădina Ta!

Povestea prostatei lui Sorin Fuerea, ajuns director adjunct la ANIF

bonus: Gigeii cei Aleși

Nu știm alții cum sunt, dar pe noi unii, când vedem cum se dă țara de ceasul morții că se schimbă unii prin niște funcții doar pe bază de carnet de partid cu CV, ne pufnește râsul. Păi, Ialomița, spre deosebire de alte județe, are tradiție, dom’le! Dar să nu mai pierdem timpul și să luăm la întâmplare unul dintre ultimele exemple în acest sens... Despre prostata liberalului Sorin Fuerea vă vom povesti în cele ce urmează!

Sorin, file de prostată politică Sorin Fuerea a apărut pe firmamentul local al politichiei liberale prin 2016, când a fost parașutat pe lista PNL de consilieri județeni... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2020, 14:40 (12983 vizualizări - 13 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
275 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Surprinși în flagrant în timp ce încercau să fure de la un hotel din Amara

Doi bărbați de 30 și 31 de ani, ambii din județul Călărași , au fost surprinși de către polițiști în timp ce încercau să sustragă mai multe bunuri dintr-o unitate hotelieră din localitatea Amara. Astfel ...[citește_toată_știrea]

9 August 2018, 19:10
(8520 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara flagrant hoți


Primăria Slobozia organizează «Ziua Câinelui»

Primăria Municipiului Slobozia anunță organizarea concursului de frumusețe canină «Câinele, cel mai bun prieten», ediția a III-a. Competiția va fi desfășurată în data de 27 august 2018, la Stadionul Municipal ...[citește_toată_știrea]

9 August 2018, 12:20
(4506 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: 3 accidente rutiere într-o singură zi

Zi neagră pe șoselele din Ialomița, luni, 6 august 2018. Potrivit polițiștilor, pe raza județului s-au produs 3 accidente rutiere, soldate cu decesul unei persoane și rănirea altor trei. Persoana decedată ...[citește_toată_știrea]

8 August 2018, 14:40
(4045 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Începe a 12-a ediție a Festivalului Național de Folclor «Ion Albeșteanu»

Pe data de 9 și 10 august 2018, Grădina de Vară din stațiunea Amara va găzdui cea de a 12-a ediție a Festivalului Național de Folclor «Ion Albeșteanu». Prețul unui bilet este de 10 lei, tichetele putând ...[citește_toată_știrea]

8 August 2018, 13:10
(6263 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Peste 100 de kg de carne de porc au fost confiscate

În urma unui control tematic ce a vizat modul în care se respectă normele de comercializare a cărnii de porc și de pasăre de către supermarketuri, inspectorii DSVSA Ialomița au descoperit mai multe nereguli ...[citește_toată_știrea]

8 August 2018, 12:25
(8232 vizualizări - 0 comentarii)


CJAS Ialomița: S-a prelungit termenul de valabilitate pentru cardurile de sănătate

Reprezentanții Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița precizează faptul că perioada de valabilitate a cardurilor de sănătate emise până la 31 iulie 2018 s-a prelungit de la 5 la 7 ani. Decizia ...[citește_toată_știrea]

8 August 2018, 11:40
(8834 vizualizări - 0 comentarii)


Bătrân căzut în fântână, salvat de pompierii din Urziceni

Bătrân căzut în fântână, salvat de pompierii din Urziceni

Un bărbat în vârstă de 69 de ani, din comuna Glodeanu Siliștea-județul Buzău, a căzut miercuri, 1 august a.c., în jurul orelor 20,30, într-o fântână adâncă de 7 metri de pe raza comunei. Pentru salvarea ...[citește_toată_știrea]

2 August 2018, 13:15
(6420 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Un bărbat, de 41 de ani, din județul Constanța, a fost depistat de către polițiștii rutieri în timp ce conducea un autovehicul pe raza localității Bordușani deși a consumat anterior băuturi alcoolice. ...[citește_toată_știrea]

2 August 2018, 11:10
(4869 vizualizări - 0 comentarii)


Accident în apropiere de Movila

Marți, 31 iulie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DJ212, în apropiere de localitatea Movila, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea a trei persoane. Din primele verificări ...[citește_toată_știrea]

2 August 2018, 11:05
(5285 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Movila accident


Ialomița: Două accidente, patru persoane rănite

În cursul zilei de luni, 30 iulie a.c, pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente rutiere soldate cu rănirea a patru persoane. Primul eveniment rutier s-a produs în apropiere de municipiul Slobozia ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2018, 18:20
(5768 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Două persoane au murit într-un grav accident rutier

Urziceni: Două persoane au murit într-un grav accident rutier

Un grav accident rutier s-a petrecut duminică, 29 iulie 2018, pe DN2 (E85), la ieșirea din municipiul Urziceni către Buzău. În urma impactului dintre o autotuilitară și un autoturism, șase persoane au fost ...[citește_toată_știrea]

29 Iulie 2018, 19:50
(8978 vizualizări - 0 comentarii)


Accidentele de muncă, în atenția ITM Ialomița

În primele 6 luni ale anului 2018, Compartimentul Securitate și Sănătate în Muncă a cercetat 27 evenimente, pentru care au fost întocmite dosare de cercetare și în care au fost implicați 28 de lucrători ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2018, 17:10
(8321 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: Pesta Porcină a anulat sărbătorirea «Zilei Imnului»

«Având în vedere multiplele activități aflate în desfășurare la nivel județean în vederea limitării răspândirii virusului de pestă porcină africană, vă informăm că manifestările dedicate „Zilei Imnului ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2018, 13:55
(8805 vizualizări - 2 comentarii)


Bărbat din Fetești, victimă a unei «tentative de înșelăciune»

Un bărbat din Fetești a sesizat Poliția că a fost victima unei infracțiuni de «tentativă de înșelăciune». Victima a fost abordată de un bărbat, care ar fi încercat să îi vândă o bijuterie. Fapta a fost ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2018, 17:30
(7555 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permise, la volan

Polițiștii rutieri au depistat marți, 24 iulie a.c., doi ialomițeni de 25 și 36 de ani, în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice fără a poseda permis de conucere pentru vreo categorie de autovehicule ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2018, 17:25
(6724 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

societate cu profil agricol
angajează
lucrători în agricultură
-producție/fermă de legume
cu contract de muncă sau zilieri
se oferă 2000-2500 lei/lună
se asigură transport

Relații la telefon 0722/642.137

25 Iulie 2018, 17:20


Urmărită internațional pentru «complicitate la trafic de persoane», depistată în Ialomița

Polițiștii de Investigații Criminale din Ialomița au depistat o femeie care era urmărită internațional pentru săvârșirea infracțiunii de «complicitate la trafic de persoane», faptă comisă în Olanda. Astfel ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2018, 17:15
(8123 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Analiza de risc la securitate fizică

Începând cu data de 1 iulie 2018, toate unitățile sunt obligate să aibă analiza de risc la securitatea fizică. Începând cu data de 1 iulie 2018, și-a încetat efectele amânarea termenului până la care unitățile ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2018, 17:10
(7899 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

CDI Transport Persoane București
angajează șoferi
cu categoria D și card tahograf
din Ialomița sau împrejurimi
Pe lângă salariu, oferim cazare și masă
Relații la telefon 0730/333.453

25 Iulie 2018, 17:05


Focar de Pestă Porcină Africană, confirmat de autorități în satul Luciu

Autoritățile din Ialomița au confirmat prezența unui nou focar de Pestă Porcină Africană pe raza județului. Acesta a fost identificat într-o gospodărie de pe raza satului Luciu, comuna Gura Ialomiței. ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2018, 14:46
(7348 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Un bărbat a murit într-un accident rutier

Țăndărei: Un bărbat a murit într-un accident rutier

Grav accident la Țăndărei, în zona popasului Chirana, în această dimineață. Un bărbat a murit după ce mașina în care se afla s-a lovit de un tir încărcat cu cereale. Tirul a luat foc. Traficul a fost blocat ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2018, 10:55
(7952 vizualizări - 0 comentarii)


Axintele: Percheziții la domiciliile contrabandiștilor cu țigări

Percheziții în comuna Axintele. Polițiștii au descins la locuințele a trei localnici, cu vârste cuprinse între 30 și 56 de ani, suspectați că ar face contrabandă cu țigări. În locuințele acestora au fost ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2018, 19:25
(7959 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Arme deținute ilegal

Un bărbat de 42 de ani s-a ales cu un dosar penal după ce în locuința sa au fost descoperite un pistol cu bile de cauciuc și o pușcă de vânătoare. Bărbatul avea permisul de port armă expirat. De asemenea ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2018, 19:10
(6099 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi de 36 mii de lei, aplicate de polițiștii ialomițeni

Acțiune de amploare a polițiștilor ialomițeni desfășurată pe șoselele județului. Peste 160 de mașini au fost verificate, fiind aplicate 112 sancțiuni contravenționale. Valoarea totală a amenzilor a depășit ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2018, 18:45
(5600 vizualizări - 0 comentarii)


E-Distribuție Dobrogea: Atenție, se întrerupe curentul!

Din cauza lucrărilor de reparație și întreținere a rețelelor de electricitate, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperi programate ale curentului electric pe raza județului Ialomița. Astfel, în perioada ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2018, 20:35
(9895 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă vacante

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița oferă șomerilor, în această săptămână, 377 de noi locuri de muncă. Domeniile vizate sunt serviciile sau administrația publică. ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2018, 20:25
(6921 vizualizări - 0 comentarii)


Distrigaz Sud Rețele: Lucrări programate la rețeaua de gaze

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. Astfel, la Slobozia ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2018, 20:15
(8739 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: S-a prelungit termenul de depunere al Declarației Unice

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii cu privire la faptul că termenul de depunere al Declarației Unice s-a prelungit până la data de 31 iulie 2018. Decizia a fost ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2018, 12:09
(9030 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: O bătrână a murit sub roțile unei mașini

Accident mortal la Movilița în seara zilei de miercuri, 18 iulie 2018. O bătrână de 70 de ani a fost călcată de mașina condusă de un tânăr de 21 de ani. În urma accidentului, femeia a murit pe loc. La fața ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2018, 01:58
(11246 vizualizări - 0 comentarii)


Ciocârlia: Șofer mort într-un accident rutier

Un tânăr de 32 de ani din Galați a murit miercuri, 18 iulie 2018, pe DN2, în apropiere de localitatea Ciocârlia. Acesta a intrat cu mașina pe care o conducea într-un cap de pod din beton. Trupul neînsuflețit ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2018, 20:20
(7138 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...