Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia s-a transformat în focar de COVID-19­

Spitalul Județean de Urgență Slobozia s-a transformat în focar de COVID-19­

bonus: Ialomița, județul cu 3 spitale suport COVID-19

Evoluția epidemiologică la nivelul munici­piului Slobozia pare scăpată de sub control. În ciuda măsurii de carantinare a orașului, rata de incidență a cazurilor continuă să crească. De la o zi la alta, apar noi focare de boală. La momentul de față, cel mai mare este la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, acolo unde esti­mările arată că aproximativ 100 de angajați din cei peste 800 sunt confirmați pozitiv la testul pentru depis­tarea SARS-CoV-2. Deși nimeni nu o recunoaște oficial, proble­me sunt și la Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița, unde mai multe cadre me­dicale s-au îmbolnăvit de COVID-19. Situația de la Ambulanță este cu atât mai delicată având în vedere că asistenții instituției... [citește_tot_articolul]

30 Noiembrie 2020, 10:55 (24309 vizualizări - 34 comentarii)

EVENIMENT

Autoritățile solicită prelungirea carantinei la Slobozia cu încă 7 zile

Autoritățile solicită prelungirea carantinei la Slobozia cu încă 7 zile

UPDATE: DSU a aprobat prelungirea perioadei de carantină

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență a solicitat în cadrul ședinței de joi, 26 noiembrie a.c., prelungirea măsurii de carantinare pentru municipiul Slobozia cu încă 7 zile. Solicitarea a fost trimisă către Departamentul pentru Situații de Urgență care urmează să adopte o decizie în acest sens. Dacă va fi aprobată, măsura intră în vigoare începând cu data de vineri, 27 noiembrie a.c., de la ora 00,00. Solicitarea autorităților din Ialomița a fost făcută ca urmare a creșterii ratei de incidență a cazurilor de infectare cu COVID-19. Estimările arată faptul că Slobozia se apropie de un indice de 9/1000 de locuitori.

UPDATE... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2020, 15:30 (10053 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Teste PRO gratuite pentru voturi

#Laurențiu Abaza se pensionează

Teste PRO gratuite pentru voturi

bonus: Mocioniu, al treilea din stânga

Așa cum știți, probabil, Luciferul Neacșu de la PRO România a testat gratuit 100 de slobozeni din Slobozia, în plină perioadă de carantină. Rezultatele acțiunii (după unii 6%, după alții 4%...) i-au oferit Luciferului Național ocazia de a susține public că PRO România are soluția ieșirii din pandemie. Declarăm public acest demers politic învelit în blană de oaie drept cea mai bine camuflată «mită electorală» din câte am văzut noi vreodată. Și am văzut câteva la viața noastră, unele chiar din mâna domnului Neacșu...

Una este dr Adina, nevasta lui Cataramă Joi, 19 noiembrie ... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2020, 18:05 (7384 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița are 33 de copii obligați să trăiască permanent în grija Statului

Ialomița are 33 de copii obligați să trăiască permanent în grija Statului

O statistică a Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița privind adopțiile, arată că instituția are în evidențe 33 de copii pe care nicio familie nu-i dorește. Ceea ce-i alungă pe potențialii părinți sunt bolile de care aceștia suferă. Așa se face că micuții sunt condamnați să trăiască în grija statului până la 18 ani, după care trebuie să se descurce singuri.

Cazuri fără speranță Adopțiile copiilor instituționalizați reprezintă o șansă pe care aceștia o au pentru a se bucura de căldura unei familii. Funcționarii statului recunosc însă că această șansă... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2020, 13:10 (4300 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fortuna în galben-albastru

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-FCU Craiova 0-0

Fortuna în galben-albastru

Sâmbătă, 21 noiembrie a.c., la Slobozia a venit liderul Ligii Secunde, FCU Craiova. Pentru Unirea a fost o confruntare extrem de dificilă, cu o echipă oaspete agresivă, care a ratat numeroase ocazii de a înscrie. Râul, ramul, dar mai ales barele porților ne-au fost prietene și au făcut front comun cu ialomițenii, zeița Fortuna îmbrăcând tricoul galben-albastru. Norocul ține de cele mai multe ori cu cei curajoși, iar elevii lui Enache Costea au dat dovadă de mult curaj în apărare. Rezultatul final a venit ca un balsam pe rana produsă de neprezentarea dubioasă a Slatinei de la mijlocul săptămânii. Unirea rămâne deasupra liniei retrogadării și beneficiază de o pauză care o va scăpa, în sfârșit... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2020, 17:40 (2747 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Dezlănțuiți înainte de vacanță

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja-CSM Oltenița 4-1

Dezlănțuiți înainte de vacanță

Recolta Gheorghe Doja a făcut contra celor de la CSM Oltenița cel mai bun meci din acest sezon, arătând că echipa a progresat considerabil. Marius Milea i-a trimis în teren din primul minut pe Băluță-Toma, David, Manole-Petre, Alexe, Mihalașcu, G. Cositoru, Andrei-Scurtu, Anton. Au mai intrat Popescu, Stroe, Milotin și Zaharia. Recolta a început în forță și, în minutul 8, Radu Andrei a fost faultat în careu. Specialistul în lovituri de pedeapsă, Valentin Toma, a transformat, iar ialomițenii au trecut în avantaj. De altfel, Doja a fost în permanență la butoane, ratând numeroase ocazii, așa cum se întâmplă aproape mereu. Următorul gol a venit în partea secundă, dar de data aceasta în poarta lui... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2020, 17:05 (3159 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Casa de Pensii Ialomița înregistrează lunar 50 de dosare noi de pensionare anticipată

Casa de Pensii Ialomița înregistrează lunar 50 de dosare noi de pensionare anticipată

Propunerea legislativă a Parla­mentului României care vizează pensionarea cu 2 ani mai devreme a persoanelor care locuiesc în zone poluate se adresează doar celor care își manifestă intenția de a ieși la pensie anti­cipat. Conform datelor Casei Județene de Pensii Ialomița, la nivelul județului nostru, lunar, se pensionează anticipat peste 50 de persoane.

Sprijin pentru pensionari La începutul lunii septembrie 2020, Parlamentul României a trimis spre promulgare Președintelui un act normativ care prevede pensionarea cu 2 ani mai devreme pentru persoanele care locuiesc în zone poluate... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2020, 14:10 (5031 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Recruții administrației ialomițene după prima lună de mandat

Recruții administrației ialomițene după prima lună de mandat

Administrația ialomițeană are 28 de edili noi. Noi e un fel de-a spune. Unii dintre primarii care au tras lozurile câștigătoare la Alegerile din 27 septembrie 2020 au mai fost prin primării. Și n-au plecat de buni... Pe alții, comuni­tă­țile i-au regretat. Mai sunt și cei care n-au scăpat de gura partidelor, de obligații... Dar există o categorie de primari cu adevărat noi, care n-au făcut până acum administrație. Tineri sau în floarea vârstei, independenți sau afiliați la partide noi, aceștia au un numitor comun: naivitatea administrativă. O naivitate pe care, la o lună de la preluarea mandatului, și-au păstrat-o aproape intactă. Am decis să le preluăm declarațiile, ca imagine a unei stări de... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2020, 10:05 (5405 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Ialomița primari

Click aici

POLITICĂ

Partidul Ialomițenilor, fuziune cu Partidul Național Liberal

Partidul Ialomițenilor, fuziune cu Partidul Național Liberal

Luni, 23 noiembrie 2020, în cadrul unei conferințe de presă comune, a fost anunțată fuziunea prin absorbție a Partidului Ialomițenilor cu Partidul Național Liberal Ialomița. Președintele Partidului Ialomițenilor și primar reales al comunei Bucu, Ion Drăgușin, alături de președintele interimar al Organizației PNL Ialomița și primar ales al Sloboziei, Dragoș Soare, au făcut declarații de presă pe acest subiect. «Decizia comună a partidelor pe care le reprezentăm de a fuziona este o reușită politică și întărește poziția pe care Partidul Național Liberal o are în Ialomița!» a declarat Dragoș Soare, președinte interimar al PNL Ialomița, în cadrul conferinței de presă. «Hotărârea fuziunii a fost aprobată cu unanimitate de voturi în forurile de conducere ale celor două partide, membrii Partidului Ialomițenilor urmând să devină membri ai Organizației PNL Ialomița și să susțină candidații liberali la Alegerile Parlamentare din 6 decembrie!»... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2020, 21:10 (7872 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gara Fetești pune în pericol siguranța călătorilor

Gara Fetești pune în pericol siguranța călătorilor

Pentru călătorii care așteaptă trenul în Gara Fetești este o adevărată provocare să urce în vagoane. Potrivit documen­telor oficiale, stația este prevăzută cu 3 peroane pentru călători care, în realitate, nu există. Oamenii sunt nevoiți să coboare și să urce din trenuri direct pe terasamentul de piatră spartă. Situația trenează de mai bine de 8 ani, însă abia acum Ministerul Transporturilor s-a decis să supună dezbaterii publice proiectul privind reabilitarea stației.

Fonduri pierdute Gara CFR Fetești a fost inclusă în imensul proiect de reabilitare a liniei de cale ferată București... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2020, 13:50 (2589 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia așteaptă fonduri pentru reparația instalației electrice

De 6 ani

Spitalul Județean de Urgență Slobozia așteaptă fonduri pentru reparația instalației electrice

Scenariul sumbru petrecut la Spitalul Județean Piatra Neamț s-ar putea pe­trece în fiecare moment și la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. La fel ca unitatea medicală din Piatra Neamț, și cea de la Slobozia prezintă numeroase deficiențe în pri­vința instalațiilor electrice. De 6 ani, în fiecare primăvară, Inspectoratul Județean pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» desco­peră aceleași nereguli, fără ca ele să fie remediate. A fost nevoie de o tragedie precum cea petrecută la Piatra Neamț pentru ca oficialii care administrează Spitalul Județean de Urgență Slobozia să-și dea seama de proporțiile unui dezastru similar... «În acest moment am început un proces de evaluare a întregii rețele... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2020, 09:55 (10034 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile din Ialomița pot accesa fonduri europene pentru achiziția de tablete

Până la 1 februarie 2021

Școlile din Ialomița pot accesa fonduri europene pentru achiziția de tablete

Considerate o alternativă eficientă pentru ca școlile să le poată asigura elevilor dispozitivele electronice necesare participării la cursurile on-line, fondurile europene așteaptă să fie atrase de instituțiile de învățământ. Datele oficiale arată că doar o singură școală din județ a reușit în ultimele luni să facă demersuri în privința depunerii unui astfel de proiect. Restul unităților se află încă în faza de scriere a proiectelor. Dacă vor banii europeni, unitățile ar trebui să se grăbească, pentru că termenul limită până la care linia de finanțare rămâne deschisă este 1 februarie 2021.

Elevii au nevoie de tablete... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2020, 17:40 (5167 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Noul președinte al Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel confirmă dezastrul lăsat de administrația Victor Moraru

Independent a avut din nou dreptate, iar riscul rămâne prezent

Noul președinte al Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel confirmă dezastrul lăsat de administrația Victor Moraru

grad de absorbție pentru fondurile europene-3,11%, grad de absobție pentru fondurile naționale-13,19%

Vineri, 13 noiembrie 2020, președintele Consiliului Județean Ialomița Marian Pavel a organizat prima conferință de presă a mandatului său. În cadrul acesteia, noul președinte a confirmat, bazându-se pe date oficiale, că între declarațiile predecesorului său și realitatea admi­nistrativă există diferențe fundamentale. «Din va­loarea totală a proiectelor cu finanțare europeană de 317.189.013,87 lei, gradul de absor­bție este de 13,19%... Din cele 5 proiecte finanțate din fonduri națio­nale, gradul de absorbție nu depășește 3,11% (la două dintre proiecte, gradul de absorbție este 0%!) dintr-o valoare totală de 326.156.829,88 lei, iar termenul final de implementare pentru toate cele 5 proiecte este sfârșitul acestui an!»... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2020, 17:15 (11852 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

SPORT

 Regulamentul «strâmb» al FRF continuă să facă victime. Unirea pierde la «masa verde» meciul cu Slatina!

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Regulamentul «strâmb» al FRF continuă să facă victime. Unirea pierde la «masa verde» meciul cu Slatina!

Așa cum Independent avertiza cu câteva săptămâni în urmă, FRF a născocit reguli aiuritoare pentru gestionarea restanțelor generate de infectările cu COVID-19. Aceste regulamente dezavantajează clar echipa care provoacă prima amânare a meciului, chiar dacă, la reprogramare, adversara se face «vinovată» pentru nedisputarea meciului. Cu alte cuvinte, dacă Unirea nu onora, din cauza pandemiei, restanța cu Farul, ar fi câștigat la «masa vede». Nu a făcut-o, preferând să onoreze competiția cu orice risc. La fel s-a întâmplat și la Recea, când Unirea a făcut deplasarea cu lotul înjumătățit. Sunt, însă, și echipe care preferă să miorlăie pe ascuns pe... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2020, 14:30 (3273 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Trafic disciplinat pe străzile din Fetești

Trafic disciplinat pe străzile din Fetești

Noua administrație locală a Feteștiului continuă proiectele de modernizare a traficului din oraș. Astfel, în această perioadă, s-a dat startul depunerii ofertelor pentru achiziția de noi semnalizatoare luminoase care urmează a fi montate în cele mai importante artere de circulație ale orașului. Totodată, administrația locală a demarat și un proiect prin care vor fi montate camere de suprave­ghere video pe străzi.

Orașul cu semafoare Sistemul de semaforizare a munici­piului Fetești a început în primăvara acestui an, ocazie cu care au fost montate primele semnalizatoare luminoase în piațeta... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2020, 13:35 (2893 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia a încheiat contracte de 15 mii de euro cu o firmă anchetată de DNA

Operațiuni ținute secret

Primăria Slobozia a încheiat contracte de 15 mii de euro cu o firmă anchetată de DNA

O  societate comercială implicată într-o anchetă a Direcției Naționale Anticorupție are încheiate două contracte de prestări servicii încheiate cu Primăria Slobozia. Administrația locală plătește 15 mii de euro pe an pentru asigurarea unor softuri informatice necesare emiterii de numere de înregistrare și susținerii activității Serviciului Taxe și Impozite. Mai mult, pentru a nu exista discuții în spațiul public cu privire la încheierea contractelor cu această firmă controversată, administrația locală le-a conferit un caracter confidențial.

Filmul unei tranzacții În luna martie... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2020, 09:50 (10272 vizualizări - 12 comentarii)

SPORT

Fotbal de pandemie

Fotbal, Liga a II-a, Fotbal Comuna Recea-Unirea Slobozia 2-0

Fotbal de pandemie

bonus: Meciul Recoltei Gheorghe Doja, amânat

Enache Costea a reușit să strângă o gașcă de 15 băieți alături de care să meargă în Maramureș pentru confrun­tarea cu Fotbal Comuna Recea. Unirea Slobozia a fost crunt lovită de pandemie. 10 jucători nu ieșiseră încă din izolare la ora meciului, lor adăugându-li-se suspen­datul Danciu și accidentatul Năstase. În aceste condiții, pe terenul de la Recea au intrat Poiană-Ghiță, Chebac, Suciu, Toma-Gherasim, Lemnaru, Bălan-Mihalache, Muscă, Trucă. Au fost doar 4 rezerve: Tudor, Comșa, Pocol și Negoiu. Se observă așadar că toate compartimentele au fost dinamitate. Cea mai mare avarie s-a produs în apărare, acolo unde lui Costea i-au lipsit 5 fundași. În aceste condiții, în centrul defensivei au evoluat... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2020, 17:20 (3144 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Judecătorii omului de afaceri Gheorghe Ceteraș l-au trimis după gratii fără temei legal

Stare de incompatibilitate la Înalta Curte de Casație și Justiție

Judecătorii omului de afaceri Gheorghe Ceteraș l-au trimis după gratii fără temei legal

Justiția din România este departe de a fi imparțială și corectă. O dovedesc judecătorii Înaltei Curți de Casație și Justiție. Magistrații care l-au condamnat definitiv pe omul de afaceri Gheorghe Ceteraș, din Slobozia, sunt acuzați de «incompatibilitate». Aceiași judecători care au dat sentința definitivă în apelul făcut de inculpat, se pronunțaseră anterior și în fazele preliminarii ale procesului penal. Mai mult, hotărârea magistraților s-a bazat doar pe declarația unui martor sub acoperire, aspect ce contravine Codului de Procedură Penală. Reamintim faptul că Gheorghe Ceteraș a fost condamnat definitiv la 10 ani închisoare cu executare de către Înalta Curte de Casație și Justiție,... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2020, 16:05 (9232 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Serie grea pentru HCM Slobozia

Handbal, Divizia A

Serie grea pentru HCM Slobozia

După o lungă așteptare, Federația Română de Handbal a decis, în sfârșit, formatul diviziei secunde feminine. Cele 20 de echipe care s-au înscris pentru viitorul sezon au fost repartizate pe criterii geografice în 3 serii. HCM Slobozia va activa în seria C, alături de alte 6 echipe: Știința București, CSM II București, CNE Râmnicu Vâlcea, Danubius Călărași, Neptun Contanța și AMY Slatina. Pe handbalistele noastre le așteaptă confruntări dificile, aspect care n-ar trebui să le sperie având în vedere că obiectivul stipulat nu este promovarea... Știința București, Neptun Constanța și chiar Danubius Călărași reprezintă grupări solide pentru acest nivel, care au tins mereu spre vârful clasamentului... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2020, 12:40 (3207 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Suspiciune de malpraxis la Spitalul Fetești în cazul medicului decedat Mioara Neagu

Suspiciune de malpraxis la Spitalul Fetești în cazul medicului decedat Mioara Neagu

Dispariția fulgerătoare a medicului Mioara Neagu, din cadrul Spitalului Municipal «Anghel Saligny» din Fetești, aruncă unitatea medicală într-un scandal de malpraxis. Foștii colegi sunt acuzați de rudele doctoriței de faptul că au lăsat-o să moară. Reprezentanții spitalului infirmă acuzațiile, în timp ce sindicaliștii din Sănătate cer Guvernului impunerea unei imunități la malpraxis pentru medicii care tratează pacienți cu COVID-19.

Un caz controvresat Moartea medicului Mioara Neagu, coordonator al Compar­timentului de Primiri Urgențe al Spitalului Municipal «Anghel Saligny» din Fetești... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2020, 10:05 (9650 vizualizări - 3 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
264 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Infractori cu condamnări, arestați

În ultimele 48 de ore, polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2017, 16:05
(5800 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Și tu poți deveni polițist! Admitere 2017

Cei care își doresc o carieră în Poliția Română se pot înscrie în instituțiile de învățământ ale Ministerului Afacerilor Interne. Anul acesta, persoanele interesate de cariera de polițist se pot înscriere ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2017, 15:55
(6193 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții într-un dosar de evaziune fiscală

Miercuri, 26 aprilie 2017,  polițiștii Direcției Generale de Poliție a Municipiului București și cei de la Direcția Operațiuni Speciale efectuează 32 percheziții în București și în 4 județe, într-un ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2017, 14:25
(7060 vizualizări - 0 comentarii)


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești, Manasia și Slobozia

Distrigaz Sud Rețele anunță opriri programate ale furnizării de gaz, marți, 25 aprilie 2017, din cauza unor lucrări la rețeaua de distribuție. Afectați de aceste reparații vor fi locuitorii din Fetești ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2017, 19:35
(8723 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Ziua Veteranilor de Război»

Miercuri, 26 aprilie 2017, în organizarea Instituției Prefectului Ialomița, a Consiliului Județean Ialomița, a Garnizoanei Slobozia și Primăriei Slobozia, va fi organizată «Ziua Veteranilor de Război». ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2017, 17:45
(4697 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: Termen pentru depunerea situațiilor financiare

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați ca au fost publicate principalele aspecte legate de întocmirea și depunerea situațiilor financiare pentru anul ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2017, 15:35
(4626 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Concluziile desprinse în urma exercițiului național «PROCIV 2017»

În data de 21 aprilie a.c, la sediul Inspectoratului General pentru Situații de Urgență a avut loc o conferință de presă, în cadrul căreia au fost prezentate concluziile desprinse în urma exercițiului național ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2017, 14:40
(5381 vizualizări - 0 comentarii)


Unirea Slobozia țintește o nouă victorie. Cu optimism, spre Cernavodă!

Sâmbătă, 22 aprilie a.c., de la orele 17,00, Unirea Slobozia se confruntă în deplasare cu Axiopolis Cernavodă. Înaintea jocului, conducerea Clubului a organizat o conferință de presă la care au participat ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 21:25
(4671 vizualizări - 0 comentarii)


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Slobozia

Distrigaz Sud Rețele anunță opriri programate ale furnizării de gaz în Slobozia, luni, 24 aprilie 2017, din cauza unor lucrări la rețeaua de distribuție. Afectați de aceste reparații vor ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 19:50
(5234 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Stop violenței!

Polițiștii ialomițeni au lansat un mesaj preventiv și informativ prin care încearcă să reducă fenomenul violenței. Oamenii legii precizează faptul că violența, indiferent de formă, este nejustificată. ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 19:35
(4818 vizualizări - 0 comentarii)


Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică la Slobozia, Munteni Buzău și Traian

Enel Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în perioada 24- ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 19:25
(7110 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale ITM Ialomița

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița  a desfășurat, în trimestrul I 2017, în domeniul relațiilor de muncă, 322 de acțiuni de control  în urma cărora  au fost dispuse 472 de măsuri pentru ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 17:20
(3910 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în Cartierul Fetești-Oraș!

Pentru realizarea lucrărilor de cuplare a rețelei noi de alimentare cu apă, reabilitată prin programul POS Mediu I, la sistemul de alimentare cu apă al municipiului Fetești, SC RAJA SA este nevoită ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 14:10
(5691 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

angajăm casier
Condițiile angajării sunt
-cunoștințe operare PC: Excell Word
-experiență în domeniu, minim 3 ani
Persoanele interesate pot depune CV
la adresa de e-mail
office.ialomita@bere-băuturi.ro
Pentru detalii suplimentare
apelați tel. 0751/078.718

20 Aprilie 2017, 21:05


RAJA Constanța: Lucrări de întreținere rețele în Cartierul Fetești-Gară

Pentru executarea lucrărilor de spălare a rețelei de apă din Cartierul Fetești-Gară, din municipiul Fetești, SC RAJA SA este nevoită să furnizeze apă cu presiuni scăzute pe timpul nopții, în perioada 24-28 aprilie 2017 ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2017, 20:20
(5076 vizualizări - 0 comentarii)


Alegeri locale parțiale la Amara, Fierbinți Târg și Țăndărei-11 iunie 2017

Guvernul a stabilit în data de 11 iunie 2017 organizarea scrutinului local parțial pentru alegerea primarului în 49 de localități în care această funcție a rămas vacantă ca urmare a demisiilor unor titulari ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2017, 19:55
(7758 vizualizări - 2 comentarii)


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Slobozia

Reprezentanții Distrigaz Sud Rețele anunță faptul că vineri, 21 aprilie 2017, la Slobozia furnizarea gazelor naturale se va închide pe bulevardele Chimiei, Unirii și Matei Basarab, precum și pe strada ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2017, 19:15
(5407 vizualizări - 0 comentarii)


Braconaj piscicol în zona Fetești. A fost prins un morun de 2,3 m și 75 de kilograme!

Braconaj piscicol în zona Fetești. A fost prins un morun de 2,3 m și 75 de kilograme!

Procurorii și polițiștii din Slobozia au pus în mișcare acțiunea penală pe numele a nouă persoane din zona Fetești, sub acuzația de «braconaj». Actele de urmărire penală arată faptul că, în perioada 20 ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2017, 16:35
(11427 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Bibliotecarului», sărbătorită la Slobozia

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» organizează luni, 24 aprilie 2017, evenimentul intitulat «Ziua Bibliotecarului din România». În cadrul manifestării care se va desfășura la Slobozia, cei prezenți ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2017, 15:45
(5118 vizualizări - 1 comentariu)


SC Agromas Grup SRL

furnizor de produse
și servicii agricole

angajează
GESTIONAR DEPOZIT
Principalele responsabilități
-gestiunea stocurilor de marfă
-gestionarea documentelor
de intrare-ieșire
-verificarea calitativă și cantitativă
a mărfurilor
-recepția și livrarea mărfurilor
-participarea la inventare
Cerințe
-studii medii
-experiență în domeniu minim 1 an
-cunoștințe operare calculator
(word, excel)
-cunoștințe operare documente gestiunea materialelor
-constituie avantaj:
experiență în poziția de gestionar
Beneficii
-pachet salarial atractiv
CV-urile se pot depune la
sediul societății din Cosâmbești,
Șoseaua Slobozia-Țăndărei,
nr. 154, jud. Ialomița
sau la adresa de e-mail [email protected]

19 Aprilie 2017, 19:50


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești și Slobozia

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. Astfel, Distrigaz ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2017, 19:10
(5583 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: În luna martie 2017 s-au încasat 44,85 milioane de lei la buget

Potrivit unui comunicat de presă, «Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a încasat, în luna martie 2017, la bugetul general consolidat suma de 44,85 milioane lei». «Menționăm că, din bugetul ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2017, 16:25
(5184 vizualizări - 0 comentarii)


Hramul Mânăstirii Slobozia

În perioada 19-23 aprilie 2017, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, Episcopia Sloboziei și Călărașilor organizează o serie de manifestări cu ocazia sărbătoririi hramului «Izvorul ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2017, 10:55
(4796 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor ialomițeni în ziua de Paște

Pentru siguranța cetățenilor, în Duminica de Paște, Poliția Română a continuat acțiunile pentru prevenirea evenimentelor nedorite și pentru fluidizarea traficului și diminuarea riscului rutier. Astfel, ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2017, 10:20
(4854 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Bătrână de 78 de ani, carbonizată într-un incendiu

Casa femeii a fost cuprinsă de flăcări joi, 13 aprilie 2017, în jurul orelor 15,00, când s-a primit sesizarea la dispeceratul 112. La locul intervenției au acționat pompierii voluntari ai localității și ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 20:05
(4665 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grivița incendiu


Ialomița: 40 mc lemne, confiscați

Polițiștii de Ordine Publică din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea delictelor silvice. Astfel, în urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 18:25
(4717 vizualizări - 4 comentarii)


AJFP Ialomița: Venituri suplimentare de peste 3,256 milioane de lei

În luna martie 2017, inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița au stabilit venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de peste 3,256 milioane de lei, în urma a 56 de ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 14:40
(4435 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Exercițiu național de înștiințare, avertizare și alarmare în situații de protecție civilă-PROCIV 2017

În perioada 18-21.04.2017, în intervalul orar 10,00-15,00, se va desfășura exercițiul național de înștiințare, avertizare și alarmare în situații de protecție civilă-PROCIV 2017. Scenariul exercițiului ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 13:05
(6204 vizualizări - 1 comentariu)


Gheorghe Doja: Marfă fără documente de proveniență

Marți, 11 aprilie 2017, polițiștii au oprit pentru control în trafic, pe raza comunei Gheorghe Doja, o autoutilitară condusă de un tânăr, de 26 de ani, din județul Călărași.În urma controlului efectuat ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 12:25
(3943 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Nu au neutralizat deșeurile periculoase

Administratorii a 3 societăți comerciale de pe raza județului Ialomița sunt cercetați sub aspectul comiterii infracțiunii de neluarea măsurilor de eliminare totală a substanțelor și preparatelor periculoase ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 11:05
(3303 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...