Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Dezlănțuiți înainte de vacanță

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja-CSM Oltenița 4-1

Dezlănțuiți înainte de vacanță

Recolta Gheorghe Doja a făcut contra celor de la CSM Oltenița cel mai bun meci din acest sezon, arătând că echipa a progresat considerabil. Marius Milea i-a trimis în teren din primul minut pe Băluță-Toma, David, Manole-Petre, Alexe, Mihalașcu, G. Cositoru, Andrei-Scurtu, Anton. Au mai intrat Popescu, Stroe, Milotin și Zaharia. Recolta a început în forță și, în minutul 8, Radu Andrei a fost faultat în careu. Specialistul în lovituri de pedeapsă, Valentin Toma, a transformat, iar ialomițenii au trecut în avantaj. De altfel, Doja a fost în permanență la butoane, ratând numeroase ocazii, așa cum se întâmplă aproape mereu. Următorul gol a venit în partea secundă, dar de data aceasta în poarta lui... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2020, 17:05 (3159 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Casa de Pensii Ialomița înregistrează lunar 50 de dosare noi de pensionare anticipată

Casa de Pensii Ialomița înregistrează lunar 50 de dosare noi de pensionare anticipată

Propunerea legislativă a Parla­mentului României care vizează pensionarea cu 2 ani mai devreme a persoanelor care locuiesc în zone poluate se adresează doar celor care își manifestă intenția de a ieși la pensie anti­cipat. Conform datelor Casei Județene de Pensii Ialomița, la nivelul județului nostru, lunar, se pensionează anticipat peste 50 de persoane.

Sprijin pentru pensionari La începutul lunii septembrie 2020, Parlamentul României a trimis spre promulgare Președintelui un act normativ care prevede pensionarea cu 2 ani mai devreme pentru persoanele care locuiesc în zone poluate... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2020, 14:10 (5025 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Recruții administrației ialomițene după prima lună de mandat

Recruții administrației ialomițene după prima lună de mandat

Administrația ialomițeană are 28 de edili noi. Noi e un fel de-a spune. Unii dintre primarii care au tras lozurile câștigătoare la Alegerile din 27 septembrie 2020 au mai fost prin primării. Și n-au plecat de buni... Pe alții, comuni­tă­țile i-au regretat. Mai sunt și cei care n-au scăpat de gura partidelor, de obligații... Dar există o categorie de primari cu adevărat noi, care n-au făcut până acum administrație. Tineri sau în floarea vârstei, independenți sau afiliați la partide noi, aceștia au un numitor comun: naivitatea administrativă. O naivitate pe care, la o lună de la preluarea mandatului, și-au păstrat-o aproape intactă. Am decis să le preluăm declarațiile, ca imagine a unei stări de... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2020, 10:05 (5402 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Ialomița primari

POLITICĂ

Partidul Ialomițenilor, fuziune cu Partidul Național Liberal

Partidul Ialomițenilor, fuziune cu Partidul Național Liberal

Luni, 23 noiembrie 2020, în cadrul unei conferințe de presă comune, a fost anunțată fuziunea prin absorbție a Partidului Ialomițenilor cu Partidul Național Liberal Ialomița. Președintele Partidului Ialomițenilor și primar reales al comunei Bucu, Ion Drăgușin, alături de președintele interimar al Organizației PNL Ialomița și primar ales al Sloboziei, Dragoș Soare, au făcut declarații de presă pe acest subiect. «Decizia comună a partidelor pe care le reprezentăm de a fuziona este o reușită politică și întărește poziția pe care Partidul Național Liberal o are în Ialomița!» a declarat Dragoș Soare, președinte interimar al PNL Ialomița, în cadrul conferinței de presă. «Hotărârea fuziunii a fost aprobată cu unanimitate de voturi în forurile de conducere ale celor două partide, membrii Partidului Ialomițenilor urmând să devină membri ai Organizației PNL Ialomița și să susțină candidații liberali la Alegerile Parlamentare din 6 decembrie!»... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2020, 21:10 (7872 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gara Fetești pune în pericol siguranța călătorilor

Gara Fetești pune în pericol siguranța călătorilor

Pentru călătorii care așteaptă trenul în Gara Fetești este o adevărată provocare să urce în vagoane. Potrivit documen­telor oficiale, stația este prevăzută cu 3 peroane pentru călători care, în realitate, nu există. Oamenii sunt nevoiți să coboare și să urce din trenuri direct pe terasamentul de piatră spartă. Situația trenează de mai bine de 8 ani, însă abia acum Ministerul Transporturilor s-a decis să supună dezbaterii publice proiectul privind reabilitarea stației.

Fonduri pierdute Gara CFR Fetești a fost inclusă în imensul proiect de reabilitare a liniei de cale ferată București... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2020, 13:50 (2588 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia așteaptă fonduri pentru reparația instalației electrice

De 6 ani

Spitalul Județean de Urgență Slobozia așteaptă fonduri pentru reparația instalației electrice

Scenariul sumbru petrecut la Spitalul Județean Piatra Neamț s-ar putea pe­trece în fiecare moment și la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. La fel ca unitatea medicală din Piatra Neamț, și cea de la Slobozia prezintă numeroase deficiențe în pri­vința instalațiilor electrice. De 6 ani, în fiecare primăvară, Inspectoratul Județean pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» desco­peră aceleași nereguli, fără ca ele să fie remediate. A fost nevoie de o tragedie precum cea petrecută la Piatra Neamț pentru ca oficialii care administrează Spitalul Județean de Urgență Slobozia să-și dea seama de proporțiile unui dezastru similar... «În acest moment am început un proces de evaluare a întregii rețele... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2020, 09:55 (10033 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile din Ialomița pot accesa fonduri europene pentru achiziția de tablete

Până la 1 februarie 2021

Școlile din Ialomița pot accesa fonduri europene pentru achiziția de tablete

Considerate o alternativă eficientă pentru ca școlile să le poată asigura elevilor dispozitivele electronice necesare participării la cursurile on-line, fondurile europene așteaptă să fie atrase de instituțiile de învățământ. Datele oficiale arată că doar o singură școală din județ a reușit în ultimele luni să facă demersuri în privința depunerii unui astfel de proiect. Restul unităților se află încă în faza de scriere a proiectelor. Dacă vor banii europeni, unitățile ar trebui să se grăbească, pentru că termenul limită până la care linia de finanțare rămâne deschisă este 1 februarie 2021.

Elevii au nevoie de tablete... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2020, 17:40 (5159 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Noul președinte al Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel confirmă dezastrul lăsat de administrația Victor Moraru

Independent a avut din nou dreptate, iar riscul rămâne prezent

Noul președinte al Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel confirmă dezastrul lăsat de administrația Victor Moraru

grad de absorbție pentru fondurile europene-3,11%, grad de absobție pentru fondurile naționale-13,19%

Vineri, 13 noiembrie 2020, președintele Consiliului Județean Ialomița Marian Pavel a organizat prima conferință de presă a mandatului său. În cadrul acesteia, noul președinte a confirmat, bazându-se pe date oficiale, că între declarațiile predecesorului său și realitatea admi­nistrativă există diferențe fundamentale. «Din va­loarea totală a proiectelor cu finanțare europeană de 317.189.013,87 lei, gradul de absor­bție este de 13,19%... Din cele 5 proiecte finanțate din fonduri națio­nale, gradul de absorbție nu depășește 3,11% (la două dintre proiecte, gradul de absorbție este 0%!) dintr-o valoare totală de 326.156.829,88 lei, iar termenul final de implementare pentru toate cele 5 proiecte este sfârșitul acestui an!»... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2020, 17:15 (11846 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

SPORT

 Regulamentul «strâmb» al FRF continuă să facă victime. Unirea pierde la «masa verde» meciul cu Slatina!

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Regulamentul «strâmb» al FRF continuă să facă victime. Unirea pierde la «masa verde» meciul cu Slatina!

Așa cum Independent avertiza cu câteva săptămâni în urmă, FRF a născocit reguli aiuritoare pentru gestionarea restanțelor generate de infectările cu COVID-19. Aceste regulamente dezavantajează clar echipa care provoacă prima amânare a meciului, chiar dacă, la reprogramare, adversara se face «vinovată» pentru nedisputarea meciului. Cu alte cuvinte, dacă Unirea nu onora, din cauza pandemiei, restanța cu Farul, ar fi câștigat la «masa vede». Nu a făcut-o, preferând să onoreze competiția cu orice risc. La fel s-a întâmplat și la Recea, când Unirea a făcut deplasarea cu lotul înjumătățit. Sunt, însă, și echipe care preferă să miorlăie pe ascuns pe... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2020, 14:30 (3273 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Trafic disciplinat pe străzile din Fetești

Trafic disciplinat pe străzile din Fetești

Noua administrație locală a Feteștiului continuă proiectele de modernizare a traficului din oraș. Astfel, în această perioadă, s-a dat startul depunerii ofertelor pentru achiziția de noi semnalizatoare luminoase care urmează a fi montate în cele mai importante artere de circulație ale orașului. Totodată, administrația locală a demarat și un proiect prin care vor fi montate camere de suprave­ghere video pe străzi.

Orașul cu semafoare Sistemul de semaforizare a munici­piului Fetești a început în primăvara acestui an, ocazie cu care au fost montate primele semnalizatoare luminoase în piațeta... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2020, 13:35 (2888 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia a încheiat contracte de 15 mii de euro cu o firmă anchetată de DNA

Operațiuni ținute secret

Primăria Slobozia a încheiat contracte de 15 mii de euro cu o firmă anchetată de DNA

O  societate comercială implicată într-o anchetă a Direcției Naționale Anticorupție are încheiate două contracte de prestări servicii încheiate cu Primăria Slobozia. Administrația locală plătește 15 mii de euro pe an pentru asigurarea unor softuri informatice necesare emiterii de numere de înregistrare și susținerii activității Serviciului Taxe și Impozite. Mai mult, pentru a nu exista discuții în spațiul public cu privire la încheierea contractelor cu această firmă controversată, administrația locală le-a conferit un caracter confidențial.

Filmul unei tranzacții În luna martie... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2020, 09:50 (10269 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal de pandemie

Fotbal, Liga a II-a, Fotbal Comuna Recea-Unirea Slobozia 2-0

Fotbal de pandemie

bonus: Meciul Recoltei Gheorghe Doja, amânat

Enache Costea a reușit să strângă o gașcă de 15 băieți alături de care să meargă în Maramureș pentru confrun­tarea cu Fotbal Comuna Recea. Unirea Slobozia a fost crunt lovită de pandemie. 10 jucători nu ieșiseră încă din izolare la ora meciului, lor adăugându-li-se suspen­datul Danciu și accidentatul Năstase. În aceste condiții, pe terenul de la Recea au intrat Poiană-Ghiță, Chebac, Suciu, Toma-Gherasim, Lemnaru, Bălan-Mihalache, Muscă, Trucă. Au fost doar 4 rezerve: Tudor, Comșa, Pocol și Negoiu. Se observă așadar că toate compartimentele au fost dinamitate. Cea mai mare avarie s-a produs în apărare, acolo unde lui Costea i-au lipsit 5 fundași. În aceste condiții, în centrul defensivei au evoluat... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2020, 17:20 (3143 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Judecătorii omului de afaceri Gheorghe Ceteraș l-au trimis după gratii fără temei legal

Stare de incompatibilitate la Înalta Curte de Casație și Justiție

Judecătorii omului de afaceri Gheorghe Ceteraș l-au trimis după gratii fără temei legal

Justiția din România este departe de a fi imparțială și corectă. O dovedesc judecătorii Înaltei Curți de Casație și Justiție. Magistrații care l-au condamnat definitiv pe omul de afaceri Gheorghe Ceteraș, din Slobozia, sunt acuzați de «incompatibilitate». Aceiași judecători care au dat sentința definitivă în apelul făcut de inculpat, se pronunțaseră anterior și în fazele preliminarii ale procesului penal. Mai mult, hotărârea magistraților s-a bazat doar pe declarația unui martor sub acoperire, aspect ce contravine Codului de Procedură Penală. Reamintim faptul că Gheorghe Ceteraș a fost condamnat definitiv la 10 ani închisoare cu executare de către Înalta Curte de Casație și Justiție,... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2020, 16:05 (9230 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Serie grea pentru HCM Slobozia

Handbal, Divizia A

Serie grea pentru HCM Slobozia

După o lungă așteptare, Federația Română de Handbal a decis, în sfârșit, formatul diviziei secunde feminine. Cele 20 de echipe care s-au înscris pentru viitorul sezon au fost repartizate pe criterii geografice în 3 serii. HCM Slobozia va activa în seria C, alături de alte 6 echipe: Știința București, CSM II București, CNE Râmnicu Vâlcea, Danubius Călărași, Neptun Contanța și AMY Slatina. Pe handbalistele noastre le așteaptă confruntări dificile, aspect care n-ar trebui să le sperie având în vedere că obiectivul stipulat nu este promovarea... Știința București, Neptun Constanța și chiar Danubius Călărași reprezintă grupări solide pentru acest nivel, care au tins mereu spre vârful clasamentului... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2020, 12:40 (3207 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Suspiciune de malpraxis la Spitalul Fetești în cazul medicului decedat Mioara Neagu

Suspiciune de malpraxis la Spitalul Fetești în cazul medicului decedat Mioara Neagu

Dispariția fulgerătoare a medicului Mioara Neagu, din cadrul Spitalului Municipal «Anghel Saligny» din Fetești, aruncă unitatea medicală într-un scandal de malpraxis. Foștii colegi sunt acuzați de rudele doctoriței de faptul că au lăsat-o să moară. Reprezentanții spitalului infirmă acuzațiile, în timp ce sindicaliștii din Sănătate cer Guvernului impunerea unei imunități la malpraxis pentru medicii care tratează pacienți cu COVID-19.

Un caz controvresat Moartea medicului Mioara Neagu, coordonator al Compar­timentului de Primiri Urgențe al Spitalului Municipal «Anghel Saligny» din Fetești... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2020, 10:05 (9649 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lipsă de teste pentru depistarea SARS-CoV-2 la Spitalul Județean Slobozia

Lipsă de teste pentru depistarea SARS-CoV-2 la Spitalul Județean Slobozia

Trecută pe lista județelor din țară care testează cel mai puțin pacienții pentru depistarea infecției cu SARS-CoV-2, Ialomița are doar un singur laborator acreditat de Ministerul Sănătății pentru efectuarea testărilor RT-PCR, considerate cele mai precise. Acesta funcționează în cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia și, într-adevăr, se confruntă cu un deficit de kit-uri speciale necesare realizării unui număr mare de testări. Restul probelor prelevate de la persoanele suspecte sunt trimise cu o ambulanță la un centru de testare privat din Capitală.

Aparatură există, teste mai puțin... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2020, 16:05 (12249 vizualizări - 5 comentarii)

ANCHETĂ

Primarul Mădălin Teculescu o acuză de «constituirea unui grup infracțional organizat» pe fosta primăriță Livia Gomes

Se întâmplă la Sfântu Gheorghe

Primarul Mădălin Teculescu o acuză de «constituirea unui grup infracțional organizat» pe fosta primăriță Livia Gomes

Să tot fie câteva luni de când parcurgeam o plângere penală înaintată DNA de Alianța USR PLUS împotriva fostului primar de la Sectorul 5, Daniel Florea. Revenirea asupra subiectului acum câteva zile, prin noi dezvăluiri asupra devalizării bugetului local al Sectorului 5 din București, ne-a făcut brusc să ne amintim cum cam aceleași societăți au «patentat» metoda într-o localitate din Ialomița. Se întâmpla prin 2014 când, credem noi, a început totul. Adică modalitatea prin care Media Publisher, Deasign Print sau Prodomo Properties «devalizau» la unison bugețelul comunei ialomițene Sfântu Gheorghe. Primarul de-atunci al localității, adică Iuliana... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2020, 09:55 (14614 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Culturile agricole din Ialomița, amenințate de păsările migratoare

Culturile agricole din Ialomița, amenințate de păsările migratoare

După seceta înregistrată în lunile de primăvară și vară, culturile agricole din Ialomița sunt amenințate acum de păsările migratoare. Controlul acestor dăunători prin vânătoare este deocamdată stopat de o decizie a Curții de Apel Brașov. Judecătorii au interzis vânatul pentru 36 de specii de păsări călătoare. O parte dintre acestea tranzitează județul nostru și Hotărârea Curții de Apel Brașov dă peste cap și activitatea Asociațiilor Vânătorilor și Pescarilor care admi­nistrează fonduri de vânătoare în zonele de culoar ale păsărilor. Totodată, aceeași sentință interzice vânatul pentru animalele considerate responsabile pentru răspândirea vi­rusului Pestei Porcine Africane.

O sentință controversată... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2020, 13:20 (5971 vizualizări - 9 comentarii)

REPORTAJ

O minune pe strada Aurora, nr. 10

Împreună suntem neînvinși

O minune pe strada Aurora, nr. 10

Strada e o panglică de asfalt care se desprinde din celebra Ianache, unde se inundă Slobozia la fiecare ploaie mai acătării. Toate casele străzii sunt bătrâne și ponosite. Doamna Cecilia locuiește la nr. 10. Are cancer în stadiul 3 și doi copii la ușă... Fata are 13 ani și învață germană pentru că «îi place doamna...». Băiatul are 16, e paracliser la Catedrală și cuminte ca sfinții de pe pereții bisericii. Toți trei au nevoie de o minune. Iar ca să facem minunea stă în puterea noastră, a comunității.

Soarta care nu e cum vrea omul Doamna Cecilia Știucă are 49 de ani și boli cât pentru... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2020, 17:15 (10440 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița a solicitat carantinarea Sloboziei

După publicarea deciziei în Monitorul Oficial, orașul intră în «lockdown»

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița a solicitat carantinarea Sloboziei

UPDATE De vineri, 13 noiembrie 2020, ora 00,00, Slobozia intră în carantină pentru 14 zile!

În urma ședinței organizată miercuri, 11 noiembrie 2020, Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița a solicitat Departamentului pentru Situații de Urgență aprobarea propunerii de intrare în carantină a Sloboziei pentru o perioadă de 14 zile. Solicitarea a fost făcută ca urmare a numărului mare de cazuri confirmate la nivelul orașului.

Afară din case doar cu declarație pe propria răspundere
Potrivit informațiilor oficiale, valoare incidenței cazurilor a ajuns la Slobozia la 7,49/1000 de locuitori. Mai mult, potrivit Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2020, 11:10 (23304 vizualizări - 34 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
339 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Drive test Hyundai la Europa FM

Drive test Hyundai la Europa FM

Importatorul mărcii Hyundai în România și Europa FM au demarat o colaborare menită să aducă modelele auto marca Hyundai mai aproape de ascultătorii postului național de radio. Astfel, pe durata a șase săptămîni ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:40
(14741 vizualizări - 0 comentarii)


Tîlhar reținut de polițiști

Vineri, 5 noiembrie a.c., polițiștii urziceneni au identificat, pe raza localității Sinești, un tînăr de 19 ani, din localitate, pe numele căruia Judecătoria Sectorului nr. 4 București a emis mandat de ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:30
(13636 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Evaziune cu morcovi

În cursul zilei de sîmbătă, 6 noiembrie a.c., polițiști din Fetești au organizat și desfășurat pe raza municipiului o acțiune ce a vizat identificarea persoanelor ce efectuează activități de comerț ilicit ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:25
(12347 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Tînăr acuzat de proxenetism în Spania, prins de polițiști

Încă un bărbat din Țăndărei a fost arestat de polițiști. Tînărul de 20 de ani a fost prins de polițiști miercuri, 4 noiembrie, pe numele său fiind emis un mandat de arestare european de către autoritățile ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2010, 16:20
(15320 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Braconier cercetat penal

Un tînăr de 22 de ani din Movilița este cercetat penal de polițiști după ce a fost prins pescuind într-o baltă privată. Bărbatul a fost descoperit joi, 4 noiembrie, cînd cu ajutorul unei plase monofilament ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2010, 16:19
(13679 vizualizări - 0 comentarii)


Comerț ilegal cu legume-fructe

Joi, 4 noiembrie, polițiștii feteșteni au organizat o acțiune al cărei scop principal l-a constituit surprinderea și sancționarea faptelor de comerț ilegal. Astfel, în timpul verificărilor, polițiștii au ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2010, 16:17
(16562 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Jandarmii vor asigura ordinea cu ocazia pelerinajului la moaștele Sf. Ioan Gură de Aur

Jandarmii vor asigura, în perioada 5-9 noiembrie 2010, măsurile de ordine ce se vor impune la evenimentul laic de mare importanță pentru creștinii ialomițeni și anume, aducerea la Mînăstirea «Sfinții Voievozi ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2010, 11:23
(10126 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Exercițiu pentru gestionarea situațiilor de urgență la Fabrica de ulei-Expur

Luni, 8 noiembrie a.c., începînd cu ora 10.00, la sediul Fabricii de ulei Expur din Slobozia se va desfășura un exercițiu pentru gestionarea unor situații de urgență potențial produse la operatorul economic ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2010, 11:15
(21832 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Ivănești, Amara și Slobozia

Flăcările au cuprins joi, 4 noiembrie, în jurul orei 8.00, o baracă metalică pe care o femeie din Ivănești o folosea ca bucătărie și în care gătea la momentul izbucnirii incendiului. Din nefericire, aceasta ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2010, 11:06
(15137 vizualizări - 0 comentarii)


1000 de pachete de țigări din Moldova, depistate în mașina unui slobozean

La primele ore ale dimineții de miercuri, 3 noiembrie, un slobozean a fost prins de polițiști cu 1000 de pachete de țigări de contrabandă. Bărbatul, de 46 de ani, a fost prins în trafic, în cartierul Bora ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2010, 17:41
(19367 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Armă deținută ilegal

Un feteștean de 34 de ani a fost prins de polițiști deținînd o armă ilegal. Bărbatul a fost depistat miercuri, 3 noiembrie, în cadrul unei acțiuni specifice a polițiștilor din cadrul Serviciului Arme, ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2010, 17:40
(15817 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești armă


Țăndărei: Cu pește la vînzare

Un comerciant «ambulant» de pește a fost prins de polițiștii din Țăndărei în timp ce încerca să vîndă «marfa» localnicilor. Bărbatul ce se deplasa la volanul unei mașini înmatriculate în Călărași avea ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2010, 17:39
(16426 vizualizări - 0 comentarii)


Lemne «fără documente» la Perieți și Adîncata, confiscate

Comerț cu lemne la drumul mare. Asta au constatat polițiștii ialomițeni miercuri, 3 noiembrie, în localitățile Perieți și Adîncata. Lemnele erau vîndute de doi bărbați, de 29 respectiv 36 de ani, ambii ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2010, 17:37
(13560 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Moaște sfinte pentru sărbătorirea hramului Mînăstirii «Sfinții Voievozi»

«În perioada 5-8 noiembrie 2010, cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, Episcopia Sloboziei și Călărașilor organizează o serie de manifestări cu ocazia sărbătoririi hramului Mînăstirii ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2010, 17:46
(15526 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Pecheziții în cartierul Bora

Locuințele a nouă persoane din cartierul slobozean Bora au fost percheziționate, miercuri, 3 noiembrie. 9 bărbați și 7 femei erau suspecții principali în mai multe dosare de furt aflate în evidențele Poliției ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2010, 17:35
(15485 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Au furat gardul cimitirului din Urziceni și au fost prinși... după doi ani!

60 de panouri de gard furate de la cimitirul municipal din Urziceni au fost găsite de polițiști. Gardul a fost descoperit la locuința unui bărbat, de 38 de ani, din Grindu. Bunurile fuseseră furate de alți ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2010, 17:33
(8418 vizualizări - 0 comentarii)


TIR în flăcări pe autostradă

O țigare aprinsă aruncată la întîmplare a fost sursa aprindere a unei rezerve de furaje în localitatea Gimbășani. Flăcările s-au aprins marți, 2 noiembrie și amenințau casa unui cetățean din localitate ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2010, 17:32
(13306 vizualizări - 0 comentarii)


Luciu: Copil de 4 ani, victima unui accident rutier

Un copil de doar 4 ani, din localitatea Luciu, a fost marți, 2 noiembrie, victima unui accident rutier. Incidentul s-a produs din cauza faptului că minorul, lăsat nesupravegheat, a încercat să traverseze ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2010, 17:30
(13093 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Luciu accident


Slobozia: Tînăr prins la volan cu permisul suspendat

Deși avea permisul de conducere suspendat, asta nu l-a împiedicat să conducă mașina. Este vorba de un tînăr slobozean, de 24 de ani, prins de polițiști conducînd fără permis, în noaptea de 2 spre 3 noiembrie ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2010, 17:28
(13089 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Lemn vîndut ilegal

Temperaturile scăzute scot la iveală tot mai multe infracțiuni la regimul silvic. Ultima dintre acestea s-a produs marți, 2 noiembrie, în comuna Gheorghe Lazăr, unde polițiștii din localitate au prins în ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2010, 17:24
(14288 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2010, 03:20
(9568 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2010, 03:04
(8214 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Armă din primul război mondial, deținută de un localnic

Descoperire inedită la Făcăeni: o armă folosită în primul război mondial a fost găsită de polițiști la un localnic. Arma a fost găsită în posesia unui bărbat, de 45 de ani, din localitate, care a povestit ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2010, 17:47
(16446 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Făcăeni armă


Gheorghe Doja: Băut și fără permis, la volan

Din ce în ce mai des, pe șoselele ialomițene sînt înregistrate cazuri de consum de alcool la volan sau conducere fără permis. De această dată, la Gheorghe Doja, noaptea trecută, polițiștii au depistat în ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2010, 17:47
(14488 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: A încercat să-și întoarcă mașina în șosea și a lovit un scuter

A vrut să-și întoarcă mașina în mijlocul străzii și a sfîrșit provocînd un accident rutier. Victima, un tînăr de 22 de ani, a fost dusă de urgență la Spital fiind rănită... Marți, 1 noiembrie, o șoferiță ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2010, 17:46
(13651 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: Tineri reținuți pentru furt

După ce au furat 500 de lei dintr-o societate comercială, doi tineri de 20 de ani au fost reținuți pe bază de ordonanță pentru 24 de ore de către polițiști. Capetele de acuzare pe numele celor doi indivizi ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2010, 17:46
(16778 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Miloșești furt


Gârbovi: Condamnat la închisoare, încarcerat

Un bărbat de 38 de ani, condamnat de magistrații ialomițeni la închisoare, a fost prins de polițiștii din Urziceni. Bărbatul se sustrăgea executării pedepsei dar a fost prins luni, 1 octombrie, aflîndu ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2010, 17:45
(17199 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi arestare


Bordușani: Dosare penale pentru furt de cereale

Cinci bărbați și două femei din Bordușani sînt acuzați de furt de cereale. Asta după ce în cadrul unei acțiuni intercomunale polițiștii din Bordușani și Făcăeni i-au prins în flagrant la furat de cereale ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2010, 17:43
(15585 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Căruță lovită de o mașină

La sfîrșitul săptămînii trecute, vineri, 29 octombrie, la Bordușani, o căruță a fost lovită din spate de o mașină. Atelajul hipo, condus de o femeie de 56 de ani nu era semnalizat, motiv pentru care nu ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2010, 17:09
(14157 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: «Șofer» fără permis, la plimbare

Inconștiența și teribilismul tinerilor produc multiple evenimente în traficul ialomițean. Iar acestea nu sînt deloc rare. Ultimul dintre acestea vizează un tînăr de 28 de ani, din Țăndărei, ce a avut ghinionul ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2010, 17:08
(16283 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...