Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia: Reabilitarea Pieței Revoluției se amână pentru 2022

Slobozia: Reabilitarea Pieței Revoluției se amână pentru 2022

Autoritățile locale din Slobozia sunt fără soluții în ceea ce privește finalizarea proiectului de reabilitare a zonei centrale a orașului. Potrivit unor documente oficiale, abia în februarie 2021 municipalitatea va face demersuri pentru a scoate la licitație lucrările de reabilitare a Pieței Revoluției. Până atunci, Primăria Slobozia va cheltui aproximativ 300 mii de lei de lei pentru a actualiza studiile de fezabilitate și a realiza alte proiecte tehnice care să permită deschiderea șantierului. Între timp Adrian Mocioniu, primarul încă în funcție, lansează declarații prin care scuză eșecul administrației sale în legătură cu acest proiect: «Se lucrează la reproiectarea Pieței Revoluției... Am cerut proiectantului soluții de spațiu verde mai mult pentru că nu mai suportam betoanele acelea peste betoane!»... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2020, 11:20 (6710 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Bazele de tratament din Amara au nevoie de turiști

Bazele de tratament din Amara au nevoie de turiști

Bazele de tratament din stațiunea Amara, singurele obiective cu potențial turistic din județul Ialomița, sunt puternic afectate de pandemia de COVID-19. Măsurile de protecție impuse de autorități cu scopul de a preveni răspândirea infecției cu noul Coronavirus dau peste cap planurile hotelierilor în ceea ce privește activitatea pe care o desfășoară. Unitățile de cazare din Amara funcționează la jumătate din capacitate și sunt nevoite să cheltuie mai mulți bani pentru a asigura protecția turiștilor împotriva infectării cu SARS-CoV-2. Cu toate acestea, raportările Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița arată că vara aceasta pentru tratamentele de recuperare, realizate în mare parte la... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2020, 15:50 (6092 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația locală îngroapă un proiect de 15,3 milioane de lei

Sistem de canalizare subdimensionat la Miloșești

Administrația locală îngroapă un proiect de 15,3 milioane de lei

Comuna Miloșești a accesat prin Programul Național de Dezvoltare Locală 2 o investiție de 15,3 milioane de lei pentru «sistem de canalizare ape menajere și stație de epurare». Lucrările au început în urmă cu două săptămâni, însă oamenii reclamă că țevile de canalizare sunt subdimensio­nate. «Noi n-am știut, dar ne-au spus muncitorii care lucrează pe străzi... Încă n-o să vedem noi canalizare cât e veacul cu țevile astea. Iar primarul n-are nici o treabă, parcă n-ar trăi și el aici!» susține unul dintre săteni.

Ultima ispravă edilitară a lui Nelu Chițoiu
Locuitorii comunei... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2020, 12:20 (10706 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

«Obiectivul: să încropim o echipă pentru Liga a II-a!»

Handbal, președintele HCM Slobozia Nicolae Goidea

«Obiectivul: să încropim o echipă pentru Liga a II-a!»

Handbalul a ținut capul de afiș în viața sportivă slobozeană într-o perioadă în care fenomenul a intrat în hibernare. HCM Slobozia va primi, în cele din urmă, finanțare pentru Liga Secundă în ședința Consiliului Local din 30 iulie 2020. Președintele Nicolae Goidea nu se arată prea entuziasmat de această perspectivă și atrage din nou atenția că lucrurile se petrec, chiar și la acest nivel, la spartul târgului. Goidea are, de asemenea, un mesaj categoric la adresa oamenilor politici care, voalat sau nu, și-au dat cu părerea despre echipă fără a fi tocmai în cunoștință de cauză...
-Domnule Goidea, așa cum speram cu toții, ședința Consiliului Local Slobozia va aduce, în sfârșit, finanțarea pentru echipă. Care vor fi obiectivele pentru acest sezon?... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2020, 10:55 (3466 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un proiect de 25 milioane de euro pentru ADI Distribuție Gaze Ialomița Centrală

Reversul medaliei

Un proiect de 25 milioane de euro pentru ADI Distribuție Gaze Ialomița Centrală

La nivelul județului Ialomița există o Asociație similară ADI Ialomița formată din 8 localități. Scopul declarat al Asociației de Dezvoltare Intercomunitară Distribuție Gaz Ialomița Centrală este acela de a accesa fonduri pentru extinderea rețelei de gaze naturale de-a lungul DN2A. Administrația Moraru a ignorat și, mai grav, a sabotat această Asociație care funcționează fără costuri. «Președintele Victor Moraru a refuzat să susțină eforturile noastre în condițiile în care l-am invitat să facă parte din această structură!» declară președintele Asociației, Ioan Martin.

Se poate și fără bani publici... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2020, 17:40 (9619 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

SPORT

Bărăganul Ciulnița, campioană

Fotbal, Liga a IV-a

Bărăganul Ciulnița, campioană

Într-un fotbal amator tot mai greu de repus pe picioare, AJF Ialomița a găsit într-un final soluția pentru desemnarea campioanei județului. Forul condus de Vasile Bratu a organizat duminică, 26 iulie 2020, pe stadionul «1 Mai» un baraj între primele două clasate din Liga a IV-a: Bărăganul Ciulnița și Victoria Țăndărei. În condiții normale ar fi fost o sărbătoare a fotbalului ialomițean. Din păcate, pandemia a lăsat și aici tribunele goale, iar iubitorii fotbalului au ratat vizionarea unui meci frumos, cu 6 goluri spectaculoase...

Primă repriză, echilibrată Bărăganul Ciulnița a început... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2020, 15:25 (5804 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Retrocedarea terenurilor se amână la nesfârșit

În Ialomița

Retrocedarea terenurilor se amână la nesfârșit

Procesul de retrocedare a terenurilor preluate abuziv de regimul comunist se desfășoară cu dificultate la nivelul ju­dețului Ialomița. Instituțiile publice cu atribuții în acest sens pasează responsa­bilitatea de la una la alta, fără a oferi o imagine clară asupra acestui demers. Singurele date concrete cu privire la situația terenurilor care trebuie retrocedate datează din anul 2015, când la nivel național s-a încheiat procesul de inventariere a suprafețelor în baza Legii nr. 165/2013. La momentul respectiv, Ialomița trebuia să pună în posesie 51141 hectare de teren. În prezent, niciuna dintre instituțiile cu atribuții în acest do­meniu nu-și asumă public prezentarea unei situații reale în ceea... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2020, 14:10 (6734 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Chiriașii Primăriei Slobozia sunt lăsați pe drumuri din cauza datoriilor

Chiriașii Primăriei Slobozia sunt lăsați pe drumuri din cauza datoriilor

Primăria Slobozia duce un adevărat război în instanță pentru recuperarea datoriilor acumulate de persoanele care locuiesc în locuințele sociale administrate de instituție. Doar în ultimul an, administrația locală a inițiat 23 de acțiuni prin care solicită evacuarea rău-platnicilor. Aceștia datorează aproximativ 80 mii de lei către municipalitate.

Marea evacuare Primăria Slobozia are în administrare aproximativ 100 de locuințe sociale, pe care le închiriază persoanelor cu venituri modeste. Cele mai multe din aceste locuințe se află în clădirea fostei Școli Nr. 13. Oamenii care locuiesc... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2020, 11:05 (5494 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Angajată a Consiliului Județean Ialomița, infectată cu SARS-CoV-2

Angajată a Consiliului Județean Ialomița, infectată cu SARS-CoV-2

La sfârșitul săptămânii precedente, autoritățile sanitare din Ialomița au confirmat primul caz de COVID-19 la Consiliul Județean Ialomița. Este vorba despre o funcționară care a revenit din concediul pe care l-a petrecut la mare. Potrivit dispo­zițiilor trasate de Direcția de Sănătate Publică Ialomița, femeia a fost transferată la spitalul suport COVID-19 din Fetești, iar membrii familiei sale au fost izolați la domiciliu. Tot la domiciliu a fost izolați și alți patru colegi de serviciu cu care angajata împărțea același birou. Mai mult, un nou caz de COVID-19 a fost înregistrat și la Detașamentul de Pompieri Urziceni, DSP Ialomița dispu­nând izolarea la domiciliu a 20 de subofițeri din cadrul... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2020, 00:10 (7216 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Polițiști detașați în Ialomița pentru susținerea examenului auto

Polițiști detașați în Ialomița pentru susținerea examenului auto

Trei angajați din cadrul Direcției Regim Permise de Conducere și Înmatriculare Vehicule București au fost detașați în această perioadă în județul Ialomița. Aceștia vor asigura buna desfășurare a probei practice a examenului pentru obținerea permisului de conducere. «Se fac demersuri pentru a suplimenta numărul de examinatori cu încă două persoane!» a explicat Tudorița Ionescu, subprefectul județul Ialomița.

Deficit de personal la SPCRPCIV Ialomița
Scandalurile de corupție, dar și detașările de personal din ultimele luni au diminuat considerabil numărul exa­minatorilor din cadrul... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2020, 15:40 (8835 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fabrica de bani publici de la ADI Ialomița

Administrația Moraru a cheltuit 18 milioane de lei pentru fidelizarea administrațiilor locale

Fabrica de bani publici de la ADI Ialomița

Asociația de Dezvoltare Intercomunitară Ialomița finanțează de 3 ani, din banii publici alocați de către Consiliul Județean, investiții de mică anvergură în mediul rural. Mecanismul de finanțare, copiat după cel european, a permis administrației Moraru fidelizarea edililor locali. Totalul acestor investiții se ridică la peste 18 milioane de lei.

Investiții inutile pe bani publici ADI Ialomița este o structură inventată de către ex-președintele Silvian Ciupercă. Actualul președinte, Victor Moraru, a sesizat însă potențialul acestei «afaceri administrative» și a resuscitat-o... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2020, 10:55 (5433 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apă mai bună la robinetele locuitorilor din Perieți

Apă mai bună la robinetele locuitorilor din Perieți

În timp ce majoritatea comunelor din Ialomița se confrută cu problema potabilizării apei, se pare că administrația locală din Perieți a reușit performanța de a le oferi cetățenilor apă cu adevărat potabilă. Astfel, au fost instalate o serie de filtre care să permită distribuirea apei în rețeaua pu­blică respectând parametrii de potabilitate impuși de legislația în vigoare.

Vești bune pentru locuitori Satul Misleanu, care aparține de comuna Perieți, este prima localitate în care a fost implementat noul sistem de potabilizare a apei distribuită de admi­nistrația locală în rețeaua publică... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2020, 16:50 (5591 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Pompierul privat Ionuț Gurău de la Ciochina

Pompierul privat Ionuț Gurău de la Ciochina

La Ciochina, în fosta remiză PSI, renovată pe banii autorităților locale, a apărut primul Serviciu pentru Situații de Urgență privat din Ialomița. Luni, 13 iulie 2020, primarul Vasile Câmpulungeanu a marcat festiv momentul. Unitatea are 8 angajați și deservește 10 loca­lități limitrofe. Însă povestea care merită spusă azi e cea a șefului acestui Serviciu, Ionuț Gurău.

Stop-cadru lângă mașinile de pompieri
Mașinile de pompieri sunt două. Una de 8000 de litri și și alta de 2500... Au sigla Cris Prev, unul dintre serviciile pentru situații de urgență private din țară. Pe lângă ele... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2020, 13:20 (10468 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prefectura Ialomița distribuie produsele oferite de Uniunea Europeană

Prefectura Ialomița distribuie produsele oferite de Uniunea Europeană

Programul Operațional Ajutorarea Persoanelor Defavorizate (POAD) este în curs de implementare în județul Ialomița. 26052 pachete cu alimente și 26052 pachete cu produse de igienă vor ajunge la beneficiarii de la nivelul județului, fiind distribuite de către Instituția Prefectului-Județul Ialomița, încă de săptămâna trecută.

Sprijin pentru persoanele nevoiașe Fiecare pachet cu alimente conține făină albă de grâu, mălai, paste făinoase, ulei, zahăr, orez, conserve cu carne de porc, carne de vită și pateu de ficat de porc, compot, gem de fructe normal și dietetic, și cântărește aproximativ... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2020, 17:05 (3356 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Guvernul României a plătit 13,6 milioane de lei pentru șomajul tehnic

În Ialomița

Guvernul României a plătit 13,6 milioane de lei pentru șomajul tehnic

În cadrul unei conferințe de presă, reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au dat publicității infor­mații cu privire la plata șomajului tehnic, de la începutul pandemiei de COVID-19 în țara noastră și până la finele lunii iunie 2020. Esti­mările arată că, în perioada aprilie-mai 2020, peste 10 mii de ialomițeni au fost în șomaj tehnic, la solicitarea angajatorilor acestora.

Fonduri pentru plata șomajului tehnic Estimările oficiale arată că la nivelul județului Ialomița există peste 40 mii de persoane angajate. Datele Agenției Județene pentru Ocuparea... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2020, 15:35 (5926 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Reporterul Moraru, pe urmele reporterului Mocioniu

Reporterul Moraru, pe urmele reporterului Mocioniu

Vi-l mai amințiți pe reporterul Adrian Mocioniu? În luna decembrie 2019, de pe peluza firmei GEL din Milano, acesta promitea slobozienilor apă potabilă până la sfâr­șitul lunii martie 2020. N-a fost să fie în mandatul lui, dar transmisiunea de-atunci l-a ambiționat pe Președintele Victor Moraru. Și uite-așa, la 6 luni distanță, acesta i-a luat locul pe Facebook, acolo unde toți oficialii care se respectă postează pe bani publici fanteziile lor electorale.

Ce face omul cu mâna lui
Sătul de incompetența reporterilor plătiți din bugetul județean exclusiv pentru mediatizarea... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2020, 11:10 (5214 vizualizări - 8 comentarii)

SPORT

Reluarea competițiilor rămâne incertă

Scrimă

Reluarea competițiilor rămâne incertă

Portdrapel al sportului ialomițean, scrima nu va mai putea să ne onoreze în 2020 cu multitudinea de medalii și titluri naționale. Pandemia de coronavirus a bulversat total calendarul competițional și în această disciplină sportivă. Federația Internațională a amânat res­tartul competițional pentru 1 noiembrie și se pare că la fel va proceda și Federația Română de Scrimă. În aceste condiții, sabrerii mari și mici de la CSS și CSM Slobozia rămân cu armele în teacă. Profesorul Marin Cruțu, coordonatorul celor două secții de sabie, nu poate să ne dea răspunsuri concrete cu privire la viitorul apropiat, totul fiind învăluit în ceață. Totuși, de câteva zile, scrimerii slobozeni s-au întors la antrenamente... [citește_tot_articolul]

23 Iulie 2020, 17:10 (2802 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Procurorii DIICOT au sabotat «Dosarul Țăndărei»

Judecătorii mureșeni explică

Procurorii DIICOT au sabotat «Dosarul Țăndărei»

La 7 luni distanță de la achitările definitive din «Dosarul Țăndărei» de către Curtea de Apel Târgu Mureș, reprezentanții instanței au remis publicității un punct de vedere oficial în care explică detaliat motivele pentru care i-au lăsat în libertate pe cei 25 de inculpați ai cauzei. Reacția instanței survine unei serii de declarații pe care actuala conducere a DIICOT-Structura Centrală, prin vocea procurorului șef Giorgiana Hosu, le-a făcut în spațiul public și incriminează maniera în care a fost judecată cauza. Potrivit documentului redactat de Curtea de Apel Târgu Mureș, insuccesul anchetei aparține în totalitate organului de urmărire penală, adică DIICOT-Structura Centrală... [citește_tot_articolul]

23 Iulie 2020, 10:55 (6720 vizualizări - 9 comentarii)

SPORT

Cine va înfrunta Steaua: Ciulnița sau Țăndărei?

Fotbal, Liga a IV-a

Cine va înfrunta Steaua: Ciulnița sau Țăndărei?

Comitetul Executiv al AJF Ialomița a stabilit modul în care se va încheia actuala ediție de campionat a Ligii a IV-a, întrerupt după 17 etape de pandemia de COVID-19. Astfel, pentru desemnarea noii campioane se va da baraj între locurile 1 și 2, ocupate de Bărăganu Ciulnița și Victoria Țăndărei. Ambele echipe au câte 38 de puncte. A fost singura soluție viabilă găsită de AJF, având în vedere timpul scurt rămas până la data de 27 iulie 2020, termenul limită fixat de FRF pentru încheierea campionatelor județene. Desigur, nu este soluția care să mulțumească pe toată lumea. În mod sigur există frustrări, cel puțin în tabăra celor de la Înfrățirea Jilavele, echipă care era pe locul 3, având doar 2... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2020, 18:10 (5169 vizualizări - 9 comentarii)

SPORT

Unirea Slobozia nu scapă de baraj

Fotbal

Unirea Slobozia nu scapă de baraj

Meciul cu CSM Medgidia, jucat în turul campionatului pe 19 octombrie 2019, continuă să rămână un nod în gâtul Unirii Slobozia. Dacă elevii lui Enache Costea ar fi învis atunci, Unirea era acum cu arme și bagaje în Liga a II-a și făcea strategia pentru noul eșalon. S-a terminat, din păcate, 4-4, rezultat neverosimil, având în vedere superioritatea lotului slobozean. Galben-albaștrii au pierdut atunci 2 puncte mari pe care mai târziu au încercat să le recupereze la masa verde...

Neagu, mărul discordiei În minutul 85 al partidei cu Medgidia, la oaspeți intra tânărul Constantin... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2020, 17:25 (4400 vizualizări - 0 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
283 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Taximetrist băut, la volan

În cursul nopții trecute, 31 august, polițiști ai Biroului Rutier Slobozia au oprit un autoturism de transport persoane în regim taxi, la volanul căruia se afla un bărbat de 33 de ani, din localitate. ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2010, 19:42
(19104 vizualizări - 0 comentarii)


Patroni cercetați penal

Polițiștii ialomițeni cercetează trei patroni pentru infracțiuni economice, respectiv evaziune fiscală și fals în înscrisuri sub semnătură privată, prejudiciul reținut în sarcina celor trei depășind 93 ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2010, 19:42
(20819 vizualizări - 0 comentarii)


Rablele, scoase din circulație

Marți, 31 august, în intervalul orar 10,00-14,00, polițiștii rutieri, în colaborare cu reprezentanți ai RAR au acționat în Slobozia, pentru verificarea stării tehnice a autovehiculelor aflate în circulație ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2010, 19:41
(16342 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: I-a furat laptopul din casă

Polițiștii ialomițeni au reușit să rețină un tînăr de 19 ani din Grindu, suspect de comiterea unui furt. Furtul a fost sesizat polițiștilor, sîmbătă, 28 august, cînd victima, un bărbat de 28 de ani din ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2010, 09:46
(17133 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grindu furt laptop


Fetești: Băut la volan

Luni, 30 august, polițiștii feteșteni au oprit în trafic, pentru un control de rutină, un autoturism condus de un bărbat, de 33 de ani, din localitate. Pentru că mirosea a alcool, polițiștii l-ai testat ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2010, 09:44
(19934 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Femeie de 83 de ani, dispărută de la domiciliu

La începutul săptămînii, luni, 30 august a.c., în jurul orei 14,00, un bărbat din Urziceni a reclamat polițiștilor din localitate despre faptul că Alexandra Elisabeta, de 83 de ani, din localitatea Manasia ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2010, 09:42
(16904 vizualizări - 0 comentarii)


Deputatul Cristina Pocora îl vrea pe ministrul Șeitan la coșul de gunoi

Într-un comunicat remis presei, Cristina Ancuța Pocora, președintele Comisiei de Egalitate de Șanse din Camera Deputaților, condamnă activitatea ministrului Muncii, Familiei și Solidarității Sociale, Mihai ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2010, 09:32
(18208 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

31 August 2010, 19:34
(11079 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

31 August 2010, 19:20
(11503 vizualizări - 0 comentarii)


Trei cazuri suspecte în Ialomița: Virusul West Nile alertează autoritățile

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița s-a întrunit marți, 31 august, în vederea analizării situației legate de apariția cazurilor de îmbolnăvire cu virusul West Nile.
La nivelul județului ...[citește_toată_știrea]

31 August 2010, 18:52
(19159 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierul Florin Mangiurea, medaliat cu aur și bronz la Campionatele Mondiale

Plutonierul Florin Mangiurea, sportivul Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu», a reușit o performanță unică în istoria locală. El a obținut două medalii pe podiumul Campionatelor ...[citește_toată_știrea]

31 August 2010, 18:47
(21258 vizualizări - 8 comentarii)


Polițist din Țăndărei, bătut chiar în sediul Poliției

Doi bărbați din Țăndărei, de 30, respectiv 26 de ani, sînt cercetați penal pentru infracțiunea de de ultraj după ce, nemulțumiți de faptul că fratele lor, de 19 ani, urmează a fi sancționați contravențional ...[citește_toată_știrea]

31 August 2010, 11:46
(16551 vizualizări - 11 comentarii)


APIA prelungește termenul de depunere a cererilor pentru motorină

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește că termenul limită de depunere a cererii de acord prealabil pentru acordarea ajutorului de stat pentru motorina utilizată în agricultură este ...[citește_toată_știrea]

31 August 2010, 11:44
(19782 vizualizări - 0 comentarii)


În atenția producătorilor de lapte

Astăzi, 31 august 2010, este ultima zi de depunere a cererilor pentru schemele de ajutor specific finanțate din Fondul European de Garantare Agricolă și destinate producătorilor de lapte din zonele defavorizate ...[citește_toată_știrea]

31 August 2010, 11:42
(16593 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accidente

Alexeni: Beat la volan, a dat în marșarier și a acroșat un pieton În cursul zilei de sîmbătă, 28 iulie a.c., în jurul orelor 21.30, Poliția Slobozia a fost sesizată prin Serviciul Național ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 18:24
(15432 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A alimentat mașina, dar a «uitat» să plătească

Duminică, în jurul orei 18.30, Poliția Urziceni a fost sesizată de angajații unei stații de alimentare cu carburant despre faptul că o persoană necunoscută ce conducea un autoturism înmatriculat în județul ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 18:13
(16461 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni PECO


Slobozia: Pistol cu gaze, deținut ilegal

Polițiștii au depistat un bărbat, de 21 de ani, domiciliat în Slobozia, care deținea fără drept un pistol cu gaze, de calibru 9 mm, procurat din Bulgaria și introdus ilegal în România. Polițiștii au ridicat ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 18:12
(18217 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Urmărit național și internațional, depistat de polițiști

Sîmbătă, 28 august a.c., polițiști din Țăndărei au identificat, reținut și încarcerat în Penitenciarul Slobozia, un bărbat în vîrstă de 26 de ani, din localitate, urmărit național și internațional din luna ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 18:12
(16184 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Țăndărei UG


În cazul accidentului de la Iazu, făptuitorul a mințit!

Vineri, 27 august a.c., ora 15.00, polițiștii Biroului Rutier Slobozia au dispus măsura reținerii, pe bază de ordonanță pentru 24 de ore, pentru un tînăr, de 23 de ani, din comuna Traian, implicat în accidentul ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 18:11
(16526 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Iazu accident update


Urziceni: I-au dat foc la casă

Un incendiu a izbucnit în cursul nopții de duminică spre luni, 29/30 august a.c., în municipiul Urziceni. La sosirea pompierilor la locul intervenției, focul cuprinsese cele 3 încăperi ale casei, extinderea ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 12:56
(17002 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni incendiu


Perieți: Polițist lovit de infractor

La sfîrșitul săptămînii precedente, joi, 26 august un polițist a fost lovit de un infractor. Bărbatul, condamnat anterior la o pedeapsă cu închisoarea de 18 ani, pentru infracțiunea de omor a fost reclamat ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 12:40
(23135 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Perieți scandal


Lilieci: Accident provocat de explozia unui cauciuc

La sfîrșitul săptămînii trecute, joi, 26 august, în apropierea localității Lilieci, s-a produs un accident rutier. În timp ce un bărbat de 41 de ani, din comuna brăileană Șuțești conducea o autoutilitară ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 12:40
(20777 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Lilieci accident


Bărbulești: Incendii

Vineri, 27 august, la ora 15.40, pompierii au acționat în comuna Bărbulești, unde rezerva de furaje a unui cetățean a fost cuprinsă de flăcări. Un copil de 4 ani s-a jucat cu focul în imediata apropiere ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 12:40
(19736 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Lovit de mașină după ce a căzut pe șosea

Joi, 26 august, în municipiul Urziceni s-a produs un accident rutier în urma căruia o persoană a fost rănită. Pe scurt, în timp ce un bărbat, de 42 de ani, din comuna Ion Roată, conducea un autoturism, ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 12:39
(14639 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Valea Ciorii: Tîlhari prinși de polițiști

Tîlhărie, furt, furt calificat și violare de domiciliu sînt infracțiuni ce se rețin în sarcina a doi frați din comuna Valea Ciorii. Cei doi, de 23, respectiv 28 de ani au fost arestați pentru o perioadă ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 12:39
(22383 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Arderi necontrolate de miriști

Șapte incendii la miriști au solicitat intervenția pompierilor, începînd de vineri, 27 august a.c. Astfel, în jurul orei 15.00, la dispeceratul Inspectoratului a fost anunțată manifestarea unei arderi necontrolate ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 12:39
(18697 vizualizări - 0 comentarii)


Iazu: Adolescent de 16 ani, mort în accident rutier

O persoană și-a pierdut viața și alte două au fost rănite în urma unui grav accident rutier produs în noaptea de joi spre vineri, respectiv 26 spre 27 august la ieșire din localitatea Iazu către Smirna ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 12:38
(20576 vizualizări - 5 comentarii)

Taguri: Iazu accident


Unirea Urziceni-FC Vaslui, în vizorul jandarmilor

Jandarmii ialomițeni participă la ascest sfîrșit de săptămînă la spectacolul fotbalistic ce se va desfășura la Urziceni. În număr de aproximativ 100 de militari, jandarmii vor încerca să asigure măsurile ...[citește_toată_știrea]

27 August 2010, 16:01
(17512 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: Ca să se răzbune pe părinți, a dat foc magaziei de cereale

Un bărbat de 43 de ani, din Grindu, a fost arestat preventiv pentru 29 de zile după ce, în urmă cu două zile, ca răzbunare, a incendiat o magazie de cereale aparținînd părinților săi. Luni, 24 august a ...[citește_toată_știrea]

26 August 2010, 17:56
(17786 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Biciclist accidentat

Miercuri dimineață, 25 august a.c., în jurul orei 9.30, Spitalul Municipiului Urziceni a sesizat Poliția despre faptul că pe DJ101, în apropierea comunei Jilavele, s-a produs un accident rutier. Astfel ...[citește_toată_știrea]

26 August 2010, 17:54
(17875 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele accident


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...