Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Centrele Comunitare de Vaccinare anti-COVID-19 din Ialomița și-au redus programul de funcționare

În lipsa solicitărilor

Centrele Comunitare de Vaccinare anti-COVID-19 din Ialomița și-au redus programul de funcționare

Ultimele date oficiale date publi­cității de Direcția de Sănătate Publică Ialomița, la începutul acestei săptămâni, arată că puțin peste 113 mii de ialomițeni s-au vaccinat cu cel puțin o doză de ser anti-COVID-19. Măsurile de relaxare, dar mai ales teama de efectele adverse ale vaccinurilor îi țin pe ialomițeni departe de cabinetele medicilor de familie. Activitatea centrelor de vaccinare s-a redus, iar administrațiilor locale le-a revenit sarcina de a-i convinge pe cetățeni să se vacci­neze. Oamenii sunt însă tot mai re­ticenți în privința administrării serurilor anti-COVID-19. «Facem și noi ce putem, dar ce poți să zici atunci când oamenii spun „NU!“ categoric?» a fost reacția celor mai mulți... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2021, 11:05 (4911 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Administrația Soare a reziliat contractul cu SIA Dynamic Solution SRL

Constructor nou pentru finalizarea lucrărilor la stația de tratare a apei

Administrația Soare a reziliat contractul cu SIA Dynamic Solution SRL

Administrația Soare a reziliat contractul cu SIA Dynamic Solution SRL pentru investiția la stația de tratare a apei din orașul Slobozia. Lucrările la acest obiectiv sunt fina­lizate în proporție de 85%, dar stagnează de la sfârșitul anului trecut. «Reprezentanții firmei au refuzat să accepte condițiile impuse prin actul adițional. Este un blocaj, într-adevăr, dar nu mai puteam accepta această situație. Vom relua procedura pentru lucrările restante!» a declarat primarul Sloboziei, Dragoș Soare.

Inevitabilul s-a produs La sfârșitul lunii mai 2021, administrația locală din Slobozia prelungea... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2021, 14:10 (7801 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Soluții noi pentru probleme administrative vechi

La Slobozia

Soluții noi pentru probleme administrative vechi

bonus: Cimitirul Bora se extinde cu 664 de locuri

Administrația locală din Slobozia caută soluții pentru rezolvarea unor probleme administrative vechi. Joi, 29 iulie 2021, Consiliul Local Slobozia se va reuni pentru a aproba o serie de proiecte de hotărâre de interes pentru comunitatea locală, dar și pentru județ. Printre acestea se numără realizarea unei parcări pentru mașinile ieșite din uz la Slobozia Nouă, racordarea Parcului Peri la rețeaua de curent electric a orașului, extinderea cimitirului municipal cu 664 de locuri sau transferul unui teren în suprafață de 1,5 ha către județul Ialomița în vederea amenajării unei baze sportive destinate copiilor.

Ne pregătim de investiții... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2021, 21:10 (7246 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

40% din prezentările la UPU Slobozia sunt non-urgențe

40% din prezentările la UPU Slobozia sunt non-urgențe

O statistică a Spitalului Județean de Urgență Slobozia arată că 40% din prezentările la Unitatea de Primiri Urgență reprezintă cazuri care nu sunt urgențe. Reprezentanții unității medicale susțin faptul că aceste cazuri ar putea fi tratate fie la domiciliu, fie prin intermediul medicilor de familie.

Se caută soluții Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia este aglo­merată, de cele mai multe ori, de cazuri care nu reprezintă o urgență. Cadrele medicale susțin faptul că mulți dintre pacienții care ajung la UPU și-ar putea trata problemele medicale fie în... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2021, 14:55 (10254 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apă nepotabilă în comuna Valea Ciorii

Apă nepotabilă în comuna Valea Ciorii

bonus: Locuitorii din Mărculești nu au apă de o săptămână

Încă de la începutul lunii iulie a.c., Direcția de Sănătate Publică Ialomița a dema­rat un control privind calitatea apei fur­nizată în rețelele publice de către admi­nistrațiile locale. În urma acestei verificări, inspectorii DSP au retras auto­rizația de funcționare a stației de apă a comunei Valea Ciorii. Analizele efectuate au evidențiat o depășire a para­metrilor fizico-chimici din apa furnizată populației. Pe lângă această măsură, DSP Ialomița a amendat Primăria Valea Ciorii cu 8000 de lei. Situația a fost generată de faptul că stația de apă a localității nu dispune de instalațiile de tratare. Autoritățile locale cunosc situația încă din 2014, dar nu au făcut niciun demers pentru remedierea... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2021, 11:10 (4080 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are o medie de 10 la Titularizare 2021!

Ialomița are o medie de 10 la Titularizare 2021!

Marți, 27 iulie a.c., Ministerul Educației a făcut publice primele rezultate ale Examenului de Titularizare 2021, înainte de contestații. Datele arată că în județul Ialomița a fost obținută o medie de 10. Procentul mediilor peste 7, rezultate care pot asigura candidaților un post în Învățământ, a fost de 38,6%.

O singură medie de 10 Candidatul care a obținut media 10 la Titularizare 2021 în județul Ialomița se numește Bianca Gherghina și a susținut examenul la disciplina «Pedagogia preșcolară și metodica desfășurării activităților instructiv-educative în grădinița de... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2021, 16:25 (4389 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

12 mii de lei amendă pentru o firmă controlată de Marinică Cazacu

12 mii de lei amendă pentru o firmă controlată de Marinică Cazacu

Una dintre societățile comerciale controlate de Marinică Cazacu, primarul comunei Ion Roată, a fost amendată de inspectorii Direcției Sanitară Veterinară și pentru Sigurnața Alimentelor Ialomița. Sancțiunea a fost aplicată din cauza neglijenței unuia dintre conducătorii auto ai societății care, în timp ce transporta resturi de pui către Ciulnița, a împrăștiat o parte din «marfă» în sensul giratoriu din zona podului peste râul Ialomița din Slobozia. Conducătorul auto se afla în stare de ebrietate.

Verificări în curs Incidentul s-ar fi petrecut în urmă cu o săptămână. Firma controlată... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2021, 13:20 (7359 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Administrația Pavel își cere scuze pentru «disconfortul creat» de asfaltarea DJ201

Consiliul Județean Ialomița

Administrația Pavel își cere scuze pentru «disconfortul creat» de asfaltarea DJ201

Marian Pavel, președintele Consiliului Județean Ialomița a cerut public scuze locuitorilor din Axintele, Bărcănești și Borănești pentru «disconfortul creat în perioada lucrărilor de reabilitare a drumului». Lucrările în zonă au fost blocate timp de mai multe zile din cauza unor probleme tehnice. DJ201 va fi reabilitat pe o lungime de peste 60 de kilometri și traversează comunele Borănești, Bărcănești, Axintele și Ciochina. Valoarea acestei investiții se ridică la 81,1 mi­lioane de lei, iar contractul a fost adjudecat de către Oyl Company AG SRL.

Prima bulină albă Președintele Consiliului... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2021, 15:05 (3922 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Liste de așteptare pentru repartizarea locuințelor ANL

La Slobozia

Liste de așteptare pentru repartizarea locuințelor ANL

Locuințele disponibile în blocurile construite de Agenția Națională pentru Locuințe au fost considerate tot timpul o alternativă pentru persoanele cărora veniturile nu le-au permis să-și cumpere o casă. În Slobozia, aceste imobile sunt însă puține la număr și nu pot acoperi toate solicitările. Datele Primăriei Slobozia arată că, la acest moment, sunt peste 100 de cereri în așteptare, unele dintre acestea înregistrate în urmă cu 7 ani. În privința construirii unui nou bloc, datele administrației locale arată că acesta ar putea fi ridicat, cel mai devre­me, în următorii 5 ani...

Mai multe blocuri ANL la Slobozia... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2021, 10:55 (7909 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Acasă la Marius Dumitru

Un vis devenit realitate

Acasă la Marius Dumitru

O  emoționantă lecție despre viață și curaj, publicată de ziarul nostru cu 3 luni în urmă, a determinat autoritățile locale din Slobozia să reacțio­neze. Este vorba despre povestea lui Marius Dumitru, un tânăr de 21 de ani crescut la orfelinat, care își dorea să aibă o casă a sa... Reprezentanții Primăriei Slobozia au făcut ca acest vis să devină, în sfârșit, realitate.

Povești din Garsonieră
La momentul în care povestea de viață a lui Marius Dumitru a fost publicată în paginile ziarului nostru, acesta locuia într-un adăpost social administrat de Primăria Slobozia, în Cartierul... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2021, 11:20 (3989 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apă cu program la Amara

Apă cu program la Amara

Direcția de Sănătate Publică Ialomița a impus autorităților din Amara un program strict de furnizare a apei. Decizia survine ca urmare a întreruperii furnizării apei către populație la începutul acestei săptămâni. «Din cauza celor care udă grădinile pe timpul nopții, bazinele de apă ale orașului s-au golit... Ne vom conforma programului impus de DSP și vom face eforturi pentru ca locuitorii orașului să aibă cât mai puțin de suferit!» a declarat Alin Sandu, primarul orașului Amara.

Apă cu program la Amara
Întreruperea furnizării apei potabile la Amara a generat un val... [citește_tot_articolul]

23 Iulie 2021, 19:10 (5487 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Rețea de prostituție coordonată din Arestul IPJ Ialomița

Rețea de prostituție coordonată din Arestul IPJ Ialomița

Arestați preventiv într-o cauză a DIICOT Biroul Teritorial Ialomița pentru fapte de «tra­fic de persoane», patru inculpați sunt în prezent principalii suspecți ai unei cauze a DIICOT Prahova. Conform unor surse judiciare, cei patru ar fi coordonat o rețea de prostituție în timp ce erau închiși în cadrul Centrului de Reținere și Arest Preventiv al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Oficialii IPJ Ialomița au refuzat să facă declarații cu privire la această situație.

Verificările sunt în curs În februarie 2021, în urma unei ample anchete, procurorii DIICOT Biroul Teritorial... [citește_tot_articolul]

23 Iulie 2021, 11:40 (5903 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gospodărie transformată în focar de infecție, la Slobozia Nouă

Gospodărie transformată în focar de infecție, la Slobozia Nouă

Proprietarul unei gospodării din Cartierul Slobozia Nouă dă mari bătăi de cap vecinilor săi. Oamenii reclamă că bărbatul a transformat respectiva curte într-un adevărat focar de infecție. Cazul a fost reclamat Primăriei Slobozia, instituție care a somat Poliția Locală să ia măsuri în acest sens. «Vom face o verificare în teren, iar dacă se impune vom sesiza la rândul nostru instituțiile abilitate!» au precizat reprezentanții Poliției Locale Slobozia. Nu este prima dată însă când oamenii bat la porțile autorităților locale, iar situația rămâne neschimbată...

Sufocați de mizerie Gospodăria... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2021, 15:20 (6156 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

DSP Ialomița împiedică înființarea unui centru de dializă la Spitalul Slobozia

DSP Ialomița împiedică înființarea unui centru de dializă la Spitalul Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a fost amendat cu 10 mii de lei din cauza deficiențelor descoperite de Direcția de Sănătate Publică Ialomița în urma unui control efectuat la stația de dializă a unității medicale. Mai mult, inspectorii DSP Ialomița au propus retragerea autorizației sa­nitare în baza căreia stația putea deveni centru de dializă. Oficialii unității medicale susțin că au remediat problemele și că vor ataca în instanță procesul-verbal de sancțiune. Prin această acțiune, Direcția de Sănătate Publică Ialomița blochează posibilitatea Spitalului Județean de Urgență Slobozia de a obține mai multe fonduri de la Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița pentru acest tip de servicii... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2021, 11:05 (7879 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Birocrația lasă elevii din Ialomița fără burse școlare

Birocrația lasă elevii din Ialomița fără burse școlare

Conform unui act normativ apro­bat de Ministerul Educației, peste 12 mii de elevi din județ ar trebui să primească burse pentru performanțele școlare pe care le-au obținut în anul școlar trecut. O situație a Consiliului Național al Elevilor arată însă că puține primării din județul nostru au realizat un astfel de demers. Lipsa banilor sau birocrația excesivă au re­prezentat motivele care i-au determi­nat pe primarii ialomițeni să renunțe la acordarea unor astfel de facilități.

Drepturi pentru elevi Ordinul prin care administrațiile locale sunt obligate să susțină performanțele școlare... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2021, 15:10 (4102 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Finanțări bugetare generoase pentru biserici, sport și sănătate

Mecenat pe bani publici la Consiliul Județean Ialomița

Finanțări bugetare generoase pentru biserici, sport și sănătate

bonus: 5,3 milioane de lei pentru asfaltarea unui tronson din DJ101B

Joi, 15 iulie 2021, consilierii județeni s-au reunit în plenul unei noi ședințe ordinare. Pe ordinea de zi a ședinței au figurat câteva proiecte de hotărâri prin care administrația județeană a finanțat ge­neros solicitări de fonduri venite din partea Episcopiei Sloboziei și Călărașilor, din partea asociațiilor sportive care susțin sportul de performanță, dar și din partea Spitalului Județean Slobozia, interesat de cofinanțarea unui proiect care vizează «dotarea compartimentelor de terapie intensivă nou-născuți și prematuri din cadrul Secției Neonatologie».

Bani publici pentru 16 biserici... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2021, 22:10 (4784 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Constantin Negoiță-CONCIVIC s-a stins din viață

Constantin Negoiță-CONCIVIC s-a stins din viață

Constantin Negoiță, patronul firmei CONCIVIC, s-a stins din viață luni, 19 iulie 2021. Constantin Negoiță este unul dintre primii antreprenori locali din Slobozia, iar de numele lui se leagă realizarea a sute de construcții edilitare de pe întreg teritoriul județului și nu numai. Constantin Negoiță avea 64 de ani. Deși a marcat activitatea administrativă a ultimilor 30 de ani în Ialomița, Constantin Negoiță a fost o prezență discretă în viața publică. O dată cu el, Slobozia pierde un reprezentant de marcă și un om de o mare noblețe sufletească. Dumnezeu să-l odihnească în pace! Condoleanțe familiei îndoliate.... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2021, 12:20 (26106 vizualizări - 26 comentarii)

EVENIMENT

5 școli din Ialomița cer executarea silită a contabilului care a furat banii

5 școli din Ialomița cer executarea silită a contabilului care a furat banii

5 unități de învă­țământ din Ialomița fac demersuri în instanță pentru a re­cupera un prejudiciu de 300 mii de lei, produs de un contabil care le-ar fi delapidat conturile. Bărbatul a fost an­chetat, judecat și condamnat definitiv în urma unei investigații a Parchetului de pe lângă Judecă­toria Urziceni. Șco­lile s-au îndreptat împotriva fostului contabil și au cerut executarea silită a acestuia.

Școlile vor banii înapoi În anul 2019, Parchetul de pe lângă Judecătoria Urziceni îl punea sub acuzare pe numitul Constantin Virgil Neacșu pentru comiterea in­fracțiunii de «delapidare... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2021, 14:50 (9176 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Aparatul administrativ din Slobozia va fi restructurat în luna iulie

E gata noua organigramă!

Aparatul administrativ din Slobozia va fi restructurat în luna iulie

Administrația Soare a finalizat noua organigramă a Primăriei Slobozia. Conform datelor oficiale, vor fi restructurate 30 de posturi. «Scopul nostru nu este să dăm oamenii afară... Dorim o administrație suplă și performantă!» declară public primarul Sloboziei, Dragoș Soare. Noua organigramă va fi votată în cadrul ședinței Consiliului Local Slobozia de la sfârșitul lunii iulie 2021.

Mult zgomot pentru nimic În campania electorală, primarul Dragoș Soare anunța că restructurarea a 100 de posturi la nivelul administrației locale ar permite asfaltarea unui kilometru de drumuri anual. La ... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2021, 10:55 (15063 vizualizări - 22 comentarii)

EVENIMENT

1 milion de euro pentru persoanele aflate «în risc de sărăcie și excluziune socială»

La Țăndărei, autoritățile locale accesează fonduri europene

1 milion de euro pentru persoanele aflate «în risc de sărăcie și excluziune socială»

Administrația din Țăndărei a semnat un contract de 1 milion de euro care oferă persoanelor aflate «în risc de sărăcie și excluziune socială» șansa de a avea o viață mai bună. Proiectul este finanțat prin Programul Operațional Capital Uman (POCU) și se adresează unui număr de 260 de persoane din Cartierul Strachina. «Este o inițiativă lău­dabilă. În felul acesta sperăm să oferim o șansă reală de integrare în societate celor care își doresc să își schimbe viața!» a declarat Cristi Roman, primarul orașului Țăndărei.

Dacă vrei, poți Administrația orașului Țăndărei oferă persoanelor aflate... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2021, 16:10 (6635 vizualizări - 2 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
213 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Accident la Gura Ialomiței

Sâmbătă, 18 iulie a.c., pompierii din Țăndărei au intervenit, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD, la un accident rutier produs în comuna Gura Ialomiței. În eveniment a fost ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2021, 13:35
(3205 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii de miriști și lanuri de grâu la Slobozia și Borănești

Sâmbătă, 17 iulie a.c., pompierii din Slobozia au intervenit, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, pentru localizarea și lichidarea unui incendiu la o miriște de grâu. Au ars aproximativ 2000 ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2021, 13:20
(4089 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Incendiu la o casă din cauza unei lumânări

În dimineața zilei de luni, 19 iulie a.c., pompierii au intervenit la Fetești pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit la o casă de locuit. Două echipaje de salvatori cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2021, 13:10
(2546 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Un copil de 3 ani a murit după ce a fost călcat de un autobuz

Duminică, 18 iulie a.c., un copil de 3 ani a murit după ce a fost călcat de un autobuz. Șoferul autovehicului, un bărbat de 51 de ani, circula în interiorul localității moment în care l-a acroșat pe minor ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2021, 22:30
(7780 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Ați văzut-o?

IPJ Ialomița: Ați văzut-o?

Polițiștii ialomițeni efectuează căutări în vederea depistării unei minore de 16 ani, care a plecat de la domiciliul din comuna Bordușani și nu a mai revenit până în prezent. În cursul zilei de sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2021, 20:35
(5720 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 nou caz de COVID-19 în județul Ialomița!

Duminică, 18 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10796, fiind înregistrat 1 nou caz de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2021, 17:10
(3475 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Minori depistați de polițiști conducând pe drumurile publice

În noaptea de joi spre vineri, 15/16 iulie a.c, polițiștii din Ion Roată au depistat, pe raza comunei Manasia, un autoturism ce avea o deplasare necorespunzătoare. Oamenii legii au tras pe dreapta respectivul ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2021, 19:40
(6764 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Atenție, se întrerupe curentul!

Din cauza lucrărilor de reparații și întreținere a rețelelor electrice, E-Distribuiție Dobrogea anunță sistarea parțială a furnizării energiei electrice în anumite zone din județ. Astfel, în perioada 1 ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2021, 19:15
(5326 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: La volan în stare de ebrietate

În seara zilei de joi, 15 iulie a.c., un bărbat de 36 de ani s-a ales cu un dosar penal, fiind depistat în trafic în stare de ebrietate. Polițiștii l-au tras pe dreapta pe raza comunei Gârbovi și, întrucât ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2021, 19:05
(3115 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Starea tehnică a autovehiculelor, verificată de polițiști

În perioada 14-15 iulie a.c., polițiștii ialomițeni și reprezentanții Registrului Auto Român au realizat ample controale în trafic, privind starea tehnică a autovehiculelor. În urma verificărilor, au fost ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2021, 18:50
(2119 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Vineri, 16 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10796, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2021, 17:05
(2610 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări la bugetul consolidat de 84,41 milioane de lei

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița precizează printr-un comunicat că, în luna iunie 2021, la bugetul general consolidat s-au încasat venituri nete în sumă totală de 84,41 milioane de ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2021, 19:15
(2439 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Inspecția Fiscală, la raport

Activitatea de Inspecție Fiscală din cadrul AJFP Ialomița a efectuat, în luna iunie a.c., 27 de controale la contribuabili persoane fizice și juridice, respectiv 11 la contribuabili persoane juridice și ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2021, 17:20
(2653 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa locurilor de muncă

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă pune la dispoziția șomerilor din județ 289 de noi locuri de muncă, cele mai multe fiind destinate persoanelor calificate într-o meserie. Detalii suplimentare ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2021, 16:45
(3215 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Joi, 15 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10796, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2021, 16:15
(1472 vizualizări - 0 comentarii)


Într-o singură zi, polițiștii ialomițeni au depistat trei șoferi cu permisele «suspendate»

Marți, 13 iulie a.c., polițiștii Secției Nr. 4 Poliție Rurală Coșereni, în timp ce desfășurau activități de control în cadrul unui filtru rutier în zona Popasului Sinești, au oprit un autoturism ce se deplasa ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2021, 19:15
(4677 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 62000 de lei

Pe parcursul ultimelor 24 de ore, polițiștii ialomițeni au fost solicitați să intervină la 84 de evenimente, dintre care 81 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată, fiind ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2021, 19:05
(2502 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Miercuri, 14 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10796, nefiind înregistrat vreun caz nou față ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2021, 16:35
(1554 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Cereri de înscrieri în Programul pentru susținerea producției de legume în spații protejate-2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) reamintește fermierilor că, până la data de 20 iulie 2021 inclusiv, pot depune cererea de înscriere în Programul pentru susținerea producției de ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2021, 15:45
(5135 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Publicitate online a fost actualizată!

Secțiunea Publicitate online a fost actualizată!

13 Iulie 2021, 20:05


AJFP Ialomița: Termen limită pentru depunerea Formularului 097/Noi instrucțiuni de completare a Formularelor 208, 209 și 253

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că marți, 20 iulie 2021, este termenul limită pentru depunerea notificării pentru aplicarea/încetarea aplicării sistemului ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2021, 17:20
(8554 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 caz nou de COVID-19 în județul Ialomița

Marți, 13 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10796, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2021, 16:45
(2959 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Băut și fără permis, la volan. A devenit agresiv la spital!

Luni, 12 iulie a.c., în jurul orelor 23,00, polițiștii rutieri din Țăndărei au oprit în trafic un autoturism care circula fără a avea puse în funcțiune luminile de întâlnire. La volanul autovehiculului ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2021, 15:35
(2117 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Sudiți, dispărut

Bărbat din Sudiți, dispărut

Polițiștii din cadrul Postului de Poliție Sudiți desfășoară activități specifice pentru depistarea unui bărbat, în vârstă de 63 de ani, care a plecat de la domiciliu și nu a mai revenit. Sesizarea a fost ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2021, 15:20
(1873 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Galben de disconfort termic accentuat și caniculă

Ialomița: Cod Galben de disconfort termic accentuat și caniculă

Administrația Națională de Meteorologie a emis un Cod Galben de disconfort termic accentuat și caniculă pentru mai multe județe, printre care și Ialomița, pentru marți/miercuri, 13/14 iulie ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2021, 14:20
(1548 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Marți, 13! Ghinionul poate fi prevenit!»

Multe persoane sunt superstițioase și consideră ziua de «Marți, 13» o zi cu ghinion, dar se întâmplă uneori să ne facem și singuri «ghinionul» prin faptul că nu suntem destul de bine informați. Începând ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 19:25
(3477 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Slobozia, drogat la volanul unui autoturism

Duminică seară, 11 iulie a.c., în jurul orelor 21,00, polițiștii din Slobozia au oprit, pentru control, un autoturism condus de un tânăr de 19 ani, din Slobozia. Întrucât șoferul avea un comportament ciudat ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 17:35
(2619 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Duminică, 11 iulie a.c., în jurul orelor 11,00, polițiștii din Urziceni, aflându-se în executarea serviciului de îndrumare și control al traficului rutier pe raza municipiului, au depistat în trafic un ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 17:25
(2043 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 caz nou de COVID-19 în județul Ialomița

Luni, 12 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10795, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 16:35
(2734 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la o casă din Borănești și la o firmă de termopane din Fetești

Sâmbătă, 10 iulie a.c., în jurul orelor 13,55, salvatorii din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni au intervenit în comuna Borănești, pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit la o casă ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 14:25
(6592 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...