Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Centrele Comunitare de Vaccinare anti-COVID-19 din Ialomița și-au redus programul de funcționare

În lipsa solicitărilor

Centrele Comunitare de Vaccinare anti-COVID-19 din Ialomița și-au redus programul de funcționare

Ultimele date oficiale date publi­cității de Direcția de Sănătate Publică Ialomița, la începutul acestei săptămâni, arată că puțin peste 113 mii de ialomițeni s-au vaccinat cu cel puțin o doză de ser anti-COVID-19. Măsurile de relaxare, dar mai ales teama de efectele adverse ale vaccinurilor îi țin pe ialomițeni departe de cabinetele medicilor de familie. Activitatea centrelor de vaccinare s-a redus, iar administrațiilor locale le-a revenit sarcina de a-i convinge pe cetățeni să se vacci­neze. Oamenii sunt însă tot mai re­ticenți în privința administrării serurilor anti-COVID-19. «Facem și noi ce putem, dar ce poți să zici atunci când oamenii spun „NU!“ categoric?» a fost reacția celor mai mulți... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2021, 11:05 (4914 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Administrația Soare a reziliat contractul cu SIA Dynamic Solution SRL

Constructor nou pentru finalizarea lucrărilor la stația de tratare a apei

Administrația Soare a reziliat contractul cu SIA Dynamic Solution SRL

Administrația Soare a reziliat contractul cu SIA Dynamic Solution SRL pentru investiția la stația de tratare a apei din orașul Slobozia. Lucrările la acest obiectiv sunt fina­lizate în proporție de 85%, dar stagnează de la sfârșitul anului trecut. «Reprezentanții firmei au refuzat să accepte condițiile impuse prin actul adițional. Este un blocaj, într-adevăr, dar nu mai puteam accepta această situație. Vom relua procedura pentru lucrările restante!» a declarat primarul Sloboziei, Dragoș Soare.

Inevitabilul s-a produs La sfârșitul lunii mai 2021, administrația locală din Slobozia prelungea... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2021, 14:10 (7803 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Soluții noi pentru probleme administrative vechi

La Slobozia

Soluții noi pentru probleme administrative vechi

bonus: Cimitirul Bora se extinde cu 664 de locuri

Administrația locală din Slobozia caută soluții pentru rezolvarea unor probleme administrative vechi. Joi, 29 iulie 2021, Consiliul Local Slobozia se va reuni pentru a aproba o serie de proiecte de hotărâre de interes pentru comunitatea locală, dar și pentru județ. Printre acestea se numără realizarea unei parcări pentru mașinile ieșite din uz la Slobozia Nouă, racordarea Parcului Peri la rețeaua de curent electric a orașului, extinderea cimitirului municipal cu 664 de locuri sau transferul unui teren în suprafață de 1,5 ha către județul Ialomița în vederea amenajării unei baze sportive destinate copiilor.

Ne pregătim de investiții... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2021, 21:10 (7247 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

40% din prezentările la UPU Slobozia sunt non-urgențe

40% din prezentările la UPU Slobozia sunt non-urgențe

O statistică a Spitalului Județean de Urgență Slobozia arată că 40% din prezentările la Unitatea de Primiri Urgență reprezintă cazuri care nu sunt urgențe. Reprezentanții unității medicale susțin faptul că aceste cazuri ar putea fi tratate fie la domiciliu, fie prin intermediul medicilor de familie.

Se caută soluții Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia este aglo­merată, de cele mai multe ori, de cazuri care nu reprezintă o urgență. Cadrele medicale susțin faptul că mulți dintre pacienții care ajung la UPU și-ar putea trata problemele medicale fie în... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2021, 14:55 (10255 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apă nepotabilă în comuna Valea Ciorii

Apă nepotabilă în comuna Valea Ciorii

bonus: Locuitorii din Mărculești nu au apă de o săptămână

Încă de la începutul lunii iulie a.c., Direcția de Sănătate Publică Ialomița a dema­rat un control privind calitatea apei fur­nizată în rețelele publice de către admi­nistrațiile locale. În urma acestei verificări, inspectorii DSP au retras auto­rizația de funcționare a stației de apă a comunei Valea Ciorii. Analizele efectuate au evidențiat o depășire a para­metrilor fizico-chimici din apa furnizată populației. Pe lângă această măsură, DSP Ialomița a amendat Primăria Valea Ciorii cu 8000 de lei. Situația a fost generată de faptul că stația de apă a localității nu dispune de instalațiile de tratare. Autoritățile locale cunosc situația încă din 2014, dar nu au făcut niciun demers pentru remedierea... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2021, 11:10 (4080 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are o medie de 10 la Titularizare 2021!

Ialomița are o medie de 10 la Titularizare 2021!

Marți, 27 iulie a.c., Ministerul Educației a făcut publice primele rezultate ale Examenului de Titularizare 2021, înainte de contestații. Datele arată că în județul Ialomița a fost obținută o medie de 10. Procentul mediilor peste 7, rezultate care pot asigura candidaților un post în Învățământ, a fost de 38,6%.

O singură medie de 10 Candidatul care a obținut media 10 la Titularizare 2021 în județul Ialomița se numește Bianca Gherghina și a susținut examenul la disciplina «Pedagogia preșcolară și metodica desfășurării activităților instructiv-educative în grădinița de... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2021, 16:25 (4390 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

12 mii de lei amendă pentru o firmă controlată de Marinică Cazacu

12 mii de lei amendă pentru o firmă controlată de Marinică Cazacu

Una dintre societățile comerciale controlate de Marinică Cazacu, primarul comunei Ion Roată, a fost amendată de inspectorii Direcției Sanitară Veterinară și pentru Sigurnața Alimentelor Ialomița. Sancțiunea a fost aplicată din cauza neglijenței unuia dintre conducătorii auto ai societății care, în timp ce transporta resturi de pui către Ciulnița, a împrăștiat o parte din «marfă» în sensul giratoriu din zona podului peste râul Ialomița din Slobozia. Conducătorul auto se afla în stare de ebrietate.

Verificări în curs Incidentul s-ar fi petrecut în urmă cu o săptămână. Firma controlată... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2021, 13:20 (7359 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Administrația Pavel își cere scuze pentru «disconfortul creat» de asfaltarea DJ201

Consiliul Județean Ialomița

Administrația Pavel își cere scuze pentru «disconfortul creat» de asfaltarea DJ201

Marian Pavel, președintele Consiliului Județean Ialomița a cerut public scuze locuitorilor din Axintele, Bărcănești și Borănești pentru «disconfortul creat în perioada lucrărilor de reabilitare a drumului». Lucrările în zonă au fost blocate timp de mai multe zile din cauza unor probleme tehnice. DJ201 va fi reabilitat pe o lungime de peste 60 de kilometri și traversează comunele Borănești, Bărcănești, Axintele și Ciochina. Valoarea acestei investiții se ridică la 81,1 mi­lioane de lei, iar contractul a fost adjudecat de către Oyl Company AG SRL.

Prima bulină albă Președintele Consiliului... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2021, 15:05 (3922 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Liste de așteptare pentru repartizarea locuințelor ANL

La Slobozia

Liste de așteptare pentru repartizarea locuințelor ANL

Locuințele disponibile în blocurile construite de Agenția Națională pentru Locuințe au fost considerate tot timpul o alternativă pentru persoanele cărora veniturile nu le-au permis să-și cumpere o casă. În Slobozia, aceste imobile sunt însă puține la număr și nu pot acoperi toate solicitările. Datele Primăriei Slobozia arată că, la acest moment, sunt peste 100 de cereri în așteptare, unele dintre acestea înregistrate în urmă cu 7 ani. În privința construirii unui nou bloc, datele administrației locale arată că acesta ar putea fi ridicat, cel mai devre­me, în următorii 5 ani...

Mai multe blocuri ANL la Slobozia... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2021, 10:55 (7910 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Acasă la Marius Dumitru

Un vis devenit realitate

Acasă la Marius Dumitru

O  emoționantă lecție despre viață și curaj, publicată de ziarul nostru cu 3 luni în urmă, a determinat autoritățile locale din Slobozia să reacțio­neze. Este vorba despre povestea lui Marius Dumitru, un tânăr de 21 de ani crescut la orfelinat, care își dorea să aibă o casă a sa... Reprezentanții Primăriei Slobozia au făcut ca acest vis să devină, în sfârșit, realitate.

Povești din Garsonieră
La momentul în care povestea de viață a lui Marius Dumitru a fost publicată în paginile ziarului nostru, acesta locuia într-un adăpost social administrat de Primăria Slobozia, în Cartierul... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2021, 11:20 (3990 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apă cu program la Amara

Apă cu program la Amara

Direcția de Sănătate Publică Ialomița a impus autorităților din Amara un program strict de furnizare a apei. Decizia survine ca urmare a întreruperii furnizării apei către populație la începutul acestei săptămâni. «Din cauza celor care udă grădinile pe timpul nopții, bazinele de apă ale orașului s-au golit... Ne vom conforma programului impus de DSP și vom face eforturi pentru ca locuitorii orașului să aibă cât mai puțin de suferit!» a declarat Alin Sandu, primarul orașului Amara.

Apă cu program la Amara
Întreruperea furnizării apei potabile la Amara a generat un val... [citește_tot_articolul]

23 Iulie 2021, 19:10 (5488 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Rețea de prostituție coordonată din Arestul IPJ Ialomița

Rețea de prostituție coordonată din Arestul IPJ Ialomița

Arestați preventiv într-o cauză a DIICOT Biroul Teritorial Ialomița pentru fapte de «tra­fic de persoane», patru inculpați sunt în prezent principalii suspecți ai unei cauze a DIICOT Prahova. Conform unor surse judiciare, cei patru ar fi coordonat o rețea de prostituție în timp ce erau închiși în cadrul Centrului de Reținere și Arest Preventiv al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Oficialii IPJ Ialomița au refuzat să facă declarații cu privire la această situație.

Verificările sunt în curs În februarie 2021, în urma unei ample anchete, procurorii DIICOT Biroul Teritorial... [citește_tot_articolul]

23 Iulie 2021, 11:40 (5903 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gospodărie transformată în focar de infecție, la Slobozia Nouă

Gospodărie transformată în focar de infecție, la Slobozia Nouă

Proprietarul unei gospodării din Cartierul Slobozia Nouă dă mari bătăi de cap vecinilor săi. Oamenii reclamă că bărbatul a transformat respectiva curte într-un adevărat focar de infecție. Cazul a fost reclamat Primăriei Slobozia, instituție care a somat Poliția Locală să ia măsuri în acest sens. «Vom face o verificare în teren, iar dacă se impune vom sesiza la rândul nostru instituțiile abilitate!» au precizat reprezentanții Poliției Locale Slobozia. Nu este prima dată însă când oamenii bat la porțile autorităților locale, iar situația rămâne neschimbată...

Sufocați de mizerie Gospodăria... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2021, 15:20 (6156 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

DSP Ialomița împiedică înființarea unui centru de dializă la Spitalul Slobozia

DSP Ialomița împiedică înființarea unui centru de dializă la Spitalul Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a fost amendat cu 10 mii de lei din cauza deficiențelor descoperite de Direcția de Sănătate Publică Ialomița în urma unui control efectuat la stația de dializă a unității medicale. Mai mult, inspectorii DSP Ialomița au propus retragerea autorizației sa­nitare în baza căreia stația putea deveni centru de dializă. Oficialii unității medicale susțin că au remediat problemele și că vor ataca în instanță procesul-verbal de sancțiune. Prin această acțiune, Direcția de Sănătate Publică Ialomița blochează posibilitatea Spitalului Județean de Urgență Slobozia de a obține mai multe fonduri de la Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița pentru acest tip de servicii... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2021, 11:05 (7881 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Birocrația lasă elevii din Ialomița fără burse școlare

Birocrația lasă elevii din Ialomița fără burse școlare

Conform unui act normativ apro­bat de Ministerul Educației, peste 12 mii de elevi din județ ar trebui să primească burse pentru performanțele școlare pe care le-au obținut în anul școlar trecut. O situație a Consiliului Național al Elevilor arată însă că puține primării din județul nostru au realizat un astfel de demers. Lipsa banilor sau birocrația excesivă au re­prezentat motivele care i-au determi­nat pe primarii ialomițeni să renunțe la acordarea unor astfel de facilități.

Drepturi pentru elevi Ordinul prin care administrațiile locale sunt obligate să susțină performanțele școlare... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2021, 15:10 (4103 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Finanțări bugetare generoase pentru biserici, sport și sănătate

Mecenat pe bani publici la Consiliul Județean Ialomița

Finanțări bugetare generoase pentru biserici, sport și sănătate

bonus: 5,3 milioane de lei pentru asfaltarea unui tronson din DJ101B

Joi, 15 iulie 2021, consilierii județeni s-au reunit în plenul unei noi ședințe ordinare. Pe ordinea de zi a ședinței au figurat câteva proiecte de hotărâri prin care administrația județeană a finanțat ge­neros solicitări de fonduri venite din partea Episcopiei Sloboziei și Călărașilor, din partea asociațiilor sportive care susțin sportul de performanță, dar și din partea Spitalului Județean Slobozia, interesat de cofinanțarea unui proiect care vizează «dotarea compartimentelor de terapie intensivă nou-născuți și prematuri din cadrul Secției Neonatologie».

Bani publici pentru 16 biserici... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2021, 22:10 (4785 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Constantin Negoiță-CONCIVIC s-a stins din viață

Constantin Negoiță-CONCIVIC s-a stins din viață

Constantin Negoiță, patronul firmei CONCIVIC, s-a stins din viață luni, 19 iulie 2021. Constantin Negoiță este unul dintre primii antreprenori locali din Slobozia, iar de numele lui se leagă realizarea a sute de construcții edilitare de pe întreg teritoriul județului și nu numai. Constantin Negoiță avea 64 de ani. Deși a marcat activitatea administrativă a ultimilor 30 de ani în Ialomița, Constantin Negoiță a fost o prezență discretă în viața publică. O dată cu el, Slobozia pierde un reprezentant de marcă și un om de o mare noblețe sufletească. Dumnezeu să-l odihnească în pace! Condoleanțe familiei îndoliate.... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2021, 12:20 (26107 vizualizări - 26 comentarii)

EVENIMENT

5 școli din Ialomița cer executarea silită a contabilului care a furat banii

5 școli din Ialomița cer executarea silită a contabilului care a furat banii

5 unități de învă­țământ din Ialomița fac demersuri în instanță pentru a re­cupera un prejudiciu de 300 mii de lei, produs de un contabil care le-ar fi delapidat conturile. Bărbatul a fost an­chetat, judecat și condamnat definitiv în urma unei investigații a Parchetului de pe lângă Judecă­toria Urziceni. Șco­lile s-au îndreptat împotriva fostului contabil și au cerut executarea silită a acestuia.

Școlile vor banii înapoi În anul 2019, Parchetul de pe lângă Judecătoria Urziceni îl punea sub acuzare pe numitul Constantin Virgil Neacșu pentru comiterea in­fracțiunii de «delapidare... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2021, 14:50 (9176 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Aparatul administrativ din Slobozia va fi restructurat în luna iulie

E gata noua organigramă!

Aparatul administrativ din Slobozia va fi restructurat în luna iulie

Administrația Soare a finalizat noua organigramă a Primăriei Slobozia. Conform datelor oficiale, vor fi restructurate 30 de posturi. «Scopul nostru nu este să dăm oamenii afară... Dorim o administrație suplă și performantă!» declară public primarul Sloboziei, Dragoș Soare. Noua organigramă va fi votată în cadrul ședinței Consiliului Local Slobozia de la sfârșitul lunii iulie 2021.

Mult zgomot pentru nimic În campania electorală, primarul Dragoș Soare anunța că restructurarea a 100 de posturi la nivelul administrației locale ar permite asfaltarea unui kilometru de drumuri anual. La ... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2021, 10:55 (15066 vizualizări - 22 comentarii)

EVENIMENT

1 milion de euro pentru persoanele aflate «în risc de sărăcie și excluziune socială»

La Țăndărei, autoritățile locale accesează fonduri europene

1 milion de euro pentru persoanele aflate «în risc de sărăcie și excluziune socială»

Administrația din Țăndărei a semnat un contract de 1 milion de euro care oferă persoanelor aflate «în risc de sărăcie și excluziune socială» șansa de a avea o viață mai bună. Proiectul este finanțat prin Programul Operațional Capital Uman (POCU) și se adresează unui număr de 260 de persoane din Cartierul Strachina. «Este o inițiativă lău­dabilă. În felul acesta sperăm să oferim o șansă reală de integrare în societate celor care își doresc să își schimbe viața!» a declarat Cristi Roman, primarul orașului Țăndărei.

Dacă vrei, poți Administrația orașului Țăndărei oferă persoanelor aflate... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2021, 16:10 (6635 vizualizări - 2 comentarii)

28 Iun 2026
255 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Munteni Buzău: Beat la volan

Un bărbat de 57 de ani, din Munteni Buzău, a fost depistat de polițiștii ialomițeni în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu, deși anterior consumase băuturi alcoolice. Șoferul ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2019, 18:25
(6324 vizualizări - 0 comentarii)


Pescuit ilegal pe malul brațului Borcea

Marți, 25 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat un bărbat, de 68 de ani, din Fetești, în timp ce pescuia pe malul brațului Borcea cu ajutorul unei unelte de pescuit tip halău. În cauză, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2019, 18:20
(3286 vizualizări - 0 comentarii)


Lipsă apă la Dridu

Miercuri, 26 iunie 2019, în jurul orei 8,40, la Stația de pompare Dridu-Snagov a avut loc o cădere totală de tensiune, motiv pentru care stația nu mai poate funcționa. Imediat au fost anunțați reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2019, 17:40
(3205 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu apă


Fetești: Adolescent de 15 ani, înecat în Brațul Borcea

Luni, 24 iunie a.c., începând cu orele 15,30, pe raza municipiului Fetești, un echipaj de pompieri din cadrul Stației Fetești a intervenit cu o barcă pneumatică pentru căutarea unui adolescent de 15 ani ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 20:15
(3469 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești înecat


Platonești: A intrat cu mașina în copac

Luni, 24 iunie a.c., în jurul orelor 14,30, un bărbat de 50 de ani care se deplasa cu un aututurism pe direcția de mers Țăndărei-Platonești a derapat și a intrat într-un copac. Victimei i s-a acordat primul ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 20:10
(3719 vizualizări - 1 comentariu)


Armășești: Accident rutier soldat cu cinci victime

Luni, 24 iunie a.c., în jurul orei 13,30, s-a produs o coliziune între două autoturisme în localitatea Armășești. Echipele de intervenție și prim ajutor au intervenit în salvarea victimelor, patru adulți ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 20:05
(4099 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Recuperare cadavru din Dunăre

Duminică, 23 iunie a.c., în jurul orelor 13,00, în zona localității Vlădeni, un echipaj de căutare-salvare din cadrul Stației de Pompieri Fetești a intervenit cu o barcă pneumatică pentru recuperarea unui ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 11:35
(4605 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni înecat


Slobozia: Pompieri chemați pentru deblocări de uși

Sâmbătă, 22 iunie a.c., în jurul orelor 12,00, pompierii au fost solicitați să intervină cu mijloacele din dotare pentru deblocarea intrării în apartament a unei femei de 85 de ani. Bătrâna a fost găsită ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 11:30
(4771 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Pieton acroșat de un autoturism

Sâmbătă, 22 iunie a.c., în jurul orelor 14,30, un pieton a fost acroșat de un autoturism pe raza localității Borănești. Victima, un bărbat de 25 de ani, a fost transportat în stare stabilă la spitalul din ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 11:25
(3001 vizualizări - 0 comentarii)


O magazie a luat foc la Valea Măcrișului

Sâmbătă, 22 iunie a.c., în jurul orelor 22,30, pompierii au acționat cu 2 autospeciale de stingere pentru lichidarea unui incendiu care se manifesta la o magazie de 70 mp. Incendiul a fost provocat de jarul ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 11:20
(3812 vizualizări - 0 comentarii)


Armășești: Arestat pentru «tentativă de omor»

Vineri, 21 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au reușit identificarea unui bărbat, de 25 de ani, din comuna Amășești, pe numele căruia Tribunalul Ialomița a emis un mandat de executare a pedepsei privative ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 11:15
(4014 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: 12 porci uciși

Vineri, 21 iunie a.c., Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a fost sesizată de agenții Postului de Poliție Făcăeni despre prezența în localitate a unei autoutilitare care ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 11:10
(2749 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan și fără permis

Duminică, 22 iunie a.c., din cauza alcoolemiei, un bărbat de 37 de ani, din Fetești, a pierdut controlul direcției de deplasare și a intrat în impact cu gardul unui imobil. Șoferul a fost testat alcoolscop ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2019, 11:05
(2599 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 24-28 iunie a.c., orele 8,00-16,30, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparație la rețelele electrice. Aceste lucrări ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2019, 18:50
(5569 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Stimulente pentru angajarea elevilor și studenților

Angajatorii care încadrează elevi sau studenți pe perioada vacanței de vară beneficiază, pentru fiecare elev sau student, de un stimulent lunar în cuantum de 250 lei/lună. Perioada maximă de acordare a ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2019, 18:20
(4319 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Fetești și Slobozia

Joi, 20 iunie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente de circulație soldate cu rănirea a două persoane. Primul dintre acestea s-a petrecut pe raza localității Fetești, unde un bărbat ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2019, 18:10
(3481 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente, trei persoane rănite

Miercuri, 19 iunie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs 3 accidente de circulație soldate cu rănirea a trei persoane. Primul dintre acestea s-a produs în jurul orelor 15,30, la Slobozia, și s-a ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2019, 15:15
(2996 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat pentru «tentativă de furt calificat»

Miercuri, 19 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au reșit identificarea unui bărbat, de 47 de ani, din Fetești, pe numele căruia Judecătoria Fetești a emis un mandat de executare a pedepsei. Cel în cauză ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2019, 15:10
(3069 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Americanii au intrat cu blindatele în culturile agricole

Zeci de hectare cultivate cu cereale în Balta Ialomiței au fost distruse de mașinile de luptă blindate ale soldaților americani. Incidentul s-a petrecut joi, 20 iunie 2019, în zona cuprinsă între localitățile ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2019, 23:07
(4780 vizualizări - 1 comentariu)


Bărbați din Slobozia, cercetați pentru «șantaj»

Doi bărbați, de 27 și 46 de ani, din Slobozia, au fost identificați de polițiștii ialomițeni și arestați pentru infracțiuni de «șantaj». În fapt, în perioada februarie-martie 2019, cei în cauză au pretins ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2019, 18:45
(4350 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia șantaj


IPJ Ialomița: Campania «Păstrați surprizele doar pentru vacanță!»

Miercuri, 19 iunie a.c., Poliția Română în parteneriat cu EUCPN-Rețeaua Europeană de Prevenire a Criminalității a desfășurat, în cadrul campaniei «Păstrați surprizele doar pentru vacanță!», evenimentul ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2019, 18:40
(5198 vizualizări - 0 comentarii)


Festivitatea de premiere a elevilor olimpici și Cerc Pastoral la Parohia «Sfântul Dumitru» Slobozia

Vineri, 14 iunie 2019, la Parohia «Sfântul Dumitru» din Slobozia, în prezența preoților parohiilor din municipiu în frunte cu părintele inspector de religie Dragoș Stanciu, părintele protopop Ionuț Butu ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2019, 20:15
(5783 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Măsuri de siguranță pentru Examenele Naționale 2019

Marți, 18 iunie 2019, la nivel național, a început prima probă a Evaluării Naționale 2019, iar polițiștii ialomițeni acționează, până pe data de 29 iunie, pentru ca examenul,  susținut de absolvenții ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2019, 20:05
(3835 vizualizări - 0 comentarii)


Trei slobozeni, reținuți pentru «tâlhărie»

Polițiștii ialomițeni au depistat 3 bărbați, cu vârste cuprinse între 24 și 33 de ani, după ce, la data de 10 iunie a.c., ar fi tâlhărit două persoane, pe raza municipiului Slobozia. Doi dintre aceștia ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2019, 19:35
(4105 vizualizări - 0 comentarii)


Elevii din Ialomița susțin Evaluarea Națională

Marți, 18 iunie 2019, elevii de clasa a VIII-a  susțin prima probă a Evaluării Naționale la disciplina Limba și Literatura Română. Datale Inspectoratului Școlar Județean arată că la acest examen s ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2019, 12:50
(3124 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Cinci persoane grav rănite într-un accident rutier

Manasia: Cinci persoane grav rănite într-un accident rutier

Intervenție a pompierilor din Urziceni în zona localității Manasia. Militarii ISU au acordat primul ajutor în cazul unui accident rutier. Două autovehicule s-au ciocnit frontal, iar în urma impactului cinci ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2019, 23:25
(3803 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia accident


AJOFM Ialomița: În atenția absolvenților promoției 2019

Reamintim absolvenților instituțiilor de învățământ, faptul că, în termen de 60 de zile de la absolvire, sunt așteptați să se înregistreze în evidențele AJOFM Ialomița pentru a beneficia de servicii personalizate ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2019, 20:30
(3582 vizualizări - 0 comentarii)


Motociclist autoaccidentat în apropiere de Urziceni

Marți, 11 iunie a.c., pe DN2, în apropiere de Urziceni, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 25 de ani, conducea o motocicletă, nu a adaptat viteza ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2019, 20:25
(5100 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Depistat în trafic cu parfumuri contrafăcute

Marți, 11 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat pe raza comunei Ion Roată, în habitaclul unui autoturism condus de un bărbat de 43 de ani, parfumuri susceptibile de a fi contrafăcute. Astfel, parfumurile ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2019, 20:20
(3951 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor

Polițiștii feteșteni au depistat pe raza localității un bărbat, de 48 de ani, care avea asupra sa o unealtă de pescuit tip monofilament cu o lungime de 60 metri. Unealta a fost confiscată de polițiști, ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2019, 20:15
(3640 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...