Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Centrele Comunitare de Vaccinare anti-COVID-19 din Ialomița și-au redus programul de funcționare

În lipsa solicitărilor

Centrele Comunitare de Vaccinare anti-COVID-19 din Ialomița și-au redus programul de funcționare

Ultimele date oficiale date publi­cității de Direcția de Sănătate Publică Ialomița, la începutul acestei săptămâni, arată că puțin peste 113 mii de ialomițeni s-au vaccinat cu cel puțin o doză de ser anti-COVID-19. Măsurile de relaxare, dar mai ales teama de efectele adverse ale vaccinurilor îi țin pe ialomițeni departe de cabinetele medicilor de familie. Activitatea centrelor de vaccinare s-a redus, iar administrațiilor locale le-a revenit sarcina de a-i convinge pe cetățeni să se vacci­neze. Oamenii sunt însă tot mai re­ticenți în privința administrării serurilor anti-COVID-19. «Facem și noi ce putem, dar ce poți să zici atunci când oamenii spun „NU!“ categoric?» a fost reacția celor mai mulți... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2021, 11:05 (4909 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Administrația Soare a reziliat contractul cu SIA Dynamic Solution SRL

Constructor nou pentru finalizarea lucrărilor la stația de tratare a apei

Administrația Soare a reziliat contractul cu SIA Dynamic Solution SRL

Administrația Soare a reziliat contractul cu SIA Dynamic Solution SRL pentru investiția la stația de tratare a apei din orașul Slobozia. Lucrările la acest obiectiv sunt fina­lizate în proporție de 85%, dar stagnează de la sfârșitul anului trecut. «Reprezentanții firmei au refuzat să accepte condițiile impuse prin actul adițional. Este un blocaj, într-adevăr, dar nu mai puteam accepta această situație. Vom relua procedura pentru lucrările restante!» a declarat primarul Sloboziei, Dragoș Soare.

Inevitabilul s-a produs La sfârșitul lunii mai 2021, administrația locală din Slobozia prelungea... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2021, 14:10 (7801 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Soluții noi pentru probleme administrative vechi

La Slobozia

Soluții noi pentru probleme administrative vechi

bonus: Cimitirul Bora se extinde cu 664 de locuri

Administrația locală din Slobozia caută soluții pentru rezolvarea unor probleme administrative vechi. Joi, 29 iulie 2021, Consiliul Local Slobozia se va reuni pentru a aproba o serie de proiecte de hotărâre de interes pentru comunitatea locală, dar și pentru județ. Printre acestea se numără realizarea unei parcări pentru mașinile ieșite din uz la Slobozia Nouă, racordarea Parcului Peri la rețeaua de curent electric a orașului, extinderea cimitirului municipal cu 664 de locuri sau transferul unui teren în suprafață de 1,5 ha către județul Ialomița în vederea amenajării unei baze sportive destinate copiilor.

Ne pregătim de investiții... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2021, 21:10 (7246 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

40% din prezentările la UPU Slobozia sunt non-urgențe

40% din prezentările la UPU Slobozia sunt non-urgențe

O statistică a Spitalului Județean de Urgență Slobozia arată că 40% din prezentările la Unitatea de Primiri Urgență reprezintă cazuri care nu sunt urgențe. Reprezentanții unității medicale susțin faptul că aceste cazuri ar putea fi tratate fie la domiciliu, fie prin intermediul medicilor de familie.

Se caută soluții Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia este aglo­merată, de cele mai multe ori, de cazuri care nu reprezintă o urgență. Cadrele medicale susțin faptul că mulți dintre pacienții care ajung la UPU și-ar putea trata problemele medicale fie în... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2021, 14:55 (10253 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apă nepotabilă în comuna Valea Ciorii

Apă nepotabilă în comuna Valea Ciorii

bonus: Locuitorii din Mărculești nu au apă de o săptămână

Încă de la începutul lunii iulie a.c., Direcția de Sănătate Publică Ialomița a dema­rat un control privind calitatea apei fur­nizată în rețelele publice de către admi­nistrațiile locale. În urma acestei verificări, inspectorii DSP au retras auto­rizația de funcționare a stației de apă a comunei Valea Ciorii. Analizele efectuate au evidențiat o depășire a para­metrilor fizico-chimici din apa furnizată populației. Pe lângă această măsură, DSP Ialomița a amendat Primăria Valea Ciorii cu 8000 de lei. Situația a fost generată de faptul că stația de apă a localității nu dispune de instalațiile de tratare. Autoritățile locale cunosc situația încă din 2014, dar nu au făcut niciun demers pentru remedierea... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2021, 11:10 (4080 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are o medie de 10 la Titularizare 2021!

Ialomița are o medie de 10 la Titularizare 2021!

Marți, 27 iulie a.c., Ministerul Educației a făcut publice primele rezultate ale Examenului de Titularizare 2021, înainte de contestații. Datele arată că în județul Ialomița a fost obținută o medie de 10. Procentul mediilor peste 7, rezultate care pot asigura candidaților un post în Învățământ, a fost de 38,6%.

O singură medie de 10 Candidatul care a obținut media 10 la Titularizare 2021 în județul Ialomița se numește Bianca Gherghina și a susținut examenul la disciplina «Pedagogia preșcolară și metodica desfășurării activităților instructiv-educative în grădinița de... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2021, 16:25 (4389 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

12 mii de lei amendă pentru o firmă controlată de Marinică Cazacu

12 mii de lei amendă pentru o firmă controlată de Marinică Cazacu

Una dintre societățile comerciale controlate de Marinică Cazacu, primarul comunei Ion Roată, a fost amendată de inspectorii Direcției Sanitară Veterinară și pentru Sigurnața Alimentelor Ialomița. Sancțiunea a fost aplicată din cauza neglijenței unuia dintre conducătorii auto ai societății care, în timp ce transporta resturi de pui către Ciulnița, a împrăștiat o parte din «marfă» în sensul giratoriu din zona podului peste râul Ialomița din Slobozia. Conducătorul auto se afla în stare de ebrietate.

Verificări în curs Incidentul s-ar fi petrecut în urmă cu o săptămână. Firma controlată... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2021, 13:20 (7359 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Administrația Pavel își cere scuze pentru «disconfortul creat» de asfaltarea DJ201

Consiliul Județean Ialomița

Administrația Pavel își cere scuze pentru «disconfortul creat» de asfaltarea DJ201

Marian Pavel, președintele Consiliului Județean Ialomița a cerut public scuze locuitorilor din Axintele, Bărcănești și Borănești pentru «disconfortul creat în perioada lucrărilor de reabilitare a drumului». Lucrările în zonă au fost blocate timp de mai multe zile din cauza unor probleme tehnice. DJ201 va fi reabilitat pe o lungime de peste 60 de kilometri și traversează comunele Borănești, Bărcănești, Axintele și Ciochina. Valoarea acestei investiții se ridică la 81,1 mi­lioane de lei, iar contractul a fost adjudecat de către Oyl Company AG SRL.

Prima bulină albă Președintele Consiliului... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2021, 15:05 (3922 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Liste de așteptare pentru repartizarea locuințelor ANL

La Slobozia

Liste de așteptare pentru repartizarea locuințelor ANL

Locuințele disponibile în blocurile construite de Agenția Națională pentru Locuințe au fost considerate tot timpul o alternativă pentru persoanele cărora veniturile nu le-au permis să-și cumpere o casă. În Slobozia, aceste imobile sunt însă puține la număr și nu pot acoperi toate solicitările. Datele Primăriei Slobozia arată că, la acest moment, sunt peste 100 de cereri în așteptare, unele dintre acestea înregistrate în urmă cu 7 ani. În privința construirii unui nou bloc, datele administrației locale arată că acesta ar putea fi ridicat, cel mai devre­me, în următorii 5 ani...

Mai multe blocuri ANL la Slobozia... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2021, 10:55 (7906 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Acasă la Marius Dumitru

Un vis devenit realitate

Acasă la Marius Dumitru

O  emoționantă lecție despre viață și curaj, publicată de ziarul nostru cu 3 luni în urmă, a determinat autoritățile locale din Slobozia să reacțio­neze. Este vorba despre povestea lui Marius Dumitru, un tânăr de 21 de ani crescut la orfelinat, care își dorea să aibă o casă a sa... Reprezentanții Primăriei Slobozia au făcut ca acest vis să devină, în sfârșit, realitate.

Povești din Garsonieră
La momentul în care povestea de viață a lui Marius Dumitru a fost publicată în paginile ziarului nostru, acesta locuia într-un adăpost social administrat de Primăria Slobozia, în Cartierul... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2021, 11:20 (3988 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apă cu program la Amara

Apă cu program la Amara

Direcția de Sănătate Publică Ialomița a impus autorităților din Amara un program strict de furnizare a apei. Decizia survine ca urmare a întreruperii furnizării apei către populație la începutul acestei săptămâni. «Din cauza celor care udă grădinile pe timpul nopții, bazinele de apă ale orașului s-au golit... Ne vom conforma programului impus de DSP și vom face eforturi pentru ca locuitorii orașului să aibă cât mai puțin de suferit!» a declarat Alin Sandu, primarul orașului Amara.

Apă cu program la Amara
Întreruperea furnizării apei potabile la Amara a generat un val... [citește_tot_articolul]

23 Iulie 2021, 19:10 (5486 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Rețea de prostituție coordonată din Arestul IPJ Ialomița

Rețea de prostituție coordonată din Arestul IPJ Ialomița

Arestați preventiv într-o cauză a DIICOT Biroul Teritorial Ialomița pentru fapte de «tra­fic de persoane», patru inculpați sunt în prezent principalii suspecți ai unei cauze a DIICOT Prahova. Conform unor surse judiciare, cei patru ar fi coordonat o rețea de prostituție în timp ce erau închiși în cadrul Centrului de Reținere și Arest Preventiv al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Oficialii IPJ Ialomița au refuzat să facă declarații cu privire la această situație.

Verificările sunt în curs În februarie 2021, în urma unei ample anchete, procurorii DIICOT Biroul Teritorial... [citește_tot_articolul]

23 Iulie 2021, 11:40 (5903 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gospodărie transformată în focar de infecție, la Slobozia Nouă

Gospodărie transformată în focar de infecție, la Slobozia Nouă

Proprietarul unei gospodării din Cartierul Slobozia Nouă dă mari bătăi de cap vecinilor săi. Oamenii reclamă că bărbatul a transformat respectiva curte într-un adevărat focar de infecție. Cazul a fost reclamat Primăriei Slobozia, instituție care a somat Poliția Locală să ia măsuri în acest sens. «Vom face o verificare în teren, iar dacă se impune vom sesiza la rândul nostru instituțiile abilitate!» au precizat reprezentanții Poliției Locale Slobozia. Nu este prima dată însă când oamenii bat la porțile autorităților locale, iar situația rămâne neschimbată...

Sufocați de mizerie Gospodăria... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2021, 15:20 (6156 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

DSP Ialomița împiedică înființarea unui centru de dializă la Spitalul Slobozia

DSP Ialomița împiedică înființarea unui centru de dializă la Spitalul Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a fost amendat cu 10 mii de lei din cauza deficiențelor descoperite de Direcția de Sănătate Publică Ialomița în urma unui control efectuat la stația de dializă a unității medicale. Mai mult, inspectorii DSP Ialomița au propus retragerea autorizației sa­nitare în baza căreia stația putea deveni centru de dializă. Oficialii unității medicale susțin că au remediat problemele și că vor ataca în instanță procesul-verbal de sancțiune. Prin această acțiune, Direcția de Sănătate Publică Ialomița blochează posibilitatea Spitalului Județean de Urgență Slobozia de a obține mai multe fonduri de la Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița pentru acest tip de servicii... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2021, 11:05 (7879 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Birocrația lasă elevii din Ialomița fără burse școlare

Birocrația lasă elevii din Ialomița fără burse școlare

Conform unui act normativ apro­bat de Ministerul Educației, peste 12 mii de elevi din județ ar trebui să primească burse pentru performanțele școlare pe care le-au obținut în anul școlar trecut. O situație a Consiliului Național al Elevilor arată însă că puține primării din județul nostru au realizat un astfel de demers. Lipsa banilor sau birocrația excesivă au re­prezentat motivele care i-au determi­nat pe primarii ialomițeni să renunțe la acordarea unor astfel de facilități.

Drepturi pentru elevi Ordinul prin care administrațiile locale sunt obligate să susțină performanțele școlare... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2021, 15:10 (4102 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Finanțări bugetare generoase pentru biserici, sport și sănătate

Mecenat pe bani publici la Consiliul Județean Ialomița

Finanțări bugetare generoase pentru biserici, sport și sănătate

bonus: 5,3 milioane de lei pentru asfaltarea unui tronson din DJ101B

Joi, 15 iulie 2021, consilierii județeni s-au reunit în plenul unei noi ședințe ordinare. Pe ordinea de zi a ședinței au figurat câteva proiecte de hotărâri prin care administrația județeană a finanțat ge­neros solicitări de fonduri venite din partea Episcopiei Sloboziei și Călărașilor, din partea asociațiilor sportive care susțin sportul de performanță, dar și din partea Spitalului Județean Slobozia, interesat de cofinanțarea unui proiect care vizează «dotarea compartimentelor de terapie intensivă nou-născuți și prematuri din cadrul Secției Neonatologie».

Bani publici pentru 16 biserici... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2021, 22:10 (4783 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Constantin Negoiță-CONCIVIC s-a stins din viață

Constantin Negoiță-CONCIVIC s-a stins din viață

Constantin Negoiță, patronul firmei CONCIVIC, s-a stins din viață luni, 19 iulie 2021. Constantin Negoiță este unul dintre primii antreprenori locali din Slobozia, iar de numele lui se leagă realizarea a sute de construcții edilitare de pe întreg teritoriul județului și nu numai. Constantin Negoiță avea 64 de ani. Deși a marcat activitatea administrativă a ultimilor 30 de ani în Ialomița, Constantin Negoiță a fost o prezență discretă în viața publică. O dată cu el, Slobozia pierde un reprezentant de marcă și un om de o mare noblețe sufletească. Dumnezeu să-l odihnească în pace! Condoleanțe familiei îndoliate.... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2021, 12:20 (26104 vizualizări - 26 comentarii)

EVENIMENT

5 școli din Ialomița cer executarea silită a contabilului care a furat banii

5 școli din Ialomița cer executarea silită a contabilului care a furat banii

5 unități de învă­țământ din Ialomița fac demersuri în instanță pentru a re­cupera un prejudiciu de 300 mii de lei, produs de un contabil care le-ar fi delapidat conturile. Bărbatul a fost an­chetat, judecat și condamnat definitiv în urma unei investigații a Parchetului de pe lângă Judecă­toria Urziceni. Șco­lile s-au îndreptat împotriva fostului contabil și au cerut executarea silită a acestuia.

Școlile vor banii înapoi În anul 2019, Parchetul de pe lângă Judecătoria Urziceni îl punea sub acuzare pe numitul Constantin Virgil Neacșu pentru comiterea in­fracțiunii de «delapidare... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2021, 14:50 (9176 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Aparatul administrativ din Slobozia va fi restructurat în luna iulie

E gata noua organigramă!

Aparatul administrativ din Slobozia va fi restructurat în luna iulie

Administrația Soare a finalizat noua organigramă a Primăriei Slobozia. Conform datelor oficiale, vor fi restructurate 30 de posturi. «Scopul nostru nu este să dăm oamenii afară... Dorim o administrație suplă și performantă!» declară public primarul Sloboziei, Dragoș Soare. Noua organigramă va fi votată în cadrul ședinței Consiliului Local Slobozia de la sfârșitul lunii iulie 2021.

Mult zgomot pentru nimic În campania electorală, primarul Dragoș Soare anunța că restructurarea a 100 de posturi la nivelul administrației locale ar permite asfaltarea unui kilometru de drumuri anual. La ... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2021, 10:55 (15063 vizualizări - 22 comentarii)

EVENIMENT

1 milion de euro pentru persoanele aflate «în risc de sărăcie și excluziune socială»

La Țăndărei, autoritățile locale accesează fonduri europene

1 milion de euro pentru persoanele aflate «în risc de sărăcie și excluziune socială»

Administrația din Țăndărei a semnat un contract de 1 milion de euro care oferă persoanelor aflate «în risc de sărăcie și excluziune socială» șansa de a avea o viață mai bună. Proiectul este finanțat prin Programul Operațional Capital Uman (POCU) și se adresează unui număr de 260 de persoane din Cartierul Strachina. «Este o inițiativă lău­dabilă. În felul acesta sperăm să oferim o șansă reală de integrare în societate celor care își doresc să își schimbe viața!» a declarat Cristi Roman, primarul orașului Țăndărei.

Dacă vrei, poți Administrația orașului Țăndărei oferă persoanelor aflate... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2021, 16:10 (6635 vizualizări - 2 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
263 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

A intrat cu mașina în pom

În apropierea municipiului Slobozia s-a produs un accident rutier cu o victimă. Pe scurt, vineri, 26 februarie 2010, în timp ce o femeie de 43 de ani, domiciliată în București, conducea un autoturism din ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 11:07
(9478 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive în mediul rural

Agenții Posturilor de Poliție Andrășești, Albești, Buești, Ciochina, Munteni Buzău, Reviga și Colelia, în colaborare cu o grupă de luptători ai Serviciului de Intervenție Rapidă au desfășurat acțiuni comune ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 11:07
(12677 vizualizări - 0 comentarii)


Încarcerat

Polițiști din cadrul structurilor Urziceni, Bărcănești și Axintele au acționat pe raza celor două comune, ocazie cu care, în satul Horia, au depistat un bărbat de 39 de ani, din localitate, pe numele căruia ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 11:05
(14726 vizualizări - 0 comentarii)


15000 de pachete de țigări, confiscate

Pe DN2, în parcarea aflată pe raza comunei Sinești, au fost depistați doi bărbați care transportau, fiecare cu cîte un autoturism, mai multe pachete de țigări fără documente legale de proveniență.
...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2010, 14:04
(15859 vizualizări - 0 comentarii)


Pistoale deținute ilegal

În incinta unui local public situat pe DN 2 în municipiul Urziceni, punct de lucru aparținînd unei societăți comerciale din Capitală, au fost depistați trei bărbați, în vîrstă de 23, 26, respectiv 35 de ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2010, 14:03
(14190 vizualizări - 0 comentarii)


Beți la volan

Pe strada Digului, din Țăndărei, a fost depistat un localnic, în vîrstă de 31 de ani, în timp ce conducea un autoturism înmatriculat în străinătate, aflîndu-se sub influența băuturilor alcoolice. La testarea ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2010, 13:45
(13682 vizualizări - 0 comentarii)


Suspecți de furt, identificați

În ultimele 24 de ore au fost identificați doi bărbați, în vîrstă de 53, respectiv 29 de ani, ambii domiciliați în Amara, suspectați că în perioada noiembrie 2009-februarie 2010 au sustras dintr-o locuință ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2010, 13:37
(16611 vizualizări - 0 comentarii)


Planul de acțiune SIGURANȚA

Începînd de vineri, 26 februarie a.c., la nivel național a fost declanșată acțiunea «SIGURANȚA», ce are drept scop implicarea a cît mai multe forțe de ordine în zonele cu risc criminogen, prinderea în flagrant ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2010, 13:32
(16338 vizualizări - 0 comentarii)


A plecat după ce a accidentat un pieton

În cursul zilei de joi, 25 februarie, în jurul orei 15.30, pe raza localității Buești s-a produs un accident de circulație din care a rezultat vătămarea unei persoane. Victima, o femeie de 37 de ani, din ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2010, 13:24
(17914 vizualizări - 0 comentarii)


Lovită de mașină pe trecerea de pietoni

Joi, 25 februarie, o femeie de 49 de ani din comuna Movila a fost victima unui accident rutier. Pe scurt, în timp ce conducea un autoturism, un bărbat, de 38 de ani, din Fetești nu a acordat prioritate ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2010, 13:23
(19297 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune comună polițiști-jandarmi

În data de 25 februarie, pe raza comunelor Mihail Kogălniceanu și Gura Ialomiței, în baza unui plan comun de acțiune, efective ale Poliției Orașului Țăndărei și Inspectoratului Județean de Jandarmi au acționat ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2010, 13:21
(17407 vizualizări - 0 comentarii)


Școlile din Fetești și Urziceni, în atenția polițiștilor

Joi, 25 februarie, polițiștii au desfășurat activități preventive în incinta și în zona adiacentă unităților de învățămînt, avînd ca obiectiv prioritar creșterea gradului de siguranță a elevilor. Acțiunile ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2010, 13:20
(15151 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM organizează cursuri de formare

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă organizează în anul 2010 mai multe cursuri de formare profesională. Potrivit reprezentanților instituției, șomerii sau persoanele interesate se pot înscrie ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2010, 08:42
(20470 vizualizări - 0 comentarii)


Fermierii pot depune cererile pentru sprijinul pe suprafață

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură lansează luni, 1 martie 2010, campania de primire a cererilor de plată pentru schemele/măsurile de sprijin pe suprafață. Pentru a beneficia de sprijinul ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2010, 07:16
(15340 vizualizări - 0 comentarii)


Sînge donat de jandarmi

Miercuri, 24 februarie a.c., Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița a primit un apel umanitar din partea Poliției Slobozia, pentru ajutorarea mamei unui agent care are nevoie urgentă de o transfuzie ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2010, 18:32
(17120 vizualizări - 0 comentarii)


Restanțieri la eliberarea sau preschimbarea actelor de identitate

Direcția Județeană de Evidență a Persoanelor Ialomița face apel la ialomițeni în vederea verificării termenului de valabilitate al actului de identitate. În cazul în care se constată că termenul de valabilitate ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2010, 17:30
(15871 vizualizări - 0 comentarii)


La volan cu permisul suspendat

În cursul zilei de miercuri, 24 februarie a.c., polițiștii feteșteni l-au depistat pe un tînăr, de 19 ani, din Făcăeni, în timp ce conducea un autoturism, avînd dreptul de a conduce suspendat. Pe numele ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2010, 14:49
(16173 vizualizări - 0 comentarii)


Radare, amenzi, permise suspendate

Polițiștii rutieri au acționat în ultimele 24 de ore pe arterele județului pentru creșterea gradului de siguranță în traficul rutier. Acțiunile polițiștilor au vizat atît depistarea și sancționarea cu fermitate ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2010, 14:37
(13937 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți arestați

Miercuri, 24 februarie a.c., în jurul orei 10.00, agenții Postului de Poliție Gheorghe Lazăr au fost sesizați de un bărbat de 43 de ani, din Slobozia, despre faptul că, în cursul nopții, persoane necunoscute ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2010, 14:31
(15564 vizualizări - 0 comentarii)


4 persoane urmărite, din care una internațional, depistate de polițiști

În ultimele 24 de ore, în cadrul acțiunilor desfășurate de polițiștii din structurile de investigații criminale, au fost identificate și reținute 4 persoane urmărite.
Astfel, în baza unui mandat european ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2010, 14:22
(11967 vizualizări - 0 comentarii)


Microbuzele școlare, în atenția autorităților

Folosirea microbuzelor școlare în alte scopuri decît în a transporta elevii a devenit o obișnuință. Adesea mașinile sînt folosite în campaniile electorale sau în interesul personal, după bunul plac al autorităților ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2010, 08:42
(11397 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 31 mii de fermieri au accesat aplicația online IPA

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că 31 mii de fermieri au accesat aplicația IPA Online și au completat electronic declarația de suprafață în vederea depunerii cererii de plată ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2010, 07:12
(14308 vizualizări - 0 comentarii)


77 de ani de protecție civilă

77 de ani de protecție civilă

Ziua Protecției Civile a fost marcată miercuri, 24 februarie 2010, la sediul Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu», în prezența elevilor de la diferite școli. Evenimentele au vizat ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2010, 19:14
(14141 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți din Constanța prinși la Slobozia

Hoți din Constanța prinși la Slobozia

Polițiștii ialomițeni anchetează activitatea infracțională a doi constănțeni, de 21, respectiv 28 de ani, suspectați de comiterea mai multor infracțiuni pe raza județului Ialomița. Cei doi au fost depistați ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2010, 17:02
(15569 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți prinși în flagrant

Marți, 23 februarie, un cetățean, martor la producerea unui furt dintr-o mașină, a sesizat faptul că trei persoane necunoscute au sustras un acumulator de la un autoturism, după care au fugit înspre cartierul ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2010, 17:01
(11668 vizualizări - 0 comentarii)


Beat la volan

În cadrul activităților curente desfășurate în cursul nopții de marți spre miercuri, respectiv 23 spre 24 februarie a.c., polițiștii feteșteni au depistat, la volanul unui autoturism, o persoană ce se afla ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2010, 16:55
(15945 vizualizări - 0 comentarii)


Accident cu o victimă

Miercuri, 24 februarie, în jurul orei 04,30, pe raza comunei Jilavele s-a produs un accident rutier soldat cu o victimă, un bărbat, în vîrstă de 35 de ani, din Rîșnov. Accidentul s-a produs ca urmare a ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2010, 16:54
(14221 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit de polițiști

În cadrul unei acțiuni desfășurate marți, 23 februarie 2010, de către polițiștii din Orașul Fierbinți-Tîrg a fost depistat, la volanul unui autoturism înmatriculat în străinătate, un tînăr de 21 de ani ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2010, 16:54
(14316 vizualizări - 0 comentarii)


Nereguli constatate în trafic, sancționate de polițiștii rutieri

Marți, 23 februarie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au acționat în mai multe filtre și au efectuat controale pe arterele principale ale județului. Peste 120 de șoferi au fost sancționați ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2010, 16:41
(9235 vizualizări - 0 comentarii)


Fără permis la volan

Un bărbat de 47 de ani din Fetești a fost depistat de polițiști luni, 22 februarie a.c., în jurul orelor 19,40, în timp ce se deplasa pe strada Călărași din localitate la volanul unui autoturism cu numere ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2010, 19:57
(18331 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...