Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Gigi Manea și Gabriel Mușat, noii viceprimari ai Sloboziei

Consens politic în Consiliul Local

Gigi Manea și Gabriel Mușat, noii viceprimari ai Sloboziei

Vineri, 11 decembrie a.c., de la orele 15,00, Consiliul Local Slobozia s-a întrunit în cadrul unei ședințe de Consiliul Local pentru a desemna viitorii viceprimari ai Sloboziei. Au fost aleși cu 15 voturi «pentru» și 3 «împotrivă» Gigi Manea (PNL) și Gabriel Mușat (PSD). PRO România, al treilea partid ales în Consiliul Local Slobozia, a anunțat în cadrul ședinței că își rezervă dreptul de a acționa în instanță legalitatea alegerii viceprimarilor.

După 3 luni de la alegeri
Ședința Consiliului Local Slobozia de vineri, 11 decembrie a.c., pune capăt speculațiilor legate de viitorul... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2020, 20:10 (7064 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Planurile administrației locale din Țăndărei pentru anul viitor

Planurile administrației locale din Țăndărei pentru anul viitor

Administrațiile locale din Ialomița își fac planuri pentru proiectele de investiții pe care le vor desfășura în anul care urmează. La Țăndărei, de exemplu, administrația locală va investi în rea­bilitarea și modernizarea Secției Psihiatrie a spitalului din localitate. Secția din cadrul Spitalului Țăndărei este unică la nivelul unităților medicale din județul Ialomița și, totodată, extrem de necesară având în vedere că numărul persoanelor cu afecțiuni psihice este de aproximativ 7000...

Proiect pe ultima sută de metri Reabilitarea Secției Psihiatrie a Spitalului Orășenesc Țăndărei a... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2020, 15:10 (8387 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Încă 7 zile de carantină la Slobozia

Propunere a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița

Încă 7 zile de carantină la Slobozia

UPDATE Departamentul pentru Situații de Urgență a aprobat solicitarea privind prelungirea carantinei la Slobozia

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență a înaintat către Departamentul pentru Situații de Urgență propunerea privind prelungirea perioadei de carantinare a Sloboziei cu încă 7 zile. Măsura ar urma să intre în vigoare începând cu vineri, 11 decembrie 2020, de la ora 00,00. Decizia de prelungire a fost adoptată ca urmare a ratei crescute de incidență a cazurilor de COVID-19 înregistrate la nivelul orașului. Estimativ, în ultimele 14 zile, rata incidenței cazurilor a fost de 6,47/1000 de locuitori. Valoarea este în continuare ridicată, Slobozia fiind încă în Zona Roșie de infectări cu COVID-19.

UPDATE... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2020, 13:15 (11773 vizualizări - 22 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița are nevoie de 50 milioane de lei pentru continuarea investițiilor

Ialomița are nevoie de 50 milioane de lei pentru continuarea investițiilor

bonus: ADI Ialomița va primi mai mulți bani

Administrația Pavel a ajuns la concluzia că ar fi nevoie de 50 milioane de lei pentru a cofinanța investițiile cu termen scadent inițiate pe hârtie de către administrația precedentă. «Noi nu vindem visuri... Căutăm soluții pentru a finanța investițiile utile județului!» susține Marian Pavel, președintele Consiliului Județean Ialomița. O posibilă soluție pentru asigurarea cofinanțării în cazul unora dintre proiectele instituției este un împrumut bancar. Decizia va fi adoptată într-una dintre următoarele ședințe ale Consiliului Județean Ialomița.

Realitatea în varianta administrativă... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2020, 09:55 (7016 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Apă potabilă în septembrie 2021 la Slobozia

Apă potabilă în septembrie 2021 la Slobozia

Dragoș Soare, primarul ora­șului Slobozia, a avansat un nou termen pentru finalizarea stației de tratare a apei din Slobozia. El a declarat public că investiția ar putea fi finalizată până în septembrie 2021. Reamintim că administrațiile precedente au cheltuit până acum pentru reabilita­rea stației de tratare a apei peste 8 milioane de lei. Valoarea contractului actual cu firma SYA DYNAMIC SOLUTION SRL din Craiova este de 7,84 mili­oane de lei, iar investiția trebuia finalizată până în luna iulie 2020.

Expertă în ratarea investițiilor
Termenul de finalizare a lucrărilor pentru... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2020, 10:10 (4971 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parcurile de 4,7 milioane de lei din Ialomița s-au transformat în maidane

Parcurile de 4,7 milioane de lei din Ialomița s-au transformat în maidane

În perioada 2008-2018, Administrația Fondului de Mediu a oferit fonduri de 4,7 milioane de lei locali­tăților din Ialomița pentru a înființa parcuri. La 2 ani distanță de la închiderea liniilor de finanțare, în multe dintre spațiile verzi amenajate pe bani publici domnește nepăsarea. Vandalizate de localnici și tratate cu indiferență de auto­ritățile locale, toate aceste spații verzi așteaptă acum vremuri mai bune. Edilii localităților susțin faptul că proiectele, deși oportune comunităților, au fost făcute pe genunchi.

Ialomița este verde doar pe hârtie
Pentru ca România să se... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2020, 12:10 (4964 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația locală se implică în criza concedierilor de la Combinatul Chimic!

Premieră la Slobozia

Administrația locală se implică în criza concedierilor de la Combinatul Chimic!

Chemgas Holding Corporation a anunțat demararea procedurii de concediere colectivă a celor 550 de angajați începând cu 4 decembrie 2020. Dragoș Soare, primarul orașului Slobozia, susține că ar fi identificat o soluție pentru susținerea angajaților timp de un an. «Este o soluție de compromis... Nu este vina actualei administrații că s-a ajuns aici! Dar facem tot ce depinde de noi, public și politic, pentru a susține acești oameni...» a declarat Dragoș Soare în cadrul unei conferințe de presă joi, 3 decembrie 2020.

O soluție de compromis Chemgas Holding Corporation, firma care controlează... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2020, 09:55 (8082 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Încă 7 zile de carantină pentru municipiul Slobozia

Incidența cazurilor COVID-19, aproape de 8/1000 de locuitori

Încă 7 zile de carantină pentru municipiul Slobozia

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița a solicitat joi, 3 decembrie a.c., prelungirea perioadei de carantinare a municipiului reședință de județ Slobozia cu încă 7 zile. Solicitarea a fost transmisă spre aprobare Departamentului pentru Situații de Urgență, decizia urmând să intre în vigoare după miezul nopții.

Rata de infectare se apropie de 8/1000 de locuitori
La data de miercuri, 2 decembrie 2020, incidența cazurilor COVID-19 în municipiul Slobozia se menținea crescută, apropiindu-se de 8/1000 de locuitori (7,81). În acest sens, Comitetul Județean... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2020, 10:50 (15874 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Telekom Romania sustine antreprenorii romani prin Garanția de 10 pentru business

Telekom Romania sustine antreprenorii romani prin Garanția de 10 pentru business

Telekom Romania, unul din principalii operatori de telecomunicații din România, s-a poziționat de-a lungul timpului ca susținător al businessurilor din România.
Pentru mediul de business, în această perioadă de incertitudine, este foarte important să aibă susținerea furnizorilor săi. În acest context, antreprenorii au nevoie de sprijin continuu și de aceea Telekom Romania reaminteste cele zece promisiuni reale de susținere a bunei funcționări a afacerilor, integrate într-un Certificat de garanție pentru business.
Concret, Telekom Romania își continuă, și în această perioadă, angajamentul față de clienții săi antreprenori de a  le oferi soluții de telecomunicații complete, securizate... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2020, 10:35 (4260 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Casa Județeană de Pensii Ialomița consideră «o boală obișnuită» infecția cu SARS-CoV-2

Casa Județeană de Pensii Ialomița consideră «o boală obișnuită» infecția cu SARS-CoV-2

Legea lasă fără drepturi urmașii cadrelor medicale care au pierdut lupta cu amenințătoarea boală CO­VID-19. Într-un apel public făcut pe rețelele de socializare, fiica medicului Mioara Neagu, fostul coordonator al Camerei de Primiri Urgențe a Spitalului Municipal «Anghel Saligny» din Fetești, reclamă faptul că nu poate beneficia de pensia de urmaș ce îi revine după dispariția mamei sale. Surprinzător este faptul că deși există un act normativ care reglementează acordarea unor astfel de beneficii, în realitate procedura nu poate fi îndeplinită pentru că legea nu dispune de norme de aplicare...

Ignorată de autorități... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2020, 17:20 (7240 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fermierul ialomițean Gheorghe Alexandru-SOMALEX, răpus de COVID-19

Fermierul ialomițean Gheorghe Alexandru-SOMALEX, răpus de COVID-19

Fermierul ialomițean Gheorghe Alexandru, diagnosticat cu COVID-19, a pierdut lupta cu boala. Acesta se afla internat în stare critică pe Secția ATI a Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Gheorghe Alexandru, spun surse medicale, suferea de mai multe afecțiuni cronice.

A murit pe patul de spital
Fermierul Gheorghe Alexandru se afla de câteva zile internat în stare gravă pe Secția ATI a Spitalului Județean de Urgență Slobozia din cauza bolii infecțioase COVID-19. Afecțiunile cronice pe care le avea l-au făcut să piardă lupta cu boala, acesta găsindu-și sfârșitul pe patul de spital... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2020, 22:05 (19176 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Chemgas Holding Corporation începe concedierea colectivă a celor 550 de angajați

Din 4 decembrie 2020

Chemgas Holding Corporation începe concedierea colectivă a celor 550 de angajați

Programată inițial pentru data de 24 noiembrie a.c., procedura de concediere colectivă a celor 550 de angajați ai Chemgas Holding Corporation, firma care controlează Combinatul Chimic din Slobozia, va începe la sfârșitul acestei săptămâni. Curtea de Apel București a dispus intrarea în faliment a societății pentru datorii de 502,5 milioane de lei!

Comisie întrunită la Prefectura Ialomița
La finalul lunii octombrie a.c., repre­zentanții societății Chemgas Holding Corporation au solicitat o serie de dezbateri oficiale în cadrul Comisiei de Dialog Social a Prefecturii Ialomița. În... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2020, 17:05 (7637 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Săracii din zona de Vest a Ialomiței, hrăniți doar la restaurantele lui Babagianu

Afacere de familie cu bani europeni

Săracii din zona de Vest a Ialomiței, hrăniți doar la restaurantele lui Babagianu

Uniunea Europeană a decis ca anul acesta să ofere persoa­nelor defavorizate, în locul pachetelor cu mâncare, tichete sociale electronice cu care oamenii să poată merge la restaurant și să-și cumpere mâncare caldă. Oportună la prima vedere, ideea a demonstrat încă o dată cum «băieții deștepți» reușesc să pro­fite făcând afaceri cu statul. 3 din cele 10 restaurante selectate să facă parte din acest program din Ialomița sunt la Urziceni și se află în administrarea fa­miliei lui Gheorghe Babagianu, actualul șef al Cancelariei Prefecturii Ialomița. «Am fost selectați datorită se­riozității cu care lucrăm... Da, sunt res­taurantele familiei!» a declarat acesta.

Sprijin pentru 5800 de beneficiari... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2020, 10:10 (14915 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia s-a transformat în focar de COVID-19­

Spitalul Județean de Urgență Slobozia s-a transformat în focar de COVID-19­

bonus: Ialomița, județul cu 3 spitale suport COVID-19

Evoluția epidemiologică la nivelul munici­piului Slobozia pare scăpată de sub control. În ciuda măsurii de carantinare a orașului, rata de incidență a cazurilor continuă să crească. De la o zi la alta, apar noi focare de boală. La momentul de față, cel mai mare este la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, acolo unde esti­mările arată că aproximativ 100 de angajați din cei peste 800 sunt confirmați pozitiv la testul pentru depis­tarea SARS-CoV-2. Deși nimeni nu o recunoaște oficial, proble­me sunt și la Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița, unde mai multe cadre me­dicale s-au îmbolnăvit de COVID-19. Situația de la Ambulanță este cu atât mai delicată având în vedere că asistenții instituției... [citește_tot_articolul]

30 Noiembrie 2020, 10:55 (24260 vizualizări - 34 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile solicită prelungirea carantinei la Slobozia cu încă 7 zile

Autoritățile solicită prelungirea carantinei la Slobozia cu încă 7 zile

UPDATE: DSU a aprobat prelungirea perioadei de carantină

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență a solicitat în cadrul ședinței de joi, 26 noiembrie a.c., prelungirea măsurii de carantinare pentru municipiul Slobozia cu încă 7 zile. Solicitarea a fost trimisă către Departamentul pentru Situații de Urgență care urmează să adopte o decizie în acest sens. Dacă va fi aprobată, măsura intră în vigoare începând cu data de vineri, 27 noiembrie a.c., de la ora 00,00. Solicitarea autorităților din Ialomița a fost făcută ca urmare a creșterii ratei de incidență a cazurilor de infectare cu COVID-19. Estimările arată faptul că Slobozia se apropie de un indice de 9/1000 de locuitori.

UPDATE... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2020, 15:30 (10048 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are 33 de copii obligați să trăiască permanent în grija Statului

Ialomița are 33 de copii obligați să trăiască permanent în grija Statului

O statistică a Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița privind adopțiile, arată că instituția are în evidențe 33 de copii pe care nicio familie nu-i dorește. Ceea ce-i alungă pe potențialii părinți sunt bolile de care aceștia suferă. Așa se face că micuții sunt condamnați să trăiască în grija statului până la 18 ani, după care trebuie să se descurce singuri.

Cazuri fără speranță Adopțiile copiilor instituționalizați reprezintă o șansă pe care aceștia o au pentru a se bucura de căldura unei familii. Funcționarii statului recunosc însă că această șansă... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2020, 13:10 (4297 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Casa de Pensii Ialomița înregistrează lunar 50 de dosare noi de pensionare anticipată

Casa de Pensii Ialomița înregistrează lunar 50 de dosare noi de pensionare anticipată

Propunerea legislativă a Parla­mentului României care vizează pensionarea cu 2 ani mai devreme a persoanelor care locuiesc în zone poluate se adresează doar celor care își manifestă intenția de a ieși la pensie anti­cipat. Conform datelor Casei Județene de Pensii Ialomița, la nivelul județului nostru, lunar, se pensionează anticipat peste 50 de persoane.

Sprijin pentru pensionari La începutul lunii septembrie 2020, Parlamentul României a trimis spre promulgare Președintelui un act normativ care prevede pensionarea cu 2 ani mai devreme pentru persoanele care locuiesc în zone poluate... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2020, 14:10 (5025 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Recruții administrației ialomițene după prima lună de mandat

Recruții administrației ialomițene după prima lună de mandat

Administrația ialomițeană are 28 de edili noi. Noi e un fel de-a spune. Unii dintre primarii care au tras lozurile câștigătoare la Alegerile din 27 septembrie 2020 au mai fost prin primării. Și n-au plecat de buni... Pe alții, comuni­tă­țile i-au regretat. Mai sunt și cei care n-au scăpat de gura partidelor, de obligații... Dar există o categorie de primari cu adevărat noi, care n-au făcut până acum administrație. Tineri sau în floarea vârstei, independenți sau afiliați la partide noi, aceștia au un numitor comun: naivitatea administrativă. O naivitate pe care, la o lună de la preluarea mandatului, și-au păstrat-o aproape intactă. Am decis să le preluăm declarațiile, ca imagine a unei stări de... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2020, 10:05 (5404 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Ialomița primari

EVENIMENT

Gara Fetești pune în pericol siguranța călătorilor

Gara Fetești pune în pericol siguranța călătorilor

Pentru călătorii care așteaptă trenul în Gara Fetești este o adevărată provocare să urce în vagoane. Potrivit documen­telor oficiale, stația este prevăzută cu 3 peroane pentru călători care, în realitate, nu există. Oamenii sunt nevoiți să coboare și să urce din trenuri direct pe terasamentul de piatră spartă. Situația trenează de mai bine de 8 ani, însă abia acum Ministerul Transporturilor s-a decis să supună dezbaterii publice proiectul privind reabilitarea stației.

Fonduri pierdute Gara CFR Fetești a fost inclusă în imensul proiect de reabilitare a liniei de cale ferată București... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2020, 13:50 (2589 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia așteaptă fonduri pentru reparația instalației electrice

De 6 ani

Spitalul Județean de Urgență Slobozia așteaptă fonduri pentru reparația instalației electrice

Scenariul sumbru petrecut la Spitalul Județean Piatra Neamț s-ar putea pe­trece în fiecare moment și la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. La fel ca unitatea medicală din Piatra Neamț, și cea de la Slobozia prezintă numeroase deficiențe în pri­vința instalațiilor electrice. De 6 ani, în fiecare primăvară, Inspectoratul Județean pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» desco­peră aceleași nereguli, fără ca ele să fie remediate. A fost nevoie de o tragedie precum cea petrecută la Piatra Neamț pentru ca oficialii care administrează Spitalul Județean de Urgență Slobozia să-și dea seama de proporțiile unui dezastru similar... «În acest moment am început un proces de evaluare a întregii rețele... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2020, 09:55 (10033 vizualizări - 6 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
310 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Accidente la Urziceni și Maia

Sâmbătă, 11 septembrie a.c., două echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit cu o descarcerare și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs pe raza municipiului Urziceni, pe DN2. În eveniment ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2021, 14:45
(5549 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierii ialomițeni salvează animale

Vineri, 10 septembrie a.c., în jurul orelor 19,55, pompieri din Urziceni au intervenit cu mijloacele din dotare în comuna Jilavele și au salvat un cățel căzut într-o fosă septică. De asemenea, sâmbătă, ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2021, 14:35
(4122 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 18 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 12 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11095, fiind înregistrate 18 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2021, 17:05
(1663 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 15 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 11 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11077, fiind înregistrate 15 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2021, 16:35
(2671 vizualizări - 0 comentarii)


Șofer din Buzău, implicat într-un accident rutier. A fost depistat pozitiv la consum de canabis!

Joi seara, 9 septembrie a.c., în jurul orelor 21,00, polițiștii rutieri au fost sesizați cu privire la faptul că pe DN2/E85, în afara localității Urziceni s-a produs un accident de circulație soldat cu ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2021, 17:10
(5756 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: «Educația-prioritate a Bisericii!»

Protopopiatul Urziceni: «Educația-prioritate a Bisericii!»

Din dorința de a veni în sprijinul părinților, Protopopiatul Urziceni din cadrul Episcopiei Sloboziei și Călărașilor a oferit vineri, 10 septembrie 2021, prin Serviciul Social Acordat în Comunitate destinat ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2021, 16:55
(5320 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 14 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 10 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11062, fiind înregistrate 14 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2021, 16:40
(2332 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări la bugetul consolidat de 81,25 milioane de lei

Potrivit Agenției Județene a Finanțelor Publice Ialomița, în luna august 2021 veniturile nete încasate la bugetul general consolidat al statului au fost în sumă totală de 81,25 milioane de lei, cu 11,5 ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2021, 16:10
(3723 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru verificarea transporturilor

IPJ Ialomița: Acțiuni pentru verificarea transporturilor

Joi, 9 septembrie a.c., polițiștii rutieri au desfășurat, la nivelul întregului județ, acțiuni de verificare a legalității transportului de marfă și persoane. Autobuze, microbuze, precum și alte autovehicule ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2021, 14:25
(4454 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 18 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 9 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11048, fiind înregistrate 18 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2021, 16:50
(1886 vizualizări - 0 comentarii)


Razie de amploare la Fetești

Forțe de ordine ale Poliției și Jandarmeriei au acționat în cursul zilei de miercuri, 8 septembrie a.c., pe raza municipiului Fetești, pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei de COVID-19 și ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2021, 12:55
(4194 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești razie


Grupul de Comunicare Strategică: 21 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 8 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11030, fiind înregistrate 21 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2021, 17:05
(7449 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Controale la brutării pentru depistarea «muncii la negru»

În perioada 30.08-02.09.2021 s-a desfășurat Campania Națională pentru identificarea cazurilor de muncă nedeclarată, la angajatorii care își desfășoară activitatea în domeniul fabricării produselor de brutărie și a produselor făinoase ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2021, 15:55
(3285 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Ion Roată

Marți, 7 septembrie a.c., în jurul orelor 19,00, echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o descarcerare și o ambulanță SMURD la un accident rutier ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2021, 13:10
(5866 vizualizări - 0 comentarii)


Tânără de 17 ani din Amara, rănită după ce mașina în care se afla s-a răsturnat

Tânără de 17 ani din Amara, rănită după ce mașina în care se afla s-a răsturnat

În dimineața zilei de marți, 7 septembrie a.c., pe DN21-E584 s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate a reieșit că în timp ce o tânără în vârstă de ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2021, 17:35
(8392 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN21 accident


Acțiuni preventive desfășurate de polițiștii ialomițeni

În ultimele 24 de ore, forțele de ordine au fost angrenate în acțiuni punctuale de control, efectuând verificări la 61 de societăți comerciale/persoane fizice autorizate și obiective de interes, 3 operatori ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2021, 17:25
(3272 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 26 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 7 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11009, fiind înregistrate 26 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2021, 17:10
(2775 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier cu două victime în zona Popas Chirana

Accident rutier cu două victime în zona Popas Chirana

Marți, 7 septembrie a.c., pompierii din Țăndărei au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs pe DN2A, zona Popas Chirana, în care au fost ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2021, 13:05
(4881 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: 4 autoturisme, implicate într-un accident rutier

Coșereni: 4 autoturisme, implicate într-un accident rutier

Pompierii din Urziceni au intervenit luni, 6 septembrie a.c., la un accident rutier produs în comuna Coșereni în care au fost implicate 3 autoturisme și o autoutilitară. În urma evenimentului rutier au ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2021, 12:50
(1464 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: 5 incendii de vegetație uscată

În ultimele 24 de ore, pompierii ialomițeni au intervenit pentru stingerea a 5 incendii de vegetație uscată produse pe raza localităților Țăndărei, Fetești și Slobozia. În toate cazurile, cel mai probabil ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2021, 12:40
(3848 vizualizări - 0 comentarii)


Se întâmplă în Ialomița: Șoferi DROGAȚI la volan!

Polițiștii ialomițeni au depistat în flagrant delict în noaptea de sâmbătă spre duminică, 4/5 septembrie a.c., doi bărbați, în vârstă de 29 de ani, în timp ce conduceau autoturisme pe drumurile publice ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2021, 18:30
(3267 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

În noaptea de sâmbătă spre duminică, 4/5 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Secției 5 Jilavele au oprit, pentru control, un autoturism ce se deplasa pe DN1D în comuna Jilavele, din direcția Ploiești ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2021, 18:25
(2134 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

În perioada 3-5 septembrie a.c., polițiștii Postului de Poliție Transporturi Navale Fetești au acționat în zona limitrofă a habitatelor piscicole, pentru combaterea braconajului piscicol. Pentru neregulile ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2021, 18:20
(2599 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 10 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 6 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10983, fiind înregistrate 10 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2021, 16:50
(3632 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: 6 accidente în 3 zile

Vineri, 3 septembrie a.c., 3 echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o descarcerare  și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs în comuna ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2021, 15:10
(3987 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Grenadă neexplodată descoperită pe un teren viran

Vineri, 3 septembrie a.c., specialiștii pirotehniști ai Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița au intervenit cu promptitudine cu o autospecială pirotehnică și au ridicat o grenadă defensivă ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2021, 14:55
(6175 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni grenadă


ISU Ialomița: Incendii de vegetație uscată la Fetești, Săveni și Stelnica, case în flăcări la Bărbulești, Țăndărei, Vlădeni și Grindu, mașină arsă la Orboești

ISU Ialomița: Incendii de vegetație uscată la Fetești, Săveni și Stelnica, case în flăcări la Bărbulești, Țăndărei, Vlădeni și Grindu, mașină arsă la Orboești

Vineri, 3 septembrie a.c., pompierii din Fetești au fost solicitați să intervină la un incendiu de vegetație uscată, produs pe raza municipiului Fetești, pe terasamentul căii ferate.  Un echipaj de ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2021, 14:45
(3040 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 5 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10973, fiind înregistrate 2 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2021, 16:50
(1719 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 11 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 4 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10971, fiind înregistrate 11 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

4 Septembrie 2021, 17:05
(1708 vizualizări - 0 comentarii)


Bucșa: Accident rutier produs de un șofer băut

Bucșa: Accident rutier produs de un șofer băut

Vineri, 3 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au fost sesizați cu privire la producerea unui accident de circulație în localitatea Bucșa, soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2021, 18:25
(2587 vizualizări - 2 comentarii)


Ultimele comentarii
scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...