Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

700 de femei incluse în programul de screening privind depistarea cancerului de col uterin

700 de femei incluse în programul de screening privind depistarea cancerului de col uterin

În perioada 1 august-15 noiem­brie 2023, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a fost inclus în programul național de screening pentru depistarea precoce a cancerului de col uterin, inițiat de Institutul Național pentru Sănătatea Mamei și Copilului «Alessandrescu-Rusescu» din Capitală. Testările s-au realizat prin intermediul Secției Obstetrică-Ginecologie a unității medicale, sub coordonarea me­dicului Mihai Nagnibeda. Datele arată faptul că prin acest program au fost testate 700 de paciente, de toate vârstele, care prezentau risc de apariție a cancerului de col uterin. Rezultatele nu au fost validate la nivelul Spitalului Județean de Urgență Slobozia, ci trimise individual, la domiciliu, cu... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2023, 14:05 (5565 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Drumul Expres TransRegio va ocoli municipiul Slobozia și localitatea Cosâmbești

Drumul Expres TransRegio va ocoli municipiul Slobozia și localitatea Cosâmbești

Asociația de Dezvoltare Intercomunitară, din care fac parte Consiliile Județene Galați, Brăila, Ialomița și Călărași, a stabilit varianta finală a Drumului Expres TransRegio care va face legătura dintre municipiile Galați, Brăila, Slobozia și zona Călărași-Chiciu. În Ialomița, șoseaua va traversa zona de Est a județului, ocolind Slobozia și localitatea Cosâmbești.

Tot mai aproape de realizare
Pe parcursul anului 2022, Consiliile Județene Galați, Brăila, Ialomița și Călărași s-au asociat în cadrul unei Asociații de Dezvoltare Intercomunitară cu scopul de a realiza un drum expres... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2023, 09:50 (27817 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiție destinată tinerilor, la Gheorghe Doja

Investiție destinată tinerilor, la Gheorghe Doja

Cu sprijinul Con­siliului Județean Ialomița și al Asociației de Dez­voltare Intercomunitară «Ialomița» administrația locală din comuna Gheorghe Doja a reușit finalizarea unei investiții dedicată tinerilor din localitate. Valoarea proiectului a fost de peste 400 mii de lei.

Clădire degradată, transformată în Club pentru Tineret Proiectul administrației locale din Gheorghe Doja a vizat modernizarea unei clădiri degradate aflate în patrimoniul instituției, respectiv fostul cămin de nunți din localitate. Cu fondurile alocate de administrația județeană și Asociația de Dezvoltare Intercomunitară... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2023, 15:50 (7015 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

AJPIS Ialomița a acordat ajutoare de urgență de peste 160 mii de lei

În 2023

AJPIS Ialomița a acordat ajutoare de urgență de peste 160 mii de lei

Guvernul României alocă periodic, la solicitarea Agen­țiilor Județene pentru Plăți și Inspecții Sociale, ajutoare de urgență. Anul acesta, la nivelul județului Ialomița, au fost acordate 35 de astfel de indemnizații, valoarea lor depășind 160 mii de lei.

Bani guvernamentali pentru oamenii nevoiași Acordarea ajutoarelor de Urgență a fost legiferată de Guvernul României ca măsură de sprijin pentru persoanele aflate în situații deosebite, ca urmare a fenomenelor meteorologice periculoase, sau care au probleme de sănătate grave și se confruntă cu un risc ridicat de excluziune socială. ... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2023, 11:20 (2215 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

9,3 km de străzi asfaltate la Perieți

9,3 km de străzi asfaltate la Perieți

Infrastructura rutieră este o prioritate pentru administrația locală din Perieți. Astfel, reprezentanții Primăriei Perieți au finalizat recent asfaltarea a 9,3 km de străzi din localitate.

Drumuri de asfalt la Perieți Cu ajutorul fondurilor guvernamentale și locale, administrația locală din Perieți a făcut demersuri pentru a moderniza rețeaua de drumuri pu­blice din localitate. În urmă cu o săptămână, alte două străzi din localitate au fost asfaltate complet. Astfel, alți 9,3 km de drumuri publice au beneficiat de modernizare și reabilitare. Pe viitor, oficialii administrației locale... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2023, 16:40 (10507 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia renunță la investiții

Din lipsă de fonduri

Spitalul Județean de Urgență Slobozia renunță la investiții

Ordonanța de urgență privind reducerea cheltuielilor bugetare afectează achiziția de echipamente medicale la cel mai mare spital din județul Ialomița. Reprezen­tanții Spitalului Județean de Urgență Slobozia susțin faptul că legea îi împiedică să achiziționeze aparate medicale necesare pentru activitatea insti­tuției. «Le vom utiliza pe cele vechi, dar nu știm cât timp ne vom descurca cu ele...» susține Liviu Patrichi, managerul instituției.

Lista de investiții se reduce Pe lângă blocarea posturilor publice și comasarea unor instituții, Ordonanța privind reducerea cheltuielilor bugetare... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2023, 14:05 (23346 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Bursele de merit» ale Ministerului Educației ajung și la Penitenciarul Slobozia

«Bursele de merit» ale Ministerului Educației ajung și la Penitenciarul Slobozia

Noile reglementări ale Ministerului Educației în ceea ce privește acordarea bur­selor școlare nu-i vor ocoli pe deținuții din penitenciare. La Slobozia există un penitenciar cu regim închis, în cadrul căruia se desfășoară activități educative. Reprezentanții instituției au confirmat pentru ziarul nostru că s-au făcut propuneri ca și elevii-deținuți să beneficieze de stimulentele financiare acordate de Ministerul Educației. Formulele de calcul aplicate pe baza normativelor instituției arată faptul că persoanele private de li­bertate aflate în custodia Penitenciarului Slobozia ar putea beneficia de «burse de merit».

Școală în spatele gratiilor... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2023, 09:50 (14151 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Punct de acostare pentru ambarcațiuni, în comuna Stelnica

Punct de acostare pentru ambarcațiuni, în comuna Stelnica

Pentru a dezvolta din punct de vedere turistic zona Stelnica-Fetești, administrația locală a comunei Stelnica a inițiat un proiect prin care intențio­nează să amenajeze un punct de acostare destinat ambarcațiunilor, pe malul stâng al Brațului Borcea. Acest proiect se realizează cu sprijinul Consiliului Județean Ialomița.

Investiție în turism În anul 2022, administrația locală și comuna Stelnica au semnat un contract de asociere în vederea amenajării, în zona localității Stelnica, a unui punct de acostare pentru ambarcațiuni. Valoarea inițială a proiectului a fost de 1,2 mili­oane de... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2023, 17:10 (7004 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fonduri guvernamentale pentru apă și canalizare în comuna Colelia

Fonduri guvernamentale pentru apă și canalizare în comuna Colelia

În mediul rural ialomițean, amenajarea rețelelor de apă și canalizare reprezintă o adevărată provocare pentru administrațiile locale. Comuna Colelia a reușit să convingă Guvernul României de necesitatea racordării populației la serviciile de utilități publice. Astfel, localitatea a fost selectată pentru a beneficia de fonduri prin Programul Național «Anghel Saligny», necesare dezvoltării infrastructurii de apă și canalizare.

Un proiect ce prinde contur Ideea amenajării rețelei de apă și canalizare în comuna Colelia nu este nouă. De mai bine de 5 ani administrația locală încearcă să... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2023, 13:55 (3461 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Grad de absorbție a fondurilor europene de 68,65% la Consiliul Județean Ialomița

A început numărătoarea inversă

Grad de absorbție a fondurilor europene de 68,65% la Consiliul Județean Ialomița

bonus: Slobozia promite un grad de absorbție de 80%

Administrațiile din Ialomița fac eforturi pentru absorbirea fondurilor europene aflate la dispoziție. În întreg județul, de la Fetești până la Dridu, edilii locali luptă pentru finalizarea proiectelor în derulare și pentru absorbția unui procent cât mai mare din fondurile europene aflate la dispo­ziție. Consiliul Județean Ialomița are, în derulare sau finalizate, 23 de proiecte finanțate din fonduri euro­pene. În medie, gradul de absorbție pentru toate aceste 23 de proiecte, este de 68,65%. «Până la finalul anului vom avea un grad de absorbție de 95%. Multe dintre aceste proiecte sunt deja fina­lizate. Practic, vorbim doar de proceduri...» oferă asigurări Marian Pavel, președintele Consiliului... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2023, 10:05 (21382 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Campanie de donare de sânge în comuna Sudiți

Campanie de donare de sânge în comuna Sudiți

Din sprijin pentru semenii aflați în suferință, administrația locală din comuna Sudiți a inițiat o campanie publică de donare de sânge. Evenimentul s-a desfă­șurat marți, 28 noiembrie 2023, la sediul Primăriei Sudiți.

Ialomița are nevoie de donatori Având în vedere nevoia permanentă de donatori a Centrului de Transfuzie Sanguină din Slobozia, instituția a decis să facă demersuri pentru a-și extinde activitatea de recoltate și în mediul rural. Astfel, marți, 28 noiembrie 2023, personalul medical de specialitate a fost prezent la Sudiți, unde s-a desfășurat o campanie de donare de sânge... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2023, 16:50 (1833 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Compania Națională de Investiții construiește un cămin cultural în comuna Dridu

Compania Națională de Investiții construiește un cămin cultural în comuna Dridu

Administrația locală a comunei Dridu face eforturi pentru dezvoltarea comunității pe care o reprezintă. La nivelul localității sunt deschise mai multe șantiere, cel mai reprezentativ dintre acestea fiind cel al Căminului Cultural. Obiectivul se realizează cu fonduri de la Compania Națională de Investiții.

Cămin Cultural pentru localnicii din Dridu Deși activitatea culturală a comunei Dridu este semnificativă, având în vedere faptul că localitatea păstrează vii tradițiile și obiceiurile locale specifice județului Ialomița, nu a beneficiat până în prezent de un așezământ cultural pentru... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2023, 14:05 (18022 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Comisariatul Județean pentru Protecția Consumatorilor Ialomița a amendat CFR Călători

Reclamați pentru că «scriu urât»

Comisariatul Județean pentru Protecția Consumatorilor Ialomița a amendat CFR Călători

Scrisul ilizibil al funcționarilor publici a devenit motiv de război în instanță. Se întâmplă la Slobozia, acolo unde o entitate amendată încearcă să scape de sancțiune in­vocând faptul că pe procesul-verbal de contravenție «nu poate fi descifrat scrisul agentului constatator». Cei care solicită anularea documentului din această cauză sunt repre­zentanții Companiei Naționale de Căi Ferate, instituție amendată cu 10 mii de lei de către Comisariatul Județean pentru Protecția Consumatorilor Ialomița. Sancțiunea are la bază mai multe nereguli descoperite în urma unui control efectuat la Gara Țăndărei.

Mizeria din Gara Țăndărei, sancționată... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2023, 14:10 (9356 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Conducte de «ceramică vitrificată» pentru rețeaua de canalizare de pe strada Lacului

Se întâmplă la Slobozia

Conducte de «ceramică vitrificată» pentru rețeaua de canalizare de pe strada Lacului

Urban SA a anunțat public rea­lizarea «primei in­vestiții private în rețeaua de canalizare a orașului Slobozia.» Declarația îi aparține directorului general al societății, Adrian Stoicescu, și vizează o investiție în valoare de 700000 de lei în sistemul de canali­za­re de pe strada Lacu­lui. Lucrarea s-a aflat pe lista obiectivelor de investiții ale administrației locale mai bine de 10 ani.

Premieră pe strada Lacului În urmă cu 10 zile, strada Lacului din Slobozia a fost blocată. Decizia se adaugă celei de blocare parțială a bulevardului Matei Basarab și devine o nouă sursă de disconfort... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2023, 09:55 (17594 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Penitenciarul Slobozia a rămas fără medici

Penitenciarul Slobozia a rămas fără medici

Criza de medici specialiști nu se regăsește doar în spitale, ci și în alte instituții pu­blice. Penitenciarul Slobozia, de exemplu, așteaptă de mai bine de 5 ani să ocupe posturile disponibile, dar demersurile au eșuat de fiecare dată. Astfel, pentru acordarea îngrijirilor medicale deținuților, instituția trebuie să plătească pentru vizitele medicale.

Costuri suplimentare pentru consultații Potrivit schemei de personal, Penitenciarului Slobozia îi sunt repartizate patru posturi de medici. Instituția trebuie să aibă două posturi de medic generalist, un post de medic stomatolog și unul... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2023, 11:20 (7431 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șomerii din Ialomița, angajați prin Strategia Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă

Șomerii din Ialomița, angajați prin Strategia Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă

Ministerul Muncii a dat publicității cifrele privind încadrarea în muncă a șomerilor în baza aplicării Strategiei Naționale pentru Ocuparea Forței de Muncă. La nivelul județului Ialomița, 1600 de persoane și-au găsit un loc de muncă prin acest mijloc. Mai bine de 80% dintre aceștia își desfășoară activitatea pe perioadă nedeterminată, potrivit raportărilor oficiale.

O măsură eficientă Având în vedere declinul demografic al României și lipsa persoanelor interesate să desfășoare activitate în domeniul serviciilor, Guvernul României, prin Ministerul Muncii, a adoptat, încă din anul 20... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2023, 12:05 (14163 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Secție ATI modulară la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Secție ATI modulară la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

bonus: «Salvați Copiii» România investește în Secția Neonatologie

După aproape 2 ani de la semnarea cererii de finanțare, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a primit, în sfârșit, echipamentele medicale achiziționate în cadrul proiectului ce vizează «creșterea capacității de gestionare a crizelor sanitare». Valoarea investițiilor se ridică la peste 2,8 milioane de lei, banii fiind acordați din bugetul Uniunii Europene.

«Spitalul» din curtea Spitalului În martie 2021, Spitalul Județean de Urgență Slobozia semna cererea de finanțare pentru proiectul «Consolidarea capacității de gestionare a crizei sanitare COVID-19 de către Spitalul Județean de Urgență... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2023, 12:20 (6964 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița extinde termenele de implementare ale proiectelor europene

Consiliul Județean Ialomița extinde termenele de implementare ale proiectelor europene

Consiliul Județean Ialomița a aprobat «extinderea terme­nelor de implementare» pentru 7 dintre cele 12 pro­iecte de investiții finanțate din fonduri europene. Extinderea acestor termene nu afec­tează valoarea actualizată a contractelor sau obligațiile asumate de către administrația județeană. Oficialii județeni susțin că, până la sfârșitul anului în curs, vor fi finalizate toate cheltuielile eligibile din cadrul acestor proiecte.

O decizie unanimă Consiliul Județean Ialomița a adoptat vineri, 17 noiembrie 2023, în cadrul unei ședințe extraordinare, 7 proiecte de hotărâri care vizează... [citește_tot_articolul]

30 Noiembrie 2023, 11:40 (9570 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Danii bugetare de 500000 de lei pentru bisericile județului

Ședința Consiliului Județean Ialomița

Danii bugetare de 500000 de lei pentru bisericile județului

bonus: Conacul Bolomey va costa 38,3 milioane de lei

Consiliul Județean Ialomița se întrunește miercuri, 29 noiembrie 2023, în cadrul unei ședințe ordinare. Pe ordinea de zi a ședinței figurează, printre altele, un proiect de hotărâre prin care se alocă 500000 de lei pentru 9 dintre bisericile județului Ialomița.

Cine împarte, parte face Administrația județeană susține activ parohiile județului Ialomița. Pe ordinea de zi a ședinței Consiliului Județean de miercuri, 29 noiembrie a.c., figu­rează un proiect de hotărâre care vizează alocarea a 500000 de lei pentru 9 dintre parohiile județului. Banii sunt alocați pentru lucrări de întreținere... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2023, 12:35 (14462 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Episcopia Sloboziei și Călărașilor cere terenul de sub Catedrala «Înălțarea Domnului»

Vot în Consiliul Local Slobozia

Episcopia Sloboziei și Călărașilor cere terenul de sub Catedrala «Înălțarea Domnului»

Marți, 28 noiembrie 2023, Consiliul Local Slobozia s-a reunit în cadrul unei noi ședințe ordinare. Pe ordinea de zi a ședinței au figurat o serie de 35 de proiecte de hotărâri. Printre acestea se numără și cel prin care Episcopia Sloboziei și Călărașilor solicită «trasmi­terea fără plată» a terenului de sub Catedrala «Înălțarea Domnului». De asemenea, Consiliul Local a mai supus aprobării plenului un studiu de fe­zabilitate pentru o investiție de 1 milion de lei necesară realizării utilităților pentru noul bloc ANL de pe strada George Enescu.

Vot cu frică de Dumnezeu Consiliul Local... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2023, 18:45 (15246 vizualizări - 8 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
251 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor sanitare

În ultimele 24 de ore, polițiști ialomițeni au desfășurat noi acțiuni de verificare a respectării măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă în zone aglomerate, centre și societăți comerciale, piețe ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2022, 15:10
(2466 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Depunerea cererilor de rambursare pentru motorina aferentă ultimului trimestru din 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează potențialii beneficiari că, până la data de 31 ianuarie 2022 inclusiv, se depun Cererile de plată care vizează rambursarea ajutorului ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2022, 14:50
(11409 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: Băut la volan, a refuzat prelevarea probelor de sînge

Marți, 4 ianuarie a.c., în jurul orelor 20,00, polițiștii din cadrul Secției 2 Poliție Rurală Grivița, în timp ce efectuau un filtru rutier pe raza localității Traian, au oprit pentru control un autoturism ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2022, 17:20
(7918 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor sanitare

Activitățile pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus continuă. Peste  90 de polițiști, împreună cu jandarmi, polițiști locali și pompieri au acționat, în ultimele 24 de ore, pentru verificarea ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2022, 17:10
(2011 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,24%, rata șomajului în luna noiembrie 2021

La sfârșitul lunii noiembrie 2021, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 3954 șomeri (din care 1788 femei), rata șomajului fiind de 4,24%, cu 0,28 puncte ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2022, 16:25
(4893 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 33 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 5 ianuarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19645, fiind înregistrate 33 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2022, 16:10
(12795 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termene limită pentru depunerea declarațiilor fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor înregistrați în scop de TVA care utilizează ca perioadă fiscală trimestrul și care au efectuat o achiziție intracomunitară ...[citește_toată_știrea]

4 Ianuarie 2022, 17:00
(9844 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au legitimat 524 de persoane și au verificat 201 obiective de interes, din care 17 societăți comerciale/persoane fizice autorizate. Pentru neregulile descoperite ...[citește_toată_știrea]

4 Ianuarie 2022, 16:00
(2030 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 19 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 4 ianuarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19612, fiind înregistrate 19 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

4 Ianuarie 2022, 15:20
(6195 vizualizări - 0 comentarii)


Ordine de protecție provizorii emise de polițiștii ialomițeni: Un bărbat din Grivița și-a înjunghiat soția, o femeie din Fetești a fost agresată de concubin!

Polițiștii ialomițeni au emis în ultimele 48 de ore două ordine de protecție provizorii, pe numele a doi bărbați de 44 și 52 de ani. În primul caz, sâmbătă, 1 ianuarie 2022, în jurul orelor 15,30, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2022, 17:15
(7562 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru infracțiuni rutiere

În prima zi a anului 2022, în jurul orelor 14,30, polițiștii din cadrul Secției 7 Poliție Rurală Platonești, în timp ce efectuau activități de verificare și control pe raza localității Valea Ciorii, au ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2022, 17:05
(2588 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

În perioada 1-2 ianuarie 2022, polițiștii ialomițeni au fost angrenați în activități de menținere a unui climat de ordine și siguranță publică și pentru verificare respectării măsurilor pentru prevenirea ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2022, 16:50
(4149 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 7 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 3 ianuarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19593, fiind înregistrate 7 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2022, 16:10
(2907 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 8 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 2 ianuarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19586, fiind înregistrate 8 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

2 Ianuarie 2022, 16:05
(2753 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 10 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 1 ianuarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19578, fiind înregistrate 10 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

1 Ianuarie 2022, 16:05
(6697 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: S-au răsturnat cu mașina în șanț

Alexeni: S-au răsturnat cu mașina în șanț

Un grav accident rutier s-a produs vineri, 31 decembrie 2021, în localitatea Alexeni. Este vorba despre un autoturism care s-a răsturnat în afara părții carosabile, într-un șanț. Au intervenit pompierii ...[citește_toată_știrea]

31 Decembrie 2021, 19:20
(4694 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni accident


Grupul de Comunicare Strategică: 14 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 31 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19568, fiind înregistrate 14 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

31 Decembrie 2021, 15:30
(2563 vizualizări - 0 comentarii)


Posibil drogat, la volan pe străzile Sloboziei. Avea și permisul suspendat!

Joi, 30 decembrie a.c., în jurul orelor 19,30, polițiștii rutieri din Slobozia au oprit în trafic, pentru control, un autoturism condus de un bărbat, în vârstă de 26 de ani, din Slobozia. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

31 Decembrie 2021, 13:35
(5314 vizualizări - 1 comentariu)


Percheziții la Urziceni

Percheziții la Urziceni

Peste 1600 de articole pirotehnice și 1500 de suluri de material textil deținute ilegal au fost descoperite joi, 30 decembrie a.c., de polițiștii de Investigații Criminale din Urziceni în urma a 3 percheziții ...[citește_toată_știrea]

31 Decembrie 2021, 13:20
(3023 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Moldoveni

Incendiu la o casă din Moldoveni

Joi, 30 decembrie a.c., în jurul orei 12,00, pompierii din Urziceni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o casă din comuna Moldoveni. Trei echipaje de pompieri cu două ...[citește_toată_știrea]

30 Decembrie 2021, 17:10
(3315 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 30 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19554, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

30 Decembrie 2021, 15:40
(4484 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Drăgoești, reținut pentru «omor». Și-ar fi ucis concubina de 16 ani!

Polițiștii ialomițeni, sub coordonarea procurorilor din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, au reținut noaptea trecută, miercuri spre joi, 29/30 decembrie a.c., un bărbat în vârstă de 3 ...[citește_toată_știrea]

30 Decembrie 2021, 13:35
(7526 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Lemn de stejar, confiscat de polițiști

Miercuri, 29 decembrie a.c., pe DJ201, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 4 Coșereni au depistat în trafic un bărbat, de 54 de ani, din Borănești, în timp ce transporta cu o autoutilitară ...[citește_toată_știrea]

30 Decembrie 2021, 13:20
(4189 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 10 persoane, amendate pentru nerespectarea carantinei/izolării

10 persoane care au încălcat măsura carantinării la domiciliu au fost depistate și sancționate de polițiști și 6 amenzi au fost aplicate pentru nerespectarea măsurilor de protecție individuală. Este bilanțul ...[citește_toată_știrea]

30 Decembrie 2021, 13:10
(7907 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 29 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19548, fiind înregistrate 6 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

29 Decembrie 2021, 15:15
(1711 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni, percheziții la Găneasa-Ilfov: Au fost confiscate peste 220 kg de articole pirotehnice!

Polițiștii ialomițeni, percheziții la Găneasa-Ilfov: Au fost confiscate peste 220 kg de articole pirotehnice!

La primele ore ale dimineții de miercuri, 29 decembrie a.c., polițiștii ialomițeni au descins pe raza comunei Găneasa, la locuințele unor persoane suspecte de operațiuni cu articole pirotehnice fără drept ...[citește_toată_știrea]

29 Decembrie 2021, 11:50
(4516 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 28 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19542, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2021, 15:20
(2015 vizualizări - 1 comentariu)


Un tânăr din Marsilieni s-a răsturnat cu mașina. Era beat la volan!

Un tânăr din Marsilieni s-a răsturnat cu mașina. Era beat la volan!

În dimineața zilei de marți, 28 decembrie a.c., la ora 2,30, pe DJ201s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate a reieșit că în timp ce un bărbat, în ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2021, 14:15
(5430 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

În 24 ultimele de ore, polițiștii secțiilor de poliție rurale, dar și cei ai structurilor județene au organizat și desfășurat acțiuni pentru verificarea respectării normelor legale impuse pe perioada Stării ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2021, 13:30
(2096 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Cu mașina în șanț după ce s-a urcat băut la volan

Luni, 27 decembrie a.c., în jurul oreilor 14,00, Poliția Fetești a fost sesizată prin 112 cu privire la faptul că pe DN3B, în centrul comunei Făcăeni, un autoturism a intrat în șanț. La fața locului polițiștii ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2021, 13:20
(2637 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...