Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Drumuri și Poduri SA împrumută 7 milioane de lei pentru «finanțarea activităților»

Bani fără dobândă pentru evitarea falimentului

Drumuri și Poduri SA împrumută 7 milioane de lei pentru «finanțarea activităților»

Consiliul Județean Ialomița a aprobat marți, 30 august 2022, alocarea unui împrumut fără dobândă către Drumuri și Poduri SA, societate aflată în subordinea instituției. Împrumutul are o perioadă de grație de 5 luni și va fi rambursat în decursul unui an. Decizia, fără precedent la nivelul administrației județene, confirmă situația economică dificilă cu care se confruntă societatea de aproape 2 ani. Reamintim că un audit realizat de Consiliul Județean Ialomița la Drumuri și Poduri SA confirmă existența unor pierderi de 9,98 milioane de lei în perioada 2018-2020 din cauza «mana­gementului defectuos».

Administrația județeană împrumută fără dobândă... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2022, 13:55 (7291 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Giurgeni: Ruinele unei clădiri medievale, descoperite la «Orașul de Floci»

Muzeul Județean Ialomița

Giurgeni: Ruinele unei clădiri medievale, descoperite la «Orașul de Floci»

Campania arheologică deschisă la «Orașul de Floci», cel mai important sit din județul Ialomița, este în plină desfășurare. Recent, echipa de arheologi care scoate la lumină rămășițele celui mai important centru comercial din Evul Mediu românesc a descoperit ruinele unei clă­diri despre care cercetările spun că ar reprezenta sediul administrativ al târgului. «Era sediul administrativ al târgului, al „județului“ (sau „judelui“), adică acela care conducea treburile așezării, ajutat de 12 „pârgari“, aleși din rândul târgoveților!» susțin reprezentanții Muzeului Județean Ialomița.

Istoria continuă la «Orașul de Floci»... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2022, 10:55 (6788 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Clean Tech Ciulnița poluează Ialomița de 10 ani

Cu acordul tacit al instituțiilor statului

Clean Tech Ciulnița poluează Ialomița de 10 ani

Garda de Mediu Ialomița a amendat cu 100000 de lei firma Clean Tech Ciulnița la sfârșitul lunii august 2022 pentru «neres­pectarea obligațiilor prevăzute în Autorizația Integrată de Mediu». Amenda confirmă o stare de fapt semnalată timp de 10 ani de către presa locală. În toată această perioadă, Clean Tech Ciulnița a susținut că respectă legislația privind protecția mediului și deține o stație de epurare funcțională. La acest mo­ment, miza Clean Tech o reprezintă aprobarea de către Agenția pentru protecția Mediului Ialomița a unei Autorizații de Mediu revizuită care să permită funcționarea în continuare a fabricii de făinuri proteice.

Paharul răbdării publice dă pe-afară... [citește_tot_articolul]

31 August 2022, 13:10 (14014 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parchetul Județean Ialomița are o nouă conducere

Parchetul Județean Ialomița are o nouă conducere

Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița, cea mai mare unitate de Parchet din județul nostru, are un nou prim-procuror. Este vorba despre magistratul Adriana Ligia Drăgan, care își desfășoară activitatea în cadrul instituției. Aceasta va asigura funcția pe o perioadă de 6 luni.

Conducere interimară la Parchetul Județean Secția de Procurori a Consiliului Superior al Magistraturii a votat cu unanimitate propunerea venită de la Slobozia în ceea ce privește numirea în funcția de prim-procuror al Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița a magis­tratului Adriana Ligia Drăgan. Aceasta... [citește_tot_articolul]

30 August 2022, 19:10 (31030 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Majorări de 100% pentru apa furnizată de Urban SA

În maximum 6 luni, prețul apei va exploda

Majorări de 100% pentru apa furnizată de Urban SA

Creșterile de preț la gaze și energia electrică determină majorarea costurilor pentru metrul cub de apă furnizată de către Urban SA. Noua strategie de tarifare ar putea fi finalizată în următoarele 6 luni, susține directorul Urban SA, Adrian Stoicescu: «Situația e critică spre catastrofală... Prețurile la energie electrică au crescut de 6 ori în ulti­mul an! Cea mai optimistă variantă de creștere a prețurilor o reprezintă dublarea acestora. (...) Iar acesta e numai începutul... Singura soluție de calmare a situației o reprezintă investițiile în sisteme independente de alimentare cu energie electrică!». Reamintim că la acest moment prețul/mc de apă furnizat de către operatorul regional Urban S... [citește_tot_articolul]

30 August 2022, 14:50 (16330 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Adunare Generală Extraordinară pentru schimbarea conducerii CAR Învățământ Slobozia

Adunare Generală Extraordinară pentru schimbarea conducerii CAR Învățământ Slobozia

Un grup de inițiativă, format din păgubiți ai CAR Învățământ Slobozia, face demersuri pentru înlocuirea conducerii acestei entități. Pentru ca demersul să poată fi realizat este nevoie de convocarea Adunării Generale Extraordinare, la care trebuie să participe o treime din membrii CAR Învățământ Slobozia. Estimările arată că, în momentul de față, în cadrul CAR Învățământ Slobozia mai există 4000 de membri. Profe­sorul Viorel-Vivari Bănescu, păgubit și susți­nător al convocării Adunării Generale Extraor­dinare, consideră că insolvența CAR Învățământ Slobozia nu-i va ajuta pe deponenți să-și recupereze banii. «Acest CAR nu are niciun bun care poate fi valorificat, astfel încât oamenii să-și primească... [citește_tot_articolul]

29 August 2022, 10:55 (16459 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Elevii din Ialomița vor începe școala fără probleme

Elevii din Ialomița vor începe școala fără probleme

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița dă asigurări că, la nivelul județului nostru, școala începe fără situații deosebite. Toate cele 92 de unități de învățământ sunt pregătite să-i primească în clase pe elevi. «Procesul de pregătire a școlilor pentru noul an școlar decurge fără pro­bleme deosebite!» susține Steluța Mitrea, șefa Învățământului ialomițean.

Verificări în școli La începutul acestei săptămâni, o comisie specială, întocmită prin Ordin al prefectului județului Ialomița, a verificat fiecare unitate de învățământ din județ. Comisia a fost alcătuită din membri ai Inspectoratului... [citește_tot_articolul]

28 August 2022, 12:40 (12513 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Fetești: Lucrări pentru realizarea miniportului turistic

Fetești: Lucrări pentru realizarea miniportului turistic

Administrația locală din Fetești a făcut primele demersuri pentru realizarea proiectului ce vizează amenajarea unui miniport turistic, pe malul brațului Borcea. Proiectul a fost lansat în luna mai a acestui an, fiind rezultatul unui parteneriat încheiat între Primăria Fetești și Consiliul Juudețean Ialomița. «Dorim să transformăm Feteștiul într-un punct de atracție turistică!» a declarat Laurențiu Șonchereche, primarul municipiului Fetești. Acest obiectiv face parte din Strategia de Dezvoltare 2021-2027 a Consiliului Județean Ialomița, valoarea investiției fiind de aproximativ 400 mii de lei.

Au început lucrările... [citește_tot_articolul]

27 August 2022, 15:20 (20149 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Clean Tech Ciulnița poluează olfactiv (și) prin stația de epurare a Sloboziei

Clean Tech Ciulnița poluează olfactiv (și) prin stația de epurare a Sloboziei

Disconfortul olfactiv generat de activitatea firmei Clean Tech Ciulnița s-a mutat în zona stației de epurare a orașului Slobozia. Angajații firmelor din zonă și locuitorii blocurilor din zona MB reclamă că mirosurile emanate sunt imposibil de suportat. «Angajații cer spor de toxicitate!» se plânge patronul unei firme din zonă. Adrian Stoicescu, directorul Urban SA Slobozia, susține că deversarea apelor uzate produse de Clean Tech Ciulnița respectă procedurile legale în vigoare.

Din lac în puț După ce a fost amendată cu 80000 de lei de către Garda Națională de Mediu la începutul lunii... [citește_tot_articolul]

26 August 2022, 12:40 (10125 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a trimis 49 de copii instituționalizați în tabere de vară

Ialomița a trimis 49 de copii instituționalizați în tabere de vară

Copiii instituționalizați în Centrele de Plasament aflate în subordinea Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița beneficiază de două tabere gratuite la Predeal. Proiectul este derulat de Fondul Român de Dezvoltare Socială prin Programul Dezvoltare Locală (Dezvoltare locală și reducerea sărăciei, creșterea incluziunii romilor).

Vacanță la Predeal Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița a organizat două tabere de vară pentru 49 de copii din cele 3 centre de zi ale județului Ialomița (Centrul Multifuncțional Cartier Bora, Centrul... [citește_tot_articolul]

26 August 2022, 12:10 (4762 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Operațiunea «Garajul», faza pe instituții: Consiliul Județean Ialomița a dezafectat garajele din spatele Primăriei Slobozia!

Operațiunea «Garajul», faza pe instituții: Consiliul Județean Ialomița a dezafectat garajele din spatele Primăriei Slobozia!

Joi, 25 august, Consiliul Județean Ialomița a dezafectat garajele deținute în spatele Primăriei Slobozia. Acțiunea se derulează la 5 luni de la aprobarea deciziei în cadrul Consiliului Județean Ialomița. Reamintim că Operațiunea «Garajul» a fost inițată de administrația Soare în urmă cu un an și va continua până în 2024.

Cinci, dar bune! Decizia administrației Soare de a elibera spațiile publice de garajele amplasate ilegal sau garajele ale căror contracte de concesiune au expirat afectează și Consiliul Județean Ialomița. Joi, 25 august 2022, o firmă de demolări... [citește_tot_articolul]

25 August 2022, 15:20 (23088 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Grav incident la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești. Medicul de gardă, bătut de un pacient de etnie romă!

Grav incident la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești. Medicul de gardă, bătut de un pacient de etnie romă!

UPDATE Agresorul medicului, reținut pentru 24 de ore!

În noaptea de marți spre miercuri, 23/24 august a.c., Ioana Costandache, medic pneumolog al Spitalului Muninicipal «Anghel Saligny» Fetești, a ajuns în stare gravă la Spitalul Clinic Județean de Urgență «Sfântu Apostol Andrei» Constanța, după ce a fost bătută de un pacient. Femeia asigura linia de gardă în cadrul unității medicale și i-a recomandat bărbatului o radiografie la picior. Oficialii spitalului din Fetești au deschis o anchetă internă în urma incidentului. De asemenea, polițiștii au deschis un dosar penal pentru «ultraj».

Sub supraveghere medicală, la Constanța Medicul Ioana... [citește_tot_articolul]

24 August 2022, 17:45 (40583 vizualizări - 40 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia caută medici neonatologi, neurologi și cardiologi

De 10 ani

Spitalul Județean de Urgență Slobozia caută medici neonatologi, neurologi și cardiologi

De mai bine de 10 ani, Spitalul Județean de Urgență Slobozia caută medici specialiști în Neurologie, Neonatologie sau Cardiologie. În ciuda eforturilor făcute de reprezentanții instituției, absolvenții de Medicină se lasă greu convinși să vină să lucreze în spitalele de pro­vincie. «Problema este una generală și nu vizează doar Spitalul Slobozia... Poate că și legislația trebuie schimbată. Noi tot ce putem face este să scoatem posturile la concurs...» a precizat Liviu Patrichi, managerul Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

Doar 12% din personalul angajat Spitalul Județean de Urgență... [citește_tot_articolul]

24 August 2022, 14:20 (7845 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Patronul Teletext SRL/Diami dă vina pe morți!

Accident de muncă sau «ucidere din culpă»?

Patronul Teletext SRL/Diami dă vina pe morți!

Un grav incident s-a petrecut duminică, 21 august a.c., în incinta fermei de vaci a societății Teletext SRL, firmă care deține brandul de lactate «Diami». Doi muncitori au murit pe loc, în timp ce încercau să schimbe un furtun, conectat la bazinele în care se colectează dejecțiile provenite de la animale. O anchetă a fost deschisă în acest caz de către Poliția Slobozia, Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia și Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița. Patronul societății, Dumitru Crișan dă vina pe angajații care și-au pierdut viața: «Au făcut de capul lor... Hai, la revedere!». Ancheta penală se desfășoară sub aspectul comiterii infracți­unii de «ucidere din culpă», dar se are... [citește_tot_articolul]

23 August 2022, 21:10 (21477 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Guvernul României finanțează 80 de proiecte în cadrul Programului Național «Anghel Saligny»

În Ialomița

Guvernul României finanțează 80 de proiecte în cadrul Programului Național «Anghel Saligny»

La începutul lunii au­gust 2022, Guvernul României a finalizat lista proiectelor de investiții din județul Ialomița ce vor beneficia de finanțare în cadrul Pro­gramului Național «Anghel Saligny». Din cele 103 proiecte depuse de admi­nistrațiile locale din județ, au fost aprobate pentru finanțare 80. Va­loarea fondurilor pe care le vor primi comunitățile locale din județul Ialomița este de 1,1 mi­liarde de lei. «Ne bucurăm că fondurile ajung în localitățile noastre!» susțin, la unison, edilii ai căror proiecte au fost aprobate pentru finanțare.

Peste 1 miliard de lei pentru Ialomița... [citește_tot_articolul]

23 August 2022, 15:20 (4927 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Protest împotriva fabricii Clean Tech Ciulnița

Poluarea olfactivă continuă

Protest împotriva fabricii Clean Tech Ciulnița

Amendată la începutul lunii august 2022 de Garda Națională de Mediu pentru încălcarea Legii Apelor, societatea Clean Tech Internațional continuă să creeze probleme din cauza mirosurilor greu de suportat emanate de fabrica localizată la Ciulnița. Un grup de cetățeni a realizat o petiție on-line prin care cere implicarea autorităților, instituțiile publice își pasează responsabilitatea, în timp ce Primăria Ciulnița le cere funcționarilor să identifice zonele din localitate unde miroase urât... Între timp, Marius Vlădescu, directorul exe­cutiv al Clean Tech Internațional, spune că «puteți să scrieți ce vreți că nu mă interesează!».

Petiție on-line împotriva Clean Tech... [citește_tot_articolul]

22 August 2022, 10:55 (16378 vizualizări - 24 comentarii)

EVENIMENT

Slobozenii distrug aspersoarele instalate pentru irigarea spațiilor verzi

Slobozenii distrug aspersoarele instalate pentru irigarea spațiilor verzi

Slobozenii au distrus 80 de aspersoare din cele peste 400 care irigă supra­fețele semănate cu gazon din Slobozia. Valeriu Roșca, directorul DADP Slobozia, susține că situația nu mai poate fi tolerată. Poliția Locală Slobozia a întocmit deja primul dosar penal. La nivelul Sloboziei au fost înființate în vara anului 2022 aproximativ două hectare de spații publice irigate.

80 de aspersoare vandalizate Administrația locală din Slobozia a anunțat la sfârșitul lunii iunie 2022 că toate spațiile verzi din Slobozia vor fi reamenajate și dotate cu instalații de irigații. La o lună distanță,... [citește_tot_articolul]

20 August 2022, 12:40 (21759 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Administrația Soare a impus PUZ pentru extinderea «Park Plaza»

Vot la limită pentru o investiție de 10 milioane de euro

Administrația Soare a impus PUZ pentru extinderea «Park Plaza»

Consiliul Local Slobozia a aprobat Planul Urbanistic Zonal pentru extinderea Complexului Comercial «Park Plaza» din Slobozia. Conform informațiilor publice de la acest moment, în cadrul «Park Plaza» va fi construit un complex de 100 de locuințe și o benzinărie. Valoarea acestei in­vestiții este de aproximativ 6 mili­oane de euro, la care se adaugă va­loarea terenului pe care Primăria Slobozia îl poate vinde cu aproximativ 4,3 mili­oane de euro. Proiectul imobiliar din Complexul «Park Plaza» este doar unul dintre cele trei proiecte de acest gen care urmează să fie edificate în următorii ani în Slobozia.

PUZ negociat politic... [citește_tot_articolul]

19 August 2022, 11:05 (6394 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Amara, salvată de la faliment administrativ de către Guvern?

3 milioane de lei din fonduri publice

Primăria Amara, salvată de la faliment administrativ de către Guvern?

În urmă cu o lună, Primăria Amara a solicitat autorităților județene și centrale un sprijin financiar de 3 milioane de lei pentru evitarea falimentului administrativ. Suma reprezintă contravaloarea unuia dintre cele 24 contracte de prestări servicii încheiate cu firma Intergroup Engineering SRL pentru documentații aferente accesării unor finanțări europene. Fondurile necesare acoperirii contravalorii acestui contract ar putea fi asigurate din Fondul de Intervenție la dispoziția Guvernului. Primarul orașului Amara, Alin Sandu, susține că intervenția ar fi salutară: «Ne-am bucura să găsim înțelegere la nivelul autorităților județene și centrale... Executarea si­lită a conturilor Primăriei ne-ar... [citește_tot_articolul]

18 August 2022, 13:20 (8328 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia retrage autorizația de funcționare a firmei Taboo Events SRL

Decizie fără precedent la nivelul administrației locale

Primăria Slobozia retrage autorizația de funcționare a firmei Taboo Events SRL

Ca urmare a sutelor de sesizări legate de tulburarea ordinii și liniștii publice în zona Pieței Agroalimentare, primarul Sloboziei, Dragoș Soare, a decis retragerea autorizației de funcționare a firmei Taboo Events SRL pentru o perioadă de 30 de zile. Decizia respectă cadrul legal stabilit prin Legea nr. 61/1991, pentru sancționarea faptelor de încălcare a unor norme de conviețuire socială, a ordinii și liniștii publice. Reprezentanții Taboo Events SRL contestă decizia Primăriei Slobozia.

Dreptate pentru un întreg cartier Primarul Dragoș Soare a semnat dispoziția de retragere a autorizației... [citește_tot_articolul]

17 August 2022, 12:50 (81344 vizualizări - 130 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
279 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

anunț angajare

SC CARPATICA ASIG SA
angajează inspectori asigurări pentru sucursala Slobozia

Cerințe:
-studii medii sau superioare;
-experiență în asigurări constituie un avantaj;
-cunoștințe operare PC;
-disponibilitate la program prelungit;
-permis de conducere categoria B.

Se oferă salariu atractiv și comision din vînzări.
Relații la telefon 0243/236.641, e-mail [email protected]

16 Ianuarie 2013, 18:16


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

16 Ianuarie 2013, 17:56


Fetești: Acțiune în Cartierul Vlașca pentru depistarea celor care fură curent

Acțiuni ale polițiștilor și jandarmilor în cartierul Vlașca din municipiul Fetești pentru depistarea persoanelor care sustrag energie electrică. Marți dimineața, 15 ianuarie 2013, peste 100 de efective ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2013, 09:17
(11086 vizualizări - 3 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale la unități de alimentație publică

În scopul prevenirii apariției toxiinfecțiilor alimentare, DSVSA Ialomița a procedat, în perioada 03-13 ianuarie 2013, la verificarea unui număr de 25 de unități de vînzare cu amănuntul (restaurante, pizzerii ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2013, 09:16
(8201 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Atenție la înșelăciuni pe internet!

În ultima perioadă, tot mai mulți cetățeni au sesizat Poliția cu privire la faptul că, în timp ce navigau pe diferite site-uri de internet (în special cele cu conținut pentru adulți sau jocuri on-line) ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2013, 19:07
(10333 vizualizări - 1 comentariu)


Muzeul Județean Ialomița: Lansarea volumului «Balta Ialomiței. Contribuții istorice» cu ocazia «Zilei Culturii Naționale»

Marți, 15 ianuarie 2013, de la orele 15,00, cu ocazia «Zilei Culturii Naționale», Muzeul Județean Ialomița va lansa volumul «Balta Ialomiței. Contribuții istorice», semnată de profesorul Mihai Iorga. Autorul ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2013, 19:01
(10430 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Formularul 300 «Decontul de TVA», modificat

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii care aplică sistemul TVA la încasare că a fost modificat, prin Ordinul ANAF nr. 1790/2012, Formularul 300 «Decontul de TVA». Astfel ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2013, 18:57
(11862 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Prinși în flagrant de jandarmi la furat de fier vechi

Doi bărbați din Slobozia au fost surprinși de jandarmi în timp ce sustrăgeau componente metalice. Astfel, jandarmii grupei de intervenție Slobozia s-au sesizat vineri 13 ianuarie a.c., în jurul orei 13 ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2013, 18:54
(7544 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: TVA de rambursat-10,51 milioane lei

În luna ianuarie 2013, la nivelul Direcției Generale a Finanțelor Publice a județului Ialomița se va rambursa taxă pe valoarea adăugată în sumă de 10,51 milioane lei și a fost aprobată pentru compensare ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2013, 18:53
(8783 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 12 permise reținute, amenzi de peste 52000 lei

La acest sfîrșit de săptămînă, 11-13 ianuarie 2013, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2013, 15:40
(8340 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Polițiștii au identificat suspectul a 12 furturi din mașini

Polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției Slobozia au identificat și reținut un tînăr slobozean, de 23 ani, sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat în formă continuată. În noaptea ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2013, 15:36
(5306 vizualizări - 3 comentarii)


Andrășești: Furt de energie electrică

Efective din cadrul Postului de Poliție Andrășești, ale Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița, împreună cu specialiști din cadrul societății de distribuție a energiei electrice au efectuat controale ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2013, 15:30
(8027 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Modificare a programului de lucru

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că, în conformitate cu Ordinul Președintelui ANAF nr. 27/12.01.2013, programul de lucru al salariaților din cadrul DGFP Ialomița ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2013, 15:29
(13313 vizualizări - 0 comentarii)


Farmacie din Amara, «prădată» de vitamine

Unul dintre punctele farmaceutice din Amara a fost călcat de hoți. Aceștia au furat 40 de cutii cu medicamente, constînd în vitamine și suplimente alimentare, precum și suma de 4500 lei, reprezentînd banii ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2013, 17:09
(6648 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă vacante în străinătate

Angajatorii din spațiul comunitar sînt interesați de forța de muncă românească. Rețeaua Euress le pune la dispoziție celor interesați 37 de locuri de muncă în străinătate. Primele oferte din acest an vin ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2013, 17:02
(8920 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Incendiu de la un scurtcircuit

Amara: Incendiu de la un scurtcircuit

În urma unui apel telefonic primit miercuri, 9 ianuarie a.c., în jurul orei 13,30, pompierii au fost solicitați să intervină pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la o locuință din orașul Amara. Cel ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2013, 16:59
(6821 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara incendiu


Slobozia: Beat la volan

Marți, 8 ianuarie 2013, înainte de miezul nopții, o patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Slobozia a depistat în trafic, pe Șoseaua Brăilei, un autoturism condus de un bărbat de 29 ani din municipiul ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2013, 16:58
(9590 vizualizări - 2 comentarii)


Gîrbovi: Fără permis, pe ulițele comunei

Marți, 8 ianuarie 2013, la Gîrbovi, un bărbat de 25 ani, aflat la volanul unui autoturism, a fost oprit de o echipă de siguranță publică din cadrul Poliției Municipiului Urziceni. În urma verificării șoferului ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2013, 16:58
(9590 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: 7,92%, rata șomajului în decembrie 2012

Reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au făcut publice statisticile referitoare la rata șomajului înregistrată în județ în luna decembrie a anului 2012. Datele oficiale ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2013, 16:57
(6783 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Escrocherii la telefon

În cursul zilei de miercuri, 9 ianuarie 2013, două persoane au sesizat Poliția despre faptul că au fost victimele unor infracțiuni de înșelăciune. În ambele cazuri, acestea au fost abordate de persoane ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2013, 16:55
(7975 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Impozitul pe profit, plătibil anticipat și trimestrial

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii plătitori de impozit pe profit, alții decît societățile bancare-persoane juridice române și sucursalele din România ale băncilor ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2013, 16:42
(12680 vizualizări - 0 comentarii)


Trei ialomițeni, înșelați de un hunedorean pentru găsirea de locuri de muncă în Germania

În cursul zilei de 4 ianuarie 2013, trei bărbați, doi în vîrstă de 31 ani și cel de-al treilea de 43 ani, au sesizat Poliția despre faptul că au fost victimele unei infracțiuni de «înșelăciune», cu prilejul ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2013, 12:50
(9848 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Fără permis și beat la volan, a încercat să fugă de polițiști!

În cursul nopții de luni spre marți, 7/8 ianuarie 2013, un echipaj rutier ce acționa pe raza municipiului Slobozia a executat semnalul regulamentar de oprire conducătorului unui autoturism înmatriculat ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2013, 12:45
(9211 vizualizări - 3 comentarii)


Bărbulești: Un copil de 14 ani, «șofer» cu acordul tatălui, a intrat în pom cu mașina! Urziceni: Beat fiind, a vrut să oprească un vehicul «la ocazie» sărindu-i pe capotă!

Patru persoane au fost rănite în urma a două accidente rutiere produse duminică, 6 ianuarie 2013, pe arterele județului.
Primul eveniment rutier a fost înregistrat la ora 16,00, pe DN1D, în afara ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2013, 12:44
(8031 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Cu cuțitele la discotecă

Cu ocazia acțiunilor desfășurate în sistem integrat de efective ale Poliției Urziceni și Serviciului pentru Acțiuni Speciale, în colaborare cu o echipă din cadrul Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2013, 12:33
(7987 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Urziceni cuțit


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii ialomițeni au întocmit un dosar penal pe numele unui bărbat de 54 ani, din Slobozia, depistat conducînd un autoturism deși consumase băuturi alcoolice. Autoturismul pe care acesta îl conducea ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2013, 12:04
(6866 vizualizări - 1 comentariu)


Marsilieni: Fetiță de 4 ani, arsuri după ce a căzut în apă clocotită

O fetiță de numai 4 ani din satul Marsilieni, lăsată nesupravegheată, a suferit arsuri fesiere, după ce, în timp ce se juca, a căzut într-un recipient cu apă fierbinte. Părinții au sunat la 112, iar în ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2013, 10:54
(9352 vizualizări - 0 comentarii)


Orezu: I-a luat foc casa la miezul nopții

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, locuința unui cetățean din satul Orezu a fost cuprinsă de flăcări. Evenimentul a fost anunțat prin 112 marți, 8 ianuarie 2013, în jurul orei 23 ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2013, 09:54
(7761 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Orezu incendiu


Incendiu la o casă din Munteni Buzău

În încercarea de a lichida un incendiu izbucnit la locuința sa, un bărbat de 42 ani, din localitatea Munteni Buzău, a suferit arsuri la nivelul mîinii stîngi și la nivelul feței. Evenimentul s-a produs ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2013, 11:21
(10863 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Normele de venit și coeficienții de corecție pentru contribuabilii cu activitate individuală

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița înștiințează contribuabilii care își desfășoara activitatea în mod individual că au fost afișate, pe site-ul instituției www.dgfpialomita.ro și la ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2013, 11:20
(14934 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița Gigel în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetățean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetatean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! patrik în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...