Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Cât de mare e caisa consilierului Potinche?

Cât de mare e caisa consilierului Potinche?

N-am mai intrat pe pagina Facebook a consilierului personal al președintelui Pavel de vreo 4 luni. Și nici n-am fi intrat dacă nu ne-ar fi rugat el... Mai bine nu ne ruga, căci știți cum e vorba: «nimic nu e mai bine decât ce-și face consilierul cu mâna lui». Și, Slavă Domnului!, Alin Potinche își face, căci se plictisește de moarte la slujba lui călduță și bine plătită, de bugetar. Căci iată ce am găsit prin­tre zecile de repostări oficiale și comentariile siropos-lăcrimoase care denotă preocupările existențialiste ale consilierului multi-task al administrației județene. Consilierul Potinche se întreabă public dacă are cineva o caisă mai mare ca a lui. Nu râdeți, că nu e de râs! Și nici... [citește_tot_articolul]

16 August 2022, 13:20 (5573 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Gărzi neacoperite la Ambulanța Ialomița din cauza lipsei medicilor

Gărzi neacoperite la Ambulanța Ialomița din cauza lipsei medicilor

Nu doar spitalele din Ialomița sunt afectate de lipsa medicilor, ci și Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița. Activitatea instituției este afectată din cauza lipsei specialiștilor, în fiecare lună existând zile în care, pe timp de zi, gărzile nu pot fi acoperite. Astfel, chiar dacă situația o impune, la cazuri sunt trimiși doar asistenții, iar în cazul transferu­rilor se apelează la medicii din județele învecinate. «Avem nevoie de un singur medic pentru a putea desfășura activitatea corespunzător, doar că nimeni nu s-a arătat interesat să lucreze în Ialomița...» susține medicul Magda Ghiță, managerul Servi­ciului Județean de Ambulanță Ialomița.

Post scos la concurs de două ori... [citește_tot_articolul]

15 August 2022, 15:20 (9003 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Emilian Barbu a ajuns șef la Poliția Locală Țăndărei

Nimic nu se pierde, nimic nu se câștigă, totul se reciclează

Emilian Barbu a ajuns șef la Poliția Locală Țăndărei

Conform principiului enunțat de celebrul chimist francez Antoine-Laurent Lavoisier, în natură «nimic nu se pierde, nimic nu se câștigă, totul se transformă». Iar în administrație și politică «se reciclează». Așa se face că domnul Emilian Barbu, ex-subprefect al județului Ialomița a ajuns șeful Poliției Locale Țăndărei. Da, știm! Știrea e veche de două luni... Ne cerem scuze, domnul Barbu a zburat întotdeauna la joasă înălțime, dereglând permanent radarul redacției. În plus, noi nu asupra involuției carierei domnului Barbu vrem să atragem atenția. Ba, dimpotrivă, deplângem faptul că acesta, fost șef al Serviciului Juridic din cadrul Primăriei Slobozia și subprefect al PMP prin 2019-2020, a ajuns... [citește_tot_articolul]

15 August 2022, 11:10 (30269 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

«Trofeul Tinereții» 2022  a plecat la Pitești

Festivalul de la Amara, la a 54-a ediție

«Trofeul Tinereții» 2022 a plecat la Pitești

Luana Toader, o tânără de numai 17 ani din Pitești, este câștigătoarea Festivalului «Trofeul Tinereții», ediția 2022. «Nu pot să cred!» a strigat tânăra în timp ce își primea premiul. Distincția i-a fost înmânată de decanul de vârstă al juriului, compozitorul Horia Moculescu, prezent pe scena Festivalului timp de 50 de ediții.

«Voi investi premiul în cariera mea!»
Duminică, 14 august a.c., Festivalul «Trofeul Tinereții» și-a anunțat câștigătorii. Marele premiu a fost obținut de Luana Toader, o tânără de 17 ani din Pitești, județul Argeș. Elevă în clasa a XI-a la un prestigios... [citește_tot_articolul]

14 August 2022, 23:00 (8965 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

13 agresori, consiliați în cadrul Centrului DGASPC Ialomița

13 agresori, consiliați în cadrul Centrului DGASPC Ialomița

De un an, Ialomița beneficiază de un centru destinat consilierii agresorilor care comit fapte de violență domestică. Instituția se află în subordinea Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița, iar în cele 12 luni scurse de la înființare sa a oferit consiliere unui număr de 13 persoane. Centrul a fost creat cu ajutorul fondurilor oferite de Meca­nismul Norvegian prin Programul de Finanțare al Justiției.

Sprijin psihologic, social și juridic Centrul de Consiliere pentru Agresori Slobozia a fost înființat în mai 2021, în baza unei hotărâri a Consiliului Județean... [citește_tot_articolul]

14 August 2022, 12:20 (7734 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

De la «Puturoasa» la Giurgeni

De la «Puturoasa» la Giurgeni

De mai bine de 10 ani, «Puturoasa» a devenit o destinație care riva­lizează Băile Herculane. Pare o exagerare, dar nu e. Aici, în plină câmpie a Bărăganului, la 2 kilometri de Hârșova, o comunitate pestriță adunată de la Vaslui la Medgidia, gospodărește prin forțe proprii două bazine de ape mezotermale sulfuroase care fac minuni pentru sănătate. Paradoxal, la vreo 15 kilometri distanță, peste drum de Orașul de Floci, un izvor de apă mezotermală sulfuroasă se irosește în glodul miriștii de mai bine de 50 de ani.

La «Puturoasa», birjar! «Puturoasa» e la vreo 2 kilometri de Hârșova, ascunsă... [citește_tot_articolul]

13 August 2022, 13:10 (13601 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

3 ani cu suspendare sub supraveghere pentru Sandu Palantin

Decizie a Tribunalului Ialomița

3 ani cu suspendare sub supraveghere pentru Sandu Palantin

La sfârșitul săptămânii precedente, Tribu­na­lul Ialomița a dispus condamnarea la 3 ani cu suspendare sub supraveghere a lui Sandu Palantin. Acuzat de fapte de corupție, acesta a fost cercetat penal și pentru «acces ilegal la un sistem informatic». Anchetat de către Direcția Națională Anticorupție, Sandu Palantin a recunoscut în fața procu­rorilor faptul că a luat mită de la mai mulți posesori de mașini astfel încât aceștia să nu mai fie nevoiți să aștepte perioade lungi de timp pentru a-și înmatricula autovehiculele.

Sentința nu este definitivă În aprilie 2020, Direcția Națională ... [citește_tot_articolul]

12 August 2022, 12:40 (12461 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Amara se pregătește pentru a 54-a ediție a Festivalului «Trofeul Tinereții»

Amara se pregătește pentru a 54-a ediție a Festivalului «Trofeul Tinereții»

În perioada 13-14 august 2022, Grădina de Vară Amara va găzdui a 54-a ediție a Festivalului concurs național de interpretare a muzicii ușoare românești «Trofeul Tinereții». Evenimentul va debuta sâmbătă, 13 august 2022, de la orele 18,30. Printre cei 12 concurenți se numără și doi ialomițeni, respectiv Eleonora Filipoiu și Iulia Miruna Napu. În cadrul celor două seri de spectacol vor concerta Delia, Mario Fresh și trupa Taxi.

Un eveniment de 500000 de lei
Administrația locală din Amara este pregătită pentru a susține logistic desfășurarea celui mai longeviv festival... [citește_tot_articolul]

11 August 2022, 17:30 (3522 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

A început lupta politică pentru controlarea investițiilor edilitare la Slobozia

A început lupta politică pentru controlarea investițiilor edilitare la Slobozia

Administrația Soare a retras de pe ordinea de zi a ședinței Consiliului Local Slobozia un proiect de hotărâre care ar fi permis asfaltarea a 4 străzi din Cartierul Slobozia Nouă. Decizia a nemulțumit grupul consilierilor PSD din cadrul Consiliului Local. Consilierul local PSD Alexandru Potor a declarat public că retragerea proiectului de hotărâre reprezintă «o eroare administrativă». În replică, primarul Sloboziei, Dragoș Soare a susținut că acuzațiile reprezintă «un populism ieftin». Schimbul de replici dintre cei doi ar putea marca debutul unui război politico-administrativ pentru controlarea investițiilor edilitare din Slobozia din perspectiva Alegerilor Locale din 2024.
... [citește_tot_articolul]

11 August 2022, 13:20 (7055 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal la DSP Ialomița: Directorul Marinela Radu a bătut-o pe Denisa Ioniță, directorul economic!

Scandal la DSP Ialomița: Directorul Marinela Radu a bătut-o pe Denisa Ioniță, directorul economic!

UPDATE: Marinela Radu ar fi fost agresată de Denisa Ioniță!

Directorul executiv al Direcției de Sănătate Publică, Marinela Radu ar fi lovit-o pe Denisa Ioniță, directorul economic al instituției. Incidentul s-ar fi petrecut miercuri, 10 august a.c., într-unul dintre birourile DSP Ialomița. Funcționarii instituției susțin că între cele două exista un conflict deschis de mai mult timp. Ambele directoare au fost audiate de către polițiști...

Anchetă în curs Principalul motiv pentru care șefele DSP Ialomița s-ar fi luat la bătaie ar fi o serie de documente care ar fi trebuit semnate. Revoltată de faptul că directorul economic Denisa Ioniță refuză... [citește_tot_articolul]

10 August 2022, 15:40 (55195 vizualizări - 37 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Suspiciuni de fraudă cu subvenții pentru agricultură, anchetate de Poliția ialomițeană

Suspiciuni de fraudă cu subvenții pentru agricultură, anchetate de Poliția ialomițeană

Serviciul de Investigare a Criminalității Economice din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița efectuează cercetări în cadrul unui dosar penal ce vizează o posibilă fraudare a bugetului Uniunii Europene. Surse judiciare susțin faptul că este vorba despre încasarea ilegală a subvențiilor acordate pentru sectorul agricol de către 5 societăți de profil de pe raza județului Ialomița. Se pare că în documentele pe care admi­nistratorii respectivelor societăți le-au depus la Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură au apărut mai multe neconcordanțe în ceea ce privește suprafețele pe care le-au declarat și în baza cărora au primit ajutoarele financiare. Verificările sunt în... [citește_tot_articolul]

10 August 2022, 12:40 (15136 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Stația de Pompieri Fetești așteaptă construcția unui sediu nou

De 5 ani

Stația de Pompieri Fetești așteaptă construcția unui sediu nou

Guvernul României a solicitat Consiliului Local Fetești adoptarea unei hotărâri prin care o suprafață de teren de 6000 mp, aflată în domeniul public al municipiului Fetești, să treacă în domeniul public al statului. Respectiva suprafață va fi utilizată pentru construcția unui sediu destinat Stației de Pompieri Fetești. Din 2014, pompierii din Fetești își desfășoară activitatea în clădirile provizorii pe care le-au folosit inginerii care au lucrat la realizarea Autostrăzii Soarelui. Un demers similar a fost inițiat și în anul 2017, însă reprezentanții Stației de Pompieri Fetești, structură a Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița, au pierdut dreptul de... [citește_tot_articolul]

9 August 2022, 15:10 (12823 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Amara solicită public preluarea taberelor de copii

Primăria Amara solicită public preluarea taberelor de copii

Administrația publică din Amara solicită preluarea celor două tabere de copii din cadrul stațiunii. La acest moment Tabăra «Căsuțe» se află într-o stare avansată de degradare, iar Tabăra «Pavilioane» și-a redus activitatea la minim. Cele două tabere aparțin Ministerului Tineretului și Sportului și sunt gestionate prin intermediul Direcției Județene pentru Sport și Tineret Ialomița.

Nici cal, nici măgar
De 16 ani, modernizarea Taberei «Căsuțe» din Amara este blocată din cauza unui litigiu în care este implicată administrația locală. Obiectul litigiului îl reprezintă o suprafață... [citește_tot_articolul]

9 August 2022, 10:55 (7351 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Amara a marcat centenarul încoronării Reginei Maria

Grădina de Vară a fost inaugurată

Primăria Amara a marcat centenarul încoronării Reginei Maria

Duminică, 7 august a.c., la Amara, autoritățile locale au marcat festiv împlinirea a 100 de ani de la încoronarea Reginei Maria. Evenimentul, un spectacol de operetă, s-a desfășurat la Grădina de Vară de la Amara, recent reabilitată. Spectacolul a fost susținut de către mezzosoprana Lăcrămioara Crihană, alături de tenorul Andrei Petre, baritonul Nicholas Lupu și baritonul George Băicoianu. «Suntem bucuroși că putem oferi publicului un spectacol de ținută... Muțumim autorităților județene și sponsorilor pentru eforturile făcute!» a declarat după eveniment primarul Alin-Sorin Sandu.

Un spectacol fără cusur... [citește_tot_articolul]

8 August 2022, 14:25 (13099 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apă și canalizare pentru blocurile și casele Sloboziei

Investiții de 1,2 milioane de lei în toamna lui 2022

Apă și canalizare pentru blocurile și casele Sloboziei

Slobozia are nevoie urgent de extinderea rețelei de apă și canalizare. Un raport făcut public de către Urban SA confirmă faptul că «în Slobozia se mai află zone în care nu este acoperită furnizarea/prestarea serviciilor de apă și canalizare». Situația este explicabilă în contextul extinderii zonelor de locuit în ultimii 10 ani. Primăria Slobozia pro­mite investiții urgente estimate la 1 milion de lei. «Avem fonduri și în maximum 6 luni se vor realiza aceste investiții!» susține primarul Dragoș Soare.

Urban zice că vrea, știe și poate Extinderea zonelor imobiliare din Slobozia generează... [citește_tot_articolul]

8 August 2022, 11:20 (12850 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Schelet uman de 2000 de ani, descoperit de arheologii Muzeului Județean Ialomița

Schelet uman de 2000 de ani, descoperit de arheologii Muzeului Județean Ialomița

Un schelet uman, de sex feminin, cu o vechime de 2000 de ani a fost descoperit de ar­heologii Muzeului Județean Ialomița. Săpăturile unde a fost identificat scheletul s-au desfă­șurat în situl arheologic Săveni-«La Movile». Specialiștii mu­zeului din Slobozia consideră faptul că scheletul făcea parte din elita comunită­ților geto-dace care locuiau în acea pe­rioadă în Câmpia Bărăganului.

Săveni-«La Movile», important sit arheologic din Ialomița Descoperirea arheologilor ialomițeni a fost realizată în urmă cu aproximativ o săptămână. Săpăturile s-au realizat în incinta sitului Săveni... [citește_tot_articolul]

7 August 2022, 12:25 (14167 vizualizări - 5 comentarii)

SPORT

Debut în forță Debut în forță

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Minaur Baia Mare 3-0

Debut în forță

Unirea Slobozia și-a onorat statutul de favorită în confruntarea cu nou-promovata Minaur Baia Mare. Rareori au contat ofensiv ardelenii, plusul de experiență al echipei noastre spunându-și clar cuvântul. Antrenorul Costel Enache pare să fi reușit să-i integreze în angrenaj pe noii veniți, patru dintre aceștia fiind titulari, iar alți trei intrând pe parcurs. Vom avea, însă, vreme de concluzii și în etapele următoare, când dificultatea meciurilor va crește. Cu Minaur, Costel Enache a trimis în teren următorii jucători: Contra-Ibrian, Dinu, Perju, Toma-Coadă, Ekollo (Golda ’77)-Boțogan (Dorobanțu ’77), Afalna (Ciobanu ’86), Silaghi (Bolohan ’58)-Rus (Prejmerean ’58).

Teodosiu a deschis balul... [citește_tot_articolul]

6 August 2022, 17:40 (3967 vizualizări - 5 comentarii)

POLITICĂ

Legea Asociațiilor de Proprietari devine funcțională

Dezbatere publică marca USR la Slobozia

Legea Asociațiilor de Proprietari devine funcțională

Joi, 21 iulie 2022, la inițiativa deputatului USR Alin Apostol, membru al Comisiei de Administrație din Camera Deputaților, USR Ialomița a organizat la Slobozia o dezbatere publică privitoare la Legea 196 privind înființarea, organizarea și funcționarea Asociațiilor de Proprietari și administrarea condominiilor. Deputatul USR încearcă prin intermediul unui grup de lucru înființat în luna martie a anului 2021 să aducă modificări acestei legi, considerată unanim «stufoasă și disfuncțională». Întâlnirea de la Slobozia a permis identificarea problemelor cu care se confruntă Asociațiile de Proprietari din Slobozia și creionarea unor soluții reale de rezolvare a acestora.

O lege pentru o țară de proprietari... [citește_tot_articolul]

6 August 2022, 14:20 (13921 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Apele Române au autorizat 587 de puțuri forate

Oficial

Apele Române au autorizat 587 de puțuri forate

Sistemul de Gospodărire a Apelor Ialomița, instituție aflată în coordonarea Administrației Bazinale de Apă Buzău-Ialomița, susține faptul că la nivelul jude­țului nostru există 587 de puțuri forate. Acestea au fost rea­lizate de către operatori privați pentru irigarea culturilor agricole sau cu scopul de a facilita alimentarea cu apă a populației. Mai mult decât atât, de la începutul anului 2022 și până în prezent, pentru autorizarea și exploatarea acestor puțuri forate Sistemul de Gospodărire a Apelor Ialomița a încasat 635 mii de lei.

O procedură elaborată Utilizarea apelor subterane... [citește_tot_articolul]

5 August 2022, 15:20 (10507 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Șeful Poliției Municipiului Slobozia, vizat de o anchetă a Biroului Control Intern

Șeful Poliției Municipiului Slobozia, vizat de o anchetă a Biroului Control Intern

Împuternicit în urmă cu aproximativ 3 luni la conducerea Poliției Municipiului Slobozia, comisarul șef Constantin Tărău a intrat în atenția Biroului Control Intern al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Cercetarea a fost dispusă după ce reprezentanții Sindicatului Democratic al Polițiștilor l-au acuzat că nu respectă timpul liber și concediile polițiștilor care își desfășoară activitatea la Biroul de Ordine Publică din cadrul Poliției Municipiului Slobozia.

Verificări în curs
Pe pagina de internet a Sindicatului Democratic al Polițiștilor, una dintre formațiunile... [citește_tot_articolul]

5 August 2022, 11:10 (41234 vizualizări - 31 comentarii)

28 Iun 2026
105 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 27 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10908, fiind înregistrate 3 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

27 August 2021, 16:50
(2431 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 26 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10905, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

26 August 2021, 16:10
(2613 vizualizări - 1 comentariu)


APIA: Se efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor, solicitat prin cererile de plată aferente ...[citește_toată_știrea]

26 August 2021, 13:35
(3745 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 9 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 25 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10899, fiind înregistrate 9 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

25 August 2021, 18:20
(2475 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 30 august 2021-termen limită pentru depunerea Formularului 394

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că luni, 30 august 2021, este termenul limită de depunere a «Declarației informative privind livrările/prestările și achizițiile ...[citește_toată_știrea]

25 August 2021, 18:10
(4061 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunile Mica Publicitate și Publicitate online au fost actualizate!

Secțiunile Mica Publicitate
și Publicitate online au fost actualizate!
Cele mai noi anunțuri din Ialomița.
Se pot introduce anunțuri online!

24 August 2021, 21:35


Incendiu de vegetație uscată la Slobozia

Incendiu de vegetație uscată la Slobozia

Marți, 24 august a.c., pompierii militari ialomițeni au fost anunțați prin apel 112 despre producerea unui incendiu de vegetație uscată în zona Cartier Bora cu degajare mare de fum. La fața locului au intervenit ...[citește_toată_știrea]

24 August 2021, 17:40
(2850 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 5 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 24 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10890, fiind înregistrate 5 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

24 August 2021, 16:40
(3654 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 196 mii de lei

Sâmbătă și duminică, 22/23 august 2021, polițiștii au fost solicitați să intervină la 239 evenimente, dintre care 211 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată, fiind sesizate ...[citește_toată_știrea]

23 August 2021, 18:05
(2872 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 23 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10885, fiind înregistrate 2 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

23 August 2021, 16:50
(2276 vizualizări - 0 comentarii)


Drogat la volan în Țăndărei/Bărbat din Andrășești, beat la volan și fără permis, a provocat un accident

La sfârșit de săptămână, polițiștii de la Rutieră au organizat acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță în trafic, prevenirea producerii unor accidente de circulație, dar și pentru depistarea și sancționarea ...[citește_toată_știrea]

23 August 2021, 14:05
(4126 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 22 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10883, fiind înregistrate 4 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

22 August 2021, 16:20
(2058 vizualizări - 0 comentarii)


Malu: Omorât în timp ce traversa strada de un șofer băut

Malu: Omorât în timp ce traversa strada de un șofer băut

În seara zilei de sâmbătă, 21 august a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au fost sesizați prin apel 112 cu privire la faptul că pe DN2A, în zona Malu, s-a produs un accident de circulație soldat ...[citește_toată_știrea]

22 August 2021, 13:15
(5522 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 21 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10879, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

21 August 2021, 16:45
(2020 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Doi răniți în urma unui accident rutier

Fetești: Doi răniți în urma unui accident rutier

Vineri, 20 august a.c., pe raza municipiului Fetești s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările efectuate a reieșit că evenimentul rutier s-a produs ca urmare ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 18:30
(2680 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Tânăr din Slobozia, reținut după ce ar fi încercat să violeze o bătrână de 74 de ani!

Un tânăr, de 23 de ani, din Slobozia, a fost reținut de polițiștii ialomițeni, pentru 24 de ore, fiind bănuit că ar fi pătruns în locuința unei femei de 74 de ani, ar fi încercat să întrețină relații sexuale ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 16:35
(3829 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 20 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10873, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 16:25
(3037 vizualizări - 0 comentarii)


APIA continuă eliberarea de adeverințe pentru beneficiarii Campaniei 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) continuă eliberarea de adeverințe beneficiarilor Campaniei 2021 pentru schemele de plăți directe și măsurile de mediu și climă (scheme de plăți ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 16:15
(5705 vizualizări - 0 comentarii)


Femeie din Urziceni, arestată pentru «furt»

Polițiștii din cadrul Secției nr. 4 Poliție Rurală Coșereni au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 15:40
(2768 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Acțiune preventivă a polițiștilor în Piața Agroalimentară

Slobozia: Acțiune preventivă a polițiștilor în Piața Agroalimentară

Polițiștii Compartimentului de Analiză și Prevenire a Criminalității, cu sprijinul polițiștilor de Proximitate din Slobozia au desfășurat activități în scopul prevenirii săvârșirii infracțiunilor contra ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 15:25
(3794 vizualizări - 3 comentarii)


Un autoturism a fost furat din Urziceni. Suspecții, identificați în Iași!

Polițiștii de Investigații Criminale au depistat și reținut un tânăr, de 23 de ani, bănuit de săvârșirea infracțiunii de «tăinuire».  Alți doi tineri, de 17 și 18 ani, sunt cercetați pentru comiterea ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 15:10
(3425 vizualizări - 1 comentariu)


Vagon-cisternă CFR cu scurgeri de combustibil la o garnitură de tren staționată în Halta Ovidiu-Fetești

Vagon-cisternă CFR cu scurgeri de combustibil la o garnitură de tren staționată în Halta Ovidiu-Fetești

În urma unui  apel la 112 în cursul dimineții de vineri, 20 august a.c., pompierii din Fetești s-au deplasat pentru asigurarea măsurilor PSI la o garnitură de tren din stația CFR Ovidiu. Apelul a fost ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 13:50
(4770 vizualizări - 0 comentarii)


Accident produs la ieșire din Urziceni

Accident produs la ieșire din Urziceni

Joi, 19 august a.c., in jurul orelor 17,30, pompierii din Urziceni au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială de descarcerare și un echipaj SMURD la un accident rutier în ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 13:40
(3483 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Tânără din Coșereni, la volan cu permisul suspendat

În ziua de miercuri, 18 august a.c., polițiștii ialomițeni au oprit în trafic, la Urziceni, o tânără de 25 de ani, din Coșereni. În urma verificărilor, oamenii legii au constatat că șoferița avea dreptul ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 16:45
(3454 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

Pe parcursul ultimelor 24 de ore, polițiștii au fost solicitați să intervină la 113 evenimente, dintre care 104 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată fiind sesizate 1 ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 16:30
(2182 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 19 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10867, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 16:15
(2836 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 25 august, termen limită pentru depunerea a 8 declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că miercuri, 25 august 2021 este termenul de depunere a următoarelor declarații, pentru perioada de raportare încheiată ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 14:00
(4561 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Autocamion cuprins de flăcări

Slobozia: Autocamion cuprins de flăcări

În dimineața zilei de joi, 19 august a.c., pompierii din Slobozia au fost solicitați prin apel 112 să intervină la un incendiu izbucnit la un autocamion, în localitatea Slobozia. Militarii ISU au stins ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 13:00
(2537 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Biciclist băut, acroșat de un autovehicul

Marși, 17 august a.c., în jurul orei 9,00, polițiștii din Urziceni au fost sesizați cu privire la faptul că pe strada Arcului din loclaitate s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea unui ...[citește_toată_știrea]

18 August 2021, 19:10
(2593 vizualizări - 0 comentarii)


Copil de 14 ani din Slobozia, surprins la volanul unui autoturism

În cursul zilei de marți, 17 august 2021, în jurul orei 9,00, polițiștii din Urziceni au depistat un bărbat, în vârstă de 47 de ani, din județul Dâmbovița, în timp ce conducea un autoturism pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

18 August 2021, 19:05
(4331 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
#pasajladrajna în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...