Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Primăriile din Ialomița nu dispun de servicii pentru gestionarea câinilor maidanezi

Primăriile din Ialomița nu dispun de servicii pentru gestionarea câinilor maidanezi

O  adresă oficială înaintată de Prefectura Ialomița către toate primăriile ialomițene evidențiază lipsa de interes a aleșilor locali în legătură cu problema câinilor fără stăpân. La nivelul județului Ialomița, nicio administrație locală nu are un serviciu specializat pentru gestio­narea maida­nezilor. Edilii reclamă însă lipsa fondurilor și biro­crația excesivă în acest domeniu. În tot acest timp, câinii lăsați liberi pe stradă fac tot mai multe victime, în special în rândul copiilor. Cel mai recent caz s-a pe­trecut în loca­litatea Fundata, acolo unde un copil de 10 ani a fost transferat în stare gravă la Spitalul «Grigore Alexandrescu» din București după ce a fost mușcat de un câine comunitar... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2021, 12:40 (8191 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Pierderi de 5,8 milioane de lei la Drumuri și Poduri SA Ialomița

Management defectuos

Pierderi de 5,8 milioane de lei la Drumuri și Poduri SA Ialomița

bonus: La Infrastructură Drumuri și Poduri SA-Profitul pe un an, egal cu salariul pe 4 luni al directorului

După 3 luni de la preluarea Drumuri și Poduri SA Ialo­mița, directorul Rudolf Gradea face primele declarații pu­blice legate de activitatea firmei pe care o conduce. Acesta susține că, în anul 2020, firma a înregistrat pierderi de 5,8 milioane de lei. «Acestea sunt rezultatele financiare... Unele dintre decizii nu pot fi explicate!» a susținut Rudolf Gradea în cadrul dezbaterii publice pentru bugetul județului.

Acuzații grave Numit oficial în luna februarie 2021, directorul Rudolf Gradea a făcut pri­mele declarații publice privitoare la situația economică a Drumuri și Poduri SA Ialomița... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2021, 18:15 (6882 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Pavel are la dispoziție 382 milioane de lei pentru Ialomița

În anul 2021

Administrația Pavel are la dispoziție 382 milioane de lei pentru Ialomița

bonus: Semne de proastă guvernare la nivelul Ialomiței

Administrația Pavel va cheltui 382 milioane de lei în anul 2021. O treime din acest buget este destinată funcționării Consiliului Județean și instituțiilor din subordine, iar două treimi vor fi orientate către investiții. Conform datelor furnizate oficial, Ialomița va cheltui 71,23% din bugetul de dezvoltare pentru «investiții noi și investiții în derulare» și 22,28% pentru cofinanțarea proiectelor europene. Împrumutul de 100 milioane de lei care urmează să fie contractat de instituție nu se regăsește în datele prezentate public de către autoritățile județene.

Administrația Pavel a salvat aparențele... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2021, 18:40 (6886 vizualizări - 3 comentarii)

POLITICĂ

O sinecură politică USR pentru Alexandru Horhocea

O sinecură politică USR pentru Alexandru Horhocea

Candidatul USR pentru Senatul României la Alegerile Parlamentare din 2020, Alexandru Horocea a fost nominalizat în cadrul Biroului Național al USR pentru o funcție de vicepreședinte al Agenției Naționale pentru Arii Protejate din România. Agenția este o instituție publică cu personalitate juridică, finanțată din venituri proprii și subvenții acordate de la bugetul de stat și funcțio­nează în subordinea Ministerului Mediului. A fost nominalizat în detrimentul fostului biolog al Parcului Național Semenic și specialist în arii protejate, Alina Sinculeț, și ea nominalizată în cadrul Bi­roului Național USR pentru această funcție. Alexandru Horhocea este consultant agricol în cadrul unei companii de... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2021, 17:10 (5783 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandalul de la Școala Gimnazială Nr. 5 Slobozia Nouă a fost «mușamalizat»

Învățătoarea rămâne la catedră

Scandalul de la Școala Gimnazială Nr. 5 Slobozia Nouă a fost «mușamalizat»

Reprezentanții Liceului Tehnologic «Înălțarea Domnului» nu a luat nicio măsură în scandalul iscat la Școala Gimnazială Nr. 5 Slobozia între învățătoarea clasei a 3-a și un grup de părinți. Într-un memoriu înaintat Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, aceștia au reclamat comportamentul abuziv al cadrului didactic. Cu toate acestea, oficialii unității de învățământ au omis să cerceteze cazul în Comisia de Disciplină și au stabilit ca învățătoarea să rămână în școală, dar să fie mutată la o altă clasă. Ea predă acum la clasa I. «Nu am avut timpul necesar și de aceea am apelat la această măsură...» a declarat Mariana Hogaș, directorul instituției de învățământ.

Situație neschimbată... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2021, 15:20 (3973 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia plătește credite de 5 milioane de lei anual

O altfel de realitate bugetară

Slobozia plătește credite de 5 milioane de lei anual

Datoria publică locală a orașului Slobozia pentru anul 2021 se ridică la peste 5 milioane de lei. Suma a fost avansată de către primarul Dragoș Soare în cadrul dezbaterii publice asupra bugetului de joi, 15 aprilie 2021. «Prin comparație, în anul 2020 bugetul orașului pentru reabilitarea infrastructurii rutiere a fost de 2 milioane de lei...» a precizat Dragoș Soare. Cele 5 milioane de lei plătite anual reprezintă ratele și dobânzile pentru cele două credite aprobate în 2007 și 2016, respectiv sistemul de alimentare cu apă a mu­nicipiului și «groapa lui Stoica».

O realitate ignorată... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2021, 20:10 (5650 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

WC-urile din curțile școlilor ialomițene au rămas neclintite

De 3 ani

WC-urile din curțile școlilor ialomițene au rămas neclintite

În Ialomița există 21 de școli cu WC-uri în curte și doar 6 dintre acestea au făcut demersuri pentru a le transforma în grupuri sanitare conforme. Vestea și mai proastă este că doar unul dintre aceste proiecte de investiții s-a finalizat! Restul se află în diferite faze de execuție. Primarii ridică neputincioși din umeri și dau vina pe firmele decla­rate câștigătoare în urma licitațiilor pu­blice pe care le-au organizat.

Pericol pentru sănătatea elevilor Ultimul recensământ oficial al școlilor cu WC-uri în curte a fost realizat în anul 2019, dată la care o astfel de situație a fost... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2021, 11:40 (6177 vizualizări - 2 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Senatorul Adrian Costea suferă de «beția Puterii»

Senatorul Adrian Costea suferă de «beția Puterii»

Știți vorba aia de bun simț care spune că, dacă doi inși îți spun că ești beat, te duci acasă să te culci?! Ei bine, Adrian Costea nu o știe. Și, suit ca scroafa în copacul democrației, senatorul ialomi­țean AUR continuă să dea lecții de moralitate și bună guvernare. Iar printre picături, ne admones­tează suveran pentru că am sancționat public prostiile pe care le declamă de la înălțimea tribunei Parlamentului României, susținând, după cum vedeți în imaginea alăturată, că am fi «filistini». Și noi am fi tăcut, că doar el e parlamentar AUR și blogger de profesie, nu ca noi, niște pârliți de scribi de ziar... Numai că ne îngrijorează starea de «ebrietate» permanentă în care se află domnul se­nator... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2021, 15:20 (6795 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

SPORT

Calcule pentru finalul de sezon

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Calcule pentru finalul de sezon

Unirea Slobozia a stat în etapa de sâmbătă, 17 aprilie a.c., după ce remi­zase, în «intermediară», la Buzău. Cu Gloria, jucătorii lui Adi Mihalcea au repetat istoria din jocul contra Chiajnei: au controlat meciul, au avut cele mai mari ocazii, dar s-au mulțumit, la final, cu un singur punct. Acest punct nu a fost suficient pentru a rezista pe locul 5, care oferă biletul pentru baraj. În etapa din weekend, CSM Reșița a trecut de Concordia Chiajna cu 2-0 și a urcat pe locul 5, trimițând Unirea pe locul 6, direct re­trogradabil. În aceste condiții, ultimele 3 etape vor fi de încărcătură intensă pentru Slobozia și Reșița. Miza clară este locul în baraj, niciuna dintre echipe nemaiavând șanse la locul... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2021, 14:35 (6317 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Marea curățenie de primăvară

Marea curățenie de primăvară

Într-un oraș precum Slobozia, care nu a făcut o prioritate din întreținerea spațiilor verzi și a străzilor, orice campanie de ecologizare este binevenită. La sfârșitul săptămânii precedente, angajații Primăriei Slobozia și cei din cadrul serviciilor subordonate instituției au făcut curățenie generală în tot orașul. Străzile, zonele verzi și aleile dintre blocuri au fost curățate de ambalaje, peturi sau mucuri de țigară aruncate la voia întâmplării de către noi, cetățenii... Dragoș Soare, primarul orașului, a supravegheat munca depusă de funcționarii Primăriei Slobozia.

Cuvântul de ordine: ecologizare... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2021, 14:05 (8531 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vor merge la baraj

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja-Gloria Albești 0-1

Vor merge la baraj

Meciul cu Gloria Albești a fost așteptat cu sufletul la gură de jucătorii și suporterii Recoltei. Era partida care, în urma unui succes al ialomițenilor, ar fi adus aproape sigur liniștea locului 8. Numai că, la Gheorghe Doja, nu doar localnicii ci și fotbalul a fost în carantină. Marius Milea a trimis, contra constănțenilor de la Albești, următorii oameni: Băluță-Petre David, Bucurică-Popescu, I. Cositoru, Alexe, Stroie, Andrei-Scurtu, Anton. Au mai jucat Stan, Ene și Manole. A fost un meci slab de ambele părți, cu Recolta având două mari ocazii în care portarul advers a fost bătut, dar apărătorii au respins de pe linia porții. Unicul gol al meciului a venit în mi­nutul 70 când, după o centrare... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2021, 13:10 (2148 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

A început minicampionatul

Fotbal, Liga a IV-a

A început minicampionatul

Unul dintre sectoarele cele mai afectate de pandemie a fost fotbalul județean. În afară de niște amicale răzlețe, de mai bine de un an, orice competiție la acest nivel a fost oprită. Profitând de relaxarea costurilor pentru testele COVID-19, Federația Română de Fotbal a solicitat Aso­ciațiilor Județene de Fotbal din toată țara să organizeze, pe repede înainte, competiții pentru desemnarea campioanelor de județ. Pentru a se da startul acestor minicampionate, este nevoie de cel puțin 4 echipe, fiecare dintre acestea trebuind să joace cel puțin 7 meciuri. Cum termenul limită pentru desemnarea campioanei a fost fixat pentru data de 8 mai, nu toate Aso­ciațiile au răs­puns prezent la chemarea Burleanului... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2021, 12:20 (2287 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«Simbriașii» proiectelor europene din Ialomița

Istoria se repetă pe bani publici

«Simbriașii» proiectelor europene din Ialomița

Administrația Pavel gestionează 8 proiecte finanțate din fonduri europene. Procesul de implementare al acestor investiții este asigurat de aproximativ 40 de angajați din cadrul instituției. Aceștia sunt plătiți «proporțional cu timpul lucrat lunar pentru activități în cadrul proiectului». În luna februa­rie a anului 2021 veniturile impozabile încasate de către acești angajați s-au ridicat la aproximativ 40000 de lei.

Cutia Pandorei la Consiliul Județean Saga finanțărilor europene în Ialomița a început prin 2017, când administrația județeană precedentă a decis să prindă ultimul tren... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2021, 11:05 (5133 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

ANAF a raționalizat colile de scris și pixurile pentru angajații Fiscului ialomițean

ANAF a raționalizat colile de scris și pixurile pentru angajații Fiscului ialomițean

Activitatea Admi­nistrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița este dată peste cap din cauza problemelor logistice. Într-un raport oficial înaintat Prefecturii Ialomița, reprezentanții instituției susțin faptul că sunt obligați să-și desfășoare activitatea folosind tehnologie IT învechită și că primesc prea puține coli de scris și pixuri, față de necesarul zilnic.

Funcționarii folosesc calculatoare vechi Este pentru prima dată când reprezentanții Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița recunosc public pro­blemele de logistică pe care le întâmpină. Oficialii reclamă... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2021, 15:20 (9731 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița scoate la concurs postul de manager al Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Consiliul Județean Ialomița scoate la concurs postul de manager al Spitalului Județean de Urgență Slobozia

bonus: Mihai Geantă, pregătit pentru a 13-a testare

Administrația județeană organizează un nou concurs pentru ocuparea funcției de manager al Spitalului Județean de Urgență Slobozia. În prezent, condu­cerea instituției este asigurată interimar de Liviu Patrichi, după ce Mariana Iancu, fostul manager al instituției, a fost înlocuită. Concursul nu implică o testare propriu-zisă, ci doar un proiect de management. Unita­tea medicală și angajații săi au nevoie de un management echilibrat care să le asi­gure dezvoltarea. Ultimii 4 manageri ai instituției au implicat Spitalul Slobozia în numeroase scandaluri publice, iscate în special din cauza cheltuirii nejustificate a banilor publici.

«Categoric mă voi înscrie la concurs!»... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2021, 10:55 (15475 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Balonul presostatic al Sloboziei, «subânchiriat» de Asociația Club Sportiv Satori Art

Afaceri private cu bani publici la Școala nr. 6

Balonul presostatic al Sloboziei, «subînchiriat» de Asociația Club Sportiv Satori Art

Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia gestio­nează de 2 ani balonul presostatic de pe terenul de fotbal din curtea Școlii nr. 6. În perioada septembrie 2020-martie 2021, conducerea școlii a închiriat balonul Asociației Club Sportiv Satori Art pentru desfășurarea de activități sportive. Asociația însă a «subînchiriat» balonul la ta­rife de 3 ori mai mari decât cele de închiriere. Directorul Liceului Tehnologic «Înăl­țarea Domnului», Mariana Hogaș, susține că nu a știut nimic până la finalizarea contractului de închiriere.

Ideile administrației Mocioniu La sfârșitul anului... [citește_tot_articolul]

18 Aprilie 2021, 13:10 (15008 vizualizări - 26 comentarii)

EVENIMENT

Buget de 36,7 milioane de lei, la Țăndărei

Buget de 36,7 milioane de lei, la Țăndărei

Consilierii locali din Țăndărei vor vota în cadrul ședinței viitoare, programată a se desfășura pe data de 20 aprilie 2021, proiectul de buget pe anul în curs. Potrivit declarațiilor edilului Cristian Roman, valoarea bugetului este similară cu cea de anul trecut. Fondurile vor fi utilizate pentru realizarea proiectelor de investiții care cuprind dezvoltarea infrastructurii sau a serviciilor medicale oferite de Spitalul Orășenesc Țăndărei.

Planurile administrației locale din Țăndărei
În cadrul ședinței ordinare a Consiliului Local Țăndărei, care se va desfășura marți, 20 aprilie... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2021, 12:40 (2422 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Pază și Servicii Comunitare SRL intră în reorganizare

Cu pași de melc

Pază și Servicii Comunitare SRL intră în reorganizare

Pază și Servicii Comunitare SRL, firmă aflată în subordinea Consiliului Local Slobozia, intră în reorganizare. Decizia a fost luată în cadrul Adunării Generale a Acționarilor de luni, 5 aprilie 2021. Contractele cu Primăria Slobozia vor fi prelungite cu două luni, firma căutând soluții pentru păstrarea angajaților.

Primul pas a fost făcut În urmă cu o săptămână, AGA Pază și Servicii Comunitare SRL a decis intrarea în reorganizare a firmei. Decizia a fost adoptată după ce primarul Sloboziei, Dragoș Soare a declarat public că va rezilia o parte dintre contractele încheiate de această... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2021, 14:55 (5150 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Funcții publice deținute ilegal, la Primăria Fetești

Funcții publice deținute ilegal, la Primăria Fetești

bonus: Cazul «Gina Palantin» de la Primăria Slobozia

Anchetați de procurorii din Slobozia și trimiși în judecată pentru fapte de corupție, 4 funcționari publici ai Primăriei Fetești vin în continuare la serviciu deși ar fi trebuit ca raporturile lor de muncă să fie suspendate. Întreaga responsabilitate aparține administrației locale care nu a pus în aplicare prevederile Codului Administrativ. Legea precizează faptul că funcționarilor trimiși în judecată pentru infracțiuni de corupție li se suspendă de drept contractele de muncă. Reprezentanții Primăriei Fetești susțin că nu au primit nicio notificare oficială în acest sens și că au luat toate măsurile legale în acest caz.

Filmul unei anchete... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2021, 11:10 (5565 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița nu are bani pentru reabilitarea digurilor de apărare împotriva inundațiilor

Ialomița nu are bani pentru reabilitarea digurilor de apărare împotriva inundațiilor

Administrația Bazinală de Apă Buzău-Ialomița are nevoie de 152,5 milioane de lei pentru a asigura apărarea județului Ialomița împotriva inundațiilor. Instituția are în derulare două proiecte de anvergură privind consolidarea digurilor de pe sectorul Urziceni-Slobozia-Țăndărei al râului Ialomița, dar pe care le-a sistat temporar din cauza lipsei fondurilor. La toate acestea se adaugă și procesul dificil de expropiere a suprafețelor de teren necesare extinderii digurilor de apărare.

Proiecte de anvergură, temporar sistate
În planul de investiții al Adminis­trației Bazinale de Apă... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2021, 15:10 (6253 vizualizări - 1 comentariu)

Marți 23 Iun 2026
269 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

SMURD Urziceni: Intervenții la Coșereni, Fierbinți și Lilieci

Paramedicii de la Detașamentul Urziceni au fost solicitați și au intervenit în cursul zilei de duminică, 18 iulie a.c., la trei situații de urgență. În primul caz, echipajul SMURD s-a deplasat în localitatea ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2010, 12:50
(18288 vizualizări - 0 comentarii)


A furat de la mînăstire

Un călărășean de 25 de ani a fost depistat de polițiști, ulterior constatîndu-se că tînărul a furat obiecte de cult de la o mînăstire de pe raza localității Mihail Kogălniceanu. Tînărul a fost găsit în ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2010, 15:15
(23835 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Țăndărei hoț


«Municipii în Siguranță» (2)

Acțiunea «Municipii în Siguranță» a continuat și vineri, 16 iulie a.c., în intervalul orar 20.00-23.00. Așadar, la nivelul municipiului Slobozia au fost desfășurate efective ale Inspectoratului Județean ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2010, 15:14
(14779 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Taxiurile, la control

Slobozia: Taxiurile, la control

În plină amiază, vineri, 16 iulie, polițiștii ialomițeni au descins într-o amplă acțiune în majoritatea stațiilor de taxi din Slobozia. Acțiunea s-a desfășurat în colaborare cu reprezentanți ai Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2010, 20:24
(21583 vizualizări - 0 comentarii)


A plecat la mare iar familia a dat-o dispărută

O fată de 14 ani, din Fetești, a fost depistată de polițiști pe raza orașului Mangalia. În ceea ce o privește pe Maria-Mădălina Păpureanu, numele fetei, familia acesteia sesizase Poliția în legătură cu ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2010, 20:20
(21418 vizualizări - 0 comentarii)


«Municipii în Siguranță»

Efective din cadrul structurilor teritoriale ale Ministerului Administrației și Internelor au fost angrenate, în cursul zilei de joi, 15 iulie a.c., în executarea unor acțiuni în sistem integrat cu efective ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2010, 20:11
(19692 vizualizări - 0 comentarii)


A fost găsit tînărul înecat în Ialomița

Pompierii au găsit trupul tînărului de 22 ani înecat miercuri, 14 iulie, în rîul Ialomița. Reamintim că băiatul a dispărut în apele rîului în zona barajului Dridu, după ce a vrut să se scalde. Poampierii ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2010, 11:26
(20048 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Fermierii pot solicita adeverințe pentru credite bancare

Fermierii pot obține de la Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură necesare pentru accesarea creditelor bancare. Documentele pot fi solicitate de către beneficiarii plăților pe suprafață care ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2010, 11:23
(21414 vizualizări - 0 comentarii)


Încă un tînăr înecat în Ialomița

Pompierii militari de la Detașamentul Urziceni al Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița acționează pentru căutarea trupului neînsuflețit al unui tînăr, de 22 de ani, din Tisău-Buzău, care ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2010, 13:51
(20582 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Aproape 10000 de cereri pentru motorină subvenționată

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură anunță că beneficiarii pentru care a fost emis acordul prealabil pentru motorina cu acciză redusă trebuie să depună, la Centrele Județene APIA, cererea ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2010, 13:45
(17963 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Fetiță lovită în plin de o mașină

Slobozia: Fetiță lovită în plin de o mașină

Miercuri, 14 iulie, în jurul orelor 18,10, în plin centru al orașului Slobozia s-a produs un accident rutier. Victima, o fetiță de 12 ani, a încercat să traverseze strada, prin loc nepermis și fără să se ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 18:23
(17545 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Hagieni: Remorci pline cu grîu, răsturnate în rîul Ialomița

Un tractor și două remorci agricole s-au răsturnat în rîul Ialomița, în zona localității Hagieni. Tractoristul, un bărbat de 45 ani, din Țăndărei, conducea ansamblul de vehicule agricole încărcate cu grîu ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 13:24
(23369 vizualizări - 4 comentarii)


Bordușani: Doi copii încercau să vîndă un LCD furat

Doi minori din Fetești sînt cercetați de polițiștii din localitate, fiind suspecții principali în comiterea unor furturi dintr-o locuință ai cărei proprietari sînt plecați din țară. Polițiștii au luat urma ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 13:23
(18757 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bordușani hoți


Sinești: Aflat la pescuit, unui bucureștean i-au furat din mașină

În timp ce se afla la pescuit în localitatea Sinești, un bucureștean a fost prădat de hoți. Bărbatul a reclamat polițiștilor că hoții i-au furat din mașina parcată lîngă baltă un portofel și un aparat ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 13:23
(20996 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești hoți


Gheorghe Doja: Armă deținută ilegal

Marți, 13 iulie, polițiștii ialomițeni au organizat și executat o acțiune ce a vizat identificarea persoanelor care dețin arme în alte condiții decît cele prevăzute de legile în vigoare. În cadrul acțiunii ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 13:22
(23324 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

SC ELCASIO scoate la concurs posturi de
1. agenți vînzări (cu și fără experiență)
2. merchandiser
• Pachet salarial atractiv
CV-urile pot fi depuse la sediul firmei din Slobozia, Șos. Brăilei ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2010, 12:18
(27114 vizualizări - 2 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2010, 19:08
(10561 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2010, 18:48
(11312 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 8 tone de fier vechi, confiscate de polițiști

Peste 8 tone de fier vechi, confiscate de polițiști

Polițiștii feteșteni au confiscat peste 8 tone de fier vechi. Ancheta s-a desfășurat pentru un grup de șase indivizi suspecți pentru comiterea mai multor furturi de pe raza municipiului, infracțiuni săvîrșite ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2010, 17:08
(24900 vizualizări - 1 comentariu)


Pompierii se luptă cu inundațiile

Ploiele abundente căzute la sfîrșitul săptămînii precedente au făcut ravagii la Fetești. Nu mai puțin de 12 gospodării au fost inundate, iar pompierii feteșteni se lupă din greu cu furia apelor. Potrivit ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2010, 12:47
(23184 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune de amploare a Poliției ialomițene

Aproximativ 215 polițiști au participat vineri și sîmbătă, respectiv 9 și 10 iulie, la o acțiune de amploare desfășurată pe raza orașelor Slobozia, Urziceni, Fetești și Țăndărei, precum și a comunelor aflate ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:59
(23645 vizualizări - 0 comentarii)


Garda Financiară Ialomița a confiscat 70 tone de rapiță

Garda Financiară Ialomița a confiscat 70 tone de rapiță

În urma unui control în trafic, la stația de taxare pod Giurgeni-Vadu Oii, comisarii Gărzii Financiare au interceptat două camioane. Acestea aparțineau unei societăți comerciale din Constanța și transportau ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:55
(21186 vizualizări - 0 comentarii)


Încerca să-și aranjeze florile pe scaunul din dreapta și a intrat în pom

Sîmbătă, 10 iulie, pe șoselele ialomițene s-au produs două accidente rutiere soldate cu victime.
Primul eveniment rutier s-a produs pe raza localității Movilița, în urma accidentului rezultînd rănirea ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:41
(19291 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La furat în cancelaria școlii

La sfîrșitul săptămînii precedente, un tînăr de 19 ani a fost surprins în cancelaria unei școli din Slobozia încercînd să fure mai multe bunuri. Băiatul, fost elev al școlii, a fost surprins de femeia de ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:39
(17757 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier cu polițist-șofer

O mașină de poliție aflată în misiune a fost implicată, sîmbătă, 10 iunie, într-un accident rutier în apropierea localității Bucu. Accidentul s-a petrecut în condiții de poaie abundentă și carosabil umed ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:39
(19887 vizualizări - 0 comentarii)


Beți și fără permise, la volan

Inconștiența continuă să ne surprindă zilnic. Numai în noaptea de sîmbătă spre duminică, respectiv, 10 spre 11 iulie, polițiștii au depistat în trafic șoferi care ba nu aveau permis de conducere, ba se ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:38
(12923 vizualizări - 0 comentarii)


Armășești: 150 litri de motorină, «evaporată» din rezervor

Alarmată, o femeie, de 45 de ani, din localitatea Armășești, a sesizat polițiștii din localitate, sîmbătă 10 iulie, că în noaptea anterioară îi dispăruseră 150 litri de motorină din rezervorul unui autocamion ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:37
(16482 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Lectură pentru nevăzători la Biblioteca Județeană

Slobozia: Lectură pentru nevăzători la Biblioteca Județeană

Joi, 15 iulie 2010, ora 11.00, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița, în parteneriat cu Fundația «Cartea călătoare» Focșani, Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 12:49
(18358 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Inundații și incendii

Ialomița: Inundații și incendii

Ploile abundente de la sfîrșitul acestei săptămâni au inundat mai multe gospodării din comuna Giurgeni și din cartierele Buliga, Fetești Gară și Fetești Sat ale municipiului Fetești. Vineri, 9 iulie și ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 12:40
(23742 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiune de amploare a polițiștilor ialomițeni la Slobozia și Urziceni

Peste 130 de polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului Județean de Poliție Ialomița, au acționat vineri, 10 iulie a.c., sub directa coordonare a inspectorului șef Viorel Ștefu, în intervalul ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2010, 15:33
(11211 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...