Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Adâncata, prima comună din România cu circuit de mare viteză

Adâncata, prima comună din România cu circuit de mare viteză

La marginea localității Adâncata, din județul Ialomița, există primul circuit de mare viteză construit în România. Pista are o lungime de peste 4 kilometri și atrage an de an cei mai experimentați piloți de autoturisme sau motociclete, care se întrec în campionate acreditate de Federația Română de Automobilism Sportiv. Reprezentanții administrației locale susțin faptul că datorită circuitului comuna a devenit foarte cunoscută în zona de Sud-Est a țării.

Se întâmplă în Ialomița
În timp ce multe localități din județul nostru trăiesc într-un con de umbră, comuna Adâncata a reușit... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2021, 15:20 (5825 vizualizări - 1 comentariu)

REPORTAJ

Coloniștii de la capătul lumii

Coloniștii de la capătul lumii

Mărturii ale unui trecut pierdut în negura timpului, fostele Întreprinderi Agricole de Stat ascund printre clădirile abandonate și ruinate poveștile unor oameni care au muncit cu mâinile, dar mai ales cu su­fletul, pământul. Un astfel de loc există la marginea locali­tății Giurgeni. Ca într-o adevărată colonie, 150 de oameni trăiesc de pe o zi pe alta, izolați de civilizație, așteptând ca un întreprinzător local să deschidă un chioșc de unde să-și poată cumpăra pâinea cea de toate zilele...

5 kilometri prin pustiu Drumul către fostul IAS al comunei Giurgeni are 5 kilometri și este asfaltat... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2021, 11:10 (7569 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Exclusiv: Înregistrarea video cu taximetristul care a provocat accidentul cu șase victime de la Slobozia Nouă

Exclusiv: Înregistrarea video cu taximetristul care a provocat accidentul cu șase victime de la Slobozia Nouă

În dimineața zilei vineri, 5 martie 2021, un taximetrist inconștient a provocat un accident soldat cu șase victime. Ziarul nostru a intrat în posesia înregistrării camerelor video din zonă și, potrivit imaginilor, taximetristul a intrat în intersecție fără să se asigure și fără chiar a încetini!

Ruletă rusească cu șase victime În dimineața zilei de vineri, 5 martie 2021, un șofer de taxi din Slobozia a provocat un accident soldat cu șase victime. Înregistrarea de pe camerele video de la fața locului este șocantă. Potrivit acestora, taximetristul a intrat în intersecție fără să se asigure... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2021, 19:00 (13513 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Paza ruinelor de la Chiciu ne-a costat 1,14 milioane de lei în 11 ani

Administrația Soare promite economii bugetare

Paza ruinelor de la Chiciu ne-a costat 1,14 milioane de lei în 11 ani

Administrația Soare a propus plenului Consiliului Local Slobozia cedarea ruinelor stației de alimentare cu apă de la Chiciu  către administrația județeană din Călărași. Conform estimărilor oficiale, paza acestor ruine a costat administrația locală a Sloboziei 1,14 milioane de lei. Dragoș Soare a declarat în cadrul ședinței Consiliului local de la sfârșitul lunii februarie 2021 că «aceasta este o cheltuială inutilă pentru bugetul local...».

Scheleții din dulapul administrației slobozene
În 2009, administrația Ionașcu renunța la continu­area investițiilor la stația de alimentare... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2021, 12:10 (5210 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prefectul Tănăsescu a fost învestit cu ușile închise

Ceremonie secretă la Prefectură

Prefectul Tănăsescu a fost învestit cu ușile închise

Joi, 4 martie 2021, la orele 13,30, s-a desfășurat ceremonia de învestire a noului prefect al județului Ialomița, Mihai-Andrei Tănăsescu. Ceremonia s-a desfășurat cu ușile închise, sub pretextul că «nu există destul loc în sală». În numele prefectului, noul subprefect al județului, Gheorghe Babagianu, a promis că acesta va organiza o conferință de presă vineri, 5 martie 2021...

Prefectul dacă nu-i fudul... Prefectul județului Ialomița, Mihai-Andrei Tănăsescu a decis ca evenimentul de învestire să aibă caracter privat. Astfel, la ceremonia desfășurată joi, 4 martie a.c., presa... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2021, 19:20 (15753 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tonița Manea NU mai este prefect. Mihai-Andrei Tănăsescu este noul prefect al Ialomiței!

Tonița Manea NU mai este prefect. Mihai-Andrei Tănăsescu este noul prefect al Ialomiței!

bonus: subprefectul Emilian Barbu a fost eliberat din funcție

În cadrul ședinței de Guvern de miercuri, 3 martie 2021, au fost eliberați din funcții 38 de prefecți și 60 de subprefecți la nivel național. De asemenea, au fost numiți în funcții 36 de prefecți și 75 de subprefecți, pentru alți 4 subprefecți aplicându-se principiul «mobilității», devenind inspectori guvernamentali. Astfel, printr-o Hotărâre, Tonița Manea a fost eliberată din funcția de prefect, începând cu data de joi, 4 martie 2021, printr-o altă Hotărâre a Guvernului Câțu, fiind numit în această funcție Mihai-Andrei Tănăsescu. Acesta a fost propunerea USR PLUS Ialomița pentru a ocupa poziția de prefect, anterior fiind stabilit că județul Ialomița revine USR PLUS pentru... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2021, 19:05 (28321 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

AJPIS Ialomița a plătit ajutoare sociale de 204 milioane de lei

În 2020

AJPIS Ialomița a plătit ajutoare sociale de 204 milioane de lei

bonus: Fonduri alocate pentru copiii și adulții instituționalizați

Agenția Județeană de Plăți și Inspecție Socială Ialomița (AJPIS Ialomița) reprezintă cea mai importantă instituție publică prin intermediul cărora ajutoarele sociale ajung la beneficiari. Conform informațiilor oficiale, în 2020, AJPIS Ialomița a efectuat plăți de 204 milioane de lei.

Sprijin financiar pentru 30 mii de persoane Agenția Județeană pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița este principala instituție prin intermediul căreia fondurile acordate de Stat sub forma ajutoarelor sociale ajung la beneficiari. În 2020, în evidențele instituției s-au aflat aproximativ 30 mii de persoane... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2021, 17:15 (4274 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia angajează îngrijitor pentru spațiile verzi

În locul medicilor specialiști

Spitalul Județean de Urgență Slobozia angajează îngrijitor pentru spațiile verzi

Fără un management eficient în privința resurselor umane pentru a putea umple golurile din cabinetele medicilor specialiști, Spitalul Județean de Urgență Slobozia angajează forță de muncă pentru departamente mai puțin esențiale. Așa se face că deși are nevoie de medici, cel mai mare spital din Ialomița angajează personal pentru îngrijirea spațiilor verzi. Conducerea unității medicale a motivat faptul că cele 5 hectare de spațiu verde din curtea interioară a spitalului sunt greu de întreținut de un singur angajat. În schimb, despre lipsa acută de medici cu care Spitalul Slobozia se confruntă reprezentanții instituției pare că nu au soluții.

Locuri de muncă pentru personal neesențial... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2021, 12:20 (10584 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiecte investiționale de 34,5 milioane de lei pentru «eficiență energetică»

Consiliul Județean Ialomița o ia de la capăt

Proiecte investiționale de 34,5 milioane de lei pentru «eficiență energetică»

Consiliul Județean Ialomița a aprobat joi, 25 februarie 2021, în plen, reluarea procedu­rilor de investiții pentru «creșterea efi­cienței energetice» a clădirilor Centrului Cultural «Ionel Perlea», Liceului Tehnologic Special «Ion Teodo­rescu» Slobozia, Muzeului Județean, Cercul Militar-pavi­lion A și Drumuri și Poduri SA. Valoarea totală a acestor investiții depășește 34,5 milioane de lei. Cota de cofinanțare a acestor investiții este de 2%. Primele demersuri administrative pentru reabilitarea acestor clădiri au fost făcute de către administrația Moraru.

Sfânta DALI în varianta revizuită... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2021, 18:05 (7357 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Remiza dinților rupți

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-ASU Poli Timișoara 0-0

Remiza dinților rupți

Unirea Slobozia a dat o replică foarte bună Politehnicii Timișoara. Atât de bună încât a iscat nervi serioși în tabăra bănățeană. Jocul dur al oaspeților a fost tolerat, peste limita bunului simț, de arbitrul Sergiu Mavriche. Fost fundaș la Bacău, acesta a ezitat să-l elimine pe Ioan Mera la intrarea de K1 asupra lui Gabriel Lazăr, cu toate că apărătorul Unirii avea fața însângerată. «Un incisiv dentar rupt pe jumătate, un al doilea incisiv fracturat, pe lângă sângerarea abundentă a ambelor buze... Asta, după multiple coate în figură, aplicate jucătorilor Unirii. Un joc scăpat total de sub control de arbitru!» povestește, pe o rețea de socializare, Adrian Motoacă, medicul Unirii Slobozia. Așadar... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2021, 15:50 (6718 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Fratele viceprimarului Gigi Manea s-a angajat la Urban SA

Fratele viceprimarului Gigi Manea s-a angajat la Urban SA

Fratele viceprimarului Sloboziei, Gigi Manea, s-a angajat la Urban SA, surse administrative confirmând faptul că fratele nu este singura «rudă» a lui Gigi Manea angajată la această firmă. Viceprimarul Gigi Manea susține că nu a făcut nicio intervenție pentru această angajare. «Nu puteți lua unui om dreptul de a munci...» ne-a declarat el.

Viceprimarul se jură că nu La începutul acestui an, la presiunile administrației locale, Urban SA a renunțat la 20 de angajați. Însă nici nu s-a uscat bine pixul de pe deciziile de «încetare a raporturilor de muncă» și firma a făcut noi angajări... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2021, 14:20 (11006 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Al treilea turneu, găzduit de Slobozia

Handbal, Divizia A, HCM Slobozia

Al treilea turneu, găzduit de Slobozia

Sala «Andreea Nica» nu a mai găz­duit un meci de handbal de aproape un an. Ultimul eveniment desfășurat aici a fost, pe 11 martie 2020, confruntarea dintre HCM Slobozia și Măgura Cisnădie. Sistemul de desfă­șurare a actualului sezon este axat pe turnee de sală. În seria C a Diviziei A, din care face parte și HCM Slobozia, primele două turnee, care au înglobat 8 etape, s-au jucat la Brașov și Râmnicu Vâlcea. Al treilea turneu, programat în perioada 5-7 martie 2021, se va desfășura la Slobozia.

9 meciuri în 3 zile Slobozia va găzdui meciurile din eta­pele 9, 10 și 11, un total de 9 meciuri... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2021, 12:55 (2482 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Victorie amicală la Modelu

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja

Victorie amicală la Modelu

Recolta Gheorghe Doja a câștigat, la revenirea din cantonament, meciul amical cu Înainte Modelu, disputat pe terenul echipei călărășene. Ialomițenii s-au impus cu 1-0, prin golul marcat în urma unui contraatac purtat pe stânga de noul atacant al Recoltei, Ovidiu Stan. Dojenii au intrat pe teren în următoarea formulă: Băluță-Petre, Toma, Ene-Popescu, G. Cositoru, Alexe, Stroie, Andrei-Zaharia, I. Cositoru. Au mai jucat: Chițoiu, Iamandi, Mihalașcu, Manole, Anton, Radu, Scurtu, Stan. La finalul jocului, antrenorul Marius Milea s-a declarat mulțumit de evoluția elevilor săi: «Am prestat un joc bun, dovadă că săptămâna de cantonament și-a atins obiectivele. De aceea, aș vrea să păstrăm ce am acumulat... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2021, 11:20 (2976 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ex-primarul Daniel Popa a obținut bonusuri de 31800 de euro pentru 90 de abonamente telefonice

Situație incredibilă la Primăria Bărcănești

Ex-primarul Daniel Popa a obținut bonusuri de 31800 de euro pentru 90 de abonamente telefonice

bonus: Raportul de audit nu lasă loc de speculații

Primăria Bărcănești a fost somată de către Telekom să plătească peste 200000 de lei, reprezentând facturi telefonice neachitate de peste 2 ani. Con­tractele de abonamente au fost încheiate de către ex-primarul comunei, Daniel Popa, pe parcursul mandatului 2016-2020. Conform informațiilor oficiale, numărul abonamentelor încheiate cu Telekom și Vodafone se ridică la 90. Primăria Bărcănești are 24 de angajați, iar Daniel Popa nu a putut explica cum s-a ajuns aici. «Toate astea se vor lămuri în timp...» a declarat ex-primarul comunei Bărcănești, Daniel Popa.

90 de abonamente în plată În... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2021, 10:10 (8447 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În Ialomița s-au «pierdut» doar 9 doze de vaccin anti-COVID-19

În Ialomița s-au «pierdut» doar 9 doze de vaccin anti-COVID-19

Centrele de vaccinare anti-COVID-19 din Ialomița înregistrează o rată scăzută a «pierderilor» dozelor de vaccin. Conform datelor oferite de Direcția de Sănătate Publică Ialomița, de la debutul Campaniei de Vaccinare și până în prezent, doar 9 doze s-au pierdut la nivelul județului nostru. «Această situație evidențiază faptul că oamenii au încredere în vaccin!» susține Valentin Spătărelu, coordonatorul Cam­paniei de Vaccinare anti-COVID-19 în Ialomița.

Peste 20 mii de ialomițeni, imunizați De la debutul Campaniei de Vaccinare anti-COVID-19 și până în prezent, la nivelul județului Ialomița... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2021, 13:40 (2914 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Fotoliu de primar cumpărat cu 200 de lei/vot, în comuna Borănești

Fotoliu de primar cumpărat cu 200 de lei/vot, în comuna Borănești

O  anchetă penală instrumentată de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni scoate la iveală maniera în care unii dintre primarii ialomițeni au reușit să-și obțină mandatele la Alegerile Locale desfășurate anul trecut, la finalul lunii septembrie. Dosarul penal al anchetatorilor face referire la modul în care Ionuț Grecea, edil aflat la primul său mandat, a reușit să devină primar al comunei Borănești. Procurorii susțin faptul că acesta, sprijinit de alte 5 persoane, a oferit câte 200 de lei alegătorilor săi, în schimbul voturilor. În prezent, edilul a fost pus sub control judiciar, pentru o perioadă de 60 de zile.

24 de ore în custodia Poliției... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2021, 09:55 (8373 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Control ARACIP în școlile din Ialomița

Control ARACIP în școlile din Ialomița

Agenția Română de Asigurare a Calității în Învățământul Preuniversitar (ARACIP) a desfășurat în 2020 verificări în școlile din județ, privind modul în care unitățile de învățământ respectă indicatorii de performanță în ceea ce privește calitatea actului educațional. Verificările s-au realizat în 15 școli ialomițene, feedback-ul fiind unul pozitiv, după cum apreciază experții ARACIP.

Verificări în școli Agenția Română de Asigurare a Calității în Învățământul Preuniversitar (ARACIP) are rolul de a realiza o evaluare externă a calității procesului educațional care se desfășoară în școli... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2021, 12:20 (5521 vizualizări - 6 comentarii)

REPORTAJ

Poftiți în locomotive!

Poftiți în locomotive!

În Gara din Slobozia pare că nu se mai întâmplă nimic de la marea reabilitare. Dar gara are pulsul ei propriu. Slab, aproape imperceptibil pentru noi, oamenii obișnuiți, dar categoric are. Se încăpățânează să trăiască prin oamenii care vin în fiecare zi la lucru. Prin cei care își fac treaba fără să le pese de amenințare concedierilor, de salariile care nu mai cresc, de șefii care fură, de miniștrii cărora nu le pasă. Stelian Popescu este mecanic de locomotivă. Și unul dintre cei mulți, a căror voce nu s-a auzit niciodată. Până acum...

O meserie din alte vremuri Gara din Slobozia e... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2021, 13:10 (6727 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Decizie definitivă a Curții de Apel București: Chemgas Holding Corporation, în faliment!

Decizie definitivă a Curții de Apel București: Chemgas Holding Corporation, în faliment!

Curtea de Apel București a respins apelul făcut de reprezentanții societății Chemgas Holding Corporation, care controlează Combinatul Chimic din Slobozia, împotriva sentinței Tribunalului Ialomița privind intrarea în faliment a firmei. Chemgas Holding Corporation este cel mai mare datornic al județului, având debite către creditorii săi de peste 502,5 milioane de lei.

250 de angajați, trimiși acasă Intrarea în faliment a Chemgas Holding Corporation a fost dispusă de Tribunalul Ialomița, printr-o sentință dată în martie 2020. Judecătorii au luat această decizie întrucât firma nu a respectat... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2021, 20:10 (9333 vizualizări - 2 comentarii)

POLITICĂ

Păzea! Ilie Sima, președinte de Ligă la PRO România, a vorbit!

Din lumea celor care (nu) cuvântă

Păzea! Ilie Sima, președinte de Ligă la PRO România, a vorbit!

Inaugurăm o nouă rubrică. Pe scurt, în cadrul acesteia, vom prezenta cititorilor mostre de discurs ale celor care vorbesc în spațiul public. Scopul acestei rubrici este de a atrage atenția asupra modului în care este «violată» limba română sub ochii îngăduitori, indiferenți sau aprobatori ai celor care ascultă. Cei care o fac fără rușine și fără remușcări sunt politicieni, oficiali ai administrației sau ipochimeni care tânjesc să fie legitimați public. Azi o oferim o mostră din discursul consilierului județean Ilie Sima, mai nou și președinte al Ligii Aleșilor Locali ai Pro România Ialomița.

Râde ciob de oală spartă... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2021, 14:20 (9100 vizualizări - 9 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
299 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Slobozia: 5 tineri, cercetați pentru vânzarea de telefoane mobile contrafăcute

Slobozia: 5 tineri, cercetați pentru vînzarea de telefoane mobile contrafăcute

Polițiștii slobozeni cercetează cinci tineri pentru vînzarea de telefoane contrafăcute. Astfel, în cadrul unei acțiuni, au fost depistați 5 tineri, cu vîrste cuprinse între 18 și 29 de ani, care aveau asupra ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 15:33
(6161 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Au furat sămînța de porumb de la ferma unde erau angajați

Polițiștii feteșteni au fost sesizați miercuri, 13 aprilie, de către administratorul unei firme din localitate despre faptul că dintr-un depozit al fermei au dispărut mai mulți saci de sămînță de porumb ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:57
(8540 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Ialomița: Sărbători Pascale păzite de jandarmi

«Cu prilejul Sărbătorilor Pascale, peste 80 de jandarmi din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița vor asigura măsurile de ordine și siguranță publică la nouă lăcașe de cult de pe raza județului ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:42
(9992 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Hoți prinși de polițiști

Doi tineri de 16, respectiv 18 ani, sînt cercetați pentru furt după ce au sustras dintr-un imobil din localitate bunuri în valoare de 13000 lei. Furtul a fost anunțat polițiștilor, miercuri, 13 aprilie ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:15
(7988 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Amara furt


Bărbulești: Percheziții domiciliare

Miercuri, 13 aprilie, la Bărbulești a fost organizată o acțiune de amploare a Poliției. Au fost efectuate 3 percheziții domiciliare, fiind verificate și 10 mașini, în timp ce 20 de persoane au fost legitimate ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:11
(13599 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A falsificat documentele fiscale pentru a-și justifica marfa

Un moldovean de 37 ani a fost prins ieri, 13 aprilie, de polițiștii din Urziceni în timp ce transporta mărfuri a căror provenință era falsificată. Individul a fost oprit de polițiști în zona Sinești, solicitîndu ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:08
(10718 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni fals


Amara: Acțiune în trafic

Miercuri, 13 aprilie, la Amara, polițiștii Serviciului Rutier au desfășurat o acțiune ce a vizat disciplinizarea traficului rutier. Rezultatele acțiunii s-au concretizat în verificarea a peste 50 de vehicule ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:06
(10660 vizualizări - 5 comentarii)


Alexeni: I-au furat porumbul din hambar

Miercuri, 13 aprilie, un bătrîn de 84 ani a anunțat Poliția că din hambarul situat în curtea casei sale au dispărut mai multe unelte agricole și mai mulți saci de porumb. În urma cercetărilor, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:05
(10110 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni furt


Amara: Căruțaș amendat pentru transport de fier vechi

250 kg de fier vechi, transportate fără documente de un căruțaș din Amara, au adus bărbatului o amendă de 1000 lei. Individul a fost prins de polițiștii ialomițeni în timp ce se deplasa cu căruța pe șoseaua ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:00
(8523 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Au furat banii șoferului

Un șofer al unei firme de transport persoane a sesizat polițiștilor ialomițeni că a fost victima unei infracțiuni. Bărbatul a reclamat, marți, 12 aprilie, că doi tineri i-au furat 400 lei, bani proveniți ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 14:55
(9078 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: furt Ialomița


Fetești: Se fură și cablul electric îngropat în pământ

Fetești: Se fură și cablul electric îngropat în pămînt

Polițiștii efectuează cercetări privind trei persoane care au fost depistate în timp ce sustrăgeau cablu electrice de la puțurile de apă ce aparțineau unei societăți comerciale cu sediul în Fetești. În ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:41
(9775 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Mai multe persoane urmărite general, depistate

Polițiști de investigații criminale au desfășurat în cursul zilei de marți, 12 aprilie a.c., mai multe acțiuni ce au vizat punerea în executare a mandatelor, dar și identificarea persoanelor ce se sustrag ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:37
(9091 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Proiectil din primul război mondial găsit pe islaz

Slobozia: Proiectil din primul război mondial găsit pe islaz

Echipajul pirotehnic din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență a intervenit în dimineața zilei de miercuri, 13 aprilie, în jurul orei 10.00, pentru ridicarea unui element de muniție descoperit ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:35
(9039 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două intervenții SMURD în două ore

Echipajele SMURD ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență au intervenit în cursul zilei de marți, 12 aprilie, pentru acordarea asistenței medicale în cazul a doi bărbați. În primul caz, paramedicii ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:33
(8089 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: Pesticide expirate

Peste 27 litri de substanțe periculoase au fost descoperite, marți, 12 aprilie în comuna Ciulnița. Produsele au fost găsite de polițiștii Serviciului Arme, Explozibili și Substanțe Periculoase, în urma ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:31
(10561 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune de prevenire a furturilor de materiale feroase și cabluri

Noaptea trecută (12/13 aprilie), polițiștii din Urziceni în colaborare cu jandarmii din localitate au organizat o acțiune în intervalul orar 23,00-4,00, pentru prevenirea furturilor de materiale feroase ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:30
(8961 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni în trafic

Peste 60 de persoane legitimate și 52 de autovehicule controlate, acestea sînt principalele rezultate ale unei acțiuni desfășurate zilele precedente de polițiștii compartimentului rutier din Țăndărei. ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:25
(9042 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Grad de colectare a veniturilor bugetare de 99%

Potrivit datelor statistice ale Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița, în luna martie 2011 au fost încasate la bugetul general consolidat peste 39 milioane lei, programul alocat de colectare ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:54
(8398 vizualizări - 0 comentarii)


Biblioteca Județeană Ialomița: «Săptămîna familiei, săptămîna fără TV»

Miercuri, 13 aprilie, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» inaugurează o acțiune inedită. Intitulat strategic «Săptămîna familiei, săptămîna fără TV», evenimentul marchează, în perioada 11-16 aprilie ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:48
(13238 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:35
(6502 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Păziți școlile de hoți!

«În perioada 22-24 februarie 2011, la nivelul județului a fost desfășurată o acțiune de verificare a modului în care sînt asigurate unitățile de învățămînt» informează un comunicat al polițiștilor ialomițeni ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:30
(10345 vizualizări - 3 comentarii)


Scandal la Ion Ghica: S-au bătut pînă la venirea polițiștilor

Un apel pe numărul de urgență 112, anunța luni, 11 aprilie, la prînz, un scandal în centrul satului Ion Ghica aparținînd comunei Ciulnița. Doi bărbați își cărau pumni cu nemiluita, unul dintre aceștia folosind ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:25
(9468 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ion Ghica scandal


Fetești: Hoți prinși de polițiști

Furt calificat. Această faptă se reține în sarcina a trei persoane, cu vîrste cuprinse între 25 și 58 ani. Cei trei sînt acuzați că în perioada septembrie 2010-aprilie 2011 au furat din curtea și locuința ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:20
(8994 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Slobozia: Băut, la volan

Un slobozean a fost prins de polițiști în timp ce conducea o mașină deși consumase băuturi alcoolice. Șoferul avea o alcoolemie de 0,57 mg/l alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost dus la ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:15
(6707 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Un adolescent de 17 ani a murit după ce un bloc de calcar a căzut peste el

Polițiștii cercetează modul în care a survenit decesul unui adolescent de 17 ani, din Bordușani. Sîmbătă, 9 aprilie a.c., în jurul orei 18.45, polițiștii au fost sesizați de o femeie din Bordușani despre ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 15:28
(15004 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Bordușani deces


Slobozia: Înșelăciune la telefon

Slobozia: Înșelăciune la telefon

Potrivit anchetatorilor, de la începutul anului polițiștii Compartimentului de Investigații Criminale au întocmit 4 dosare penale pentru comiterea infracțiunii de înșelăciune. Ultima faptă de acest gen ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 14:59
(12147 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: A condus băut, a provocat un accident și a refuzat recoltarea de sînge

Un bărbat de 56 ani, din Slobozia, este acuzatul principal într-un dosar penal pentru conducere sub influența băuturilor alcoolice și refuzul de a se supune recoltării de probe biologice de sînge. Șoferul ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 14:46
(11053 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Armășești: 10 minori au furat rechizitele școlii

Vineri, 8 aprilie, polițiștii din Armășești au fost alarmați cu privire la faptul că dintr-o anexă a Școlii Generale Malu Roșu au dispărut mai multe rechizite. În urma verificărilor efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 14:43
(12136 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Armășești furt


Ialomița: Cei doi minori dispăruți, găsiți la Tulcea

Ialomița: Cei doi minori dispăruți, găsiți la Tulcea

Minorii dispăruți la sfîrșitul lunii precedente au fost găsiți de polițiști. Cei doi vagabondau pe raza municipiului Tulcea, iar cît au fost dați dispăruți nu au fost victimele niciunei infracțiuni. În ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 14:42
(7840 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: 165 locuri de muncă la «Bursa generală a locurilor de muncă»

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza în data de 15 aprilie 2011, ora 9.00, «Bursa generală a locurilor de muncă». Acțiunea se va desfășura în Slobozia, la Clubul Tineretului ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 13:30
(9454 vizualizări - 2 comentarii)


Ultimele comentarii
Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...