Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Criză de vaccin antigripal în Ialomița

Criză de vaccin antigripal în Ialomița

Județul Ialomița a rămas fără vaccin antigripal. Nici în farmacii și nici în cabinetele medicilor de familie serul nu este de găsit. Farmaciile din Slobozia au întocmit deja liste de așteptare și speră să primească noi doze abia din a doua jumătate a lunii noiembrie. În așteptare se află și Direcția de Sănătate Publică, instituție care distribuie vaccinul gratuit către medicii de familie pentru a asigura planul de vaccinare a persoanelor consi­derate la risc.

Pacienți trecuți pe lista de așteptare
La momentul de față, în niciuna dintre farmaciile din județul Ialomița nu mai există... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2020, 14:20 (3276 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Direcția pentru Agricultură Județeană Ialomița a omis să evalueze 8313 hectare de teren calamitate de secetă

Direcția pentru Agricultură Județeană Ialomița a omis să evalueze 8313 hectare de teren calamitate de secetă

Direct implicată în evaluarea culturilor de primăvară calamitate din cauza secetei pedologice extreme, Direcția pentru Agricultură Județeană Ialomița a omis să cuprindă în procesele-verbale finale o suprafață de 8313 hectare. Practic, respectivele terenuri nu au fost verificate de către funcționarii instituției. Deși situația este cunoscută și de Prefectura Ialomița, până acum nu s-au identificat soluții, iar fermierii vor rămâne fără ajutorul financiar acordat de stat. În mod paradoxal, oamenii au dovezi prin care pot demonstra faptul că lipsa apei din sol le-a afectat culturile.

Mii de hectare afectate de secetă... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2020, 10:05 (6656 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițenii au plătit 300 mii de lei pentru activitatea asociațiilor și fundațiilor din județ

Ialomițenii au plătit 300 mii de lei pentru activitatea asociațiilor și fundațiilor din județ

Potrivit Registrului Național al Fundațiilor și Asociațiilor gestionat de Ministerul Justiției, în județul Ialomița există 480 de fundații și asociații. Datele oferite de Administrația Jude­țeană a Finanțelor Publice Ialomița arată faptul că 10 dintre acestea au reușit să încaseze venituri cuprinse între 10 mii și 67 mii de lei în urma redirecționării celor 2% din veniturile încasate de contribuabilii din județul Ialomița. Valoarea totală a sumelor colectate de cele 10 fundații care au beneficiat de fondurile oferite de contribuabilii ialomițeni este de 300 mii de lei.

Sprijin pentru ONG-urile din județ... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2020, 11:50 (9922 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Elevii din Ialomița așteaptă tabletele electronice promise de Ministerul Educației

Elevii din Ialomița așteaptă tabletele electronice promise de Ministerul Educației

Din cauza situației epidemiologice, tot mai multe școli din Ialomița intră în «scena­riul roșu», ceea ce presupune efectuarea cursurilor exclusiv on-line. Din păcate, nu toți elevii din județ pot să învețe folosind resursele IT, pentru că tabletele promise de Ministerul Educației încă nu au ajuns în teritoriu. Estimările arată că aproximativ 5000 de elevi din județul nostru așteaptă dispozitivele. «Situația tabletelor este încă în analiză. Sunt mai multe acte normative prin care ele sunt achiziționate și distribuite către elevi...» a precizat Steluța Mitrea, inspectorul școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița.

Ministerul Educației bate pasul pe loc... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2020, 13:10 (5047 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

S-a stins din viață Mihai Enciu...

«Patriarhul» presei ialomițene nu mai este!

S-a stins din viață Mihai Enciu...

Mihai Enciu a împlinit 53 de ani pe 30 septembrie 2020... Ultima oară! O dată cu el, pleacă dintre noi ultimul ziarist «pur-sânge» al județului. Și poate singurul! Nu și-ar fi dorit un necrolog. Nu-l va avea. Vom cinsti, atât cât suntem în stare, scrisul lui. Pentru că Mihai Enciu a fost un om ca noi toți, cu bune și rele. Dar scrisul lui e inegalabil și nesupus judecății noastre. Iar la Judecata de Apoi, în care el nu credea, vom afla dacă e așa au ba...

Mihai Enciu a fost o instituție Cu o zi înainte să plece, Mihai spunea că «nu mai aleargă prin viață, pentru că e bătrân...»... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2020, 17:05 (15560 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Chemgas Holding Corporation pune în funcțiune ilegal Combinatul Chimic din Slobozia

Chemgas Holding Corporation pune în funcțiune ilegal Combinatul Chimic din Slobozia

bonus: Falimentul Amonil SA se amână la nesfârșit

Controlat de Chemgas Holding Corporation, Combinatul Chimic din Slobozia este pus în funcțiune ilegal. Societatea nu respectă decizia instanțelor de judecată cu privire la deschiderea procedurilor de faliment. Reamintim faptul că Tribunalul Ialomița a dispus încă din luna martie a acestui an falimentul Chemgas Holding Corporation. Ulterior, o decizie similară a fost luată și de Curtea de Apel București. Fără nicio calitate conferită de lege, administratorul special al societății încearcă acum să blocheze începerea procedurii de faliment, motivând faptul că cei 550 de salariați ai Combinatului vor rămâne fără locuri de muncă. În urmă cu o săptămână, el a notificat Comisia de Dialog Social a Prefecturii... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2020, 16:10 (9989 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Marinică Cazacu a pierdut Primăria Ion Roată

Problemele de integritate l-au lăsat fără mandat

Marinică Cazacu a pierdut Primăria Ion Roată

Judecătoria Urziceni a decis luni, 19 octombrie a.c., să-i invalideze mandatul lui Marinică Cazacu pentru Primăria Ion Roată. Instanța a luat această decizie ca urmare a unei adrese înaintate de Agenția Națională de Integritate prin care Marinică Cazacu a fost considerat incompatibil. Decizia instanței nu este definitivă.

Drept de apel în 2 zile În urmă cu o săptămână, Agenția Națională de Integritate a dat publicității lista candidaților la Alegerile Locale cu probleme de integritate din cauza cărora nu-și pot prelua mandatele pe care le-au obținut. Printre cele 103 nume trecute în... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2020, 20:50 (10030 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Marian Pavel și-a preluat mandatul de președinte al Consiliului Județean Ialomița, alături de noua echipă a consilierilor județeni

Marian Pavel și-a preluat mandatul de președinte al Consiliului Județean Ialomița, alături de noua echipă a consilierilor județeni

Marți, 20 octombrie a.c., în Sala «Europa» a Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel, noul președinte al instituției și consilierii desemnați prin vot la scrutinul din 27 septembrie 2020 au participat la ședința de constituire. Și-au preluat mandatul 19 dintre cei 30 de consilieri validați de Tribunalul Ialomița, ceilați 11 depunându-și demisiile din funcție, urmând să fie aleși de pe listele de supleanți ale fiecărei formațiuni politice alți consilieri județeni.

Jurământ depus on-line
În funcție de formațiunea politică din care fac parte, cei 19 consilieri care au depus jurămintele... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2020, 19:05 (15000 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Miroase a play-off

Fotbal, Liga a II-a, FK Csikszereda-Unirea Slobozia 0-1

Miroase a play-off

Unirea Slobozia rămâne marea surpriză a startului Ligii a II-a. Nou-promovată, fără achiziții sonore și cu un antrenor tânăr care nu mai lucrase la acest nivel, echipa ialomițeană continuă să uimească. S-a împiedicat la mijlocul săptămânii trecute de Farul lui Zicu și Marica, dar a remontat incredibil la Miercurea Ciuc. Mai mult, băieții lui Enache Costea sunt sus, în lumea bună, la 4 puncte de liderul FCU Craiova. Cu 13 puncte din 8 meciuri, Unirea este pe locul 7, la egalitate cu echipa de pe locul 5, Petrolul. Surpriza maximă ar fi calificarea echipei noastre în play-off, iar evoluțiile băieților ne dau mari speranțe în acest sens.

I-au rupt în 14... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2020, 17:25 (3845 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Răzvan Jeaca, campion național al juniorilor

Lupte libere, CS Amara

Răzvan Jeaca, campion național al juniorilor

În perioada 16-18 octombrie 2020, Bacăul a găzduit Campi­onatul Național de Lupte pentru Juniori. Nu putea absenta de la acest eveniment CS Amara, care a deplasat trei luptători. A fost o competiție riguros organizată în contextul actualei crize sani­tare și, grație Federației Române de Lupte, totul s-a terminat cu bine. Și, așa cum ne-au obișnuit, elevii lui Marian Moraru nu s-au întors acasă cu mâna goală. Răzvan Jeaca (17 ani) a dominat fără drept de apel turneul categoriei 61 kilograme. Toate meciurile s-au încheiat cu victorii categorice ale sportivului din Amara, în finală Jeaca trecând entuziasmant de un luptător din Târgu Mureș. «Răzvan Jeaca a fost, fără niciun fel de exagerare, marea... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2020, 16:20 (3558 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Medicul Salem Zahra nu mai este directorul medical al Spitalului Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Angajat în 4 spitale

Medicul Salem Zahra nu mai este directorul medical al Spitalului Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Spitalul Municipal «Anghel Saligny» este implicat într-un nou scandal public. În urmă cu aproximativ două săptămâni, actuala conducere a instituției a decis să numească un alt director medical, lăsându-l fără funcție pe medicul Salem Zahra. Decizia survine unui control făcut de managerul Stelian Barcari, care a descoperit faptul că dr Salem Zahra și-ar fi exercitat funcția de conducere în cadrul unității medicale în stare de incompatibilitate. Pe lângă faptul că profesa în 4 spitale, acesta era consilier local la Cernavodă și membru în Consiliul de Administrație al Spitalului din același oraș. Situația de la Fetești trenează de aproximativ 3 ani, susțin oficialii instituției, fără însă ca vreo... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2020, 14:55 (7944 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Liderul s-a impus fără emoții

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja-CS Afumați 0-4

Liderul s-a impus fără emoții

Era greu de crezut că primul meci jucat pe terenul de la Gheorghe Doja va aduce primele puncte din acest sezon Recoltei. Echipa pregătită de Marius Milea primea vizita liderului autoritar din seria a III-a, CS Afumați. Practic, ialomițenii au intrat în joc când ilfovenii conduceau deja cu 3-0. Omul meciului a fost experimentatul Mugurel Dedu, care a realizat tripla în minutele 1, 9 și 26. Golul lui Lupuleț, marcat în minutul 83, avea să consfințească o victorie facilă a oaspeților. Cu toate că a fost o confruntare în care nu s-a pus niciun moment problema învingătoarei, s-a lăsat și cu accidentări. Marian Bucurică, de la Recolta, și Mugurel Dedu, de la Afumați, au părăsit terenul cu traume articulare... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2020, 13:10 (2859 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Chemgas Holding Corporation poluează legal

În opinia autorităților publice

Chemgas Holding Corporation poluează legal

La începutul lunii octom­brie 2020, slobozenii au fotogra­fiat (și filmat) din nou «coada de vulpe» deasupra Combinatului Chimic Slobozia. Incidentul, raportat Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița, «ar fi fost cauzat de o defecțiune la nivelul instalațiilor de producere a azotului». Defecțiunea a fost remediată în decurs de o săptămână, iar activitatea firmei a fost reluată. Comisarii Gărzii de Mediu susțin că incidentele de acest gen sunt «acoperite de lege», iar poluarea este una accidentală.

Combinatul, închis o săptămână
La data de 3 octombrie 2020, rețelele de socializare... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2020, 11:05 (3966 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Candidați cu probleme de integritate la Alegerile Locale din Ialomița

ANI a decis

Candidați cu probleme de integritate la Alegerile Locale din Ialomița

În urmă cu o săptămână, Agenția Națională de Integritate a dat instanțelor de judecată lista candidaților la Alegerile Locale aflați în stare de incompatibilitate sau conflict de interese. Potrivit legii, instanțele au obligația de a invalida aceste mandate, în respectivele localități fiind necesară organizarea unor noi alegeri. Din cei 103 candidați aflați în stare de incompatibilitate la nivel național, 3 sunt din județul Ialomița. Aceștia se află în prezent în situația de a rămâne fără mandatele pe care le-au obținut.

Verificările sunt în curs Potrivit Codului Administrativ, validarea... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2020, 16:10 (9114 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Directorul economic al Primăriei Slobozia, obligat să returneze sporuri acordate ilegal

Directorul economic al Primăriei Slobozia, obligat să returneze sporuri acordate ilegal

Controalele făcute de Curtea de Conturi a României nu rămân fără urmări. La Slobozia, de exemplu, Direcția de Asistență Socială din cadrul Primăriei Slobozia l-a dat în judecată pe Adrian Trifan, directorul economic al instituției, solicitându-i acoperirea unui prejudiciu constatat în urma unui control realizat în anul 2019. La momentul respectiv, auditorii ialomițeni au stabilit faptul că Adrian Trifan a încasat 32 mii de lei, exercitându-și o serie de atribuții fără drept. Cazul nu este singural, Adrian Trifan beneficiind de sporuri acordate ilegal de către alte instituții aflate în subordinea Primăriei Slobozia.

Venituri încasate fără drept... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2020, 10:55 (47723 vizualizări - 36 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Chemarea naturii la Slobozia

Din toaletă publică în toaletă publică

Chemarea naturii la Slobozia

bonus: Gheorghe Ușurelu, omul cu ficatul de fier

Cartea de vizită a unui oraș e Primăria. Ba nu, sunt străzile! Aiurea... Cartea de vizită a unui oraș sunt coșurile de gunoi. Ba monumentele! Ba primarul, că el ne reprezintă. Ba oamenii, că ei duc numele orașului mai departe. Serviciile? Numărul de cerșetori de pe stradă... Toaletele publice? Asta e! Toate câte-s înșirate și toaletele publice. La Slobozia sunt 5. Două aparțin Primăriei, 3 au fost concesionate.

La Gară e mai bine să te abții Dacă ai evitat să intri în toaleta din tren și cobori la aia în Gară, regreți imediat. Dacă cobori din autobuz, n-ai încotro, trebuie să intri... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2020, 13:10 (7294 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Închiderea gropii de gunoi de la Slobozia Nouă costă municipalitatea 10 milioane de lei

Cheltuieli neprevăzute

Închiderea gropii de gunoi de la Slobozia Nouă costă municipalitatea 10 milioane de lei

Termenul limită pentru închiderea gropii de gunoi de la Slobozia Nouă și salubrizarea zonei a fost 31 mai 2020. Ulterior acestei date, Primăria Slobozia a plătit 400 mii de lei pentru transportul deșeurilor existente la Vivani Salubritate. Însă costurile finale estimate de autorități se ridică la 10 mi­lioane de lei.

Unde nu-i cap, vai de buget De mai bine de un an, locuitorii din zona gropii de gunoi de la Slobozia Nouă reclamă faptul că zona a devenit un focar de infecție și reprezintă un pericol public. Pentru a stopa depozitările necontrolate, ex-primarul Adrian Mocio­niu a cerut... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2020, 12:25 (6574 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești: Medicul Mioara Neagu a murit din cauza infecției cu SARS-CoV-2

Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești: Medicul Mioara Neagu a murit din cauza infecției cu SARS-CoV-2

Medicul care coordona Camera de Primiri Urgențe a Spitalului Municipal «Anghel Saligny» Fetești, Mioara Neagu, a murit în dimineața zilei de vineri, 16 octombrie a.c., din cauza infecției cu SARS-CoV-2. Acesta se afla internată pe Secția Terapie Intensivă a Spitalului Colentina din București.

Doliu în lumea medicală din Ialomița Medicul Mioara Neagu, coordonatorul Camerei de Primiri Urgențe a Spitalului Municipal «Anghel Saligny» din Fetești și-a pierdut viața în dimineața zilei de vineri, 16 octombrie a.c., la Spitalul Colentina din Bucureși. Dr Mioara Neagu se afla internată pe Secția... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2020, 16:05 (10425 vizualizări - 8 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Senatorul lui Dumnezeu lasă PMP Ialomița la mâna sfinților

Ca să nu rămână fără «coledzi»

Senatorul lui Dumnezeu lasă PMP Ialomița la mâna sfinților

Senatorul Gabi Ionașcu a predat șta­feta președinției PMP Ialomița în mâinile șefului de campanie al lui Mihai Neamțu, candidatul PMP de la Sectorul 3 București. Îl cheamă Cristian Mihalachioiu și săptămâna asta nu are nimic de declarat pentru electoratul ialomițean. Duminica trecută însă, acesta a făcut apelul PMP Ialomița la pădurea Peri, la un mic și-o bere. Senatorul lui Dumnezeu n-a fost prezent, deși se jură că a fost invitat. Prima decizie a noului președinte interimar a fost să mute sediul partidului într-o nouă locație, peste drum de stadionul «1 Mai». Dai un ban, dar stai în față să nu uite electoratul că exiști...

Despre senatori numai de bine... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2020, 15:05 (7284 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Protest inedit în fața Prefecturii Ialomița

«Fel principal: ȘOMAJ!»

Joi, 15 octombrie 2020, în fața Prefecturii Ialomița, peste 50 de salariați ai industriei HORECA din Slobozia au participat la un protest de o oră. Ei au cerut autorităților să relaxexe măsurile de protecție sanitară impuse la nivelu județului Ialomița. Reprezentanții grupului au fost primiți de către prefectul județului Ialomița, Tonița Manea.

HORECA în stradă Un grup de peste 50 de angajați aparținând industriei HORECA din Slobozia au participat joi, 15 octombrie 2020, începând cu orele 14,00, la un protest în fața Prefecturii Ialomița din Slobozia. Invitația la protest a fost lansată... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2020, 18:05 (5559 vizualizări - 7 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
246 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița.

24 Aprilie 2012, 19:31


Slobozia: 36 de angajatori la «Bursa generală a locurilor de muncă»

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza vineri, 27 aprilie 2012, ora 9,00, «Bursa generală a locurilor de muncă». Acțiunea se va desfășura în Slobozia, la Clubul Tineretului ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:19
(12208 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Peste 80000 de somații emise în 2011!

Într-un raport al Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița prezentat marți, 24 aprilie a.c., în cadrul unei conferințe de presă, se arată că, în 2011, au fost emise peste 80000 de somații, pentru ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:18
(6964 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: Două femei au murit după ce au fost izbite de un vehicul pe trecerea de pietoni!

Două persoane și-au pierdut viața într-un tragic accident rutier petrecut luni, 23 aprilie a.c., în afara localității Sinești. Pe scurt, în timp ce un tînăr de 25 ani, din Brăila, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:10
(12577 vizualizări - 6 comentarii)

Taguri: Sinești accident


Cu sabia prin Broșteni

În noaptea de 23 spre 24 aprilie a.c., la Broșteni, un bărbat de 42 ani, din Ion Roată, care nu-și justifica prezența în zonă la momentul respectiv, a fost depistat de polițiști. În urma controlului corporal ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:07
(7064 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Broșteni sabie


Făcăeni: I-au furat motorina din rezervorul camionului

Un bărbat de 45 ani, din Făcăeni, a alertat polițiștii reclamînd că i-a fost furată cantitatea de 420 litri motorină din rezervorul unui autotractor, staționat pe raza localității de domiciliu. Victima ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2012, 19:06
(8324 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Femeie înecată în Ialomița, autoturism în flăcări la Amara, copil din Bărbulești mușcat de un cîine de față...

Sîmbătă, 21 aprilie a.c., pompierii ialomițeni au căutat trupul neînsuflețit al unei femei de 48 ani, din Ograda, care se presupune că s-a înecat în apele rîului Ialomița. Din păcate, potrivit pompierilor ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:31
(11591 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: Hoț la 11 ani

Un copil de doar 11 ani este cercetat penal de polițiști după ce a furat din curtea unui consătean. În acest sens, Poliția Urziceni a fost sesizată sîmbătă, 21 aprilie a.c., de către un bărbat de 86 ani ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:18
(16171 vizualizări - 0 comentarii)


Patron din București cu firmă la Făcăeni, cercetat pentru evaziune fiscală

Un bărbat de 45 ani, din București, administrator al unei societăți comerciale din Făcăeni este cercetat penal de către polițiștii de Investigare a Fraudelor pentru evaziune fiscală. Individul este acuzat ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:13
(8979 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fierul vechi, la mare căutare pentru hoți

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 20 aprilie a.c., polițiștii Secției Rurale Coșereni au prins în flagrant două femei de 31, respectiv 50 ani, ambele din Movilița, în timp ce furau din curtea ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:12
(8012 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: La braconat pe rîul Ialomița

Doi bărbați de 28, respectiv 48 ani, ambii din Țăndărei, sînt cercetați de polițiști pentru pescuit ilegal și deținerea ilegală de scule de pescuit. Cei doi au fost prinși în flagrant de polițiști vineri ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 17:03
(12490 vizualizări - 2 comentarii)


Mărculești: Șpalieri de beton, furați de hoți

Duminică, 22 aprilie a.c., polițiștii au surprins la Mărculești o căruță în care se aflau trei persoane, dintre care două, la observarea echipajului, au fugit în direcții diferite pe un teren viran din ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2012, 16:52
(7958 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 6 milioane lei, venituri suplimentare la bugetul de stat

Peste 6 milioane lei au totalizat, în luna martie 2012, inspectorii Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița Ialomița drept venituri suplimentare la bugetul general consolidat. Potrivit unei informări ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:53
(11333 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Au furat din cabinetul medical

Un minor de 12 ani și un tînăr de 20 ani, ambii din Țăndărei, sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat. Cei doi au pătruns în incinta cabinetului medical din Strachina, de unde au furat mai multe ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:44
(8574 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Două șoferițe s-au ciocnit într-o intersecție

Joi, 19 aprilie a.c., la Slobozia s-a produs un accident de circulație. Din fericire, incidentul s-a soldat doar cu pagube materiale. Pe scurt, în timp ce o tînără de 27 ani, din Slobozia, se deplasa la ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:39
(7972 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Minoră dispărută din Arad, găsită la Fetești

O adolescentă de 14 ani, dispărută de la domiciliul său din municipiul Arad a fost găsită miercuri, 18 aprilie a.c., de polițiștii feteșteni. Fata era dispărută de la data de 5 aprilie 2012 și figura în ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:37
(8862 vizualizări - 0 comentarii)


Gura Ialomiței: Dosar penal pentru șofat cu permisul anulat

Un șofer a fost oprit în trafic miercuri, 18 aprilie a.c., de polițiști în timp ce se deplasa în localitatea Gura Ialomiței. În urma verificărilor de rutină, polițiștii au stabilit că bărbatul, de 34 ani ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:36
(11458 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractori încarcerați

Polițiștii Secțiilor Rurale Jilavele și Stelnica au organizat și executat miercuri, 18 aprilie a.c., o acțiune pentru punerea în executare a mandatelor și depistării persoanelor urmărite.
Astfel, ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2012, 10:32
(11945 vizualizări - 0 comentarii)


Sudiți: 9 proiectile de antiaeriană, descoperite într-un sac

Apelul care anunța prezența muniției la marginea pădurii a fost efectuat în această dimineață, în jurul orei 9,00, de către un polițist local. Echipajul de specialiști pirotehnicieni al Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 13:43
(11122 vizualizări - 0 comentarii)


Tînără din Bordușani, prinsă la furat într-un supermarket din Fetești

Agentul de pază din cadrul unui supermarket din Fetești a sesizat telefonic ofițerului de serviciu al poliției marți, 17 aprilie a.c., asupra faptului că o tînără a sustras din incinta unității mai multe ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 13:04
(9687 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Peste 8,57 milioane lei la bugetul statului din măsuri de executare silită

În luna martie 2012, pe linia colectării veniturilor bugetare, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița a întreprins mai multe măsuri de executare silită. Astfel, s-au emis peste 1672 de somații ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 12:04
(9624 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șomajul la sfîrșitul lunii martie 2012, în scădere ușoară

La sfîrșitul lunii martie 2012, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 7897 șomeri, din care 2832 șomeri indemnizați, respectiv 5065 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 11:45
(6620 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în rețeaua EURES

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștința persoanelor interesate că, prin intermediul rețelei EURES, sînt disponibile 68 locuri de muncă în străinătate, astfel:
...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2012, 11:43
(11142 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Pieton beat spulberat de o mașină

Amețit bine de alcool, un localnic din Grivița n-a mai nimerit trecerea de pietoni și a fost la un pas de moarte. Marți, 17 aprilie a.c., acesta a fost lovit de o mașină în timp ce traversa strada prin ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 20:45
(9921 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grivița accident


Fetești: A dispărut de câteva zile!

Fetești: A dispărut de cîteva zile!

În cursul zilei de 14 aprilie a.c., Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată despre faptul că Harasim Ionuț, de 23 ani, a dispărut de pe raza municipiul Fetești, unde locuia fără forme legale.
...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:46
(11472 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Incursiune în sfera publică românească. Modele europene», de Nicolae Stan

Vineri, 20 aprilie 2012, de la orele 11,00, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» organizează un eveniment deosebit. Profesorul Nicolae Stan, autorul volumului «Incursiune în sfera publică românească ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:39
(10107 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: A adormit la volan și s-a izbit de un copac!

Un accident rutier s-a produs sîmbătă, 14 aprilie a.c., în timp ce un bărbat de 35 ani, din localitatea Hîrșova, se deplasa la volanul unui autoturism din direcția Constanța către Slobozia. Din cercetări ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:29
(6811 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Și-a alimentat mașina și a plecat fără să plătească!

Un tînăr de 22 ani, din Urziceni, este cercetat de polițiști pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. În fapt acesta, în cursul nopții de 15/16 aprilie a.c., și-a alimentat autoturismul de la o ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:19
(8880 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Dosare penale pentru șoferii beți la volan. Printre aceștia, o tînără de 22 ani din Urziceni!

În perioada Sărbătorilor Pascale, polițiștii rutieri au întocmit dosare penale pe numele a șapte șoferi, șase bărbați și o femeie, cu vîrste cuprinse între 19 și 45 ani, care au fost depistați la volanul ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:13
(9228 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Peste 300 de polițiști au acționat în perioada Sărbătorilor Pascale

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor din județul Ialomița, efective din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost angrenate în perioada ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2012, 14:08
(7707 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...