Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ANCHETĂ

Chemgas Holding Corporation pune în funcțiune ilegal Combinatul Chimic din Slobozia

Chemgas Holding Corporation pune în funcțiune ilegal Combinatul Chimic din Slobozia

bonus: Falimentul Amonil SA se amână la nesfârșit

Controlat de Chemgas Holding Corporation, Combinatul Chimic din Slobozia este pus în funcțiune ilegal. Societatea nu respectă decizia instanțelor de judecată cu privire la deschiderea procedurilor de faliment. Reamintim faptul că Tribunalul Ialomița a dispus încă din luna martie a acestui an falimentul Chemgas Holding Corporation. Ulterior, o decizie similară a fost luată și de Curtea de Apel București. Fără nicio calitate conferită de lege, administratorul special al societății încearcă acum să blocheze începerea procedurii de faliment, motivând faptul că cei 550 de salariați ai Combinatului vor rămâne fără locuri de muncă. În urmă cu o săptămână, el a notificat Comisia de Dialog Social a Prefecturii... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2020, 16:10 (9987 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Marinică Cazacu a pierdut Primăria Ion Roată

Problemele de integritate l-au lăsat fără mandat

Marinică Cazacu a pierdut Primăria Ion Roată

Judecătoria Urziceni a decis luni, 19 octombrie a.c., să-i invalideze mandatul lui Marinică Cazacu pentru Primăria Ion Roată. Instanța a luat această decizie ca urmare a unei adrese înaintate de Agenția Națională de Integritate prin care Marinică Cazacu a fost considerat incompatibil. Decizia instanței nu este definitivă.

Drept de apel în 2 zile În urmă cu o săptămână, Agenția Națională de Integritate a dat publicității lista candidaților la Alegerile Locale cu probleme de integritate din cauza cărora nu-și pot prelua mandatele pe care le-au obținut. Printre cele 103 nume trecute în... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2020, 20:50 (10023 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Marian Pavel și-a preluat mandatul de președinte al Consiliului Județean Ialomița, alături de noua echipă a consilierilor județeni

Marian Pavel și-a preluat mandatul de președinte al Consiliului Județean Ialomița, alături de noua echipă a consilierilor județeni

Marți, 20 octombrie a.c., în Sala «Europa» a Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel, noul președinte al instituției și consilierii desemnați prin vot la scrutinul din 27 septembrie 2020 au participat la ședința de constituire. Și-au preluat mandatul 19 dintre cei 30 de consilieri validați de Tribunalul Ialomița, ceilați 11 depunându-și demisiile din funcție, urmând să fie aleși de pe listele de supleanți ale fiecărei formațiuni politice alți consilieri județeni.

Jurământ depus on-line
În funcție de formațiunea politică din care fac parte, cei 19 consilieri care au depus jurămintele... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2020, 19:05 (14996 vizualizări - 8 comentarii)

SPORT

Miroase a play-off

Fotbal, Liga a II-a, FK Csikszereda-Unirea Slobozia 0-1

Miroase a play-off

Unirea Slobozia rămâne marea surpriză a startului Ligii a II-a. Nou-promovată, fără achiziții sonore și cu un antrenor tânăr care nu mai lucrase la acest nivel, echipa ialomițeană continuă să uimească. S-a împiedicat la mijlocul săptămânii trecute de Farul lui Zicu și Marica, dar a remontat incredibil la Miercurea Ciuc. Mai mult, băieții lui Enache Costea sunt sus, în lumea bună, la 4 puncte de liderul FCU Craiova. Cu 13 puncte din 8 meciuri, Unirea este pe locul 7, la egalitate cu echipa de pe locul 5, Petrolul. Surpriza maximă ar fi calificarea echipei noastre în play-off, iar evoluțiile băieților ne dau mari speranțe în acest sens.

I-au rupt în 14... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2020, 17:25 (3843 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Răzvan Jeaca, campion național al juniorilor

Lupte libere, CS Amara

Răzvan Jeaca, campion național al juniorilor

În perioada 16-18 octombrie 2020, Bacăul a găzduit Campi­onatul Național de Lupte pentru Juniori. Nu putea absenta de la acest eveniment CS Amara, care a deplasat trei luptători. A fost o competiție riguros organizată în contextul actualei crize sani­tare și, grație Federației Române de Lupte, totul s-a terminat cu bine. Și, așa cum ne-au obișnuit, elevii lui Marian Moraru nu s-au întors acasă cu mâna goală. Răzvan Jeaca (17 ani) a dominat fără drept de apel turneul categoriei 61 kilograme. Toate meciurile s-au încheiat cu victorii categorice ale sportivului din Amara, în finală Jeaca trecând entuziasmant de un luptător din Târgu Mureș. «Răzvan Jeaca a fost, fără niciun fel de exagerare, marea... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2020, 16:20 (3554 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Medicul Salem Zahra nu mai este directorul medical al Spitalului Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Angajat în 4 spitale

Medicul Salem Zahra nu mai este directorul medical al Spitalului Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Spitalul Municipal «Anghel Saligny» este implicat într-un nou scandal public. În urmă cu aproximativ două săptămâni, actuala conducere a instituției a decis să numească un alt director medical, lăsându-l fără funcție pe medicul Salem Zahra. Decizia survine unui control făcut de managerul Stelian Barcari, care a descoperit faptul că dr Salem Zahra și-ar fi exercitat funcția de conducere în cadrul unității medicale în stare de incompatibilitate. Pe lângă faptul că profesa în 4 spitale, acesta era consilier local la Cernavodă și membru în Consiliul de Administrație al Spitalului din același oraș. Situația de la Fetești trenează de aproximativ 3 ani, susțin oficialii instituției, fără însă ca vreo... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2020, 14:55 (7941 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Liderul s-a impus fără emoții

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja-CS Afumați 0-4

Liderul s-a impus fără emoții

Era greu de crezut că primul meci jucat pe terenul de la Gheorghe Doja va aduce primele puncte din acest sezon Recoltei. Echipa pregătită de Marius Milea primea vizita liderului autoritar din seria a III-a, CS Afumați. Practic, ialomițenii au intrat în joc când ilfovenii conduceau deja cu 3-0. Omul meciului a fost experimentatul Mugurel Dedu, care a realizat tripla în minutele 1, 9 și 26. Golul lui Lupuleț, marcat în minutul 83, avea să consfințească o victorie facilă a oaspeților. Cu toate că a fost o confruntare în care nu s-a pus niciun moment problema învingătoarei, s-a lăsat și cu accidentări. Marian Bucurică, de la Recolta, și Mugurel Dedu, de la Afumați, au părăsit terenul cu traume articulare... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2020, 13:10 (2859 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Chemgas Holding Corporation poluează legal

În opinia autorităților publice

Chemgas Holding Corporation poluează legal

La începutul lunii octom­brie 2020, slobozenii au fotogra­fiat (și filmat) din nou «coada de vulpe» deasupra Combinatului Chimic Slobozia. Incidentul, raportat Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița, «ar fi fost cauzat de o defecțiune la nivelul instalațiilor de producere a azotului». Defecțiunea a fost remediată în decurs de o săptămână, iar activitatea firmei a fost reluată. Comisarii Gărzii de Mediu susțin că incidentele de acest gen sunt «acoperite de lege», iar poluarea este una accidentală.

Combinatul, închis o săptămână
La data de 3 octombrie 2020, rețelele de socializare... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2020, 11:05 (3963 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Candidați cu probleme de integritate la Alegerile Locale din Ialomița

ANI a decis

Candidați cu probleme de integritate la Alegerile Locale din Ialomița

În urmă cu o săptămână, Agenția Națională de Integritate a dat instanțelor de judecată lista candidaților la Alegerile Locale aflați în stare de incompatibilitate sau conflict de interese. Potrivit legii, instanțele au obligația de a invalida aceste mandate, în respectivele localități fiind necesară organizarea unor noi alegeri. Din cei 103 candidați aflați în stare de incompatibilitate la nivel național, 3 sunt din județul Ialomița. Aceștia se află în prezent în situația de a rămâne fără mandatele pe care le-au obținut.

Verificările sunt în curs Potrivit Codului Administrativ, validarea... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2020, 16:10 (9110 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Directorul economic al Primăriei Slobozia, obligat să returneze sporuri acordate ilegal

Directorul economic al Primăriei Slobozia, obligat să returneze sporuri acordate ilegal

Controalele făcute de Curtea de Conturi a României nu rămân fără urmări. La Slobozia, de exemplu, Direcția de Asistență Socială din cadrul Primăriei Slobozia l-a dat în judecată pe Adrian Trifan, directorul economic al instituției, solicitându-i acoperirea unui prejudiciu constatat în urma unui control realizat în anul 2019. La momentul respectiv, auditorii ialomițeni au stabilit faptul că Adrian Trifan a încasat 32 mii de lei, exercitându-și o serie de atribuții fără drept. Cazul nu este singural, Adrian Trifan beneficiind de sporuri acordate ilegal de către alte instituții aflate în subordinea Primăriei Slobozia.

Venituri încasate fără drept... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2020, 10:55 (47681 vizualizări - 36 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Chemarea naturii la Slobozia

Din toaletă publică în toaletă publică

Chemarea naturii la Slobozia

bonus: Gheorghe Ușurelu, omul cu ficatul de fier

Cartea de vizită a unui oraș e Primăria. Ba nu, sunt străzile! Aiurea... Cartea de vizită a unui oraș sunt coșurile de gunoi. Ba monumentele! Ba primarul, că el ne reprezintă. Ba oamenii, că ei duc numele orașului mai departe. Serviciile? Numărul de cerșetori de pe stradă... Toaletele publice? Asta e! Toate câte-s înșirate și toaletele publice. La Slobozia sunt 5. Două aparțin Primăriei, 3 au fost concesionate.

La Gară e mai bine să te abții Dacă ai evitat să intri în toaleta din tren și cobori la aia în Gară, regreți imediat. Dacă cobori din autobuz, n-ai încotro, trebuie să intri... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2020, 13:10 (7294 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Închiderea gropii de gunoi de la Slobozia Nouă costă municipalitatea 10 milioane de lei

Cheltuieli neprevăzute

Închiderea gropii de gunoi de la Slobozia Nouă costă municipalitatea 10 milioane de lei

Termenul limită pentru închiderea gropii de gunoi de la Slobozia Nouă și salubrizarea zonei a fost 31 mai 2020. Ulterior acestei date, Primăria Slobozia a plătit 400 mii de lei pentru transportul deșeurilor existente la Vivani Salubritate. Însă costurile finale estimate de autorități se ridică la 10 mi­lioane de lei.

Unde nu-i cap, vai de buget De mai bine de un an, locuitorii din zona gropii de gunoi de la Slobozia Nouă reclamă faptul că zona a devenit un focar de infecție și reprezintă un pericol public. Pentru a stopa depozitările necontrolate, ex-primarul Adrian Mocio­niu a cerut... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2020, 12:25 (6568 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești: Medicul Mioara Neagu a murit din cauza infecției cu SARS-CoV-2

Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești: Medicul Mioara Neagu a murit din cauza infecției cu SARS-CoV-2

Medicul care coordona Camera de Primiri Urgențe a Spitalului Municipal «Anghel Saligny» Fetești, Mioara Neagu, a murit în dimineața zilei de vineri, 16 octombrie a.c., din cauza infecției cu SARS-CoV-2. Acesta se afla internată pe Secția Terapie Intensivă a Spitalului Colentina din București.

Doliu în lumea medicală din Ialomița Medicul Mioara Neagu, coordonatorul Camerei de Primiri Urgențe a Spitalului Municipal «Anghel Saligny» din Fetești și-a pierdut viața în dimineața zilei de vineri, 16 octombrie a.c., la Spitalul Colentina din Bucureși. Dr Mioara Neagu se afla internată pe Secția... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2020, 16:05 (10425 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Senatorul lui Dumnezeu lasă PMP Ialomița la mâna sfinților

Ca să nu rămână fără «coledzi»

Senatorul lui Dumnezeu lasă PMP Ialomița la mâna sfinților

Senatorul Gabi Ionașcu a predat șta­feta președinției PMP Ialomița în mâinile șefului de campanie al lui Mihai Neamțu, candidatul PMP de la Sectorul 3 București. Îl cheamă Cristian Mihalachioiu și săptămâna asta nu are nimic de declarat pentru electoratul ialomițean. Duminica trecută însă, acesta a făcut apelul PMP Ialomița la pădurea Peri, la un mic și-o bere. Senatorul lui Dumnezeu n-a fost prezent, deși se jură că a fost invitat. Prima decizie a noului președinte interimar a fost să mute sediul partidului într-o nouă locație, peste drum de stadionul «1 Mai». Dai un ban, dar stai în față să nu uite electoratul că exiști...

Despre senatori numai de bine... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2020, 15:05 (7283 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Protest inedit în fața Prefecturii Ialomița

«Fel principal: ȘOMAJ!»

Joi, 15 octombrie 2020, în fața Prefecturii Ialomița, peste 50 de salariați ai industriei HORECA din Slobozia au participat la un protest de o oră. Ei au cerut autorităților să relaxexe măsurile de protecție sanitară impuse la nivelu județului Ialomița. Reprezentanții grupului au fost primiți de către prefectul județului Ialomița, Tonița Manea.

HORECA în stradă Un grup de peste 50 de angajați aparținând industriei HORECA din Slobozia au participat joi, 15 octombrie 2020, începând cu orele 14,00, la un protest în fața Prefecturii Ialomița din Slobozia. Invitația la protest a fost lansată... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2020, 18:05 (5559 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Colegiul Național «Mihai Viteazul» Slobozia, în pragul Scenariului Roșu. 3 cazuri de îmbolnăvire cu SARS-CoV-2!

Colegiul Național «Mihai Viteazul» Slobozia, în pragul Scenariului Roșu. 3 cazuri de îmbolnăvire cu SARS-CoV-2!

Colegiul Național «Mihai Viteazul» Slobozia a înregistrat 3 cazuri de îmbolnăvire cu SARS-CoV-2 la două dintre clasele de elevi ale Colegiului. Conform informațiilor oficiale, elevii au fost plasați în izolare la domiciliu. În cazul în care va fi înregistrat un caz nou și la o a treia clasă, Colegiul Național «Mihai Viteazul» Slobozia va intra în Scenariul Roșu.

La un pas de Scenariul Roșu La începutul acestei săptămâni, două eleve de clasa a VIII-a din cadrul Colegiului Național «Mihai Viteazul» Slobozia au fost confirmate pozitiv cu SARS-CoV-2 și plasate în izolare la domiciliu în... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2020, 13:50 (11453 vizualizări - 3 comentarii)

POLITICĂ

«Partidul Social Democrat vine cu soluția creșterii veniturilor a 4,5 milioane de angajați!»

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu

«Partidul Social Democrat vine cu soluția creșterii veniturilor a 4,5 milioane de angajați!»

În  România, mai mult de 4,5 milioane de angajați sunt remunerați cu sume sub 6.000 de lei pe lună. Aceștia s-ar putea bucura, după Alegerile Parlamentare, de o creștere substanțială a veniturilor. Social-democrații au identificat o soluție modernă prin care să păstreze locurile de muncă, dar și să le asigure românilor o majorare sigură a salariilor fără ca veniturile statului să fie afectate. Potrivit noului program de guvernare pe care PSD îl propune românilor, viitoarea creștere a veniturilor se va realiza prin majorarea deducerilor și prin anularea sau scăderea impozitelor pe muncă pentru lefurile mai mici de 6000 de lei. Deputatul PSD Ștefan Mușoiu dă asigurări că reducerea impozitării... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2020, 11:20 (7794 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Procurorul care a amendat doi polițiști a fost achitat în primă instanță

Ialomița: Procurorul care a amendat doi polițiști a fost achitat în primă instanță

Curtea de Apel București a decis să-l achite, în primă instanță, pe fostul magistrat Mihai Laurențiu Vasilescu, procuror angajat la Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia care i-a amendat pe polițiștii care l-au oprit în tra­fic. Cazul a fost trimis în judecată de către Secția pentru Investigarea Infracțiunilor din Justiție (SIIJ).

Sancționat pentru depășirea vitezei
În anul 2018, fostul magistrat Mihai Laurențiu Vasilescu, la vremea respectivă procuror al Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia, a fost tras pe dreapta de doi agenți ai Serviciului Rutier Ialomița, pentru... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2020, 20:20 (8763 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Fetești: Educatoare cercetată penal pentru că a lovit un copil

Fetești: Educatoare cercetată penal pentru că a lovit un copil

Caz șocant la Grădinița din cadrul Școlii Gimnaziale «Aurel Vlaicu» din Fetești. O educatoare apare în câteva imagini postate pe internet în timp ce lovește cu palma un elev. Femeia este acum suspectă într-un dosar penal și a fost demisă din funcție.

Verificările sunt în curs Imaginile postate pe rețelele de socializare pare că sunt filmate chiar de către educatoarea acuzată acum de «purtare abuzivă». Conform filmulețului, femeia se plimbă printre copii, iar la un moment dat lovește cu palma un băiețel de doar 5 ani. Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, dar și Consiliul de Administrație... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2020, 15:50 (4598 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Străzile din Slobozia Nouă devin impracticabile

Străzile din Slobozia Nouă devin impracticabile

Cetățenii Sloboziei semnalează constant pe rețelele de socializare pro­blemele de infrastructură rutieră care apar. În topul postărilor conduce Cartierul Gării Noi. Următorul ar putea fi însă Cartierul Slobozia Nouă. Fotografia alăturată, postată de un locuitor al Cartierului, confirmă situația alarmantă cu care se confruntă cetățenii din zonă. Slobozia Nouă este recunoscută pentru investi­țiile dezastruoase inițiate de-a lungul anilor de către administrațiile Ionașcu, Stoica și Mocioniu...

Aurel Vlaicu, ultima stradă dintr-un lung șir «Aceasta este Strada Aurel Vlaicu din Slobozia Nouă, stradă pe care asfaltul a fost turnat în 2016. Pe aici trece autobuzul de călători...»... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2020, 11:10 (3879 vizualizări - 4 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
278 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ciochina: TIR răsturnat în șanț după ce șoferul a adormit la volan

În după-amiaza zilei de luni, 12 martie a.c., în jurul orelor 15,00, pe raza localității Ciochina a avut loc un accident de circulație. Șoferul unui TIR a adormit la volan și s-a izbit de un copac. În urma ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2012, 17:41
(12588 vizualizări - 0 comentarii)


Simulare de cutremur la un liceu din Slobozia

Simulare de cutremur la un liceu din Slobozia

Luni, 12 martie, la ora 08,40, la solicitarea prefectului județului Ialomița și sub supravegherea personalului Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița, la un liceu ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2012, 15:03
(17286 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: A adormit la volan și s-a oprit într-un copac

Duminică, 11 martie, în timp ce un bărbat, de 38 ani, din Valea Călugărească, conducea un vehicul cu semiremorcă din direcția Urziceni către Slobozia, a adormit la volan, a părăsit partea carosabilă și ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2012, 14:57
(13464 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Arestați după ce au furat mai multe capace de canalizare

Polițiștii au reținut, pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, doi tineri de 18, respectiv 21 ani, pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. Cei doi au fost introduși în Centrul de Reținere ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2012, 14:55
(11769 vizualizări - 0 comentarii)


Platonești: Bătrîn înșelat la telefon

Vineri, 9 martie a.c., un bărbat de 51 ani, din Platonești, a alertat Poliția despre faptul că vecinul său, un bătrîn de 82 ani, a fost înșelat după ce a dat curs solicitării unei persoane necunoscute. ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2012, 14:55
(15620 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Hoți de fier vechi, prinși de polițiști

Vineri, 9 martie a.c., polițiștii feteșteni au fost sesizați de către agenții de pază ai unei societăți comerciale despre faptul că au observat două persoane care furau fier dintr-o clădire dezafectată ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2012, 14:54
(12186 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Șofer de scuter, accidentat

Un bărbat de 54 ani, conducător al unui moped, a fost accidentat sîmbătă, 10 martie a.c., la Țăndărei. Bărbatul a virat brusc la stînga, fără să se asigure, moment în care a fost lovit e un autoturism condus ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2012, 14:53
(11896 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Băuți la volan

Un tînăr de 22 ani, din Cosîmbești, a fost oprit în trafic, pentru un control de rutină, sîmbătă, 10 martie a.c., pe raza localității Sudiți. Verificările efectuate de către polițiști au demonstrat că individul ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2012, 14:52
(13500 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a Poliției în piața din Urziceni

Peste 40 de persoane au fost legitimate în cadrul unei acțiuni organizate sîmbătă, 10 martie a.c., în zona pieței agroalimentare din Urziceni pe linia prevenirii faptelor  antisociale, a violenței ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2012, 14:49
(14842 vizualizări - 1 comentariu)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 60000 lei, 10 șoferi au rămas fără permis

În perioada 9-11 martie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate în trafic. Rezultatele activităților s-au concretizat în aplicarea a peste 320 de sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2012, 14:48
(15084 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: Bătrîn de 90 ani, cuprins de flăcări

Incendiu la o gospodărie din Amara, sîmbătă, 10 martie a.c. După ce a încercat să aprindă focul de la sobă cu benzină, un bătrîn de 90 ani a fost cuprins de flăcări. Rănit grav, el a fost transportat la ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2012, 12:09
(12899 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara incendiu


Anunț angajare

Magazin încălțăminte, str. Matei Basarab, angajează vînzătoare, experiență 3 ani orice domeniu, 800 lei+bonusuri.
Telefon 0727/881.104 ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2012, 11:45
(8519 vizualizări - 0 comentarii)


Beat la volan, s-a răsturnat cu tirul între Slobozia și Bucu

Doi șoferi sînt cercetați de polițiști după ce au fost prinși la volan băuți.
Primul șofer care s-a urcat băut la volan a fost depistat de polițiști pe raza localității Cosîmbești. Este vorba despre ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2012, 17:11
(10115 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Olimpiada națională de interpretare instrumentală

Peste 120 de elevi din nouă județe ale țării vor participa la acest sfîrșit de săptămînă la olimpiada națională destinată copiilor din ciclurile primar și gimnazial. Evenimentul se desfășoară la Slobozia ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2012, 17:09
(12512 vizualizări - 0 comentarii)


Artista Maria Unțanu revine la Slobozia

Cunoscuta artistă Maria Unțanu revine la Slobozia. Pe data de 22 martie a.c., ea va expune pe simezele Galeriei de Artă «Arcadia» cele mai noi creații plastice care îi poartă semnătura. De data aceasta ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2012, 17:08
(12638 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Termen limită pentru depunerea Formularului 204

Joi, 15 martie 2012, este termenul limită pînă la care contribuabilii trebuie să depună la administrația financiară în a cărei rază teritorială își au dominciliu fiscal, «Declarația anuală de venit pentru ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2012, 17:08
(7582 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Hoți identificați de polițiști

Cine a plecat la furat în această săptămînă, n-a avut prea mulți sorți de izbîndă. Polițiștii ialomițeni au identificat nu mai puțin de șapte persoane care au încercat să își însușească bunuri prin mijloace ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2012, 17:07
(13872 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ialomița hoți


Slobozia: Concurs interjudețean cu tematică religioasă de creație plastică

Elevii cu talent artistic sînt invitați să participe la cea de-a doua ediție a concursului interjudețean cu tematică religioasă de creație plastică. Startul  competiției a fost dat în urmă cu o săptămînă ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2012, 17:06
(9111 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cercetați pentru furt și delapidare

Doi bărbați, de 30 și 39 ani, din Bordușani și Fetești, sînt cercetați penal.
Astfel, administrator al unei societăți din Bordușani, bărbatul de 30 ani a sustras din fondul forestier național mai ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2012, 17:05
(11347 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Focar de rabie la Ciocîrlia! Zona de supraveghere a fost extinsă la 30 km!

Potrivit Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, «luni, 5 martie 2012, a fost găsită o vulpe moartă pe fondul de vînătoare 39 Urziceni, în imediata apropiere de localitatea ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2012, 16:14
(11157 vizualizări - 0 comentarii)


Infractor cu mandat de arestare, prins de jandarmi în sediul Judecătoriei Urziceni!

Un bărbat din Bărcănești care se sustrăgea urmăririi penale a fost identificat de jandarmii din Urziceni. Astfel, jandarmii din cadrul Detașamentului de Jandarmi Urziceni, care executau marți, 6 martie ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2012, 12:55
(14090 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină furată din Germania, găsită la Țăndărei

Marți, 6 martie a.c., polițiștii Serviciului de Investigații Criminale-Compartimentul Trafic și Furturi Auto au organizat și executat o acțiune pentru depistarea autoturismelor ce figurează urmărite internațional ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2012, 12:41
(12178 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: 4,5 milioane lei, rambursări de TVA în martie 2012

Aproximativ 4,5 milioane de lei reprezintă rambursarea de TVA aferentă lunii martie în județul Ialomița. Potrivit reprezentanților Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița, decontarea celor 81 de ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2012, 12:40
(7073 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Intervenții SMURD

Patru persoane au necesitat, de urgență, intervenția echipajelor SMURD ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița.
Astfel, primul apel telefonic a fost înregistrat luni, 5 martie, cînd ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2012, 12:39
(16815 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Prinși în flagrant la furat

Zi cu ghinion pentru hoții ialomițeni. Marți, 6 martie 2012, polițiștii au constatat în flagrant două infracțiuni de tentativă de furt.
Astfel, prima faptă, săvîrșită de un tînăr de 18 ani, din Alexeni ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2012, 12:37
(15737 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Tînără reținută de polițiști după ce a furat dintr-un garaj

O tînără de 24 ani, din Urziceni a fost reținută de polițiști pentru furt calificat. Pe scurt, în seara zilei de 26 februarie a.c., suspecta a furat din interiorul unui garaj, proprietate a unei femei de ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2012, 12:34
(10904 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt garaj


DGFP Ialomița: Îndreptarea erorilor din declarațiile fiscale

Începînd cu data de 3 martie, a intrat în vigoare Ordinul ce reglementează regulile pentru rectificarea declarațiilor fiscale. «Procedura de îndreptare a erorilor se aplică în situația în care contribuabilul ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2012, 12:33
(9349 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Reținut de polițiști pentru înșelăciune după ce a vîndut fictiv motorină

Un bărbat de 44 ani, din Ion Roată, a fost reținut marți, 6 martie a.c., de polițiști. În sarcina individului polițiștii au reținut comiterea infracțiunii de înșelăciune. Astfel, potrivit anchetatorilor ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2012, 12:32
(16755 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Acțiune a Poliției

Peste 100 de persoane au fost legitimate marți, 6 martie a.c., la Țăndărei, în cadrul unei acțiuni derulate de polițiștii din localitate. În cadrul verificărilor, polițiștii au aplicat 24 de sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2012, 12:30
(13749 vizualizări - 2 comentarii)


DGFP Ialomița: Obligații fiscale pentru persoanele care arendează terenuri

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii care obțin venituri din arendarea bunurilor agricole din patrimoniul personal că au obligația înregistrarii contractului încheiat ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2012, 12:28
(17628 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...