Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Europarlamentarul Dan Motreanu a deschis Parlamentul European pentru aleșii locali din Ialomița

Primarii ialomițeni PNL, la Bruxelles cu jalbele-n proțap

Europarlamentarul Dan Motreanu a deschis Parlamentul European pentru aleșii locali din Ialomița

bonus: «România se află în cel mai bun moment al său!»

În perioada 11-13 mai 2022, două delegații de aleși locali din Ialomița și Brăila au parti­cipat la o întâlnire de lucru la Bruxelles, organizată de europarlamentarul PNL Dan Motreanu. Întâlnirea, anunțată inițial drept una formală, a devenit pentru invitați un prilej de a explica și a cere măsuri administrative absolut necesare pentru absorbția de fonduri europene. «Suntem printre țările Uniunii Europene care au recunoscut că nu au capacitatea administrativă de a absorbi aceste fonduri europene. Inițial, în această situație au fost 17 țări... Acum au rămas 6. Din păcate, ne numărăm și noi printre ele!» a declarat în cadrul întâlnirii cu primarii europarlamentarul Dan Motreanu. La întâlnire a... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2022, 12:20 (10716 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Tribunalul Ialomița a ridicat «excepția de neconstituționalitate» a Legii Pensiilor Speciale

Tribunalul Ialomița a ridicat «excepția de neconstituționalitate» a Legii Pensiilor Speciale

Declararea ca neconstituțională a legii privind tăierea pensiilor speciale ale foștilor parlamentari a fost motivată de Curtea Constituțională a României și de solici­tările venite din partea instanțelor de judecată cu privire la anumite aspecte ce țin de caracterul neconstituțional al actului normativ dezbătut la CCR. Printre instanțele care au ridicat «excepții de neconstituționalitate» se numără și Tribunalul Ialomița. Judecătorii celei mai mari instanțe din județul nostru au sesizat aceste aspecte în procesul deschis de către foștii parlamentari ialomițeni Maria Petre, Alecsandru Știucă și Gabi Ionașcu. Acțiunea a fost inițiată anul trecut și a fost suspendată până când se vor lămuri toate... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2022, 15:20 (14151 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are doar un singur Centru Medical de Permanență

La Dridu

Ialomița are doar un singur Centru Medical de Permanență

Un proiect al Ministerului Sănătății de a degreva spitalele mari de numărul mare de pacienți care nu reprezintă urgențe medicale a vizat înființarea Centrelor Medicale de Permanență. În Ialomița ar fi trebuit să funcționeze 5 astfel de unități, însă în realitate a fost înființată doar una, în localitatea Dridu. Centrul Medical de Permanență Dridu asigură doar asistența medicală primară, cazurile grave fiind transferate către Spitalul Municipal Urziceni sau Spitalul Județean de Urgență Slobozia.

Un singur centru, 20 mii de bolnavi În urmă cu 10 ani, Ministerul Sănătății a decis înființarea... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2022, 10:55 (15526 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

CNAIR, considerată vinovată de producerea unui accident pe A2, la Fetești

CNAIR, considerată vinovată de producerea unui accident pe A2, la Fetești

Victimele unui accident rutier, petrecut în urmă cu 2 ani pe Autostrada Soarelui, cer Companiei Naționale de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR) plata unor despăgubiri morale în valoare de 50 mii de lei motivând faptul că tragedia s-a petrecut din cauza administratorului șoselei. O primă sentință în acest dosar a fost dată la Judecătoria Fetești, însă soluția a fost atacată cu apel la Tribunalul Ialomița.

Se așteaptă o decizie definitivă Accidentul rutier s-a petrecut în toamna anului 2020, pe Autostrada Soarelui, în zona Stațiilor de Taxare de la Fetești. În timp ce se deplasau... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2022, 13:40 (14501 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Soluția Spitalului Județean de Urgență Slobozia pentru a se renunța la disponibilizări

Soluția Spitalului Județean de Urgență Slobozia pentru a se renunța la disponibilizări

Recentele informații apărute în spațiul public referitoare la posibilele disponibilizări la Spitalul Județean de Urgență Slobozia sunt infirmate de către Liviu Patrichi, managerul instituției. Acesta a explicat public faptul că instituția va face demersuri pentru a păstra toți angajații și va organiza exa­mene pentru personalul angajat în perioada Stării de Alertă. «Încercăm o redistribuire pe secțiile unde există nevoie de personal...» a precizat Liviu Patrichi, managerul Spitalului Slobozia.

S-au comasat secțiile Inclus în 4 proiecte de modernizare și reabilitare, Spitalul... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2022, 20:10 (16096 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cabinetele din mediul rural ialomițean așteaptă medicii specialiști

Reabilitate pe banii Guvernului României

Cabinetele din mediul rural ialomițean așteaptă medicii specialiști

Bolnavii din mediul rural încă îi așteaptă pe medici în cabinetele reabilitate de administrațiile locale din bani publici. Datele autorităților locale arată că doar localitatea Săveni a reușit să găsească o soluție legală prin care să-i convingă pe specialiști să acorde asistență medicală specializată cetățenilor. Și în acest caz a fost nevoie de aproximativ un an și jumătate pentru a identifica o modalitate prin care medicii să poată acorda consultații în mediul rural. Ceilalți edili pun eșecul acestui demers pe umerii birocrației din siste­mul medical, pe care pande­mia de COVID-19 a făcut-o din ce în ce mai stufoasă.

Raiul PNDL al cabinetelor medicale rurale... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2022, 13:20 (3016 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Plângere penală pe numele actualei conduceri a Direcției de Sănătate Publică Ialomița

Demitere controversată

Plângere penală pe numele actualei conduceri a Direcției de Sănătate Publică Ialomița

Noua conducere a Direcției de Sănătate Publică Ialomița este vizată de o plângere penală, depusă de către Dan Noel, fostul director al instituției. Acesta o acuză public pe Marinela Radu de «fals în acte oficiale» și «uz de fals», după ce Marinela Radu ar fi semnat mai multe documente prin care l-a lăsat fără loc de muncă. Decizia de concediere a fost contestată, iar în prezent se așteaptă un răspuns din partea comisiei din cadrul Direcției de Sănătate Publică Ialomița cu privire la legalitatea întocmirii respectivului act.

Dan Noel, pus pe liber În urmă cu o lună, Direcția de Sănătate... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2022, 10:50 (22964 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Încep lucrările de modernizare a infrastructurii rutiere din Slobozia

O lungă vară fierbinte pentru contribuabili

Încep lucrările de modernizare a infrastructurii rutiere din Slobozia

Administrația Soare anunță public că la începutul lunii iunie 2022 va semna ordinul de începere a lucrărilor pentru «moder­nizarea transportului public în Slobozia». Valoarea eligibilă nerambursabilă a acestei investiții este de 28,1 milioane de lei, iar lucrările ar trebui finalizate până la finele anului viitor. Principalele bulevarde care urmează să fie afectate de aceste lucrări sunt Bulevardul Matei Basarab și Bulevardul Chimiei. Administrația locală susține că mo­dernizarea arterelor de circulație se va realiza etapizat, fără a afecta ra­dical traficul auto din oraș.

Proiecte ca-n povești... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2022, 11:10 (33180 vizualizări - 29 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Conacul Bolomey este reabilitat în proporție de 40%

Un progres vizibil

Conacul Bolomey este reabilitat în proporție de 40%

Administrația județeană a reușit să salveze in extremis proiectul de reabilitare a Conacului Bolomey. La acest moment, lucrările sunt reali­zate în proporție de 40%, iar până la sfârșitul anului 2023 oficialii Consiliului Județean speră să includă obiectivul în circuitul turistic.

O minune care n-a ținut 3 zile Valoarea investițiilor în reabilitarea Conacului Bolomey se ridică la 18,76 milioane de lei. Conform datelor oficiale, nivelul de realizare a lucrărilor a ajuns în acest moment la 40% și continuă într-un ritm susținut. «Suntem în grafic și susținem permanent eforturile... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2022, 16:05 (15630 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Profesori acuzați de propagandă pro-rusă la Liceul de Arte «Ionel Perlea» Slobozia

Profesori acuzați de propagandă pro-rusă la Liceul de Arte «Ionel Perlea» Slobozia

Două cadre didactice cu experiență, care își desfășoară activitatea în cadrul Liceului de Arte «Ionel Perlea» Slo­bozia sunt acuzate de către elevi că ar susține propaganda pro-rusă în timpul orelor de curs. Unul dintre profesori și-a manifestat atitudinea pro-rusă pe rețelele de socializare, unde a postat mai multe mesaje de susținere a invaziei ruse din Ucraina. «Vom face o anchetă să vedem dacă această atitudine persistă și în timpul orelor de curs!» susține George Petre, directorul Liceului de Arte «Ionel Perlea» Slobozia.

«Vladimir Putin, trimisul lui Dumnezeu pe pământ!»... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2022, 10:55 (35724 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia a deturnat fonduri în valoare de 9 milioane de lei pentru plata lucrărilor la «Groapa lui Stoica»!

Ministerul Finanțelor Publice a confirmat oficial

Primăria Slobozia a deturnat fonduri în valoare de 9 milioane de lei pentru plata lucrărilor la «Groapa lui Stoica»!

bonus: «Groapa lui Stoica» rămâne o lucrare multianuală

Administrația din Slobozia a plătit 9 mi­lioane de lei pentru lu­crările executate la «Groapa lui Stoica» dintr-un credit de 25,4 milioane de lei contractat în 2016. Decizia ad­ministrației locale este considerată ilegală de către Ministerul Finan­țelor. Într-o corespondență purtată cu actuala administrație, reprezentanții Ministerului susțin că respectivul credit poate fi utilizat «doar pentru destinația inițială a împrumutului».

O poveste «pe surse», veche de 3 ani Ziarul nostru publica în noiembrie 2019 un articol «pe surse» în care atrăgea atenția că împrumutul în va­loare... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2022, 14:20 (9843 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița primește 1,275 miliarde de lei pentru investiții

Programul «Anghel Saligny» a intrat la apă

Ialomița primește 1,275 miliarde de lei pentru investiții

Administrația din Ialomița a primit 1,275 miliarde de lei pentru finanțarea lucrărilor edilitare derulate prin intermediul Programului «Anghel Saligny». Conform clasamentului național, Ialomița se situează doar cu puțin peste media județeană de 1,25 miliarde de lei. Suma este cu aproximativ 800 milioane de lei mai mică decât estimările inițiale pentru Ialomița. Printre administrațiile care benefi­ciază de fonduri mai puține se numără și Slobozia.

A intrat la apă Administrațiile din Ialomița așteaptă din septembrie 2021 ca peste 70 de proiecte edilitare de investiții depuse prin Programul... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2022, 20:35 (13412 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Decizii de salarizare emise nelegal la Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița

Decizii de salarizare emise nelegal la Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița

Agenția pentru Protecția Mediului Ialo­mița cere în instanță anularea mai multor decizii de salarizare din cursul anului trecut, întrucât acestea ar fi fost emise nelegal. În urma unei misiuni de audit a Ministerului Finanțelor la Agenția Națională pentru Protecția Mediului (ANPM), s-a descoperit faptul că angajații structurilor din teritoriu, printre care se numără și cei din județul Ialomița, ar fi trebuit să beneficieze de majorări salariale, invocându-se o o decizie a Înaltei Curți de Casație și Justiție privind salarizare în domeniul bugetar. Pentru a fi pusă în aplicare, această prevedere trebuia corelată cu Legea Finanțelor Publice, aspect pe care ANPM nu l-a luat în considerare. Deciziile... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2022, 16:50 (13890 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

ADI ECOO 2009 Țăndărei va prelua activitatea firmelor de salubritate falimentare din Ialomița

Strategie administrativă județeană

ADI ECOO 2009 Țăndărei va prelua activitatea firmelor de salubritate falimentare din Ialomița

bonus: Potopul de gunoaie de după Selectiv Deșeuri 2010 SRL

În februarie 2022, administrația județeană statua printr-o serie de proiecte de hotărâri aprobate în plenul Consiliului Județean Ialomița existența unui nou operator regional pentru deșeurile menajere ale județului. Cu un buget anual de peste 10 milioane de lei, noul operator regional are rolul de a îngloba toate firmele de salubritate gestionate de către administrațiile locale. «Vom eficientiza această activitate în mai puțin de un an!» declară Alina Ciobanu, directorul acestei structuri. Numai că de la declarații la realitatea din teren drumul e lung și pavat cu bune intenții...

Un nou pariu pe bani publici... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2022, 10:50 (14156 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Două veri fără plaje publice la Amara

Două veri fără plaje publice la Amara

Deși ar fi trebuit să fie gata la sfârșitul anului trecut, reabilitarea plajelor «Zorilor» și «Perla», din stațiunea Amara, a început în urmă cu aproximativ o lună. Administrația locală susține faptul că ceea ce a întârziat lucrările au fost licitațiile publice contestate și speră ca, la final, proiectele să fie un adevărat succes. Estimativ, aceste lucrări se vor încheia în decembrie 2023, valoarea ambelor proiecte fiind de peste 25 milioane de lei, fonduri alocate din bugetul Uniunii Europene. «Suntem convinși că ambele proiecte vor fi un real succes!» a declarat Alin Sandu, primarul orașului Amara.

În sfârșit... se lucrează!... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2022, 13:05 (17026 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Borănești, amendată cu 15 mii de lei de Garda de Mediu Ialomița

Primăria Borănești, amendată cu 15 mii de lei de Garda de Mediu Ialomița

Un adevărat dezastru ecologic a fost descoperit de Garda de Mediu Ialomița la marginea localității Borănești. Comisarii au făcut verificări după ce în spațiul public au apărut imagini cu resturi de animale aruncate întâmplător la o groapă de gunoi neconformă. Administrația locală din Borănești a fost sancționată cu 15 mii de lei.

Principalii vinovați, în atenția autorităților Vineri, 22 aprilie a.c., fostul comisar șef al Gărzii Naționale de Mediu, Octavian Berceanu, a făcut publice pe internet mai multe imagini în care a surprins resturi de animale aruncate, la voia întâmplării, la... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2022, 16:05 (7151 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Polițiștii și procurorii încă mai caută vinovații plantărilor fictive de la Sudiți

După 2 ani de verificări

Polițiștii și procurorii încă mai caută vinovații plantărilor fictive de la Sudiți

În anul 2020, Direcția Silvică Ialomița a sesizat Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița cu privire la dispariția a peste 200 mii de puieți de arbori ce urmau a fi plantați în Cantonul Silvic Sudiți din cadrul Ocolului Silvic Slobozia. La 2 ani de la depunerea sesizării, organele de anchetă nu au ajuns la nicio concluzie în această speță. Documentele Regiei Autonome a Pădurilor-ROMSILVA arată că prejudiciul în această cauză se ridică la peste 300 mii de lei.

Verificările sunt în curs Potrivit documentelor oficiale, pentru lucrările de împădurire ce trebuiau efectuate în Cantonul... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2022, 11:20 (13341 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Trimis în judecată de 20 de ori de către Primăria Giurgeni

Trimis în judecată de 20 de ori de către Primăria Giurgeni

Primăria Giurgeni a deschis 20 de acțiuni în instanță pe numele unui singur cetățean. Autoritățile locale cer transformarea amenzilor pe care bărbatul le-a primit în muncă în folosul comunității. Acesta a fost sancționat pentru tulburarea liniștii publice sau comerț ilegal cu pește. În total, sancțiunile depășesc 40 mii de lei. Toate cele 20 de acțiuni au fost înregistrate pe rolul Judecătoriei Fetești.

Se așteaptă decizia instanței Contravenientul din localitatea Giurgeni a adunat cele 20 de sancțiuni în ultimii 3 ani. Deși autoritățile locale au făcut demersuri pentru a-l determina... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2022, 15:10 (12001 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Administrația Soare vrea «centură-inel» pentru Slobozia

Administrația Soare vrea «centură-inel» pentru Slobozia

Consiliul Local Slobozia a aprobat un protocol de colaborare cu Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR) în vederea realizării unei «centuri-inel» la nivelul orașului Slobozia. Decizia confirmă promisiunile administrației Soare de a transforma Slobozia într-un oraș atractiv din punct de vedere economic. Reamintim că primul pas al acestui proiect îl reprezintă realizarea Centurii de Nord a orașului Slobozia, a cărei valoare a fost estimată la 23,5 milioane de euro.

Stăpânul «inelului» Primarul Dragoș Soare a inițiat un protocol cu CNAIR care va permite elaborarea... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2022, 12:10 (27375 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Scânteia s-a mutat într-un sediu nou

Primăria Scânteia s-a mutat într-un sediu nou

Duminică, 1 mai 2022, Primăria Scânteia a inaugurat noul sediu al instituției. La eveniment au participat președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel, deputatul PSD Raluca Dumitrescu, prefectul județului Ialomița, Constantin Marin, secretarul de stat în Ministerul Agriculturii, Iulian Bucur și primari ialomițeni invitați de către edilul din Scânteia, Georgeta Ilie.

Administrație în casă nouă După mai bine de 30 de ani de așteptare, Primăria Scânteia a reușit să construiască un sediu administrativ nou. Investiția a fost inițiată în 2017 de către primarul Georgeta Ilie și... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2022, 19:20 (14354 vizualizări - 7 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
313 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Sfînta Icoană a Maicii Domnului de la Mînăstirea Vorona, la Slobozia

Peste 100 de jandarmi vor asigura, în perioada 4-7 mai 2016, măsurile de ordine ce se vor impune la un eveniment religios de mare importanță pentru creștinii ialomițeni. Este vorba despre aducerea la Mînăstirea ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2016, 11:20
(8199 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Colelia

În noaptea de duminică spre luni, 1/2 mai a.c., în jurul orei 00,30, pompierii au fost solicitați să intervină pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la o locuință din localitatea Colelia. Cel mai probabil ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2016, 10:05
(4937 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Colelia incendiu


Arestări la Bărbulești

În urma perchezițiilor desfășurate la Bărbulești joi, 21 aprilie 2016, procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița i-au pus sub acuzare pe Ion Gheorghe, viceprimarul localității, și Vasile Puiu ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2016, 21:05
(7450 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Oferta locurilor de muncă

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița pune la dispoziția șomerilor din județ 380 de locuri de muncă, 25 dintre acestea fiind destinate persoanelor cu studii superioare. Angajatorii ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2016, 18:50
(5811 vizualizări - 1 comentariu)


Accidente la Țăndărei și Andrășești

Serviciul Poliției Rutiere Ialomița informează că miercuri, 20 aprilie 2016, pe DN2A s-au produs două accidente rutiere. Primul eveniment, soldat cu vătămarea corporală a unui bărbat de 48 de ani, s-a produs ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2016, 17:25
(5859 vizualizări - 0 comentarii)


AFIR a lansat aplicația «Asistență module on-line»

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale (AFIR) lansează, prin intermediul paginii oficiale de internet www.afir.info, aplicația «Asistență module on-line» pentru a veni în sprijinul solicitanților ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2016, 16:10
(2757 vizualizări - 0 comentarii)


«Școala Altfel» la Muzeul Județean Ialomița

În zilele de 18 și 19 aprilie 2016., în baza protocolului încheiat între Direcția de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române, Fundația Collegium XXI, și Școala Gimnazială ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2016, 19:35
(4276 vizualizări - 6 comentarii)


ISU Ialomița: Simulare de accident rutier pe A2

Joi, 21 aprilie 2016, începînd cu orele 10,00, urmează să se desfășoare un amplu exercițiu cu forțe și mijloace în teren pentru gestionarea situațiilor de urgență produse de un accident rutier cu victime ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2016, 18:20
(6876 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Vaccinare antirabică aeriană a vulpilor

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează locuitorii județului că, în perioada 18.04.201-5.05.2016, în funcție de condițiile meteorologice, se va desfășura campania ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2016, 17:10
(5496 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente soldate cu un mort și cinci răniți

La acest sfîrșit de săptămînă, pe șoselele ialomițene s-au produs 3 accidente rutiere, soldate cu decesul unei persoane și rănirea a altor cinci.
Primul dintre acestea s-a produs vineri, 15 aprilie ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2016, 16:10
(5762 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Acțiuni de control în tîrguri

DSVSA Ialomița vă informează că, în perioada 1-14 aprilie 2016, conform Notei de Serviciu ANSVSA nr. 6183/21.03.2016, au fost efectuate controale în tîrgurile autorizate/neautorizate din județ împreună ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2016, 15:40
(4521 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 90000 de lei, 20 permise reținute

La acest sfîrșit de săptămînă, 15-17 aprilie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2016, 14:50
(5581 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Porților Deschise» la IPJ Ialomița

În cadrul Programului «Școala Altfel: Să știi mai multe, să fii mai bun!», polițiștii ialomițeni organizează miercuri și joi, 20 și 21 aprilie a.c., în intervalul orar 10,00-12,00, «Ziua Porților Deschise ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2016, 13:10
(4414 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accident cu patru victime

Duminică, în jurul orei 15,15, două autoturisme au fost implicate într-un accident rutier, pe DJ203B, între localitățile Manasia și Gîrbovi. În urma impactului, patru persoane aflate în unul dintre autoturisme ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2016, 11:55
(3902 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: I-a luat foc mașina pe Autostrada Soarelui

În urma unor scurgeri de combustibil la compartimentul motor, un autoturism ce se deplasa pe Autostrada București-Constanța a fost cuprins de flăcări. Evenimentul a fost anunțat la 112 în după-amiaza zilei ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2016, 10:25
(34893 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


AJOFM Ialomița: Bursa Generală a Locurilor de Muncă

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița a organizat joi, 14 aprilie 2016, ora 9,00, «Bursa Generală a Locurilor de Muncă», eveniment ce a avut loc la Slobozia-Centrul Cultural UNESCO ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2016, 12:40
(5897 vizualizări - 0 comentarii)


Săptămîna «Școala Altfel», la ISU Ialomița și Jandarmerie

Programul «Să știi mai multe, să fii mai bun!» se desfășoară anul acesta în perioada 18-22 aprilie și constă în derularea, la nivelul fiecărei unități de învățămînt, într-o săptămână din al doilea semestru ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2016, 11:50
(5399 vizualizări - 0 comentarii)


Polaris va continua prestarea serviciului de salubrizare în Slobozia pe o perioadă de 30 de zile

Ca urmare a comunicatului de presă transmis în data de 13.04.2016, prin care s-a menționat că serviciul de salubrizare va fi sistat datorită suspendării contractului de depozitare a deșeurilor ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2016, 10:40
(6718 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții în Cartierul 500 din Slobozia: Proxenet, căzut în plasa procurorilor

Procurorii din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, împreună cu polițiștii din oraș, au desfășurat miercuri, 13 aprilie 2016, percheziții domiciliare în Cartierul 500. În plasa organelor ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2016, 16:30
(6943 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Fără permise la volan și conducînd vehicule neînmatriculate

Luni, 11 aprilie a.c., polițiștii rutieri au depistat o tînără, de 20 de ani, din orașul Țăndărei, în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu, deși nu poseda permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2016, 15:55
(4343 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC Bere Băuturi București SA
angajează

-contabil analist financiar
pentru punctul de lucru ȚĂNDĂREI
Condițiile angajării sînt:
-experiență în domeniu, minim 5 ani
-cunoașterea centrilor de cost
și a gestiunii
-prezență agreabilă, spirit de echipă

-operator facturare
pentru Punctul de lucru ȚĂNDĂREI
Condițiile angajării sînt:
-cunoștințe operare PC:
Word, Excell, Outlook
-cunoștințe facturare
-experiența constituie avantaj

Persoanele interesate
pot depune CV
la adresa de e-mail
office.ialomita@bere-băuturi.ro
iar pentru detalii suplimentare
apelați tel. 0751/078.718

13 Aprilie 2016, 15:45


Urziceni: A furat din magazin

Polițiștii din Urziceni au fost sesizați luni, 11 aprilie a.c., de angajata unei societăți comerciale din localitate, cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri din magazin. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2016, 11:05
(6402 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt


anunț angajare

angajăm
-zugravi, București,
2000 lei salariu brut,
cazare asigurată
-agenți vînzări, București,
cazare asigurată
Relații la telefon
0722/533.541

13 Aprilie 2016, 10:30


anunț angajare

societate comercială
angajează
electricieni
cu experiență
pentru lucru în zona FETEȘTI
Relații la telefon
0740/621.199
e-mail [email protected]

13 Aprilie 2016, 10:10


Bătrînă dispărută din Alexeni, găsită într-un canal de irigații

O amplă intervenție de căutare-salvare a fost desfășurată în după-amiaza zilei de duminică, 10 aprilie a.c, pe raza localităților Alexeni-Broșteni-Gîrbovi, după ce o femeie în vîrstă de 80 de ani, din ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2016, 13:25
(7495 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: «Rapsozii la ei acasă»

Printre preocupările permanente ale Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița se numără și organizarea anuală a unei manifestări legate de inima și sufletul țăranului ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2016, 11:50
(4904 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A intrat cu mașina în pom

Luni dimineață, 11 aprilie 2016, în jurul orei 3,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza municipiului Fetești s-a produs un accident rutier, soldat cu rănirea a două persoane. Astfel ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2016, 11:05
(4779 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


APIA: Au început plățile la subvențiile pe suprafață

Respectînd calendarul stabilit și obiectivele asumate, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că în data de 7 aprilie 2016 a început autorizarea, iar din data de 8 aprilie ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2016, 10:15
(8421 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale DSVSA Ialomița

În scopul prevenirii apariției toxiinfecțiilor alimentare în perioada imediat următoare, cînd se înregistrează în mod tradițional o creștere a consumului de produse alimentare specifice Sărbătorilor Pascale ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2016, 16:15
(7814 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Se redeschide «Salonul de Primăvară»

Reprezentanții Uniunii Artiștilor Plastici din România-filiala Ialomița redeschid «Salonul de Primăvară». Evenimentul se va desfășura la Galeriile «Arcadia» din cadrul Centrului Cultural UNESCO «Ionel ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2016, 15:40
(4042 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...