Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Eduard Dragomir, bronz la «Naționalele» de juniori

Scrimă

Eduard Dragomir, bronz la «Naționalele» de juniori

Sala «Ana Pascu» din București a găzduit săptămâna trecută Campionatul Național de Sabie adresat juniorilor. La competiția individuală masculină au participat 53 de sabreri, printre aceștia fiind și câțiva reprezentanți ai CSM Unirea și CSS Slobozia. Dintre aceștia s-a re­marcat Eduard Dragomir, cu un parcurs foarte bun până spre ultimele faze al competiției. Eduard a trecut în Șaisprezecimi de un alt slobozean, Andrei Pietroiu de la CSS. În optimi, Dragomir a trecut de bucureșteanul Andrei Costea, cu 15-4, iar în Sferturi, de dinamovistul Rareș Dicu, cu 15-9. Ascensiunea lui Eduard Dragomir, în acest turneu, s-a oprit în Semifinale, unde a pierdut cu 13-15 în fața ieșeanului Casian Cîdu. Eduard... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2022, 10:55 (1735 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Colonie de lilieci, în sediul Poliției Orașului Țăndărei

Colonie de lilieci, în sediul Poliției Orașului Țăndărei

Trei organizații neguvernamentale au descoperit în sediul Poliției Orașului Țăndărei o colonie de lilieci. În urmă cu o săptămână, reprezentanții entităților au fost sesizați chiar de către oamenii legii și au mers pentru a ridica animalele, aflate în hibernare. Liliecii vor fi redați mediului natural.

Animalele vor ajunge în mediul natural
În urmă cu o săptămână, Biroul Poliției Animalelor, din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, a sesizat Societății Ornitologice Române faptul că în sediul Poliției Orașului Țăndărei există o colonie de lilieci. Reprezentanții... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2022, 11:00 (10026 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Costin Telehuz, propus pentru funcția de secretar de stat la Agricultură

Unul de la PSD, unul de la PNL

Costin Telehuz, propus pentru funcția de secretar de stat la Agricultură

Ambițiile liderilor politici ialo­mițeni sunt surprinzătoare. După numirea lui Cristian Corlău (PSD) ca secretar de stat la Ministerul Agriculturii, un alt ialomițean este nominalizat pentru o funcție similară. Dragoș Costin Telehuz, președintele Asociației Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice Ialomița este propunerea cu care PNL Ialomița încearcă să marcheze intrarea în politica mare. Rămâne să vedem ce se va întâmpla...

Ialomița ar putea avea doi Numirea în funcția de secretar de stat la Ministerul Agriculturii a ialomițeanului Cristian Corlău, (fost candidat PSD la Alegerile... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2022, 09:55 (13491 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Valul 5 al pandemiei de COVID-19 în Ialomița

Valul 5 al pandemiei de COVID-19 în Ialomița

Creșterea zilnică a numărului de cazuri de COVID-19 a determinat reprezentanții celor 4 spitale din județul Ialomița să ia măsuri în ceea ce privește pregătirile pentru valul 5 al pandemiei. Astfel, la nivelul fiecărui spital va funcționa un Centru de Evaluare COVID-19. Este vorba despre entități sa­nitare în care pacienții cu simptome specifice infecției provocată de SARS-CoV-2 vor fi consultați, iar în funcție de starea de sănătate vor fi internați sau tratați la domiciliu. Fiecare Centru de Evaluare COVID-19 va fi coordonat de către un medic, urmând ca în perioada următoare să se stabilească cine vor fi coordonatorii. În ceea ce privește numărul de paturi, la nivelul județului Ialomița există... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2022, 10:50 (8063 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

«Evolution»-noua generație

«Evolution»-noua generație

Clubul de Robotică al Colegiului Național «Mihai Viteazul» din Slobozia se pregătește de un nou an competițional. Intrată în «branșă» în urma echipelor de la «A.I. Cuza» și Liceul de Arte, echipa Colegiului a trebuit să dovedească că merită atenția publicului și a sponsorilor în condițiile în care nu a participat la nicio competiție oficială. Dar profesorul de Informatică Răzvan Ionescu, mentorul clubului de Robotică, crede că nu robotul este atuul echipei: «Nu performanțele robotului contează, ci reușitele elevilor. Sunt 22 de copii care descoperă o lume întreagă prin intermediul acestui robot...».

Cei din urmă vor fi cei dintâi... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2022, 11:50 (4066 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bursele de merit ale elevilor ialomițeni, reduse la jumătate

Bursele de merit ale elevilor ialomițeni, reduse la jumătate

Modificarea condi­țiilor privind acordarea burselor șco­lare de către Ministerul Educației lasă fără bani jumătate dintre elevii bursieri ai ju­dețului Ialomița. Cea mai im­portantă dintre acestea vizează ridicarea pragului privind me­diile în baza cărora erau acordate bursele de merit. În vechea reglementare, puteau beneficia de astfel de ajutoare financiare elevii ale căror medii generale depășeau 8,50. Potrivit noilor modificări, pragul s-a ridicat la 9,50. Anul trecut, în Ialomița, peste 3500 de elevi au beneficiat de astfel de burse. Potrivit noilor reglementări, doar 1700 dintre aceștia vor beneficia de burse de merit.

Ministerul a solicitat lămuriri... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2022, 13:40 (4676 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Bate vântul schimbării în descentralizatele ialomițene

Bate vântul schimbării în descentralizatele ialomițene

Începutul de an 2022 creează îngrijorare în rândul directorilor de instituții des­centralizate din Ialomița. Surse politice confirmă faptul că PSD și PNL au stabilit deja zonele de control la nivelul instituțiilor deconcentrate existente. Conform unor înțelegeri de culise, respinse oficial, unii dintre directori urmează a fi schim­bați, iar în instituțiile unde există posturi de directori și directori adjuncți, con­trolul se va realiza bicefal.

Bâlciul declarațiilor publice Ialomița are peste 25 de instituții descentralizate, aflate în coordonarea Instituției Prefectului Ialomița... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2022, 09:55 (6238 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița alocă 32 milioane de lei administrațiilor locale

Consiliul Județean Ialomița alocă 32 milioane de lei administrațiilor locale

La sfârșitul lunii ianuarie 2022, administrațiile locale vor primi 32 mi­lioane de lei pentru echilibrarea bugetelor locale pentru anul 2022. Proiectul de hotărâre se află în lucru, iar banii urmează a fi utilizați în principal pentru cofinanțarea proiectelor derulate prin PNDL și pentru susținerea programelor de infrastructură locală aflate în derulare.

Administrația Pavel se grăbește Cu 3 luni mai devreme decât anul trecut, administrația Pavel anunță că va repartiza suma de 32 milioane de lei pentru susținerea programelor de infrastructură, precum și pentru cheltuieli de funcționare... [citește_tot_articolul]

20 Ianuarie 2022, 10:10 (4831 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Concurs cu repetiție pentru directorii școlilor din Ialomița

Nici politizarea învățământului nu mai e ce-a fost

Concurs cu repetiție pentru directorii școlilor din Ialomița

În octombrie 2021, aproximativ 60% din directorii școlilor din Ialomița nu au obținut notă de trecere la concursul organizat de Inspectoratul Școlar Județean. Potrivit Ordinului Ministerului Educației nr. 4.597/2021, instituția reia procedura în cadrul unei noi sesiuni care se va desfășura în perioada ianuarie-aprilie 2022. Primul termen scadent, cel de înscriere la concurs, este 25 ianuarie 2022.

Mitrea e generoasă Deși politizate în multe dintre cazuri, funcțiile de directori de școli nu reprezintă o sinecură atractivă pentru cadrele didactice. În aceste condiții, funcțiile neocupate... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2022, 18:20 (8427 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Silaghi și Gulceac, aproape «semnați» Silaghi și Gulceac, aproape «semnați»

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Silaghi și Gulceac, aproape «semnați»

Jucătorii Unirii Slobozia au revenit la antrenamente și își doresc să continue evoluțiile bune din toamnă. Antrenorul Adrian Mihalcea pare să fi creat deja un nucleu de jucători pe placul lui și, de aceea, campania de achiziții din această iarnă va fi mult mai săracă decât de obicei. Mai mult, dacă vor gestiona corespunzător cele 3 meciuri rămase din sezonul regulat, pe ialomițeni îi va aștepta o primăvară liniștită, indiferent dacă vor merge, sau nu, în play-off. La pregătire participă și doi jucători noi care, cel mai probabil, vor parafa în curând contracte cu Unirea.

Un ardelean și un moldovean de peste Prut... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2022, 17:45 (5361 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

11 persoane, reținute de polițiștii ialomițeni în urma perchezițiilor de la Sinești și Borănești

11 persoane, reținute de polițiștii ialomițeni în urma perchezițiilor de la Sinești și Borănești

Acțiune de amploare a polițiștilor ialomițeni pe raza județelor Ialomița și Călărași. În dimineața zilei de marți, 18 ianuarie 2022, oamenii legii au descins la 19 adrese, cu scopul de a destructura o rețea infracțională specializată în furturi din depozitele marilor magazine, aflate pe raza județului Ilfov și a municipiului București. La finalul audierilor, 11 persoane au fost reținute, pentru 24 de ore, în baza ordonanțelor emise de organele judiciare.

Produse vândute pe piața neagră Surse judiciare apropiate anchetei au precizat faptul că rețeaua de hoți sustrăgea din depozitele... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2022, 17:15 (5631 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Două victorii în turneul de la Târgu Jiu

Handbal, Divizia A, CSM Unirea Slobozia

Două victorii în turneul de la Târgu Jiu

CSM Unirea Slobozia a participat, la finele săptămânii trecute, la «Cupa CSM Târgu Jiu», turneu amical desfășurat în orașul lui Brâncuși. Aici, fetele antrenate de Constantin Frâncu au disputat 3 meciuri, soldate cu două victorii și o înfrângere. Primul meci ne-a adus-o ca adversară pe colega de serie, Activ Ploiești. Jucătoarele noastre au făcut o primă repriză excelentă în fața echipei antrenate de Ghiță Irimescu, terminată cu scorul de 17-11. Slobozia a menținut distanța până în minutul 45, dar apoi, pe fondul relaxării și al manierei ciudate de arbitraj, praho­vencele s-au apropiat și, în minutul 54, au egalat la 27. În ulti­mele minute, jucătoarele noastre s-au concentrat corespunzător, iar... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2022, 13:50 (4656 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

CSM Fetești a început pregătirea

Fotbal, Liga a III-a

CSM Fetești a început pregătirea

Feteștiul fotbalistic speră în continuare că re­venirea în Liga a III-a nu este o chestiune de un singur sezon. Și de ce nu ar spera? În joc mai sunt 39 de puncte, iar cu o pregătire bine structurată și cu o campanie de achiziții inspirată, totul e posibil. Și cine poate strânge rândurile mai bine și le poate da încredere tinerilor fotbaliști feteșteni? Antrenorul Mircea Ștefan, cel care se încăpățânează să creadă în îndeplinirea obiectivului și ne declară: «Mulțu­mim autorităților locale pentru sprijinul financiar pe care ni-l acordă. Cu ajutorul dumnealor, promis în vară, sperăm să ducem la îndeplinire obiectivul, iar acesta nu poate fi altul decât salvarea de la retro­gradare. Numai ca un tot... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2022, 11:40 (7769 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Grevă de avertisment în școlile din Ialomița

Grevă de avertisment în școlile din Ialomița

Peste 1900 de profesori din județul Ialomița participă miercuri, 19 ianuarie a.c., la o grevă de avertisment. Protestul este organizat de Federația Sindicatelor Libere din Învățământ și Federația Sindicatelor din Educație «Spiru Haret» și se desfășoară în 70 din cele 92 de școli cu personalitate juridică din județul Ialomița. O acțiune similară a fost anunțată pe data de 10 ianuarie a.c., însă protestele nu s-au desfășurat în baza unei decizii luată de Simion Hăncescu, liderul Federației Sindicatelor Libere din Învățământ. La momentul repsectiv acesta a motivat că a fost nevoie de o mobilizare mai mare a cadrelor didactice. Profesorii care susțin prezentul protest reclamă subfinanțarea sistemului... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2022, 10:20 (7225 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Infrastructură de transport pentru Galați, Brăila, Ialomița și Călărași

Proiect administrativ pentru 4 județe

Infrastructură de transport pentru Galați, Brăila, Ialomița și Călărași

Județele Galați, Brăila, Ialomița și Călărași pun bazele primului proiect administrativ de anvergură regională. Acestea au constituit o Asociație de Dezvoltare Intercomunitară în vederea realizării unui coridor de transport rapid între Galați și A2. Contrubuția anuală a fiecărui județ în cadrul Asociației este de 1 milion de lei, fondurile necesare reabilitării drumurilor județene existente urmând să fie atrase din fonduri europene și guvernamentale.

Coridor de transport După 30 de ani de experiențe/improvizații administrative, administrațiile din județele Galați, Brăila, Ialomița și... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2022, 10:20 (10585 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Seminar despre arta lui Pablo Picasso la Slobozia Seminar despre arta lui Pablo Picasso la Slobozia

Seminar despre arta lui Pablo Picasso la Slobozia

Gabi Brașoveanu, unul dintre dealerii celei mai mari galerii comerciale de artă din lume-«Park West Gallery», a susțint la Slobozia un prim seminar despre istoria artei în ultimii... 30000 de ani. Săptămâna viitoare, Gabi Brașoveanu va reveni în oraș cu un nou seminar despre arta lui Pablo Picasso. «Consider că Pablo Picasso este unul dintre cei mai mari artiști ai lumii... Prima parte a seminarului meu va fi despre el! Dar elevii sunt cei care vor decide despre ce vom vorbi...» a declarat Gabi Brașoveanu.

Un seminar de excepție Casa Municipală de Cultură a găzduit în deschiderea... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2022, 12:10 (6183 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Raed Arafat a verificat activitatea serviciilor de urgență din Ialomița

Raed Arafat a verificat activitatea serviciilor de urgență din Ialomița

Șeful Departamentului pentru Situații de Urgență și secretar de stat în Ministerul Afacerilor Interne, dr Raed Arafat, a desfășurat o vizită de lucru la Slobozia. Acesta a verificat modul în care își desfășoară activitatea serviciile de urgență din județul nostru. La finalul întâlnirii cu autoritățile județene, dr Raed Arafat a promis că va sprijini demersurile inițiate în ceea ce privește dotarea Unității de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia și a Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița.

Serviciile de urgență, la raport... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2022, 18:05 (10223 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Ialomițeanul Cristian Corlău, numit secretar de stat în cadrul Ministerului Agriculturii

Ialomițeanul Cristian Corlău, numit secretar de stat în cadrul Ministerului Agriculturii

Ialomița va avea un secretar de stat în cadrul Ministerului Agriculturii și Dezvoltării Rurale (MADR). Este vorba despre Cristian Corlău, fost candidat PSD la Alegerile Locale 2020 pentru funcția de primar al localității Vlădeni. În prezent, acesta se află la conducerea filialei județene a Autorității Naționale pentru Pescuit și Acvacultură (ANPA).

Ialomița are reprezentat în MADR Potrivit informațiilor, Cristian Corlău va ocupa funcția deținută de controversatul secretar de stat Gheorghe Ștefan. Acesta s-a aflat în atenția opiniei publice după ce și... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2022, 18:20 (11190 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

«Complexul Bora» ar putea deveni stația de sortare a deșeurilor din Ialomița

La mâna Guvernului

«Complexul Bora» ar putea deveni stația de sortare a deșeurilor din Ialomița

Consiliul Județean Ialomița a solicitat Guvernului României, trecerea «Complexului Bora» în administrarea instituției. Proiectul de hotărâre a fost aprobat cu unanimitate de voturi de către consilierii județeni prezenți. Administrația județeană își dorește să construiască în această zonă stația de tratare mecanico-biologică a deșeurilor din județul Ialomița.

S-a schimbat schimbarea Miercuri, 12 ianuarie 2021, consilierii județeni au adoptat în cadrul unei ședințe «de îndată» un proiect de hotărâre prin care solicită Guvernului României trecerea unor bunuri imobile care compun «Complexul... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2022, 11:05 (6846 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Undă verde pentru rețeaua de canalizare din Cartierul Slobozia Nouă

Încep lucrările

Undă verde pentru rețeaua de canalizare din Cartierul Slobozia Nouă

Primăria Slobozia a semnat la sfârșitul anului precedent ordinul de începere a lucrărilor pentru sistemul de canalizare din Cartierul Slobozia Nouă. Investiția are o valoare de 7 milioane de lei și se va derula în cartierele Slobozia Nouă și Bora. Termenul estimat pentru finalizarea acesteia este vara anului 2023.

Mai bine mai târziu... Administrația din Slobozia a făcut primul pas în derularea investiției privind extinderea rețelei de canalizare în Cartierul Slobozia Nouă. Așteptată de 10 ani, investiția ar puta fi finalizată în vara anului 2023. Ordinul de începere a lucrărilor a... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2022, 10:20 (12510 vizualizări - 3 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
310 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fierbinți: A intrat cu mașina în gard

Marți, 23 iulie a.c., în jurul orelor 9,30, pe raza localității Fierbinți un autoturism a părăsit partea carosabilă și s-a izbit frontal de un gard. În urma evenimentului, doi adulți și doi minori au fost ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2019, 17:15
(3443 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Ciocnire între un camion și un autoturism

Marți, 23 iulie a.c., în jurul orelor 16,00, pe raza localității Coșereni un camion și un autoturism s-au ciocnit, victimă fiind un bărbat în vârstă de 51 de ani. La locul intervenției au acționat salvatori ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2019, 17:10
(3146 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente, patru răniți

Luni, 22 iulie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs 3 accidente rutiere soldate cu rănirea a patru persoane. Primul dintre acestea s-a produs în jurul orei 8,30, în municipiul Urziceni, în timp ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:25
(2533 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiunea «Truck&Bus»

În perioada 22-28 iulie a.c., la nivel național se va desfășura o nouă acțiune pentru prevenirea accidentelor rutiere. Vizați sunt conducătorii autovehiculelor de transport public de persoane mai mare de ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:20
(3566 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Amara, reținut 24 de ore după ce a condus băut și fără permis

Luni, 22 iulie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat în trafic, pe raza localității Amara, un tânăr, de 26 de ani, din localitate, în timp ce conducea un autoturism deși anterior consumase băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:15
(4496 vizualizări - 4 comentarii)


Incendiu la o magazie din Alexeni

Duminică, 21 iulie a.c., în jurul orelor 13,50, pe raza localității Alexeni a izbucnit un incendiu la o magazie. Pentru lichidarea acestuia au intervenit 8 pompieri de la Detașamentul de Pompieri Urziceni ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:10
(3378 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni incendiu


Ciocârlia: Accident rutier soldat cu două victime

Duminică, 21 iulie a.c., în jurul orei 9,15, un autoturism care se deplasa pe direcția de mers Urziceni-Buzău a părăsit partea carosabilă și s-a răsturnat într-un șanț, două persoane fiind rănite. La fața ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:05
(3294 vizualizări - 0 comentarii)


Un feteștean beat la volan a provocat un accident rutier

Joi, 18 iulie a.c., un bărbat de 26 de ani, din Fetești, în timp ce se afla la volanul unui autoturism ce se deplasa pe direcția Movila-Fetești, ar fi pătruns pe contrasens și a intrat în coliziune frontală ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2019, 20:25
(4019 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Gheorghe Doja

Joi, 18 iulie a.c., în jurul orelor 23,40, Pompierii de la Detașamentul de Pompieri Slobozia împreună cu patru pompieri civili de la Serviciul Voluntar pentru Situații de Urgență au intervenit cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2019, 20:20
(3440 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: Cercetați penal pentru furt de cereale

Polițiștii din cadrul Postului de Poliție Gârbovi au identificat joi, 18 iulie a.c., trei bărbați, cu vârste cuprinse între 38 și 44 de ani, bănuiți de comiterea unui furt. Cei în cauză au fost opriți în ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2019, 20:15
(3537 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Fără permis, la volan

Polițiștii din cadrul Serviciului Rutier efectuează cercetări într-un dosar penal privind infracțiunea de «conducere a unui vehicul fără permis», faptă comisă în localitatea Ograda, la data de 19 aprilie ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2019, 20:10
(3342 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale în piețe la tarabe

În perioada 12-14 iulie a.c., Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, împreună cu reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița și ai Inspectoratului de ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2019, 19:10
(3649 vizualizări - 1 comentariu)


Baza 86 Aeriană, la «Royal International Air Tattoo 2019»

În perioada 19-21 iulie 2019, la Baza Aeriană FAIRFORD, GLOUCESTERSHIRE din Marea Britanie, aparținând Forțelor Aeriene Regale, are loc «Royal International Air Tattoo 2019», unul dintre cele mai mari mitinguri ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2019, 14:40
(4851 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Arme găsite în casă

Marți, 16 iulie a.c., polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase, împreună cu polițiștii Serviciului pentru Acțiuni Speciale au efectuat 4 percheziții domiciliare la Țăndărei. În urma ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2019, 18:35
(3243 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Gârbovi

Marți, 16 iulie a.c., în jurul orelor 12,30, două echipaje din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni și un echipaj SMURD au fost solicitate pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o casă din localitatea ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2019, 18:30
(3173 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi incendiu


Platonești: Accident rutier soldat cu o victimă

Marți, 16 iulie a.c., în jurul orei 13,50, un autoturism care se deplasa pe direcția de mers Movila-Platonești a părăsit partea carosabilă și s-a izbit frontal de un parapet aflat pe marginea șoselei. ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2019, 18:25
(3884 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Marți, 16 iulie a.c., polițiștii Secției 3 Poliție Rurală Stelnica au depistat un bărbat, de 21 de ani, din Făcăieni, în timp ce șofa pe raza localității de domiciliu deși anterior consumase băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2019, 18:20
(2404 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Nereguli constatate la taximetriștii slobozeni

Luni, 15 iulie a.c., polițiștii rutieri din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au acționat pe raza municipiului pentru verificarea legalității transportului public de persoane în regim de taxi. Astfel ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:50
(4692 vizualizări - 1 comentariu)


Cotorca: S-au ciocnit 5 mașini, două victime

Cotorca: S-au ciocnit 5 mașini, două victime

Luni, 15 iulie a.c., în jurul orei 06,30, pe raza localității Cotorca s-a produs o coliziune între 5 autovehicule. Pentru salvarea celor două victime, o femeie de 23 de ani și un bărbat de 41 de ani, au ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:35
(3554 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cotorca accident


Gârbovi: Tânăr prins la volan cu un pistol

Sâmbătă, 13 iulie a.c., în jurul orelor 21,00, în urma unui control în trafic, polițiștii din cadrul Postului de Poliție Gârbovi au depistat un tânăr, de 18 ani, care deținea în habitaclul autoturismului ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:30
(3060 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi pistol


Ordin de protecție pentru un tată agresor din Cosâmbești

Duminică, 14 iulie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Orașului Fierbinți Târg au întocmit un dosar penal pe numele unui bărbat din Cosâmbești după ce acesta și-ar fi agresat fiica. În urma cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:25
(5374 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan sub influența băuturilor alcoolice

În perioada 12-14 iulie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat 5 bărbați, cu vârste cuprinse între 25 și 56 de ani, în timp ce conduceau pe drumurile publice deși anterior consumaseră băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:20
(4431 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permis de conducere pe drumurile publice

Doi bărbați, de 32 de ani, din Țăndărei, și de 44 de ani, din Căzănești, au fost depistați de polițiștii ialomițeni vineri, 12 iulie a.c., în timp ce șofau pe drumurile publice fără a poseda permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:15
(4903 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Bărbat depistat la volanul unui vehicul neînmatriculat

Duminică, 14 iulie a.c., polițiștii rutieri din Urziceni au depistat în trafic un autoturism condus de un bărbat, de 38 de ani, din Urziceni, care avea autorizația de circulație provizorie expirată din ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:10
(3314 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Fii inteligent, nu fi violent!»

În perioada 1 iulie-30 septembrie 2019, Poliția Municipiului Slobozia desfășoară campania «Fii inteligent, nu fi violent!». Principalele obiective ale polițiștilor de Ordine Publică sunt reprezentate de ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:05
(2843 vizualizări - 0 comentarii)


deces

deces

Familia Sohodoleanu
anunță cu nesfârșită
durere trecerea în
neființă a celui
care a fost
Gheorghe Sohodoleanu ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2019, 11:05
(5367 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Minor prins la volan cu 107 km/h!

Joi, 11 iulie, în orașul Țăndărei, polițiștii rutieri au oprit în trafic un autoturism care se deplasa cu viteza de 107 km/h. În urma verificărilor efectuate, au constatat că la volanul mașinii se afla ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2019, 19:30
(3547 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Beat la volan, a acroșat o mașină parcată

În miezul nopții de joi spre vineri, 11/12 iulie a.c., Poliția Țăndărei a fost sesizată despre producerea pe strada Gării, din Țăndărei, a unui accident soldat cu pagube materiale. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2019, 19:25
(3085 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 15-19 iulie, orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2019, 19:20
(5491 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului-4,89%

Conform informațiilor oferite de Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la sfârșitul lunii mai 2019, rata șomajului a fost de 4,89%. Exprimat în cifre acest procent arată că peste ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2019, 20:15
(3227 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...