Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Administrația Soare restabilește legalitatea pe scările de bloc din Slobozia

Branșarea condiționată la rețeaua de apă este ilegală

Administrația Soare restabilește legalitatea pe scările de bloc din Slobozia

La sfârșitul lunii august 2021, Urban SA a informat printr-o adresă oficială proprietarii de apartamente din Slobozia că nu va mai tolera existența a două sisteme simultane de alimentare cu apă pe scările de bloc din Slobozia. Miza acestei decizii, reglementată prin Legea 224 din 2015, o reprezintă recuperarea unor debite restante în valoare de 7,9 milioane de lei de la populație. Decizia a generat proteste publice din partea reprezentanților Asociațiilor de Proprietari. Luni, 13 septembrie 2021, primarul Dragoș Soare a mediat această dispută în cadrul unei întâlniri desfășurate la Casa de Cultură Municipală din Slobozia.

Decizia care a inflamat spiritele... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2021, 13:25 (20275 vizualizări - 35 comentarii)

POLITICĂ

«Iohannis, nu Câțu!»

Octavian Săvoiu, președintele USR-PLUS Ialomița

«Iohannis, nu Cîțu!»

Am promis în campania electorala că vom fi altfel, că puterea și accesul la banul pu­blic nu ne va lua mințile.
Am promis că vom încerca să oprim furtul banului public prin transparență în alocarea resurselor, vom repara legile Justiției și vom promova reformele de care România are nevoie.
Nimeni nu ne-a crezut!
Prin munca miniștrilor noștri din ultimele opt luni, dar mai ales atitudinea noastră din ultima săptămână, am demonstrat că nu au fost vorbe goale. Iar demisia în bloc a miniștrilor USR-PLUS din Cabinetul Cîțu a reconfirmat că nu facem compromisuri. Nu am făcut doar promisiuni de campanie. Puteam alege să închidem ochii și să stăm la căldurica asigurată de guvernare și... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2021, 10:55 (5611 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Angajații din «linia întâi» nu consideră prioritară vaccinarea anti-COVID-19

În Ialomița

Angajații din «linia întâi» nu consideră prioritară vaccinarea anti-COVID-19

Considerată o armă în lupta cu pandemia de COVID-19, alternativa vaccinării continuă să fie respinsă. Chiar și personalul din cadrul instituțiilor din «linia întâi» ignoră importanța vaccinului creat de companiile farmaceutice împotriva bolii infecțioase COVID-19. De la debutul campaniei de vaccinare și până în prezent, jumătate din medicii, polițiștii, jandarmii, pompierii și profesorii ialomițeni s-au vaccinat cu schema completă, care cuprinde două doze. Restul au refuzat imunizarea invocând diferite motive. În tot acest timp, numărul îmbolnăvirilor crește considerabil și pe raza județului nostru.

Cifrele vaccinării... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2021, 14:05 (25079 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Biroul «Avocatul Poporului» se deschide oficial

Slobozia: Biroul «Avocatul Poporului» se deschide oficial

Miercuri, 15 septembrie a.c., la Slobozia, se deschide oficial Biroul «Avocatul Poporului». Ialomița devine astfel un centru regional al instituției, coordonând activitatea și în județele Călărași, Giurgiu, Teleorman și Ilfov. Instituția «Avocatul Poporului» are rolul de a media relația cetățenilor cu instituțiile statului.

«Avocatul Poporului», alături de cetățeni Scopul instituției «Avocatul Poporului» este acela de a media relația dintre persoanele fizice și instituțiile publice. În baza unei petiții înaintate către «Avocatul Poporului», instituția face demersuri pentru a rezvola... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2021, 18:50 (7026 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Și-au confirmat superioritatea

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Petrolul Ploiești 0-2

Și-au confirmat superioritatea

Petrolul caută de vreo 4 ani promovarea în Liga I, iar anul acesta pare mai pregătită ca oricând pentru marele pas. În meciul contra ploieștenilor, Unirea și-a testat limitele, iar realitatea din teren ne-a arătat că putem visa cel mult la o participare în play-off. Ceea ce, oricum, ar constitui un mare progres. Adrian Mihalcea pare să-și fi cristalizat un prim 11, în meciul cu Petrolul bazându-se pe următorii jucători: Gurău-Ibrian, Dinu, Perju, Toma-Cruceru (Suciu ’46), Coadă-Bolohan (Savu ’46), Greu (Turcu ’64), Mustacă (Radu ’84)-Stoica (Ivan ’73). Acești jucători care au uimit în acest start de sezon prin prestațiile lor au încercat să țină piept și Petrolului, dar mai experimentații «lupi... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2021, 17:20 (2993 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

SPORT

Marian Subțirică, Campion European

Lupte libere pe plajă

Marian Subțirică, Campion European

Orașul grec Katerini a găzduit, la finele săptămânii precedente, Campionatul European de lupte pe plajă adresat cadeților. Județul nostru a fost reprezentat la această competiție de antre­norul Marian Moraru, coordonator al lotului României, și de luptătorii Marian Subțirică (CSM Unirea Slobozia) și Ștefan Stancu (CS Amara). Rezultatele au de­pășit orice așteptări. La categoria 70 kg, Marian Subțirică a culcat în nisip tot ce i-a ieșit în cale, devenind Campion European. «Sunt extrem de fericit pentru acest rezultat care oglindește perfect anii de muncă ai acestui luptător extraordinar care este Marian Subțirică... A făcut un turneu foarte bun, iar în Finală s-a desprins inteligent de adversarul... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2021, 16:25 (2526 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Ziua Porumbului» 2021, Orezu, a XII-a ediție

«Ziua Porumbului» 2021, Orezu, a XII-a ediție

Joi, 16 septembrie 2021, satul Orezu din comuna Ciochina va fi gazda celei de a XII-a ediții a «Zilei Porumbului». Evenimentul, organizat de Asociația Producătorilor de Porumb din România și firma Elsit, a devenit, de-a lungul anilor, unul dintre cele mai prestigioase evenimente de gen din Ialomița. Partenerul oficial al evenimentului este concernul Bayer.

Fermierii sunt așteptați la Platformă Evenimentul anual «Ziua Porumbului» a ajuns la a XII-a ediție. O dată cu trecerea anilor, evenimentul a fost extins, iar numărul participanților a crescut. Anul acesta evenimentul... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2021, 15:10 (4069 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Adi Cristea, victorios la debut

Fotbal, Liga a III-a, CSM Fetești-Recolta Gheorghe Doja 0-2

Adi Cristea, victorios la debut

De săptămâna trecută, Slobozia mai are un antrenor în Liga a II-a. Marius Milea a fost numit antrenor principal la Dunărea Călărași, echipă măcinată de grave probleme financiare. Obiectivul lui Milea este evitarea retrogradării, iar la debutul pe banca Dunării a obținut un egal contra Unirii Constanța. În locul lui Milea, la conducerea tehnică a Recoltei a fost numit Adrian Cristea, cel care preia în premieră o echipă de seniori, dar debutează cu victorie. Sâmbătă, 11 septembrie 2021, la Fetești s-a jucat derby-ul local dintre CSM și Recolta. A fost un meci frumos, câștigat de echipa mai experimentată.

Dubla lui «Tase»... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2021, 13:10 (3949 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Regulamentele administrației Soare pentru Slobozia

La vremuri noi, reguli noi

Regulamentele administrației Soare pentru Slobozia

bonus: Premieră administrativă

În ultimele 3 luni, administrația Soare a modificat și pus în dezbatere o serie de Regulamente care reglementează activitățile economice și sociale din Municipiul Slobozia. Unele dintre aceste Regu­lamente au fost aprobate, altele se află încă în dezbatere publică. Primarul Dragoș Soare susține că noile reglementări propuse de administrație «sunt în folosul cetățenilor și al agenților economici». Ultimul dintre acestea, Regulamentul de autorizare și desfășurare a activităților de întreținere și reparare a autovehiculelor pe raza Municipiului Slobozia, a generat o reacție de respingere din partea firmelor implicate în acest tip de activități.

La vremuri noi, promisiuni noi... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2021, 12:50 (4677 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

110000 de lei pentru «El Camino» de Ialomița

110000 de lei pentru «El Camino» de Ialomița

Pentru acei dintre dumnea­voastră care sunt la fel de ignoranți ca și noi, precizăm că «El Camino de Santiago» sau Calea Sfântului Iacob este numele unuia dintre cele mai cunoscute trasee de pelerinaj (769 de kilometri) din Spania, toate având ca punct de sosire orașul Santiago de Compostela, unde se află rămășițele Sfântului Iacob. România are și ea un astfel de traseu, la stadiu de proiect, «Via Transilvanica», din care au fost jalonați până acum aproximativ 400 de kilometri din cei 1000 identificați... Ca să nu rămână mai prejos, Consiliul Județean Ialomița a apelat în august 2021 la serviciile unei firme speciali­zate (SC Sfinx Film SRL) pentru «realizarea unui film profesional și a unei arhive... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2021, 15:20 (5413 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

440 de ani de concediu medical în Ialomița

Record absolut în Sănătate

440 de ani de concediu medical în Ialomița

Concedii medicale de sute de ani pentru angajații din Ialomița. Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița arată că, în cursul anului trecut, persoanele aflate în câmpul muncii au beneficiat de 440 de ani de concediu medical! Cele mai multe adeverințe au fost eliberate de medicii de familie, urmați de specialiștii care acordă consultații în regim ambulatoriu. Oficialii CJAS Ialomița aprecizată faptul că cifrele ridicate sunt generate de pandemia de COVID-19. Valoarea sumelor decontate a fost de 12 mi­lioane de lei.

Cifre alarmante Datele statistice ale Casei Județene de Asigurări... [citește_tot_articolul]

13 Septembrie 2021, 11:10 (5865 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asistența Socială din Ialomița are nevoie de profesioniști

Asistența Socială din Ialomița are nevoie de profesioniști

bonus: 4,8 milioane de lei pentru plata ajutoarelor sociale

Calitatea serviciilor de Asistență Socială din Ialomița are nevoie de îmbunătățiri. Iar la nivelul administrațiilor locale din județ există o preocupare scăzută din acest punct de vedere. Este concluzia la care au ajuns inspectorii Agenției pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița în urma unei verificări privind felul în care sunt oferite serviciile de Asistență Socială la nivelul a 35 de primării de pe raza județului nostru.

Un singur funcționar, mai multe atribuții Controlul efectuat de Agenția pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița a vizat activitatea pe care serviciile de... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2021, 13:55 (8291 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un ialomițean, supraviețuitor al atentatelor teroriste: «Am văzut cum se rupe în bucăți World Trade Center!» Un ialomițean, supraviețuitor al atentatelor teroriste: «Am văzut cum se rupe în bucăți World Trade Center!»

20 de ani de la prăbușirea Turnurilor Gemene din New York-SUA/11 septembrie 2001

Un ialomițean, supraviețuitor al atentatelor teroriste: «Am văzut cum se rupe în bucăți World Trade Center!»

S-au împlinit 20 de ani de la cumplitele atentate teroriste petrecute în Statele Unite ale Americii. 11 septembrie 2001 este ziua care a marcat întreaga omenire, după ce avioane deturnate de teroriști au doborât Turnurile Gemene din New York. Martor al tragediei care a schimbat cursul istoriei a fost și ialomițeanul Cornel Văduva...

Mărturii din infern 11 septembrie 2001 era o zi obișnuită pentru Cornel Văduva, la vremea respectivă informatician al unei companii care își avea sediul într-unul din cele două Turnuri Gemene din New York. Coborâse în stradă pentru a-și aprinde o țigară... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2021, 21:05 (5468 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

CAP-ul legumicultorilor de la Gura Ialomiței

CAP-ul legumicultorilor de la Gura Ialomiței

Cultivatorii de legume de la Gura Ialomiței s-au asociat după modelul CAP-urilor comuniste și vor să devină autonomi. Prima hală de depozitare a legumelor ar putea fi gata în 2 ani și va fi dotată cu o... «cameră de frig». Pentru a răzbi prin hățișul legislativ, legumicultorii și-au găsit un aliat în Raluca Dumitrescu, care a fost aleasă deputat PSD de Ialomița după ce a activat 20 de ani în zona de «lobby administrativ».

Oamenii care se răzbună pe istorie Ultimele CAP-uri au murit pe vremea când fetele de la APACA strigau în stradă «nu vrem Kent, nu vrem valută...». Petre Roman era... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2021, 13:20 (7498 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Despăgubiri de 2 milioane de lei în dosarul ex-președintelui Silvian Ciupercă

Ședință a Consiliului Județean Ialomița

Despăgubiri de 2 milioane de lei în dosarul ex-președintelui Silvian Ciupercă

În cadrul unei ședințe extraordinare, desfășurată vineri, 10 septembrie 2021, Consiliul Județean Ialomița a decis plata unor despăgubiri către cei patru funcționari publici ai instituției, anchetați împreună cu Silvian Ciupercă, fostul președinte al Consiliului Județean Ialomița, în dosarul deschis de Direcția Națională Anticorupție în anul 2015. Aceste despăgubiri reprezintă, de fapt, salariile pe care aceștia nu le-au încasat în perioada în care au fost suspendați din funcție, iar valoarea sumelor se ridică la aproximativ 2 milioane de lei. Plata se realizează în baza prevederilor cuprinse în Codul Administrativ, act normativ care face trimitere către Legea 188/1999, privind statutul funcționarilor... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2021, 18:10 (8210 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Prefectul USR-PLUS Mihai Tănăsescu, eliberat din funcție

Ialomița: Prefectul USR-PLUS Mihai Tănăsescu, eliberat din funcție

Numit în funcția de prefect al județului Ialomița la propunerea USR-PLUS, Mihai Tănăsescu a fost demis. Instituția Prefectului Ialomița va fi condusă interimar de către unul dintre subprefecți, vehiculându-se numele Toniței Manea. Înainte de a părăsi instituția, Mihai Tănăsescu a trimis un mesaj șefilor instituțiilor deconcentrate din județ. Totuși, Tănăsescu speră să revină în fruntea Instituției Prefectului Ialomița, în cel mai scurt timp. Să reamintim că joi, 9 septemebrie a.c., Guvernul României a destituit din funcție 14 prefecți si 29 de subprefecți USR-PLUS.

«Eu plec de aici cu capul sus!»... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2021, 18:40 (8783 vizualizări - 9 comentarii)

SPORT

Unirea Slobozia, pe tabloul principal

Fotbal, Cupa României, CS Năvodari-Unirea Slobozia 0-6

Unirea Slobozia, pe tabloul principal

Unirea Slobozia și-a onorat blazonul și a depășit-o fără probleme pe reprezentanta Ligii a IV-a din Constanța, CS Năvodari. Trupa antrenată de Adrian Mihalcea a deschis repede scorul prin Turcu, dar desprinderea clară a venit abia în partea secundă. Trașcu a făcut 2-0 în minutul 52, iar Lazăr a punctat pentru 3-0. Intrat în repriza secundă, tânărul mijlocaș Eavaz, 17 ani, a marcat al patrulea gol. Unirea a beneficiat și de o lovitură de pedeapsă, ratată în primă fază de Ivan. Arbitrul a dictat repetarea acesteia, iar Suciu a marcat. Scorul final, 6-0 pentru Unirea, a fost stabilit de Ivan. Cum era de așteptat, Mihalcea a menajat o serie de jucători, în vederea programului dificil din campionat... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2021, 16:10 (4640 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Centru pentru recoltarea organelor, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Centru pentru recoltarea organelor, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Până în primăvara anului viitor, în cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia va funcționa primul Centru pentru recoltarea organelor în vederea realizării transplanturilor din județul Ialomița. Pentru ca un astfel de Centru să de­vină funcțional este nevoie de o serie de acreditări speciale., oficialii unității medicale susținând faptul că, în prezent, procesul de acreditare este realizat la un nivel de 80%.

Demers în curs de realizare Ideea înființării unui Centru pentru prelevarea organelor necesare efectuării operațiilor de transplant a apărut încă din 2016, însă, din motive... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2021, 11:10 (8721 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Infrastructura rutieră a Sloboziei așteaptă investițiile administrative

Infrastructura rutieră a Sloboziei așteaptă investițiile administrative

Infrastrucutura rutieră a Sloboziei așteaptă «reabilitarea și mo­dernizarea» din anul 2009. În mai bine de 12 ani, străzile orașului au fost «întreținute» de angajații DADP. Administrația Soare asfaltează în 2021 doar 5 străzi în Cartierul «Gării Noi», investițiile din următorii ani vizând Cartierele Slobozia Nouă și Bora.

Promisiuni vechi de 12 ani În anul 2009, în mandatul primarului Gabi Ionașcu, Consiliul Local Slobozia vota un proiect de hotărâre prin care Primăria Slobozia ar fi putut reabilita și moderniza un număr de 75 de străzi. Investiția, una multianuală, ar fi trebuit să... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2021, 13:20 (8688 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Premierele Festivalului de la Amara, ediția 2021

Premierele Festivalului de la Amara, ediția 2021

Ediția din 2021 a Festivalului de la Amara a fost una a premierelor. Unele dintre ele au fost vizibile și, după cum deja am spus-o, redau Festivalul publicului. Altele, deși aparent minore, ar putea  reprezenta un punct de cotitură în evoluția acestui Festival. Nu avem pretenția de a face o analiză exhaustivă a lor. Și nici nu susținem că sunt premiere absolute. Dar credem că cele pe care vom enumera sunt un prilej de reflecție asupra evenimentului și asupra noastră.

Bune și rele de la «Trofeul Tinereții»
Grădina de ... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2021, 21:10 (13438 vizualizări - 3 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
282 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 119 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 3 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2275, cu 119 cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2020, 15:05
(3662 vizualizări - 2 comentarii)


IPJ Ialomița: Adolescenta dispărută a fost găsită de polițiști

Adolescenta de 14 ani dispărută din Complexul pentru Protecția Copilului Urziceni a fost identificată de polițiști. Oamenii legii au găsit-o pe fată pe raza comunei Grădiștea, din județul Ilfov. După ce ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2020, 11:30
(4626 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 16 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 2 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2156, cu 16 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2020, 15:10
(3063 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Sudiți

Pentru remedierea unei avarii survenite  pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 110 mm, de pe strada Sfântul Pantelimon, din localitatea Sudiți, RAJA Constanța a fost nevoită să întrerupă ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2020, 12:45
(2588 vizualizări - 0 comentarii)


Poiana: Tir răsturnat în apele râului Ialomița

Poiana: Tir răsturnat în apele râului Ialomița

Accident rutier în dimineața zilei de luni, 2 noiembrie a.c., în zona localității Poiana. Un tir încărcat cu sticlă s-a răsturnat în apele râului Ialomița. Șoferul autovehiculului, identificat în persoana ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2020, 10:30
(2720 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Poiana accident


Urziceni: O adolescentă de 14 ani a dispărut dintr-un centru de plasament

Urziceni: O adolescentă de 14 ani a dispărut dintr-un centru de plasament

Polițiștii din Urziceni caută o adolescentă de 14 ani care a plecat din Complexul pentru Protecția Copilului Urziceni, aflat în administrarea Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2020, 21:45
(6633 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 1 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2140, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2020, 15:10
(2920 vizualizări - 2 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 32 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 31 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2136, cu 32 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2020, 15:30
(3470 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Eveniment privat întrerupt de polițiști

În cursul zilei de vineri, 30 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au intensificat acțiunile de verificare a respectării măsurilor impuse pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei COVID-19 și ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2020, 15:25
(2485 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: 5 persoane rănite într-un accident rutier

Urziceni: 5 persoane rănite într-un accident rutier

Pompierii și polițiștii au intervenit în seara zilei de vineri, 30 octombrie 2020, pentru acordarea primului ajutor victimelor unui accident rutier. Din primele informații, se pare că un tânăr, de 24 de ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2020, 11:00
(2213 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Movilița: 3 mașini implicate într-un accident rutier

Movilița: 3 mașini implicate într-un accident rutier

Pompierii din Urziceni au intervenit în ziua de vineri, 30 octombrie 2020, în cazul unui accident rutier, produs în zona localității Movilița. În evenimentul rutier au fost avariate 3 autoturisme, dar din ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2020, 20:30
(1963 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 47 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 30 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2104, cu 47 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2020, 15:05
(2151 vizualizări - 0 comentarii)


Dragoș Soare depune jurământul de primar ales al Sloboziei. Premierul Ludovic Orban, prezent la eveniment!

Dragoș Soare depune jurământul de primar ales al Sloboziei. Premierul Ludovic Orban, prezent la eveniment!

În conformitate cu Ordinul Prefectului Județului Ialomița nr. 552 din 29.10. 2020, se convoacă consilierii locali declarați aleși pentru ceremonia de constituire a Consiliului Local Slobozia, eveniment ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2020, 13:35
(3577 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe Aleea Fabricii din orașul Țăndărei

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii la nivelul vanei de legătură de pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 250 mm, de pe Aleea Fabricii din orașul Țăndărei, RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2020, 11:55
(2400 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: 10 profesori și 40 de elevi, infectați cu COVID-19

Potrivit unei informări a Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, în județ există 59 de școli care studiază în «Scenariul Verde», 33 în «Scenariul Galben» și 35 în «Scenariul Roșu». În ceea ce privește ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 19:05
(2858 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină răsturnată între Movila și Fetești

Mașină răsturnată între Movila și Fetești

În dimineața zilei de joi, 29 octombrie 2020, între localitățile Fetești și Movila, s-a produs un accident de circulație. Din datele polițiștilor prezenți la fața locului a reieșit faptul că un bătrân, ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 15:55
(2618 vizualizări - 4 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2057 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 29 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2057, cu 41 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 15:20
(1787 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus. Trei persoane din Fetești aflate în «izolare la domiciliu», amendate!

Pe parcursul zilei de miercuri, 28.10.2020, forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV-2. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 13:55
(2607 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Reținut pentru «lovire sau alte violențe» și «violare de domiciliu»

Polițiștii ialomițeni au identificat și reținut pentru 24 de ore un bărbat bănuit că ar fi intrat în locuința unei persoane din municipiul Slobozia, pe care ar fi lovit-o. Polițiștii Biroului de Investigații ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 13:50
(3072 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Acțiune comună a Poliției Române și CFR Călători pentru siguranța transporturilor

Ialomița: Acțiune comună a Poliției Române și CFR Călători pentru siguranța transporturilor

Miercuri, 28 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Județean de Poliție Transporturi Ialomița, sub coordonarea Direcției de Poliție Transporturi, au acționat pentru creșterea gradului de ordine ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 13:35
(2237 vizualizări - 0 comentarii)


Cotorca: Șofer rănit într-un accident rutier

Cotorca: Șofer rănit într-un accident rutier

În seara zilei de miercuri, 28 octombrie 2020, pe raza localității Cotorca s-a produs un accident rutier. Șoferul în vârstă de 38 de ani al unui autovehicul, fără să se asigure, a efectuat manevra de întoarcere ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 11:35
(2327 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cotorca accident


Localitatea Coșereni trece la Scenariul Roșu

Având în vedere creșterea numărului de cazuri de COVID-19 înregistrate la nivelul județului Ialomița, Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița a dispus trecerea localității Coșereni la Scenariul ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2020, 00:00
(6402 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus. Amenzi de peste 15000 de lei!

Pe parcursul zilei de marți, 27 octombrie 2020, forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV-2. ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2020, 16:55
(2021 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: 4,58%-rata șomajului în luna septembrie 2020

La sfârșitul lunii septembrie 2020, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4294 șomeri (din care 2008 femei), rata șomajului fiind de 4,58%, cu 0,09% ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2020, 16:10
(2634 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2016 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 28 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2016, cu 47 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2020, 15:05
(1889 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Amara, arestat pentru «ultraj»

Un bărbat de 35 de ani, din Amara, a fost reținut de polițiștii ialomițeni pentru «refuz de recoltare a probelor biologice». Pentru că a devenit violent și a amenințat polițiștii a fost ulterior arestat ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2020, 17:50
(1795 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinții de Sus: Femeie rănită într-un accident rutier

Fierbinții de Sus: Femeie rănită într-un accident rutier

O femeie de 49 de ani a fost rănită în ziua de marți, 27 octombrie 2020, într-un accident rutier produs în localitatea Fierbinții de Sus. Femeia era pasageră într-un automobil condus de un tânăr de 29 de ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2020, 17:30
(2725 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus. Eveniment privat întrerupt la Țăndărei!

În cursul zilei de luni, 26 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au intensificat acțiunile de verificare a respectării măsurilor impuse pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei COVID-19 și a ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2020, 15:40
(2144 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 1969 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 27 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1969, cu 50 cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2020, 15:05
(2045 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Trei persoane «izolate», amendate pentru că nu au fost găsite la domiciliu

Pe parcursul zilei de duminică, 25 octombrie 2020, forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2020, 15:40
(2827 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...