Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Adâncata, prima comună din România cu circuit de mare viteză

Adâncata, prima comună din România cu circuit de mare viteză

La marginea localității Adâncata, din județul Ialomița, există primul circuit de mare viteză construit în România. Pista are o lungime de peste 4 kilometri și atrage an de an cei mai experimentați piloți de autoturisme sau motociclete, care se întrec în campionate acreditate de Federația Română de Automobilism Sportiv. Reprezentanții administrației locale susțin faptul că datorită circuitului comuna a devenit foarte cunoscută în zona de Sud-Est a țării.

Se întâmplă în Ialomița
În timp ce multe localități din județul nostru trăiesc într-un con de umbră, comuna Adâncata a reușit... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2021, 15:20 (5826 vizualizări - 1 comentariu)

REPORTAJ

Coloniștii de la capătul lumii

Coloniștii de la capătul lumii

Mărturii ale unui trecut pierdut în negura timpului, fostele Întreprinderi Agricole de Stat ascund printre clădirile abandonate și ruinate poveștile unor oameni care au muncit cu mâinile, dar mai ales cu su­fletul, pământul. Un astfel de loc există la marginea locali­tății Giurgeni. Ca într-o adevărată colonie, 150 de oameni trăiesc de pe o zi pe alta, izolați de civilizație, așteptând ca un întreprinzător local să deschidă un chioșc de unde să-și poată cumpăra pâinea cea de toate zilele...

5 kilometri prin pustiu Drumul către fostul IAS al comunei Giurgeni are 5 kilometri și este asfaltat... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2021, 11:10 (7569 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Exclusiv: Înregistrarea video cu taximetristul care a provocat accidentul cu șase victime de la Slobozia Nouă

Exclusiv: Înregistrarea video cu taximetristul care a provocat accidentul cu șase victime de la Slobozia Nouă

În dimineața zilei vineri, 5 martie 2021, un taximetrist inconștient a provocat un accident soldat cu șase victime. Ziarul nostru a intrat în posesia înregistrării camerelor video din zonă și, potrivit imaginilor, taximetristul a intrat în intersecție fără să se asigure și fără chiar a încetini!

Ruletă rusească cu șase victime În dimineața zilei de vineri, 5 martie 2021, un șofer de taxi din Slobozia a provocat un accident soldat cu șase victime. Înregistrarea de pe camerele video de la fața locului este șocantă. Potrivit acestora, taximetristul a intrat în intersecție fără să se asigure... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2021, 19:00 (13513 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Paza ruinelor de la Chiciu ne-a costat 1,14 milioane de lei în 11 ani

Administrația Soare promite economii bugetare

Paza ruinelor de la Chiciu ne-a costat 1,14 milioane de lei în 11 ani

Administrația Soare a propus plenului Consiliului Local Slobozia cedarea ruinelor stației de alimentare cu apă de la Chiciu  către administrația județeană din Călărași. Conform estimărilor oficiale, paza acestor ruine a costat administrația locală a Sloboziei 1,14 milioane de lei. Dragoș Soare a declarat în cadrul ședinței Consiliului local de la sfârșitul lunii februarie 2021 că «aceasta este o cheltuială inutilă pentru bugetul local...».

Scheleții din dulapul administrației slobozene
În 2009, administrația Ionașcu renunța la continu­area investițiilor la stația de alimentare... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2021, 12:10 (5210 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prefectul Tănăsescu a fost învestit cu ușile închise

Ceremonie secretă la Prefectură

Prefectul Tănăsescu a fost învestit cu ușile închise

Joi, 4 martie 2021, la orele 13,30, s-a desfășurat ceremonia de învestire a noului prefect al județului Ialomița, Mihai-Andrei Tănăsescu. Ceremonia s-a desfășurat cu ușile închise, sub pretextul că «nu există destul loc în sală». În numele prefectului, noul subprefect al județului, Gheorghe Babagianu, a promis că acesta va organiza o conferință de presă vineri, 5 martie 2021...

Prefectul dacă nu-i fudul... Prefectul județului Ialomița, Mihai-Andrei Tănăsescu a decis ca evenimentul de învestire să aibă caracter privat. Astfel, la ceremonia desfășurată joi, 4 martie a.c., presa... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2021, 19:20 (15753 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tonița Manea NU mai este prefect. Mihai-Andrei Tănăsescu este noul prefect al Ialomiței!

Tonița Manea NU mai este prefect. Mihai-Andrei Tănăsescu este noul prefect al Ialomiței!

bonus: subprefectul Emilian Barbu a fost eliberat din funcție

În cadrul ședinței de Guvern de miercuri, 3 martie 2021, au fost eliberați din funcții 38 de prefecți și 60 de subprefecți la nivel național. De asemenea, au fost numiți în funcții 36 de prefecți și 75 de subprefecți, pentru alți 4 subprefecți aplicându-se principiul «mobilității», devenind inspectori guvernamentali. Astfel, printr-o Hotărâre, Tonița Manea a fost eliberată din funcția de prefect, începând cu data de joi, 4 martie 2021, printr-o altă Hotărâre a Guvernului Câțu, fiind numit în această funcție Mihai-Andrei Tănăsescu. Acesta a fost propunerea USR PLUS Ialomița pentru a ocupa poziția de prefect, anterior fiind stabilit că județul Ialomița revine USR PLUS pentru... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2021, 19:05 (28322 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

AJPIS Ialomița a plătit ajutoare sociale de 204 milioane de lei

În 2020

AJPIS Ialomița a plătit ajutoare sociale de 204 milioane de lei

bonus: Fonduri alocate pentru copiii și adulții instituționalizați

Agenția Județeană de Plăți și Inspecție Socială Ialomița (AJPIS Ialomița) reprezintă cea mai importantă instituție publică prin intermediul cărora ajutoarele sociale ajung la beneficiari. Conform informațiilor oficiale, în 2020, AJPIS Ialomița a efectuat plăți de 204 milioane de lei.

Sprijin financiar pentru 30 mii de persoane Agenția Județeană pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița este principala instituție prin intermediul căreia fondurile acordate de Stat sub forma ajutoarelor sociale ajung la beneficiari. În 2020, în evidențele instituției s-au aflat aproximativ 30 mii de persoane... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2021, 17:15 (4274 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia angajează îngrijitor pentru spațiile verzi

În locul medicilor specialiști

Spitalul Județean de Urgență Slobozia angajează îngrijitor pentru spațiile verzi

Fără un management eficient în privința resurselor umane pentru a putea umple golurile din cabinetele medicilor specialiști, Spitalul Județean de Urgență Slobozia angajează forță de muncă pentru departamente mai puțin esențiale. Așa se face că deși are nevoie de medici, cel mai mare spital din Ialomița angajează personal pentru îngrijirea spațiilor verzi. Conducerea unității medicale a motivat faptul că cele 5 hectare de spațiu verde din curtea interioară a spitalului sunt greu de întreținut de un singur angajat. În schimb, despre lipsa acută de medici cu care Spitalul Slobozia se confruntă reprezentanții instituției pare că nu au soluții.

Locuri de muncă pentru personal neesențial... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2021, 12:20 (10584 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiecte investiționale de 34,5 milioane de lei pentru «eficiență energetică»

Consiliul Județean Ialomița o ia de la capăt

Proiecte investiționale de 34,5 milioane de lei pentru «eficiență energetică»

Consiliul Județean Ialomița a aprobat joi, 25 februarie 2021, în plen, reluarea procedu­rilor de investiții pentru «creșterea efi­cienței energetice» a clădirilor Centrului Cultural «Ionel Perlea», Liceului Tehnologic Special «Ion Teodo­rescu» Slobozia, Muzeului Județean, Cercul Militar-pavi­lion A și Drumuri și Poduri SA. Valoarea totală a acestor investiții depășește 34,5 milioane de lei. Cota de cofinanțare a acestor investiții este de 2%. Primele demersuri administrative pentru reabilitarea acestor clădiri au fost făcute de către administrația Moraru.

Sfânta DALI în varianta revizuită... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2021, 18:05 (7357 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Remiza dinților rupți

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-ASU Poli Timișoara 0-0

Remiza dinților rupți

Unirea Slobozia a dat o replică foarte bună Politehnicii Timișoara. Atât de bună încât a iscat nervi serioși în tabăra bănățeană. Jocul dur al oaspeților a fost tolerat, peste limita bunului simț, de arbitrul Sergiu Mavriche. Fost fundaș la Bacău, acesta a ezitat să-l elimine pe Ioan Mera la intrarea de K1 asupra lui Gabriel Lazăr, cu toate că apărătorul Unirii avea fața însângerată. «Un incisiv dentar rupt pe jumătate, un al doilea incisiv fracturat, pe lângă sângerarea abundentă a ambelor buze... Asta, după multiple coate în figură, aplicate jucătorilor Unirii. Un joc scăpat total de sub control de arbitru!» povestește, pe o rețea de socializare, Adrian Motoacă, medicul Unirii Slobozia. Așadar... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2021, 15:50 (6718 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Fratele viceprimarului Gigi Manea s-a angajat la Urban SA

Fratele viceprimarului Gigi Manea s-a angajat la Urban SA

Fratele viceprimarului Sloboziei, Gigi Manea, s-a angajat la Urban SA, surse administrative confirmând faptul că fratele nu este singura «rudă» a lui Gigi Manea angajată la această firmă. Viceprimarul Gigi Manea susține că nu a făcut nicio intervenție pentru această angajare. «Nu puteți lua unui om dreptul de a munci...» ne-a declarat el.

Viceprimarul se jură că nu La începutul acestui an, la presiunile administrației locale, Urban SA a renunțat la 20 de angajați. Însă nici nu s-a uscat bine pixul de pe deciziile de «încetare a raporturilor de muncă» și firma a făcut noi angajări... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2021, 14:20 (11006 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Al treilea turneu, găzduit de Slobozia

Handbal, Divizia A, HCM Slobozia

Al treilea turneu, găzduit de Slobozia

Sala «Andreea Nica» nu a mai găz­duit un meci de handbal de aproape un an. Ultimul eveniment desfășurat aici a fost, pe 11 martie 2020, confruntarea dintre HCM Slobozia și Măgura Cisnădie. Sistemul de desfă­șurare a actualului sezon este axat pe turnee de sală. În seria C a Diviziei A, din care face parte și HCM Slobozia, primele două turnee, care au înglobat 8 etape, s-au jucat la Brașov și Râmnicu Vâlcea. Al treilea turneu, programat în perioada 5-7 martie 2021, se va desfășura la Slobozia.

9 meciuri în 3 zile Slobozia va găzdui meciurile din eta­pele 9, 10 și 11, un total de 9 meciuri... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2021, 12:55 (2482 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Victorie amicală la Modelu

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja

Victorie amicală la Modelu

Recolta Gheorghe Doja a câștigat, la revenirea din cantonament, meciul amical cu Înainte Modelu, disputat pe terenul echipei călărășene. Ialomițenii s-au impus cu 1-0, prin golul marcat în urma unui contraatac purtat pe stânga de noul atacant al Recoltei, Ovidiu Stan. Dojenii au intrat pe teren în următoarea formulă: Băluță-Petre, Toma, Ene-Popescu, G. Cositoru, Alexe, Stroie, Andrei-Zaharia, I. Cositoru. Au mai jucat: Chițoiu, Iamandi, Mihalașcu, Manole, Anton, Radu, Scurtu, Stan. La finalul jocului, antrenorul Marius Milea s-a declarat mulțumit de evoluția elevilor săi: «Am prestat un joc bun, dovadă că săptămâna de cantonament și-a atins obiectivele. De aceea, aș vrea să păstrăm ce am acumulat... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2021, 11:20 (2984 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ex-primarul Daniel Popa a obținut bonusuri de 31800 de euro pentru 90 de abonamente telefonice

Situație incredibilă la Primăria Bărcănești

Ex-primarul Daniel Popa a obținut bonusuri de 31800 de euro pentru 90 de abonamente telefonice

bonus: Raportul de audit nu lasă loc de speculații

Primăria Bărcănești a fost somată de către Telekom să plătească peste 200000 de lei, reprezentând facturi telefonice neachitate de peste 2 ani. Con­tractele de abonamente au fost încheiate de către ex-primarul comunei, Daniel Popa, pe parcursul mandatului 2016-2020. Conform informațiilor oficiale, numărul abonamentelor încheiate cu Telekom și Vodafone se ridică la 90. Primăria Bărcănești are 24 de angajați, iar Daniel Popa nu a putut explica cum s-a ajuns aici. «Toate astea se vor lămuri în timp...» a declarat ex-primarul comunei Bărcănești, Daniel Popa.

90 de abonamente în plată În... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2021, 10:10 (8448 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În Ialomița s-au «pierdut» doar 9 doze de vaccin anti-COVID-19

În Ialomița s-au «pierdut» doar 9 doze de vaccin anti-COVID-19

Centrele de vaccinare anti-COVID-19 din Ialomița înregistrează o rată scăzută a «pierderilor» dozelor de vaccin. Conform datelor oferite de Direcția de Sănătate Publică Ialomița, de la debutul Campaniei de Vaccinare și până în prezent, doar 9 doze s-au pierdut la nivelul județului nostru. «Această situație evidențiază faptul că oamenii au încredere în vaccin!» susține Valentin Spătărelu, coordonatorul Cam­paniei de Vaccinare anti-COVID-19 în Ialomița.

Peste 20 mii de ialomițeni, imunizați De la debutul Campaniei de Vaccinare anti-COVID-19 și până în prezent, la nivelul județului Ialomița... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2021, 13:40 (2914 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Fotoliu de primar cumpărat cu 200 de lei/vot, în comuna Borănești

Fotoliu de primar cumpărat cu 200 de lei/vot, în comuna Borănești

O  anchetă penală instrumentată de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni scoate la iveală maniera în care unii dintre primarii ialomițeni au reușit să-și obțină mandatele la Alegerile Locale desfășurate anul trecut, la finalul lunii septembrie. Dosarul penal al anchetatorilor face referire la modul în care Ionuț Grecea, edil aflat la primul său mandat, a reușit să devină primar al comunei Borănești. Procurorii susțin faptul că acesta, sprijinit de alte 5 persoane, a oferit câte 200 de lei alegătorilor săi, în schimbul voturilor. În prezent, edilul a fost pus sub control judiciar, pentru o perioadă de 60 de zile.

24 de ore în custodia Poliției... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2021, 09:55 (8373 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Control ARACIP în școlile din Ialomița

Control ARACIP în școlile din Ialomița

Agenția Română de Asigurare a Calității în Învățământul Preuniversitar (ARACIP) a desfășurat în 2020 verificări în școlile din județ, privind modul în care unitățile de învățământ respectă indicatorii de performanță în ceea ce privește calitatea actului educațional. Verificările s-au realizat în 15 școli ialomițene, feedback-ul fiind unul pozitiv, după cum apreciază experții ARACIP.

Verificări în școli Agenția Română de Asigurare a Calității în Învățământul Preuniversitar (ARACIP) are rolul de a realiza o evaluare externă a calității procesului educațional care se desfășoară în școli... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2021, 12:20 (5521 vizualizări - 6 comentarii)

REPORTAJ

Poftiți în locomotive!

Poftiți în locomotive!

În Gara din Slobozia pare că nu se mai întâmplă nimic de la marea reabilitare. Dar gara are pulsul ei propriu. Slab, aproape imperceptibil pentru noi, oamenii obișnuiți, dar categoric are. Se încăpățânează să trăiască prin oamenii care vin în fiecare zi la lucru. Prin cei care își fac treaba fără să le pese de amenințare concedierilor, de salariile care nu mai cresc, de șefii care fură, de miniștrii cărora nu le pasă. Stelian Popescu este mecanic de locomotivă. Și unul dintre cei mulți, a căror voce nu s-a auzit niciodată. Până acum...

O meserie din alte vremuri Gara din Slobozia e... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2021, 13:10 (6727 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Decizie definitivă a Curții de Apel București: Chemgas Holding Corporation, în faliment!

Decizie definitivă a Curții de Apel București: Chemgas Holding Corporation, în faliment!

Curtea de Apel București a respins apelul făcut de reprezentanții societății Chemgas Holding Corporation, care controlează Combinatul Chimic din Slobozia, împotriva sentinței Tribunalului Ialomița privind intrarea în faliment a firmei. Chemgas Holding Corporation este cel mai mare datornic al județului, având debite către creditorii săi de peste 502,5 milioane de lei.

250 de angajați, trimiși acasă Intrarea în faliment a Chemgas Holding Corporation a fost dispusă de Tribunalul Ialomița, printr-o sentință dată în martie 2020. Judecătorii au luat această decizie întrucât firma nu a respectat... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2021, 20:10 (9333 vizualizări - 2 comentarii)

POLITICĂ

Păzea! Ilie Sima, președinte de Ligă la PRO România, a vorbit!

Din lumea celor care (nu) cuvântă

Păzea! Ilie Sima, președinte de Ligă la PRO România, a vorbit!

Inaugurăm o nouă rubrică. Pe scurt, în cadrul acesteia, vom prezenta cititorilor mostre de discurs ale celor care vorbesc în spațiul public. Scopul acestei rubrici este de a atrage atenția asupra modului în care este «violată» limba română sub ochii îngăduitori, indiferenți sau aprobatori ai celor care ascultă. Cei care o fac fără rușine și fără remușcări sunt politicieni, oficiali ai administrației sau ipochimeni care tânjesc să fie legitimați public. Azi o oferim o mostră din discursul consilierului județean Ilie Sima, mai nou și președinte al Ligii Aleșilor Locali ai Pro România Ialomița.

Râde ciob de oală spartă... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2021, 14:20 (9100 vizualizări - 9 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
289 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
1 Septembrie 2010 la Urziceni

1 Septembrie 2010 la Urziceni

1 Septembrie este începutul anului bisericesc. Dacă în anul trecut această sărbătoare a fost prăznuită la Urziceni în Catedrala orașului, anul acesta slujba s-a săvîrșit la biserica Volna- Adormirea Maicii ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:40
(19659 vizualizări - 0 comentarii)


Tenisul MAI s-a încheiat

Etapa finală a Campionatului de Tenis de Cîmp, organizat de Ministerul Administrației și Internelor, și-a deschis porțile în cursul dimineții de marți, 7 septembrie, la orele 9,00, la Baza Sportivă Tenis ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2010, 18:46
(19266 vizualizări - 0 comentarii)


Hoț la 11 ani!

O tînără de 24 ani, din Ograda, a reclamat Poliției din Țăndărei că persoane necunoscute i-au furat, în urmă cu aproximativ un sfert de oră, o bicicletă, pe care o lăsase nesupravegheată în spatele unui ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2010, 18:43
(20693 vizualizări - 0 comentarii)


Infractoare încarcerată

În cursul zilei de luni, 6 septembrie, polițiștii Biroului de Investigații Criminale Urziceni au identificat și reținut o femeie în de 36 de ani, din București, domiciliată fără forme legale în Urziceni ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2010, 18:40
(15753 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: infractor arestat


Slobozia: Hoț de găini prins în flagrant

Marți, 7 septembrie, prin 112, Poliția a fost sesizată de un cetățean despre faptul că a observat un bărbat care încearcă să fure păsări din curtea unei locuințe de pe Strada Orion, din Slobozia. Deplasîndu ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2010, 18:38
(15690 vizualizări - 0 comentarii)


Pistol cu gaze cumpărat din Bulgaria și introdus ilegal în România

Marți, 7 septembrie, polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au organizat o acțiune ce a vizat identificarea persoanelor care dețin arme ilegal. Cu ocazia acțiunii, polițiștii au ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2010, 18:37
(19231 vizualizări - 0 comentarii)


Locuri de muncă în Danemarca

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștința celor interesați că la această dată, prin intermediul rețelei EURES, sînt disponibile 30 locuri de muncă în Danemarca, pentru ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2010, 13:10
(17311 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2010, 19:35
(9739 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2010, 19:18
(8081 vizualizări - 0 comentarii)


Infracționalitate, cereale și școli, teme în ședința Colegiului Prefectural

Joi, 9 septembrie, în sala de ședințe a Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița se va desfășura ședința de lucru a Colegiului Prefectural Ialomița. Lucrările vor debuta cu ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2010, 16:32
(19763 vizualizări - 0 comentarii)


Agricultorii încetează protestele

La începutul săptămînii, luni 6 septembrie, s-a desfășurat întîlnirea Comitetului de Criză, denumit strategic «Salvați Agricultura». Scopul întrunirii l-a constituit evaluarea situațiilor de protest înregistrate ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2010, 16:31
(17387 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: LAPAR protest


Pompierii ialomițeni în competiție sportivă

În perioada 8-10 septembrie, Inspectoratul pentru Situații de Urgență al județului Argeș este gazda fazei naționale a Concursurilor Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență. La competiție va ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2010, 16:28
(16470 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ialomița pompier


Reținut pentru 24 de ore după ce, beat la volan, a omorît o femeie și a părăsit locul accidentului

Polițiștii ialomițeni au declanșat în după amiaza zilei de duminică, 5 septembrie a.c., ample operațiuni pentru identificarea în trafic a unui autoturism al cărui șofer, implicat într-un eveniment rutier ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2010, 15:15
(20150 vizualizări - 0 comentarii)


La volan fără permise sau conducînd mașini neînmatriculate

Sîmbătă, 4 septembrie a.c., în jurul orei 23.30, polițiști din cadrul Poliției Orașului Fierbinți-Tîrg au identificat și oprit în trafic un autoturism, la volanul căruia se afla un tînăr de 22 de ani din ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2010, 15:13
(14798 vizualizări - 0 comentarii)


«Biblionet» la Miloșești

Joi, 9 septembrie 2010, ora 11.00, la Biblioteca Comunală din Miloșești se va inaugura oficial un nou serviciu de bibliotecă, în cadrul programului «Biblionet-lumea în biblioteca mea». Să reamintim că programul ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2010, 15:07
(20649 vizualizări - 1 comentariu)


Bătrîn de 79 de ani, rănit în accident

Sîmbătă, 4 septembrie a.c., în jurul orei 20.00, Poliția a fost sesizată prin 112, de către un conducător auto, despre faptul că în timp ce se deplasa cu autoturismul pe Bulevardul Chimiei, din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2010, 15:05
(15270 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Gîrbovi: A dat cu spatele și a intrat în stîlp

În noaptea de duminică spre luni, în jurul orei 1.30, pe DJ203 B, în comuna Gîrbovi, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Victima, în vîrstă de 28 de ani, șoferul unui autoturism ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2010, 15:03
(20210 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gîrbovi accident


Slobozia: Evenimente expoziționale

Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» organizează miercuri, 8 septembrie, un eveniment expozițional de marcă. Evenimentul se va desfășura începînd cu orele 14,00. Slobozenii interesați pot vizita Galeriile ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2010, 11:58
(20069 vizualizări - 0 comentarii)


Pădure în flăcări la Reviga, camion cu cosmetice mistuit de foc, accident la Gîrbovi

Două hectare de pădure au fost afectate de flăcări după ce o persoană a dat foc vegetației uscate din apropierea pomilor. Incendiul s-a produs în localitatea Reviga și a fost sesizat pompierilor vineri ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2010, 11:57
(22817 vizualizări - 0 comentarii)


UPDATE: Polițist din Țăndărei, bătut chiar în sediul Poliției

Bărbații cercetați pentru ultraj, după ce, nemulțumiți că fratele lor urmează să fie sancționat contravențional, au lovit un polițist, au primit mandate de arestare preventivă În cursul ...[citește_toată_știrea]

4 Septembrie 2010, 16:50
(19116 vizualizări - 7 comentarii)


Autoturism furat din Germania, găsit la Slobozia

Joi, 2 septembrie a.c., în jurul orei 11.50, polițiștii au organizat și executat o acțiune pentru depistarea autoturismelor ce figurează urmărite internațional. În cadrul acțiunii, a fost identificat un ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2010, 15:15
(18541 vizualizări - 0 comentarii)


Arestați pentru că au furat motorină din camionul unui turc

Doi tineri de 25, respectiv 28 de ani, ambii din Urziceni, au fost reținuți joi, 2 septembrie a.c., pe bază de ordonanță pentru 24 de ore, fiind cercetați pentru furt calificat. Cei doi sînt suspectați ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2010, 15:07
(22665 vizualizări - 0 comentarii)


Transportul și comercializarea materialului lemnos, în atenția polițiștilor

În cursul zilei de joi, 2 septembrie a.c., polițiștii Birourilor de Investigare a Fraudelor și Ordine Publică din cadrul Poliției Fetești, în colaborare cu reprezentanți ai Inspectoratului Teritorial de ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2010, 15:02
(17857 vizualizări - 2 comentarii)


Vindea haine la magazinul de animale

În cursul zilei de joi, 2 septembrie a.c., în intervalul orar 13.00-17.00, efective din cadrul Poliției Slobozia, în colaborare cu jandarmi și polițiști comunitari, au organizat și executat o acțiune pe ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2010, 15:00
(17073 vizualizări - 0 comentarii)


Falși inspectori de la Protecția Consumatorului

O nouă metodă de înșelat patronii slobozeni a fost testată la Slobozia. Polițiștii i-au prins pe făptuitori, cercetînd actual modul în care aceștia au reușit să-i înșele pe administratorii a două societăți ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2010, 11:44
(1072693 vizualizări - 518 comentarii)

Taguri: Slobozia țeapă


Slobozia: Pieton accidentat pe trecere

Miercuri, 1 septembrie, polițiștii au fost sesizați despre faptul că în Slobozia s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea unei persoane. În urma cercetărilor efectuate s-a stabilit că, în ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2010, 11:43
(19183 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Pistol fără documente, confiscat

În cursul zilei de miercuri, 1 septembrie, polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au organizat și executat o acțiune, al cărui scop principal l-a constituit identificarea persoanelor ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2010, 11:42
(20698 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit general prins de polițiști

Miercuri, 1 septembrie, polițiștii feteșteni au identificat și reținut un bărbat, de 34 de ani, din județul Vaslui, urmărit. Acesta se sustrăgea executării unei pedepse privative de libertate. Pe numele ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2010, 11:42
(18605 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești UG arestare


Taximetrist băut, la volan

În cursul nopții trecute, 31 august, polițiști ai Biroului Rutier Slobozia au oprit un autoturism de transport persoane în regim taxi, la volanul căruia se afla un bărbat de 33 de ani, din localitate. ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2010, 19:42
(19102 vizualizări - 0 comentarii)


Patroni cercetați penal

Polițiștii ialomițeni cercetează trei patroni pentru infracțiuni economice, respectiv evaziune fiscală și fals în înscrisuri sub semnătură privată, prejudiciul reținut în sarcina celor trei depășind 93 ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2010, 19:42
(20816 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...