Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia s-a transformat în focar de COVID-19­

Spitalul Județean de Urgență Slobozia s-a transformat în focar de COVID-19­

bonus: Ialomița, județul cu 3 spitale suport COVID-19

Evoluția epidemiologică la nivelul munici­piului Slobozia pare scăpată de sub control. În ciuda măsurii de carantinare a orașului, rata de incidență a cazurilor continuă să crească. De la o zi la alta, apar noi focare de boală. La momentul de față, cel mai mare este la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, acolo unde esti­mările arată că aproximativ 100 de angajați din cei peste 800 sunt confirmați pozitiv la testul pentru depis­tarea SARS-CoV-2. Deși nimeni nu o recunoaște oficial, proble­me sunt și la Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița, unde mai multe cadre me­dicale s-au îmbolnăvit de COVID-19. Situația de la Ambulanță este cu atât mai delicată având în vedere că asistenții instituției... [citește_tot_articolul]

30 Noiembrie 2020, 10:55 (24306 vizualizări - 34 comentarii)

EVENIMENT

Autoritățile solicită prelungirea carantinei la Slobozia cu încă 7 zile

Autoritățile solicită prelungirea carantinei la Slobozia cu încă 7 zile

UPDATE: DSU a aprobat prelungirea perioadei de carantină

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență a solicitat în cadrul ședinței de joi, 26 noiembrie a.c., prelungirea măsurii de carantinare pentru municipiul Slobozia cu încă 7 zile. Solicitarea a fost trimisă către Departamentul pentru Situații de Urgență care urmează să adopte o decizie în acest sens. Dacă va fi aprobată, măsura intră în vigoare începând cu data de vineri, 27 noiembrie a.c., de la ora 00,00. Solicitarea autorităților din Ialomița a fost făcută ca urmare a creșterii ratei de incidență a cazurilor de infectare cu COVID-19. Estimările arată faptul că Slobozia se apropie de un indice de 9/1000 de locuitori.

UPDATE... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2020, 15:30 (10052 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Teste PRO gratuite pentru voturi

#Laurențiu Abaza se pensionează

Teste PRO gratuite pentru voturi

bonus: Mocioniu, al treilea din stânga

Așa cum știți, probabil, Luciferul Neacșu de la PRO România a testat gratuit 100 de slobozeni din Slobozia, în plină perioadă de carantină. Rezultatele acțiunii (după unii 6%, după alții 4%...) i-au oferit Luciferului Național ocazia de a susține public că PRO România are soluția ieșirii din pandemie. Declarăm public acest demers politic învelit în blană de oaie drept cea mai bine camuflată «mită electorală» din câte am văzut noi vreodată. Și am văzut câteva la viața noastră, unele chiar din mâna domnului Neacșu...

Una este dr Adina, nevasta lui Cataramă Joi, 19 noiembrie ... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2020, 18:05 (7384 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița are 33 de copii obligați să trăiască permanent în grija Statului

Ialomița are 33 de copii obligați să trăiască permanent în grija Statului

O statistică a Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița privind adopțiile, arată că instituția are în evidențe 33 de copii pe care nicio familie nu-i dorește. Ceea ce-i alungă pe potențialii părinți sunt bolile de care aceștia suferă. Așa se face că micuții sunt condamnați să trăiască în grija statului până la 18 ani, după care trebuie să se descurce singuri.

Cazuri fără speranță Adopțiile copiilor instituționalizați reprezintă o șansă pe care aceștia o au pentru a se bucura de căldura unei familii. Funcționarii statului recunosc însă că această șansă... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2020, 13:10 (4299 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fortuna în galben-albastru

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-FCU Craiova 0-0

Fortuna în galben-albastru

Sâmbătă, 21 noiembrie a.c., la Slobozia a venit liderul Ligii Secunde, FCU Craiova. Pentru Unirea a fost o confruntare extrem de dificilă, cu o echipă oaspete agresivă, care a ratat numeroase ocazii de a înscrie. Râul, ramul, dar mai ales barele porților ne-au fost prietene și au făcut front comun cu ialomițenii, zeița Fortuna îmbrăcând tricoul galben-albastru. Norocul ține de cele mai multe ori cu cei curajoși, iar elevii lui Enache Costea au dat dovadă de mult curaj în apărare. Rezultatul final a venit ca un balsam pe rana produsă de neprezentarea dubioasă a Slatinei de la mijlocul săptămânii. Unirea rămâne deasupra liniei retrogadării și beneficiază de o pauză care o va scăpa, în sfârșit... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2020, 17:40 (2746 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Dezlănțuiți înainte de vacanță

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja-CSM Oltenița 4-1

Dezlănțuiți înainte de vacanță

Recolta Gheorghe Doja a făcut contra celor de la CSM Oltenița cel mai bun meci din acest sezon, arătând că echipa a progresat considerabil. Marius Milea i-a trimis în teren din primul minut pe Băluță-Toma, David, Manole-Petre, Alexe, Mihalașcu, G. Cositoru, Andrei-Scurtu, Anton. Au mai intrat Popescu, Stroe, Milotin și Zaharia. Recolta a început în forță și, în minutul 8, Radu Andrei a fost faultat în careu. Specialistul în lovituri de pedeapsă, Valentin Toma, a transformat, iar ialomițenii au trecut în avantaj. De altfel, Doja a fost în permanență la butoane, ratând numeroase ocazii, așa cum se întâmplă aproape mereu. Următorul gol a venit în partea secundă, dar de data aceasta în poarta lui... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2020, 17:05 (3159 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Casa de Pensii Ialomița înregistrează lunar 50 de dosare noi de pensionare anticipată

Casa de Pensii Ialomița înregistrează lunar 50 de dosare noi de pensionare anticipată

Propunerea legislativă a Parla­mentului României care vizează pensionarea cu 2 ani mai devreme a persoanelor care locuiesc în zone poluate se adresează doar celor care își manifestă intenția de a ieși la pensie anti­cipat. Conform datelor Casei Județene de Pensii Ialomița, la nivelul județului nostru, lunar, se pensionează anticipat peste 50 de persoane.

Sprijin pentru pensionari La începutul lunii septembrie 2020, Parlamentul României a trimis spre promulgare Președintelui un act normativ care prevede pensionarea cu 2 ani mai devreme pentru persoanele care locuiesc în zone poluate... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2020, 14:10 (5031 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Recruții administrației ialomițene după prima lună de mandat

Recruții administrației ialomițene după prima lună de mandat

Administrația ialomițeană are 28 de edili noi. Noi e un fel de-a spune. Unii dintre primarii care au tras lozurile câștigătoare la Alegerile din 27 septembrie 2020 au mai fost prin primării. Și n-au plecat de buni... Pe alții, comuni­tă­țile i-au regretat. Mai sunt și cei care n-au scăpat de gura partidelor, de obligații... Dar există o categorie de primari cu adevărat noi, care n-au făcut până acum administrație. Tineri sau în floarea vârstei, independenți sau afiliați la partide noi, aceștia au un numitor comun: naivitatea administrativă. O naivitate pe care, la o lună de la preluarea mandatului, și-au păstrat-o aproape intactă. Am decis să le preluăm declarațiile, ca imagine a unei stări de... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2020, 10:05 (5405 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Ialomița primari

Click aici

POLITICĂ

Partidul Ialomițenilor, fuziune cu Partidul Național Liberal

Partidul Ialomițenilor, fuziune cu Partidul Național Liberal

Luni, 23 noiembrie 2020, în cadrul unei conferințe de presă comune, a fost anunțată fuziunea prin absorbție a Partidului Ialomițenilor cu Partidul Național Liberal Ialomița. Președintele Partidului Ialomițenilor și primar reales al comunei Bucu, Ion Drăgușin, alături de președintele interimar al Organizației PNL Ialomița și primar ales al Sloboziei, Dragoș Soare, au făcut declarații de presă pe acest subiect. «Decizia comună a partidelor pe care le reprezentăm de a fuziona este o reușită politică și întărește poziția pe care Partidul Național Liberal o are în Ialomița!» a declarat Dragoș Soare, președinte interimar al PNL Ialomița, în cadrul conferinței de presă. «Hotărârea fuziunii a fost aprobată cu unanimitate de voturi în forurile de conducere ale celor două partide, membrii Partidului Ialomițenilor urmând să devină membri ai Organizației PNL Ialomița și să susțină candidații liberali la Alegerile Parlamentare din 6 decembrie!»... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2020, 21:10 (7872 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gara Fetești pune în pericol siguranța călătorilor

Gara Fetești pune în pericol siguranța călătorilor

Pentru călătorii care așteaptă trenul în Gara Fetești este o adevărată provocare să urce în vagoane. Potrivit documen­telor oficiale, stația este prevăzută cu 3 peroane pentru călători care, în realitate, nu există. Oamenii sunt nevoiți să coboare și să urce din trenuri direct pe terasamentul de piatră spartă. Situația trenează de mai bine de 8 ani, însă abia acum Ministerul Transporturilor s-a decis să supună dezbaterii publice proiectul privind reabilitarea stației.

Fonduri pierdute Gara CFR Fetești a fost inclusă în imensul proiect de reabilitare a liniei de cale ferată București... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2020, 13:50 (2589 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia așteaptă fonduri pentru reparația instalației electrice

De 6 ani

Spitalul Județean de Urgență Slobozia așteaptă fonduri pentru reparația instalației electrice

Scenariul sumbru petrecut la Spitalul Județean Piatra Neamț s-ar putea pe­trece în fiecare moment și la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. La fel ca unitatea medicală din Piatra Neamț, și cea de la Slobozia prezintă numeroase deficiențe în pri­vința instalațiilor electrice. De 6 ani, în fiecare primăvară, Inspectoratul Județean pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» desco­peră aceleași nereguli, fără ca ele să fie remediate. A fost nevoie de o tragedie precum cea petrecută la Piatra Neamț pentru ca oficialii care administrează Spitalul Județean de Urgență Slobozia să-și dea seama de proporțiile unui dezastru similar... «În acest moment am început un proces de evaluare a întregii rețele... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2020, 09:55 (10034 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile din Ialomița pot accesa fonduri europene pentru achiziția de tablete

Până la 1 februarie 2021

Școlile din Ialomița pot accesa fonduri europene pentru achiziția de tablete

Considerate o alternativă eficientă pentru ca școlile să le poată asigura elevilor dispozitivele electronice necesare participării la cursurile on-line, fondurile europene așteaptă să fie atrase de instituțiile de învățământ. Datele oficiale arată că doar o singură școală din județ a reușit în ultimele luni să facă demersuri în privința depunerii unui astfel de proiect. Restul unităților se află încă în faza de scriere a proiectelor. Dacă vor banii europeni, unitățile ar trebui să se grăbească, pentru că termenul limită până la care linia de finanțare rămâne deschisă este 1 februarie 2021.

Elevii au nevoie de tablete... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2020, 17:40 (5167 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Noul președinte al Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel confirmă dezastrul lăsat de administrația Victor Moraru

Independent a avut din nou dreptate, iar riscul rămâne prezent

Noul președinte al Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel confirmă dezastrul lăsat de administrația Victor Moraru

grad de absorbție pentru fondurile europene-3,11%, grad de absobție pentru fondurile naționale-13,19%

Vineri, 13 noiembrie 2020, președintele Consiliului Județean Ialomița Marian Pavel a organizat prima conferință de presă a mandatului său. În cadrul acesteia, noul președinte a confirmat, bazându-se pe date oficiale, că între declarațiile predecesorului său și realitatea admi­nistrativă există diferențe fundamentale. «Din va­loarea totală a proiectelor cu finanțare europeană de 317.189.013,87 lei, gradul de absor­bție este de 13,19%... Din cele 5 proiecte finanțate din fonduri națio­nale, gradul de absorbție nu depășește 3,11% (la două dintre proiecte, gradul de absorbție este 0%!) dintr-o valoare totală de 326.156.829,88 lei, iar termenul final de implementare pentru toate cele 5 proiecte este sfârșitul acestui an!»... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2020, 17:15 (11852 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

SPORT

 Regulamentul «strâmb» al FRF continuă să facă victime. Unirea pierde la «masa verde» meciul cu Slatina!

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Regulamentul «strâmb» al FRF continuă să facă victime. Unirea pierde la «masa verde» meciul cu Slatina!

Așa cum Independent avertiza cu câteva săptămâni în urmă, FRF a născocit reguli aiuritoare pentru gestionarea restanțelor generate de infectările cu COVID-19. Aceste regulamente dezavantajează clar echipa care provoacă prima amânare a meciului, chiar dacă, la reprogramare, adversara se face «vinovată» pentru nedisputarea meciului. Cu alte cuvinte, dacă Unirea nu onora, din cauza pandemiei, restanța cu Farul, ar fi câștigat la «masa vede». Nu a făcut-o, preferând să onoreze competiția cu orice risc. La fel s-a întâmplat și la Recea, când Unirea a făcut deplasarea cu lotul înjumătățit. Sunt, însă, și echipe care preferă să miorlăie pe ascuns pe... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2020, 14:30 (3273 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Trafic disciplinat pe străzile din Fetești

Trafic disciplinat pe străzile din Fetești

Noua administrație locală a Feteștiului continuă proiectele de modernizare a traficului din oraș. Astfel, în această perioadă, s-a dat startul depunerii ofertelor pentru achiziția de noi semnalizatoare luminoase care urmează a fi montate în cele mai importante artere de circulație ale orașului. Totodată, administrația locală a demarat și un proiect prin care vor fi montate camere de suprave­ghere video pe străzi.

Orașul cu semafoare Sistemul de semaforizare a munici­piului Fetești a început în primăvara acestui an, ocazie cu care au fost montate primele semnalizatoare luminoase în piațeta... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2020, 13:35 (2893 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia a încheiat contracte de 15 mii de euro cu o firmă anchetată de DNA

Operațiuni ținute secret

Primăria Slobozia a încheiat contracte de 15 mii de euro cu o firmă anchetată de DNA

O  societate comercială implicată într-o anchetă a Direcției Naționale Anticorupție are încheiate două contracte de prestări servicii încheiate cu Primăria Slobozia. Administrația locală plătește 15 mii de euro pe an pentru asigurarea unor softuri informatice necesare emiterii de numere de înregistrare și susținerii activității Serviciului Taxe și Impozite. Mai mult, pentru a nu exista discuții în spațiul public cu privire la încheierea contractelor cu această firmă controversată, administrația locală le-a conferit un caracter confidențial.

Filmul unei tranzacții În luna martie... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2020, 09:50 (10272 vizualizări - 12 comentarii)

SPORT

Fotbal de pandemie

Fotbal, Liga a II-a, Fotbal Comuna Recea-Unirea Slobozia 2-0

Fotbal de pandemie

bonus: Meciul Recoltei Gheorghe Doja, amânat

Enache Costea a reușit să strângă o gașcă de 15 băieți alături de care să meargă în Maramureș pentru confrun­tarea cu Fotbal Comuna Recea. Unirea Slobozia a fost crunt lovită de pandemie. 10 jucători nu ieșiseră încă din izolare la ora meciului, lor adăugându-li-se suspen­datul Danciu și accidentatul Năstase. În aceste condiții, pe terenul de la Recea au intrat Poiană-Ghiță, Chebac, Suciu, Toma-Gherasim, Lemnaru, Bălan-Mihalache, Muscă, Trucă. Au fost doar 4 rezerve: Tudor, Comșa, Pocol și Negoiu. Se observă așadar că toate compartimentele au fost dinamitate. Cea mai mare avarie s-a produs în apărare, acolo unde lui Costea i-au lipsit 5 fundași. În aceste condiții, în centrul defensivei au evoluat... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2020, 17:20 (3144 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Judecătorii omului de afaceri Gheorghe Ceteraș l-au trimis după gratii fără temei legal

Stare de incompatibilitate la Înalta Curte de Casație și Justiție

Judecătorii omului de afaceri Gheorghe Ceteraș l-au trimis după gratii fără temei legal

Justiția din România este departe de a fi imparțială și corectă. O dovedesc judecătorii Înaltei Curți de Casație și Justiție. Magistrații care l-au condamnat definitiv pe omul de afaceri Gheorghe Ceteraș, din Slobozia, sunt acuzați de «incompatibilitate». Aceiași judecători care au dat sentința definitivă în apelul făcut de inculpat, se pronunțaseră anterior și în fazele preliminarii ale procesului penal. Mai mult, hotărârea magistraților s-a bazat doar pe declarația unui martor sub acoperire, aspect ce contravine Codului de Procedură Penală. Reamintim faptul că Gheorghe Ceteraș a fost condamnat definitiv la 10 ani închisoare cu executare de către Înalta Curte de Casație și Justiție,... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2020, 16:05 (9232 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Serie grea pentru HCM Slobozia

Handbal, Divizia A

Serie grea pentru HCM Slobozia

După o lungă așteptare, Federația Română de Handbal a decis, în sfârșit, formatul diviziei secunde feminine. Cele 20 de echipe care s-au înscris pentru viitorul sezon au fost repartizate pe criterii geografice în 3 serii. HCM Slobozia va activa în seria C, alături de alte 6 echipe: Știința București, CSM II București, CNE Râmnicu Vâlcea, Danubius Călărași, Neptun Contanța și AMY Slatina. Pe handbalistele noastre le așteaptă confruntări dificile, aspect care n-ar trebui să le sperie având în vedere că obiectivul stipulat nu este promovarea... Știința București, Neptun Constanța și chiar Danubius Călărași reprezintă grupări solide pentru acest nivel, care au tins mereu spre vârful clasamentului... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2020, 12:40 (3207 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Suspiciune de malpraxis la Spitalul Fetești în cazul medicului decedat Mioara Neagu

Suspiciune de malpraxis la Spitalul Fetești în cazul medicului decedat Mioara Neagu

Dispariția fulgerătoare a medicului Mioara Neagu, din cadrul Spitalului Municipal «Anghel Saligny» din Fetești, aruncă unitatea medicală într-un scandal de malpraxis. Foștii colegi sunt acuzați de rudele doctoriței de faptul că au lăsat-o să moară. Reprezentanții spitalului infirmă acuzațiile, în timp ce sindicaliștii din Sănătate cer Guvernului impunerea unei imunități la malpraxis pentru medicii care tratează pacienți cu COVID-19.

Un caz controvresat Moartea medicului Mioara Neagu, coordonator al Compar­timentului de Primiri Urgențe al Spitalului Municipal «Anghel Saligny» din Fetești... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2020, 10:05 (9650 vizualizări - 3 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
277 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Taximetrist băut, la volan

În cursul nopții trecute, 31 august, polițiști ai Biroului Rutier Slobozia au oprit un autoturism de transport persoane în regim taxi, la volanul căruia se afla un bărbat de 33 de ani, din localitate. ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2010, 19:42
(19105 vizualizări - 0 comentarii)


Patroni cercetați penal

Polițiștii ialomițeni cercetează trei patroni pentru infracțiuni economice, respectiv evaziune fiscală și fals în înscrisuri sub semnătură privată, prejudiciul reținut în sarcina celor trei depășind 93 ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2010, 19:42
(20819 vizualizări - 0 comentarii)


Rablele, scoase din circulație

Marți, 31 august, în intervalul orar 10,00-14,00, polițiștii rutieri, în colaborare cu reprezentanți ai RAR au acționat în Slobozia, pentru verificarea stării tehnice a autovehiculelor aflate în circulație ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2010, 19:41
(16342 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: I-a furat laptopul din casă

Polițiștii ialomițeni au reușit să rețină un tînăr de 19 ani din Grindu, suspect de comiterea unui furt. Furtul a fost sesizat polițiștilor, sîmbătă, 28 august, cînd victima, un bărbat de 28 de ani din ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2010, 09:46
(17133 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grindu furt laptop


Fetești: Băut la volan

Luni, 30 august, polițiștii feteșteni au oprit în trafic, pentru un control de rutină, un autoturism condus de un bărbat, de 33 de ani, din localitate. Pentru că mirosea a alcool, polițiștii l-ai testat ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2010, 09:44
(19934 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Femeie de 83 de ani, dispărută de la domiciliu

La începutul săptămînii, luni, 30 august a.c., în jurul orei 14,00, un bărbat din Urziceni a reclamat polițiștilor din localitate despre faptul că Alexandra Elisabeta, de 83 de ani, din localitatea Manasia ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2010, 09:42
(16904 vizualizări - 0 comentarii)


Deputatul Cristina Pocora îl vrea pe ministrul Șeitan la coșul de gunoi

Într-un comunicat remis presei, Cristina Ancuța Pocora, președintele Comisiei de Egalitate de Șanse din Camera Deputaților, condamnă activitatea ministrului Muncii, Familiei și Solidarității Sociale, Mihai ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2010, 09:32
(18210 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

31 August 2010, 19:34
(11079 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

31 August 2010, 19:20
(11503 vizualizări - 0 comentarii)


Trei cazuri suspecte în Ialomița: Virusul West Nile alertează autoritățile

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița s-a întrunit marți, 31 august, în vederea analizării situației legate de apariția cazurilor de îmbolnăvire cu virusul West Nile.
La nivelul județului ...[citește_toată_știrea]

31 August 2010, 18:52
(19159 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierul Florin Mangiurea, medaliat cu aur și bronz la Campionatele Mondiale

Plutonierul Florin Mangiurea, sportivul Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu», a reușit o performanță unică în istoria locală. El a obținut două medalii pe podiumul Campionatelor ...[citește_toată_știrea]

31 August 2010, 18:47
(21258 vizualizări - 8 comentarii)


Polițist din Țăndărei, bătut chiar în sediul Poliției

Doi bărbați din Țăndărei, de 30, respectiv 26 de ani, sînt cercetați penal pentru infracțiunea de de ultraj după ce, nemulțumiți de faptul că fratele lor, de 19 ani, urmează a fi sancționați contravențional ...[citește_toată_știrea]

31 August 2010, 11:46
(16552 vizualizări - 11 comentarii)


APIA prelungește termenul de depunere a cererilor pentru motorină

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește că termenul limită de depunere a cererii de acord prealabil pentru acordarea ajutorului de stat pentru motorina utilizată în agricultură este ...[citește_toată_știrea]

31 August 2010, 11:44
(19782 vizualizări - 0 comentarii)


În atenția producătorilor de lapte

Astăzi, 31 august 2010, este ultima zi de depunere a cererilor pentru schemele de ajutor specific finanțate din Fondul European de Garantare Agricolă și destinate producătorilor de lapte din zonele defavorizate ...[citește_toată_știrea]

31 August 2010, 11:42
(16593 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accidente

Alexeni: Beat la volan, a dat în marșarier și a acroșat un pieton În cursul zilei de sîmbătă, 28 iulie a.c., în jurul orelor 21.30, Poliția Slobozia a fost sesizată prin Serviciul Național ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 18:24
(15432 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A alimentat mașina, dar a «uitat» să plătească

Duminică, în jurul orei 18.30, Poliția Urziceni a fost sesizată de angajații unei stații de alimentare cu carburant despre faptul că o persoană necunoscută ce conducea un autoturism înmatriculat în județul ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 18:13
(16462 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni PECO


Slobozia: Pistol cu gaze, deținut ilegal

Polițiștii au depistat un bărbat, de 21 de ani, domiciliat în Slobozia, care deținea fără drept un pistol cu gaze, de calibru 9 mm, procurat din Bulgaria și introdus ilegal în România. Polițiștii au ridicat ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 18:12
(18217 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Urmărit național și internațional, depistat de polițiști

Sîmbătă, 28 august a.c., polițiști din Țăndărei au identificat, reținut și încarcerat în Penitenciarul Slobozia, un bărbat în vîrstă de 26 de ani, din localitate, urmărit național și internațional din luna ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 18:12
(16188 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Țăndărei UG


În cazul accidentului de la Iazu, făptuitorul a mințit!

Vineri, 27 august a.c., ora 15.00, polițiștii Biroului Rutier Slobozia au dispus măsura reținerii, pe bază de ordonanță pentru 24 de ore, pentru un tînăr, de 23 de ani, din comuna Traian, implicat în accidentul ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 18:11
(16526 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Iazu accident update


Urziceni: I-au dat foc la casă

Un incendiu a izbucnit în cursul nopții de duminică spre luni, 29/30 august a.c., în municipiul Urziceni. La sosirea pompierilor la locul intervenției, focul cuprinsese cele 3 încăperi ale casei, extinderea ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 12:56
(17002 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni incendiu


Perieți: Polițist lovit de infractor

La sfîrșitul săptămînii precedente, joi, 26 august un polițist a fost lovit de un infractor. Bărbatul, condamnat anterior la o pedeapsă cu închisoarea de 18 ani, pentru infracțiunea de omor a fost reclamat ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 12:40
(23135 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Perieți scandal


Lilieci: Accident provocat de explozia unui cauciuc

La sfîrșitul săptămînii trecute, joi, 26 august, în apropierea localității Lilieci, s-a produs un accident rutier. În timp ce un bărbat de 41 de ani, din comuna brăileană Șuțești conducea o autoutilitară ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 12:40
(20778 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Lilieci accident


Bărbulești: Incendii

Vineri, 27 august, la ora 15.40, pompierii au acționat în comuna Bărbulești, unde rezerva de furaje a unui cetățean a fost cuprinsă de flăcări. Un copil de 4 ani s-a jucat cu focul în imediata apropiere ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 12:40
(19737 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Lovit de mașină după ce a căzut pe șosea

Joi, 26 august, în municipiul Urziceni s-a produs un accident rutier în urma căruia o persoană a fost rănită. Pe scurt, în timp ce un bărbat, de 42 de ani, din comuna Ion Roată, conducea un autoturism, ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 12:39
(14639 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Valea Ciorii: Tîlhari prinși de polițiști

Tîlhărie, furt, furt calificat și violare de domiciliu sînt infracțiuni ce se rețin în sarcina a doi frați din comuna Valea Ciorii. Cei doi, de 23, respectiv 28 de ani au fost arestați pentru o perioadă ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 12:39
(22383 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Arderi necontrolate de miriști

Șapte incendii la miriști au solicitat intervenția pompierilor, începînd de vineri, 27 august a.c. Astfel, în jurul orei 15.00, la dispeceratul Inspectoratului a fost anunțată manifestarea unei arderi necontrolate ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 12:39
(18697 vizualizări - 0 comentarii)


Iazu: Adolescent de 16 ani, mort în accident rutier

O persoană și-a pierdut viața și alte două au fost rănite în urma unui grav accident rutier produs în noaptea de joi spre vineri, respectiv 26 spre 27 august la ieșire din localitatea Iazu către Smirna ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 12:38
(20577 vizualizări - 5 comentarii)

Taguri: Iazu accident


Unirea Urziceni-FC Vaslui, în vizorul jandarmilor

Jandarmii ialomițeni participă la ascest sfîrșit de săptămînă la spectacolul fotbalistic ce se va desfășura la Urziceni. În număr de aproximativ 100 de militari, jandarmii vor încerca să asigure măsurile ...[citește_toată_știrea]

27 August 2010, 16:01
(17512 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: Ca să se răzbune pe părinți, a dat foc magaziei de cereale

Un bărbat de 43 de ani, din Grindu, a fost arestat preventiv pentru 29 de zile după ce, în urmă cu două zile, ca răzbunare, a incendiat o magazie de cereale aparținînd părinților săi. Luni, 24 august a ...[citește_toată_știrea]

26 August 2010, 17:56
(17790 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Biciclist accidentat

Miercuri dimineață, 25 august a.c., în jurul orei 9.30, Spitalul Municipiului Urziceni a sesizat Poliția despre faptul că pe DJ101, în apropierea comunei Jilavele, s-a produs un accident rutier. Astfel ...[citește_toată_știrea]

26 August 2010, 17:54
(17875 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele accident


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...