Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Elevii din Ialomița așteaptă tabletele electronice promise de Ministerul Educației

Elevii din Ialomița așteaptă tabletele electronice promise de Ministerul Educației

Din cauza situației epidemiologice, tot mai multe școli din Ialomița intră în «scena­riul roșu», ceea ce presupune efectuarea cursurilor exclusiv on-line. Din păcate, nu toți elevii din județ pot să învețe folosind resursele IT, pentru că tabletele promise de Ministerul Educației încă nu au ajuns în teritoriu. Estimările arată că aproximativ 5000 de elevi din județul nostru așteaptă dispozitivele. «Situația tabletelor este încă în analiză. Sunt mai multe acte normative prin care ele sunt achiziționate și distribuite către elevi...» a precizat Steluța Mitrea, inspectorul școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița.

Ministerul Educației bate pasul pe loc... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2020, 13:10 (5043 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

S-a stins din viață Mihai Enciu...

«Patriarhul» presei ialomițene nu mai este!

S-a stins din viață Mihai Enciu...

Mihai Enciu a împlinit 53 de ani pe 30 septembrie 2020... Ultima oară! O dată cu el, pleacă dintre noi ultimul ziarist «pur-sânge» al județului. Și poate singurul! Nu și-ar fi dorit un necrolog. Nu-l va avea. Vom cinsti, atât cât suntem în stare, scrisul lui. Pentru că Mihai Enciu a fost un om ca noi toți, cu bune și rele. Dar scrisul lui e inegalabil și nesupus judecății noastre. Iar la Judecata de Apoi, în care el nu credea, vom afla dacă e așa au ba...

Mihai Enciu a fost o instituție Cu o zi înainte să plece, Mihai spunea că «nu mai aleargă prin viață, pentru că e bătrân...»... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2020, 17:05 (15553 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Chemgas Holding Corporation pune în funcțiune ilegal Combinatul Chimic din Slobozia

Chemgas Holding Corporation pune în funcțiune ilegal Combinatul Chimic din Slobozia

bonus: Falimentul Amonil SA se amână la nesfârșit

Controlat de Chemgas Holding Corporation, Combinatul Chimic din Slobozia este pus în funcțiune ilegal. Societatea nu respectă decizia instanțelor de judecată cu privire la deschiderea procedurilor de faliment. Reamintim faptul că Tribunalul Ialomița a dispus încă din luna martie a acestui an falimentul Chemgas Holding Corporation. Ulterior, o decizie similară a fost luată și de Curtea de Apel București. Fără nicio calitate conferită de lege, administratorul special al societății încearcă acum să blocheze începerea procedurii de faliment, motivând faptul că cei 550 de salariați ai Combinatului vor rămâne fără locuri de muncă. În urmă cu o săptămână, el a notificat Comisia de Dialog Social a Prefecturii... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2020, 16:10 (9987 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Marinică Cazacu a pierdut Primăria Ion Roată

Problemele de integritate l-au lăsat fără mandat

Marinică Cazacu a pierdut Primăria Ion Roată

Judecătoria Urziceni a decis luni, 19 octombrie a.c., să-i invalideze mandatul lui Marinică Cazacu pentru Primăria Ion Roată. Instanța a luat această decizie ca urmare a unei adrese înaintate de Agenția Națională de Integritate prin care Marinică Cazacu a fost considerat incompatibil. Decizia instanței nu este definitivă.

Drept de apel în 2 zile În urmă cu o săptămână, Agenția Națională de Integritate a dat publicității lista candidaților la Alegerile Locale cu probleme de integritate din cauza cărora nu-și pot prelua mandatele pe care le-au obținut. Printre cele 103 nume trecute în... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2020, 20:50 (10023 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Marian Pavel și-a preluat mandatul de președinte al Consiliului Județean Ialomița, alături de noua echipă a consilierilor județeni

Marian Pavel și-a preluat mandatul de președinte al Consiliului Județean Ialomița, alături de noua echipă a consilierilor județeni

Marți, 20 octombrie a.c., în Sala «Europa» a Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel, noul președinte al instituției și consilierii desemnați prin vot la scrutinul din 27 septembrie 2020 au participat la ședința de constituire. Și-au preluat mandatul 19 dintre cei 30 de consilieri validați de Tribunalul Ialomița, ceilați 11 depunându-și demisiile din funcție, urmând să fie aleși de pe listele de supleanți ale fiecărei formațiuni politice alți consilieri județeni.

Jurământ depus on-line
În funcție de formațiunea politică din care fac parte, cei 19 consilieri care au depus jurămintele... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2020, 19:05 (14997 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Miroase a play-off

Fotbal, Liga a II-a, FK Csikszereda-Unirea Slobozia 0-1

Miroase a play-off

Unirea Slobozia rămâne marea surpriză a startului Ligii a II-a. Nou-promovată, fără achiziții sonore și cu un antrenor tânăr care nu mai lucrase la acest nivel, echipa ialomițeană continuă să uimească. S-a împiedicat la mijlocul săptămânii trecute de Farul lui Zicu și Marica, dar a remontat incredibil la Miercurea Ciuc. Mai mult, băieții lui Enache Costea sunt sus, în lumea bună, la 4 puncte de liderul FCU Craiova. Cu 13 puncte din 8 meciuri, Unirea este pe locul 7, la egalitate cu echipa de pe locul 5, Petrolul. Surpriza maximă ar fi calificarea echipei noastre în play-off, iar evoluțiile băieților ne dau mari speranțe în acest sens.

I-au rupt în 14... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2020, 17:25 (3843 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Răzvan Jeaca, campion național al juniorilor

Lupte libere, CS Amara

Răzvan Jeaca, campion național al juniorilor

În perioada 16-18 octombrie 2020, Bacăul a găzduit Campi­onatul Național de Lupte pentru Juniori. Nu putea absenta de la acest eveniment CS Amara, care a deplasat trei luptători. A fost o competiție riguros organizată în contextul actualei crize sani­tare și, grație Federației Române de Lupte, totul s-a terminat cu bine. Și, așa cum ne-au obișnuit, elevii lui Marian Moraru nu s-au întors acasă cu mâna goală. Răzvan Jeaca (17 ani) a dominat fără drept de apel turneul categoriei 61 kilograme. Toate meciurile s-au încheiat cu victorii categorice ale sportivului din Amara, în finală Jeaca trecând entuziasmant de un luptător din Târgu Mureș. «Răzvan Jeaca a fost, fără niciun fel de exagerare, marea... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2020, 16:20 (3554 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Medicul Salem Zahra nu mai este directorul medical al Spitalului Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Angajat în 4 spitale

Medicul Salem Zahra nu mai este directorul medical al Spitalului Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Spitalul Municipal «Anghel Saligny» este implicat într-un nou scandal public. În urmă cu aproximativ două săptămâni, actuala conducere a instituției a decis să numească un alt director medical, lăsându-l fără funcție pe medicul Salem Zahra. Decizia survine unui control făcut de managerul Stelian Barcari, care a descoperit faptul că dr Salem Zahra și-ar fi exercitat funcția de conducere în cadrul unității medicale în stare de incompatibilitate. Pe lângă faptul că profesa în 4 spitale, acesta era consilier local la Cernavodă și membru în Consiliul de Administrație al Spitalului din același oraș. Situația de la Fetești trenează de aproximativ 3 ani, susțin oficialii instituției, fără însă ca vreo... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2020, 14:55 (7942 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Liderul s-a impus fără emoții

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja-CS Afumați 0-4

Liderul s-a impus fără emoții

Era greu de crezut că primul meci jucat pe terenul de la Gheorghe Doja va aduce primele puncte din acest sezon Recoltei. Echipa pregătită de Marius Milea primea vizita liderului autoritar din seria a III-a, CS Afumați. Practic, ialomițenii au intrat în joc când ilfovenii conduceau deja cu 3-0. Omul meciului a fost experimentatul Mugurel Dedu, care a realizat tripla în minutele 1, 9 și 26. Golul lui Lupuleț, marcat în minutul 83, avea să consfințească o victorie facilă a oaspeților. Cu toate că a fost o confruntare în care nu s-a pus niciun moment problema învingătoarei, s-a lăsat și cu accidentări. Marian Bucurică, de la Recolta, și Mugurel Dedu, de la Afumați, au părăsit terenul cu traume articulare... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2020, 13:10 (2859 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Chemgas Holding Corporation poluează legal

În opinia autorităților publice

Chemgas Holding Corporation poluează legal

La începutul lunii octom­brie 2020, slobozenii au fotogra­fiat (și filmat) din nou «coada de vulpe» deasupra Combinatului Chimic Slobozia. Incidentul, raportat Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița, «ar fi fost cauzat de o defecțiune la nivelul instalațiilor de producere a azotului». Defecțiunea a fost remediată în decurs de o săptămână, iar activitatea firmei a fost reluată. Comisarii Gărzii de Mediu susțin că incidentele de acest gen sunt «acoperite de lege», iar poluarea este una accidentală.

Combinatul, închis o săptămână
La data de 3 octombrie 2020, rețelele de socializare... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2020, 11:05 (3965 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Candidați cu probleme de integritate la Alegerile Locale din Ialomița

ANI a decis

Candidați cu probleme de integritate la Alegerile Locale din Ialomița

În urmă cu o săptămână, Agenția Națională de Integritate a dat instanțelor de judecată lista candidaților la Alegerile Locale aflați în stare de incompatibilitate sau conflict de interese. Potrivit legii, instanțele au obligația de a invalida aceste mandate, în respectivele localități fiind necesară organizarea unor noi alegeri. Din cei 103 candidați aflați în stare de incompatibilitate la nivel național, 3 sunt din județul Ialomița. Aceștia se află în prezent în situația de a rămâne fără mandatele pe care le-au obținut.

Verificările sunt în curs Potrivit Codului Administrativ, validarea... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2020, 16:10 (9110 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Directorul economic al Primăriei Slobozia, obligat să returneze sporuri acordate ilegal

Directorul economic al Primăriei Slobozia, obligat să returneze sporuri acordate ilegal

Controalele făcute de Curtea de Conturi a României nu rămân fără urmări. La Slobozia, de exemplu, Direcția de Asistență Socială din cadrul Primăriei Slobozia l-a dat în judecată pe Adrian Trifan, directorul economic al instituției, solicitându-i acoperirea unui prejudiciu constatat în urma unui control realizat în anul 2019. La momentul respectiv, auditorii ialomițeni au stabilit faptul că Adrian Trifan a încasat 32 mii de lei, exercitându-și o serie de atribuții fără drept. Cazul nu este singural, Adrian Trifan beneficiind de sporuri acordate ilegal de către alte instituții aflate în subordinea Primăriei Slobozia.

Venituri încasate fără drept... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2020, 10:55 (47691 vizualizări - 36 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Chemarea naturii la Slobozia

Din toaletă publică în toaletă publică

Chemarea naturii la Slobozia

bonus: Gheorghe Ușurelu, omul cu ficatul de fier

Cartea de vizită a unui oraș e Primăria. Ba nu, sunt străzile! Aiurea... Cartea de vizită a unui oraș sunt coșurile de gunoi. Ba monumentele! Ba primarul, că el ne reprezintă. Ba oamenii, că ei duc numele orașului mai departe. Serviciile? Numărul de cerșetori de pe stradă... Toaletele publice? Asta e! Toate câte-s înșirate și toaletele publice. La Slobozia sunt 5. Două aparțin Primăriei, 3 au fost concesionate.

La Gară e mai bine să te abții Dacă ai evitat să intri în toaleta din tren și cobori la aia în Gară, regreți imediat. Dacă cobori din autobuz, n-ai încotro, trebuie să intri... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2020, 13:10 (7294 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Închiderea gropii de gunoi de la Slobozia Nouă costă municipalitatea 10 milioane de lei

Cheltuieli neprevăzute

Închiderea gropii de gunoi de la Slobozia Nouă costă municipalitatea 10 milioane de lei

Termenul limită pentru închiderea gropii de gunoi de la Slobozia Nouă și salubrizarea zonei a fost 31 mai 2020. Ulterior acestei date, Primăria Slobozia a plătit 400 mii de lei pentru transportul deșeurilor existente la Vivani Salubritate. Însă costurile finale estimate de autorități se ridică la 10 mi­lioane de lei.

Unde nu-i cap, vai de buget De mai bine de un an, locuitorii din zona gropii de gunoi de la Slobozia Nouă reclamă faptul că zona a devenit un focar de infecție și reprezintă un pericol public. Pentru a stopa depozitările necontrolate, ex-primarul Adrian Mocio­niu a cerut... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2020, 12:25 (6570 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești: Medicul Mioara Neagu a murit din cauza infecției cu SARS-CoV-2

Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești: Medicul Mioara Neagu a murit din cauza infecției cu SARS-CoV-2

Medicul care coordona Camera de Primiri Urgențe a Spitalului Municipal «Anghel Saligny» Fetești, Mioara Neagu, a murit în dimineața zilei de vineri, 16 octombrie a.c., din cauza infecției cu SARS-CoV-2. Acesta se afla internată pe Secția Terapie Intensivă a Spitalului Colentina din București.

Doliu în lumea medicală din Ialomița Medicul Mioara Neagu, coordonatorul Camerei de Primiri Urgențe a Spitalului Municipal «Anghel Saligny» din Fetești și-a pierdut viața în dimineața zilei de vineri, 16 octombrie a.c., la Spitalul Colentina din Bucureși. Dr Mioara Neagu se afla internată pe Secția... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2020, 16:05 (10425 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Senatorul lui Dumnezeu lasă PMP Ialomița la mâna sfinților

Ca să nu rămână fără «coledzi»

Senatorul lui Dumnezeu lasă PMP Ialomița la mâna sfinților

Senatorul Gabi Ionașcu a predat șta­feta președinției PMP Ialomița în mâinile șefului de campanie al lui Mihai Neamțu, candidatul PMP de la Sectorul 3 București. Îl cheamă Cristian Mihalachioiu și săptămâna asta nu are nimic de declarat pentru electoratul ialomițean. Duminica trecută însă, acesta a făcut apelul PMP Ialomița la pădurea Peri, la un mic și-o bere. Senatorul lui Dumnezeu n-a fost prezent, deși se jură că a fost invitat. Prima decizie a noului președinte interimar a fost să mute sediul partidului într-o nouă locație, peste drum de stadionul «1 Mai». Dai un ban, dar stai în față să nu uite electoratul că exiști...

Despre senatori numai de bine... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2020, 15:05 (7283 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Protest inedit în fața Prefecturii Ialomița

«Fel principal: ȘOMAJ!»

Joi, 15 octombrie 2020, în fața Prefecturii Ialomița, peste 50 de salariați ai industriei HORECA din Slobozia au participat la un protest de o oră. Ei au cerut autorităților să relaxexe măsurile de protecție sanitară impuse la nivelu județului Ialomița. Reprezentanții grupului au fost primiți de către prefectul județului Ialomița, Tonița Manea.

HORECA în stradă Un grup de peste 50 de angajați aparținând industriei HORECA din Slobozia au participat joi, 15 octombrie 2020, începând cu orele 14,00, la un protest în fața Prefecturii Ialomița din Slobozia. Invitația la protest a fost lansată... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2020, 18:05 (5559 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Colegiul Național «Mihai Viteazul» Slobozia, în pragul Scenariului Roșu. 3 cazuri de îmbolnăvire cu SARS-CoV-2!

Colegiul Național «Mihai Viteazul» Slobozia, în pragul Scenariului Roșu. 3 cazuri de îmbolnăvire cu SARS-CoV-2!

Colegiul Național «Mihai Viteazul» Slobozia a înregistrat 3 cazuri de îmbolnăvire cu SARS-CoV-2 la două dintre clasele de elevi ale Colegiului. Conform informațiilor oficiale, elevii au fost plasați în izolare la domiciliu. În cazul în care va fi înregistrat un caz nou și la o a treia clasă, Colegiul Național «Mihai Viteazul» Slobozia va intra în Scenariul Roșu.

La un pas de Scenariul Roșu La începutul acestei săptămâni, două eleve de clasa a VIII-a din cadrul Colegiului Național «Mihai Viteazul» Slobozia au fost confirmate pozitiv cu SARS-CoV-2 și plasate în izolare la domiciliu în... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2020, 13:50 (11453 vizualizări - 3 comentarii)

POLITICĂ

«Partidul Social Democrat vine cu soluția creșterii veniturilor a 4,5 milioane de angajați!»

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu

«Partidul Social Democrat vine cu soluția creșterii veniturilor a 4,5 milioane de angajați!»

În  România, mai mult de 4,5 milioane de angajați sunt remunerați cu sume sub 6.000 de lei pe lună. Aceștia s-ar putea bucura, după Alegerile Parlamentare, de o creștere substanțială a veniturilor. Social-democrații au identificat o soluție modernă prin care să păstreze locurile de muncă, dar și să le asigure românilor o majorare sigură a salariilor fără ca veniturile statului să fie afectate. Potrivit noului program de guvernare pe care PSD îl propune românilor, viitoarea creștere a veniturilor se va realiza prin majorarea deducerilor și prin anularea sau scăderea impozitelor pe muncă pentru lefurile mai mici de 6000 de lei. Deputatul PSD Ștefan Mușoiu dă asigurări că reducerea impozitării... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2020, 11:20 (7801 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Procurorul care a amendat doi polițiști a fost achitat în primă instanță

Ialomița: Procurorul care a amendat doi polițiști a fost achitat în primă instanță

Curtea de Apel București a decis să-l achite, în primă instanță, pe fostul magistrat Mihai Laurențiu Vasilescu, procuror angajat la Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia care i-a amendat pe polițiștii care l-au oprit în tra­fic. Cazul a fost trimis în judecată de către Secția pentru Investigarea Infracțiunilor din Justiție (SIIJ).

Sancționat pentru depășirea vitezei
În anul 2018, fostul magistrat Mihai Laurențiu Vasilescu, la vremea respectivă procuror al Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia, a fost tras pe dreapta de doi agenți ai Serviciului Rutier Ialomița, pentru... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2020, 20:20 (8765 vizualizări - 9 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
295 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

LAPAR nu renunță la lupta cu Ministerul Agriculturii

Conducerea Ligii Asociațiilor Producătorilor Agricoli din România continuă lupta cu Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale. Reprezentanții Ligii protestează împotriva modului în care Ministerul le ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 14:26
(5662 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Furt ca-ntre prieteni

Poliția Fetești a fost sesizată de un tînăr, de 16 ani, despre faptul că i-a fost sustras telefonul mobil. Din cercetările efectuate de polițiști s-a stabilit că în timp ce tînărul se afla în curtea unei ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 14:20
(7053 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie de vaccinare împotriva rabiei la vulpi

Începînd de miercuri, 28 noiembrie a.c., medicii veterinari din Ialomița au demarat campania de vaccinare antirabică orală a vulpilor. Operațiunea se realizează prin aplicarea la vizuină de momeli vaccinale ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 14:14
(8042 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Tu decizi! Votează legal!» continuă

IPJ Ialomița: Campania «Tu decizi! Votează legal!» continuă

Polițiștii de prevenire și de proximitate continuă să desfășoare activități specifice în cadrul Campaniei «Tu decizi! Votează legal!» în liceele din municipiul Slobozia. Acțiunile sînt destinate elevilor ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 14:08
(6422 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Telefon furat, scos la mezat pe internet

Internetul a devenit o adevărată piață de desfacere pentru hoții de telefoane mobile! După ce fură celularele, aceștia le scot la vînzare pe site-urile de profil. Naivi, cumpărătorii pică în plasa escrocilor ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 14:06
(4909 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Prevenția diminuează riscul de accidente

În prima jumătate a acestei saptămîni, efective din cadrul Serviciului Rutier și Serviciului de Ordine Publică Ialomița au desfășurat acțiuni în sistem integrat în vederea asigurării unui climat de ordine ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 13:43
(6034 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Minoră dispărută fără urmă

Slobozia: Minoră dispărută fără urmă

Un apel la 112 anunța în ziua de marți, 27 noiembrie a.c., dispariția de la domiciliu a unei minore de 15 ani, din Slobozia. De mai bine de 24 de ore polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 13:06
(6526 vizualizări - 0 comentarii)


«Ninja» de Bărbulești

O patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Urziceni a depistat pe raza de competență trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 22 și 34 ani, toți din comuna Bărbulești. Cu ocazia legitimării și a controalelor ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 12:32
(6914 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi de peste 10000 lei pentru posesorii de arme neletale

Polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au desfășurat o serie de acțiuni specifice pentru verificarea și asigurarea securității armelor și munițiilor neletale. În urma ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 12:31
(6075 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți sau cu permise suspendate la volan

Polițiștii rutieri aflați în executarea atribuțiilor de serviciu pe DN2 au depistat pe raza comunei Movilița un autoturism ce rula din direcția București către Urziceni cu 86 km/h în localitate. Ca urmare ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 12:09
(6254 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Foc de artificii»

Polițiștii ialomițeni vor fi cu ochii în patru după comercianții care vînd ilegal articole pirotehnice. Oamenii legii au dat startul campaniei «Foc de artificii» pentru perioada Sărbătorilor de Iarnă 2 ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 12:05
(6282 vizualizări - 0 comentarii)


Sancțiuni în lanț pentru șoferii ialomițeni

La sfîrșit de săptămînă, polițiștii Serviciului Rutier au acționat pe principalele artere ale județului pentru prevenirea evenimentelor rutiere. Potrivit unui comunicat remis publicității, «actele de indisciplină ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 11:38
(6812 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

27 Noiembrie 2012, 17:51


COMUNICAT DE PRESĂ

COMUNICAT DE PRESĂ

Asociația suport pentru copii și tineri dependenți SCKUT anunță finalizarea proiectului «Joc pentru viața mea!», desfășurat în lunile octombrie-noiembrie 2012. Proiectul a fost finanțat de Autoritatea ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2012, 09:45
(5287 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: I-a cedat inima la volan/Stejaru: 4 persoane, rănite într-un accident

Manasia: I-a cedat inima la volan/Stejaru: 4 persoane, rănite într-un accident

Dimineață neagră pe DN2A. În zona localității Manasia, inima unui bărbat de 67 de ani s-a oprit în timp ce acesta era la volan. Omul venea de la Urziceni și se îndrepta către Slobozia… Evenimentele tragice ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2012, 02:14
(8326 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Incident electoral

Vineri, 23 noiembrie a.c., în jurul orei 11,30, un bărbat de 28 ani, din Fetești, a sesizat faptul că un bărbat, de 44 ani, tot din Fetești, a oferit sume de bani cuprinse între 200 și 3000 lei mai multor ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2012, 02:10
(6515 vizualizări - 0 comentarii)


Orange Shop Manager

Orange Shop Manager

Echipa din Orange Shop Slobozia este in cautarea unui nou coleg/colege care sa ocupe postul de Shop Manager disponibil!

Esti interesat/a si consideri ca esti potrivit/a pentru acest post?

Atunci te rugam sa consulti randurile urmatoare pentru lista de responsabilitati si calificari necesare, iar apoi sa aplici trimitand CV actualizat insotit de scrisoare de intentie la adresa de e-mail: [email protected]

Daca experienta si profilul tau sunt relevante, te vom contacta!

Cariera ta poate incepe aici!

Obiectivul postului:

Dezvolta si optimizeaza prioritatile de vanzare pe plan local.

Principalele responsabilitati:
• Controlul si folosirea eficienta a tuturor resurselor, in vederea cresterii profitabilitatii magazinului Orange.
• Gestionarea stocurilor
• Intocmirea rapoartelor de vanzari
• Inventarul stocurilor
• Managementul echipei de vanzari din magazin: angajare, orientare, evaluare a performantei, promovare, consultanta, bugete, programarea activitatilor
• Organizarea magazinului Orange din punct de vedere administrativ si al fluxului activitatii.
• Tratarea directa a clientilor cu statut special.

Cerinte:
• Produse & servicii FranceTelecom
• Cunoasterea proceselor de vanzare
• Leadership
• Administrarea unui punct de vanzare
• Metode de vanzare si service
• Managementul performantei

Competente comportamentale:
• Abilitatea de a livra rezultate
• Concentrare catre client si piata
• Dezvoltarea si instruirea celorlalti
• Munca de echipa

23 Noiembrie 2012, 16:12


Sudiți: Capra vecinului, furată la miez de noapte

Polițiștii efectuează cercetări față de un bărbat, de 52 ani, din comuna Sudiți, suspect de comiterea infracțiunilor de furt calificat și violare de domiciliu, fapte comise în dauna unui consătean de 7 ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:45
(6078 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sudiți furt capră


Coșereni: Tânără dispărută

Coșereni: Tînără dispărută

Polițiștii de investigații criminale au fost sesizați cu privire la faptul că ALEXANDRU GABRIELA GEORGETA, de 27 ani, a plecat de la domiciliul din comuna Coșereni. În urma cercetărilor efectuate de către ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:36
(6040 vizualizări - 0 comentarii)


Infractor în Belgia, arestat la Bărbulești

Polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au reușit prinderea unui bărbat, de 38 ani, din comuna Bărbulești, pe numele căruia autoritățile belgiene au emis un mandat european de arestare ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:30
(6633 vizualizări - 0 comentarii)


Braconaj pe fondul de vînătoare Dridu

Polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase, în colaborare cu reprezentanți ai Asociației Vînătorilor și Pescarilor Sportivi-București au acționat pe fondul cinegetic din localitatea ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:26
(11112 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu braconaj


Sărățeni: Bătrînii, victimele preferate ale hoților

Polițiștii ialomițeni au înregistrat un furt din locuință, comis de autori necunoscuți, prin distragerea atenției părții vătămate. Victima, o femeie de 84 ani, din comuna Sărățeni, a fost «furată» după ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:22
(7317 vizualizări - 0 comentarii)


«Băieții de aur» vin la Slobozia

Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia vă invită la teatru. Joi, 29 noiembrie 2012, actorii Teatrului Mic din București vor pune în scenă piesa lui Neil Simon, «Băieții de aur». Prețul unui ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:13
(5463 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă puține pentru șomeri

Săptămînă săracă în ceea ce privește oferta locurilor de muncă. Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița le pune la dispoziție șomerilor doar 48 de locuri de muncă, cele mai multe destinate ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:12
(5206 vizualizări - 0 comentarii)


Perieți: Tînăr rănit într-un incendiu

Un tînăr de 25 ani a fost la un pas de moarte după ce a devenit victima unui incendiu. Un echipaj SMURD l-a transportat de urgență la spital, unde medicii i-au acordat îngrijiri medicale. În momentul de ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:11
(5848 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Perieți incendiu


ISU Ialomița: «Renunță. Improvizațiile sînt catastrofale!»

În această săptămînă, reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița au dat startul campaniei «Renunță. Improvizațiile sînt catastrofale!». Această campanie are rol preventiv și își ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:10
(6799 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 6,49 milioane lei, încasate prin măsuri de executare silită

Pe linia colectării veniturilor bugetare, în luna octombrie 2012, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița, a întreprins mai multe măsuri de executare silite. Astfel, s-au emis peste 1320 de somații ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:10
(9604 vizualizări - 0 comentarii)


Gîrbovi: Locuință cuprinsă de flăcări

Incendiu în gospodăria unui localnic din Gîrbovi. Casa omului a fost cuprinsă de flăcări din cauza unui horn neizolat amplasat în apropierea unui depozit de materiale combustibile. Cîteva scîntei au fost ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:09
(8014 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi incendiu


Ciochina: Doi minori, hoți din locuințe

Sîmbătă, 17 noiembrie, o femeie de 59 ani, din Ciulnița, a sesizat Poliția despre faptul că, în perioada aprilie-noiembrie, persoane necunoscute i-au sustras dintr-o locuință pe care o deține în comuna ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 16:24
(7843 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Urmărit internațional, arestat în Ialomița

Polițiștii Secției Rurale Coșereni au executat un mandat european de arestare emis de autoritățile italiene pe numele unui bărbat, de 36 ani, din Urziceni. Suspectul a fost dat în urmărire internațională ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 16:21
(6912 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...