Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Europarlamentarul Dan Motreanu a deschis Parlamentul European pentru aleșii locali din Ialomița

Primarii ialomițeni PNL, la Bruxelles cu jalbele-n proțap

Europarlamentarul Dan Motreanu a deschis Parlamentul European pentru aleșii locali din Ialomița

bonus: «România se află în cel mai bun moment al său!»

În perioada 11-13 mai 2022, două delegații de aleși locali din Ialomița și Brăila au parti­cipat la o întâlnire de lucru la Bruxelles, organizată de europarlamentarul PNL Dan Motreanu. Întâlnirea, anunțată inițial drept una formală, a devenit pentru invitați un prilej de a explica și a cere măsuri administrative absolut necesare pentru absorbția de fonduri europene. «Suntem printre țările Uniunii Europene care au recunoscut că nu au capacitatea administrativă de a absorbi aceste fonduri europene. Inițial, în această situație au fost 17 țări... Acum au rămas 6. Din păcate, ne numărăm și noi printre ele!» a declarat în cadrul întâlnirii cu primarii europarlamentarul Dan Motreanu. La întâlnire a... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2022, 12:20 (10716 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Tribunalul Ialomița a ridicat «excepția de neconstituționalitate» a Legii Pensiilor Speciale

Tribunalul Ialomița a ridicat «excepția de neconstituționalitate» a Legii Pensiilor Speciale

Declararea ca neconstituțională a legii privind tăierea pensiilor speciale ale foștilor parlamentari a fost motivată de Curtea Constituțională a României și de solici­tările venite din partea instanțelor de judecată cu privire la anumite aspecte ce țin de caracterul neconstituțional al actului normativ dezbătut la CCR. Printre instanțele care au ridicat «excepții de neconstituționalitate» se numără și Tribunalul Ialomița. Judecătorii celei mai mari instanțe din județul nostru au sesizat aceste aspecte în procesul deschis de către foștii parlamentari ialomițeni Maria Petre, Alecsandru Știucă și Gabi Ionașcu. Acțiunea a fost inițiată anul trecut și a fost suspendată până când se vor lămuri toate... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2022, 15:20 (14151 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are doar un singur Centru Medical de Permanență

La Dridu

Ialomița are doar un singur Centru Medical de Permanență

Un proiect al Ministerului Sănătății de a degreva spitalele mari de numărul mare de pacienți care nu reprezintă urgențe medicale a vizat înființarea Centrelor Medicale de Permanență. În Ialomița ar fi trebuit să funcționeze 5 astfel de unități, însă în realitate a fost înființată doar una, în localitatea Dridu. Centrul Medical de Permanență Dridu asigură doar asistența medicală primară, cazurile grave fiind transferate către Spitalul Municipal Urziceni sau Spitalul Județean de Urgență Slobozia.

Un singur centru, 20 mii de bolnavi În urmă cu 10 ani, Ministerul Sănătății a decis înființarea... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2022, 10:55 (15526 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

CNAIR, considerată vinovată de producerea unui accident pe A2, la Fetești

CNAIR, considerată vinovată de producerea unui accident pe A2, la Fetești

Victimele unui accident rutier, petrecut în urmă cu 2 ani pe Autostrada Soarelui, cer Companiei Naționale de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR) plata unor despăgubiri morale în valoare de 50 mii de lei motivând faptul că tragedia s-a petrecut din cauza administratorului șoselei. O primă sentință în acest dosar a fost dată la Judecătoria Fetești, însă soluția a fost atacată cu apel la Tribunalul Ialomița.

Se așteaptă o decizie definitivă Accidentul rutier s-a petrecut în toamna anului 2020, pe Autostrada Soarelui, în zona Stațiilor de Taxare de la Fetești. În timp ce se deplasau... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2022, 13:40 (14501 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Soluția Spitalului Județean de Urgență Slobozia pentru a se renunța la disponibilizări

Soluția Spitalului Județean de Urgență Slobozia pentru a se renunța la disponibilizări

Recentele informații apărute în spațiul public referitoare la posibilele disponibilizări la Spitalul Județean de Urgență Slobozia sunt infirmate de către Liviu Patrichi, managerul instituției. Acesta a explicat public faptul că instituția va face demersuri pentru a păstra toți angajații și va organiza exa­mene pentru personalul angajat în perioada Stării de Alertă. «Încercăm o redistribuire pe secțiile unde există nevoie de personal...» a precizat Liviu Patrichi, managerul Spitalului Slobozia.

S-au comasat secțiile Inclus în 4 proiecte de modernizare și reabilitare, Spitalul... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2022, 20:10 (16096 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cabinetele din mediul rural ialomițean așteaptă medicii specialiști

Reabilitate pe banii Guvernului României

Cabinetele din mediul rural ialomițean așteaptă medicii specialiști

Bolnavii din mediul rural încă îi așteaptă pe medici în cabinetele reabilitate de administrațiile locale din bani publici. Datele autorităților locale arată că doar localitatea Săveni a reușit să găsească o soluție legală prin care să-i convingă pe specialiști să acorde asistență medicală specializată cetățenilor. Și în acest caz a fost nevoie de aproximativ un an și jumătate pentru a identifica o modalitate prin care medicii să poată acorda consultații în mediul rural. Ceilalți edili pun eșecul acestui demers pe umerii birocrației din siste­mul medical, pe care pande­mia de COVID-19 a făcut-o din ce în ce mai stufoasă.

Raiul PNDL al cabinetelor medicale rurale... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2022, 13:20 (3016 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Plângere penală pe numele actualei conduceri a Direcției de Sănătate Publică Ialomița

Demitere controversată

Plângere penală pe numele actualei conduceri a Direcției de Sănătate Publică Ialomița

Noua conducere a Direcției de Sănătate Publică Ialomița este vizată de o plângere penală, depusă de către Dan Noel, fostul director al instituției. Acesta o acuză public pe Marinela Radu de «fals în acte oficiale» și «uz de fals», după ce Marinela Radu ar fi semnat mai multe documente prin care l-a lăsat fără loc de muncă. Decizia de concediere a fost contestată, iar în prezent se așteaptă un răspuns din partea comisiei din cadrul Direcției de Sănătate Publică Ialomița cu privire la legalitatea întocmirii respectivului act.

Dan Noel, pus pe liber În urmă cu o lună, Direcția de Sănătate... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2022, 10:50 (22964 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Încep lucrările de modernizare a infrastructurii rutiere din Slobozia

O lungă vară fierbinte pentru contribuabili

Încep lucrările de modernizare a infrastructurii rutiere din Slobozia

Administrația Soare anunță public că la începutul lunii iunie 2022 va semna ordinul de începere a lucrărilor pentru «moder­nizarea transportului public în Slobozia». Valoarea eligibilă nerambursabilă a acestei investiții este de 28,1 milioane de lei, iar lucrările ar trebui finalizate până la finele anului viitor. Principalele bulevarde care urmează să fie afectate de aceste lucrări sunt Bulevardul Matei Basarab și Bulevardul Chimiei. Administrația locală susține că mo­dernizarea arterelor de circulație se va realiza etapizat, fără a afecta ra­dical traficul auto din oraș.

Proiecte ca-n povești... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2022, 11:10 (33180 vizualizări - 29 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Conacul Bolomey este reabilitat în proporție de 40%

Un progres vizibil

Conacul Bolomey este reabilitat în proporție de 40%

Administrația județeană a reușit să salveze in extremis proiectul de reabilitare a Conacului Bolomey. La acest moment, lucrările sunt reali­zate în proporție de 40%, iar până la sfârșitul anului 2023 oficialii Consiliului Județean speră să includă obiectivul în circuitul turistic.

O minune care n-a ținut 3 zile Valoarea investițiilor în reabilitarea Conacului Bolomey se ridică la 18,76 milioane de lei. Conform datelor oficiale, nivelul de realizare a lucrărilor a ajuns în acest moment la 40% și continuă într-un ritm susținut. «Suntem în grafic și susținem permanent eforturile... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2022, 16:05 (15630 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Profesori acuzați de propagandă pro-rusă la Liceul de Arte «Ionel Perlea» Slobozia

Profesori acuzați de propagandă pro-rusă la Liceul de Arte «Ionel Perlea» Slobozia

Două cadre didactice cu experiență, care își desfășoară activitatea în cadrul Liceului de Arte «Ionel Perlea» Slo­bozia sunt acuzate de către elevi că ar susține propaganda pro-rusă în timpul orelor de curs. Unul dintre profesori și-a manifestat atitudinea pro-rusă pe rețelele de socializare, unde a postat mai multe mesaje de susținere a invaziei ruse din Ucraina. «Vom face o anchetă să vedem dacă această atitudine persistă și în timpul orelor de curs!» susține George Petre, directorul Liceului de Arte «Ionel Perlea» Slobozia.

«Vladimir Putin, trimisul lui Dumnezeu pe pământ!»... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2022, 10:55 (35723 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia a deturnat fonduri în valoare de 9 milioane de lei pentru plata lucrărilor la «Groapa lui Stoica»!

Ministerul Finanțelor Publice a confirmat oficial

Primăria Slobozia a deturnat fonduri în valoare de 9 milioane de lei pentru plata lucrărilor la «Groapa lui Stoica»!

bonus: «Groapa lui Stoica» rămâne o lucrare multianuală

Administrația din Slobozia a plătit 9 mi­lioane de lei pentru lu­crările executate la «Groapa lui Stoica» dintr-un credit de 25,4 milioane de lei contractat în 2016. Decizia ad­ministrației locale este considerată ilegală de către Ministerul Finan­țelor. Într-o corespondență purtată cu actuala administrație, reprezentanții Ministerului susțin că respectivul credit poate fi utilizat «doar pentru destinația inițială a împrumutului».

O poveste «pe surse», veche de 3 ani Ziarul nostru publica în noiembrie 2019 un articol «pe surse» în care atrăgea atenția că împrumutul în va­loare... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2022, 14:20 (9842 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița primește 1,275 miliarde de lei pentru investiții

Programul «Anghel Saligny» a intrat la apă

Ialomița primește 1,275 miliarde de lei pentru investiții

Administrația din Ialomița a primit 1,275 miliarde de lei pentru finanțarea lucrărilor edilitare derulate prin intermediul Programului «Anghel Saligny». Conform clasamentului național, Ialomița se situează doar cu puțin peste media județeană de 1,25 miliarde de lei. Suma este cu aproximativ 800 milioane de lei mai mică decât estimările inițiale pentru Ialomița. Printre administrațiile care benefi­ciază de fonduri mai puține se numără și Slobozia.

A intrat la apă Administrațiile din Ialomița așteaptă din septembrie 2021 ca peste 70 de proiecte edilitare de investiții depuse prin Programul... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2022, 20:35 (13410 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Decizii de salarizare emise nelegal la Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița

Decizii de salarizare emise nelegal la Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița

Agenția pentru Protecția Mediului Ialo­mița cere în instanță anularea mai multor decizii de salarizare din cursul anului trecut, întrucât acestea ar fi fost emise nelegal. În urma unei misiuni de audit a Ministerului Finanțelor la Agenția Națională pentru Protecția Mediului (ANPM), s-a descoperit faptul că angajații structurilor din teritoriu, printre care se numără și cei din județul Ialomița, ar fi trebuit să beneficieze de majorări salariale, invocându-se o o decizie a Înaltei Curți de Casație și Justiție privind salarizare în domeniul bugetar. Pentru a fi pusă în aplicare, această prevedere trebuia corelată cu Legea Finanțelor Publice, aspect pe care ANPM nu l-a luat în considerare. Deciziile... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2022, 16:50 (13890 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

ADI ECOO 2009 Țăndărei va prelua activitatea firmelor de salubritate falimentare din Ialomița

Strategie administrativă județeană

ADI ECOO 2009 Țăndărei va prelua activitatea firmelor de salubritate falimentare din Ialomița

bonus: Potopul de gunoaie de după Selectiv Deșeuri 2010 SRL

În februarie 2022, administrația județeană statua printr-o serie de proiecte de hotărâri aprobate în plenul Consiliului Județean Ialomița existența unui nou operator regional pentru deșeurile menajere ale județului. Cu un buget anual de peste 10 milioane de lei, noul operator regional are rolul de a îngloba toate firmele de salubritate gestionate de către administrațiile locale. «Vom eficientiza această activitate în mai puțin de un an!» declară Alina Ciobanu, directorul acestei structuri. Numai că de la declarații la realitatea din teren drumul e lung și pavat cu bune intenții...

Un nou pariu pe bani publici... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2022, 10:50 (14156 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Două veri fără plaje publice la Amara

Două veri fără plaje publice la Amara

Deși ar fi trebuit să fie gata la sfârșitul anului trecut, reabilitarea plajelor «Zorilor» și «Perla», din stațiunea Amara, a început în urmă cu aproximativ o lună. Administrația locală susține faptul că ceea ce a întârziat lucrările au fost licitațiile publice contestate și speră ca, la final, proiectele să fie un adevărat succes. Estimativ, aceste lucrări se vor încheia în decembrie 2023, valoarea ambelor proiecte fiind de peste 25 milioane de lei, fonduri alocate din bugetul Uniunii Europene. «Suntem convinși că ambele proiecte vor fi un real succes!» a declarat Alin Sandu, primarul orașului Amara.

În sfârșit... se lucrează!... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2022, 13:05 (17026 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Borănești, amendată cu 15 mii de lei de Garda de Mediu Ialomița

Primăria Borănești, amendată cu 15 mii de lei de Garda de Mediu Ialomița

Un adevărat dezastru ecologic a fost descoperit de Garda de Mediu Ialomița la marginea localității Borănești. Comisarii au făcut verificări după ce în spațiul public au apărut imagini cu resturi de animale aruncate întâmplător la o groapă de gunoi neconformă. Administrația locală din Borănești a fost sancționată cu 15 mii de lei.

Principalii vinovați, în atenția autorităților Vineri, 22 aprilie a.c., fostul comisar șef al Gărzii Naționale de Mediu, Octavian Berceanu, a făcut publice pe internet mai multe imagini în care a surprins resturi de animale aruncate, la voia întâmplării, la... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2022, 16:05 (7151 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Polițiștii și procurorii încă mai caută vinovații plantărilor fictive de la Sudiți

După 2 ani de verificări

Polițiștii și procurorii încă mai caută vinovații plantărilor fictive de la Sudiți

În anul 2020, Direcția Silvică Ialomița a sesizat Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița cu privire la dispariția a peste 200 mii de puieți de arbori ce urmau a fi plantați în Cantonul Silvic Sudiți din cadrul Ocolului Silvic Slobozia. La 2 ani de la depunerea sesizării, organele de anchetă nu au ajuns la nicio concluzie în această speță. Documentele Regiei Autonome a Pădurilor-ROMSILVA arată că prejudiciul în această cauză se ridică la peste 300 mii de lei.

Verificările sunt în curs Potrivit documentelor oficiale, pentru lucrările de împădurire ce trebuiau efectuate în Cantonul... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2022, 11:20 (13341 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Trimis în judecată de 20 de ori de către Primăria Giurgeni

Trimis în judecată de 20 de ori de către Primăria Giurgeni

Primăria Giurgeni a deschis 20 de acțiuni în instanță pe numele unui singur cetățean. Autoritățile locale cer transformarea amenzilor pe care bărbatul le-a primit în muncă în folosul comunității. Acesta a fost sancționat pentru tulburarea liniștii publice sau comerț ilegal cu pește. În total, sancțiunile depășesc 40 mii de lei. Toate cele 20 de acțiuni au fost înregistrate pe rolul Judecătoriei Fetești.

Se așteaptă decizia instanței Contravenientul din localitatea Giurgeni a adunat cele 20 de sancțiuni în ultimii 3 ani. Deși autoritățile locale au făcut demersuri pentru a-l determina... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2022, 15:10 (12001 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Administrația Soare vrea «centură-inel» pentru Slobozia

Administrația Soare vrea «centură-inel» pentru Slobozia

Consiliul Local Slobozia a aprobat un protocol de colaborare cu Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR) în vederea realizării unei «centuri-inel» la nivelul orașului Slobozia. Decizia confirmă promisiunile administrației Soare de a transforma Slobozia într-un oraș atractiv din punct de vedere economic. Reamintim că primul pas al acestui proiect îl reprezintă realizarea Centurii de Nord a orașului Slobozia, a cărei valoare a fost estimată la 23,5 milioane de euro.

Stăpânul «inelului» Primarul Dragoș Soare a inițiat un protocol cu CNAIR care va permite elaborarea... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2022, 12:10 (27374 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Scânteia s-a mutat într-un sediu nou

Primăria Scânteia s-a mutat într-un sediu nou

Duminică, 1 mai 2022, Primăria Scânteia a inaugurat noul sediu al instituției. La eveniment au participat președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel, deputatul PSD Raluca Dumitrescu, prefectul județului Ialomița, Constantin Marin, secretarul de stat în Ministerul Agriculturii, Iulian Bucur și primari ialomițeni invitați de către edilul din Scânteia, Georgeta Ilie.

Administrație în casă nouă După mai bine de 30 de ani de așteptare, Primăria Scânteia a reușit să construiască un sediu administrativ nou. Investiția a fost inițiată în 2017 de către primarul Georgeta Ilie și... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2022, 19:20 (14354 vizualizări - 7 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
310 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Coșereni: La închisoare pentru «abandon de familie»

Polițiștii Secției Rurale Coșereni au acționat joi, 9 iulie a.c., pe raza de competență, pentru punerea în executare a mandatelor de executare a pedepsei cu închisoarea și a depistării persoanelor urmărite ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2015, 18:10
(7046 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmii asigură măsurile de ordine publică la «Festivalul Nămolului» Amara-2015

Efective din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița vor executa misiuni de asigurare a ordinii publice cu ocazia «Festivalului Nămolului» Amara-2015, în perioada 11-12 iulie a.c., în vederea ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2015, 17:25
(7426 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în Germania prin intermediul Rețelei EURES

EURES România dispune de 50 de posturi pentru lucrătorii calificați în domeniul hotelier-gastronomic, care doresc să desfașoare o activitate sezonieră în Germania, pentru ocuparea cărora se va organiza ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2015, 16:10
(5090 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Fetiță de 8 ani, acroșată de un autoturism

Poliția a fost sesizată miercuri, 8 iulie a.c., în jurul orei 19,30, cu privire la faptul că pe raza municipiului Fetești s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2015, 17:10
(5537 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Slobozia: A refuzat etilotestul, s-a urcat la volan și a tamponat două autoturisme!

Polițiștii rutieri oprit pentru control, pe raza municipiului Slobozia, un bărbat de 35 de ani, din localitate, care se afla la volanul unui autoturism. La solicitarea polițiștilor de a fi testat cu aparatul ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2015, 15:05
(6309 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trei persoane au avut nevoie de îngrijiri medicale din cauza căldurii

Echipajele de prim ajutor calificat SMURD din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență au fost solicitate să intervină, în ultimele 24 de ore, în cazul a trei persoane afectate de temperaturile ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2015, 14:20
(4932 vizualizări - 0 comentarii)


AFIR deschide o nouă sesiune de primire a cererilor de finanțare prin PNDR 2020

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale (AFIR) anunță deschiderea a patru noi sesiuni anuale continue de primire a proiectelor de investiții finanțate din fonduri europene nerambursabile pentru agricultură ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2015, 13:10
(4796 vizualizări - 0 comentarii)


Atenționare ANAF

În urma sesizărilor primite de la contribuabili, cu privire la recepționarea unor apeluri telefonice de la diverse persoane care, sub pretextul desfășurării unui sondaj de opinie de către ANAF, le solicită ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2015, 16:10
(3482 vizualizări - 1 comentariu)


DSVSA Ialomița: Peste 35 tone de produse, confiscate

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, prin personalul de specialitate, a efectuat în luna iunie o serie de acțiuni cu scopul de a verifica implementarea corectă a  ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2015, 15:55
(5077 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Gimbășani

Marți, 7 iulie a.c., în jurul orei 19,25, două autoturisme au fost implicate într-un accident rutier, pe DJ201, pe raza localității Gimbășani. În urma impactului, un bărbat în vîrstă de 70 de ani a rămas ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2015, 15:25
(6899 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la un TIR, între Chirana și Giurgeni

Un scurtcircuit produs la instalația electrică a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la un autotren. Evenimentul s-a produs marți, 7 iulie a.c., în jurul orei 18,00, pe DN2A, între ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2015, 15:10
(4548 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN2A incendiu


Slobozia: Minor de 14 ani, furt dintr-o mașină lăsată descuiată

Polițiștii cercetează un minor de 14 ani, bănuit de furt calificat. Prejudiciul a fost recuperat în totalitate. Astfel, Poliția a fost sesizată la data de sîmbătă, 4 iulie a.c., de către o femeie în vîrstă ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2015, 14:55
(2711 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Slobozia: Și beat, și fără permis, la volan!

Marți, 7 iulie a.c., în jurul orei 4,00, polițiștii au oprit pentru control, pe raza municipiului Slobozia, un autoturism condus de un tînăr, de 21 de ani, din județul Călărași. Din verificările efctuate ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2015, 14:40
(3360 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accident cu trei răniți

Poliția a fost sesizată luni, 6 iulie 2015, în jurul orei 15,30, cu privire la faptul că pe DJ313 s-a produs un eveniment rutier soldat cu rănirea a trei persoane. Din primele verificări, polițiștii deplasați ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2015, 14:25
(2009 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Comandant nou cu concurs

În urma promovării examenului organizat de Inspectoratul General pentru Situații de Urgență în data de 2 iulie 2015, colonelul Popa Adrian Vasile este noul inspector șef al Inspectoratului pentru Situații ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2015, 14:10
(5377 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Stimulente pentru angajarea de elevi și studenți

Angajatorii care încadrează elevi sau studenți pe perioada vacanței de vară beneficiază, pentru fiecare elev și student, de un stimulent lunar în cuantum de 250 lei/lună. Perioada maximă de acordare a stimulentului ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2015, 13:40
(5408 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 292 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, marți, 7 iulie 2015, sînt disponibile 292 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt rezervate ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2015, 13:05
(4169 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Cererile unice de plată, termen final de depunere

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomita  informează fermierii, precum și pe toți cei interesați, că termenul limită pentru depunerea cererilor unice de plată este ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2015, 12:25
(4721 vizualizări - 0 comentarii)


Atenție! Se oprește apa în localitatea Căzănești!

Pentru executarea unor lucrări de reabilitare și igienizare a rezervorului din incinta Complexului de pompare-înmagazinare «Căzănești», SC RAJA SA va întrerupe furnizarea apei potabile joi, 9 iulie 201 ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2015, 12:15
(4731 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Gheorghe Doja

Un incendiu la care a fost solicitată intervenția pompierilor s-a produsduminică, 5 iulie 2015, în jurul orei 13,30, cînd o terasă a unei societăți comerciale din localitatea Gheorghe Doja, învelită cu ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2015, 11:20
(4027 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive ale polițiștilor ialomițeni

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor, polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost angrenați, în perioada 3-5 iulie a.c ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2015, 10:40
(3630 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

anunț

de vînzare
culegător
de porumb

fără tocător,
6 rînduri,
stare
impecabilă,
25000 lei, negociabil
tel. 0728/908.832

1 Iulie 2015, 19:50


Ialomița: Reținut pentru trafic de influență

«Procurori din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul MITACU MIHAI, sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2015, 19:30
(6208 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Conturi IBAN pentru plăți la buget

În vederea creării unui climat de lucru destins și a dezvoltării unui parteneriat viabil contribuabil-funcționar public, aducem în atenția contribuabililor interesați (persoanele fizice autorizate, întreprinderile ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2015, 19:05
(5982 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Fetiță de 8 ani, dispărută

Fetești: Fetiță de 8 ani, dispărută

Luni, 29 iunie 2015, polițiștii au fost alertați cu privire la dispariția unei fetițe din Fetești. Copila, pe numele său MIHAI DENISA, de 8 ani, a dispărut în jurul orei 19,00, de pe un ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2015, 19:10
(5858 vizualizări - 0 comentarii)


Crunți: Și-a incendiat locuința

Sîmbătă, 27 iunie a.c., locuința unui cetățean din satul Crunți, comuna Reviga a fost incendiată. Potrivit pompierilor ialomițeni, solicitați să stingă incendiul, focul ca izbucnit după ce proprietarul ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2015, 17:20
(4188 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Crunți incendiu


Cotorca: Accident mortal după ce o mașină a lovit un cal

Sîmbătă, 27 iunie a.c., un șofer s-a răsturnat cu mașina în apropierea localității Bucu. Evenimentul rutier s-a produs ca urmare a faptului că șoferul a pierdut controlul direcției de mers. Bărbatul, în ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2015, 15:05
(4783 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi băuți, la volan

La sfîrșitul săptămînii precedente, polițiștii ialomițeni au prins în trafic patru bărbați, cu vîrstele cuprinse între 22 și 59 ani, care conduceau autovehicule deși erau băuți. Valorile rezultate ca urmare ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2015, 12:55
(3220 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Peste 320 de amenzi aplicate

Peste 320 de amenzi rutiere au fost aplicate de polițiștii ialomițeni la sfîrșitul săptămînii recent încheiate, respectiv în perioada 26-28 iunie 2015. Mai mult, ca urmare a acțiunilor întreprinse în scopul ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2015, 11:45
(4279 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții la hoții din mașini

Miercuri, 24 iunie 2015, la primele ore ale dimineții, polițiștii efectuează 20 de percheziții, în 4 județe, la persoane bănuite de savîrșirea infracțiunilor de furt și  furt calificat. Astfel, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2015, 10:20
(6523 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...