Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Revoltă în Parcul Industrial IMM Slobozia

Cea mai mare taxă de administrare din țară

Revoltă în Parcul Industrial IMM Slobozia

Concesionarii din Parcul Industrial IMM Slobozia sunt obligați să plătească o taxă de administrare cu 60% mai mare începând cu luna august a anului curent. Decizia a fost adoptată în Adunarea Generală a Acționarilor SC Platforma Industrială IMM Slobozia SRL din iunie 2021. Decizia este considerată ilegală de către concesionari, iar aceștia amenință că vor acționa firma Primăriei Slobozia în instanță. Primarul Dragoș Soare susține că taxa va fi readusă la stadiul anterior, iar sprijinul directorului Parcului IMM Slobozia va fi retras.

Un Parc prost gestionat În data de 22 iunie 2021... [citește_tot_articolul]

6 August 2021, 20:20 (7309 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Se lucrează la «Orășelul Copiilor»!

Primul din cele 11 proiecte europene de la Slobozia

Se lucrează la «Orășelul Copiilor»!

Unul dintre cele 11 proiecte de investiții care urmează a fi implementate la Slobozia vizează «regenerarea spațiului urban zona Orășelul Copiilor». Lucrările au început în urmă cu două saptămâni, iar valoarea proiectului este de 4,5 milioane de lei. Deși este singurul proiect care a intrat în execuție, termenul de finalizare al lui a fost aprilie 2021.

A început «balul» investițiilor Investiția în «regenerarea spațiului urban zona Orășelul Copiilor» ar fi trebuit demarată, conform termenului de implementare, în luna martie a anului 2020, pentru ca... [citește_tot_articolul]

6 August 2021, 15:50 (5041 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația din Amara are soluții pentru potabilizarea apei

Administrația din Amara are soluții pentru potabilizarea apei

Locuitorii din Amara reclamă faptul că apa care le este furnizată «are gust de rugină și este tulbure». Administrația locală susține că a identificat solițiile și că problema va fi rezolvată până la sfârșitul anului.

Investiții fără rezultat La Amara, problema furnizării apei este dublată de cea a calității acesteia. Situația de fapt este confirmată oficial de mai mulți ani... În 2017, Institutul Național de Sănătate Publică din București atrăgea atenția că apa din Amara are grave probleme de potabilitate. În urma unor analize amănunțite, experții din Capitală au explicat într... [citește_tot_articolul]

6 August 2021, 11:10 (4683 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

50 de focare de Pestă Porcină Africană în 3 localități din Ialomița

50 de focare de Pestă Porcină Africană în 3 localități din Ialomița

Pesta Porcină Africană creează noi probleme la nivelul județului Ialomița. În urmă cu o săptămână, la nivelul jude­țului Ialomița, au fost identificate 50 de focare de boală în localitățile Armășești, Nenișori și Malul Roșu. Oficialii Prefecturii Ialomița au dispus uciderea preventivă a tuturor exemplarelor de porci din aceste localități. Aproximativ 1000 de animale au fost sacrificate.

Măsuri pentru limitarea răspândirii virusului Decizia privind sacrificarea porcilor din cele 3 localități ialomițene unde au fost identificate cele 50 de focare de Pestă Porcină Africană a fost luată... [citește_tot_articolul]

5 August 2021, 15:20 (7108 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Am văzut-o și pe-asta: Ambruș a fost detașat la Poliția Locală Slobozia!

Am văzut-o și pe-asta: Ambruș a fost detașat la Poliția Locală Slobozia!

bonus: Slobozia are din nou arhitect-șef!

Șeful Serviciului Urbanism din cadrul Primăriei Slobozia a fost detașat la Poliția Locală. Conform legii, detașarea se face pe o perioadă de maxim 6 luni. Alexandru Ambruș este al treilea șef de serviciu, după Emilian Barbu și Gina Palantin, care sunt «îndepărtați» din aparatul administrativ al primarului Dragoș Soare. 

Greu, dar se poate După 6 luni de la primele declarații pe această temă, primarul Dragoș Soare reușește să obțină «îndepărtarea» din funcții a șefilor de departamente «care refuză să lucreze alături de noua administrație». Conform informațiilor oficiale... [citește_tot_articolul]

5 August 2021, 11:05 (19996 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Clean Tech Internațional, sursă permanentă de poluare

Clean Tech Internațional, sursă permanentă de poluare

La un an de asumarea «pla­nului de gestionare a mi­rosurilor», Clean Tech Internațional SRL continuă să polueze sistematic zona Ciulnița-Slobozia. Autoritățile din Slobozia cer firmei să dispună «măsuri urgente de prevenție» până la începutul lunii august 2021. Reprezentanții firmei din Ciulnița susțin că disconfortul olfactiv are drept cauză «căderile de tensiune». Conform Autorizației Integrate de Mediu revizuite în 6 iulie 2020, Clean Tech Internațional SRL este obligată să-și întrerupă ac­tivitatea «în cazul în care vântul bate către localități». Surse administrative susțin că firma procesează cantități de materii prime de două ori mai mari decât cele raportate oficial.

Un coșmar fără sfârșit... [citește_tot_articolul]

4 August 2021, 13:40 (7550 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

15 ani de administrație împotriva interesului public

Primarul Sloboziei, Dragoș Soare face bilanțul

15 ani de administrație împotriva interesului public

bonus: Noua organigramă, din nou amânată

Primarul Sloboziei, Dragoș Soare, a organizat vineri, 30 iulie a.c., o conferință de presă în care a făcut bilanțul ultimilor 15 ani de administrație. Conform declarațiilor sale, Slobozia are nevoie de aproximativ 1,5 milioane de euro pentru a asigura cofinanțarea celor 11 proiecte europene aflate în derulare, iar locuitorii orașului nu vor beneficia de apă potabilă până în 2022. Însă cea mai surprinzătoare declarație rămâne cea legată de modul în care administrațiile precedente și-au îndeplinit misiunea administrativă încredințată de comunitate. «Administrațiile Ionașcu, Stoica și Mocioniu au vândut orașul pe 3 arginți!» a declarat Dragoș Soare înainte de a oferi detalii.

... [citește_tot_articolul]

3 August 2021, 21:10 (8957 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

O mamă și-a lăsat copilul în grija «concubinului» în vârstă de 15 ani

Se întâmplă la Slobozia

O mamă și-a lăsat copilul în grija «concubinului» în vârstă de 15 ani

Reprezentanții Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița au dispus includerea în sistemul social de protecție în cazul unui copil de 2 ani. Abandonat de mama sa, «fugită» în străinătate, băiatul a fost lăsat în grija «concubinului» acesteia, un adolescent de 15 ani. Cazul a intrat în atenția DGASPC Ialomița în urma unor sesizări pe care instituția le-a primit din partea apropiaților mamei. Pentru a-l putea prelua pe micuț, asistenții sociali au avut nevoie de intervenția polițiștilor și jandarmilor. Nu este primul caz de acest gen petrecut în Ialomița, în ultimul an instituția incluzând în programele specia­lizate proprii peste 30 de minori.

Transferat în județul Călărași... [citește_tot_articolul]

3 August 2021, 13:40 (4501 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are 45 de elevi premianți la Olimpiadele și Concursurile Școlare Naționale

Ialomița are 45 de elevi premianți la Olimpiadele și Concursurile Școlare Naționale

În ciuda problemelor generate de pandemia de COVID-19, elevii din Ialomița au reușit să obțină rezultate deosebite la Olimpiadele și Concursurile Școlare Naționale la care au participat. Din cei peste 100 de participanți care au reprezentat județul la fazele naționale ale acestor întreceri școlare, 45 au reușit să urce pe po­dium. Cele mai multe premii au reușit să obțină Școala Gimnazială nr. 3 Slobozia și Colegiul Național «Mihai Viteazul» Slobozia.

Eforturi răsplătite Potrivit datelor oficiale ale Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, anul acesta, la fazele naționale ale Olimpiadelor... [citește_tot_articolul]

2 August 2021, 15:20 (8854 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia plătește 1,3 milioane de lei pentru lucrări nefinalizate

Campusul Liceului de Arte, 15 ani de așteptare

Primăria Slobozia plătește 1,3 milioane de lei pentru lucrări nefinalizate

Instanța obligă Primăria Slobozia la plata a 1,3 milioane de lei pentru lucrările executate în perioada 2009-2014 la Campusul Școlar al Liceului de Arte din Slobozia. Investiția a demarat în 2018 și nu a fost finalizată nici până la acest moment. Constrif SA, firma care a câștigat procesul, s-a retras din proiect în 2014, blocând astfel o finanțare de 29 milioane de lei derulată cu ajutorul ADR Sud Muntenia prin Programul Operațional Regional 2007-2013.

Moștenirea administrațiilor Ionașcu, Stoica și Mocioniu
Primăria Slobozia este obligată să plătească 1,3 milioane de lei către... [citește_tot_articolul]

2 August 2021, 10:55 (5679 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Clacă» pentru curățenie la Grădina de Vară din Amara

Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara 2021

«Clacă» pentru curățenie la Grădina de Vară din Amara

Sâmbătă, 24 iulie 2021, Primăria Amara a organizat o acțiune de voluntariat pentru curățarea zonei din jurul Grădinii de Vară din Amara. La acțiune au participat angajații Primăriei Amara, alături de primarul Alin Sandu.

Nici week-end-ul nu e de ajuns Administrația din Amara se pregătește de Festival. Anunțat pentru luna septembrie, acesta va fi organizat în imediata vecinătate a Grădinii de Vară din Amara. Pentru ca Festivalul să se desfășoare în condiții optime, primarul Alin Sandu și-a invitat angajații la o «clacă» pentru curățenie de week-end. La acțiune au participat aproximativ... [citește_tot_articolul]

1 August 2021, 16:05 (3882 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița, în acțiune pe străzile Sloboziei

Sâmbătă, 31 iulie a.c., polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au desfășurat o amplă acțiune pe străzile din Slobozia, cu scopul prevenirii accidentelor rutiere. În vizorul oamenilor legii au fost șoferii care s-au urcat la volan în stare de ebrietate sau au consumat substanțe psihoactive.

Dosar penal pentru conducere în stare de ebrietate
În primele minute de la debutul acțiunii, un tânăr de aproximativ 25 de ani a fost identificat la volan conducând sub influența băuturilor alcoolice. Testat cu aparatul Drager, acesta avea o alcoolemie de 0,58 mg/l alcool pur în aerul expirat... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2021, 23:40 (5993 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ucis lângă o stână din Mărculești

Ucis lângă o stână din Mărculești

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au solicitat magistraților Tribunalului Ialomița arestarea preventivă pentru 30 de zile într-un dosar privind fapte de «omor». Inculpatul este suspectat de faptul că a lovit un cunoscut, lăsându-l fără suflare. Faptele s-au petrecut lângă o stână de pe raza localității Mărculești. Cercetările în acest caz continuă.

30 de zile de arest preventiv Surse judiciare precizează faptul că inculpatul reținut de judecătorii Tribunalului Ialomița avea un conflict mai vechi cu persoana pe care a ucis-o. Ambii erau ciobani la o stână aflată... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2021, 19:05 (12816 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Centrele Comunitare de Vaccinare anti-COVID-19 din Ialomița și-au redus programul de funcționare

În lipsa solicitărilor

Centrele Comunitare de Vaccinare anti-COVID-19 din Ialomița și-au redus programul de funcționare

Ultimele date oficiale date publi­cității de Direcția de Sănătate Publică Ialomița, la începutul acestei săptămâni, arată că puțin peste 113 mii de ialomițeni s-au vaccinat cu cel puțin o doză de ser anti-COVID-19. Măsurile de relaxare, dar mai ales teama de efectele adverse ale vaccinurilor îi țin pe ialomițeni departe de cabinetele medicilor de familie. Activitatea centrelor de vaccinare s-a redus, iar administrațiilor locale le-a revenit sarcina de a-i convinge pe cetățeni să se vacci­neze. Oamenii sunt însă tot mai re­ticenți în privința administrării serurilor anti-COVID-19. «Facem și noi ce putem, dar ce poți să zici atunci când oamenii spun „NU!“ categoric?» a fost reacția celor mai mulți... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2021, 11:05 (4886 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Soare a reziliat contractul cu SIA Dynamic Solution SRL

Constructor nou pentru finalizarea lucrărilor la stația de tratare a apei

Administrația Soare a reziliat contractul cu SIA Dynamic Solution SRL

Administrația Soare a reziliat contractul cu SIA Dynamic Solution SRL pentru investiția la stația de tratare a apei din orașul Slobozia. Lucrările la acest obiectiv sunt fina­lizate în proporție de 85%, dar stagnează de la sfârșitul anului trecut. «Reprezentanții firmei au refuzat să accepte condițiile impuse prin actul adițional. Este un blocaj, într-adevăr, dar nu mai puteam accepta această situație. Vom relua procedura pentru lucrările restante!» a declarat primarul Sloboziei, Dragoș Soare.

Inevitabilul s-a produs La sfârșitul lunii mai 2021, administrația locală din Slobozia prelungea... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2021, 14:10 (7785 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Soluții noi pentru probleme administrative vechi

La Slobozia

Soluții noi pentru probleme administrative vechi

bonus: Cimitirul Bora se extinde cu 664 de locuri

Administrația locală din Slobozia caută soluții pentru rezolvarea unor probleme administrative vechi. Joi, 29 iulie 2021, Consiliul Local Slobozia se va reuni pentru a aproba o serie de proiecte de hotărâre de interes pentru comunitatea locală, dar și pentru județ. Printre acestea se numără realizarea unei parcări pentru mașinile ieșite din uz la Slobozia Nouă, racordarea Parcului Peri la rețeaua de curent electric a orașului, extinderea cimitirului municipal cu 664 de locuri sau transferul unui teren în suprafață de 1,5 ha către județul Ialomița în vederea amenajării unei baze sportive destinate copiilor.

Ne pregătim de investiții... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2021, 21:10 (7240 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

40% din prezentările la UPU Slobozia sunt non-urgențe

40% din prezentările la UPU Slobozia sunt non-urgențe

O statistică a Spitalului Județean de Urgență Slobozia arată că 40% din prezentările la Unitatea de Primiri Urgență reprezintă cazuri care nu sunt urgențe. Reprezentanții unității medicale susțin faptul că aceste cazuri ar putea fi tratate fie la domiciliu, fie prin intermediul medicilor de familie.

Se caută soluții Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia este aglo­merată, de cele mai multe ori, de cazuri care nu reprezintă o urgență. Cadrele medicale susțin faptul că mulți dintre pacienții care ajung la UPU și-ar putea trata problemele medicale fie în... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2021, 14:55 (10248 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Apă nepotabilă în comuna Valea Ciorii

Apă nepotabilă în comuna Valea Ciorii

bonus: Locuitorii din Mărculești nu au apă de o săptămână

Încă de la începutul lunii iulie a.c., Direcția de Sănătate Publică Ialomița a dema­rat un control privind calitatea apei fur­nizată în rețelele publice de către admi­nistrațiile locale. În urma acestei verificări, inspectorii DSP au retras auto­rizația de funcționare a stației de apă a comunei Valea Ciorii. Analizele efectuate au evidențiat o depășire a para­metrilor fizico-chimici din apa furnizată populației. Pe lângă această măsură, DSP Ialomița a amendat Primăria Valea Ciorii cu 8000 de lei. Situația a fost generată de faptul că stația de apă a localității nu dispune de instalațiile de tratare. Autoritățile locale cunosc situația încă din 2014, dar nu au făcut niciun demers pentru remedierea... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2021, 11:10 (4078 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița are o medie de 10 la Titularizare 2021!

Ialomița are o medie de 10 la Titularizare 2021!

Marți, 27 iulie a.c., Ministerul Educației a făcut publice primele rezultate ale Examenului de Titularizare 2021, înainte de contestații. Datele arată că în județul Ialomița a fost obținută o medie de 10. Procentul mediilor peste 7, rezultate care pot asigura candidaților un post în Învățământ, a fost de 38,6%.

O singură medie de 10 Candidatul care a obținut media 10 la Titularizare 2021 în județul Ialomița se numește Bianca Gherghina și a susținut examenul la disciplina «Pedagogia preșcolară și metodica desfășurării activităților instructiv-educative în grădinița de... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2021, 16:25 (4389 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

12 mii de lei amendă pentru o firmă controlată de Marinică Cazacu

12 mii de lei amendă pentru o firmă controlată de Marinică Cazacu

Una dintre societățile comerciale controlate de Marinică Cazacu, primarul comunei Ion Roată, a fost amendată de inspectorii Direcției Sanitară Veterinară și pentru Sigurnața Alimentelor Ialomița. Sancțiunea a fost aplicată din cauza neglijenței unuia dintre conducătorii auto ai societății care, în timp ce transporta resturi de pui către Ciulnița, a împrăștiat o parte din «marfă» în sensul giratoriu din zona podului peste râul Ialomița din Slobozia. Conducătorul auto se afla în stare de ebrietate.

Verificări în curs Incidentul s-ar fi petrecut în urmă cu o săptămână. Firma controlată... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2021, 13:20 (7349 vizualizări - 4 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
303 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Urziceni: Doi tineri, răniți într-un accident rutier

Doi tineri, de 32 și 28 de ani, au fost implicați într-un accident rutier, în zona municipiului Urziceni. Din primele verificări, vina ar purta-o tînărul de 28 de ani care, într-o curbă periculoasă, nu ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2015, 15:30
(4808 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Ialomița: Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor

În această perioadă, polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița demarează ample acțiuni de prevenire și combatere a braconajului piscicol. Demersurile oamenilor legii au în vedere ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2015, 13:15
(5366 vizualizări - 0 comentarii)


Festivitate de premiere pentru concursul de proiecte «Slobozia Viitorului»

Joi, 7 mai 2015, de la orele 12,00, la Casa de Municipală de Cultură Slobozia se va desfășura festivitatea de premiere a  tinerilor care au cîștigat la concursul de proiecte «Slobozia Viitorului». ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2015, 19:25
(4274 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: Analiza Activității de Inspecție Fiscală din cadrul ANAF-DGRFP Ploiești în trimestrul I 2015

Principalul obiectiv al inspecției fiscale în trimestrul I 2015 l-a reprezentat intensificarea măsurilor de prevenire și combatere a evaziunii fiscale, activitatea fiind orientată cu precădere către contribuabili ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2015, 18:10
(10593 vizualizări - 1 comentariu)


APIA Ialomița: Detalii despre cota de lapte

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează operatorii care achiziționează lapte, precum și producătorii deținători de cotă de lapte pentru vînzări directe că, pînă la data de 14 mai ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2015, 15:25
(4873 vizualizări - 0 comentarii)


50 de elevi din Slobozia, în vizită de studiu la instituțiile publice din oraș

Proiectul «Inițiativă pentru comunitate mea!» continuă în Ialomița cu vizitele de studiu la instituțiile publice din oraș. Astfel, marți și miercuri, 6-7 mai 2015, 50 de elevi participanți la programul ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2015, 17:35
(5770 vizualizări - 0 comentarii)


Locuri disponibile în instituțiile de învățămînt ale Administrației Naționale a Penitenciarelor

Începînd de marți, 5 mai 2015, Administrația Națională a Penitenciarelor a făcut publică lista locurilor disponibile din cadrul unităților de învățămînt ale instituției. Peroanele care doresc să obțină ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2015, 16:15
(8997 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Prins la volan fără să dețină permis

În cursul nopții de luni spre marți, 4/5 mai 2015, polițiștii au oprit pe raza municipiului Slobozia un autoturism condus de un tînăr, de 21 de ani, domiciliat în localitate. Din verificările efectuate ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2015, 15:10
(4771 vizualizări - 1 comentariu)


Gîrbovi: Furt din locuință

Polițiștii Secției Rurale Ion Roată cercetează un tînăr, în vîrstă de 31 de ani, din comuna Gîrbovi, sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat. Cel în cauză este bănuit că în perioada ianuarie ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2015, 14:05
(5020 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permise sau beți la volan

Un tînăr, în vîrstă de 22 de ani, din comuna Făcăeni, a fost depistat în noaptea de sîmbătă spre duminică, 2/3 mai a.c., în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu, deși anterior ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2015, 12:45
(3379 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Festivalul județean de folclor «Zărzărică, zărzărea»

Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița organizează vineri, 8 mai 2015, orele 16,00, la Căminul Cultural Săveni, faza finală a celei de-a XXIII-a ediții a Festivalului ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2015, 15:45
(6675 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Manasia

Un scurtcircuit produs la instalația electrică a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la locuința unui cetățean din localitatea Manasia. Evenimentul a fost anunțat în după-amiaza ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2015, 13:10
(3902 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia incendiu


Slobozia: Interlopul Vivi Dinescu, trimis în judecată

Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au finalizat cercetările în dosarul penal deschis pe numele interlopului Victor «Vivi» Dinescu. Acesta a fost trimis în judecată în urmă cu o săptămînă ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2015, 11:35
(8024 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: Copil de 1 an și 3 luni, intoxicat cu sodă caustică

Întîmplare nefericită în localitatea ialomițeană Traian. Un copil de 1 an și 3 luni a ajuns în stare gravă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, după ce a băut sodă caustică. El a fost stabilizat de ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2015, 22:50
(7330 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

SC POLARIS M HOLDING SRL
punct de lucru Slobozia-Ialomița
aduce la cunoștința cetățenilor
care au ca zi de ridicare
a deșeurilor menajere
ziua de vineri, faptul că
ridicarea acestora se va efectua
sîmbătă, 02.05.2015,
întrucît ziua de 01.05.2015
este declarată zi
nelucrătoare

29 Aprilie 2015, 13:15


Ialomița: Arestat pentru evaziune fiscală din produse farmaceutice-citostatice

Procurori din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul GRIGORIU ALEXANDRU, sub aspectul săvîrșirii infracțiunii ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2015, 20:20
(8690 vizualizări - 0 comentarii)


ECOlimpiada elevilor

Elevii de clasa a III-a din Slobozia și Urziceni participă cu peste 20 de lucrări pline de imaginație în etapa națională a programului educațional ECOlimpiada Elevilor și întră în competiție cu peste 3 ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2015, 16:40
(5128 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Condiții de eligibilitate plăți directe pentru 2015

Conform prevederilor Ordonanței de Urgenta a Guvernului nr. 3 din 18 martie 2015 pentru aprobarea schemelor de plăți care se aplică în agricultură în perioada 2015-2020 și pentru modificarea art. 2 din ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2015, 15:10
(4279 vizualizări - 0 comentarii)


Elemente de muniție, descoperite la Ciocîrlia

În urma unui apel telefonic primit sîmbătă, 25 aprilie a.c., în jurul orei 12,00, echipajul pirotehnic din cadrul ISU Ialomița a fost solicitat să intervină în cazul unui proiectil descoperit de un cetățean ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2015, 13:25
(4035 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bilanț la Bursa Generală a Locurilor de Muncă

Vineri, 24 aprilie 2015, la nivel național, s-a desfașurat Bursa Generală a Locurilor de Muncă, acțiune organizată de Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă. Acest eveniment a fost organizat ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2015, 12:35
(5634 vizualizări - 1 comentariu)


Percheziții ale Poliției Române în 8 județe. Ialomița, călcată de anchetatori!

În dimineața zilei de marți, 28 aprilie 2015, polițiștii din București efectuează 75 de percheziții, în municipiul București și 8 județe, printre care și Ialomița, la persoane bănuite de ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2015, 11:50
(7517 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Reținuți pentru tentativă la omor

Potrivit unui comunicat de presă, «procurori din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpații ARDELEANU CONSTANTIN DANIEL ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2015, 16:10
(8167 vizualizări - 0 comentarii)


29 aprilie-«Ziua Veteranilor de Război», marcată la Slobozia

Miercuri, 29 aprilie 2015, în organizarea Instituției Prefectului-Județul Ialomița, a Consiliului Județean Ialomița, a Garnizoanei Slobozia precum și a Primăriei municipiului Slobozia, va fi marcată «Ziua ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2015, 14:40
(4938 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Săptămîna bibliotecilor»

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița organizează vineri, 24 aprilie 2015, cu începere de la ora 11,00, o manifestare dedicată Zilei Bibliotecarului și Zilei Mondiale a Cărții și a Dreptului ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2015, 13:20
(3223 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tînăr accidentat pe trecerea de pietoni

Luni, 20 aprilie 2015, în jurul orei 10,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe bulevardul Unirii, în zona Colegiului Național Mihai Viteazul din Slobozia, s-a produs un accident de circulație ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2015, 12:10
(3674 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Fetești: Proiectile descoperite de copii la groapa de gunoi

7 proiectile, de diferite calibre, au fost descoperite de mai mulți copii care se jucau în apropierea unei gropi de gunoi, pe raza municipiului Fetești. În scurt timp, aceștia și-au anunțat părinții, care ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 17:20
(5058 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: A luat foc acoperișul Căminului Cultural

În seara zilei de sîmbătă, 18 aprilie 2015, o parte din acoperișul Căminului Cultural al localității Ion Roată a fost cuprinsă de flăcări. În momentul izbucnirii incendiului, în interior se aflau mai multe ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 14:45
(5857 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Campanie de depistare a locurilor de muncă vacante

Avînd în vedere prevederile art. 10 din Legea nr. 76/2002, republicată, privind obligativitatea comunicării locurilor de muncă vacante de către angajatori, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 13:25
(4410 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții la persoane bănuite de evaziune fiscală

Luni, 20 aprilie 2015, la primele ore ale dimineții, Poliția Română efectuează 15 percheziții domiciliare, pe raza municipiului București și a județelor Ilfov și Ialomița, la persoane bănuite ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 10:40
(7474 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 50 de animale, arse de vii la Gheorghe Lazăr

Peste 50 de animale, arse de vii la Gheorghe Lazăr

Un foc deschis, executat în apropierea unui adăpost de animale din localitatea Gheorghe Lazăr, a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu, în urma căruia aproximativ 45 de ovine, 5 porcine ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2015, 16:30
(6478 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...