Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești: Interzis la vaccinare pentru persoanele sub 65 de ani

Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești: Interzis la vaccinare pentru persoanele sub 65 de ani

Scandal la Centrul de Vaccinare din incinta Spitalului Municipal «Anghel Saligny» Fetești. Mai bine de jumătate din cei aproximativ 100 de oameni programați pentru vaccinare au fost plimbați pe drumuri de autorități, oamenilor fiindu-le interzisă imunizarea. Decizia a fost luată de reprezentanții Direcției de Sănătate Publică Ialomița prezenți în cadrul Centrului, ca urmare a dispoziției Ministerului Sănătății de a verifica modul în care s-a desfășurat campania de vaccinare anti-COVID-19 în etapa a II-a.

Autoritățile nu au explicații Problema iscată la Centrul de Vaccinare de la Spitalul... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2021, 19:05 (6859 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Strategii administrative perdante marca Alexandru Potor

«Teoria formelor fără fond» la Consiliul Județean Ialomița

Strategii administrative perdante marca Alexandru Potor

Consiliul Județean Jalomița nu a primit bani pentru decontarea investițiilor în infrastructură decontate prin PNDL. Situația afectează Drumuri și Poduri SA, firmă al cărei acționar este instituția. Consiliul Județean Ialomița ar fi putut evita situația printr-o rectificare bugetară la sfârșitul anului precedent. «Sperăm să primim aceste repartizări bugetare până la sfârșitul lunii ia­nuarie!» declară administratorul pu­blic Alexandru Potor.

Lucrări nedecontate de 7,7 milioane de lei Pe 19 ianuarie 2021, Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației (MDLPA) a... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2021, 09:55 (3606 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Străzi distruse din cauza lucrărilor la rețeaua de canalizare în Țăndărei

Străzi distruse din cauza lucrărilor la rețeaua de canalizare în Țăndărei

bonus: Locuitorii din Țăndărei ar putea plăti mai puțin pentru colectarea gunoiului menajer

Inclus în cadrul unui proiect de anvergură inițiat de compania RAJA Constanța, orașul Țăndărei a rămas fără străzi. Arterele au fost distruse de firma contractată de RAJA Constanța să execute realizarea rețelelor de canalizare ale localității. «Este inadminisbil așa ceva!» reclamă situația Cristian Roman, primarul orașului Țăndărei.

Constructorii au părăsit șantierul Amenajarea rețelei de canalizare a orașului Țăndărei face parte dintr-un proiect amplu al RAJA Constanța care include mai multe zone, printre care și Ialomița. Valoarea totală a proiectului, inițiat cu fonduri oferite de... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2021, 14:50 (5878 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Jumătate dintre administrațiile locale solicită ilegal plata serviciilor de furnizare a apei

Situație paradoxală în Ialomița

Jumătate dintre administrațiile locale solicită ilegal plata serviciilor de furnizare a apei

La nivelul județului Ialomița doar 50% dintre administrațiile locale furnizează apă populației legal, prin intermediul unor firme licențiate de către Autoritatea Națională de Reglementare pentru Serviciile Comunitare de Utilități Publice. Celelalte administrații solicită ilegal această taxă, iar calitatea apei furnizate be­neficiarilor este deficitară. Direcția de Sănătate Publică Ialomița cunoaște situația și o tolerează tacit. Intrarea în legalitate ar presupune majorări substanțiale de cost și investiții pentru care administrațiile locale nu au alocații bugetare.

Doar 11 firme licențiate în Ialomița în 2019... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2021, 10:05 (6986 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Polițiștii din Ialomița și-au cerut drepturile în stradă

Polițiștii din Ialomița și-au cerut drepturile în stradă

Peste 100 de polițiști din Ialomița, membri ai Sindicatului «Diamantul», au pichetat la începutul acestei săptămâni sediul Prefecturii Ialomița. Oamenii legii sunt nemulțumiți de inechitățile sala­riale din sistemul bugetar și de faptul că nu s-au numărat printre categoriile de angajați ai Ministerului Afacerilor Interne care au beneficiat de sporuri sala­riale acordate pentru acti­vitățile desfășurate cu scopul de a limita răspân­direa noului Coronavirus. «La fel ca medicii și noi am fost în linia întâi!» a fost mesajul transmis în timpul protestului de către Viorel Stoica, președintele Sindicatului «Diamantul» filiala Ialomița.

Polițiștii se consideră discriminați... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2021, 19:05 (11133 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tinerii fermieri din Ialomița au beneficiat de fonduri europene de 8,6 milioane de euro

În ultimii 5 ani

Tinerii fermieri din Ialomița au beneficiat de fonduri europene de 8,6 milioane de euro

Agricultura rămâne principalul domeniu de activitate prin in­termediul căruia fondurile euro­pene ajung în județul Ialomița. O analiză statistică oferită de Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale arată că, în perioada 2015-2020, Ialomița a beneficiat de 8,6 milioane de euro, prin intermediul programului «Instalarea Tinerilor Fermieri». În aceeași perioadă de timp, 207 de beneficiari din județul nostru au pus bazele unor afaceri în domeniul agricol.

O singură măsură, beneficii multiple «Instalarea Tinerilor Fermieri» repre­zintă una dintre cele mai importante măsuri de finanțare... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2021, 14:40 (5239 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

URBAN Slobozia își trimite pensionarii acasă

A înțărcat bălaia administrativă

URBAN Slobozia își trimite pensionarii acasă

bonus: Slobozia are nevoie de un sistem de canalizare eficient

Urban Slobozia a decis să renunțe la angajații pensionari. Con­form unor surse apropiate instituției, numărul celor care vor pleca este de 20. Valentin Cilibeanu, directorul Urban SA Slobozia, sus­ține că «este vorba despre încetări ale contractelor de muncă de comun acord...».

Primăria vrea mai mult Primăria Slobozia vrea să schimbe per­cepția publică despre instituțiile din subordinea sa. Un prim pas în acest sens îl reprezintă decizia primarului Dragoș Soare de a cere șefilor de instituții să identifice angajații-pensionari din cadrul administrației. «Sunt conștient că oamenii au nevoie de locuri de muncă... Și, repet, nu vreau să dau pe nimeni afară! Dar rolul meu este acela de a optimiza cheltuielile administrative. Vin din siste­mul privat și gândesc ca un antreprenor. Administrația locală trebuie să cheltuiască eficient fondurile de care dispune!»... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2021, 10:05 (13423 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Feteștiul beneficiază de investiții de 11,78 milioane de euro

RAJA Constanța continuă investițiile în Ialomița

Feteștiul beneficiază de investiții de 11,78 milioane de euro

Administrația locală din Fetești anunță demararea lucrărilor de reabilitare a rețelei de alimentare cu apă și de extindere a sistemului de canalizare menajeră. Valoarea investiției este de 11,78 milioane de euro și va fi asigurată de către RAJA Constanța, grație unei finanțări europene. Primarul Laurențiu Șonchereche susține că, pentru evitarea disconfortului urban, lucrările vor fi limitate. «Intervențiile vor fi limitate la nivelul a două sau trei străzi, pentru ca locuitorii orașului să nu fie afectați... Ulterior, aceste lucrări vor fi verificate și numai după ce străzile sunt aduse la stadiul inițial vom extinde lucările pe alte străzi!» a declarat primarul Feteștiului.

Un an administrativ mai bun... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2021, 15:15 (3924 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația ialomițeană s-a mutat la Sâmbăta de Sus

Administrația ialomițeană s-a mutat la Sâmbăta de Sus

Asociația de Dezvoltare Intercomunitară Ialomița a organizat la sfârșitul săptămânii precedente o întâlnire de lucru la Sâmbăta de Sus, în județul Brașov. La întâlnire au participat președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel, alături de majoritatea primarilor din județ. În cadrul întâlnirii, Marian Pavel a anunțat că va dubla suma alocată ADI Ialomița pentru proiectele de investiții din mediul rural.

Risc de pandemie la Sâmbăta de Sus ADI Ialomița a organizat, în perioada 15-17 ianuarie 2021, o întâlnire a Asociației Generale a Acționarilor ADI Ialomița la Sâmbăta de ... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2021, 11:50 (8847 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Subprefectul Tudorița Ionescu pleacă secretar de primărie la Amara

Demisie pe ușa din dos

Subprefectul Tudorița Ionescu pleacă secretar de primărie la Amara

Subprefectul Tudorița Ionescu și-a depus demisia din funcție la 9 luni de la angajare. Oficial, atât subprefectul Tudorița Ionescu, cât și prefectul Tonița Manea neagă existența acestei demisii. Surse administrative confirmă însă faptul că Tudorița Ionescu a solicitat Primăriei Amara «transferul la cerere pentru funcția de secretar general» al Primăriei.

Doamne, mare e grădina Ta! Subprefectul Tudorița Ionescu și-a depus la începutul acestei săptămâni demisia din funcție după numai 9 luni de la angajare. Oficial însă, Tudorița Ionescu neagă intenția de a părăsi Instituția ... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2021, 19:10 (9461 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Audit la Primăria Slobozia: Șeful Cantinei Sociale a demisionat!

Audit la Primăria Slobozia: Șeful Cantinei Sociale a demisionat!

Răsvan Nițu, șeful Cantinei Sociale din Slobozia, a demisionat! Decizia acestuia este un prim răspuns la auditul comandat de către instituție la Direcția de Asistență Socială. Surse administrative confirmă faptul că demisia nu îl protejează pe acesta de eventualele consecințe penale ale faptelor incriminate în cadrul auditului. În perioada imediat următoare, posibil și alți angajați ai Primăriei Slobozia ar putea răspunde pentru activitatea desfășurată în ultimii ani...

Primele probleme Răsvan Nițu, șeful Cantinei Sociale Slobozia, și-ar fi înaintat demisia din funcție joi... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2021, 17:10 (11863 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fonduri publice cheltuite nejustificat la Cantina Socială Slobozia

Fonduri publice cheltuite nejustificat la Cantina Socială Slobozia

Cantina Socială Slobozia se află în pragul unui scandal generat de proasta gestionare a fondurilor publice folosite pentru funcționare. Concret, directorul Răzvan Nițu ar fi responsabil de cheltuirea nejustificată a banilor acordați de Primăria Slobozia pentru hrana persoanelor nevoiașe din oraș. Situația, spun surse administrative, s-ar regăsi într-un Raport de audit efectuat înainte de Sărbătorile de Iarnă. Atât Răzvan Nițu, cât și Luminița Munteanu, directorul Direcției de Asistență Socială a Primăriei Slobozia, serviciu care are în administrare Cantina Socială, au refuzat să comenteze aceste acuzații.

Verificările sunt în curs... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2021, 10:05 (29297 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalele ialomițene pierd lupta cu infecțiile asociate asistenței medicale

Spitalele ialomițene pierd lupta cu infecțiile asociate asistenței medicale

Moartea lui Ștefan Dobriș, persoană cunoscută în administrația locală ialomi­țeană, scoate în evidență încă o dată indiferența cu care spitalele tratează problema infecțiilor nosocomiale. Diagnosticat cu boala infecțioasă COVID-19 și internat atât la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești, cât și la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, Ștefan Dobriș și-a pierdut viața din cauza suprainfectării cu bacteria Clostridium Difficile. Cele două unități medicale nu au raportat în ultimele luni cazuri de infecții asociate asistenței medicale (IAAM). Însă, Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești, unitatea de unde se presupune că Ștefan Dobriș s-ar fi putut infecta cu bacteria care i... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2021, 19:05 (11610 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițenii au venit în număr mare la spitale pentru a se vaccina anti-COVID-19

Ialomițenii au venit în număr mare la spitale pentru a se vaccina anti-COVID-19

Spitalele din Fetești, Slobozia și Urziceni au fost luate cu asalt de persoanele cuprinse în etapa a doua de vaccinare, programate în platforma informatică pentru imunizare. Repre­zentanții unităților medicale caută soluții pentru a face față numărului mare de solicitări. Soluții caută și Direcția de Sănătate Publică Ialomița în vederea des­chiderii Centrelor de vaccinare comunitare, amenajate din fondurile administrațiilor locale. În Ialomița, există 8 astfel de Centre în 6 localități din județ.

Vaccinarea populației a căzut pe umerii medicilor
Vineri, 15 ianuarie a.c., România... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2021, 17:20 (7710 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrație prin dispoziții de primar la Ciochina

Mintea de pe urmă a lui Câmpulungeanu

Administrație prin dispoziții de primar la Ciochina

Primarul Vasile Câmpulungeanu reinterpretează Codul Administrativ prin dispoziții interne. Edilul îi cere noului viceprimar al comunei, Marian Țolea (USR PLUS), «să contro­leze produsele alimentare puse în vânzare pentru populație» și să nu părăsească sediul Primăriei dacă nu anunță în prealabil «durata absenței și locul în care poate fi găsit». Lista obligațiilor impuse prin dispoziție noului viceprimar frizează ridicolul și oferă un spectacol jenant concetățenilor.

O dată vede primarul majoritate în Consiliu Considerat cândva «primar pe viață», Vasile Câmpulungeanu... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2021, 11:10 (16423 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia a încasat de la contribuabilii restanțieri cu 5 milioane de lei mai puțin în 2020

În lipsa executărilor silite

Primăria Slobozia a încasat de la contribuabilii restanțieri cu 5 milioane de lei mai puțin în 2020

Pandemia de COVID-19 a adus mai puțini bani la bugetul local al Primăriei Slobozia. Estimările oficiale arată faptul că încasările înregistrate anul trecut au fost cu 5 milioane de lei mai mici față de anul 2019. O explicație o repre­zintă decizia Guvernului României de a suspenda aplicarea măsurilor de executare
silită.

Au scăzut încasările la bugetul local Imediat după instituirea Stării de Urgență, Guvernul României a adoptat Ordonanța de Urgență nr. 40/2020, act normativ prin care s-a suspendat aplicarea oricăror măsuri de executare silită. Deși benefică pentru cetățeni, legea... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2021, 14:10 (8557 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Polițistul local agresor este cercetat penal

Slobozia vrea dreptate

Polițistul local agresor este cercetat penal

Modul în care instituțiile statului gestionează agresiunea comisă de polițis­tul local Tudor George asupra tinerei de 24 de ani din Slobozia evidențiază încă o dată anomaliile legis­lative în privința cercetării disciplinare a funcționarilor publici. Imediat după ce a fost agresată, fata a depus o plângere la Poliția Municipiului Slobozia. Dosarul penal deschis în această cauză împiedică însă Comisia de Disciplină întrunită la nivelul Poliției Locale Slobozia să deschidă o anchetă internă în legătură cu acest incident. Comisia poate face verifi­cările în acest caz abia după soluțio­narea anchetei penale. Până atunci, agentul agresor își poate exercita profesia, chiar dacă a încălcat preve­derile... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2021, 11:10 (6533 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Marian Neacșu a demisionat din Consiliul Local Slobozia

Marian Neacșu a demisionat din Consiliul Local Slobozia

Marian Neacșu, Lucifer al politicii ialomițene și lider fără egal al PRO România Ialomița, nu mai este consilier local. Informația a fost făcută publică în cadrul unei ședințe «de îndată» a Consiliului Local Slobozia, desfășurată miercuri, 13 ianuarie 2021.

Adio și n-am cuvinte Marian Neacșu pune din nou punct carierei politico-administrative în Ialomița, demisionând din Consiliul Local Slobozia. Trist, am spune noi, în condițiile în care, încă din vremea campaniei de la Alegerile Locale, domnia sa elucubra despre interesul nemărginit pentru Slobozia și județul Ialomița... Demisia din... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2021, 18:10 (13728 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Angajații Spitalului Slobozia cer «sporuri salariale» și «condiții decente de muncă»

Angajații Spitalului Slobozia cer «sporuri salariale» și «condiții decente de muncă»

Peste 50 de angajați ai Spitalului Județean de Urgență Slobozia, membrii ai Sindicatului «Solidaritatea Sanitară», au organizat un protest în fața sediului Prefecturii Ialomița joi, 14 ianuarie 2021. Salariații și-au manifestat nemulțumirea față de condițiile în care sunt obligați să muncească.

«Vrem să fim respectați!» Salariații Spitalului Județean de Urgență Slobozia care au protestat, membri ai Sindicatului «Solidaritatea Sanitară», fac parte din categoriile de personal medical care nu au beneficiat de prevederile actelor normative referitoare la stimularea angajaților din sistemul... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2021, 17:15 (6000 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița pariază pe Alexandru Stoica și Rudolf Gradea Consiliul Județean Ialomița pariază pe Alexandru Stoica și Rudolf Gradea

Schimb de gardă la firmele patronate de administrația județeană

Consiliul Județean Ialomița pariază pe Alexandru Stoica și Rudolf Gradea

Consiliul Județean Ialomița a găsit directori noi pentru Infrastructură Drumuri și Poduri SA și Drumuri și Poduri SA. Primul care își ia în primire postul este ex-primarul Sloboziei Alexandru Stoica, la Infrastructură Drumuri și Poduri SA. Cristi Stan, directorul Drumuri și Poduri SA, a demisionat în luna decembrie 2020 și va fi înlocuit, începând cu luna februarie 2021, de către fostul viceprimar al Sloboziei, Rudolf Gradea. «Aceste schimbări sunt necesare pentru a dinamiza investițiile finanțate de către Consiliul Județean. Suntem direct interesați de buna funcționare și performanțele economice ale acestor firme!» a declarat Marian Pavel, președintele Consiliului Județean Ialomița.

... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2021, 10:20 (18473 vizualizări - 29 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
273 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: Lucrări în sistemul informatic al cazierului judiciar

În aceste zile, Sistemul Informatic al Cazierului Judiciar «ROCRIS» va fi modernizat și actualizat. Astfel, activitatea de primire a cererilor de eliberare a certificatelor de cazier judiciar/adeverințe ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2021, 17:10
(2531 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Marți, 29 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10791, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2021, 16:20
(2175 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa în localitatea Dridu-Snagov

Miercuri, 30 iunie 2021, în intervalul orar 9,00-17,00, furnizorul de energie electrică va sista alimentarea cu energie în localitatea Dridu-Snagov, pentru efectuarea unor lucrări de modernizare, reparații ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2021, 12:55
(3272 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Luni, 28 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10791, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2021, 16:35
(2374 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Galben de disconfort termic accentuat și caniculă

Administrația Națională de Meteorologie a emis o Atenționare meteorologică de Cod Galben pentru perioada 29 iunie 2021, orele 12,00-30 iunie 2021, orele 22,00. În intervalul menționat, în Crișana, Banat ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2021, 15:40
(1813 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița recrutează voluntari

Începând cu data de 14 iunie a.c., Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița a demarat o nouă etapă a campaniei de recrutare a voluntarilor «Salvator din pasiune». ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2021, 12:50
(3030 vizualizări - 0 comentarii)


Rezultate previzibile la Alegerile Locale parțiale: Cazacu a câștigat la Ion Roată, Biserică la Gura Ialomiței

Duminică, 27 iunie 2021, în Ialomița s-au desfășurat Alegeri Locale parțiale pentru alegerea primarului, în localitățile Ion Roată și Gura Ialomiței. Conform rezultatelor preliminare, candidatul independent ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2021, 10:40
(8864 vizualizări - 1 comentariu)


Ion Roată: Dosar penal pentru «fraudă la vot»

Polițiștii din cadrul Secției nr. 6 Poliție Rurală Ion Roată au fost sesizați duminică, 27 iunie a.c., cu privire la faptul că o persoană și-ar fi exercitat dreptul de vot, la secția de votare din localitatea ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2021, 22:00
(3220 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Duminică, 27 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10791, nefiind înregistrat vreun caz nou față ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2021, 16:50
(1775 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 nou caz de COVID-19 în județul Ialomița!

Sâmbătă, 26 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10791, fiind înregistrat 1 nou caz de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2021, 17:10
(3004 vizualizări - 0 comentarii)


Misleanu: Doi soți, morți într-un grav accident rutier

Misleanu: Doi soți, morți într-un grav accident rutier

Grav accident rutier în dimineața zilei de sâmbătă, 26 iunie 2021. Evenimentul rutier s-a petrecut în zona localității, în urma impactului dintre o autoutilitară și un autoturism. Atât șoferul autoturismului ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2021, 11:00
(4328 vizualizări - 0 comentarii)


Lilieci: Pieton lovit de o mașină

În dimineața zilei de vineri, 25 iunie a.c., în localitatea Lilieci s-a produs un accident de circulație cu implicarea unui pieton și a unei autoutilitare. În urma evenimentului rutier a rezultat vătămarea ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2021, 18:10
(1650 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Lilieci accident


Fetești: A fost găsit trupul fetei care s-a înecat în Brațul Borcea

ISU Ialomița informează cu privire la faptul că vineri, 25 iunie a.c.,a fost descoperit trupul neînsuflețit al minorei de 14 ani, înecată în apele Brațului Borcea miercuri, 23 iunie 2021. Trupul plutea ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2021, 18:05
(4598 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Razie cu efective mărite pe străzile orașului

Slobozia: Razie cu efective mărite pe străzile orașului

Joi, 24 iunie a.c., în intervalul orar 15,00-18,00, 55 de polițiști au desfășurat o acțiune de amploare pe raza municipiului Slobozia, în vederea prevenirii infracționalității stradale. Cu această ocazie ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2021, 17:30
(2582 vizualizări - 0 comentarii)


Fundata: Dosar penal pentru o șoferiță fără permis

O femeie de 50 de ani s-a ales cu un dosar penal fiind depistată în trafic fără a avea permis de conducere. Aceasta a fost oprită de polițiști în ziua de joi, 24 iunie 2021,pe raza localității Fundata. ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2021, 17:15
(1905 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Alegeri Locale parțiale în siguranță

Polițiștii și jandarmii ialomițeni vor fi la datorie în ziua de duminică, 27 iunie 2021, dată la care se desfășoară Alegeri Locale parțiale. În județul Ialomița, acestea vor avea loc în comunele Gura Ialomiței ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2021, 17:00
(1610 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța a activat Comandamentul pentru Situații de Urgență

În urma noilor avertizări meteo de vreme rea în Dobrogea și în restul țării, emise de Administrația Națională de Meteorologie, cu instabilitate atmosferică accentuată, RAJA Constanța a activat Comandamentul ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2021, 16:30
(5975 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 nou caz de COVID-19 în județul Ialomița!

Vineri, 25 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10790, fiind înregistrat 1 nou caz de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

25 Iunie 2021, 16:15
(2137 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: S-a înecat într-un canal de irigații

Un bărbat de 50 de ani, din Vlădeni, și-a găsit sfârșitul joi, 24 iunie a.c., într-un canal de irigații de pe raza localității Giurgeni. Acesta a intrat în apă ca să se scalde și s-a înecat. Trupul neînsuflețit ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2021, 18:45
(3345 vizualizări - 0 comentarii)


Nicolești: Doi răniți în urma unui accident rutier

În seara zilei de miercuri, 23 iunie a.c., un bărbat, de 44 de ani, aflat la volanul unui vehicul, a părăsit partea carosabilă și a intrat cu mașina în 4 copaci de pe marginea drumului și în gardul unei ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2021, 18:15
(1959 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

Miercuri, 23 iunie a.c., polițiștii din Slobozia au desfășurat o acțiune cu scop preventiv la Centrul de Persoane Vârstnice «Răsărit în Amurg» din Slobozia. Scopul principal al activității a fost cel de ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2021, 18:00
(1286 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa în localitatea Dridu-Snagov

Pentru efectuarea unor lucrări de modernizare, reparații și întreținere a instalațiilor, furnizorul de energie electrică va sista vineri, 25 iunie 2021, în intervalul orar 9,00-17,00, alimentarea cu energie ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2021, 17:40
(4006 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Joi, 24 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10789, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2021, 16:50
(2517 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Minor dispărut în apele Brațului Borcea

Pompierii din Fetești au fost sesizați să intervină în cazul dispariției unui minor, de 14 ani, plecat să se scalde în apele Brațului Borcea. Acesta se afla la scăldat împreună cu familia. La locul solicitării ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2021, 22:30
(4042 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe Șoseaua București din Căzănești!

Pentru remedierea unei avarii pe conducta de alimentare cu apă de pe Șoseaua București din orașul Căzănești, RAJA Constanța a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile miercuri, 23 iunie 2021, ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2021, 18:20
(2660 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Cinci persoane, amendate pentru nerespectarea carantinei/izolării

Polițiștii ialomițeni au identificat pe parcursul zilei de marți, 22 iunie a.c., cinci persoane care nu au respectat măsura izolării sau carantinării la domiciliu. Astfel, au fost efectuate verificări la ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2021, 17:35
(3329 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Desfășurare de forțe pentru găsirea a trei copii și a mamei acestora

Misiune contracronometru a forțelor de ordine noaptea trecută, în localitatea Munteni Buzău,  pentru găsirea unei femei dispărută de la domiciliu împreună cu cei trei copii minori. Aceștia au fost ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2021, 17:25
(6184 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Miercuri, 23 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10789, nefiind înregistrat vreun caz nou față ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2021, 17:05
(1580 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Ministerul Finanțelor lansează o nouă emisiune «FIDELIS» de titluri de stat pentru populație

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomita informează că, în perioada 22 iunie-12 iulie 2021, persoanele fizice rezidente și nerezidente, cu vârsta peste 18 ani, pot subscrie prin intermediul ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2021, 15:40
(3151 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Tineri răniți într-un accident rutier

Doi tineri, de 25 și 29 de ani, au fost răniți într-un accident rutier, produs în dimineața zilei de marți, 22 iunie a.c., în zona localității Bucu. Din primele informații, șoferul, în vârstă de 25 de ani ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2021, 18:55
(12405 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu accident


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...