Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești: Interzis la vaccinare pentru persoanele sub 65 de ani

Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești: Interzis la vaccinare pentru persoanele sub 65 de ani

Scandal la Centrul de Vaccinare din incinta Spitalului Municipal «Anghel Saligny» Fetești. Mai bine de jumătate din cei aproximativ 100 de oameni programați pentru vaccinare au fost plimbați pe drumuri de autorități, oamenilor fiindu-le interzisă imunizarea. Decizia a fost luată de reprezentanții Direcției de Sănătate Publică Ialomița prezenți în cadrul Centrului, ca urmare a dispoziției Ministerului Sănătății de a verifica modul în care s-a desfășurat campania de vaccinare anti-COVID-19 în etapa a II-a.

Autoritățile nu au explicații Problema iscată la Centrul de Vaccinare de la Spitalul... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2021, 19:05 (6859 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Strategii administrative perdante marca Alexandru Potor

«Teoria formelor fără fond» la Consiliul Județean Ialomița

Strategii administrative perdante marca Alexandru Potor

Consiliul Județean Jalomița nu a primit bani pentru decontarea investițiilor în infrastructură decontate prin PNDL. Situația afectează Drumuri și Poduri SA, firmă al cărei acționar este instituția. Consiliul Județean Ialomița ar fi putut evita situația printr-o rectificare bugetară la sfârșitul anului precedent. «Sperăm să primim aceste repartizări bugetare până la sfârșitul lunii ia­nuarie!» declară administratorul pu­blic Alexandru Potor.

Lucrări nedecontate de 7,7 milioane de lei Pe 19 ianuarie 2021, Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației (MDLPA) a... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2021, 09:55 (3606 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Străzi distruse din cauza lucrărilor la rețeaua de canalizare în Țăndărei

Străzi distruse din cauza lucrărilor la rețeaua de canalizare în Țăndărei

bonus: Locuitorii din Țăndărei ar putea plăti mai puțin pentru colectarea gunoiului menajer

Inclus în cadrul unui proiect de anvergură inițiat de compania RAJA Constanța, orașul Țăndărei a rămas fără străzi. Arterele au fost distruse de firma contractată de RAJA Constanța să execute realizarea rețelelor de canalizare ale localității. «Este inadminisbil așa ceva!» reclamă situația Cristian Roman, primarul orașului Țăndărei.

Constructorii au părăsit șantierul Amenajarea rețelei de canalizare a orașului Țăndărei face parte dintr-un proiect amplu al RAJA Constanța care include mai multe zone, printre care și Ialomița. Valoarea totală a proiectului, inițiat cu fonduri oferite de... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2021, 14:50 (5874 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Jumătate dintre administrațiile locale solicită ilegal plata serviciilor de furnizare a apei

Situație paradoxală în Ialomița

Jumătate dintre administrațiile locale solicită ilegal plata serviciilor de furnizare a apei

La nivelul județului Ialomița doar 50% dintre administrațiile locale furnizează apă populației legal, prin intermediul unor firme licențiate de către Autoritatea Națională de Reglementare pentru Serviciile Comunitare de Utilități Publice. Celelalte administrații solicită ilegal această taxă, iar calitatea apei furnizate be­neficiarilor este deficitară. Direcția de Sănătate Publică Ialomița cunoaște situația și o tolerează tacit. Intrarea în legalitate ar presupune majorări substanțiale de cost și investiții pentru care administrațiile locale nu au alocații bugetare.

Doar 11 firme licențiate în Ialomița în 2019... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2021, 10:05 (6985 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Polițiștii din Ialomița și-au cerut drepturile în stradă

Polițiștii din Ialomița și-au cerut drepturile în stradă

Peste 100 de polițiști din Ialomița, membri ai Sindicatului «Diamantul», au pichetat la începutul acestei săptămâni sediul Prefecturii Ialomița. Oamenii legii sunt nemulțumiți de inechitățile sala­riale din sistemul bugetar și de faptul că nu s-au numărat printre categoriile de angajați ai Ministerului Afacerilor Interne care au beneficiat de sporuri sala­riale acordate pentru acti­vitățile desfășurate cu scopul de a limita răspân­direa noului Coronavirus. «La fel ca medicii și noi am fost în linia întâi!» a fost mesajul transmis în timpul protestului de către Viorel Stoica, președintele Sindicatului «Diamantul» filiala Ialomița.

Polițiștii se consideră discriminați... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2021, 19:05 (11133 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tinerii fermieri din Ialomița au beneficiat de fonduri europene de 8,6 milioane de euro

În ultimii 5 ani

Tinerii fermieri din Ialomița au beneficiat de fonduri europene de 8,6 milioane de euro

Agricultura rămâne principalul domeniu de activitate prin in­termediul căruia fondurile euro­pene ajung în județul Ialomița. O analiză statistică oferită de Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale arată că, în perioada 2015-2020, Ialomița a beneficiat de 8,6 milioane de euro, prin intermediul programului «Instalarea Tinerilor Fermieri». În aceeași perioadă de timp, 207 de beneficiari din județul nostru au pus bazele unor afaceri în domeniul agricol.

O singură măsură, beneficii multiple «Instalarea Tinerilor Fermieri» repre­zintă una dintre cele mai importante măsuri de finanțare... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2021, 14:40 (5238 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

URBAN Slobozia își trimite pensionarii acasă

A înțărcat bălaia administrativă

URBAN Slobozia își trimite pensionarii acasă

bonus: Slobozia are nevoie de un sistem de canalizare eficient

Urban Slobozia a decis să renunțe la angajații pensionari. Con­form unor surse apropiate instituției, numărul celor care vor pleca este de 20. Valentin Cilibeanu, directorul Urban SA Slobozia, sus­ține că «este vorba despre încetări ale contractelor de muncă de comun acord...».

Primăria vrea mai mult Primăria Slobozia vrea să schimbe per­cepția publică despre instituțiile din subordinea sa. Un prim pas în acest sens îl reprezintă decizia primarului Dragoș Soare de a cere șefilor de instituții să identifice angajații-pensionari din cadrul administrației. «Sunt conștient că oamenii au nevoie de locuri de muncă... Și, repet, nu vreau să dau pe nimeni afară! Dar rolul meu este acela de a optimiza cheltuielile administrative. Vin din siste­mul privat și gândesc ca un antreprenor. Administrația locală trebuie să cheltuiască eficient fondurile de care dispune!»... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2021, 10:05 (13423 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Feteștiul beneficiază de investiții de 11,78 milioane de euro

RAJA Constanța continuă investițiile în Ialomița

Feteștiul beneficiază de investiții de 11,78 milioane de euro

Administrația locală din Fetești anunță demararea lucrărilor de reabilitare a rețelei de alimentare cu apă și de extindere a sistemului de canalizare menajeră. Valoarea investiției este de 11,78 milioane de euro și va fi asigurată de către RAJA Constanța, grație unei finanțări europene. Primarul Laurențiu Șonchereche susține că, pentru evitarea disconfortului urban, lucrările vor fi limitate. «Intervențiile vor fi limitate la nivelul a două sau trei străzi, pentru ca locuitorii orașului să nu fie afectați... Ulterior, aceste lucrări vor fi verificate și numai după ce străzile sunt aduse la stadiul inițial vom extinde lucările pe alte străzi!» a declarat primarul Feteștiului.

Un an administrativ mai bun... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2021, 15:15 (3924 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația ialomițeană s-a mutat la Sâmbăta de Sus

Administrația ialomițeană s-a mutat la Sâmbăta de Sus

Asociația de Dezvoltare Intercomunitară Ialomița a organizat la sfârșitul săptămânii precedente o întâlnire de lucru la Sâmbăta de Sus, în județul Brașov. La întâlnire au participat președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel, alături de majoritatea primarilor din județ. În cadrul întâlnirii, Marian Pavel a anunțat că va dubla suma alocată ADI Ialomița pentru proiectele de investiții din mediul rural.

Risc de pandemie la Sâmbăta de Sus ADI Ialomița a organizat, în perioada 15-17 ianuarie 2021, o întâlnire a Asociației Generale a Acționarilor ADI Ialomița la Sâmbăta de ... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2021, 11:50 (8847 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Subprefectul Tudorița Ionescu pleacă secretar de primărie la Amara

Demisie pe ușa din dos

Subprefectul Tudorița Ionescu pleacă secretar de primărie la Amara

Subprefectul Tudorița Ionescu și-a depus demisia din funcție la 9 luni de la angajare. Oficial, atât subprefectul Tudorița Ionescu, cât și prefectul Tonița Manea neagă existența acestei demisii. Surse administrative confirmă însă faptul că Tudorița Ionescu a solicitat Primăriei Amara «transferul la cerere pentru funcția de secretar general» al Primăriei.

Doamne, mare e grădina Ta! Subprefectul Tudorița Ionescu și-a depus la începutul acestei săptămâni demisia din funcție după numai 9 luni de la angajare. Oficial însă, Tudorița Ionescu neagă intenția de a părăsi Instituția ... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2021, 19:10 (9460 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Audit la Primăria Slobozia: Șeful Cantinei Sociale a demisionat!

Audit la Primăria Slobozia: Șeful Cantinei Sociale a demisionat!

Răsvan Nițu, șeful Cantinei Sociale din Slobozia, a demisionat! Decizia acestuia este un prim răspuns la auditul comandat de către instituție la Direcția de Asistență Socială. Surse administrative confirmă faptul că demisia nu îl protejează pe acesta de eventualele consecințe penale ale faptelor incriminate în cadrul auditului. În perioada imediat următoare, posibil și alți angajați ai Primăriei Slobozia ar putea răspunde pentru activitatea desfășurată în ultimii ani...

Primele probleme Răsvan Nițu, șeful Cantinei Sociale Slobozia, și-ar fi înaintat demisia din funcție joi... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2021, 17:10 (11862 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fonduri publice cheltuite nejustificat la Cantina Socială Slobozia

Fonduri publice cheltuite nejustificat la Cantina Socială Slobozia

Cantina Socială Slobozia se află în pragul unui scandal generat de proasta gestionare a fondurilor publice folosite pentru funcționare. Concret, directorul Răzvan Nițu ar fi responsabil de cheltuirea nejustificată a banilor acordați de Primăria Slobozia pentru hrana persoanelor nevoiașe din oraș. Situația, spun surse administrative, s-ar regăsi într-un Raport de audit efectuat înainte de Sărbătorile de Iarnă. Atât Răzvan Nițu, cât și Luminița Munteanu, directorul Direcției de Asistență Socială a Primăriei Slobozia, serviciu care are în administrare Cantina Socială, au refuzat să comenteze aceste acuzații.

Verificările sunt în curs... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2021, 10:05 (29286 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalele ialomițene pierd lupta cu infecțiile asociate asistenței medicale

Spitalele ialomițene pierd lupta cu infecțiile asociate asistenței medicale

Moartea lui Ștefan Dobriș, persoană cunoscută în administrația locală ialomi­țeană, scoate în evidență încă o dată indiferența cu care spitalele tratează problema infecțiilor nosocomiale. Diagnosticat cu boala infecțioasă COVID-19 și internat atât la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești, cât și la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, Ștefan Dobriș și-a pierdut viața din cauza suprainfectării cu bacteria Clostridium Difficile. Cele două unități medicale nu au raportat în ultimele luni cazuri de infecții asociate asistenței medicale (IAAM). Însă, Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești, unitatea de unde se presupune că Ștefan Dobriș s-ar fi putut infecta cu bacteria care i... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2021, 19:05 (11607 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițenii au venit în număr mare la spitale pentru a se vaccina anti-COVID-19

Ialomițenii au venit în număr mare la spitale pentru a se vaccina anti-COVID-19

Spitalele din Fetești, Slobozia și Urziceni au fost luate cu asalt de persoanele cuprinse în etapa a doua de vaccinare, programate în platforma informatică pentru imunizare. Repre­zentanții unităților medicale caută soluții pentru a face față numărului mare de solicitări. Soluții caută și Direcția de Sănătate Publică Ialomița în vederea des­chiderii Centrelor de vaccinare comunitare, amenajate din fondurile administrațiilor locale. În Ialomița, există 8 astfel de Centre în 6 localități din județ.

Vaccinarea populației a căzut pe umerii medicilor
Vineri, 15 ianuarie a.c., România... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2021, 17:20 (7709 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrație prin dispoziții de primar la Ciochina

Mintea de pe urmă a lui Câmpulungeanu

Administrație prin dispoziții de primar la Ciochina

Primarul Vasile Câmpulungeanu reinterpretează Codul Administrativ prin dispoziții interne. Edilul îi cere noului viceprimar al comunei, Marian Țolea (USR PLUS), «să contro­leze produsele alimentare puse în vânzare pentru populație» și să nu părăsească sediul Primăriei dacă nu anunță în prealabil «durata absenței și locul în care poate fi găsit». Lista obligațiilor impuse prin dispoziție noului viceprimar frizează ridicolul și oferă un spectacol jenant concetățenilor.

O dată vede primarul majoritate în Consiliu Considerat cândva «primar pe viață», Vasile Câmpulungeanu... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2021, 11:10 (16422 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia a încasat de la contribuabilii restanțieri cu 5 milioane de lei mai puțin în 2020

În lipsa executărilor silite

Primăria Slobozia a încasat de la contribuabilii restanțieri cu 5 milioane de lei mai puțin în 2020

Pandemia de COVID-19 a adus mai puțini bani la bugetul local al Primăriei Slobozia. Estimările oficiale arată faptul că încasările înregistrate anul trecut au fost cu 5 milioane de lei mai mici față de anul 2019. O explicație o repre­zintă decizia Guvernului României de a suspenda aplicarea măsurilor de executare
silită.

Au scăzut încasările la bugetul local Imediat după instituirea Stării de Urgență, Guvernul României a adoptat Ordonanța de Urgență nr. 40/2020, act normativ prin care s-a suspendat aplicarea oricăror măsuri de executare silită. Deși benefică pentru cetățeni, legea... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2021, 14:10 (8555 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Polițistul local agresor este cercetat penal

Slobozia vrea dreptate

Polițistul local agresor este cercetat penal

Modul în care instituțiile statului gestionează agresiunea comisă de polițis­tul local Tudor George asupra tinerei de 24 de ani din Slobozia evidențiază încă o dată anomaliile legis­lative în privința cercetării disciplinare a funcționarilor publici. Imediat după ce a fost agresată, fata a depus o plângere la Poliția Municipiului Slobozia. Dosarul penal deschis în această cauză împiedică însă Comisia de Disciplină întrunită la nivelul Poliției Locale Slobozia să deschidă o anchetă internă în legătură cu acest incident. Comisia poate face verifi­cările în acest caz abia după soluțio­narea anchetei penale. Până atunci, agentul agresor își poate exercita profesia, chiar dacă a încălcat preve­derile... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2021, 11:10 (6532 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Marian Neacșu a demisionat din Consiliul Local Slobozia

Marian Neacșu a demisionat din Consiliul Local Slobozia

Marian Neacșu, Lucifer al politicii ialomițene și lider fără egal al PRO România Ialomița, nu mai este consilier local. Informația a fost făcută publică în cadrul unei ședințe «de îndată» a Consiliului Local Slobozia, desfășurată miercuri, 13 ianuarie 2021.

Adio și n-am cuvinte Marian Neacșu pune din nou punct carierei politico-administrative în Ialomița, demisionând din Consiliul Local Slobozia. Trist, am spune noi, în condițiile în care, încă din vremea campaniei de la Alegerile Locale, domnia sa elucubra despre interesul nemărginit pentru Slobozia și județul Ialomița... Demisia din... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2021, 18:10 (13725 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Angajații Spitalului Slobozia cer «sporuri salariale» și «condiții decente de muncă»

Angajații Spitalului Slobozia cer «sporuri salariale» și «condiții decente de muncă»

Peste 50 de angajați ai Spitalului Județean de Urgență Slobozia, membrii ai Sindicatului «Solidaritatea Sanitară», au organizat un protest în fața sediului Prefecturii Ialomița joi, 14 ianuarie 2021. Salariații și-au manifestat nemulțumirea față de condițiile în care sunt obligați să muncească.

«Vrem să fim respectați!» Salariații Spitalului Județean de Urgență Slobozia care au protestat, membri ai Sindicatului «Solidaritatea Sanitară», fac parte din categoriile de personal medical care nu au beneficiat de prevederile actelor normative referitoare la stimularea angajaților din sistemul... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2021, 17:15 (6000 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița pariază pe Alexandru Stoica și Rudolf Gradea Consiliul Județean Ialomița pariază pe Alexandru Stoica și Rudolf Gradea

Schimb de gardă la firmele patronate de administrația județeană

Consiliul Județean Ialomița pariază pe Alexandru Stoica și Rudolf Gradea

Consiliul Județean Ialomița a găsit directori noi pentru Infrastructură Drumuri și Poduri SA și Drumuri și Poduri SA. Primul care își ia în primire postul este ex-primarul Sloboziei Alexandru Stoica, la Infrastructură Drumuri și Poduri SA. Cristi Stan, directorul Drumuri și Poduri SA, a demisionat în luna decembrie 2020 și va fi înlocuit, începând cu luna februarie 2021, de către fostul viceprimar al Sloboziei, Rudolf Gradea. «Aceste schimbări sunt necesare pentru a dinamiza investițiile finanțate de către Consiliul Județean. Suntem direct interesați de buna funcționare și performanțele economice ale acestor firme!» a declarat Marian Pavel, președintele Consiliului Județean Ialomița.

... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2021, 10:20 (18472 vizualizări - 29 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
289 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Peste 1800 de locuri în cadrul școlilor Ministerului Afacerilor Interne

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița organizează recrutarea și selecția candidaților pentru admiterea în cadrul unităților de învățământ postliceal din cadrul Ministerului Afacerilor Interne, ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2023, 14:35
(10016 vizualizări - 0 comentarii)


«Salonul de Primăvară 2023»-ediția a XXII-a, la Muzeul Agriculturii

«Salonul de Primăvară 2023»-ediția a XXII-a, la Muzeul Agriculturii

Uniunea Artiștilor Plastici-filiala Slobozia-Ialomița, în parteneriat cu Muzeul Național al Agriculturii Slobozia, deschide miercuri, 3 mai 2023, orele 14,00, în sala de expoziții temporare, «Salonul de ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2023, 14:30
(10882 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi de peste 30 mii de lei aplicate de polițiștii ialomițeni

În ultimele 24 de ore, polițiștii au fost solicitați să intervină la 64 de evenimente, 62 fiind sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112. Au fost reclamate 14 infracțiuni, dintre care 7 contra ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2023, 14:20
(5069 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune a polițiștilor la Școala Gimnazială «Sf. Andrei» Slobozia

IPJ Ialomița: Acțiune a polițiștilor la Școala Gimnazială «Sf. Andrei» Slobozia

Marți, 26 aprilie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier, Biroului Siguranță Școlara, Biroului pentru Protecția Animalelor și Serviciul Criminalistic au desfășurat în cadrul Școlii Gimnaziale « ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2023, 22:25
(4748 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 12 permise de conducere reținute, 7 certificate de înmatriculare retrase

Marți, 25 aprilie a.c., peste 70 de polițiști din cadrul IPJ Ialomița au acționat, pe raza întregului județ, pentru descurajarea săvârșirii unor fapte antisociale și pentru menținerea unui climat de ordine ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2023, 21:20
(10609 vizualizări - 0 comentarii)


Programul casieriilor RAJA Constanța de 1 Mai-«Ziua Muncii»

Luni, 1 mai 2023, casieriile RAJA Constanța și compartimentele care desfășoară activități de lucru cu publicul vor fi închise. Pentru plata facturilor abonații au la dispoziție următoarele ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2023, 15:15
(7332 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Duminică, 30 aprilie 2023, termen-limită pentru depunerea Formularului 398

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor, persoane impozabile care sunt înregistrate în România pentru utilizarea regimului special pentru vânzarea la distanță ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2023, 13:10
(7061 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF: 300 de inspecții fiscale la marii contribuabili în primul trimestru al anului 2022

În primele 3 luni ale anului 2022, au fost efectuate 300 de inspecții fiscale la operatorii economici încadrați în categoria «mari contribuabili». Dintre inspecțiile desfășurate, 68 au fost realizate pe ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2023, 12:20
(9114 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Depistat la volanul unui autoturism neînmatriculat

În cursul zilei de luni, 24 aprilie a.c., polițiștii din Fetești au depistat în trafic un bărbat, de 51 de ani, din Fetești, în timp ce conducea un autoturism  neînmatriculat. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2023, 19:50
(2494 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: 9 permise de conducere reținute

Luni, 24 aprilie a.c., peste 50 de polițiști din cadrul IPJ Ialomița au acționat, pe raza întregului județ, pentru descurajarea săvârșirii unor fapte antisociale și pentru menținerea unui climat de ordine ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2023, 19:35
(9716 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Peste 94 mii de apeluri la Call Center ANAF

În primul trimestru al anului 2023, agenții Call Center-ului ANAF au primit 94665 de apeluri telefonice și au efectuat 4113 sesiuni CHAT pentru asistența contribuabililor în domeniul fiscal. În aceeași ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2023, 15:40
(14727 vizualizări - 1 comentariu)


Instituția Prefectului Ialomița: 1406 de bilete de tratament repartizate vârstnicilor

Instituția Prefectului Ialomița: 1406 de bilete de tratament repartizate vârstnicilor

Marți, 25 aprilie 2023, prefectul județului Ialomița, Constantin Marin a participat la ședința Comitetului Consultativ de Dialog Civic pentru Problemele Persoanelor Vârstnice Ialomița. Unul dintre punctele ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2023, 15:20
(23180 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: Întrunire a Comisiei de Dialog Social

Instituția Prefectului Ialomița: Întrunire a Comisiei de Dialog Social

Marți, 25 aprilie 2023, prefectul județului Ialomița, Constantin Marin a participat la ședința Comisiei de Dialog Social. Dezbaterile ședinței s-au concentrat pe cele două puncte din cuprinsul ordinii de ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2023, 15:00
(8421 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Bărbat reținut după ce a încălcat un ordin de protecție amenințându-și mama

Polițiștii din Fetești au reținut un bărbat, în vârstă de 44 de ani, bănuit de comiterea infracțiunilor de «amenințare» și «încălcare a ordinului de protecție». Acesta a fost reținut pentru 24 de ore și ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2023, 20:25
(8176 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Înscrieri în cadrul unităților de învățământ postliceal ale MAI

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița organizează recrutarea și selecția candidaților pentru admiterea în cadrul unităților de învățământ postliceal din cadrul Ministerului Afacerilor Interne, ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2023, 20:10
(7074 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Reviga, beat la volan

În cursul zilei de duminică, 23 aprilie a.c., polițiștii din Slobozia au depistat în trafic un bărbat, de 49 de ani, din Reviga, în timp ce conducea un autoturism  aflându-se sub influența băuturilor ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2023, 19:50
(7890 vizualizări - 1 comentariu)


Incendiu la o casă din Dridu și magazie mistuită de flăcări la Cosâmbești

O intervenție a pompierilor s-a produs duminică, în jurul orelor 13,30, când Detașamentul de Pompieri Urziceni a intervenit pentru lichidarea unui incendiu produs la locuința unui cetățean din localitatea ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2023, 16:05
(11888 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Săveni, Slobozia și Tovărășia

Două echipaje operative din cadrul Stației de Pompieri Țăndărei au intervenit la un accident rutier, produs pe raza localității Săveni, în care au fost implicate un autoturism și o căruță. În sprijinul ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2023, 15:40
(11331 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Măsuri de sprijin de urgență pentru producătorii agricoli din sectorul cereale

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează potențialii beneficiari că în conformitate cu HG nr. 352/2023, până la data de 11 mai 2023 inclusiv, primește Cereri de acordare a sprijinului ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2023, 14:20
(10615 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 45 mii de lei aplicate de polițiști

În ultimele 24 de ore, polițiștii au aplicat peste 160 de sancțiuni contravenționale, au reținut 8 permise de conducere și au constatat 11 infracțiuni. Peste 90 de polițiști din cadrul IPJ Ialomița au acționat ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2023, 15:30
(9008 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 10 permise reținute, amenzi de peste 55 mii de lei aplicate de polițiști

În ultimele 24 de ore, polițiștii au aplicat peste 144 de sancțiuni contravenționale, au reținut 10 permise de conducere și au constatat 5 infracțiuni. Astfel, peste 90 de polițiști din cadrul IPJ Ialomița ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2023, 19:40
(11456 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Admitere la Școala de Subofițeri de Pompieri și Protecție Civilă «Pavel Zăgănescu» Boldești

Locurile aprobate pentru sesiunea de admitere aprilie-iunie  2023 la Școala de Subofițeri de Pompieri și Protecție Civilă «Pavel Zăgănescu» Boldești sunt următoarele: subofițer de pompieri și protecție civilă-275 de locuri ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2023, 16:10
(18788 vizualizări - 0 comentarii)


Iazu: Două persoane rănite în urma unui accident rutier

Iazu: Două persoane rănite în urma unui accident rutier

Joi, 20 aprilie a.c., în localitatea Iazu, la intersecția  DN21 cu DJ203F s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările efectuate a reieșit că două autoturisme ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2023, 16:00
(8324 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Iazu accident


AJFP Ialomița: Marți, 25 aprilie 2023, termen-limită pentru depunerea unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că marți, 25 aprilie 2023, este termenul-limită de depunere a următoarelor declarații pentru perioada de raportare încheiată ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2023, 13:45
(12928 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: Campanie de recrutare pentru școlile militare ale Jandarmeriei Române

În perioada 20 aprilie-05 mai 2023, Jandarmeria Ialomița desfășoară o nouă campanie de recrutare pentru cei care doresc o carieră militară în cadrul Jandarmeriei. Astfel, în cadrul Școlii Militare de Subofițeri ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2023, 13:30
(13512 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Cetățeni bulgari arestați preventiv pentru «trafic de migranți»

Fetești: Cetățeni bulgari arestați preventiv pentru «trafic de migranți»

Polițiștii Serviciului Județean de Poliție Transporturi Ialomița au identificat marți, 18 aprilie a.c., pe raza municipiului Fetești, un microbuz condus de un tânăr de 28 de ani, de cetățenie bulgară. ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2023, 21:50
(10416 vizualizări - 0 comentarii)


Factura electronică pentru clienții RAJA Constanța

Factura electronică pentru clienții RAJA Constanța

RAJA Constanța încurajează clienții să aleagă soluțiile digitale, factura electronică fiind o opțiune rapidă, sigură și eficientă. Factura electronică ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2023, 20:10
(9938 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii ialomițeni au depistat în trafic trei bărbați, cu vârste cuprinse între 22 și 45 de ani, în timp ce conduceau autoturisme fără a respecta normele privind circulația pe drumurile publice. În urma ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2023, 18:10
(6164 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Stelnica și Iazu

Accidente la Stelnica și Iazu

Vineri, 14 aprilie 2023, în jurul orei 00,30, trei echipaje de pompieri din Fetești au intervenit, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și un echipaj SMURD, la un accident rutier, produs în comuna ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2023, 16:05
(8094 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Urziceni

Vineri, 14 aprilie a.c., în jurul orei 4,30, Detașamentul de Pompieri Urziceni a intervenit pentru lichidarea unui incendiu produs la o locuință din  Urziceni. Au ars acoperișul pe o suprafață de aproximativ ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2023, 15:50
(7557 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni incendiu


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...