Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Operațiunea «Garajul», faza pe instituții: Consiliul Județean Ialomița a dezafectat garajele din spatele Primăriei Slobozia!

Operațiunea «Garajul», faza pe instituții: Consiliul Județean Ialomița a dezafectat garajele din spatele Primăriei Slobozia!

Joi, 25 august, Consiliul Județean Ialomița a dezafectat garajele deținute în spatele Primăriei Slobozia. Acțiunea se derulează la 5 luni de la aprobarea deciziei în cadrul Consiliului Județean Ialomița. Reamintim că Operațiunea «Garajul» a fost inițată de administrația Soare în urmă cu un an și va continua până în 2024.

Cinci, dar bune! Decizia administrației Soare de a elibera spațiile publice de garajele amplasate ilegal sau garajele ale căror contracte de concesiune au expirat afectează și Consiliul Județean Ialomița. Joi, 25 august 2022, o firmă de demolări... [citește_tot_articolul]

25 August 2022, 15:20 (23126 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Grav incident la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești. Medicul de gardă, bătut de un pacient de etnie romă!

Grav incident la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești. Medicul de gardă, bătut de un pacient de etnie romă!

UPDATE Agresorul medicului, reținut pentru 24 de ore!

În noaptea de marți spre miercuri, 23/24 august a.c., Ioana Costandache, medic pneumolog al Spitalului Muninicipal «Anghel Saligny» Fetești, a ajuns în stare gravă la Spitalul Clinic Județean de Urgență «Sfântu Apostol Andrei» Constanța, după ce a fost bătută de un pacient. Femeia asigura linia de gardă în cadrul unității medicale și i-a recomandat bărbatului o radiografie la picior. Oficialii spitalului din Fetești au deschis o anchetă internă în urma incidentului. De asemenea, polițiștii au deschis un dosar penal pentru «ultraj».

Sub supraveghere medicală, la Constanța Medicul Ioana... [citește_tot_articolul]

24 August 2022, 17:45 (40654 vizualizări - 40 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia caută medici neonatologi, neurologi și cardiologi

De 10 ani

Spitalul Județean de Urgență Slobozia caută medici neonatologi, neurologi și cardiologi

De mai bine de 10 ani, Spitalul Județean de Urgență Slobozia caută medici specialiști în Neurologie, Neonatologie sau Cardiologie. În ciuda eforturilor făcute de reprezentanții instituției, absolvenții de Medicină se lasă greu convinși să vină să lucreze în spitalele de pro­vincie. «Problema este una generală și nu vizează doar Spitalul Slobozia... Poate că și legislația trebuie schimbată. Noi tot ce putem face este să scoatem posturile la concurs...» a precizat Liviu Patrichi, managerul Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

Doar 12% din personalul angajat Spitalul Județean de Urgență... [citește_tot_articolul]

24 August 2022, 14:20 (7855 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Patronul Teletext SRL/Diami dă vina pe morți!

Accident de muncă sau «ucidere din culpă»?

Patronul Teletext SRL/Diami dă vina pe morți!

Un grav incident s-a petrecut duminică, 21 august a.c., în incinta fermei de vaci a societății Teletext SRL, firmă care deține brandul de lactate «Diami». Doi muncitori au murit pe loc, în timp ce încercau să schimbe un furtun, conectat la bazinele în care se colectează dejecțiile provenite de la animale. O anchetă a fost deschisă în acest caz de către Poliția Slobozia, Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia și Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița. Patronul societății, Dumitru Crișan dă vina pe angajații care și-au pierdut viața: «Au făcut de capul lor... Hai, la revedere!». Ancheta penală se desfășoară sub aspectul comiterii infracți­unii de «ucidere din culpă», dar se are... [citește_tot_articolul]

23 August 2022, 21:10 (21499 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Guvernul României finanțează 80 de proiecte în cadrul Programului Național «Anghel Saligny»

În Ialomița

Guvernul României finanțează 80 de proiecte în cadrul Programului Național «Anghel Saligny»

La începutul lunii au­gust 2022, Guvernul României a finalizat lista proiectelor de investiții din județul Ialomița ce vor beneficia de finanțare în cadrul Pro­gramului Național «Anghel Saligny». Din cele 103 proiecte depuse de admi­nistrațiile locale din județ, au fost aprobate pentru finanțare 80. Va­loarea fondurilor pe care le vor primi comunitățile locale din județul Ialomița este de 1,1 mi­liarde de lei. «Ne bucurăm că fondurile ajung în localitățile noastre!» susțin, la unison, edilii ai căror proiecte au fost aprobate pentru finanțare.

Peste 1 miliard de lei pentru Ialomița... [citește_tot_articolul]

23 August 2022, 15:20 (4929 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Protest împotriva fabricii Clean Tech Ciulnița

Poluarea olfactivă continuă

Protest împotriva fabricii Clean Tech Ciulnița

Amendată la începutul lunii august 2022 de Garda Națională de Mediu pentru încălcarea Legii Apelor, societatea Clean Tech Internațional continuă să creeze probleme din cauza mirosurilor greu de suportat emanate de fabrica localizată la Ciulnița. Un grup de cetățeni a realizat o petiție on-line prin care cere implicarea autorităților, instituțiile publice își pasează responsabilitatea, în timp ce Primăria Ciulnița le cere funcționarilor să identifice zonele din localitate unde miroase urât... Între timp, Marius Vlădescu, directorul exe­cutiv al Clean Tech Internațional, spune că «puteți să scrieți ce vreți că nu mă interesează!».

Petiție on-line împotriva Clean Tech... [citește_tot_articolul]

22 August 2022, 10:55 (16390 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozenii distrug aspersoarele instalate pentru irigarea spațiilor verzi

Slobozenii distrug aspersoarele instalate pentru irigarea spațiilor verzi

Slobozenii au distrus 80 de aspersoare din cele peste 400 care irigă supra­fețele semănate cu gazon din Slobozia. Valeriu Roșca, directorul DADP Slobozia, susține că situația nu mai poate fi tolerată. Poliția Locală Slobozia a întocmit deja primul dosar penal. La nivelul Sloboziei au fost înființate în vara anului 2022 aproximativ două hectare de spații publice irigate.

80 de aspersoare vandalizate Administrația locală din Slobozia a anunțat la sfârșitul lunii iunie 2022 că toate spațiile verzi din Slobozia vor fi reamenajate și dotate cu instalații de irigații. La o lună distanță,... [citește_tot_articolul]

20 August 2022, 12:40 (21788 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Administrația Soare a impus PUZ pentru extinderea «Park Plaza»

Vot la limită pentru o investiție de 10 milioane de euro

Administrația Soare a impus PUZ pentru extinderea «Park Plaza»

Consiliul Local Slobozia a aprobat Planul Urbanistic Zonal pentru extinderea Complexului Comercial «Park Plaza» din Slobozia. Conform informațiilor publice de la acest moment, în cadrul «Park Plaza» va fi construit un complex de 100 de locuințe și o benzinărie. Valoarea acestei in­vestiții este de aproximativ 6 mili­oane de euro, la care se adaugă va­loarea terenului pe care Primăria Slobozia îl poate vinde cu aproximativ 4,3 mili­oane de euro. Proiectul imobiliar din Complexul «Park Plaza» este doar unul dintre cele trei proiecte de acest gen care urmează să fie edificate în următorii ani în Slobozia.

PUZ negociat politic... [citește_tot_articolul]

19 August 2022, 11:05 (6403 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Amara, salvată de la faliment administrativ de către Guvern?

3 milioane de lei din fonduri publice

Primăria Amara, salvată de la faliment administrativ de către Guvern?

În urmă cu o lună, Primăria Amara a solicitat autorităților județene și centrale un sprijin financiar de 3 milioane de lei pentru evitarea falimentului administrativ. Suma reprezintă contravaloarea unuia dintre cele 24 contracte de prestări servicii încheiate cu firma Intergroup Engineering SRL pentru documentații aferente accesării unor finanțări europene. Fondurile necesare acoperirii contravalorii acestui contract ar putea fi asigurate din Fondul de Intervenție la dispoziția Guvernului. Primarul orașului Amara, Alin Sandu, susține că intervenția ar fi salutară: «Ne-am bucura să găsim înțelegere la nivelul autorităților județene și centrale... Executarea si­lită a conturilor Primăriei ne-ar... [citește_tot_articolul]

18 August 2022, 13:20 (8342 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia retrage autorizația de funcționare a firmei Taboo Events SRL

Decizie fără precedent la nivelul administrației locale

Primăria Slobozia retrage autorizația de funcționare a firmei Taboo Events SRL

Ca urmare a sutelor de sesizări legate de tulburarea ordinii și liniștii publice în zona Pieței Agroalimentare, primarul Sloboziei, Dragoș Soare, a decis retragerea autorizației de funcționare a firmei Taboo Events SRL pentru o perioadă de 30 de zile. Decizia respectă cadrul legal stabilit prin Legea nr. 61/1991, pentru sancționarea faptelor de încălcare a unor norme de conviețuire socială, a ordinii și liniștii publice. Reprezentanții Taboo Events SRL contestă decizia Primăriei Slobozia.

Dreptate pentru un întreg cartier Primarul Dragoș Soare a semnat dispoziția de retragere a autorizației... [citește_tot_articolul]

17 August 2022, 12:50 (81481 vizualizări - 130 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gărzi neacoperite la Ambulanța Ialomița din cauza lipsei medicilor

Gărzi neacoperite la Ambulanța Ialomița din cauza lipsei medicilor

Nu doar spitalele din Ialomița sunt afectate de lipsa medicilor, ci și Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița. Activitatea instituției este afectată din cauza lipsei specialiștilor, în fiecare lună existând zile în care, pe timp de zi, gărzile nu pot fi acoperite. Astfel, chiar dacă situația o impune, la cazuri sunt trimiși doar asistenții, iar în cazul transferu­rilor se apelează la medicii din județele învecinate. «Avem nevoie de un singur medic pentru a putea desfășura activitatea corespunzător, doar că nimeni nu s-a arătat interesat să lucreze în Ialomița...» susține medicul Magda Ghiță, managerul Servi­ciului Județean de Ambulanță Ialomița.

Post scos la concurs de două ori... [citește_tot_articolul]

15 August 2022, 15:20 (8999 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Trofeul Tinereții» 2022  a plecat la Pitești

Festivalul de la Amara, la a 54-a ediție

«Trofeul Tinereții» 2022 a plecat la Pitești

Luana Toader, o tânără de numai 17 ani din Pitești, este câștigătoarea Festivalului «Trofeul Tinereții», ediția 2022. «Nu pot să cred!» a strigat tânăra în timp ce își primea premiul. Distincția i-a fost înmânată de decanul de vârstă al juriului, compozitorul Horia Moculescu, prezent pe scena Festivalului timp de 50 de ediții.

«Voi investi premiul în cariera mea!»
Duminică, 14 august a.c., Festivalul «Trofeul Tinereții» și-a anunțat câștigătorii. Marele premiu a fost obținut de Luana Toader, o tânără de 17 ani din Pitești, județul Argeș. Elevă în clasa a XI-a la un prestigios... [citește_tot_articolul]

14 August 2022, 23:00 (8964 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

13 agresori, consiliați în cadrul Centrului DGASPC Ialomița

13 agresori, consiliați în cadrul Centrului DGASPC Ialomița

De un an, Ialomița beneficiază de un centru destinat consilierii agresorilor care comit fapte de violență domestică. Instituția se află în subordinea Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița, iar în cele 12 luni scurse de la înființare sa a oferit consiliere unui număr de 13 persoane. Centrul a fost creat cu ajutorul fondurilor oferite de Meca­nismul Norvegian prin Programul de Finanțare al Justiției.

Sprijin psihologic, social și juridic Centrul de Consiliere pentru Agresori Slobozia a fost înființat în mai 2021, în baza unei hotărâri a Consiliului Județean... [citește_tot_articolul]

14 August 2022, 12:20 (7731 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

3 ani cu suspendare sub supraveghere pentru Sandu Palantin

Decizie a Tribunalului Ialomița

3 ani cu suspendare sub supraveghere pentru Sandu Palantin

La sfârșitul săptămânii precedente, Tribu­na­lul Ialomița a dispus condamnarea la 3 ani cu suspendare sub supraveghere a lui Sandu Palantin. Acuzat de fapte de corupție, acesta a fost cercetat penal și pentru «acces ilegal la un sistem informatic». Anchetat de către Direcția Națională Anticorupție, Sandu Palantin a recunoscut în fața procu­rorilor faptul că a luat mită de la mai mulți posesori de mașini astfel încât aceștia să nu mai fie nevoiți să aștepte perioade lungi de timp pentru a-și înmatricula autovehiculele.

Sentința nu este definitivă În aprilie 2020, Direcția Națională ... [citește_tot_articolul]

12 August 2022, 12:40 (12447 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amara se pregătește pentru a 54-a ediție a Festivalului «Trofeul Tinereții»

Amara se pregătește pentru a 54-a ediție a Festivalului «Trofeul Tinereții»

În perioada 13-14 august 2022, Grădina de Vară Amara va găzdui a 54-a ediție a Festivalului concurs național de interpretare a muzicii ușoare românești «Trofeul Tinereții». Evenimentul va debuta sâmbătă, 13 august 2022, de la orele 18,30. Printre cei 12 concurenți se numără și doi ialomițeni, respectiv Eleonora Filipoiu și Iulia Miruna Napu. În cadrul celor două seri de spectacol vor concerta Delia, Mario Fresh și trupa Taxi.

Un eveniment de 500000 de lei
Administrația locală din Amara este pregătită pentru a susține logistic desfășurarea celui mai longeviv festival... [citește_tot_articolul]

11 August 2022, 17:30 (3522 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

A început lupta politică pentru controlarea investițiilor edilitare la Slobozia

A început lupta politică pentru controlarea investițiilor edilitare la Slobozia

Administrația Soare a retras de pe ordinea de zi a ședinței Consiliului Local Slobozia un proiect de hotărâre care ar fi permis asfaltarea a 4 străzi din Cartierul Slobozia Nouă. Decizia a nemulțumit grupul consilierilor PSD din cadrul Consiliului Local. Consilierul local PSD Alexandru Potor a declarat public că retragerea proiectului de hotărâre reprezintă «o eroare administrativă». În replică, primarul Sloboziei, Dragoș Soare a susținut că acuzațiile reprezintă «un populism ieftin». Schimbul de replici dintre cei doi ar putea marca debutul unui război politico-administrativ pentru controlarea investițiilor edilitare din Slobozia din perspectiva Alegerilor Locale din 2024.
... [citește_tot_articolul]

11 August 2022, 13:20 (7053 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Scandal la DSP Ialomița: Directorul Marinela Radu a bătut-o pe Denisa Ioniță, directorul economic!

Scandal la DSP Ialomița: Directorul Marinela Radu a bătut-o pe Denisa Ioniță, directorul economic!

UPDATE: Marinela Radu ar fi fost agresată de Denisa Ioniță!

Directorul executiv al Direcției de Sănătate Publică, Marinela Radu ar fi lovit-o pe Denisa Ioniță, directorul economic al instituției. Incidentul s-ar fi petrecut miercuri, 10 august a.c., într-unul dintre birourile DSP Ialomița. Funcționarii instituției susțin că între cele două exista un conflict deschis de mai mult timp. Ambele directoare au fost audiate de către polițiști...

Anchetă în curs Principalul motiv pentru care șefele DSP Ialomița s-ar fi luat la bătaie ar fi o serie de documente care ar fi trebuit semnate. Revoltată de faptul că directorul economic Denisa Ioniță refuză... [citește_tot_articolul]

10 August 2022, 15:40 (55176 vizualizări - 37 comentarii)

EVENIMENT

Stația de Pompieri Fetești așteaptă construcția unui sediu nou

De 5 ani

Stația de Pompieri Fetești așteaptă construcția unui sediu nou

Guvernul României a solicitat Consiliului Local Fetești adoptarea unei hotărâri prin care o suprafață de teren de 6000 mp, aflată în domeniul public al municipiului Fetești, să treacă în domeniul public al statului. Respectiva suprafață va fi utilizată pentru construcția unui sediu destinat Stației de Pompieri Fetești. Din 2014, pompierii din Fetești își desfășoară activitatea în clădirile provizorii pe care le-au folosit inginerii care au lucrat la realizarea Autostrăzii Soarelui. Un demers similar a fost inițiat și în anul 2017, însă reprezentanții Stației de Pompieri Fetești, structură a Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița, au pierdut dreptul de... [citește_tot_articolul]

9 August 2022, 15:10 (12816 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Amara solicită public preluarea taberelor de copii

Primăria Amara solicită public preluarea taberelor de copii

Administrația publică din Amara solicită preluarea celor două tabere de copii din cadrul stațiunii. La acest moment Tabăra «Căsuțe» se află într-o stare avansată de degradare, iar Tabăra «Pavilioane» și-a redus activitatea la minim. Cele două tabere aparțin Ministerului Tineretului și Sportului și sunt gestionate prin intermediul Direcției Județene pentru Sport și Tineret Ialomița.

Nici cal, nici măgar
De 16 ani, modernizarea Taberei «Căsuțe» din Amara este blocată din cauza unui litigiu în care este implicată administrația locală. Obiectul litigiului îl reprezintă o suprafață... [citește_tot_articolul]

9 August 2022, 10:55 (7351 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Amara a marcat centenarul încoronării Reginei Maria

Grădina de Vară a fost inaugurată

Primăria Amara a marcat centenarul încoronării Reginei Maria

Duminică, 7 august a.c., la Amara, autoritățile locale au marcat festiv împlinirea a 100 de ani de la încoronarea Reginei Maria. Evenimentul, un spectacol de operetă, s-a desfășurat la Grădina de Vară de la Amara, recent reabilitată. Spectacolul a fost susținut de către mezzosoprana Lăcrămioara Crihană, alături de tenorul Andrei Petre, baritonul Nicholas Lupu și baritonul George Băicoianu. «Suntem bucuroși că putem oferi publicului un spectacol de ținută... Muțumim autorităților județene și sponsorilor pentru eforturile făcute!» a declarat după eveniment primarul Alin-Sorin Sandu.

Un spectacol fără cusur... [citește_tot_articolul]

8 August 2022, 14:25 (13091 vizualizări - 3 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
244 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Proiectile descoperite de copii la groapa de gunoi

7 proiectile, de diferite calibre, au fost descoperite de mai mulți copii care se jucau în apropierea unei gropi de gunoi, pe raza municipiului Fetești. În scurt timp, aceștia și-au anunțat părinții, care ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 17:20
(5064 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: A luat foc acoperișul Căminului Cultural

În seara zilei de sîmbătă, 18 aprilie 2015, o parte din acoperișul Căminului Cultural al localității Ion Roată a fost cuprinsă de flăcări. În momentul izbucnirii incendiului, în interior se aflau mai multe ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 14:45
(5863 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Campanie de depistare a locurilor de muncă vacante

Avînd în vedere prevederile art. 10 din Legea nr. 76/2002, republicată, privind obligativitatea comunicării locurilor de muncă vacante de către angajatori, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 13:25
(4412 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții la persoane bănuite de evaziune fiscală

Luni, 20 aprilie 2015, la primele ore ale dimineții, Poliția Română efectuează 15 percheziții domiciliare, pe raza municipiului București și a județelor Ilfov și Ialomița, la persoane bănuite ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 10:40
(7478 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 50 de animale, arse de vii la Gheorghe Lazăr

Peste 50 de animale, arse de vii la Gheorghe Lazăr

Un foc deschis, executat în apropierea unui adăpost de animale din localitatea Gheorghe Lazăr, a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu, în urma căruia aproximativ 45 de ovine, 5 porcine ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2015, 16:30
(6483 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Noaptea de Înviere, sărbătorită în liniște

Peste 300 de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat, în perioada 10-13 aprilie 2015, pe raza județului, pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 15:50
(4510 vizualizări - 0 comentarii)


Accident grav între Movilița și Dridu. 5 victime, mașinile au luat foc!

Luni, 13 aprilie 2015, în jurul orei 11,15, două autoturisme au fost implicate într-un accident rutier pe DJ101, între localitățile Movilița și Dridu. Un echipaj SMURD de la Secția Urziceni s-a deplasat ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:25
(7090 vizualizări - 6 comentarii)


Slobozia: Beat la volan, a provocat un accident rutier

Poliția a fost sesizată sîmbătă, 11 aprilie 2015, cu privire la faptul că pe raza municipiului Slobozia s-a produs un eveniment rutier soldat cu pagube materiale, unul dintre șoferii implicați părăsind ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:20
(7072 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ialomița: Accident din cauza exploziei unui cauciuc!

Un accident de circulație s-a produs sîmbătă, 11 aprilie a.c., pe DJ213. Astfel, în timp ce un bărbat, de 63 de ani, din județul Brăila, conducea un autoturism din direcția Brăila către Constanța, a pierdut ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:15
(4318 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bărbat salvat de pompieri din rîul Ialomița

În seara zilei de duminică, 12 aprilie 2015, în jurul orei 19,00, pompierii au fost solicitați să intervină pentru salvarea unui tînăr, în vîrstă de 25 de ani, din rîul Ialomița, în zona cartierului Bora ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:10
(4210 vizualizări - 0 comentarii)


ANUNȚ

În data de 17.04.2015, orele 11,00,
va avea loc tragerea la sorți
pentru desemnarea
președinților birourilor electorale
ale secțiilor de votare din
Circumscripția Electorală nr. 5 Căzănești,
organizată cu ocazia desfășurării
referendumului local din 26.04.2015,
pentru consultarea populației cu privire
la trecerea localității Căzănești
de la rangul de oraș la cel de comună

14 Aprilie 2015, 13:30


Ialomița: Fără permise sau beți la volan

Polițiștii au oprit pentru control pe DN2, în afara localității Coșereni, un autoturism condus de un tînăr, de 24 de ani, din comuna Moldoveni. Întrucît emana halenă alcoolică, tînărul a fost testat alcoolscop ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 12:15
(6517 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Sfînta Icoană a Maicii Domnului de la Mitropolia Iașilor, la Mînăstirea «Sfinții Voievozi»

Jandarmii vor asigura, în perioada 15-18 aprilie 2015, măsurile de ordine ce se vor impune la evenimentul religios de mare importanță pentru creștinii ialomițeni, respectiv aducerea la Mînăstirea «Sfinții ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 11:15
(12241 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Peste 300 de polițiști, pe stradă de Paște

Peste 300 de polițiști ialomițeni vor acționa zilnic, în perioada 10-13 aprilie 2015, pe raza județului, pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică cu ocazia Sfintelor Sărbători Pascale ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2015, 17:20
(4408 vizualizări - 0 comentarii)


Agent de poliție din cadrul IPJ Ialomița, sub control judiciar pentru 60 de zile

Potrivit unui comunicat al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, «s-a dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul Șchiaua Victoraș, agent de poliție în cadrul ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2015, 22:05
(10372 vizualizări - 13 comentarii)


anunț

După Sărbătorile Pascale 2015
Centrul Medical PHILOS
OFERĂ NOI SERVICII MEDICALE
Gastroenterologie-dr Victor STOICA (Spital Fundeni)
ORL-dr Răzvan FILIP
(Centrul Medical Unirea)

Pentru programări
0243/216.565
0720/134.047
0785/294.451

8 Aprilie 2015, 19:45


Inspector AJPIS Ialomița, trimis în judecată pentru «abuz în serviciu»

Procurorii din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au dispus trimiterea în judecată, în stare de arest preventiv, a inculpatei Stroe Cleopatra Maria, inspector în cadrul ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2015, 15:15
(6540 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în scădere ușoară

La sfîrșitul lunii martie 2015, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 8308 șomeri, din care 2516 șomeri indemnizați, respectiv 5792 șomeri ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 21:15
(4904 vizualizări - 1 comentariu)


PSD Ialomița: Deputatul Marian Neacșu, în America

Deputatul PSD de Ialomița, Marian Neacșu este invitat la Conferința parlamentară globală a Rețelei parlamentare a Băncii Mondiale și a Fondului Monetar Internațional, care va avea loc la Washington și ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 20:20
(4834 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Patron cercetat pentru evaziune fiscală

Administratorul unei unități economice este bănuit de polițiști că nu ar fi emis facturi fiscale pentru vînzări  de peste 16000 de lei. Astfel, în cadrul unei acțiuni pe linie de prevenire și combatere ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 18:50
(4601 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Acțiune de inspecție a animalelor

În conformitate cu prevederile HG nr. 1156/2013 pentru aprobarea acțiunilor sanitare veterinare cuprinse în Programul acțiunilor de supraveghere, prevenire, control și eradicare a bolilor la animale, a ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 17:55
(4203 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Materiale pirotehnice confiscate, pistol cu bile de cauciuc ridicat de polițiști

Peste 1300 de materiale pirotehnice au fost găsite de polițiștii ialomițeni în urma unei percheziții domiciliare. De asemenea, un pistol de autoapărare a fost confiscat, fiind aplicată și o amendă de 8 ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 17:25
(5864 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractori încarcerați

Trei ialomițeni pe numele cărora instanțele au emis mandate de executare a pedepsei cu închisoarea au fost identificați de polițiști și încarcerați. Astfel, doi bărbați din comuna Grivița pe numele cărora ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 17:15
(2549 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Accident cu un tînăr băut la volan

Duminică, 5 aprilie a.c., pe raza municipiului Fetești, s-a petrecut un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din primele verificări, polițiștii deplasați la fața locului au stabilit că ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 16:50
(4561 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele județului cinci bărbați, cu vîrste cuprinse între 22 și 39 de ani, care conduceau 3 autovehicule și 2 mopede, fără a poseda permise de conducere pentru vreo categorie ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 16:35
(6219 vizualizări - 0 comentarii)


Buești: Un șofer băut a acroșat o femeie!

Sîmbătă, 4 aprilie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că la Spitalul Județean de Urgență Slobozia s-a prezentat o femeie, în vîrstă de 53 de ani, din Slobozia, care prezenta vătămări corporale ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 16:20
(5689 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Buești accident


Poliția Rutieră Ialomița: 120 de șoferi sancționați, amenzi de peste 109000 de lei

În acest sfîrșit de săptămînă, 3-5 aprilie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 16:10
(6739 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Ciocîrlia

Un incendiu a izbucnit în noapte de duminică spre luni, 5/6 aprilie 2015, în jurul orei 3,00, la locuința unui cetățean din localitatea Ciocîrlia. Pompierii de la Secția Urziceni, un echipaj de prim ajutor ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 15:40
(6671 vizualizări - 0 comentarii)


«Porți Deschise» la ISU Ialomița în săptămîna 6-10 aprilie 2015

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița se alătură, și în acest an, programului inițiat de Ministerul Educației și Cercetării Științifice «Școala altfel: să știi ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 13:25
(6292 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două accidente grave într-o singură zi

Miercuri, 1 aprilie 2015, pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente rutiere grave în care au fost implicați pietoni. O persoană și-a pierdut viața, iar o alta a fost grav rănită. În jurul orei ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2015, 21:05
(6985 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...