Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Buget de 36,7 milioane de lei, la Țăndărei

Buget de 36,7 milioane de lei, la Țăndărei

Consilierii locali din Țăndărei vor vota în cadrul ședinței viitoare, programată a se desfășura pe data de 20 aprilie 2021, proiectul de buget pe anul în curs. Potrivit declarațiilor edilului Cristian Roman, valoarea bugetului este similară cu cea de anul trecut. Fondurile vor fi utilizate pentru realizarea proiectelor de investiții care cuprind dezvoltarea infrastructurii sau a serviciilor medicale oferite de Spitalul Orășenesc Țăndărei.

Planurile administrației locale din Țăndărei
În cadrul ședinței ordinare a Consiliului Local Țăndărei, care se va desfășura marți, 20 aprilie... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2021, 12:40 (2423 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Pază și Servicii Comunitare SRL intră în reorganizare

Cu pași de melc

Pază și Servicii Comunitare SRL intră în reorganizare

Pază și Servicii Comunitare SRL, firmă aflată în subordinea Consiliului Local Slobozia, intră în reorganizare. Decizia a fost luată în cadrul Adunării Generale a Acționarilor de luni, 5 aprilie 2021. Contractele cu Primăria Slobozia vor fi prelungite cu două luni, firma căutând soluții pentru păstrarea angajaților.

Primul pas a fost făcut În urmă cu o săptămână, AGA Pază și Servicii Comunitare SRL a decis intrarea în reorganizare a firmei. Decizia a fost adoptată după ce primarul Sloboziei, Dragoș Soare a declarat public că va rezilia o parte dintre contractele încheiate de această... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2021, 14:55 (5152 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Funcții publice deținute ilegal, la Primăria Fetești

Funcții publice deținute ilegal, la Primăria Fetești

bonus: Cazul «Gina Palantin» de la Primăria Slobozia

Anchetați de procurorii din Slobozia și trimiși în judecată pentru fapte de corupție, 4 funcționari publici ai Primăriei Fetești vin în continuare la serviciu deși ar fi trebuit ca raporturile lor de muncă să fie suspendate. Întreaga responsabilitate aparține administrației locale care nu a pus în aplicare prevederile Codului Administrativ. Legea precizează faptul că funcționarilor trimiși în judecată pentru infracțiuni de corupție li se suspendă de drept contractele de muncă. Reprezentanții Primăriei Fetești susțin că nu au primit nicio notificare oficială în acest sens și că au luat toate măsurile legale în acest caz.

Filmul unei anchete... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2021, 11:10 (5572 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița nu are bani pentru reabilitarea digurilor de apărare împotriva inundațiilor

Ialomița nu are bani pentru reabilitarea digurilor de apărare împotriva inundațiilor

Administrația Bazinală de Apă Buzău-Ialomița are nevoie de 152,5 milioane de lei pentru a asigura apărarea județului Ialomița împotriva inundațiilor. Instituția are în derulare două proiecte de anvergură privind consolidarea digurilor de pe sectorul Urziceni-Slobozia-Țăndărei al râului Ialomița, dar pe care le-a sistat temporar din cauza lipsei fondurilor. La toate acestea se adaugă și procesul dificil de expropiere a suprafețelor de teren necesare extinderii digurilor de apărare.

Proiecte de anvergură, temporar sistate
În planul de investiții al Adminis­trației Bazinale de Apă... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2021, 15:10 (6276 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Anchetă penală în cazul pajiștilor transformate în terenuri arabile

În Ialomița

Anchetă penală în cazul pajiștilor transformate în terenuri arabile

În urmă cu o lună, ziarul nostru publica datele cuprinse într-un Raport al Prefecturii Ialomița referitoare la maniera ilegală în care primăriile din județ exploatează pajiștile. În urma analizei Raportului, oficialii instituției au înaintat documentul către Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița. Un amplu dosar penal a fost înregistrat în cadrul Serviciului de Investigare a Crimina­lității Economice al IPJ Ialomița și, cel mai probabil, ancheta urmează a fi declinată către Direcția Națională Anticorupție. Reamintim că DNA a făcut lumină într-un caz similar produs în comuna Axintele. Edilul loca­lității, Grigore Tudor, a fost cer­cetat de procurori după ce i-a dat în folo­sință fiului... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2021, 11:15 (6898 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Independent a ajuns la ediția 1000

Independent a ajuns la ediția 1000

Măria Sa, Cititorul!
Prima ediție a ziarului Independent a apărut în 1999. Iar pe 14 aprilie 2021 sărbătorim ediția cu numărul 1000. O cifră rotundă care ascunde în spatele ei 22 de ani de experiențe unice. Au fost ani în care am învățat, în care am supraviețuit, în care am «pactizat» cu sistemul politic și administrativ... Ani în care am făcut dezvăluiri de presă unice, ani în care am plătit scump pentru ele... Am cunoscut oameni minunați, ipochimeni fără coloană vertebrală și politicieni lipsiți de scrupule.
Suntem mândri de ce am făcut, de toate acestea? Nu știm. Probabil că... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2021, 11:20 (3156 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Rezultatul auditului extern desfășurat la Primăria Slobozia

Rezultatul auditului extern desfășurat la Primăria Slobozia

Auditorii din cadrul Camerei de Conturi Ialomița au organizat o misiune de verificare la Primăria Slobozia. Aceștia au controlat modul în care au fost cheltuiți banii publici în cursul anului 2020. Estimările arată faptul că valoarea totală a abaterilor financiare identificate este de 80 mii de lei. Principalele nereguli au vizat neîncasarea impozitelor pe clădiri sau acordarea nelegală de sporuri și majorări salariale.

Abateri financiare identificate la Primăria Slobozia
În urma misiunii de audit pe care au întreprins-o la Primăria Slobozia, auditorii Camerei de Conturi Ialomița... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2021, 19:10 (6296 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița are 163 de kilometri de drumuri neasfaltate

După 30 de ani de «asfaltări»

Ialomița are 163 de kilometri de drumuri neasfaltate

După 30 de ani de investiții în infrastructură rutieră a județului, Ialomița are 163 de kilometri de drumuri neasfaltate, drumuri pietruite și drumuri de pământ. Cifra reprezintă mai mult de un sfert din totalul drumurilor județene aflate în administrarea Consiliului Județean Ialomița. În pofida acestei realități descurajante, edilii administrației județene continuă să raporteze investiții masive în infrastructura județeană. «Marți, 2 martie 2021, în comunele Bărcănești și Buești au fost semnate contractele de execuție lucrări pentru modernizarea DJ201, cel mai lung drum județean din Ialomița» au declarat public oficialii județeni. «Cel mai lung drum județean» va fi reabilitat... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2021, 10:55 (3170 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Relocarea cabinetelor medicale ale Ambulatoriului Spitalului Slobozia, misiune imposibilă pentru autorități

Relocarea cabinetelor medicale ale Ambulatoriului Spitalului Slobozia, misiune imposibilă pentru autorități

bonus: Centrul de Transfuzie Sanguină Ialomița, studiu de caz

Modernizarea Ambulato­riului Spitalului Ju­dețean de Urgență Slobozia dă peste cap activitatea cabinetelor medicale din incinta sa. Consiliul Județean Ialomița pare că nu are soluții în privința relo­cării acestor spații, iar orice demers în acest sens implică o creștere a cheltuielilor. Situația este generată de faptul că, în proiectul inițial de lucrări, nu a fost cuprins un plan de relocare. «Facem totul din mers!» a explicat Alexandru Potor, administratorul public al județului.

Se caută soluții În anul 2019, Consiliul Județean Ialomița a semnat contractul de finanțare pentru modernizarea... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2021, 15:20 (9250 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Copiii Sloboziei cer «un loc de bătut mingea» în Cartierul 500

Un exemplu pentru adulții orașului

Copiii Sloboziei cer «un loc de bătut mingea» în Cartierul 500

bonus: Andrei, Primarul Tinerilor

Săptămâna trecută, un grup de copii din Cartierul 500 au cerut primarului Dragoș Soare «un loc de bătut mingea». Primarul Sloboziei susține că amenajarea terenului presupeune costuri minime și că va fi realizat în cel mai scurt timp. «Îl lăsăm două săptămâni și, dacă nu ne face, ne ducem iar la el acasă!» spune Florentin. Are 14 ani și este primul copil din Slobozia care a ajuns la poarta unui primar în funcție pentru a cere «un loc de bătut mingea».

Copiii știu că au drepturi Numărați sunt vreo 15... Dar Cartierul are mai mulți. Spre seară... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2021, 10:55 (8330 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reparația podului rutier de la Bora se amână până în iunie 2021

Reparația podului rutier de la Bora se amână până în iunie 2021

Programate a se încheia la jumătatea acestei luni, lucrările de reabilitare a podului peste râul Ialomița, din zona Cartierului Bora al Sloboziei, se amână până la finalul lunii iunie 2021. Reprezentanții Direcției Regionale de Drumuri și Poduri Constanța, din cadrul Companiei Naționale de Administrare a Infrastructurii Rutiere, au dat vina pe... vreme. Potrivit documentelor oficiale, reparația podului costă 3,1 milioane de lei.

Șoferii mai au de așteptat Reabilitarea podului peste râul Ialomița, din zona Cartierului Bora din Slobozia, a început în anul 2018. Contractul a fost câștigat... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2021, 16:35 (11662 vizualizări - 31 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Stație modernă de epurare și tratare a apei în comuna Săveni

Stație modernă de epurare și tratare a apei în comuna Săveni

Comuna Săveni a definitivat proiectul stației de tratare și epurare a apei din localitate. Obiectivul reprezintă prima etapă din proiectul de anvergură ce vizează modernizarea întregii rețele de apă și canalizare a loca­lității. Valoarea investiției se ridică la peste 6,3 milioane de lei, fondurile fiind alocate de Uniunea Europeană. «Avem cele mai moderne echipamente și cele mai moderne tehnologii de tratare a apei!» susține Mirela Drăgoi, primarul localității.

Bani europeni pentru apă de calitate În cele mai multe localități din Ialomița calitatea apei lasă de dorit din cauza procedurilor... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2021, 11:20 (5052 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Izoleta cumpărată de Consiliul Județean Ialomița, nefolosită în pandemie

Izoleta cumpărată de Consiliul Județean Ialomița, nefolosită în pandemie

Peste 3000 de euro cheltuiți pentru un echipament medical care acum stă nefolosit. Este vorba despre izoleta plătită din bani pu­blici de Consiliul Județean Ialomița, la debutul pandemiei de COVID-19. Abia după ce achiziția a fost făcută, oficialii Inspectoratului Județean de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița și-au dat seama că dispozitivul nu este necesar...

Bani cheltuiți fără rost În urmă cu un an, la debutul pandemiei de COVID-19, persoanele suspecte a fi infectate cu SARS-CoV-2 erau transportate la spitale în izolete. Este vorba despre tărgi adaptate astfel încât bolnavul... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2021, 10:50 (4915 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban SA Slobozia a achiziționat autoturisme noi pentru conducerea firmei

Urban SA Slobozia a achiziționat autoturisme noi pentru conducerea firmei

bonus: Adrian Stoicescu primește a doua șansă... la Urban SA Slobozia

Regimul de austeritate financiară impus de Valentin Cilibeanu, fostul director al Urban SA, s-a încheiat. La începutul anului 2021, firma a achiziționat două autoturisme Dacia Logan și un autovehicul de teren Dacia Duster pentru conducerea firmei. Noul director, Adrian Stoicescu, susține că achizițiile sunt anterioare numirii sale în funcție. «Aceste achiziții au fost stabilite în bugetul de venituri și cheltuieli al firmei încă de la sfârșitul anului trecut. Eu am cumpărat doar un telefon de serviciu...» a declarat Stoicescu pentru ziarul nostru.

3 autoturisme noi Abia scăpată... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2021, 15:10 (10587 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Hotărâre ilegală pentru scutiri de taxe la Fierbinți-Târg

Administrație marca Iusein Iuksel

Hotărâre ilegală pentru scutiri de taxe la Fierbinți-Târg

bonus: Iusein Iuksel, pericol pentru administrație

La inițiativa primarului Iusein Iuksel, Consiliul Local al orașului Fierbinți-Târg a aprobat anularea accesoriilor în cazul obligațiilor bugetare restante la 31 martie 2020. Decizia nu are la bază niciun act normativ în vigoare și repre­zintă o încălcare flagrantă a practicii administrative. Proiectul de hotărâre a fost votat pe 9 martie 2021, însă nu a fost adus la cunoștința Prefecturii Ialomița pentru a obține viza de legalitate până pe 25 martie 2021. «Secretarul Primăriei a întrebat Prefectura înainte. Nu am făcut nimic de capul nostru!» declară Iusein Iuksel.

Iuksel amorsează o bombă administrativă... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2021, 10:50 (8187 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pază și Servicii Comunitare SRL a făcut profit pe banii contribuabililor

Economii de 3,2 milioane de lei anual la Primăria Slobozia

Pază și Servicii Comunitare SRL a făcut profit pe banii contribuabililor

Administrația Soare dorește să înlocuiască serviciile de «pază umană» pentru cele 22 de obiective administrative din subordine cu «servicii de monitorizare și intervenție». Ședința Adunării Generale a Acționarilor SC Pază și Servicii Comunitare SRL va avea loc pe 5 aprilie 2021. Conform informațiilor oficiale, firma are contracte exclusiv cu Primăria Slobozia și facturează anual 3,2 milioane de lei către bugetul local.

De la Ionașcu încoace Înființată în urmă cu 10 ani, la inițiativa ex-primarului Gabi Ionașcu, Pază și Servicii Comunitare SRL asigură paza umană la 22 de obiective administrative... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2021, 13:20 (13182 vizualizări - 40 comentarii)

EVENIMENT

Guvernul Câțu a aprobat 87,6 milioane de lei pentru Sala Polivalentă din Slobozia

Compania Națională de Investiții gestionează proiectul

Guvernul Cîțu a aprobat 87,6 milioane de lei pentru Sala Polivalentă din Slobozia

La ședința din 25 martie 2021, Guvernul României a aprobat indicatorii tehnico-economici pentru «Construire Sală de Sport Polivalentă la Slobozia». Investiția va fi gestionată de către Compania Națională de Investiții și este cu 25% mai mare decât s-a estimat inițial.

Încă un pas într-o poveste Guvernul României a aprobat la sfârșitul lunii martie 2021 una dintre cele mai mari investiții inițiate vreodată de administrația locală din Slobozia. Valoarea acestei investiții este de 87,6 milioane de lei. Inițial, investiția a fost estimată la 66,5 milioane de lei. Finanțarea ar... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2021, 21:10 (12422 vizualizări - 25 comentarii)

EVENIMENT

Amendă de 10 mii de lei pentru Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Amendă de 10 mii de lei pentru Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Un control al Direcției de Sănătate Publică Ialomița a scos la iveală faptul că focarul de COVID-19 din cauza căruia Secția Boli Interne a Spitalului Județean de Urgență Slobozia s-a închis pentru 14 zile, în februarie 2021, a fost generat de neglijența cadrelor medicale. Angajații Secției nu ar fi res­pectat procedura și au internat pacienți pe care nu i-au testat. Unitatea medicală a fost amendată cu 10 mii de lei de repre­zentanții DSP. Oficialii Spitalului Slobozia au comentat situația precizând că «a fost o scăpare...».

DSP Ialomița a avut dreptate
În februarie ... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2021, 19:20 (9718 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Amenzi de 6,3 milioane de lei, plăți de 300 mii de lei

După un an de pandemie, în Ialomița

Amenzi de 6,3 milioane de lei, plăți de 300 mii de lei

De la debutul Stării de Alertă și până în prezent, în județul Ialomița au fost aplicate peste 18 mii de amenzi, cele mai multe pentru nepurtarea măștilor de protecție. Valoarea totală a acestora, potrivit Inspec­toratului de Poliție al Județului Ialomița, este de 6,3 milioane de lei. Reprezentanții Adminis­trației Județene a Finanțelor Publice Ialomița susțin că doar 583 de amenzi au fost plătite, suma încasată fiind de 319 mii de lei. Cei care nu și-au plătit la timp amenzile vor fi executați silit de către autorități.

Amenzile nu-i sperie pe ialomițeni Nepurtarea măștilor de protecție... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2021, 11:10 (3383 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Mihăiță Găină, noul președinte al Agenției Nucleare și pentru Deșeuri Radioactive

Mihăiță Găină, noul președinte al Agenției Nucleare și pentru Deșeuri Radioactive

Ex-parlamentarul ialomițean Găină Mihăiță a fost numit de luni, 5 aprilie 2021, la conducerea Agenției Nucleare și pentru Deșeuri Radioactive. Nominalizarea lui Mihăiță Găină la conducerea instituției a fost discutată încă de la începutul acestui an, funcția de președinte al Agenției Nucleare și pentru Deșeuri Radioactive fiind «acordată» Ialomiței, alături de cea a Autorității Naționale Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor (ANSVSA). Președinte al ANSVSA a fost «renominalizat» Robert Chioveanu, candidat PNL Ialomița la o funcție de senator la Alegerile Parlamentare din decembrie 2020. Să completăm că, la aceleași Alegeri Parlamentare, Mihăiță Găină a fost candidatul PNL Ialomița... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2021, 18:10 (12785 vizualizări - 6 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
267 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Urmărit internațional, depistat la Țăndărei

Polițiștii de Investigații Criminale din Ialomița au depistat un bărbat care era urmărit internațional pentru «infracțiuni contra proprietății», fapte comise în Italia. Astfel, miercuri, 6 septembrie a ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2017, 17:35
(6325 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cartofi confiscați de polițiști

Un bărbat din județul Constanța a fost depistat de polițiștii din cadrul Serviciului Județean Transporturi Ialomița în timp ce încerca să comercializeze aproape o tonă de legume. Astfel, pe timpul desfășurării ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2017, 19:10
(3699 vizualizări - 0 comentarii)


«Serenadă de toamnă» la Slobozia

Joi, 7 septembrie 2017, pe esplanada din fața Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia se va desfășura concertul în aer liber «Serenadă de toamnă». Concertul are începere la orele 18,00 și ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2017, 18:35
(4511 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia concert


Ialomița: Bătrână dispărută/UPDATE: A fost găsită la Slobozia

Ialomița: Bătrână dispărută/UPDATE: A fost găsită la Slobozia

Polițiștii ialomițeni caută o femeie de 81 ani, care a plecat de acasă și nu a revenit până în prezent. Cei care pot oferi informații care să conducă la găsirea femeii sunt rugați să sune la numărul unic ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2017, 19:35
(8097 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Specialiști din China, vizită în Ialomița

În perioada 28.08-1.09.2017, o delegație de specialiști chinezi a venit în România pentru evaluarea sistemelor de management al calității și igienei mierii de albine din țara noastră, această vizită de ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2017, 19:10
(4568 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Minoră găsită la scurt timp după dispariție

În cursul nopții de 27/28 august 2017, un bărbat din comuna Sălcioara a sesizat dispariția de la domiciliu a fiicei sale în vârstă de 15 ani, care a plecat de acasă fără a mai reveni. Datele de identitate ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2017, 18:25
(4642 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a Poliției în zona Urziceni

Pentru creșterea gradului de siguranță în comunitate și descurajarea comportamentelor de tip infracțional, vineri, 1 septembrie 2017, polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Urziceni au organizat și ...[citește_toată_știrea]

4 Septembrie 2017, 19:55
(4887 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni razie


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 32500 de lei

Polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat la acest sfârșit de săptămână, 1/3 septembrie a.c., acțiuni în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor ...[citește_toată_știrea]

4 Septembrie 2017, 19:40
(4947 vizualizări - 0 comentarii)


Un autobuz s-a răsturnat lângă Sărățeni

Vineri, 1 septembrie a.c., 8 pasageri ai unui autobuz au fost răniți ușor după ce vehiculul s-a răsturnat în zona localității Sărățeni. La fața locului s-au deplasat polițiștii, dar și paramedicii SMUR ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2017, 19:56
(4648 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Minoră dispărută

Ialomița: Minoră dispărută

Polițiștii ialomițeni încearcă să-i dea de urmă adolescentei Daniela Bratoșin, în vârstă 15 ani, din zona Urziceni. Tânăra a plecat de acasă în cursul nopții de 27/28 august 2017 și nu ...[citește_toată_știrea]

31 August 2017, 21:10
(4431 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură

Galeriile «Arcadia» ale Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia găzduiesc marți, 5 septembrie 2017, începând cu orele 14,00, vernisajul expoziției «Emoții». Tablourile sunt realizate de artista ...[citește_toată_știrea]

31 August 2017, 20:25
(3482 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Donare de sânge

Cu sprijinul Centrului de Transfuzii Sanguine Ialomița, sediul Protopopiatului Urziceni a devenit neîncăpător datorită zecilor de credincioși veniți să doneze sânge. Împreună cu preoții și reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

31 August 2017, 20:05
(4257 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

vând struguri-2017
toate soiurile, la lădițe
jud. Vrancea
transport la domiciliu
Relații la telefon 0742/308.915

29 August 2017, 19:25


ITM Ialomița: Controale la firme care au înregistrat accidente de muncă

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița va desfășura, în perioada septembrie-noiembrie 2017, acțiuni de control la toți angajatorii din județ care au înregistrat în ultimii 5 ani accidente de muncă. ...[citește_toată_știrea]

29 August 2017, 19:05
(4695 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

CAZACU I. ȘTEFAN II
cu sediul în comuna Gheorghe Lazăr
vinde legume:
roșii, ardei

din producția proprie
Relații la telefon 0727/519.593

29 August 2017, 18:20


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere ușoară

La sfârșitul lunii iulie 2017, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6360 șomeri, din care 920 șomeri indemnizați, respectiv 5440 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

23 August 2017, 21:15
(4310 vizualizări - 1 comentariu)


Urmărit internațional, depistat la Slobozia

Miercuri, 23 august 2017, polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au depistat un bărbat, de 30 de ani, din Slobozia, pe numele căruia exista un mandat european de ...[citește_toată_știrea]

23 August 2017, 20:55
(4836 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierii ISU Ialomița, calificați la faza națională a Concursurilor Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență

În perioada 22-25 august 2017, se desfășoară la Iași etapa națională a Concursurilor Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență. La această etapă vor participa 12 echipaje, reprezentante ale inspectoratelor ...[citește_toată_știrea]

23 August 2017, 19:45
(5438 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Adolescența-etapa în care ne formăm ca oameni»

Miercuri, 23 august 2017, beneficiarii proiectului «Clubul de vară» din Urziceni s-au întâlnit cu psihologul Angela Bojoga, consilier școlar și voluntar în cadrul Serviciului Social acreditat al Protopopiatului ...[citește_toată_știrea]

23 August 2017, 19:05
(4921 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

I.I. DUMITRU M. GEORGE-CRISTIAN
cu sediul în sat Luciu, com. Gura Ialomiței
vinde pepeni și legume
din producția proprie
Relații la telefon 0729/558.058

22 August 2017, 18:05


AJFP Ialomița: Încasări de 45,54 milioane de lei la buget

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a încasat în luna iulie 2017 la bugetul general consolidat  suma de 45,54 milioane lei. Cel mai mare grad de încasare a fost semnalat la nivelul ...[citește_toată_știrea]

17 August 2017, 22:10
(5167 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Amenzi de 12 mii de lei

Inspectorii DSVSA Ialomița au realizat în această perioadă mai multe controale tematice cu privire la abatorizarea, prelucrarea laptelui sau modul în care se comercializează produsele alimentare. În urma ...[citește_toată_știrea]

17 August 2017, 21:05
(5006 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se închid gazele

Distrigaz Sud Rețele informează faptul că vineri, 18 august 2017, în orașele Fetești, Slobozia și Urziceni, pe străzile Călărași, Matei Basarab, Panduri și București, se va opri furnizarea de gaze naturale ...[citește_toată_știrea]

17 August 2017, 20:30
(4474 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Acțiuni de prevenire a Pestei Porcină Africană

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a intensificat acțiunile cu privire la prevenirea răspândirii pe teritoriul județului Ialomița a Pestei Porcină Africană. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

17 August 2017, 20:10
(4265 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Polițiștii ialomițeni, la datorie în minivacanța de Sfânta Maria

Pe perioada minivacanței de Sfânta Maria, polițiștii au fost la datorie, zilnic, pentru siguranța și liniștea cetățenilor. În 5 zile, polițiștii au constatat peste 100 de infracțiuni, au aplicat aproximativ ...[citește_toată_știrea]

16 August 2017, 12:40
(4553 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița a interzis comerțul cu porci în târguri

DSVSA Ialomița anunță toți crescătorii de porcine, ca urmare a evoluției Pestei Porcine Africane în țările riverane României precum și notificarea a două  focare de boală la porcii domestici în cartierele ...[citește_toată_știrea]

11 August 2017, 15:20
(6792 vizualizări - 0 comentarii)


Centrul Militar Județean Ialomița: Recrutare pentru Școala Militară de Maiștri Militari a Forțelor Navale «Amiral Ion Murgescu»

Centrul Militar Județean Ialomița, structură a Ministerului Apărării Naționale, anunță că Școala Militară de Maiștri Militari a Forțelor Navale «Amiral Ion Murgescu» va organiza concurs de admitere sesiunea ...[citește_toată_știrea]

11 August 2017, 15:05
(9060 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: Prețurile medii pentru produsele agricole

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița înștiințează contribuabilii interesați că a fost aprobată Hotărârea Consiliului Județean Ialomița nr. 128/31.07.2017, privind modificarea Hotărârii ...[citește_toată_știrea]

10 August 2017, 13:15
(6478 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC Agromas Grup SRL
furnizor de produse și servicii agricole
angajează
ȘOFER AUTOCAMION
Cerințe
-permis auto C+E
-experiență minimum 2 ani în transport mărfuri
-atestat valabil de sofer profesionist transport marfa
-atestat valabil ADR
-fără antecedente penale
-capacitate de organizare și planificare
-punctualitate, seriozitate și responsabilitate
-avize medicale și psihologice valabile
-transport intern și EXTERN
CV pot fi trimise la adresa de e-mail
[email protected]
telefon 0749/082.231

10 August 2017, 12:10


«Alături de Oameni... pentru Oameni», program social derulat de Protopopiatul Urziceni

Acest program social a fost inițiat în anul 2009 din dorința de a veni în întâmpinarea problemelor resimțite de persoanele din comunitate aflate în dificultate și care din motive obiective nu puteau să ...[citește_toată_știrea]

8 August 2017, 21:20
(7116 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...