Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Buget de 36,7 milioane de lei, la Țăndărei

Buget de 36,7 milioane de lei, la Țăndărei

Consilierii locali din Țăndărei vor vota în cadrul ședinței viitoare, programată a se desfășura pe data de 20 aprilie 2021, proiectul de buget pe anul în curs. Potrivit declarațiilor edilului Cristian Roman, valoarea bugetului este similară cu cea de anul trecut. Fondurile vor fi utilizate pentru realizarea proiectelor de investiții care cuprind dezvoltarea infrastructurii sau a serviciilor medicale oferite de Spitalul Orășenesc Țăndărei.

Planurile administrației locale din Țăndărei
În cadrul ședinței ordinare a Consiliului Local Țăndărei, care se va desfășura marți, 20 aprilie... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2021, 12:40 (2423 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Pază și Servicii Comunitare SRL intră în reorganizare

Cu pași de melc

Pază și Servicii Comunitare SRL intră în reorganizare

Pază și Servicii Comunitare SRL, firmă aflată în subordinea Consiliului Local Slobozia, intră în reorganizare. Decizia a fost luată în cadrul Adunării Generale a Acționarilor de luni, 5 aprilie 2021. Contractele cu Primăria Slobozia vor fi prelungite cu două luni, firma căutând soluții pentru păstrarea angajaților.

Primul pas a fost făcut În urmă cu o săptămână, AGA Pază și Servicii Comunitare SRL a decis intrarea în reorganizare a firmei. Decizia a fost adoptată după ce primarul Sloboziei, Dragoș Soare a declarat public că va rezilia o parte dintre contractele încheiate de această... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2021, 14:55 (5152 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Funcții publice deținute ilegal, la Primăria Fetești

Funcții publice deținute ilegal, la Primăria Fetești

bonus: Cazul «Gina Palantin» de la Primăria Slobozia

Anchetați de procurorii din Slobozia și trimiși în judecată pentru fapte de corupție, 4 funcționari publici ai Primăriei Fetești vin în continuare la serviciu deși ar fi trebuit ca raporturile lor de muncă să fie suspendate. Întreaga responsabilitate aparține administrației locale care nu a pus în aplicare prevederile Codului Administrativ. Legea precizează faptul că funcționarilor trimiși în judecată pentru infracțiuni de corupție li se suspendă de drept contractele de muncă. Reprezentanții Primăriei Fetești susțin că nu au primit nicio notificare oficială în acest sens și că au luat toate măsurile legale în acest caz.

Filmul unei anchete... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2021, 11:10 (5570 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița nu are bani pentru reabilitarea digurilor de apărare împotriva inundațiilor

Ialomița nu are bani pentru reabilitarea digurilor de apărare împotriva inundațiilor

Administrația Bazinală de Apă Buzău-Ialomița are nevoie de 152,5 milioane de lei pentru a asigura apărarea județului Ialomița împotriva inundațiilor. Instituția are în derulare două proiecte de anvergură privind consolidarea digurilor de pe sectorul Urziceni-Slobozia-Țăndărei al râului Ialomița, dar pe care le-a sistat temporar din cauza lipsei fondurilor. La toate acestea se adaugă și procesul dificil de expropiere a suprafețelor de teren necesare extinderii digurilor de apărare.

Proiecte de anvergură, temporar sistate
În planul de investiții al Adminis­trației Bazinale de Apă... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2021, 15:10 (6275 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Anchetă penală în cazul pajiștilor transformate în terenuri arabile

În Ialomița

Anchetă penală în cazul pajiștilor transformate în terenuri arabile

În urmă cu o lună, ziarul nostru publica datele cuprinse într-un Raport al Prefecturii Ialomița referitoare la maniera ilegală în care primăriile din județ exploatează pajiștile. În urma analizei Raportului, oficialii instituției au înaintat documentul către Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița. Un amplu dosar penal a fost înregistrat în cadrul Serviciului de Investigare a Crimina­lității Economice al IPJ Ialomița și, cel mai probabil, ancheta urmează a fi declinată către Direcția Națională Anticorupție. Reamintim că DNA a făcut lumină într-un caz similar produs în comuna Axintele. Edilul loca­lității, Grigore Tudor, a fost cer­cetat de procurori după ce i-a dat în folo­sință fiului... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2021, 11:15 (6897 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Independent a ajuns la ediția 1000

Independent a ajuns la ediția 1000

Măria Sa, Cititorul!
Prima ediție a ziarului Independent a apărut în 1999. Iar pe 14 aprilie 2021 sărbătorim ediția cu numărul 1000. O cifră rotundă care ascunde în spatele ei 22 de ani de experiențe unice. Au fost ani în care am învățat, în care am supraviețuit, în care am «pactizat» cu sistemul politic și administrativ... Ani în care am făcut dezvăluiri de presă unice, ani în care am plătit scump pentru ele... Am cunoscut oameni minunați, ipochimeni fără coloană vertebrală și politicieni lipsiți de scrupule.
Suntem mândri de ce am făcut, de toate acestea? Nu știm. Probabil că... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2021, 11:20 (3156 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Rezultatul auditului extern desfășurat la Primăria Slobozia

Rezultatul auditului extern desfășurat la Primăria Slobozia

Auditorii din cadrul Camerei de Conturi Ialomița au organizat o misiune de verificare la Primăria Slobozia. Aceștia au controlat modul în care au fost cheltuiți banii publici în cursul anului 2020. Estimările arată faptul că valoarea totală a abaterilor financiare identificate este de 80 mii de lei. Principalele nereguli au vizat neîncasarea impozitelor pe clădiri sau acordarea nelegală de sporuri și majorări salariale.

Abateri financiare identificate la Primăria Slobozia
În urma misiunii de audit pe care au întreprins-o la Primăria Slobozia, auditorii Camerei de Conturi Ialomița... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2021, 19:10 (6296 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița are 163 de kilometri de drumuri neasfaltate

După 30 de ani de «asfaltări»

Ialomița are 163 de kilometri de drumuri neasfaltate

După 30 de ani de investiții în infrastructură rutieră a județului, Ialomița are 163 de kilometri de drumuri neasfaltate, drumuri pietruite și drumuri de pământ. Cifra reprezintă mai mult de un sfert din totalul drumurilor județene aflate în administrarea Consiliului Județean Ialomița. În pofida acestei realități descurajante, edilii administrației județene continuă să raporteze investiții masive în infrastructura județeană. «Marți, 2 martie 2021, în comunele Bărcănești și Buești au fost semnate contractele de execuție lucrări pentru modernizarea DJ201, cel mai lung drum județean din Ialomița» au declarat public oficialii județeni. «Cel mai lung drum județean» va fi reabilitat... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2021, 10:55 (3170 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Relocarea cabinetelor medicale ale Ambulatoriului Spitalului Slobozia, misiune imposibilă pentru autorități

Relocarea cabinetelor medicale ale Ambulatoriului Spitalului Slobozia, misiune imposibilă pentru autorități

bonus: Centrul de Transfuzie Sanguină Ialomița, studiu de caz

Modernizarea Ambulato­riului Spitalului Ju­dețean de Urgență Slobozia dă peste cap activitatea cabinetelor medicale din incinta sa. Consiliul Județean Ialomița pare că nu are soluții în privința relo­cării acestor spații, iar orice demers în acest sens implică o creștere a cheltuielilor. Situația este generată de faptul că, în proiectul inițial de lucrări, nu a fost cuprins un plan de relocare. «Facem totul din mers!» a explicat Alexandru Potor, administratorul public al județului.

Se caută soluții În anul 2019, Consiliul Județean Ialomița a semnat contractul de finanțare pentru modernizarea... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2021, 15:20 (9250 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Copiii Sloboziei cer «un loc de bătut mingea» în Cartierul 500

Un exemplu pentru adulții orașului

Copiii Sloboziei cer «un loc de bătut mingea» în Cartierul 500

bonus: Andrei, Primarul Tinerilor

Săptămâna trecută, un grup de copii din Cartierul 500 au cerut primarului Dragoș Soare «un loc de bătut mingea». Primarul Sloboziei susține că amenajarea terenului presupeune costuri minime și că va fi realizat în cel mai scurt timp. «Îl lăsăm două săptămâni și, dacă nu ne face, ne ducem iar la el acasă!» spune Florentin. Are 14 ani și este primul copil din Slobozia care a ajuns la poarta unui primar în funcție pentru a cere «un loc de bătut mingea».

Copiii știu că au drepturi Numărați sunt vreo 15... Dar Cartierul are mai mulți. Spre seară... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2021, 10:55 (8330 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reparația podului rutier de la Bora se amână până în iunie 2021

Reparația podului rutier de la Bora se amână până în iunie 2021

Programate a se încheia la jumătatea acestei luni, lucrările de reabilitare a podului peste râul Ialomița, din zona Cartierului Bora al Sloboziei, se amână până la finalul lunii iunie 2021. Reprezentanții Direcției Regionale de Drumuri și Poduri Constanța, din cadrul Companiei Naționale de Administrare a Infrastructurii Rutiere, au dat vina pe... vreme. Potrivit documentelor oficiale, reparația podului costă 3,1 milioane de lei.

Șoferii mai au de așteptat Reabilitarea podului peste râul Ialomița, din zona Cartierului Bora din Slobozia, a început în anul 2018. Contractul a fost câștigat... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2021, 16:35 (11662 vizualizări - 31 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Stație modernă de epurare și tratare a apei în comuna Săveni

Stație modernă de epurare și tratare a apei în comuna Săveni

Comuna Săveni a definitivat proiectul stației de tratare și epurare a apei din localitate. Obiectivul reprezintă prima etapă din proiectul de anvergură ce vizează modernizarea întregii rețele de apă și canalizare a loca­lității. Valoarea investiției se ridică la peste 6,3 milioane de lei, fondurile fiind alocate de Uniunea Europeană. «Avem cele mai moderne echipamente și cele mai moderne tehnologii de tratare a apei!» susține Mirela Drăgoi, primarul localității.

Bani europeni pentru apă de calitate În cele mai multe localități din Ialomița calitatea apei lasă de dorit din cauza procedurilor... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2021, 11:20 (5051 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Izoleta cumpărată de Consiliul Județean Ialomița, nefolosită în pandemie

Izoleta cumpărată de Consiliul Județean Ialomița, nefolosită în pandemie

Peste 3000 de euro cheltuiți pentru un echipament medical care acum stă nefolosit. Este vorba despre izoleta plătită din bani pu­blici de Consiliul Județean Ialomița, la debutul pandemiei de COVID-19. Abia după ce achiziția a fost făcută, oficialii Inspectoratului Județean de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița și-au dat seama că dispozitivul nu este necesar...

Bani cheltuiți fără rost În urmă cu un an, la debutul pandemiei de COVID-19, persoanele suspecte a fi infectate cu SARS-CoV-2 erau transportate la spitale în izolete. Este vorba despre tărgi adaptate astfel încât bolnavul... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2021, 10:50 (4914 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban SA Slobozia a achiziționat autoturisme noi pentru conducerea firmei

Urban SA Slobozia a achiziționat autoturisme noi pentru conducerea firmei

bonus: Adrian Stoicescu primește a doua șansă... la Urban SA Slobozia

Regimul de austeritate financiară impus de Valentin Cilibeanu, fostul director al Urban SA, s-a încheiat. La începutul anului 2021, firma a achiziționat două autoturisme Dacia Logan și un autovehicul de teren Dacia Duster pentru conducerea firmei. Noul director, Adrian Stoicescu, susține că achizițiile sunt anterioare numirii sale în funcție. «Aceste achiziții au fost stabilite în bugetul de venituri și cheltuieli al firmei încă de la sfârșitul anului trecut. Eu am cumpărat doar un telefon de serviciu...» a declarat Stoicescu pentru ziarul nostru.

3 autoturisme noi Abia scăpată... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2021, 15:10 (10583 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Hotărâre ilegală pentru scutiri de taxe la Fierbinți-Târg

Administrație marca Iusein Iuksel

Hotărâre ilegală pentru scutiri de taxe la Fierbinți-Târg

bonus: Iusein Iuksel, pericol pentru administrație

La inițiativa primarului Iusein Iuksel, Consiliul Local al orașului Fierbinți-Târg a aprobat anularea accesoriilor în cazul obligațiilor bugetare restante la 31 martie 2020. Decizia nu are la bază niciun act normativ în vigoare și repre­zintă o încălcare flagrantă a practicii administrative. Proiectul de hotărâre a fost votat pe 9 martie 2021, însă nu a fost adus la cunoștința Prefecturii Ialomița pentru a obține viza de legalitate până pe 25 martie 2021. «Secretarul Primăriei a întrebat Prefectura înainte. Nu am făcut nimic de capul nostru!» declară Iusein Iuksel.

Iuksel amorsează o bombă administrativă... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2021, 10:50 (8183 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pază și Servicii Comunitare SRL a făcut profit pe banii contribuabililor

Economii de 3,2 milioane de lei anual la Primăria Slobozia

Pază și Servicii Comunitare SRL a făcut profit pe banii contribuabililor

Administrația Soare dorește să înlocuiască serviciile de «pază umană» pentru cele 22 de obiective administrative din subordine cu «servicii de monitorizare și intervenție». Ședința Adunării Generale a Acționarilor SC Pază și Servicii Comunitare SRL va avea loc pe 5 aprilie 2021. Conform informațiilor oficiale, firma are contracte exclusiv cu Primăria Slobozia și facturează anual 3,2 milioane de lei către bugetul local.

De la Ionașcu încoace Înființată în urmă cu 10 ani, la inițiativa ex-primarului Gabi Ionașcu, Pază și Servicii Comunitare SRL asigură paza umană la 22 de obiective administrative... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2021, 13:20 (13181 vizualizări - 40 comentarii)

EVENIMENT

Guvernul Câțu a aprobat 87,6 milioane de lei pentru Sala Polivalentă din Slobozia

Compania Națională de Investiții gestionează proiectul

Guvernul Cîțu a aprobat 87,6 milioane de lei pentru Sala Polivalentă din Slobozia

La ședința din 25 martie 2021, Guvernul României a aprobat indicatorii tehnico-economici pentru «Construire Sală de Sport Polivalentă la Slobozia». Investiția va fi gestionată de către Compania Națională de Investiții și este cu 25% mai mare decât s-a estimat inițial.

Încă un pas într-o poveste Guvernul României a aprobat la sfârșitul lunii martie 2021 una dintre cele mai mari investiții inițiate vreodată de administrația locală din Slobozia. Valoarea acestei investiții este de 87,6 milioane de lei. Inițial, investiția a fost estimată la 66,5 milioane de lei. Finanțarea ar... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2021, 21:10 (12420 vizualizări - 25 comentarii)

EVENIMENT

Amendă de 10 mii de lei pentru Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Amendă de 10 mii de lei pentru Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Un control al Direcției de Sănătate Publică Ialomița a scos la iveală faptul că focarul de COVID-19 din cauza căruia Secția Boli Interne a Spitalului Județean de Urgență Slobozia s-a închis pentru 14 zile, în februarie 2021, a fost generat de neglijența cadrelor medicale. Angajații Secției nu ar fi res­pectat procedura și au internat pacienți pe care nu i-au testat. Unitatea medicală a fost amendată cu 10 mii de lei de repre­zentanții DSP. Oficialii Spitalului Slobozia au comentat situația precizând că «a fost o scăpare...».

DSP Ialomița a avut dreptate
În februarie ... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2021, 19:20 (9717 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Amenzi de 6,3 milioane de lei, plăți de 300 mii de lei

După un an de pandemie, în Ialomița

Amenzi de 6,3 milioane de lei, plăți de 300 mii de lei

De la debutul Stării de Alertă și până în prezent, în județul Ialomița au fost aplicate peste 18 mii de amenzi, cele mai multe pentru nepurtarea măștilor de protecție. Valoarea totală a acestora, potrivit Inspec­toratului de Poliție al Județului Ialomița, este de 6,3 milioane de lei. Reprezentanții Adminis­trației Județene a Finanțelor Publice Ialomița susțin că doar 583 de amenzi au fost plătite, suma încasată fiind de 319 mii de lei. Cei care nu și-au plătit la timp amenzile vor fi executați silit de către autorități.

Amenzile nu-i sperie pe ialomițeni Nepurtarea măștilor de protecție... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2021, 11:10 (3382 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Mihăiță Găină, noul președinte al Agenției Nucleare și pentru Deșeuri Radioactive

Mihăiță Găină, noul președinte al Agenției Nucleare și pentru Deșeuri Radioactive

Ex-parlamentarul ialomițean Găină Mihăiță a fost numit de luni, 5 aprilie 2021, la conducerea Agenției Nucleare și pentru Deșeuri Radioactive. Nominalizarea lui Mihăiță Găină la conducerea instituției a fost discutată încă de la începutul acestui an, funcția de președinte al Agenției Nucleare și pentru Deșeuri Radioactive fiind «acordată» Ialomiței, alături de cea a Autorității Naționale Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor (ANSVSA). Președinte al ANSVSA a fost «renominalizat» Robert Chioveanu, candidat PNL Ialomița la o funcție de senator la Alegerile Parlamentare din decembrie 2020. Să completăm că, la aceleași Alegeri Parlamentare, Mihăiță Găină a fost candidatul PNL Ialomița... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2021, 18:10 (12783 vizualizări - 6 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
294 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în mai multe zone din Fetești!

În vederea executării lucrărilor de conectare a noilor rețele de alimentare cu apă potabilă la sistemul centralizat din orașul Fetești, se va întrerupe furnizarea apei de joi, 17 noiembrie 2022, orele ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2022, 11:10
(5425 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Educație Rutieră pentru prevenirea accidentelor de circulație

IPJ Ialomița: Educație Rutieră pentru prevenirea accidentelor de circulație

Elevii Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia au aflat marți, 15 noiembrie a.c., într-un dispozitiv care simulează un accident rutier, ce înseamnă un impact frontal. Acțiunea, desfășurată ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2022, 17:50
(5535 vizualizări - 0 comentarii)


Continuă proiectul ANAF în universitățile din România

În această săptămână, Academia de Studii Economice, Școala Națională de Studii Politice și Administrative și Universitatea «Transilvania» Brașov vor fi gazdele proiectului ANAF de creștere a gradului de ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2022, 15:30
(11819 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 9 cazuri noi de COVID-19

Marți, 15 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29777, fiind înregistrate 9 cazuri noi față de ziua de luni, 14 noiembrie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2022, 15:20
(3121 vizualizări - 0 comentarii)


Transportul de persoane, în atenția polițiștilor ialomițeni

În dimineața zilei de luni, 14 noiembrie a.c., în întervalul orar 6,00-9,00, polițiștii rutieri din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat, pe drumurile publice din județ, acțiuni pentru verificarea modului ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2022, 18:10
(5590 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 2 cazuri noi de COVID-19

Luni, 14 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29768, fiind înregistrate 2 cazuri noi față de ziua de duminică, 13 noiembrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2022, 15:20
(3579 vizualizări - 0 comentarii)


Explozie a unei butelii la Smirna, casă în flăcări la Fetești

Explozie a unei butelii la Smirna, casă în flăcări la Fetești

Duminică, 13 noiembrie a.c., în jurul orelor 18,45, un echipaj operativ din cadrul Detașamentului de Pompieri Slobozia a intervenit în urma exploziei unei butelii de aragaz în locuința unui cetățean din ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2022, 15:10
(9247 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Gura Ialomiței, Movilița și Țăndărei

Două echipaje de pompieri din Țăndărei, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD au intervenit la un accident rutier produs pe raza localității Gura Ialomiței. În nefericitul eveniment ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2022, 14:50
(6333 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Conferința de premiere a Festivalului Național de Mentorat «Ion Ghelu Destelnica»

În organizarea Consiliului Județean Ialomița și a Centrului Cultural «Ionel Perlea» Slobozia, marți, 15 noiembrie 2022, de la orele 11,00, se va desfășura conferința de premiere a Festivalului Național ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2022, 12:40
(5333 vizualizări - 0 comentarii)


Educație Rutieră la Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» Slobozia cu instructori de la Academia «Titi Aur»

Fundația «Malama Cristiana-Cosmina», cu sprijinul echipei de profesioniști ai Academiei «Titi Aur» și cu sprijinul Poliției Rutiere din cadrul IPJ Ialomita, desfășoară în perioada 15-16 noiembrie 2022, ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2022, 11:20
(12139 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Duminică, 13 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 29766, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 12 noiembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2022, 15:25
(2520 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Sâmbătă, 12 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 29766, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de vineri, 11 noiembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2022, 15:10
(2678 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 cazuri noi de COVID-19

Vineri, 11 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29766, fiind înregistrate 4 cazuri noi față de ziua de joi, 10 noiembrie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2022, 15:15
(3847 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmii ialomițeni sprijină Centrul de Transfuzie Sanguină Slobozia

Activitatea jandarmilor ialomițeni nu se rezumă doar la a veghea siguranța publică, ci și de a ajuta semenii aflați în nevoie. Astfel, în ultimele luni, reprezentanții Inspectoratului de Jandarmi Județean ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2022, 13:45
(5738 vizualizări - 0 comentarii)


Caravana SMURD «Fii pregătit!» ajunge la Fetești

În perioada 15-17 noiembrie a.c., Caravana SMURD «Fii pregătit!» și Centrul mobil de instruire a populației pentru răspuns la situații de urgență vor fi prezente în Fetești, în incinta Liceului Teoretic ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2022, 13:00
(2745 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Venituri de 101,34 milioane de lei, colectate în luna octombrie 2022

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în luna octombrie a anului 2022, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 101,34 milioane de lei. ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2022, 18:05
(9831 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: Stimulente financiare pentru rezultatele excepționale obținute de elevi la Examenele Naționale

În acord cu Hotărârea Guvernului nr. 1282/2022, privind aprobarea acordării de stimulente financiare absolvenților care au obținut media 10 la Evaluarea Națională pentru absolvenții clasei a VIII-a, sesiunea ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2022, 17:10
(7229 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accident rutier provocat de un șofer băut

Miercuri, 9 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au fost sesizați cu privire la producerea unui accident rutier, pe DC15A Răsimnicea-Maia. Oamenii legii ajunși la fața locului au stabilit că un bărbat ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2022, 16:30
(3203 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: La volan, sub influența băuturilor alcoolice

Polițiștii din cadrul Biroului Rutier Fetești au depistat în trafic, miercuri, 9 noiembrie a.c., un bărbat în vârstă de 63 de ani în timp ce conducea un autoturism aflându-se sub influența băuturilor alcoolice ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2022, 16:15
(3720 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor pe străzile din Fetești

Acțiune a polițiștilor pe străzile din Fetești

Efective mărite din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județuli Ialomița au acționat miercuri, 9 noiembrie a.c., sprijiniți de luptătorii Serviciului pentru Acțiuni Speciale, pentru prevenirea faptelor ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2022, 16:10
(3894 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Joi, 9 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 29762, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de miercuri, 9 noiembrie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2022, 15:15
(2636 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF: Obiecte din pietre și metale prețioase, scoase la licitație

ANAF organizează, în perioada imediat următoare, licitații publice pentru vânzarea de obiecte din metale și/sau pietre prețioase care au un preț cumulat de pornire a licitațiilor de aproape 2 milioane de ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2022, 12:15
(8364 vizualizări - 0 comentarii)


Serviciile de mentenanță ale portalului ANAF se amână pentru luna decembrie 2022

Serviciile de mentenanță ale portalului ANAF, anunțate anterior, se amână pentru luna decembrie 2022. Unul dintre obiectivele principale ale ANAF este de a asigura pentru contribuabili cadrul optim de îndeplinire ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2022, 12:00
(17269 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 3 kg de aur au fost confiscate de către inspectorii Direcției Generale Antifraudă Fiscală

Pentru prevenirea și combaterea fraudei fiscale și vamale, inspectorii Direcției Generale Antifraudă Fiscală din cadrul ANAF au verificat în ultima perioadă activitatea a 86 firme specializate în creditare ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2022, 11:44
(13086 vizualizări - 0 comentarii)


Iazu: Convoi militar, implicat într-un accident rutier

Potrivit unui comunicat de presă al Ministerului Apărării Naționale, miercuri, 9 noiembrie a.c.,  un convoi format din opt camioane militare a fost implicat într-un accident rutier în zona localității ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2022, 19:15
(3301 vizualizări - 0 comentarii)


Portalul ANAF, în mentenanță vineri, 11 noiembrie 2022

Unul dintre obiectivele principale ale ANAF este de a asigura pentru contribuabili cadrul optim de îndeplinire a obligațiilor fiscale, prin adaptarea la mediul în permanentă schimbare și la tehnologiile ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2022, 15:35
(9861 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 2 cazuri noi de COVID-19

Miercuri, 9 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29762, fiind înregistrate 2 cazuri noi față de ziua de marți, 8 noiembrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2022, 15:20
(2912 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lucrare programată la Țăndărei

Pentru realizarea lucrărilor de conectare a instalațiilor hidraulice la sistemul de alimentare cu apă de la nivelul Stației de Pompare Țăndărei, RAJA Constanța va întrerupe furnizarea apei potabile de joi ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2022, 12:15
(2939 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în mai multe zone din Fetești!

În vederea executării lucrărilor de conectare a noilor rețele de alimentare cu apă potabilă la sistemul centralizat din Fetești, se va întrerupe furnizarea apei de miercuri, 9 noiembrie 2022, orele 23, ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2022, 11:20
(4084 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 cazuri noi de COVID-19

Marți, 8 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29760, fiind înregistrate 4 cazuri noi față de ziua de luni, 7 noiembrie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2022, 15:15
(2741 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...