Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Procurorul care a soluționat dosarul ex-primarului Livia Gomes, cercetat disciplinar

Parchetul Urziceni, în atenția Inspecției Judiciare

Procurorul care a soluționat dosarul ex-primarului Livia Gomes, cercetat disciplinar

Scandalul străzilor nereparate din comuna Sfântu Gheorghe s-a mutat acum la Inspecția Judiciară. Secția pentru Procurori a instituției a dispus cercetarea disciplinară a prim-procurorului din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni, Margareta Iancu. Aceasta este procurorul care a semnat clasarea cauzei ce a avut-o în primplan pe Livia Gomes, fostul primar al comunei Sfântu Gheorghe. În 2016, Mădălin Teculescu, edilul localității, a sesizat organele judiciare locale din Urziceni cu o plângere prin care reclama posibile fapte de «abuz în serviciu» comise de Livia Gomes. Inspecția Judiciară susține că magistratul Margareta Iancu se face responsabil de întârzierea nejustificată a soluționării... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2021, 11:10 (10282 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

A început războiul dintre Urban SA și Asociațiile de Proprietari

Cutia Pandorei a fost deschisă la Slobozia

A început războiul dintre Urban SA și Asociațiile de Proprietari

La sfârșitul lunii august, Urban SA a anunțat oficial Asociațiile de Proprietari din Slobozia că nu va mai tolera două sisteme de alimentare cu apă pe scările de bloc din Slobozia. La o lună și jumătate distanță, reprezentanții Asociației 31 din Slobozia contestă adresa Urban SA și cer «interpretarea corectă a legii». Directorul Urban SA, Adrian Stoicescu nuanțează public poziția societății. «Am fost înțeleși greșit... Noi nu impunem nimic! Scopul nostru este să recuperăm cele 7,9 milioane de lei care repre­zintă debitele acumulate de Aso­ciațiile de Proprietari!» a declarat Adrian Stoicescu.

#REZIST... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2021, 11:05 (45532 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bucu, comuna cu străzi pe care se poate circula în siguranță

portret administrativ

Bucu, comuna cu străzi pe care se poate circula în siguranță

A avea grijă de comunitatea care te-a confirmat în funcție este o responsabilitate pe care foarte puțini primari și-o asumă. Dovada în acest sens o reprezintă eșecurile administrative întâlnite la tot pasul. Situația este însă alta în comuna Bucu. Vreme de 5 mandate, edilul Ion Drăgușin a reușit să transforme imaginea localității și să câștige respectul și încrederea cetățenilor pe care îi reprezintă. Astăzi, comuna Bucu este singura localitate din județ care are întreaga rețea de drumuri publice complet reabilitate și acces la Educație și servicii de Sănătate publică.

Un primar pentru oameni... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2021, 17:20 (10411 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Bătrână din Stejaru, condamnată să trăiască în mizerie

Abandonată de familie

Bătrână din Stejaru, condamnată să trăiască în mizerie

În fiecare an, în Ialomița, 20 de bătrâni din Ialomița sunt instituționa­lizați, la cerere sau prin intervenția serviciilor sociale, într-unul din centrele dedicate vârstnicilor. Cazurile sunt mereu aceleași... Este vorba despre bătrâni neputincioși pe care cei apropiați nu-i pot îngriji. Uitată de familie, bătrâna Smaranda Mandache, din satul Stejaru, cere autorităților internarea voluntară într-un azil. Lăsată în mizerie, femeia trăiește doar din mila vecinilor. Cazul său a intrat deja în atenția Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița, care analizează posibilitatea integrării bătrânei într-unul dintre centrele pe care le are în administrare.

Bătrânețe în suferință... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2021, 16:40 (6070 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean Slobozia va reînființa garda a doua a Secției Chirurgie

De anul viitor

Spitalul Județean Slobozia va reînființa garda a doua a Secției Chirurgie

Reprezentanții Spitalului Județean de Urgență Slobozia ar putea reînființa cea de-a doua linie de gardă a Secției Chirurgie. Demersul este pe cale să se concretizeze la începutul anului viitor. Așteptată de către medicii specialiști ai Secției, această inițiativă va ajuta la îmbunătățirea actului medical. A doua linie de gardă a Secției Chirurgie a fost desființată în 2018, printr-o dispoziție semnată de fostul manager Mariana Iancu.

Siguranța pacienților, pusă în pericol Invocând motive de ordin financiar, fostul mana­ger al Spitalului Județean de Urgență Slobozia, Mariana Iancu, a... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2021, 10:55 (13408 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Directori noi în toate școlile din Ialomița

Directori noi în toate școlile din Ialomița

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița anunță public faptul că toate cele 93 de școli din județ au nevoie de directori și directori adjuncți, funcțiile de conducere fiind ocupate pe bază de «detașare în interesul învățământului». Până pe 26 septembrie a.c., conform deciziei Ministerului Educației, cei interesați se pot înscrie la concurs, folosind platforma informatică a Ministerului Educației. Potrivit calendarului, numirile noilor directori se vor semna pe data de 22 decembrie 2021.

Directorii de școli, așteptați la concurs
În urmă cu o săptămână, Inspectoraul Școlar Județean... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2021, 16:20 (5908 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Groapa lui Stoica», sacul fără fund al Sloboziei

Plătim dobânzi pentru bani pe care nu-i folosim

«Groapa lui Stoica», sacul fără fund al Sloboziei

bonus: Plătim rate și dobânzi de 5 milioane de lei anual

Administrația Soare rei­terează intenția de a finaliza parcarea subterană din Piața Revoluției, în pofida nelegalităților constatate la această investiție. Dragoș Soare, primarul Sloboziei, susține că finalizarea acestei investiții este singura soluție posibilă. La acest moment, administrația locală a comandat un nou studiu de fezabilitate, iar o firmă specializată realizează un nou proiect tehnic pentru această investiție. «Nu e normal ce se întâmplă, dar nu mai putem da înapoi... Trebuie să găsim soluții pentru finalizarea acestei investiții!» a declarat primarul Sloboziei, Dragoș Soare.

Plătim dobânzi la bani neutilizați... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2021, 11:20 (9773 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Elev al Liceului Pedagogic din Slobozia, găsit spânzurat în propria gospodărie

Elev al Liceului Pedagogic din Slobozia, găsit spânzurat în propria gospodărie

Un elev de 17 ani, din cadrul Liceului Pedagogic «Matei Basarab» din Slobozia, nu a mai ajuns astăzi la școală. Tânărul și-a pus capăt zilelor la primele ore ale dimineții... Trupul neînsuflețit a fost descoperit de mama sa, în curte. Poliția din Călărași a deschis o anchetă, întrucât tânărul locuia cu familia în localitatea Drajna.

Cercetări în curs Vestea i-a șocat atât pe profesori, cât și pe colegii de clasă ai tânărului. Acesta era elev în clasa a XI-a la Liceul Pedagogic «Matei Basarab» din Slobozia și avea rezultate deosebite la învățătură, mai ales la Informatică. În dimineața... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2021, 15:40 (21353 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școala Gimnazială «Radu Vodă» așteaptă de 10 ani încălzirea centralizată

La Fetești

Școala Gimnazială «Radu Vodă» așteaptă de 10 ani încălzirea centralizată

De 10 ani, autoritățile locale din Fetești încearcă să reabiliteze sistemul de încălzire al Școlii Gimnaziale «Radu Vodă». Proiectul ar fi trebuit să se încheie în 2016, însă în locul recepționării lucrărilor, constructorul a dat în judecată Primăria Fetești. Procesul s-a mutat acum la Înalta Curte de Casație și Justiție, după ce sentința dată anul trecut de Curtea de Apel București a fost atacată cu recurs.

Proces în desfășurare În anul 2011, Primăria Fetești a obținut finanțarea din partea Administrației Fondului de Mediu pentru reabilitarea integrală a sistemului de încălzire al... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2021, 14:10 (7613 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Oficialii Consiliului Județean Ialomița, «schimb de experiență administrativă» în Danemarca

Oficialii Consiliului Județean Ialomița, «schimb de experiență administrativă» în Danemarca

Timp de o săptămână, o delegație de 10 oficiali din cadrul Consiliului Județean Ialomița s-a aflat în Danemarca. Vizita a avut loc ca parte a unui proiect finanțat cu fonduri europene, derulat a nivelul instituției. «Ei au făcut cu bicicletele mai mult decât vom fin noi în stare să facem cu mașinile!» a conchis președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel, la revenirea în țară.

O experiența care se repetă Un grup de 10 oficiali județeni și funcționari publici din cadrul instituției s-a deplasat, în perioada 10-17 septembrie 2021, în Danemarca, la Copenhaga. Vizita... [citește_tot_articolul]

21 Septembrie 2021, 18:20 (6726 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

ADI ECOO 2009 salvează Ialomița de coșmarul deșeurilor

Autoritățile județene promit o minune administrativă

ADI ECOO 2009 salvează Ialomița de coșmarul deșeurilor

Administrația județeană a reușit că coaguleze o Asociație de Dezvoltare Intercomunitară prin intermediul căreia să gestioneze problema deșeurilor menajere și industriale în Ialomița. Din Asociație fac parte 40 de localități, iar numărul lor continuă să crească. «Aceasta este singura soluție pentru a accesa fonduri necesare dezvoltării acestui sector de activitate!» susține Alexandru Potor, admi­nistratorul public al județului Ialomița. De la asociere la un sistem funcțional de colectare a deșeurilor drumul e lung, iar eșecul pândește în spatele fiecărei decizii administrative.

Nivelul oficial de colectare selectivă este de 7%... [citește_tot_articolul]

21 Septembrie 2021, 15:40 (4076 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Scânteia va avea un sediu nou pentru Primărie. Primăriță nouă, nu!

După 9 ani de așteptare

Scânteia va avea un sediu nou pentru Primărie. Primăriță nouă, nu!

Cetățenii din Scânteia au un nou sediu de Primărie. Construcția este așteptată de 9 ani și a fost finalizată în 3. Valoarea edificiului este de 2,4 milioane lei și are o suprafață utilă de 300 mp. «Mă bucur că am reușit să finalizez această investiție, în pofida vocilor care au criticat construcția... Este o clădire care rămâne comunei, oamenilor. Nu o iau cu mine!» susține Georgeta Ilie, primar la Scânteia din 2012.

Uneori e de ajuns o mână de femeie Scânteia e o comună mititică, la o aruncătură de băț de Slobozia, pe drumul spre Brăila, 5 kilometri de la șoseaua mare... Și până în... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2021, 14:40 (8005 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Familia Bodeanu, acuzată de exploatarea abuzivă a terenurilor agricole

Un nou scandal pe pământurile de la Sudiți

Familia Bodeanu, acuzată de exploatarea abuzivă a terenurilor agricole

Scandal public pe terenurile agricole din Sudiți. Fermierul Ionel Bodeanu este reclamat de folosirea abuzivă a tere­nurilor pe care le exploatează agricultorul Cristinel Florea. Arătat cu degetul și reclamat la Poliție, Ionel Bodeanu susține însă că acuzațiile nu sunt adevărate. Reamintim că, în primăvara acestui an, Marian Bodeanu, fratele fermierului Ionel Bodeanu, a fost implicat într-un scandal similar, fără însă ca autoritățile competente să ia măsuri.

Ceartă în mijlocul câmpului Scandalul dintre cei doi fermieri din Sudiți a izbucnit în urmă cu o săptămână, când Cristinel Florea... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2021, 11:50 (6335 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cărți de peste 20 de ani în bibliotecile școlilor din Ialomița

Cărți de peste 20 de ani în bibliotecile școlilor din Ialomița

În școlile din Ialomița funcționează 85 de biblioteci școlare. Fondul de carte al celor mai multe dintre acestea are peste 20 de ani... Marea problemă o reprezintă slaba finanțare pe care școlile o primesc pentru achiziția de carte. În lipsa unor alocări bugetare adaptate pieței cărților, singurele vo­lume pe care bibliotecile reușesc să le introducă în patrimoniu sunt cele donate de foștii elevi sau profesori. Dar, de cele mai multe ori, și acestea sunt vechi.

Bibliotecile școlare, tratate cu indiferență Cele 85 de biblioteci școlare din Ialomița se află în coordonarea Casei Corpului... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2021, 12:40 (3112 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Școlile din Ialomița, afectate de pandemie: 15 clase și-au suspendat activitatea din cauza COVID-19!

Școlile din Ialomița, afectate de pandemie: 15 clase și-au suspendat activitatea din cauza COVID-19!

La o săptămână de la debutul anului școlar, pandemia dă peste cap activitatea din unitățile de învățământ ialomițene. Potrivit Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, 15 clase și-au suspendat activitatea din cauza cazurilor de COVID-19 apărute în rândul elevilor și cadrelor didactice. În ultimele 24 de ore, în Ialomița, au fost confirmate 75 de noi cazuri de COVID-19.

Situație îngrijorătoare După prima săptămână de la debutul noului an școlar, în Ialomița, 15 clase și-au suspendat activitatea din cauza cazurilor de COVID-19. 13 elevi și 5 profesori au fost confirmați pozitiv cu boala... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2021, 17:10 (7224 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are 70 de beneficiari ai Programului «Legume în spații protejate»

Toamna aduce subvenții pentru fermieri

Ialomița are 70 de beneficiari ai Programului «Legume în spații protejate»

Reprezentanții Ministerului Agriculturii au transformat Programul «Tomata», prin care se oferea un sprijin financiar doar producătorilor de roșii, într-un program de minimis ce cuprinde mai multe legume ce pot fi cultivate în sere și solarii, denumit Programul «Legume în spații protejate». Valoarea subvențiilor pe care le pot primi fermierii declarați eligibili poate ajunge până la 2000 de euro. În Ialomița, au fost validate cererile a 70 de producători agricoli.

Sprijin pentru producătorii agricoli Programul «Tomata» a fost conceput pentru a-i sprijini pe producătorii agricoli care... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2021, 15:10 (4102 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Adeverințe de vaccinare eliberate ilegal

Anchetă «in rem» la Centrul de Vaccinare Nr. 1 Slobozia

Adeverințe de vaccinare eliberate ilegal

Scandalul național al adeve­rințelor de vaccinare false a ajuns și în Ialomița, mai exact la Centrul de Vaccinare Nr. 1 din Slobozia. Un angajat al Centrului este în vizorul unei anchete penale după ce ar fi eliberat 6 adeverințe de vaccinare fără ca beneficiarii do­cumentelor să se fi imunizat. Verificările în această anchetă sunt coordonate de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia. La rândul său, Direcția de Sănătate Publică Ialomița a făcut verificări în acest caz.

Cercetări în curs Surse judiciare au explicat faptul că ancheta a debutat în baza unei sesizări din... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2021, 11:10 (12308 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Administrația Soare restabilește legalitatea pe scările de bloc din Slobozia

Branșarea condiționată la rețeaua de apă este ilegală

Administrația Soare restabilește legalitatea pe scările de bloc din Slobozia

La sfârșitul lunii august 2021, Urban SA a informat printr-o adresă oficială proprietarii de apartamente din Slobozia că nu va mai tolera existența a două sisteme simultane de alimentare cu apă pe scările de bloc din Slobozia. Miza acestei decizii, reglementată prin Legea 224 din 2015, o reprezintă recuperarea unor debite restante în valoare de 7,9 milioane de lei de la populație. Decizia a generat proteste publice din partea reprezentanților Asociațiilor de Proprietari. Luni, 13 septembrie 2021, primarul Dragoș Soare a mediat această dispută în cadrul unei întâlniri desfășurate la Casa de Cultură Municipală din Slobozia.

Decizia care a inflamat spiritele... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2021, 13:25 (20270 vizualizări - 35 comentarii)

EVENIMENT

Angajații din «linia întâi» nu consideră prioritară vaccinarea anti-COVID-19

În Ialomița

Angajații din «linia întâi» nu consideră prioritară vaccinarea anti-COVID-19

Considerată o armă în lupta cu pandemia de COVID-19, alternativa vaccinării continuă să fie respinsă. Chiar și personalul din cadrul instituțiilor din «linia întâi» ignoră importanța vaccinului creat de companiile farmaceutice împotriva bolii infecțioase COVID-19. De la debutul campaniei de vaccinare și până în prezent, jumătate din medicii, polițiștii, jandarmii, pompierii și profesorii ialomițeni s-au vaccinat cu schema completă, care cuprinde două doze. Restul au refuzat imunizarea invocând diferite motive. În tot acest timp, numărul îmbolnăvirilor crește considerabil și pe raza județului nostru.

Cifrele vaccinării... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2021, 14:05 (25078 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Biroul «Avocatul Poporului» se deschide oficial

Slobozia: Biroul «Avocatul Poporului» se deschide oficial

Miercuri, 15 septembrie a.c., la Slobozia, se deschide oficial Biroul «Avocatul Poporului». Ialomița devine astfel un centru regional al instituției, coordonând activitatea și în județele Călărași, Giurgiu, Teleorman și Ilfov. Instituția «Avocatul Poporului» are rolul de a media relația cetățenilor cu instituțiile statului.

«Avocatul Poporului», alături de cetățeni Scopul instituției «Avocatul Poporului» este acela de a media relația dintre persoanele fizice și instituțiile publice. În baza unei petiții înaintate către «Avocatul Poporului», instituția face demersuri pentru a rezvola... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2021, 18:50 (7025 vizualizări - 9 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
277 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: Artă în spatele gratiilor

Vineri, 5 aprilie 2013, deținuții Penitenciarului Slobozia și-au testat deprinderile artistice. Ei au fost protagoniștii unei piese de teatru, a cărei reprezentație s-a desfășurat în spatele gratiilor. ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2013, 18:11
(8137 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Adolescenți cercetați de Poliție

Polițiștii din Fetești instrumentează un dosar privind comiterea infracțiunii de «furt calificat», faptă săvîrșită de 3 adolescenți cu vîrste cuprinse între 16 și 18 ani. Potrivit informațiilor oamenilor ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2013, 18:10
(8158 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Țăndărei: Neatenția era să-l coste viața

Un bărbat de 47 de ani, din Țăndărei, a fost rănit, după ce a fost lovit de o mașină. Bărbatul a încercat să traverseze strada prin loc nepermis și fără să se asigure. Șoferul care l-a lovit pe pietonul ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2013, 18:09
(7782 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Prinși în timp ce încercau să fure o conductă

Doi bărbați, cu vîrste de 41 și 39 de ani, sînt cercetați sub acuzația «furt calificat», după ce au fost prinși de polițiștii din Fetești în timp ce încercau să fure o conductă aflată în incinta unei stații ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2013, 18:07
(8441 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


IPJ Ialomița: «Să știi mai multe, să fii mai bun!»

În săptămîna 1-5 aprilie 2013, polițiștii ialomițeni au desfășurat activități de educație anti-infracțională și anti-victimală dedicate copiilor din mediul preșcolar și școlar. Pe parcursul celor 5 zile ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2013, 18:05
(7042 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: Acțiune preventivă

Polițiștii au organizat și desfășurat în cursul zilei de vineri, 5 aprilie, pe raza comunei Bărbulești, o acțiune pe linie de prevenire a criminalității în mediul rural. Pe timpul desfășurării activităților ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2013, 15:16
(7125 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pericol de inundații pe Dunăre în zona Fetești

Brațul Borcea amenință să iasă din matcă. Autoritățile din 7 localități aflate pe malul stîng al brațului sînt în alertă. Toate acestea din cauza unei avertizări Cod Galben de inundații emisă de Institutul ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2013, 17:32
(11044 vizualizări - 0 comentarii)


Atenție, se oprește apa în Țăndărei!

Pentru executarea unor lucrări de cuplare a unei conducte de alimentare cu apă la conducta magistrală din orașul Țăndărei, lucrări executate în cadrul Programului Operațional Sectorial de Mediu, SC RAJ ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2013, 18:32
(7388 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Sergiu Băhăian, condamnat definitiv la 26 de ani de închisoare în dosarul crimelor de la Constanța

Magistrații Înaltei Curți de Casație și Justiție au dispus, la începutul acestei săptămîni, condamnarea definitivă a lui Sergiu Băhăian. Acesta a primit o pedeapsă cu închisoarea pentru 26 de ani pentru ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2013, 17:34
(13775 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

2 Aprilie 2013, 19:35


anunț angajare

Firmă de curățenie angajează personal curățenie birouri
Serviciul se efectuează în Slobozia, zona B-dul Chimiei, zilnic de luni-vineri, 2,5-3 h/zi, salariu 250 lei/lună.
Pentru informații 0268/211.000 sau 0737/211.000

2 Aprilie 2013, 16:13


Ialomița: A evadat de sub escorta Poliției

Ialomița: A evadat de sub escorta Poliției

Caz fără precedent la Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița. Un tînăr de 24 de ani, condus sub escortă la Curtea de Apel București pentru a fi judecat într-un dosar privind infracțiunea de «trafic ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2013, 15:28
(17135 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Pieton la un pas de moarte

În după-amiaza zilei de vineri, 29 martie a.c., pe șoseaua de centură a municipiului Slobozia s-a produs un accident rutier. Un bărbat de 46 de ani a fost lovit pe trecerea de pietoni de un autocamion. ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2013, 18:03
(8068 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Jandarmii ialomițeni, în sărbătoare

Reprezentanții Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița se pregătesc de sărbătoare. În cadrul unei conferințe de presă desfășurată vineri, 29 martie a.c., oficialii din cadrul instituției au anunțat ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2013, 17:57
(10802 vizualizări - 1 comentariu)


Grivița: Cercetați pentru «dare de mită»

În seara zilei de joi, 28 martie a.c., agenții postului de Poliție Grivița au sesizat ofițerii din cadrul Serviciului Județean Anticorupție Ialomița cu privire la faptul că doi cetățeni prinși în ilegalitate ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2013, 17:56
(11963 vizualizări - 5 comentarii)


Sobozia: «Școala Altfel» la Biblioteca Județeană

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» din Slobozia va desfășura ample activități în cadrul campaniei inițiată de Ministerul Educației «Să știi mai multe, să fii mai bun». Sub sloganul «Școala Altfel» ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2013, 17:55
(5493 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 11 tineri, cercetați pentru «furt calificat»

Polițiștii ialomițeni efectuează cercetări cu privire la 11 tineri din județ, cercetați pentru comiterea infracțiunii de «furt calificat», suspecților fiindu-le întocmite dosare penale. 8 dintre tinerii ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2013, 16:00
(5041 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ialomița furt


Ialomița: «Zilele Porților Deschise» la Inspectoratul pentru Situații de Urgență

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița se alătură campaniei Ministerului Educației «Să știi mai multe, să fii mai bun!». Timp de două zile, elevii din județ pot ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2013, 19:32
(11966 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Minoră dispărută, căutată de Poliție

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale încearcă să-i dea de urmă adolescentei Iuliana Ionica Negoiță, de 17 ani, din Slobozia, care a dispărut de la domiciliu. În momentul în care a ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2013, 19:30
(8057 vizualizări - 0 comentarii)


Albești: La un pas de închisoare, după ce și-a vîndut pămîntul de două ori

O femeie de 50 de ani, din localitatea ialomițeană Albești, este pe cale să intre după gratii în urma unei tranzacții mai puțin legale. Ea a încercat să vîndă o suprafață de teren de două ori. Cazul a fost ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2013, 19:11
(8774 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accidente

Din cauza ninsorii și a gheții de pe carosabil, în dimineața zilei de 26 martie, pe raza localității Țăndărei, s-a produs un accident de circulație. În urma evenimentului rutier, o tînără de 23 de ani a ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2013, 19:11
(11451 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

27 Martie 2013, 09:06


anunț angajare

SC CARPATICA ASIG SA
angajează inspectori asigurări pentru sucursala Slobozia

Cerințe:
-studii medii sau superioare;
-experiență în asigurări constituie un avantaj;
-cunoștințe operare PC;
-disponibilitate la program prelungit;
-permis de conducere categoria B.

Se oferă salariu atractiv și comision din vînzări.
Relații la telefon 0243/236.641, e-mail [email protected]

26 Martie 2013, 02:12


RAJA a activat Comandamentul pentru Situații de Urgență

În urma avertizărilor meteo, privind atenționările de Cod Galben și Portocaliu de ninsoare și viscol pentru mai multe județe, la nivelul SC RAJA SA s-a luat măsura activării Comandamentului pentru Situații ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2013, 02:11
(7210 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Avanpremieră la Ziua Poliției Române

IPJ Ialomița: Avanpremieră la Ziua Poliției Române

Poliția Română aniversează, la data de 25 martie, 191 de ani de atestare documentară. A devenit deja o tradiție ca, în contextul aniversării Zilei Poliției Române, oamenii legii să se afle alături de cetățeni ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2013, 18:28
(8823 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Dunărea, la cota de atenție

Oficialii din cadrul Institutului Național de Hidrologie și Gospodărire a Apelor au emis o avertizare Cod Galben ce constă în creștere de niveluri și depășiri ale cotelor de atenție pe sectoarele Dunării ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2013, 18:25
(7406 vizualizări - 0 comentarii)


Trafic restricționat pe podul Giurgeni-Vadu Oii

Compania Națională de Autostrăzi și Drumuri Naționale a restricționat traficul pe podul Giurgeni-Vadu Oii din cauza lucrărilor de reparații. Această situație va dura pînă la finalul lunii mai 2013. Potrivit ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2013, 18:24
(9490 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Hoții dezmembrează vagoanele CFR

În dimineața zilei de 17 martie, patrula de siguranță publică din cadrul Poliției Fetești a observat pe DN3B doi bărbați care transportau mai multe bunuri. La vederea oamenilor legii, suspecții au abandonat ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2013, 18:20
(8756 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Documente false pentru obținerea de credite

Polițiștii de investigare a fraudelor au dispus începerea urmăririi penale față de 4 persoane pentru comiterea de infracțiuni economico-financiare. În cauză sînt cercetate două femei de 27, respectiv 6 ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2013, 18:20
(7502 vizualizări - 0 comentarii)


23 martie: Slobozia marchează Ora Pămîntului

În fiecare an acțiunile care marchează Ora Pămîntului sînt tot mai numeroase. Pentru a marca și a da o notă festivă evenimentului, factori cu responsabilitate în acest domeniu au proiectat o serie de acțiuni ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2013, 18:16
(6731 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...